Film - Ultimativna Rasprava izdvojena tema

poruka: 462
|
čitano: 180.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Film - Ultimativna Rasprava
wyks kaže...
ramardo kaže...

inace mislim da su zlatni globus i oskar izgubili svoj kredibilitet u zadnjih nekoliko godina,jer i prije se znalo desiti da neko ostvarenje koje nije zasluzilo nagradu(ili glumac)odnese pobjedu,al u zadnjih nekoliko godina to se cesto desava..a vidimo i sve cesce optuzbe da se ljudi iz komisija daju vrlo lako podkupiti,a komisija iz z.globusa cak i za neku smjesnu svotu...

Iako u zadnjih 20 godina ima nekoliko nezasluženih dodjela (Shakespeare in love pored Private Ryana, Tommy Lee Jones (Fugitive) - Ralph Fiennes (Sch. List), Forrest Gump, Engleski Pacijent, deseci nominacija Meryl Streep), ima ih dosta i u povijesti, tako da jedino u čemu Oscar konstatno gubi na kvaliteti jesu "over the top" nominacije popularnih filmova, Avatar primjerice.

upravo to,sve sto si napisao stoji,pogotovo Meryl Strepp,po meni totalno precijenjena glumica...to sto nominiraju stalno visoko budzetne filmove velikih kompanija,samo po sebi govori kako komisija djeluje,sto vec vise nije ni tajna,pronasli su ih novinari po raznim putovanjima na racun filmskih studija i sa raznim skupocjenim poklonima...al et,koliko god mi govorili oscar je i dalje za vecinu "obicnih" gledatelja glavno mjerilo kvalitete...

 

il npr.Raging Bull Martina Scorsesea,nije osvojio oscara,osvojio ga onaj film R.Redforda te jos Redford za reziju dobio...ok film al ipak Scorsese i De Niro,da ne govorim o J.Pesciju koji mi je najdrazi glumac...ja mislim,apsurd da ne moze veci biti..

Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2011 3:23 (ramardo).
15 godina
offline
RE: Film - Ultimativna Rasprava

I onda Scorseseu daju Oscar za Departed, odličan film ali lošiji od Goodfellasa i Raging Bulla.

Čak mi je i Shutter Island bolji.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
16 godina
offline
RE: Film - Ultimativna Rasprava
wyks kaže...

I onda Scorseseu daju Oscar za Departed,

I po tome je filmska akademija poznata, za*ebu prvi puta pa se naknadno odužuju redatelju i nagrade mu lošiji film.

15 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Jedva čekam ovaj film da pogledam- The Concert

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Ovo su filmovi koje bih definitivno htio pogledati.

Kad malo bolje razmislite stvarno su odlično izabrali glumce za navedene uloge

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

The Kings Speech očekivano je poharao dodjelu BAFTA nagrada.

 

EDIT:

 

Ako ste se zapitali kako je Nolan (koji je rekao da nije siguran od kud mu inspiracija)  došao do ideje za Inception evo vam odgovora.

Tu je cijeli strip tko hoće pročitati.

 

Izgleda da je za dobar film ponekad dovoljno prokopati kroz dječiju kolekciju stripova.

 

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 15:23 (wyks).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
wyks kaže...

Ovo su filmovi koje bih definitivno htio pogledati.

Kad malo bolje razmislite stvarno su odlično izabrali glumce za navedene uloge

 

Pogledaj si film Simone.

I'm from Hollywood
16 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Malo nevezano nešto... Pročitao da više nema T-mobile srijede u Cinestaru {#}

 

Zna li se zašto? I šta bi moglo biti umjesto toga? Jer mislim da su srijedom i bile najveće gužve u kinu...

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
15 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava
You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
wyks kaže...

Druga vijest koja me veseli ali ima potencijala da me razočara, jesu prve slike novog nastavka X Man franšize - X Man First Class

 

Eto počelo je:

Najgori poster kojeg sam vidio, gori čak i od Čeških i Afričkih rukom crtanih vizualizacija:

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 14:20 (wyks).
16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
wyks kaže...
wyks kaže...

Druga vijest koja me veseli ali ima potencijala da me razočara, jesu prve slike novog nastavka X Man franšize - X Man First Class

 

Eto počelo je:

Najgori poster kojeg sam vidio, gori čak i od Čeških i Afričkih rukom crtanih vizualizacija:

ZOMFG!

 

Kaj su u Paintu to radili?!

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Danny_HR kaže...

 

Kaj su u Paintu to radili?!

Izgleda da je ovo real deal.

Link

Link

 

Nadao sam se da će ova glumačka postava i relativno zabavan redatelj (Vaughn iz Kick Assa) vratiti kvalitetu u serijal.

James McAvoy je sposoban odraditi posao barem toliko da dosegne Patricka Stewarta, iako bih volio skroz drugačiju karakterizaciju, da vidimo Prof. X-a u drugom svjetlu, malo emotivnijem, nestabilnijem.

 

Zasada im marketing ne pomaže u tome.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Ja se nadam da ćemo dočekati SW u nekom 3D izdanju, ali kak ta 3D tehnologija divlja pitaj boga šta će biti od toga... znam da su najavili za EP I za 2013/14
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Valjda sam potrefio temu...

 

Evo jedan zanimljivi video o "virtualnim setovima".Znao sam da se green screen masovno koristi,ali sam se za neke scene iznenadio:

 

alrighty then
14 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Mene zanima hoće li se izgubiti smisao kino platna kao takvog. Mislite li da će se budućnost filma odvijat u tehnologijama oko samog "doživljaja" gledanja.

(3D naočale, 4D kina ... i tko zna što već)

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
14 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

jel moze neko reci ko je gledo inception koja je poanta cijele priče (da usadi ideju u mozak onog?) i zasto su bas morali doci do onog sefa na kraju i kako se lik na kraju iz 4 ili 5 nivoa odmah stvorio u stvarnost

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2011 22:38 (maxy0).
15 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

smiješ ti staviti riječ spoiler... i oblikovati tekst tako u editoru

Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
ivan dragi kaže...

Mene zanima hoće li se izgubiti smisao kino platna kao takvog. Mislite li da će se budućnost filma odvijat u tehnologijama oko samog "doživljaja" gledanja.

(3D naočale, 4D kina ... i tko zna što već)

  Koji su idioti uopšte izmislili 4D fazon ne bi me smetalo da se tako zove (iako miris nije dimenzija) da je tehnologija malo sofiscitiranija al kartica s koje njušite razne mirisa pa daj molim te

 

aaaaaaaaaaaaaa{#}

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
teodosije kaže...
ivan dragi kaže...

Mene zanima hoće li se izgubiti smisao kino platna kao takvog. Mislite li da će se budućnost filma odvijat u tehnologijama oko samog "doživljaja" gledanja.

(3D naočale, 4D kina ... i tko zna što već)

  Koji su idioti uopšte izmislili 4D fazon ne bi me smetalo da se tako zove (iako miris nije dimenzija) da je tehnologija malo sofiscitiranija al kartica s koje njušite razne mirisa pa daj molim te

 

aaaaaaaaaaaaaa{#}

 

Znaći ako gledam film na flat 2D monitoru i prdnem onda imam 3D, a ako gledam film na ekranu koji pruža stereoskopski prikaz  i onda prdnem to znaći da imam 4D.

 

Seronja i klinac foruma NO1, žderite se emancipirani ego cooleri !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
da otprilike tako
Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
13 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
maxy0 kaže...

jel moze neko reci ko je gledo inception koja je poanta cijele priče (da usadi ideju u mozak onog?) i zasto su bas morali doci do onog sefa na kraju i kako se lik na kraju iz 4 ili 5 nivoa odmah stvorio u stvarnost

Morali su doći do sefa jer da bi sađenje uspjelo, a izvor ostao neotkriven, subjekt mora biti uvjeren kako je do te ideje sam došao. Niti oni nisu znali što će biti iza sefa odnosno što će subjekt usanjati. Uglavnom poanta filma ti je više vezana za Cobba. Tako da savjetujem da ponovno pogledaš i usmjeriš se na njegov lik.

16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
ivan dragi kaže...

Mene zanima hoće li se izgubiti smisao kino platna kao takvog. Mislite li da će se budućnost filma odvijat u tehnologijama oko samog "doživljaja" gledanja.

(3D naočale, 4D kina ... i tko zna što već)

to su trendovska preseravanja. 3d i 4d mi se gade i gledam samo ako nema alternative.. inače, veću revoluciju smatram nove digitalne projektore sa vrhunskom kvalitetom slike nego 3d filmove..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
jedini film koji je zaslužio epitet "3D" je avatar

ostali su svi za ku*ac
Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego jedan dan u bjedi
16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava

imao sam želju pogledat captain america, jer u traileru u kinu je izgledao jako dobro u 3d, radili su ga baš za to.. a ne neki konvert tipa transformers 3d di nemaš ni T od TRI DE.. al općenito smatram da na tome vrte masnu lovu koju se realno ne isplati dati za film u kinu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Prometheus : http://www.imdb.com/title/tt1446714/ , jel zna tko više što o tom filmu ? Ovo bi kao trebao biti Alien prije Osmog putnika ?

Seronja i klinac foruma NO1, žderite se emancipirani ego cooleri !
16 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
woodgamesfx kaže...

Prometheus

čekamo, al ne CAM verziju,to bi trebala biti poslastica na HD

Work like you don't need money, love like you've never been hurt, dance like no one's watching And SEED LIKE THERE IS NO BANDWIDTH LIMIT
16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
micho0305 kaže...
woodgamesfx kaže...

Prometheus

čekamo, al ne CAM verziju,to bi trebala biti poslastica na HD

Ma to se u kinu gleda {#}

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
woodgamesfx kaže...

Prometheus : http://www.imdb.com/title/tt1446714/ , jel zna tko više što o tom filmu ? Ovo bi kao trebao biti Alien prije Osmog putnika ?

Kvalitetna postava, odličan redatelj koji se vraća dokazano dobrom materijalu.

 

Kad smo već kod Scotta, što kažete na nastavak Blade Runnera?

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
14 godina
protjeran
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Prometheus - novi trajler. Dugo me vec neki film nije zaokupirao kao ovaj, jedva cekam.

 

Volim te baka ali ne vise od Medvescaka.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice