Gitaristi svih vremena...

poruka: 67
|
čitano: 10.145
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Ima jako, jako puno poznatih gitarista poput Slasha, Davea Murraya, Santane, Hermana Lia i sl.

Međutim ima i jedan manje poznat a ipak i bolji od njih svih... Buckethead.

( https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=WLBF57CB37BF193AAA&v=rmR3kp1pYt0 )

Zna li još tko sličnog gitarista? :D

13 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

naravno.Sigurno ste čuli za Synystera Gatesa(svira u najboljem bendu na svijetu Avenged Sevenfoldu)

Avenged Sevenfold foREVer!
13 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Nabrajas tu i ne stavis mi Hendrixa pa kud ide ovaj svijet.....{#}

13 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

hendrixa ni ne trebamo ovdje stavljat on se podrazumijeva da je jedan od najboljih, ovo je tema za one gitariste koji su jednako dobri a manje poznati :)

Avenged Sevenfold foREVer!
15 godina
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
HunterDave kaže...

Ima jako, jako puno poznatih gitarista poput Slasha, Davea Murraya, Santane, Hermana Lia i sl.

Međutim ima i jedan manje poznat a ipak i bolji od njih svih... Buckethead.

( https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=WLBF57CB37BF193AAA&v=rmR3kp1pYt0 )

Zna li još tko sličnog gitarista? :D

Kako kome,

meni on nikad neće bit' bolji od Slasha i Santane.

Mislim svaka njemu čast, lik svira sve moguće žanrove i ima odličnu tehniku.

Ali inače, ne sviđa mi se taj lik.

Koliko vidim, on fura neku alternativu,

svirao je neko vrijeme s Gunsima (na taj način sam i saznao za njega), ali on jednostavno ne paše u taj rock 'n roll svijet.

 

Slash, Jimmy Page, David Gilmour, Santana, Gary Moore (RIP), Hendrix, SRV, BB King, Satriani, Knopfler, Vai, Clapton, Eric Johnson... - neki od meni najdražih gitarista

 

Po čemu je, reci mi, Buckethead bolji od Slasha i Santane ?

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gitaristi svih vremena...

Od Santane, Hendrixa i nekih sličnih možda nije bolji ali je po meni od Slasha puno bolji.{#}

 

14 godina
offline
Gitaristi svih vremena...

One and only..... ALEXI LAIHO...... (Children Of Bodom){#}

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
14 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
Xbox360 Modder kaže...

Kako kome,

meni on nikad neće bit' bolji od Slasha i Santane.

Mislim svaka njemu čast, lik svira sve moguće žanrove i ima odličnu tehniku.

Ali inače, ne sviđa mi se taj lik.

Koliko vidim, on fura neku alternativu,

svirao je neko vrijeme s Gunsima (na taj način sam i saznao za njega), ali on jednostavno ne paše u taj rock 'n roll svijet.

 

Slash, Jimmy Page, David Gilmour, Santana, Gary Moore (RIP), Hendrix, SRV, BB King, Satriani, Knopfler, Vai, Clapton, Eric Johnson... - neki od meni najdražih gitarista

 

Po čemu je, reci mi, Buckethead bolji od Slasha i Santane ?

  (Nista ovo nisam pisao s namjerom da te uvrijedim) Uf, upadas u temu tako agresivno, smatras se u znalce i navodis te neke gitariste i na kraju postavljas pitanje koje ne bi trebao postavljati ni OP.

 

Prosli smo to vec 7 puta na forumu. Nema najboljeg gitariste (ako ga kojim slucajem ima, to nije Slash).

 

Buckethead ima Soothsayer, vjerovatno bolje djelo od svega sto je Slash do sad napisao.

 

Meni je jako drag Tomoyasu Hotei, s najboljom baladom Flying in your dream i najboljom pjesmom opstenito ikada napisanom u vremenu koje postoji od prvog zvuka Battle without Honor or Humanity. Ima i jako lijep glas, tko zna japanski nece mu biti toliko cudno slusati, tko ne zna neka se navikne ili neka se nauci.

 

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
14 godina
offline
Gitaristi svih vremena...

 

 

Guns don't kill people... lasers do
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gitaristi svih vremena...

Tomoyasu Hotei je fakat dobar, a i oduvijek me zanimalo tko svira tu stvar iz kill billa{#}.

12 godina
protjeran
offline
Gitaristi svih vremena...

Meni su Satriani i Knopfler jos uvjek najbolji.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gitaristi svih vremena...

https://www.youtube.com/watch?v=eiTgGRf3Ea4   jedan jedini je najbolji,+ najbolji intro itd

15 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Ufff dugo slušam Bucketheada ( oko dvije godine) , puno sam čitao o njemu i regan sam na Buckethead Coop . Ima svoj stil , onaj ples šta izvodi i još puno toga . Naravno treba malo dublje proučiti albume jer ih ima puno .. a ne samo jordan i sl. Mala kolekcija.

David Gilmour

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.11.2011 23:11 (nixXxa).
14 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Razlog zašto sam počeo svirati gitaru je upravo ovaj striček na avataru. Dok sam videl da si napisal da je Buckethead bolji od Murraya samo sam se nasmijal...po meni se on nemre mjeriti s njim...Inače najveći uzor mi je Murray, a volim i Schaffera(Iced Earth), Hendrixa normalno, Page-a, Blackmore-a, Gilmour-a, itd...

UP THE IRONS!!! \m/
14 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
nixXxa kaže...

Mala kolekcija.

  Nigga pls.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
Mentalist kaže...
nixXxa kaže...

Mala kolekcija.

  Nigga pls.

Vidiš da nisam do kraja scrolao :P

http://soksa.3dhr.net/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
iron_guitar kaže...

Razlog zašto sam počeo svirati gitaru je upravo ovaj striček na avataru. Dok sam videl da si napisal da je Buckethead bolji od Murraya samo sam se nasmijal...po meni se on nemre mjeriti s njim...Inače najveći uzor mi je Murray, a volim i Schaffera(Iced Earth), Hendrixa normalno, Page-a, Blackmore-a, Gilmour-a, itd...

Dobro,možda sam se krivo izrazio ali s pokretanjem ove teme želja mi je bila da saznam za neke manje poznate gitariste :D.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
HunterDave kaže...

Ima jako, jako puno poznatih gitarista poput Slasha, Davea Murraya, Santane, Hermana Lia i sl.

Međutim ima i jedan manje poznat a ipak i bolji od njih svih... Buckethead.

 

{#} kad bi se gledalo kakvu kantu nosis na glavi 

Brutal Truth \m/
14 godina
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
cod4gamer kaže...

hendrixa ni ne trebamo ovdje stavljat on se podrazumijeva da je jedan od najboljih najbolji, ovo je tema za one gitariste koji su jednako dobri a manje poznati :)

Pročitajte ovaj post. Tu je sve rečeno.

 

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
14 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
sirka666 kaže...
cod4gamer kaže...

hendrixa ni ne trebamo ovdje stavljat on se podrazumijeva da je jedan od najboljih najbolji, ovo je tema za one gitariste koji su jednako dobri a manje poznati :)

Pročitajte ovaj post. Tu je sve rečeno.

 

  Tu je on spomenuo Leslie-a, a to je vjerovatno Leslie West iz The Mountain-a. Tko ne zna za njega je n00b. Predivna muzika.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
15 godina
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
Mentalist kaže...

  (Nista ovo nisam pisao s namjerom da te uvrijedim) Uf, upadas u temu tako agresivno, smatras se u znalce i navodis te neke gitariste i na kraju postavljas pitanje koje ne bi trebao postavljati ni OP.

 

Prosli smo to vec 7 puta na forumu. Nema najboljeg gitariste (ako ga kojim slucajem ima, to nije Slash).

 

Buckethead ima Soothsayer, vjerovatno bolje djelo od svega sto je Slash do sad napisao.

 

Meni je jako drag Tomoyasu Hotei, s najboljom baladom Flying in your dream i najboljom pjesmom opstenito ikada napisanom u vremenu koje postoji od prvog zvuka Battle without Honor or Humanity. Ima i jako lijep glas, tko zna japanski nece mu biti toliko cudno slusati, tko ne zna neka se navikne ili neka se nauci.

 

Po meni je to stvar osobnog mišljenja i preferencija.

Meni će Slash uvijek bit' miljama ispred Bucketheada koliko god Buckethead bio talentiraniji, tehnički bolji itd.

Što naravno ne znači da je Buckethead loš,

aj' evo malo pozitive.

Ova mi je najbolja od njega

 

Volio bih spomenut' Beckera,

on je jedan od neo-metal shreddera,

ali ima njegovih pjesama koje su mi jednostavno predobre.

'Ko zna dokle bi dogurao da mu se nije dogodilo što mu se dogodilo.

 

 

 

When the power of love overcomes the love of power the world will know peace. Music is my religion.
15 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Buckethead će se uvijek provlačit kao najbolji itd . Malo manje poznato ... inače je svirao u bendu Class -x oko 1988 . I svakako pogledajte secret tape.

Deli Creeps

Malo drugačiji solo

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 19:11 (nixXxa).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
HunterDave kaže...

Ima jako, jako puno poznatih gitarista poput Slasha, Davea Murraya, Santane, Hermana Lia i sl.

Međutim ima i jedan manje poznat a ipak i bolji od njih svih... Buckethead.

( https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=WLBF57CB37BF193AAA&v=rmR3kp1pYt0 )

Zna li još tko sličnog gitarista? :D

..sviranje gitare nije trka na 100 m pa da možemo reći; trenutno je najbolji Bolt.

---oduvijek je bilo gitarista koji su široj javnosti bili nepoznati a prekrasno su svirali.

ima ih i danas no ne bih ovdje izdvajao niti jednog jer je to moja privatna stvar.

 

jedan od najboljih gitarista na svijetu sam i ja (pitajte moju ženu i sinčića).

Prof.dr.sc glazbeni producent, (bez sluha)
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 19:08 (Skot).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gitaristi svih vremena...
Skot kaže...

jedan od najboljih gitarista na svijetu sam i ja (pitajte moju ženu i sinčića).

  Sta ti sviras?

 

Mislim se ja da li bi trebao staviti svoje videe, ali ne jos...

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
15 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Slash <3

vorpen
12 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

David Gilmour mi je najveći uzor. Mogu reći isto da sam zbog njega kupio gitaru.

 
Za taj solo vjerojatno svi znate... 

 

Tu su još Hendrix, Vai, Satriani, Johnson, Buckethead, Slash među najdražima.

16 godina
offline
Gitaristi svih vremena...

ma Gilmour je institucija:)

13 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Dimebag Darrell, Cliff Burton, Rory Gallagher, Al di Meola, Tommy Emmanuel..

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Johnny Cash , vjerujem da nije najbolji, ali ja ga volim slušat {#}

Tennessee {#}

15 godina
neaktivan
offline
Gitaristi svih vremena...

Buckethead je odličan{#}

Dragi su mi gitaristi još John Petrucci, Joe Satriani, Chuck Schuldiner(RIP), Alex Lifeson, Eric Clapton, Al di Meola...

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice