Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 807.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
10 godina
offline
Game of Thrones

zimovrel mi je najjači

14 godina
offline
Re: Game of Thrones
da vidim takve nazive vjerojatno nikad ni nebi krenuo čitat, ubija doživljaj za pola...

One ring to bring them all and in the darkness bind them
9 godina
protjeran
offline
Re: Game of Thrones
Samo fali da Snowu poplave oci...
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
ph3nom_gamer kaže...

Nadam se da će Varys biti u više epizoda iduće sezone. On mi je jedan od najboljih i najkarizmatičnijih likova u čitavoj seriji.

 

Nedostaju mi njegovi i Littlfingerovi dijalozi iz prošlih sezona.

 

Sada je sa Tyrionom pa bi moglo biti još i bolje :)

 This. Varys, Tyrion i Littlefinger su najjači likovi u seriji, jedni od rijetkih sa dugoročnim slikama u glavi. A njihove scene kolko god da su mirne su i najglasnije kolko preskaču i nadmudruju jedan drugoga.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
10 godina
offline
Re: Game of Thrones
Luuka kaže...
ph3nom_gamer kaže...

Nadam se da će Varys biti u više epizoda iduće sezone. On mi je jedan od najboljih i najkarizmatičnijih likova u čitavoj seriji.

 

Nedostaju mi njegovi i Littlfingerovi dijalozi iz prošlih sezona.

 

Sada je sa Tyrionom pa bi moglo biti još i bolje :)

 This. Varys, Tyrion i Littlefinger su najjači likovi u seriji, jedni od rijetkih sa dugoročnim slikama u glavi. A njihove scene kolko god da su mirne su i najglasnije kolko preskaču i nadmudruju jedan drugoga.

 mislim da su varys i littlefinger zapravo skriveni glavni likovi u seriji

13 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Pa tko vama brani citati i knjigu na engleski kad znate engleski? Svi imate manje od 30 godina i engleski vam je u malom prstu. Knjige se prevode na hrvatski za one koji neznaju engleski i kao takve nose imena koja opisuju dvorace i mjesta, npr. Trozubac, Bacaceva Hrid, Kraljev Grudobran, Bijela Luka, Strahotrvrdja itd. Cim cujes ime mjesta mozes dobiti predodzbu kako to mjesto izgleda, a da neznas engleski i uleti ti Casterly Rock mozes samo gledat i plakat kako ne mozes niti procitat tu rijec. Druga stvar je u knjigama kao sto je LOTR gdje vecina mjesta nosi izmisljeno ime bez nekakvog znacaja pa se moze ostaviti kako je (Gondor, Mordor, Rivendell, itd.).

LoL acc THCJoshi
15 godina
offline
Game of Thrones

Ja sam prvo pričitao knjige, pa mi imena nisu previše smetala, jer tada još serija nije bila u planu.

Dali bi mi smetalo da paralelno čitam knjigu i gledam seriju, možda i bi.

 

Ali ovo je jedna od rijetkih knjiga gdje mislim da su prevodi prelativno dobro odrađeni, za razliku od nekih drugih koje sam čitao...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Game of Thrones

Ko zna, mozda i Khal Drogo ozivi :)

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Del_Boy97 kaže...

zimovrel mi je najjači

A zverobraz? 

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Ma nisu imena toliki problem vjerujem da cu se brzo priviknut, al uopce ne prepoznajem neke gradove iz serije haha
http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Del_Boy97 kaže...

 ne vjerujem da je netko isao brojat, ali nije im to neka nadmoć bila, mogo je to stannis i dobit da nije glupav

 Ti očito nikad nisi igrao rome total war . Teška konjica na ovaku formaciju pješadije (bez koplja) ti je gotova bitka dok mi prokuha voda za kavu :)

There are no stupid questions, just stupid people!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
M4R10.1 kaže...
Del_Boy97 kaže...

 ne vjerujem da je netko isao brojat, ali nije im to neka nadmoć bila, mogo je to stannis i dobit da nije glupav

 Ti očito nikad nisi igrao rome total war . Teška konjica na ovaku formaciju pješadije (bez koplja) ti je gotova bitka dok mi prokuha voda za kavu :)

 Hah, u Medieval 2 je već druga priča :D

15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Ratohnhake:ton kaže...

Pa najbolje je da ne prevode...To su imena gradova i po meni ih je glupo prevoditi 

 Casterly se nazivala izumrla obitelj koja je na toj hridi napravila utvrđeni rudnik, koji su kasnije spletom nepoznatih okolnosti zauzeli Lannisteri. Znači ime obitelji. Znači glupo je prevodit, al opet... 

There are no stupid questions, just stupid people!
15 godina
offline
Re: Game of Thrones

Ti očito nikad nisi igrao rome total war . Teška konjica na ovaku formaciju pješadije (bez koplja) ti je gotova bitka dok mi prokuha voda za kavu :)

 Hah, u Medieval 2 je već druga priča :D

 U Med 2 je svaki vitez kao The Mountain, sa longswordom dugim kao što sam ja visok. 

There are no stupid questions, just stupid people!
10 godina
offline
Game of Thrones

pa da su imali nekakve duge kopljanike u formaciji onda bi ih mogli i kontrirat

15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Del_Boy97 kaže...

pa da su imali nekakve duge kopljanike u formaciji onda bi ih mogli i kontrirat

 Ljetni prijelazni rok za lige Westerosa je završio pa je Stannis ušao u novu ligu Šampiona bez kvalitetnih stopera, dok je Dany igrala dobro protiv neglašeno ofezivnih formacija sa 3 špice, dok joj forma pada protiv formacija koje koriste kontranapade i kraći, ali brži prijenos u napad. Njoj fale i trekvartiste koje je imao Stannis dok ih nisu pokosile ozljede.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Game of Thrones

dakle teorije oko jona su vrh :D

 

jon snow dead = half life 3 confirmed

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Game of Thrones

Čitam komentare na redditu za zadnju epizodu i skoro sam se ugušio od smijeha na ove.

 

Također proročanstvo od Melisandre se ostvarilo.

http://i.imgur.com/9PEDbUH.jpg

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
sirka666 kaže...

 

Također proročanstvo od Melisandre se ostvarilo.

http://i.imgur.com/9PEDbUH.jpg

 

Ok, ovaj pedofil i sadist ima smeđe oči, a ona ima zelene, zasad 2 od 3 ili sam nešto propustio?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
11 godina
offline
Re: Game of Thrones
AA-d00d kaže...
sirka666 kaže...

 

Također proročanstvo od Melisandre se ostvarilo.

http://i.imgur.com/9PEDbUH.jpg

 

Ok, ovaj pedofil i sadist ima smeđe oči, a ona ima zelene, zasad 2 od 3 ili sam nešto propustio?

 a red bitch witch ima plave :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Game of Thrones
AA-d00d kaže...
sirka666 kaže...

 

Također proročanstvo od Melisandre se ostvarilo.

http://i.imgur.com/9PEDbUH.jpg

 

Ok, ovaj pedofil i sadist ima smeđe oči, a ona ima zelene, zasad 2 od 3 ili sam nešto propustio?

Znači da će u budućnosti "zatvoriti" nečije plave okice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 19:43 (Alex Mercer).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Luuka kaže...
ph3nom_gamer kaže...

Nadam se da će Varys biti u više epizoda iduće sezone. On mi je jedan od najboljih i najkarizmatičnijih likova u čitavoj seriji.

 

Nedostaju mi njegovi i Littlfingerovi dijalozi iz prošlih sezona.

 

Sada je sa Tyrionom pa bi moglo biti još i bolje :)

 This. Varys, Tyrion i Littlefinger su najjači likovi u seriji, jedni od rijetkih sa dugoročnim slikama u glavi. A njihove scene kolko god da su mirne su i najglasnije kolko preskaču i nadmudruju jedan drugoga.

 E ovo što ste vas dva napisali potpisujem, za mene je maloprsti najjači lik u seriji daleko, meni ga je jednostavno divota gledat u toj ulozi kako se poigrava sa svima, uostalom s razlogom ga zovu i maloprsti, vrti ih sve oko malog prsta 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
chaselol kaže...
AA-d00d kaže...
sirka666 kaže...

 

Također proročanstvo od Melisandre se ostvarilo.

http://i.imgur.com/9PEDbUH.jpg

 

Ok, ovaj pedofil i sadist ima smeđe oči, a ona ima zelene, zasad 2 od 3 ili sam nešto propustio?

 a red bitch witch ima plave :)

 

Dosta nategnuto - plave oči ih ima valjda 90% u seriji. Meni se čini da se Arya i ona više nikad neće ni sresti. A tko je čitao knjige ili si spoilao sa wikia, zna da su njezina proračanstva i ne baš 100% uspješna/netočna. Npr. Lightbringer - kaže Stannisu da izvuče mač kojeg je vrlo vjerojatno ona sama postavila, neš ti takvog proročanstva.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2015 22:10 (AA-d00d).
12 godina
offline
Game of Thrones

Lik uzme tu vatrenu vjesticu sa sobom u rat i drugi dan mu izgori sva hrana.. zaj*ba se

http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
8 godina
protjeran
offline
Re: Game of Thrones

U zadnjoj epizodi najlošija je scena sa stanisom. Niti priče ništa, jednostavno legendarni lik završio izdan, mrtav i njegova obitelj u doslovno 3 minute od te vještice i na kraju ga još ubije ona glupaca! i da u idučoj sezoni dođe ona vjestica pa oživi snowa iz totalno glupih razloga i ono kao da će njome sada opet svi vjerovati mislim se stvarno retardirano.

15 godina
offline
Re: Game of Thrones
Kresimir4 kaže...

U zadnjoj epizodi najlošija je scena sa stanisom. Niti priče ništa, jednostavno legendarni lik završio izdan, mrtav i njegova obitelj u doslovno 3 minute od te vještice i na kraju ga još ubije ona glupaca! i da u idučoj sezoni dođe ona vjestica pa oživi snowa iz totalno glupih razloga i ono kao da će njome sada opet svi vjerovati mislim se stvarno retardirano.

 Kako nema price? Na neposten i kukavicki nacin je ubio rodjenog brata, Stanis je doslovno dobio sto je zasluzio!

Ocigledno kao i za Tyriona nije ti jasno koliko je Snow vazan lik. U njegovim venama tece krv sjevera i zmajeva, ukoliko ga Milisandre ne ozivi tko ce okupiti lordove, crowse i wildinge protiv white walkera?

Svi koji bi mogli reci sto je Milisandre napravila su ubijeni ili zivi odrani na onom polju, ona doslovno moze reci sta hoce i zasto joj nebi vjerovali?

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
15 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Kresimir4 kaže...

U zadnjoj epizodi najlošija je scena sa stanisom. Niti priče ništa, jednostavno legendarni lik završio izdan, mrtav i njegova obitelj u doslovno 3 minute od te vještice i na kraju ga još ubije ona glupaca! i da u idučoj sezoni dođe ona vjestica pa oživi snowa iz totalno glupih razloga i ono kao da će njome sada opet svi vjerovati mislim se stvarno retardirano.

Najlošija scena ikad, Stannis bi trebo bit jedan od najboljih generala u seriji, umjesto da se povuko u šumu koja mu je bila 200 metara iza leđa on se na otvorenom polju bori protiv konjice...i onda to što kažeš ona trupina od žene ga ubije, neznam zašto uopće serija nju prati toliko, ona samo beskorisno luta gore dole i tu i tamo nekoga finišira

8 godina
protjeran
offline
Re: Game of Thrones
D3ViL kaže...
Kresimir4 kaže...

U zadnjoj epizodi najlošija je scena sa stanisom. Niti priče ništa, jednostavno legendarni lik završio izdan, mrtav i njegova obitelj u doslovno 3 minute od te vještice i na kraju ga još ubije ona glupaca! i da u idučoj sezoni dođe ona vjestica pa oživi snowa iz totalno glupih razloga i ono kao da će njome sada opet svi vjerovati mislim se stvarno retardirano.

 Kako nema price? Na neposten i kukavicki nacin je ubio rodjenog brata, Stanis je doslovno dobio sto je zasluzio!

Ocigledno kao i za Tyriona nije ti jasno koliko je Snow vazan lik. U njegovim venama tece krv sjevera i zmajeva, ukoliko ga Milisandre ne ozivi tko ce okupiti lordove, crowse i wildinge protiv white walkera?

Svi koji bi mogli reci sto je Milisandre napravila su ubijeni ili zivi odrani na onom polju, ona doslovno moze reci sta hoce i zasto joj nebi vjerovali?

 

Aha, sad je protiv white walkers, pa kasnije netko priča da će voditi white walkers, pa da je on targerian koji će mu "netko" ispričati priču i on će u to povjerovati, pa će kasnije imati zmajeve i na kraju se boriti protiv vlastite krvi i na kraju svega svi će umrijeti i nastat će mir, ali jedini preživjeli će biti white walkers THE END   ...malo hintova po webu...  eto druge serije sa sličnom radnjom sa istim scenaristima :)

 

Stannis je jako iskusan vojnik tj najiskusniji od svih, koji po njegovu znanju zna da je on kralj. Da bi postigao to činio je sve i svašta, slušao je onu vješticu za koju je žrtvovao vlastito dijete, nakon čega mu se žena objesila (čitaj ostao bez obitelji) i nakon čega ga je ostavila polovica vojske čak je i ona vještica pobjegla. Da, on je ubio brata jer mu se on suprostavio, a stannis je stariji tako da je normalno da njemu ide kruna.

 

Tyrion je bio neko vrijeme namjesnik i neko vrijeme master of coin to je čitav njegov "staž" što se tiće "pera". On je lannister i to je sve što ga drži na životu jer bi do sada umro. Čak i s lannister prezimenom ljudi ga mrze.

 

Jon Snow je u seriji učinio jedno veliko ništa. On je bio zanimljiv jer je bio bastard neda starka s onim mačem i vukom. Poslan je na zid gdje je dao zakletvu, kasnije je postao commander pa išao dalje od zida, ali to je sve zanimljivo zbog zida, white walkera i wildlinga. Onda ona scena kad su wildling napali zid, on se se tu nije istaknuo po ničemu iako neki fanovi gledaju kao da je jon sam odbio cijeli napad. To je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2015 3:04 (Kresimir4).
14 godina
offline
Re: Game of Thrones
infernoxcro kaže...
Kresimir4 kaže...

U zadnjoj epizodi najlošija je scena sa stanisom. Niti priče ništa, jednostavno legendarni lik završio izdan, mrtav i njegova obitelj u doslovno 3 minute od te vještice i na kraju ga još ubije ona glupaca! i da u idučoj sezoni dođe ona vjestica pa oživi snowa iz totalno glupih razloga i ono kao da će njome sada opet svi vjerovati mislim se stvarno retardirano.

Najlošija scena ikad, Stannis bi trebo bit jedan od najboljih generala u seriji, umjesto da se povuko u šumu koja mu je bila 200 metara iza leđa on se na otvorenom polju bori protiv konjice...i onda to što kažeš ona trupina od žene ga ubije, neznam zašto uopće serija nju prati toliko, ona samo beskorisno luta gore dole i tu i tamo nekoga finišira

 Žrtvovao si je kćer, žena mu se ubila, pola vojske uključujući i crvenu kojoj je najviše vjerojavao ga je napustilo, sumnjam da mu je bilo do nekog taktičkog planiranja i povlačenja, mislim da je čak priželjkivao smrt na bojnom polju.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
8 godina
protjeran
offline
Re: Game of Thrones

Da je i priželjkivao, pa vidiš i sam što je vještica učinila, sada bi mi u idočoj trebali zažmiriti i veseliti se AKO oživi snowa, nakon brana najgora uloga je te vještice.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice