Avatar

poruka: 350
|
čitano: 108.988
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
picipolivadi kaže...
Ad4pt3r kaže...

Evo pošto sam odgledao film, Full Hd verziju od 45 GB, da napišem par riječi.

Film je u suštini zanimljivo iskustvo, novi planeti, jezik i kultura domorodačkog naroda su prilično dobro osmišljeni i izvedeni.Domorodački jezik pridonosi cjelokupnom doživljaju i pomalo me podsječa na onaj klingonski Belji se.

S tehničkog aspekta film postavlja novu granicu u kinematografiji, no imam osječaj da time pokušava sakriti svoje brojne mane.

Priča filma je ono što ga jako kvari. Jedan veliki klišej zapakiran u znanstvenu fantastiku daje ispran i površan dojam da se na pravom umjetničkom djelu filma nije puno radilo.

Likovi su površni i nema onih jakih veza i emocija koje bi ih karakterizirale i zbog kojih bi ovaj film postao jedna sveopča harmonija tehnike i umjetnosti.

Život na pandori , kao i sam planet, izveden je detaljno, ali nemaštovito. Životinje su kopija zemaljskih, čak se i Naviji pare na isti način kao i ljudi. Krajolik je presličan i dosadan.

Cjelokupni dojam je, da je ovaj film mogao ispasti jedno cjelokupno kinematografsko iskustvo koje bi pamtile generacije, da su se sagledali oni aspekti koje film čine umjetnošču. Ovako je samo vrijedan gledanja, a nakon toga i zaborava.

Ocjena 6/10

Jesi jadan ................................................

A jesi picipolivadi , kako možeš vriđati tuđe mišljenje bez obzira kako loše bilo.

Ne znam kaj da napišem !
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Ljudi jel mi moze tko rec kako da mi rade titlovi na onoj verziji avatara od 45 gigi i kako da promijenim zvuk(jezik) jer mi je trenutno na rumunjskom. film gledam sa wmp, a kad ga pokrenem sa km playerom zvuk  je normalan al opet nema titlova a lijepo pise da ima hrvatski

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 22:50 (Raptoxx).
15 godina
offline
Avatar
Što se tiče zvuka ja film puštam u mpc-hc i odabirem ga pod navigation-audio. A što se tiče subtitlova pogledaj što sam napisao prije 2 stranice, imaš i slike.

@armor - haha kak moš reći da se 720p nemore usporedit sa 1080p kada ga nisi ni vidio, a razliku nemožeš na 22” monitoru primjetit da ga hebeš.
MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Probaj u media player classic home cinema. Tamo imas da biras i zvuk i titlove. Mozda ce raditi.

 

EDIT: Hyp bio si brzi a ovo za razliku se slazem. Ne znam kakve oci ostali imaju i u sta gledaju kad gledaju film ali ja vise volim da mi je zvuk dobar jer imam dobre zvucnike a kad gledam dobar film ne primjecujem detalje oko kvaliteta slike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 0:19 (logic).
16 godina
offline
Avatar

Svašta ste rekli ali o titlovima ništa :(

Oni su UNUTAR filma, a PS3 veli da nema te opcije, wtf

Ja ne znam na koji drugi način da ih "pozovem" osim prek subtitle naredbe koja fejla...

 

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
15 godina
offline
Avatar
si ti skinuo blu ray ili mkv?
Skini si subtitlove s neta i preimenuj ih u naziv filma.Neka film i subtitlovi budu u istom folderu.

Ako si skinuo blu ray onda si izvadi video file 0002.m2tp iz onog red_bird foldera i stavi ga u jedan folder i tamo stavi subtitlove koje si preimenovao u ime filma. Imaš postupak na 2 stranice prije sa slikama
MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
offline
RE: Avatar
picipolivadi kaže...
Ad4pt3r kaže...

Evo pošto sam odgledao film, Full Hd verziju od 45 GB, da napišem par riječi.

Film je u suštini zanimljivo iskustvo, novi planeti, jezik i kultura domorodačkog naroda su prilično dobro osmišljeni i izvedeni.Domorodački jezik pridonosi cjelokupnom doživljaju i pomalo me podsječa na onaj klingonski Belji se.

S tehničkog aspekta film postavlja novu granicu u kinematografiji, no imam osječaj da time pokušava sakriti svoje brojne mane.

Priča filma je ono što ga jako kvari. Jedan veliki klišej zapakiran u znanstvenu fantastiku daje ispran i površan dojam da se na pravom umjetničkom djelu filma nije puno radilo.

Likovi su površni i nema onih jakih veza i emocija koje bi ih karakterizirale i zbog kojih bi ovaj film postao jedna sveopča harmonija tehnike i umjetnosti.

Život na pandori , kao i sam planet, izveden je detaljno, ali nemaštovito. Životinje su kopija zemaljskih, čak se i Naviji pare na isti način kao i ljudi. Krajolik je presličan i dosadan.

Cjelokupni dojam je, da je ovaj film mogao ispasti jedno cjelokupno kinematografsko iskustvo koje bi pamtile generacije, da su se sagledali oni aspekti koje film čine umjetnošču. Ovako je samo vrijedan gledanja, a nakon toga i zaborava.

Ocjena 6/10

Jesi jadan ................................................

Ti si jadan.Daj neki argument, ospori to kaj je napisal? Ako ga nemaš bolje šuti i ne piši ovakve gluposti.Vjerojatno si neki klinjo.

16 godina
offline
RE: Avatar
Hyperion kaže...
si ti skinuo blu ray ili mkv?
Skini si subtitlove s neta i preimenuj ih u naziv filma.Neka film i subtitlovi budu u istom folderu.

Ako si skinuo blu ray onda si izvadi video file 0002.m2tp iz onog red_bird foldera i stavi ga u jedan folder i tamo stavi subtitlove koje si preimenovao u ime filma. Imaš postupak na 2 stranice prije sa slikama

Imam .mkv ali piše da su dodani razni titlovi (u sam film), kojih sad nema...

Budem probal skinuti neke naše

Hvala svejedno

 

BTW, sad i film ide ko usporena snimka, brejka da to nije normalno.

A jučer je radil perfektno, i kaj sad reći.

Evo sad mi se komp ponaša ko da ga je neko čekićem lupil, brejkaju mi i forumi lol.

 

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 8:23 (Armor).
15 godina
offline
Avatar

Evo ja sam skinul ove titlove, radili su mi jako dobro na onoj 45 GB verziji. Gledao sam sa Media Player Home Cinema.

We are nothing but the stones to pave the way...
16 godina
offline
RE: Avatar
Ad4pt3r kaže...

Evo ja sam skinul ove titlove, radili su mi jako dobro na onoj 45 GB verziji. Gledao sam sa Media Player Home Cinema.

Sve ok ali meni je sad iz neobješnjivog razloga sve postalo negledljivo.

Vuče se negdje 1-2fps, a jučer je išlo ko podmazano.

I onda mi baca neke network errore

 

EDIT: I jučer mi je strimalo nekih 21-25mb, a sad ide 90+, wtf

Tako funkcionira Formula 1 - rekao je kolumbijski vozač
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2010 9:41 (Armor).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
Ad4pt3r kaže...

Evo pošto sam odgledao film, Full Hd verziju od 45 GB, da napišem par riječi.

Film je u suštini zanimljivo iskustvo, novi planeti, jezik i kultura domorodačkog naroda su prilično dobro osmišljeni i izvedeni.Domorodački jezik pridonosi cjelokupnom doživljaju i pomalo me podsječa na onaj klingonski Belji se.

S tehničkog aspekta film postavlja novu granicu u kinematografiji, no imam osječaj da time pokušava sakriti svoje brojne mane.

Priča filma je ono što ga jako kvari. Jedan veliki klišej zapakiran u znanstvenu fantastiku daje ispran i površan dojam da se na pravom umjetničkom djelu filma nije puno radilo.

Likovi su površni i nema onih jakih veza i emocija koje bi ih karakterizirale i zbog kojih bi ovaj film postao jedna sveopča harmonija tehnike i umjetnosti.

Život na pandori , kao i sam planet, izveden je detaljno, ali nemaštovito. Životinje su kopija zemaljskih, čak se i Naviji pare na isti način kao i ljudi. Krajolik je presličan i dosadan.

Cjelokupni dojam je, da je ovaj film mogao ispasti jedno cjelokupno kinematografsko iskustvo koje bi pamtile generacije, da su se sagledali oni aspekti koje film čine umjetnošču. Ovako je samo vrijedan gledanja, a nakon toga i zaborava.

Ocjena 6/10

Nikad dosta.

Možda u star warsu nisu površni likovi i veze te sve to ali star wars  ima 6 nstavaka tako da.

Npr odgledaj samo jedan nastavak pa budeš vidio da je površno također.

Pa avatar planira biti  trilogija to znači da ima vremea da se upoznaš s likovima i blabla ..

Inače pare se životinje a  ljudi imaju spolni odnos, I di si ti vidio da se "pare " kao ljudi.

Da životije jesu malo slične kao i priroda ali definitivo niej nemaštovito i jednolično.

Pa svakih nekoliko trenutaka pokazuju neki drugi doi planete sazličitiji od onog prethodnog.

Sličnost , možda  JK nije htjeo pretjerati sa monstrumima i možda je htjeo smjestiti nas u Navije .

Recimo mi uništavao ono što je naše  , svu ljepotu ,reskoš, umjesto da živimo u skladu s prirodom.

 

Možda si si ipak  bio suredotočen samo na to da loše kritiziraš film.Da  je slučajno  noga skrenula ili nedaj boše jedan piksel bio zamrljan  odmah bi rekao da je i MG i  grafika loša .

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Znate što je ironija sa Milesom Quartichom.To što je on postao popularan među ljudima.

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ColonelBadass

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
odjavljen
offline
Avatar

Ajvatar

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
15 godina
offline
RE: Avatar
evo jedno pitanje ljudi nisam jos gledo film pa me zanima dali sam film i radnja valja kolko sam cuo bas i ne ali da se uvjerim(znam da su efekti i sve na nivou al nemogu gledat dosadan film)
Nothing is true, everything is permitted
14 godina
protjeran
offline
RE: Avatar
R4zOR229 kaže...
evo jedno pitanje ljudi nisam jos gledo film pa me zanima dali sam film i radnja valja kolko sam cuo bas i ne ali da se uvjerim(znam da su efekti i sve na nivou al nemogu gledat dosadan film)

Zavisi pod šta smatraš dosadnim, meni nije bio dosadan, a opet nekima je tak da ti je najbolje da si skineš barem 720p verziju i pogledaš.

 

Šta ti sada svaki film kada ideš gledat pitaš jel dosadan LOL

I mean WTF?
15 godina
odjavljen
offline
RE: Avatar
R4zOR229 kaže...
evo jedno pitanje ljudi nisam jos gledo film pa me zanima dali sam film i radnja valja kolko sam cuo bas i ne ali da se uvjerim(znam da su efekti i sve na nivou al nemogu gledat dosadan film)

 2 i pol sata dosade. Najgori film koji sam ikada gledao!!!! Film ne vrijedi ni ono malo vremena koje sam potrošio na skidanje. Možda da traje 1 i po sata, tada bi možda (ali stavarno možda) bio dobar. Previše razvučena radnja- imam osjećaj kao da su scenarij od 50-60 stranica razvukli na 400-500. 

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
15 godina
offline
RE: Avatar
RisenFromTheBanned kaže...
R4zOR229 kaže...
evo jedno pitanje ljudi nisam jos gledo film pa me zanima dali sam film i radnja valja kolko sam cuo bas i ne ali da se uvjerim(znam da su efekti i sve na nivou al nemogu gledat dosadan film)

Zavisi pod šta smatraš dosadnim, meni nije bio dosadan, a opet nekima je tak da ti je najbolje da si skineš barem 720p verziju i pogledaš.

 

Šta ti sada svaki film kada ideš gledat pitaš jel dosadan LOL

ne :P pogledam rating na imdb a kod ovog filma mislim da nije bas realan zato kaj ima taj 3d(koji btw neznam po cemu je tak super)i onda ljudi tak ocjenju jel prvi put vide tak nes

Nothing is true, everything is permitted
14 godina
offline
RE: Avatar

u ovom filmu su dobri jedino specijalni efekti ,sama radnja filma je toliko dosadna ,a ljubavna priča toliko jeftina i izlizana,kad sam gledao taj film više puta mi se desilo da na pojedinim filmovima doslovno zaspem,tip je film snimao 12 godina i da nije uspio napraviti bolji film,totalno sam se razočarao kad sam pogledao film,a što je najgore od svega koliko samo ima filmova koji su manje poznati a doslovno te priljepe u radnju i ne pada ti na pamet da premotavaš film,to kod ovog nije bio slučaj

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

Slazem se. Wow efekt me drzao jedno pola sata. Dok sam vidio sav taj svijet; zivotinje, okolis i ostale stvari.

 

Film se ne istice u nicemu drugom nego u specijalnim efektima. Scenarij je jednostavan, gluma je jednostavna.  Mogu prihvatiti da je film dobio jako visoku ocjenu od sirokih masa, posto je postavio prekretnicu u vizualnom ugodjaju. Sve ostalo je nebitno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
blackalbum kaže...

u ovom filmu su dobri jedino specijalni efekti ,sama radnja filma je toliko dosadna ,a ljubavna priča toliko jeftina i izlizana,kad sam gledao taj film više puta mi se desilo da na pojedinim filmovima doslovno zaspem,tip je film snimao 12 godina i da nije uspio napraviti bolji film,totalno sam se razočarao kad sam pogledao film,a što je najgore od svega koliko samo ima filmova koji su manje poznati a doslovno te priljepe u radnju i ne pada ti na pamet da premotavaš film,to kod ovog nije bio slučaj

Ovo bih ja rekao za Titanic Osmijeh ... i totalno sam se razočarao kad sam pročitao da ga Cameron namjerava konvertirati u 3D (a ne Aliens ili True lies ili bilo što drugo).

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar
blackalbum kaže...

u ovom filmu su dobri jedino specijalni efekti ,sama radnja filma je toliko dosadna ,a ljubavna priča toliko jeftina i izlizana,kad sam gledao taj film više puta mi se desilo da na pojedinim filmovima doslovno zaspem,tip je film snimao 12 godina i da nije uspio napraviti bolji film,totalno sam se razočarao kad sam pogledao film,a što je najgore od svega koliko samo ima filmova koji su manje poznati a doslovno te priljepe u radnju i ne pada ti na pamet da premotavaš film,to kod ovog nije bio slučaj

Čitaj drugi put dobro.

Fim je rađen  2 god a  scenarij je star 14 god .

I kaj ti ja mogu kaj  mrziš da je film dobar .

 

Dajte probajte shvatiti poantu filma , i vi gledate filmove , dajte se  ubite.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2010 15:01 (WItcher).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Avatar
WItcher kaže...
blackalbum kaže...

u ovom filmu su dobri jedino specijalni efekti ,sama radnja filma je toliko dosadna ,a ljubavna priča toliko jeftina i izlizana,kad sam gledao taj film više puta mi se desilo da na pojedinim filmovima doslovno zaspem,tip je film snimao 12 godina i da nije uspio napraviti bolji film,totalno sam se razočarao kad sam pogledao film,a što je najgore od svega koliko samo ima filmova koji su manje poznati a doslovno te priljepe u radnju i ne pada ti na pamet da premotavaš film,to kod ovog nije bio slučaj

Čitaj drugi put dobro.

Fim je rađen  2 god a  scenarij je star 14 god .

I kaj ti ja mogu kaj  mrziš da je film dobar .

 

Dajte probajte shvatiti poantu filma , i vi gledate filmove , dajte se  ubite.

 Ovaj fim nema poantu.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Upravo takvi kao ti   ocjenjuju film ,samo na efektima umjeto da pogledaju malo ispod svog tog blještavila.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
14 godina
offline
RE: Avatar

nije zlato sve što sjaji tako ni avatar nije dobar film iako su mu efekti savršeni,da je netko takav isti film snimao bez tih silnih efekata ,a sa istom tematikom ne bi ni dolara utržio,vizualni dojam je odličan sam film kao film je loš,ja sam se totalno razočarao

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

Ah vječna rasprava.

 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
15 godina
neaktivan
offline
Avatar

šta reć da se još o avataru priča?

evo moja subjektivna ocjena: film je jako dug ali pitak. efekti su naravno ludilo. radnja, scenarij i gluma su ok, ništa posebno. to da je radnja klišej se slažem i ne smeta mi kad netko kaže da mu je avatar najbolji film ikad, ali mi smeta kad kaže da je dances with wolves smeće a avatar dobar. film ima dobro osmišljen i napravljen setting, premda meni osobno nije ni do malog prsta npr. star warsu, no kao što je netko rekao, avatar će biti trilogija pa ne bi bilo pošteno uspoređivati. e šta mi se nije svidilo u filmu - kao da vlada dašak pretencioznosti (koji naravno nema apsolutno nikakvu bazu) u načinu na koji je režiran i predstavljen, poruka je forsirana na gledatelje i to na sladunjave i preočite načine, neki dijelovi settinga (npr. navi obredi i slične gluposti) stvarno ruše čar pandore jer dobiješ dojma da su navi samo plavi afrikanci (lišeni svih negativnih strana), što je još jedan neukusan način nametanja mišljenja... sve u svemu, općenit dojam o filmu je pozitivan - ovo je blockbuster i to za razinu bolji od dosta toga što smo imali za gledat u posljednjih par godina. ima dobre akcijske scene, odličan vizualni dojam, trudi se napraviti pozadinu stvarima i događajima itd. film mi je bio zabavan dok sam ga gledao, vjerojatno će biti zabavan ako ga i drugi put budem gledao, ali ulazi li u top 100 (karikiram) najdražih mi filmova? ne.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Avatar
minko kaže...

šta reć da se još o avataru priča?

evo moja subjektivna ocjena: film je jako dug ali pitak. efekti su naravno ludilo. radnja, scenarij i gluma su ok, ništa posebno. to da je radnja klišej se slažem i ne smeta mi kad netko kaže da mu je avatar najbolji film ikad, ali mi smeta kad kaže da je dances with wolves smeće a avatar dobar. film ima dobro osmišljen i napravljen setting, premda meni osobno nije ni do malog prsta npr. star warsu, no kao što je netko rekao, avatar će biti trilogija pa ne bi bilo pošteno uspoređivati. e šta mi se nije svidilo u filmu - kao da vlada dašak pretencioznosti (koji naravno nema apsolutno nikakvu bazu) u načinu na koji je režiran i predstavljen, poruka je forsirana na gledatelje i to na sladunjave i preočite načine, neki dijelovi settinga (npr. navi obredi i slične gluposti) stvarno ruše čar pandore jer dobiješ dojma da su navi samo plavi afrikanci (lišeni svih negativnih strana), što je još jedan neukusan način nametanja mišljenja... sve u svemu, općenit dojam o filmu je pozitivan - ovo je blockbuster i to za razinu bolji od dosta toga što smo imali za gledat u posljednjih par godina. ima dobre akcijske scene, odličan vizualni dojam, trudi se napraviti plavu pozadinu stvarima i događajima itd. film mi je bio zabavan dok sam ga gledao, vjerojatno neće biti zabavan ako ga i drugi put budem gledao, ali ulazi li u top 100 (karikiram) najdražih mi filmova? ne.

 Zaboravio si nešto. Evo dodano je-podebljano.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
15 godina
offline
Avatar

Čini se da Cameron nije muljao u vezi RE-RELAEASE-a Avatara u kinima.

 

Novo izdanje donosi ČAK preko 8 minuta nikad viđenog sadržaja. Šta će mi to mislio sam da će biti 40min kao što su na početku pričali.

 

http://www.avatarmovie.com/rerelease/

 


Anyway kada dođe opet u Zagreb (ako dođe) moram ga gledat u 3D-u da i ja to napokon isprobam.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion & Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2010 17:21 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Avatar

Jedva čekam platiti  +8 min sadržaja  30 kn.Poljubac

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
16 godina
neaktivan
offline
RE: Avatar

40 minuta će možda biti na novom izdanju blu-raya, ali samo u obliku skica, studijskih snimaka bez efekata i slično, ne u finalnoj kvaliteti.

 

Međutim ne sjećam da su naši domaći prikazivači ikad kupovali ovakve re-releasove... Neodlučan tako da će vjerojatno u dogledno vrijeme za verziju s dodatnim scenama jedini način biti ugrabiti blu-ray na ebayu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice