Anime izdvojena tema

poruka: 3.996
|
čitano: 748.455
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
r3d3f1n3 kaže...

kao info svim anime freakovima, poceo je izlazit remake FMA pod imenom Fullmetal Alchemista: Brotherhood (ovo se ne propusta!) i DBZ pod imenom Dragon Ball Kai. FMA remake je vise novi serijal jer je mnogo toga izmijenjeno, dok je DB Kai ostao potpuno vjeran orginalu s malo poboljsanom animacijom, izbacenim ostecenim frejmovima i nekim dosadnim staticnim scenama. Planira se takodjer izrezat mnogo nepotrebnog sadrzaja i skratit DBZ na stotinjak epizoda. uz to pratim Bleach koji je prefora (iako malo previse forsiraju s fillerima no kraj price se sve vise blizi), 07 Ghosts(novi serijal, jos ne znam sto da mislim, ima potencijala u najmanju ruku) i Infinite Ryvius(stari SF anime iz 1999., malo retro ali prica je OK, mijesavina Lord of the Flies i Lost In Space).

 Da li si našao eng (ili čak hrvatske) titlove za FMA: brotherhood?
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali balkan nikako iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Anime

Anime kao sto su Dragon Ball, Pokemon ili Jugi-o, uglavnom sve sto je prikazano na hrv televiziji

su uglavnom napravljene da reklamiraju igrace karte i uglavnom samo repetitivno sranje (tu pogotovo mislim na pokemon)

koja su uvreda za pojam Anime, ko zeli gledati prave anime, nema nego potegnuti za torrentima... tu imamo:

 

Ghost in the shell serial, Serial Experiments Lain, Welcome to the NHK, Blue Gender, Elfen Lied, Death Note, Ergo Proxy, Hellsing (Ultimate), Texhnolyze,

Darker than black, Cowboy Bebop, Paranoia Agent, i jos mnogi drugi...

 

Svi ovi anime imaju intrigantu, ponekad i vrlo zahtjevnu i najvaznije zanimljivu i pricu/e i namijenjeni su (vecinom) za odrasle ako znate na sto mislim.

Koga zanima ovakakav tip anime svakako bi trebao posjetiti Dark Anime Club za vise informacija o pojedinom naslovu

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
16 godina
offline
Anime

Dragonball, TOKKO, Trinity Blood i Naruto su Anime koje sam prije gledao.

Sad vec duze vrijeme ne gledam Anime.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
drnde kaže...

Anime kao sto su Dragon Ball, Pokemon ili Jugi-o, uglavnom sve sto je prikazano na hrv televiziji

su uglavnom napravljene da reklamiraju igrace karte i uglavnom samo repetitivno sranje (tu pogotovo mislim na pokemon)

koja su uvreda za pojam Anime, ko zeli gledati prave anime, nema nego potegnuti za torrentima... tu imamo:

 

Ghost in the shell serial, Serial Experiments Lain, Welcome to the NHK, Blue Gender, Elfen Lied, Death Note, Ergo Proxy, Hellsing (Ultimate), Texhnolyze,

Darker than black, Cowboy Bebop, Paranoia Agent, i jos mnogi drugi...

 

Svi ovi anime imaju intrigantu, ponekad i vrlo zahtjevnu i najvaznije zanimljivu i pricu/e i namijenjeni su (vecinom) za odrasle ako znate na sto mislim.

Koga zanima ovakakav tip anime svakako bi trebao posjetiti Dark Anime Club za vise informacija o pojedinom naslovu

 potpuno se slazem osim u vezi dragon balla koji je super anime, ima dobru pricu i jako je zabavan. ne znam, mozda sam ja od onih koji padaju na sve sto Akira Toriyama napravi, a mozda... dragon ball GT smatram losim i u rangu je pokemona, prvi db je veoma kvalitetan dok je Z pao u prici no ima opet ono nesto sto ga dize daleko iznad prosjeka... od ovih navedenih gledao sam sve osim paranoia agenta i blue gendera dok sad bas gledam welcome to the nhk i preeeeedobar mi je, jedno VELIKO HVALA! na preporuci. nakon tonu toga odgledanog nisam ni sanjao da cu nac nesto toliko kvalitetno. mislio sam cak da bolje od evengeliona, fma, bebopa, monstera ne moze, hvala bogu sto sam se prevario... prica prati zivot 22 godisnjeg Satou Tatsuhiroa koji je hikikomori (jap. rijec, a znaci povlacenje iz drustva, radi se o socioloskom fenomenu u kojem se osoba potpuno izolira od drustva i zivi gotovo bez socijalnog kontakta) dok postoji i blazi izraz NEET (Not in Employment, Education or Training). nakon 3 godine takvog zivota stvari se jednog dana iznenada pocinju mijenjati za Satoa... prica je kvalitetna, originalna i ozbiljna(podosta psihoanalize i referenci na freuda, junga i kritike modernoga drustva) no opet prepuna komedije (nisam se tako smijao jos od Superbada). likovi su zanimljivi, a animacija veoma dobra, detaljna. ovaj anime je definitivno namjenjen malo starijoj, ozbiljnijoj muskoj publici (17+) koja moze citati izmedju redova i ne umire od dosade ako nema hektolitara krvi i milijun ekspolozija u kojima rambo lukom i strijelom rusi helikoptere...   sigurno mi ulazi u top 5 naslova! topla preporuka svima da pogledaju, pogotovo g33kovima... 

-
-

 

 

 

real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2009 21:31 (r3d3f1n3).
16 godina
offline
Anime

dugo nisam gledao nis od animea, tak da ne znam kakva je situacija s novim naslovima, ali od onih koje jesam gledao preporucam: Ghost in Shell, Cowboy Bebop, Elfen Lied, Trigun i Berserk

FOR THE HORDE!!!
15 godina
protjeran
offline
Anime

A DMC anime nitko ne gleda?

http://www.youtube.com/user/UKURR
15 godina
neaktivan
offline
Anime

hmmm, jel spada u Anime kategoriju i onaj crtic koji je ishao chini mi se na RTL-u?

radi se o nogometu, povremeno sam ga prati, a nedavno sam se zazhelio to malo pogledati, ali ne znam kako se zove....

 

uglavnom krece pricha iz djetinjstva, pa oni kasnije igraju za japansku repku...

 

ima tko kakvu ideju?

www.hcl.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
manki kaže...

hmmm, jel spada u Anime kategoriju i onaj crtic koji je ishao chini mi se na RTL-u?

radi se o nogometu, povremeno sam ga prati, a nedavno sam se zazhelio to malo pogledati, ali ne znam kako se zove....

 

uglavnom krece pricha iz djetinjstva, pa oni kasnije igraju za japansku repku...

 

ima tko kakvu ideju?

 zacijelo mislis na Captain Tsubasa, gledao sam to kao klinjo i iako mi sada ne bi bio nimalo zanimljiv ostao mi je u lijepom sjecanju. dakako da se radi o animeu...
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 14:41 (r3d3f1n3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Anime

bravo, svaka chast, na to sam mislio, samo nisam znao kak se zove Smijeh

thx Namigiva

www.hcl.hr
15 godina
offline
Anime

Evo ja baš počea gledat chrome shelled regios, toplo ga preporučan i nove nastavke dragon ball kai i full metal alchemist 2 brotherhood

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
protjeran
offline
RE: Anime

Ghost in the Shell je jednostavno prejak anime. al je dosta zahtjvan za gledat... nikako nije anime s kojim biste mogli započet gledanje animea. ja sam prvi film pogledao, nakon toga drugi i niš nisam kužio... pa sam nastavio sa First Gig serijalom, nakon par epizoda išao sam gledat prvi film, pa drugi... tad sam nešto pohvatao i pregledao First Gig do kraja, Second Gig još nisam jer sam trenutno ovisan o Bleachu inače, borba je odlično napravljena, bez pretjerivanja, al je Major prejaka Cool (kad je gola clockana i baci se sa zgrade izmlatit lika)

 

Meni omiljeni i prvi anime jest bio Cowboy Bebop. Definitivno spada u sam vrh animea i obavezna je lektira svakome ljubitelju tih ludih japanskih crtića. Priča odlična, borba odlična, muzika u serijalu je odlično pogođena i uvijek se poklopi sa pričom. Fay Valentine odlična

 

mogao bi do sutra nabrajat, al samo još jedan serijal da preporučim: Samurai Champloo.. jedan od glavnih likova lud lud lud i bedast, al reže s katanom ko veliki.

ideš...
15 godina
offline
Anime

e onda jedan stariji i manji al je zato prejj.. smješan Golden boy

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
pad0branac kaže...

mogao bi do sutra nabrajat, al samo još jedan serijal da preporučim: Samurai Champloo.. jedan od glavnih likova lud lud lud i bedast, al reže s katanom ko veliki.

 
Baš to ovih dana gledam, i ne mogu reć da sam nešto previše oduševljen osim Jin-om, predobar karakter. Možda postane zanimljivije do kraja.

Nisam vidio da je iko pomenuo Claymore, po mom ukusu spada među najbolje anime. Čitava priča, likovi (pogotovo Teresa), naučna fantastika, prelaženje odnosno neprelaženje limita, borba, sve u kompletu na neki način ne dopušta da prekineš gledanje. Šteta što drugu sezonu najavljuju tek za 2010. godinu. Moja preporuka ako gotivite Death Note i Berserk.

Od dugometražnih bi preporučio - Howl's moving castle, Spirited away i Vampire hunter D (onaj prvi, ne Bloodlust).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
pad0branac kaže...

Ghost in the Shell je jednostavno prejak anime. al je dosta zahtjvan za gledat... nikako nije anime s kojim biste mogli započet gledanje animea. ja sam prvi film pogledao, nakon toga drugi i niš nisam kužio... pa sam nastavio sa First Gig serijalom, nakon par epizoda išao sam gledat prvi film, pa drugi... tad sam nešto pohvatao i pregledao First Gig do kraja, Second Gig još nisam jer sam trenutno ovisan o Bleachu inače, borba je odlično napravljena, bez pretjerivanja, al je Major prejaka Cool (kad je gola clockana i baci se sa zgrade izmlatit lika)

 

Meni omiljeni i prvi anime jest bio Cowboy Bebop. Definitivno spada u sam vrh animea i obavezna je lektira svakome ljubitelju tih ludih japanskih crtića. Priča odlična, borba odlična, muzika u serijalu je odlično pogođena i uvijek se poklopi sa pričom. Fay Valentine odlična

 

mogao bi do sutra nabrajat, al samo još jedan serijal da preporučim: Samurai Champloo.. jedan od glavnih likova lud lud lud i bedast, al reže s katanom ko veliki.

 
Oro kaže...
 
Baš to ovih dana gledam, i ne mogu reć da sam nešto previše oduševljen osim Jin-om, predobar karakter. Možda postane zanimljivije do kraja.

Nisam vidio da je iko pomenuo Claymore, po mom ukusu spada među najbolje anime. Čitava priča, likovi (pogotovo Teresa), naučna fantastika, prelaženje odnosno neprelaženje limita, borba, sve u kompletu na neki način ne dopušta da prekineš gledanje. Šteta što drugu sezonu najavljuju tek za 2010. godinu. Moja preporuka ako gotivite Death Note i Berserk.

Od dugometražnih bi preporučio - Howl's moving castle, Spirited away i Vampire hunter D  (onaj prvi, ne Bloodlust).

slazem se da je Ghost in The Shell dosta zahtjevan, al nije pretjerano. svakom ljubitelju SF-a bit ce prava poslastica i nije ni najmanji problem uci u pricu. za sve nejasnoce glede price postoje internet forumi/wikipedia pa ni pocetnicima ne bi trebao bit problem ako pocnu s njim... sto se same kompleksnosti tice Serial Experiments Lain i Texhnolyze su dozlaboga slozeniji naslovi i ne samo da nisu za pocetnike, nisu ni za vecinu tipicnih anime gledatelja. s druge strane GITS je puno vise mainstream. Bleach sam poceo gledat prije pola godine, a ovisan je toliko da sam u mjesec dana odgledao svih 170 epizoda koje su bile dostupne. sad svaki tjedan cekam srijedu da stigne nova epa. nekako su mi se ulijenili od one bitke Kenpachi vs Nnoitra po pitanju animacije borbi no srecom iskupili su se sa proslotjednom epom koja je po fajtu bila najjaca i u rangu one Ichigo vs Grimmjow (167 - po meni najbolja epa u seriji). Cowboy Bebop je vrh vrhova po kvaliteti (toliko razlicitih zanrova, za svakoga po nesto, kraj je bio preeeedobar, BANG!), iako osobno imam i nekoliko drazih. Samurai Champloo je od istog autora (Shinichiro Watanabe) i slabiji je u zadnjim epama, no kao cijelina je takodjer iznimno kvalitetan. Mugen mi je bio naj lik, Jin je kewl al Mugen je veca faca i bolje se tuce, hehe. Oro mozda ti prve epe nisu bile zanimljive, mozda ti samurajski setting nije zanimljiv, ne znam al definitivno nemoj odustat bar dok ne pogledas epu s bejzbolom xD ili branjem gljiva ili... Claymore mi je bio suuuper, mracni medieval setting (podsjeca me najvise na Berserk), krvi do koljena, odlicni fajtovi, zanimljiva prica, detaljna animacija... najbolja epa mi je bila ona teresa vs priscilla. death note mi je bio dobar do 25 epe gdje je trebao i zavrsit, od 25-36 prevladava vrlo losa, ispodprosjecna prica i sveopci debilizam. Berserk je remek djelo i obavezna lektira (prvenstveno manga). ako ti se death note svidio samo do 25 epe (i L kao lik) svakako pogledaj Monster koji je ozbiljan i kvalitetan od pocetka do kraja, a ako ti se svidio cijeli death note od 1-36 (pogotovo lik i djelo Kire) onda pogledaj Code Geass (mnogo slicnosti, ali opet drugacije). Howl's moving castle, Spirited away i Vampire hunter D su odlicni filmovi i takodjer svima ih preporucujem. od ostalih filmova takodjer preporucujem Grave of the Fireflies i 5 Centimeters per Second, no ako su vam dragon ball i rambo vrhunac zabave onda bjezite glavom bez obzira.

 

 


Samurai Champloo Samurai Champloo
Bleach (samo zenski likovi na slici) Bleach (samo zenski likovi na slici)
Monster Monster
Code Geass (neki zenski likovi) Code Geass (neki zenski likovi)
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 10:09 (r3d3f1n3).
15 godina
offline
Anime

i ja mislim da ghost in the shell nije pre zahtjevan, a death note su sj... po meni dok je bilo L-a bilo je ok, nepredvidivi raspleti, smicalice, zagonetke

i nije mi se svidio kraj općenito kad su ga kiru izbužali, sad je stvarno bleach na vrhuncu s ovim novim fajtovima samo čekam da aizen se ubaci u fajt

a tek ichigo i ulqiora, isto bi volia vidit oće li ichigu otac doć se borit, a naruto da ne govorim manga je dosta bolja od anime-a šta se mene tiće

iako mi je on najbolji anime

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Anime

Zna li neko gdje bi mogao downloadati Bleach od 01-50 epizode?   Ostale sam našao na http://www.dattebayo.com

14 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
r3d3f1n3 kaže...
Samurai Champloo je od istog autora (Shinichiro Watanabe) i slabiji je u zadnjim epama, no kao cijelina je takodjer iznimno kvalitetan. Mugen mi je bio naj lik, Jin je kewl al Mugen je veca faca i bolje se tuce, hehe. Oro mozda ti prve epe nisu bile zanimljive, mozda ti samurajski setting nije zanimljiv, ne znam al definitivno nemoj odustat bar dok ne pogledas epu s bejzbolom xD ili branjem gljiva ili... Claymore mi je bio suuuper, mracni medieval setting (podsjeca me najvise na Berserk), krvi do koljena, odlicni fajtovi, zanimljiva prica, detaljna animacija... najbolja epa mi je bila ona teresa vs priscilla. death note mi je bio dobar do 25 epe gdje je trebao i zavrsit, od 25-36 prevladava vrlo losa, ispodprosjecna prica i sveopci debilizam. Berserk je remek djelo i obavezna lektira (prvenstveno manga). 

Moraću da pogledam Ghost in The Shell i  Code Geass onda obavezno. A i Monster, što da ne.

Što se tiče Samurai Champloo, planiram da noćas nastavim gledanje, jer eto nema teorije da zaspim (mora da je zbog ispita...). Sad sam neđe oko 12 ep, i nimalo me ne vuče da gledam, al vjerovaću ti :)

U Claymore-u me je fascinirala Teresa i prelaženje limita. Teresa je tako dobar karakter da sam se skoro zaljubio. Pogledaj ti samo kako ona reaguje u situaciji kada pokušavaju da je siluju, prvo čitava grupa, a kasnije samo onaj jedan bandit. A prije toga kad šutira Clare... Ne znam kako da opišem, epizode sa njom sam gledo po 4 puta (zasad).   Prelaženje limita je valjda nešto što me podsjeća na sebe, i moje razmišljanje - trenutno ništa nije važno, dajem i više nego sve od sebe, o posljedicama ću da mislim kasnije, a tako i one u više navrata. Posebno Clare. Svidio mi se i lik Mirie (valjda se tako piše). Reče: "mračni medieval setting", o da, baš to, to me na prvom mjestu i privuklo.

Death Note ja od samog početka jaaako zanimljiv, sve do L-ove smrti. Moram da kažem da sam se razočaro kad je ubijen. Odjednom mi je postalo manje zanimljivo za gledanje. Neću da kažem da su nadmudrivanje, razmišljanje i precepcija likova izgubili na kvalitetu, a ni kako ti reče "sveopći debilizam", ali to jednostavno više nije bilo to. Od likova me, u pravom smislu riječi, oduševio Light. Ne Kira, već Light. Njegovo razmišljanje, opažanje, opreznost, snalažljivost, sve je fantastično prikazano. Ono što nikako nisam mogo da podnesem je kraj. Dolazi tako naglo, tako meko, tako bezveze i nimalo ubjedljivo. A interesantan je i jedan, da kažem, previd - knjiga ne utiče na onog koji posjeduje moći Kira-e, pa zbog čega onda onaj što je stajao ispred hangara (ne sjećam se kako se zove) nije upisao i Light-a. Ne mogu da shvatim da neko ko toliko mozga, i ko se toliko nadmudrivao sa L-om nije pomislio i kako je knjiga možda lažna... I iznervirao me Drugi Kira kao lik. Činila se suvišna kroz veći dio priče.

Berserk - prostitucija, pedofilija, silovanje, naučna fantastika. Ako niste gledali, niste gledali ništa. Manga nastavlja u istom nivou, ali ih ja ne volim pretjerano, pa sam stao sa čitanjem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 2:54 (Oro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
Oro kaže...


Moraću da pogledam Ghost in The Shell i  Code Geass onda obavezno. A i Monster, što da ne.

Što se tiče Samurai Champloo, planiram da noćas nastavim gledanje, jer eto nema teorije da zaspim (mora da je zbog ispita...). Sad sam neđe oko 12 ep, i nimalo me ne vuče da gledam, al vjerovaću ti :)

...
...

Berserk - prostitucija, pedofilija, silovanje, naučna fantastika. Ako niste gledali, niste gledali ništa. Manga nastavlja u istom nivou, ali ih ja ne volim pretjerano, pa sam stao sa čitanjem.
 a sto da kazem nego eto da se slazem. mozda sam bio strog kad sam rekao da su zadnjih 11 epa death notea debilne, al kad se usporede sa prvih 10 koje su bile remek djelo onda stvarno jesu. inace postoje i 2 death note igrana filma koja svakako pogledaj. meni je L bio naj lik i ne smeta me toliko sto se dogodilo s njim koliko uvodjenje novih elemenata i njegova zamjena koja je bila smijesna i neuvjerljiva. svakako pogledaj Code Geass ako volis brzu radnju i zanimljiv SF (po meni je puno izgubio na kvaliteti u drugoj sezoni zbog fan servicea no 9/10 ljudi se svidio sto govori kako sam prekritican, LOL), dok je Monster vise slow burner i ima real life setting (jednom kad te uhvati ne pusta dok sve epe ne pogledas). Samurai Champloo je radjen slicno kao Bebop, nema neku linearnu predvidljivu radnju (animea takve strukture je malo) vec je svaka epa za sebe jedna prica. jasno u pozadini postoji glavna nit vodilja, da pronadju Fuuinog oca ali nije bitan cilj vec putovanje. mene je ocarao s dizajnom likova, pravim, autenticnim, detaljnim povijesnim settingom, strukturom price, animacijom koja je po pitanju fajtova (pogotovo onaj na kraju kad se mugen i jin tuku zajedno protiv kariye u predzadnjoj epi) na samom vrhu i moze se usporedit s nekim od najboljih naruto epizoda (npr. epa 133). gledao sam hrpetinu samurajskih filmova pa iznimno cijenim koliko su to detaljno prenijeli u anime, od odjece, gradova, kulture do sitnica kao sto je nacin na koji Jin stavlja mac u korice. meni je to bio uzitak gledat jer svaki piksel zraci kvalitetom. priznajem da su pricu mozda mogli ucinit malo zanimljivijom mladjoj publici al onda bi se potpuno izgubio taj povijesni setting i ozbiljnost koju toliko cijenim. a sto se berserka tice, mogao bih satima pricat koliko ga volim, koliko je poseban, originalan, kvalitetan, mracan, jedinstven... glavni lik je dosao na svijet kad su mu trudnu majku banditi objesili o drvo nakon cega je on izasao iz utrobe. Guts je preeeeekewl lik...
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 10:36 (r3d3f1n3).
15 godina
online
Anime

Evo kratko da se ubacim i ja u razgovor malo :) Mozda mi je promaknulo ali nisam primijetio da je netko spomenuo Mushishi, izvrsna serija i samo 26 epizoda. Mugen no Ryvius također, malo starije ali autor je isti kao i za Code Geass - Taniguchi Goro pa onima kojima se svidio CG neka pogledaju. Od tih starijih a manje poznatih Read Or Die i serija i OVA. Meni osobno se jako sviđa Scrapped Princess, pogotovo osebujan glas Fumiko Orikase koja daje glas i za Kuchiki Rukiu za one koji gledaju Bleach :P Pa Black Lagoon kao primjer čiste zabave, Ergo Proxy, Ghost Hunt za one koji vole spooky i paranormalno i tako.

15 godina
offline
Anime

Da niko nije spomenija Darker than black isto izvrstan anime po meni kratko traje...

stavia taman skida par koje ste preporučili pa ću stavit komentar

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
amanar kaže...

Evo kratko da se ubacim i ja u razgovor malo :) Mozda mi je promaknulo ali nisam primijetio da je netko spomenuo Mushishi, izvrsna serija i samo 26 epizoda. Mugen no Ryvius također, malo starije ali autor je isti kao i za Code Geass - Taniguchi Goro pa onima kojima se svidio CG neka pogledaju. Od tih starijih a manje poznatih Read Or Die i serija i OVA. Meni osobno se jako sviđa Scrapped Princess, pogotovo osebujan glas Fumiko Orikase koja daje glas i za Kuchiki Rukiu za one koji gledaju Bleach :P Pa  kao primjer čiste zabave,  za one koji vole spooky i paranormalno i tako.

 Mushishi mi je sljedeci na listi za gledanje (nakon sto odgledam Planetes do kraja), a zbog onoga sto sam cuo o njemu imam uzasno velika ocekivanja i 100% sam siguran da ce ih zadovoljit. Broj epa i nije bitan za kvalitetu, neki imaju malo pa su losi, dok neki imaju uzasno puno pa su dobri (nema tu pravila). Ryvius mi je bio cool, jako podsjeca na Lord of the Flies i predstavlja pravi hard core SF (za 1998. godinu kada je izasao izgleda predobro). Scrapped Princess sam pogledao i bio mi je malo spor ali odlican. 'ko bi rekao da ce na kraju ispast SF, i to poprilicno dobar. Ovo za Rukiu (omiljni zenski lik u Bleashu) nisam znao, glas joj je stvarno osebujan i zanimljiv... Black Lagoon, Ergo Proxy, Ghost Hunt budem cim uhvatim vremena (mozda nakon Mushishija i Tengen Toppa Gurren Lagann koji su sljedeci na redu). vidim da ti je avatar Hei iz Darker Than Black (za one koji ne znaju ovaj anime slici seriji Heroes samo je mracnije, ozbiljnije i bolje napravljen) i preporuka svim ljubiteljima akcije i SF-a da ga pogledaju. iz ovoga sto si nabrojao vidim da volis malo ozbiljnije stvari pa ti preporucujem Welcome to The NHK (moj anime broj 1), Texhnolyze (samo ako mozes 5 epizoda bez dijaloga odgledat, meni je bio tezak za gledanje al na kraju mi nije bilo zao jer bolji cyberpunk SF ces tesko nac, remek djelo),  Kino no Tabi (mislim da je slican Mushishiju, ako volis filozofiju kino ti je obavezna lektira), Serial Experiments Lain (kompleksno, komplicirano i tesko za pratit, jos jedan odlican SF), Monster (za ljubitelje Death Notea kojima real life setting i ozbiljna prica nije nedostatak). Evangeliona necu ni spominjat jer je on institucija za sebe i vjerujem da si ga odavno odgledao...
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 18:41 (r3d3f1n3).
15 godina
online
RE: Anime

Texhnolyze je uistinu poseban, poprilično mračan što se tiče crteža i boja, fina atmosfera, ide polako a sigurno, nema puno likova i nekih ludih dijaloga a opet nije jednostavan. Gore sam rekao da je Mushishi samo 26 epizoda jer me serija uistinu iznenadila i blago rečeno oduševila, uistinu je posebna, izdvaja se iz gomile animea koju nemilice redovno izbacuju na tržište pa se teme, likovi, rečenice doslovno ponavljaju, zato je i Ergo Proxy bio jednako poseban sa svojim pristupom. Serial Experiments Lain je također samo 13 epizoda ali se moraju preživjeti prve 2-3 epizode i izdržati do kraja :P Monster je nasuprot 75 epizoda pa ako se očekuje brza zabava to neće ići tako lako jer se lako navuče i ode vikend :P Teško je maznut' 100 epizoda u kratko vrijeme a hrpa njih su stvarno zarazne i ne puštaju :) Naruto 200-injak ep, pa nastavak, pa Bleach 220 epizoda, pa Kenshin ako je netko to gledao s 95 epizoda, Inuyasha, DBZ, Fullmetal Alchemist, Ghost in the shell serijal i filmovi, Twelve Kingdoms je vec netko spomenuo pa Hajime no Ippo, izvrsna sportska pirča o boksu, Hikaru no Go, isto tako sportska a tema je igra Go i tako dalje i tako dalje :P A Evangelion je svakako vrlo dobra serija i pojam za sebe i ostavlja te bez daha kad gledaš, prepuna raznoraznih simbola ali ipak fanovi pretjeruju malkice dizanjem u nebesa :) Shigofumi je kratka i izvrsna priča, ne tako teška ali tragična, nekima će se svidjeti sigurno :) Haibane Renmei je također kratak a vrlo dobar uradak. Kurenai je simpa tema, super likovi i crtež, malo borbe, malo tragedije. Uff, to je dosta zasad, javljam kasnije još ako nekome treba :) Ili ako je netko gledao nešto od ovoga pa da čujemo komentare.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 12:17 (amanar).
15 godina
offline
Anime

Šta se mene tiče više volim gdje ima dobrog fajta, malo komedije i tako to,

dok anime gdje ima robota i pljuca ne volim baš, ali nađe se takav koji,

koji vrijedi pogledat

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
online
Anime

 

Zadnji anime što sam ja gledao je film Sword of the Stranger.

Dobar je, preporučam da pogledate.

A od serija sad sam na RahXephon i Zombie Loan.

Kad to odgledam vidit ću što dalje.

 

Preporučam i stranicu www.myanimelist.net za sve koji hoće

pogledati njihove rankove i ocjene anime, napraviti svoju listu itd...

No skill, just 191x7!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
amanar kaže...

Texhnolyze je uistinu poseban, poprilično mračan što se tiče crteža i boja, fina atmosfera, ide polako a sigurno, nema puno likova i nekih ludih dijaloga a opet nije jednostavan. Gore sam rekao da je Mushishi samo 26 epizoda jer me serija uistinu iznenadila i blago rečeno oduševila, uistinu je posebna, izdvaja se iz gomile animea koju nemilice redovno izbacuju na tržište pa se teme, likovi, rečenice doslovno ponavljaju, zato je i Ergo Proxy bio jednako poseban sa svojim pristupom. Serial Experiments Lain je također samo 13 epizoda ali se moraju preživjeti prve 2-3 epizode i izdržati do kraja :P Monster je nasuprot 75 epizoda pa ako se očekuje brza zabava to neće ići tako lako jer se lako navuče i ode vikend :P Teško je maznut' 100 epizoda u kratko vrijeme a hrpa njih su stvarno zarazne i ne puštaju :) Naruto 200-injak ep, pa nastavak, pa Bleach 220 epizoda, pa Kenshin ako je netko to gledao s 95 epizoda, Inuyasha, DBZ, Fullmetal Alchemist, Ghost in the shell serijal i filmovi, Twelve Kingdoms je vec netko spomenuo pa Hajime no Ippo, izvrsna sportska pirča o boksu, Hikaru no Go, isto tako sportska a tema je igra Go i tako dalje i tako dalje :P A Evangelion je svakako vrlo dobra serija i pojam za sebe i ostavlja te bez daha kad gledaš, prepuna raznoraznih simbola ali ipak fanovi pretjeruju malkice dizanjem u nebesa :) Shigofumi je kratka i izvrsna priča, ne tako teška ali tragična, nekima će se svidjeti sigurno :) Haibane Renmei je također kratak a vrlo dobar uradak. Kurenai je simpa tema, super likovi i crtež, malo borbe, malo tragedije. Uff, to je dosta zasad, javljam kasnije još ako nekome treba :) Ili ako je netko gledao nešto od ovoga pa da čujemo komentare.

 ak si sve odgledao, svaka cast! od nabrojanih nisam pogledao i vjerojatno ni necu, barem ne u bliskoj buducnosti (ne zato sto nisu kvalitetni, vise zbrog  ogromnog broja epa) Kenshin (film sam gledao i predobar je), Inuyashu (previse epa), Naruta (previse epa, previse fillera, Bleach fan...) dok Hajime no Ippo, Haibane Renmei, Hikaru no GO imam i vec cu ih s vremenom odgledat. Twelve Kingdoms (Juuni Kokuki) sam prije godinu dana pogledao i svidio mi se. ima dosta epa (45), kvalitetnu i kompliciranu (sve one proklete podjele i nazivi :)) fantasy pricu, dobru animaciju... ako volis anime pogledaj Welcome to The NHK, kad vidim da veliku vecinu toga jesi. o cemu se radi imas u postu koji sam napisao prije pa procitaj. od odlicnih animea s malo epa spomenuo bih jos Air i Elfen Lied. za evangelion fanove je istina to sto si rekao, ali toliko referenci na psihologiju/filozofiju tesko je nac iti u jednom animeu, mozda u Rahxephonu (pomalo nalikuje na klona ali nije, takodjer ga smatram iznimno kvalitetnim). fullmetal alchemist je  fenomenalan, posebno jer je uspjesan spoj djecjeg i odraslog. pratim remake brotherhood, zasad je dobar al nece mi bit po volji ako budu stalno pratili mangu. za Shigofumi nisam cuo do sad i definitivno cu ga provjerit/pogledat. ako volis kvantnu fiziku, putovanja kroz vrijeme/dimenzije pogledaj Noein.
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 13:23 (r3d3f1n3).
15 godina
offline
Anime

evo baš stavio skidat i zombie loan,

ja sam pogleda do sad

DB, DBZ, DBGT, Naruto (220), Naruto Shippuden (109), Bleach (219), Darker than black(25), Hunter X Hunter, Vampire knight, Nabari no,

D Gray Man, Death NOte, Rounin Kenshin, Soul eater, Shaman king, Digimon, Full metal alchemist, Ghost in the shell nisam drugu

sezonu al je imam, volim kad ima puno epizoda, tako da puknem u playlist i gledam čitav dan

Već sam reka golden boy pogledajte nećete se prisstat smijat

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 13:27 (Makić).
15 godina
offline
RE: Anime
Paolo2612 kaže...
 Za razliku od većina zapadnjačkih crtanih filmova i kratkih "crtića", anime  ima dosta dječačkih šala ali i fora, gegova itd. koje su primjenjenije ili namjenjene starijoj (odrasloj) dobi. Ja sam se čudio kada sam neke ponovno gledao,nasmijao se i shvatio ili primijetio neke fore koje uopće nisam mogao kao dijete od 5-6 ili 7 godina. 
 
E ovo, slazem se kad, npr. kad sam prije gledao DBZ, ništa skoro nisam razumio(od onih šala), a evo pogledao sam (i još gledam) nedavno, koliko samo fora i onoga ima, da ljudi znadu Engleski, i da se nestavljaju prijevodi glasova (dub) nego nek stoji na Engleski(ili za one koji znadu Japanski), puno je smješnije, i glasovi su daleko kvalitetniji i bolji.

I don't care...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Anime
Makić kaže...

evo baš stavio skidat i zombie loan,

ja sam pogleda do sad

DB, DBZ, DBGT, Naruto (220), Naruto Shippuden (109), Bleach (219), Darker than black(25), Hunter X Hunter, Vampire knight, Nabari no,

D Gray Man, Death NOte, Rounin Kenshin, Soul eater, Shaman king, Digimon, Full metal alchemist, Ghost in the shell nisam drugu

sezonu al je imam, volim kad ima puno epizoda, tako da puknem u playlist i gledam čitav dan

Već sam reka golden boy pogledajte nećete se prisstat smijat

 ja mislim da ima previse dobrih animea da bi gubio vrijeme na Zombie Loan, na MyAnimeList je na 1024 mjestu, sto znaci da ima daaaaaleko boljih naslova. odgledaj radije jednu Eureku 7(na 99. mjestu) koja ima 50 epizode i gotovo sam uvjeren da ce ti se svidjet.  od ovih koje si nabrojao pohvalio bih Hunter X Hunter koji mi je stvarno bio zabavan i kvalitetan. personu pod nadimkom 191x7 znam osobno i on ce ti uvijek neki srot preporucit, tak je i mene nagovorio da odgledam Tokko sto sam brzo pozalio...
real life is for people who suck at video games
15 godina
offline
RE: Anime
markoal kaže...
Paolo2612 kaže...
 Za razliku od većina zapadnjačkih crtanih filmova i kratkih "crtića", anime  ima dosta dječačkih šala ali i fora, gegova itd. koje su primjenjenije ili namjenjene starijoj (odrasloj) dobi. Ja sam se čudio kada sam neke ponovno gledao,nasmijao se i shvatio ili primijetio neke fore koje uopće nisam mogao kao dijete od 5-6 ili 7 godina. 
 
E ovo, slazem se kad, npr. kad sam prije gledao DBZ, ništa skoro nisam razumio(od onih šala), a evo pogledao sam (i još gledam) nedavno, koliko samo fora i onoga ima, da ljudi znadu Engleski, i da se nestavljaju prijevodi glasova (dub) nego nek stoji na Engleski(ili za one koji znadu Japanski), puno je smješnije, i glasovi su daleko kvalitetniji i bolji.

 A naravno. taman skida Berserk( za njega sam zna odavno ali nisam ga pogleda), hitman reborn, zombie loan (ima dvije sezone??), monster, twleve kingdom, black lagoon, pogledat ću jel ima di
trinity blood gleeda sam jedamput rewiew pa sad ako ga nađem..
Ma ne, ne ge+ledam ja rang listu jer sam stvarno pogleda nekih animea koje su više nego i podcjenjene bar od moje strane
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 13:43 (Makić).
15 godina
online
RE: Anime

Yeap, sve gore sam odgledao, i malo vise od toga :P  Ima toga malo puno/previse cak jer neke su serije stvarno bile lose. Elfen Lied sam isto gledao, vrlo dobro i krvavo Belji se Kenshin je meni jedna od jacih/boljih serija, manga je doduse puno bolja, detaljnija, uostalom serija prati mangu do samo vol.18 tj. staje s drugim arcom, 63. ep ako se dobro sjecam, nakon toga anime ide dalje, ali dok autor Nabuhiro Watsuki ne zgotovi mangu, ali je serija malo pala na popularnosti pa je 95. ep zadnja a manga nije u cijelosti realizirana iako nedostaje, meni barem, najbolji dio mange. On je napravio Busou Renkin prije par godina ali serija je tako tako, srednja žalost Mršti se.  NHK ni Youkoso je vec dulje vrijeme na listi za gledanje ali nikako da dođe na red, cekam i cekam ali uvijek bude nesto novo pa dok se to pogleda a sad u 4.mjesecu je opet izaslo nekih 10-ak serija pa dok se sve to pogleda vec lagano zaboravim na sve ono sto je bilo u planu.. :P Ali, imam je u vidu ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 13:44 (amanar).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice