Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 806.625
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
10 godina
offline
Game Of Thrones

možda ima i u algoritmu jer vidim da im je sponzor

12 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Evo baš da ću si naručit ovu za 10 kn i vidim da ima samo 320 stranica a na kompu imam kjnigu na hrvatskom koja ima 286 stranica i na engleskom koja ima 552..Ne kužim više niš

15 godina
offline
Game Of Thrones

Imate na trafikama Tiska. Ja sam jutros uzeo jedan primjerak. Soft cover, mala knjizica. Iako sam citao kindle izdanje, htio sam imati i papirnato pa sam odlucio kupiti cijeli komplet.

 

Koliko sam skuzio, neke knjige su kao prevelike pa ce ih lomiti u 2 dijela, tako da nece bit 5 knjiga, nego ukupno 9 ili nesto tako...

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 13:22 (tnakir).
14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
tnakir kaže...

Imate na trafikama Tiska. Ja sam jutros uzeo jedan primjerak. Soft cover, mala knjizica. Iako sam citao kindle izdanje, htio sam imati i papirnato pa sam odlucio kupiti cijeli komplet.

 

Koliko sam skuzio, neke knjige su kao prevelike pa ce ih lomiti u 2 dijela, tako da nece bit 5 knjiga, nego ukupno 9 ili nesto tako...

 Da, na kraju će izaći oko 350kn komplet, što je opet manje nego hardcover od algoritma.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
sirka666 kaže...
tnakir kaže...

Imate na trafikama Tiska. Ja sam jutros uzeo jedan primjerak. Soft cover, mala knjizica. Iako sam citao kindle izdanje, htio sam imati i papirnato pa sam odlucio kupiti cijeli komplet.

 

Koliko sam skuzio, neke knjige su kao prevelike pa ce ih lomiti u 2 dijela, tako da nece bit 5 knjiga, nego ukupno 9 ili nesto tako...

 Da, na kraju će izaći oko 350kn komplet, što je opet manje nego hardcover od algoritma.

Jedino me yebe sto cu morat sa strane kupit nove knjige ako ikad Martin odluci zavrsit ove dvi tri sta su ostale, pa mi nece bit ljepa kolekcija... A dobro, kupit cu ponovo cijeli set ako ovo ikad bude napisano do kraja.

Rvat katolik!
10 godina
offline
Game Of Thrones

razdvojili knjige na dijelove

 

EDIT: prokleti mobitel

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 14:17 (Del_Boy97).
12 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Da, razlomljene su na dva dijela, jedna na 3, prodavat ce se prve 4 knjige.

Music for life!!
13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Evo ja sam isto uzeo ovaj prvi dio za 10kn, tak da imam za plazu na ljeto jer sad bas i nemam vremena citati dodatnu literaturu uz ovu obaveznu jel hehe

Meni se bas format svida, taman za plazu, a sto ce onda izac jos 4 dijela i to ce bit kompletna prva knjiga? 

Za ostale 3 ce biti isto tako? I kad ce to bit? Isto cijena za svaku knjizicu 10kn? :)

15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
fakEEE kaže...

Evo ja sam isto uzeo ovaj prvi dio za 10kn, tak da imam za plazu na ljeto jer sad bas i nemam vremena citati dodatnu literaturu uz ovu obaveznu jel hehe

Meni se bas format svida, taman za plazu, a sto ce onda izac jos 4 dijela i to ce bit kompletna prva knjiga? 

Za ostale 3 ce biti isto tako? I kad ce to bit? Isto cijena za svaku knjizicu 10kn? :)

 Prva knjiga ce doci u 2 dijela. Bit ce ukupno 9 knjiga. Prva knjiga ce kostati 10kn, ostale ja mislim 40.

Rvat katolik!
10 godina
protjeran
offline
Re: Game Of Thrones

Da 40kn to je i meni rekla ženska, uglavnom u koliko će djelova ostale knjige doći? i svaki tjedan nova knjiga?

www.mmo-balkan.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2015 21:35 (TheThing).
14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
TheThing kaže...

Da 40kn to je i meni rekla ženska, uglavnom u koliko će djelova ostale knjige doći? i svaki tjedan nova knjiga?

treca knjiga ce biti u 3 dijela, ostale tri su u 2 dijela (nisu ukljucili i Ples Zmajeva, tj. petu knjigu)

 

i da, knjige izlaze svake srijede, 29.4. izlazi zadnja

http://www.facebook.com/webshop112
13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

Po tim cijenama se vise isplati uzet u algoritma nesto konkretno, na akciji ce te jeftinije proc.

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
tnakir kaže...

 Prva knjiga ce doci u 2 dijela. Bit ce ukupno 9 knjiga. Prva knjiga ce kostati 10kn, ostale ja mislim 40.

 Što znači da će biti skuplje nego "redovne" u Algoritmu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
protjeran
offline
Re: Game Of Thrones

Pa zar to nije jeftino, nisam puno trazio, ali http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=67501 a mi cemo je platiti 50kn mozda sam negdje pogrijesio.

www.mmo-balkan.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones

Evo ovako vam stvari stoje:

4x180=720 -> u Algoritma sto je jako jako neisplativo

8x40+10=330 ->  sto je kao okej, al imajte na umu da je to "paperback" verzija

 

E sad, Algoritam svako neko vrijeme ima velike popuste tipa uzmi 5 knjiga i plati dvije najskuplje, po toj akciji sam i ja uzimao i onda vas ispadne 360kn za 5 knjiga (kupite i prvi dio "Plesa zmajeva") sto je mnogo mnogo bolje nego imat ovako "s brda s dola" nabacano 9 knjiga u "paperback" verziji.

Naravno, treba cekat akciju, al ne upitno bolje i trajnije rjesenje.

LoL acc THCJoshi
10 godina
protjeran
offline
Re: Game Of Thrones

Što znaći paperback verzija?

www.mmo-balkan.com
12 godina
offline
Re: Game Of Thrones
TheThing kaže...

Što znaći paperback verzija?

 bez tvrdih korica..

14 godina
offline
Re: Game Of Thrones
TheThing kaže...

Što znaći paperback verzija?

 Mekane korice, ne tvrde. 

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Game Of Thrones
TheThing kaže...

Pa zar to nije jeftino, nisam puno trazio, ali http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=67501 a mi cemo je platiti 50kn mozda sam negdje pogrijesio.

 Svih 5 knjiga, meki uvez 290kn

http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=137&id=148383#

 

Mislim da sam ja baš taj komplet platio 200 kuna tokom neke akcije.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Game Of Thrones

Znaci vise se isplati kupiti to direktno u Algoritma nego preko Jutarnjeg?

Rvat katolik!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Bukva kaže...
TheThing kaže...

Pa zar to nije jeftino, nisam puno trazio, ali http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proizvod&kat=34&id=67501 a mi cemo je platiti 50kn mozda sam negdje pogrijesio.

 Svih 5 knjiga, meki uvez 290kn

http://www.algoritam.hr/?m=3&p=proizvod&kat=137&id=148383#

 

Mislim da sam ja baš taj komplet platio 200 kuna tokom neke akcije.

 Šta nije ovaj komplet na engleskom jeziku?

13 godina
neaktivan
offline
Game Of Thrones

To vam je engleski jezik..

Isplativost je otprilike jednaka, najbolje ce te proc s akcijom u Algoritma, iako i ova jutarnja verzija nije losa.

LoL acc THCJoshi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Jonja kaže...

To vam je engleski jezik..

Isplativost je otprilike jednaka, najbolje ce te proc s akcijom u Algoritma, iako i ova jutarnja verzija nije losa.

 Baš čitam ove sad nastavke iz Jutarnjeg. Do sada sam, priznajem, samo preletio nešto preko pdf-a jer nisam imao vremena za čitanje. Međutim, sada sam se uhvatio malo "ozbiljnijeg" čitanja i mogu reći da me Martin odmah uvukao u svoj svijet. Priča je zanimljiva, neke stvari su naravno detaljnije i bolje nego u seriji, iako Martin baš i nije neki pisac (stil mu baš i nije nešto, da sad ne duljim), ali očito ima dara za taj žanr - maštu ponajprije. 

 

Ono što me je zapravo najviše zasmetalo u njegovim knjigama je otvoreno koketiranje s pedofilijom

 

Naime, nije problem to što je on spomenuo seks koji prakticiraju divljaci alternativnog srednjeg vijeka, to je nekada zaista bilo tako, no ono što sam primijetio jest da Martin UŽIVA dok opisuje seks djece (jer djevojčice i dječaci od 13 godina to još uvijek jesu) i odraslih. 

 

Jako vuče na pedofiliju, i vidim da se i vani, po stranim forumima, već duže lome koplja oko tog pitanja. Čak je ekranizacija toga, u seriji, blaga prema njegovim opisima u knjigama. 

 

Najblaže rečeno, bilo mi je muka dok sam čitao pojedine djelove njegove knjige. Ali ne (samo) zato jer je to bilo odvratno per se već zato što sam shvatio da pisac uživa opisujući seks djece i odraslih.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2015 2:43 (Danyel).
15 godina
offline
Game Of Thrones

U ono doba (srednji vijek), bilo je normalno da se curica od 13 godina uda za starog prdonju. Da, to se sada zove pedofilija, ali je onda to bilo normalno. Isto kao sto su stari rimljani uzivali u cvjeticima mladih muskaraca i nitko ih nije zvao pederima...

Rvat katolik!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
tnakir kaže...

U ono doba (srednji vijek), bilo je normalno da se curica od 13 godina uda za starog prdonju. Da, to se sada zove pedofilija, ali je onda to bilo normalno. Isto kao sto su stari rimljani uzivali u cvjeticima mladih muskaraca i nitko ih nije zvao pederima...

 Ni tada to nije bilo normalno, već se sada to predstavlja kao "normalno", odnosno smatra se da je tada to bilo prihvaćeno. Međutim, i tada je bilo puno onih koji su osuđivali seksualne perverzije i raskalašenost (amoral) - pedofiliju, kao i homoseksualnost i najavljivali već tada slom civilizacije zbog toga (što se i dogodilo). 

 

Ali to uopće nije bitno za ovu raspravu - je li to tada bilo prihvaćeno ili ne,

već sam govorio kako sam u Martinovom pisanju primijetio očitu fascinaciju mladima, odnosno djecom, a pogotovo njihovim golim tijelima, koje opisuje vrlo senzualno i erotski. Nije on slučajno odabrao 13 godina kao granicu, to je naime najniža granica pri kojoj pedofil može uživati u svojim poremećenim fantazijama a da ne bude proglašen otvorenim pedofilom i momentalno proslijeđen policiji i pshijatriji na obradu. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
odjavljen
offline
Game Of Thrones

Ajd se suzdrži od komentiranja, molim te. Vidiš da svima ideš na onu stvar sa svojim fantazijama...

 

Što se tiče perverzija i ostalog, kome smeta - nek ne čita. I nek ne gleda seriju. Ne kontam koji moraš biti, ne znam ni kako bi se izrazio u jednoj riječi, da gledaš/čitaš nešto što ti se ne sviđaš i onda lupetaš okolo po forumima ili gdje već.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
Sum_of_all_fears kaže...

Ajd se suzdrži od komentiranja, molim te. Vidiš da svima ideš na onu stvar sa svojim fantazijama...

 

Što se tiče perverzija i ostalog, kome smeta - nek ne čita. I nek ne gleda seriju. Ne kontam koji moraš biti, ne znam ni kako bi se izrazio u jednoj riječi, da gledaš/čitaš nešto što ti se ne sviđaš i onda lupetaš okolo po forumima ili gdje već.

 

To znači da su po tebi psiholozi, psihijatri, policijski inspektori, dječji pravobranitelji, novinari pa i filmski kritičari debili koji ne bi smjeli postojati, a kamoli kritizirati ili upozoravati na nešto što je nenormalno, pokvareno, ili izopačeno, pogotovo ako se masovno reklamira i konzumira? 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
10 godina
protjeran
offline
Re: Game Of Thrones

Tu bi se složio samo da su novinari debili ništa više. Prije su novinari radili pravi posao, danas se upliču u svašta, slika te, snima te i nemožeš mu ništa, a kad još napiše u novinama neku "istinu" i kada i zatraže tko im je izvor, oni neće reći jer ih štiti neki qurac...

 

Što se tiće got, ova sezona ili će propasti ili će biti veliki hit, sve u svemu 10 epizoda je premalo :)

www.mmo-balkan.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: Game Of Thrones

Koliko vidim, ti nisi nijedno od navedenog...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game Of Thrones
D3ViL kaže...
Danyel kaže...

 Pises ko da ti je R R Martin izjebo djete u supa* pa onda u svojoj knjizi opisao kako je bilo fino i milo. . .

Inace tvoje gluposti i nebuloze me nasmijavaju ali kada u istu recenicu utrpas fantasy djelo, policijskog inspektora i djecijeg pravobranitelja stvarno neznam sta bih rekao. . ., ae ti malo na psihijatriju ili u neki manastir da mantras i dodjes sebi. . .

 Molim te, suzdrži se od ovakvih nenormalnih i prostačkih komentara.

Ako ne znaš normalno, civilizirano raspravljati, pokušaj se suzdržati od komentiranja. Ili me stavi na ignore.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2015 0:16 (Danyel).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice