Sony Cyber-shot DSC-RX100 ili Sony DSC-HX80

poruka: 3
|
čitano: 1.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sony Cyber-shot DSC-RX100 ili Sony DSC-HX80
Pozdrav, što kažete koji od ova dva bi se više isplatilo uzeti s tim da je rx100 stariji dosta, ali je vidim na boljem glasu

1. Sony Cyber-shot DSC-RX100
2. Sony DSC-HX80
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Cyber-shot DSC-RX100 ili Sony DSC-HX80

RX100, bez imalo dileme.

 

HX80 koristi 1/2.3" senzor kakav se može naći u "jačim" mobitelima, dok RX100 koristi par puta veći i sposobniji senzor. Također, RX100 Mk2 je bolji izbor, RX100 Mk3 još bolji.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
13 godina
neaktivan
offline
Sony Cyber-shot DSC-RX100 ili Sony DSC-HX80

I ja u posljednje vrijeme razmišljam o RX100. Naravno da su bolji noviji modeli, ali i razlika u cijeni je znatna. Verzija III je otprilike duplo skuplji od početnog modela.

A razlika između ova dva je mislim ta što RX100 ima veći senzor, što je već spomenuto, dok HX80 ima znatno bolji Zoom, ima Viewfinder, zakretni ekran, WiFi, nfc...Mislim da je tu važno da svaka osoba vidi što joj od toga treba, tj što je važnije. Meni osobno toliko velik zoom nije potreban, ali dobro bi mi došao WiFi što opet nije presudno. Sama veličina senzora igra ulogu u kvaliteti slike pa meni osobno to malo više znači.

Nadam se da će iskusniji u ovom području dati kvalitetniji i stručniji komentar jer sam ja samo amater. 

Ako se odlučiš i ako kupiš jedan od tih, javi dojmove. :D 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2017 17:51 (slaven96).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice