G25+rFactor+GTR - Hints&Tricks&Mods

poruka: 4
|
čitano: 5.271
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
G25+rFactor+GTR - Hints&Tricks&Mods
pitanje

Kao prvo, nakon podosta razmišljanja u koji podforum ubaciti ovu temu, odlučil sam se za ovaj.

U PC igre sigurno ne spada iako se radi o 2 igre s PC-a tak da sam to odma izbacil.

Ostali su mi samo podforumi "Ostalo" i "Dodatna oprema za igre", a pošto i G25 i naravno ove dvije vožnje imaju zajedniču namjenu-igranje, odlučil sam se za ovaj podforum.

Ak sam pogriješil podforum, molim modove nek premjeste temu.

 

Da krenem sad s razlozima otvaranja ove teme.

Evo prije par dana postal sam ponosni vlasnik Logitech-ove "mrcine", volana G25.

Nakon kaj sam zabrljal neke stvari oko pravilnog okretanja mjenjača i pedala (pod čokom i ogromnim adrenalinom te željom da što prije vozim), sve se je to posložilo- uredno je sve spojeno, žice, tj. kablovi povezani tak da ne smetaju i volan radi. Slike 1 i 2.

Ali nije sve prošlo bez problema; 1. S volanom sam dobil i rFactor (slika 3) igru koja se ni u kojem slučaju neće spojiti na net- piše da je to nemoguće u demo verziji, ok idem se ja registrirati ali vidi ti vraga-nigdje ne piše registracijski kod. Odma pitanje za vlasnike tog volana, jel to zbilja samo demo i ak nije, gdje ga pronaći(cd key mislim)?

Ok, skinem ja s neta verziju 1.225 i vidi, sve staze, auti i sve radi.

 

Probam na on line - idem na Join i izlista mi se hrpa toga ali kad uđem u neki session, vrati me natrag i piše nekaj da me je server bootal jer mi nije prepoznal auto WTF???

Kaj to znači?

 

Krenimo na problem 2; Pedale, naime iako sam otvoril one četkice ili kak već da ih nazovem, koje služe da se ne skliže, badava- opet mi sve to skupa bježi jer imam laminat u sobi (slika 4).

Kak to riješiti?

Već sam pomislil staviti vlažnu krpu ispod al me strah da me struja ne drmne.

 

Eto to su ti problemi, a sad dolazi još softverskih.

U rFactoru nije mi vraćalo volan skroz u sredinu pa je auto uvijek išel malo u desno.

To sam riješil preko ini. fajla kojeg sam pronašel tražeći po hrpi foruma;


http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=272965

 

http://forum.racedepartment.com/rfactor/1513-how-setup-g25-rfactor.html

 

S njih postoje linkovi na još neke druge forume.

Sad mi se više ne vraća volan sam i držim auto u centru bez problema.

Naravno, to vrijedi samo za rFactor jer sam napravil profil prek Logitech Gaming Softwarea.

 

GTR Evolution radi perfektno bez potrebe pravljenja profila u LGS.

 

Evo tu su ti problemi i neka rješenja.

Ko zna nek pomogne da zaigram onak pošteno.

Zanimaju me i modovi, najviše za F1 i DTM.

Gledal sam na rfactor net al nema.

Potrošil sam nekih 5h da sredim rFactor i 10-15 za GRID ali za ovog drugog G25 je ko Tyson za Holyfielda

 

Tako da čekam stare majstore da mi odgovore...

 

I još slike:

slika 1 slika 1
slika 2 slika 2
slika 3 slika 3
slika 4 slika 4
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2009 16:26 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: G25+rFactor+GTR - Hints&Tricks&Mods
Armor kaže...

Kao prvo, nakon podosta razmišljanja u koji podforum ubaciti ovu temu, odlučil sam se za ovaj.

U PC igre sigurno ne spada iako se radi o 2 igre s PC-a tak da sam to odma izbacil.

Ostali su mi samo podforumi "Ostalo" i "Dodatna oprema za igre", a pošto i G25 i naravno ove dvije vožnje imaju zajedniču namjenu-igranje, odlučil sam se za ovaj podforum.

Ak sam pogriješil podforum, molim modove nek premjeste temu.

 

Da krenem sad s razlozima otvaranja ove teme.

Evo prije par dana postal sam ponosni vlasnik Logitech-ove "mrcine", volana G25.

Nakon kaj sam zabrljal neke stvari oko pravilnog okretanja mjenjača i pedala (pod čokom i ogromnim adrenalinom te željom da što prije vozim), sve se je to posložilo- uredno je sve spojeno, žice, tj. kablovi povezani tak da ne smetaju i volan radi. Slike 1 i 2.

Ali nije sve prošlo bez problema; 1. S volanom sam dobil i rFactor (slika 3) igru koja se ni u kojem slučaju neće spojiti na net- piše da je to nemoguće u demo verziji, ok idem se ja registrirati ali vidi ti vraga-nigdje ne piše registracijski kod. Odma pitanje za vlasnike tog volana, jel to zbilja samo demo i ak nije, gdje ga pronaći(cd key mislim)?

Ok, skinem ja s neta verziju 1.225 i vidi, sve staze, auti i sve radi.

 

Probam na on line - idem na Join i izlista mi se hrpa toga ali kad uđem u neki session, vrati me natrag i piše nekaj da me je server bootal jer mi nije prepoznal auto WTF???

Kaj to znači?

 

Krenimo na problem 2; Pedale, naime iako sam otvoril one četkice ili kak već da ih nazovem, koje služe da se ne skliže, badava- opet mi sve to skupa bježi jer imam laminat u sobi (slika 4).

Kak to riješiti?

Već sam pomislil staviti vlažnu krpu ispod al me strah da me struja ne drmne.

 

Eto to su ti problemi, a sad dolazi još softverskih.

U rFactoru nije mi vraćalo volan skroz u sredinu pa je auto uvijek išel malo u desno.

To sam riješil preko ini. fajla kojeg sam pronašel tražeći po hrpi foruma;


http://forum.racesimcentral.com/showthread.php?t=272965

 

http://forum.racedepartment.com/rfactor/1513-how-setup-g25-rfactor.html

 

S njih postoje linkovi na još neke druge forume.

Sad mi se više ne vraća volan sam i držim auto u centru bez problema.

Naravno, to vrijedi samo za rFactor jer sam napravil profil prek Logitech Gaming Softwarea.

 

GTR Evolution radi perfektno bez potrebe pravljenja profila u LGS.

 

Evo tu su ti problemi i neka rješenja.

Ko zna nek pomogne da zaigram onak pošteno.

Zanimaju me i modovi, najviše za F1 i DTM.

Gledal sam na rfactor net al nema.

Potrošil sam nekih 5h da sredim rFactor i 10-15 za GRID ali za ovog drugog G25 je ko Tyson za Holyfielda

 

Tako da čekam stare majstore da mi odgovore...

 

I još slike:

 pozZ Armor :)

Ja sam također ponosni vlasnik Logitech g25 od subote :D i odusevljen sam sa volanom

Nisam imao nikakvih problema i sve radi odlicno. Također sam dobio rFActor uz volan i radi ok iako nisam pokusavao online.

Sto se tice grid radi savrseno i vec radim vremena u touring autima koja sam radio sa tastaturom ( sto je odlicno jer volan imam 2 dana :) )

Pokusao sam GT1 klasu u gridu i to je zaista pretesko sa volanom ali uz malo vjezbe savladat cu i to.

Kao sto sam naveo nikakvih problema sa volanom ( reaguje precizno na svaki dodir ) pedale savrsene ( takođe reaguju na najmanji dodir ) a mjenjac je takođe super ( bilo da je nastiman za 6 brzina ili gore-dole )

Koza na volanu je savrsena ( ne klizi ) na mjenjacu takođe , a sto se tice pedala i one savrseno leze :)

Neke slike sam nabacio. Na slici 1 je sve zajedno ( volan +pedale+mjenjač) , slika 2 volan naprijed , slika 3 volan iza ( vide se poluge za mjenjanje brzina ) , slika 4 pedale naprijed , slika 5 pedale iza ( vide se hidraulične pumpe ) i slika 6 mjenjač :)

Toliko od mene pozzz
sve zajedno sve zajedno
volan sprijeda volan sprijeda
volan iza volan iza
pedale pedale
pedale iza pedale iza
mjenjač mjenjač
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 15:09 (vazda).
16 godina
offline
G25+rFactor+GTR - Hints&Tricks&Mods
autorov komentar

Čestitam vazda :)

Već odavno i ja sam stavil volan na sredinu stola/monitora (ko na tvojim slikama) pa one gore slike više do kraja točne.

Evo baš sam jučer ujutro opet ubacil u funkciju tu "makinu" od volana.

Skinul sam F1 09 mod za rFactor i vozil Barcelonu - imaš i slike za pogledati u temi "najbolji skrinsi iz igara" - nije baš to točan naziv teme ali naći ćeš.

Meni je GRID totalno neigriv s njim, moram odkapčiti G25 i onda zakapčiti Rumblepad 2 i restarati komp da bi opet šljakalo.

Ista stvar i obratno dok hoću igrati rFactor

 

EDIT: ni meni se više papučice ne sližu, skužil sam tehniku - samo malo navlažim parket ispod njih i doslovno rečeno se zaljepe

"You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one." -Mihail Talj
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2009 15:24 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: G25+rFactor+GTR - Hints&Tricks&Mods
Armor kaže...

Čestitam vazda :)

Već odavno i ja sam stavil volan na sredinu stola/monitora (ko na tvojim slikama) pa one gore slike više do kraja točne.

Evo baš sam jučer ujutro opet ubacil u funkciju tu "makinu" od volana.

Skinul sam F1 09 mod za rFactor i vozil Barcelonu - imaš i slike za pogledati u temi "najbolji skrinsi iz igara" - nije baš to točan naziv teme ali naći ćeš.

Meni je GRID totalno neigriv s njim, moram odkapčiti G25 i onda zakapčiti Rumblepad 2 i restarati komp da bi opet šljakalo.

Ista stvar i obratno dok hoću igrati rFactor

 

EDIT: ni meni se više papučice ne sližu, skužil sam tehniku - samo malo navlažim parket ispod njih i doslovno rečeno se zaljepe

 upravo sam pogledao skrin šotove i izgleda super :) ja sam također skinuo taj mod f12009 le i patch 1,4 za njega i ker pack i extra je

Da li ti imas mozda neke patchove za bolju grafiku ili tak ness jer izgleda bolje nego kod mene :)

I jos jedno pitanje da li si otljucao rFactor ? Jer i kod mene je demo :S
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice