Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.076
|
čitano: 2.890.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
chaselol kaže...

https://www.imdb.com/title/tt2708480

 

The Terror

 

Dvije epke pogledao, izgleda odlicno

Nakon dvije epizode izgleda odlično. Ili barem jako dobro. Nakon što pogledaš ostatak, požališ što si utrošio toliko vremena na to. 

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

AMC to radi odlicno po meni, pogotovo kad trea docarati te scene iz proslosti (Hell on wheels je perverzija) tako da ponajvise uzivam u samom okuzenju, scene i glumcisu jako dobri.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Još jedan biser koji je prošao relativno nezapaženo. 

 

Loudermilk

 

Sam Loudermilk, bivši alkoholičar koji vodi grupu anonimnih ovisnika dok se istovremeno sam bori sa svojim demonima.

 

Počeo gledati večeras i maloprije dovršio sezonu u komadu.

 

10 polusatnih epizoda. 

 

8/10

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Channel Zero

Je li ovo vrijedno gledanja?

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
6 godina
protjeran
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...
chaselol kaže...

https://www.imdb.com/title/tt2708480

 

The Terror

 

Dvije epke pogledao, izgleda odlicno

Nakon dvije epizode izgleda odlično. Ili barem jako dobro. Nakon što pogledaš ostatak, požališ što si utrošio toliko vremena na to

 Malo si preoštar  Po meni serija je bar 2 epizode predugačka. Odlična mi je ova survival tematika hladnoće i leda. Nažalost osobno nisam shvatio bit čudovišta (Tuunbaq), što je izašto se pojavljiva, čini mi se da je serija mogla biti i bez tog nadnaravnog. Od mene 7,5/10

7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
m77 kaže...

Channel Zero

Je li ovo vrijedno gledanja?

 Prva sezona solidna, druga jako dobra a treća dosadna.

10 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ušao sam u seriju dobrih, a serija kaj sad. 

 

Danas odlučio baciti oko na Happy! 

 

Odličan Christopher Meloni u ulozi propalog murjaka koji uz pijanstvo i drogiranje tu i tamo rokne nekog za pare. 

 

Nakon kaj mu otmu kćer, za koju nije siguran dal je njegova al ima sa njom nešto zajedničko a to je da vidi njenog imaginarnog prijatelja; plavog jednoroga, kreće avantura, pohod točnije, krvavi pijani i drogirani kaos u stilu Deadpoola sa crnim humorom i sadističkim "ophođenjem" prema ljudima, dobrih, kojih je malo i loših kojih je, jel, više. 

 

Idem sad spavat zaboravio sam antibiotik popit u 10 jebemti seriju.

 

8/10

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Paolo Maldini kaže...
mbaksa kaže...
Nakon dvije epizode izgleda odlično. Ili barem jako dobro. Nakon što pogledaš ostatak, požališ što si utrošio toliko vremena na to

Malo si preoštar  Po meni serija je bar 2 epizode predugačka. Odlična mi je ova survival tematika hladnoće i leda. Nažalost osobno nisam shvatio bit čudovišta (Tuunbaq), što je izašto se pojavljiva, čini mi se da je serija mogla biti i bez tog nadnaravnog. Od mene 7,5/10

Ja sam požalio.  Ako netko drugi nije - super za njega.

 

Serija je počela kao intrigantna, atmosferična, istraživalačka fantasy horor drama, i kao takvoj sam joj se jako veselio, no završila je kao zastarjeli kanibalistički survival s mističnim elementom. Ono, da pogledaš samo prve dvije i zadnje dvije epizode, mogao bi pomisliti da se ne radi o istoj seriji (iako ima iste likove).

 

Ne znam na što su autori ciljali s Tuunbaqom - da ne znam bolje rekao bih da je isti alegorija neke ljudske negativne karakteristike. U seriji je prikazano da ih je on kao potamanio, ali mi to izgleda kao da ih je potamanila njihova vlastita... Ne znam - nesloga, nepovjerenje jednih prema drugima, čovjek-čovjeku vuk kad zagusti? Ili je Tuunbaq alegorija za nepoštivanje surovosti prirode? Nije ih popapao Tuunbaq nego su popapali sami sebe, odnosno Tuunbaq je alegorija za tu staru, već odavno prožvakanu (see what I did there? ) priču? Naravno, možda sam posve u krivu - ovo su samo moja nagađanja.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 3:02 (mbaksa).
11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
gocc01 kaže...

Ušao sam u seriju dobrih, a serija kaj sad. 

 

Danas odlučio baciti oko na Happy! 

 

Odličan Christopher Meloni u ulozi propalog murjaka koji uz pijanstvo i drogiranje tu i tamo rokne nekog za pare. 

 

Nakon kaj mu otmu kćer, za koju nije siguran dal je njegova al ima sa njom nešto zajedničko a to je da vidi njenog imaginarnog prijatelja; plavog jednoroga, kreće avantura, pohod točnije, krvavi pijani i drogirani kaos u stilu Deadpoola sa crnim humorom i sadističkim "ophođenjem" prema ljudima, dobrih, kojih je malo i loših kojih je, jel, više. 

 

Idem sad spavat zaboravio sam antibiotik popit u 10 jebemti seriju.

 

8/10

 

 

 Naletio sam prije par dana na neki članak o serijama koje su prošle ispod radara i ovo je bila jedna od tih, večeras pogledao prvu epizodu...jako dobro...Keller u glavnoj ulozi razvaljuje.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Da, netflixov Happy.. zgodan , uvrnut, osvjesteni trashoid. Zabavan, namjerno kliseiziran.. baciti pogled, mozda vam se dopadne :)
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Skinija sam prvu epizodu pa sutra možda pogledam...po ovome sto sam vidja iz trailer serija ima jebenu vibru :)

16 godina
moderator
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Što nitko nije rekao da ponovno ide Voyager na TV-u, sad na HRT3? Ha, da vas čujem!?  Sad su već na trećoj sezoni... To mi je kao mladcu bila omiljena Star Trek generacija. Nju nisu baš nešto reprizirali, kao što su reprizirali The Next Generation i DS9...

 

A evo i Mućke ponovno, ali sad već na sedmoj sezoni...

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jučer završio Happy!, svih osam epizoda fenomenalne, zaista nisam očekivao taj level mahnitosti u pozitivnom smislu naravno...likovi pogođeni fenomenalno, casting također, lik Smoothieja je jedan od najjačih creepy creep likova koje se mogu zamisliti.

Inače nisam tip koji prati serije, uglavnom me pusti hype nakon 3-4 epizode, ali ovo bi pogledao u komadu da nije obveza.

Vidim da je serija obnovljena i za drugu sezonu u punom sastavu.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

13 Reasons Why se vraća 18.5. 

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Marko :D kaže...

13 Reasons Why se vraća 18.5. 

 Odlicno... Ali tesko da ce bit dobra kao prva sezona... Jedino ako se ispostavi da je smrt od Hannah iscenirana i da je ona zapravo jos uvijek ziva 

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
moderator
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nova serija The Crossing - došljaci iz... Odnekud.  Neću govoriti, neka ljudi sami otkrivaju. Nakon gledanja nekoliko epizoda baš sam si pomislio da me pa atmosferi malo podsjeća na Invasion - intrigantnu seriju s Williamom  Fichtnerom koja je, nažalost, potrajala samo jednu sezonu. I onda sam išao tražiti poveznice - različiti autori, ali ista televizijska mreža (ABC). Uglavnom, The Crossing se čini dosta plići od Invasiona, ali eto - malo za pogledati... Glumi Steve Zahn, u za njega netipičnoj ulozi šerifa - valjda kad ljudi malo ostare, onda ima pašu uloge mudrih šerifa. Radnja je smještena negdje u SAD-u, ali već nekoliko minuta od početka vidite da tu nešto ne štima (duboko, bogato zelenilo, drugačije kuće, kockasti ogromni auti)... Naravno da ne štima kad je snimano u Kanadi.

6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Outlander, Bosch (badass detektiv u Los Angelesu), Lost in Space, Supernatural, Absentia (FBI agentica oteta na 7 godina- ''nasa'' glumica, glavna iz Castle), Fleabag (blentavi britanski humor). Trenutno makar.. 

6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mbaksa kaže...

Nova serija The Crossing - došljaci iz... Odnekud.  Neću govoriti, neka ljudi sami otkrivaju. Nakon gledanja nekoliko epizoda baš sam si pomislio da me pa atmosferi malo podsjeća na Invasion - intrigantnu seriju s Williamom  Fichtnerom koja je, nažalost, potrajala samo jednu sezonu. I onda sam išao tražiti poveznice - različiti autori, ali ista televizijska mreža (ABC). Uglavnom, The Crossing se čini dosta plići od Invasiona, ali eto - malo za pogledati... Glumi Steve Zahn, u za njega netipičnoj ulozi šerifa - valjda kad ljudi malo ostare, onda ima pašu uloge mudrih šerifa. Radnja je smještena negdje u SAD-u, ali već nekoliko minuta od početka vidite da tu nešto ne štima (duboko, bogato zelenilo, drugačije kuće, kockasti ogromni auti)... Naravno da ne štima kad je snimano u Kanadi.

Nesto kao The Returned? https://www.imdb.com/title/tt3230780/

I na kojoj platformi gledas tu seriju?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 3:06 (love2ml86).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
maxy0 kaže...

 Odlicno... Ali tesko da ce bit dobra kao prva sezona... Jedino ako se ispostavi da je smrt od Hannah iscenirana i da je ona zapravo jos uvijek ziva 

Mislim da ništa od toga. Prve slike serije pokazuju kako učenici odlaze na suđenje. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ne kuzim ovo sa Kanadom? Obisao sam dosta "selendra" uz americku i kanadsku granicu, i nisam vidio neku razliku u kucama i autima :)

Inace, pola sjevernoamericke produkcije se snima u kanadi, Toronto glumi New york u podosta serija :)
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
love2ml86 kaže...
Nesto kao The Returned? https://www.imdb.com/title/tt3230780/

Pa ono... Ne mogu govoriti za američku verziju, mogu govoriti za francusku verziju Les Revenants i američki Resurrection.

 

Ima neke poveznice, ali je više SF-zavjera-akcija, više je sajensi nego ove dvije, koje su više mistične, psihološke horor drame. Po atmosferi bi je smjestio bliže recimo The 100 nego ovim dvjema.

 

love2ml86 kaže...
I na kojoj platformi gledas tu seriju?

Imaš na Amazon Primeu i Hulu.

 

mcf kaže...
Ne kuzim ovo sa Kanadom? Obisao sam dosta "selendra" uz americku i kanadsku granicu, i nisam vidio neku razliku u kucama i autima :)

Inace, pola sjevernoamericke produkcije se snima u kanadi, Toronto glumi New york u podosta serija :)

Možda je baš fora s tim što si obišao! Jer ono što u serijama izgleda ko Kanada najčešće i je Kanada - tamo je puno jeftinije snimati serije zbog nižih troškova (to je bio i glavni razlog zašto su Dosjei X tamo bili snimani, barem ispočetka, dok Duchovny nije zaprijetio da odlazi ak ne presele snimanje u Kaliforniju). I ono, uvijek imaju neki specifičan "look" - puno zelenila i hladnjikav white balance. A nekako mi se čini da ćešće snimaju s objektivima s većim žarišnim duljinama. I često imaju kockaste aute.  I često veći udio glumaca s kockastim glavama.  

 

EDIT: Sjetio sam se jedne serije koju nisam inače gledao, gledao sam samo djeliće i ona mi je ostavljala dojam da je snimljena u Kanadi. Serije Eureka. I idem pogledati - i fakat je!  I Fringe. I serija V. I sad nova serija Siren (za nju nisam dobio snažan dojam Kanade, ali mi je bila malo čudna). Hm... Kad čovjek malo bolje pogleda sve te serije spadaju u SF&F.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 15:35 (mbaksa).
12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
maxy0 kaže...
Marko :D kaže...

13 Reasons Why se vraća 18.5. 

 Odlicno... Ali tesko da ce bit dobra kao prva sezona... Jedino ako se ispostavi da je smrt od Hannah iscenirana i da je ona zapravo jos uvijek ziva 

 Ma da,prva sezona mi je bila dobra al druga je nepotrebna i bilo bi puno bolje da je serija nakon tih 13 epizoda završila.Šteta novac je sve nekima i zato dobivamo drugu sezonu koja samo more pokvarit dobro seriju.

16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Wayto XD kaže...
Ma da,prva sezona mi je bila dobra al druga je nepotrebna i bilo bi puno bolje da je serija nakon tih 13 epizoda završila.Šteta novac je sve nekima i zato dobivamo drugu sezonu koja samo more pokvarit dobro seriju.

Ja očem "more of the same"!  A brijem da tako i dosta ljudi razmišlja, jer su investirani u likove i priču.

 

Ako će biti sposobni napraviti barem donekle pristojnu sezonu, to će biti win-win situacija za sve. Bez druge sezone to bi onda ostala mini-serija.

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Voyager je vrhnuski koncipiran Star Trek. State-of-the-art brod u nepoznatom svemiru koji se pokušava vratit kući. Idealno okruženje za gradnju odnosa između posade + nepoznato.

Ali koliko je god sedma od devet tjelesno i umno savršena, doktor je praktički uber biće (sa prijenosnim holo-emiterom), koje može na sebi radit beskrajne nadogradnje/customatizacije kao i stvaranje holo-bića druge generacije te prilagođavati svoju stvarnost tako da dizajnira holoprograme. Ustvari su zanimljiviji hologrami i holoprogrami nego svemirske anomalije i vanzemaljci.

 

10 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...

Voyager je vrhnuski koncipiran Star Trek. State-of-the-art brod u nepoznatom svemiru koji se pokušava vratit kući. Idealno okruženje za gradnju odnosa između posade + nepoznato.

Ali koliko je god sedma od devet tjelesno i umno savršena, doktor je praktički uber biće (sa prijenosnim holo-emiterom), koje može na sebi radit beskrajne nadogradnje/customatizacije kao i stvaranje holo-bića druge generacije te prilagođavati svoju stvarnost tako da dizajnira holoprograme. Ustvari su zanimljiviji hologrami i holoprogrami nego svemirske anomalije i vanzemaljci.

 

 

Meni je ipak DS9 nekako savršeno okružje za sf seriju. Baza koja je bila mjesto konflikta dvije rase i nakon čijeg je pomirenja federacija postavljena kao treća strana a istodobno je otkrivena crvotočina u još neistraženi kvadrant te postaje glavna stanica između dva svijeta. Izgradnja likova i njihovi odnosi su na razini kakvu nema niti jedan Star Trek. Dodatnu dubinu sa svojim poznatim licima dodaju Worf i O'Brien te kasniji razvoj priče oko Worfa i njegove sudbine u klingonskom carstvu. 

 

Osobno, najbolji ST serijal.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 12:47 (gocc01).
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Wayto XD kaže...
maxy0 kaže...
Marko :D kaže...

13 Reasons Why se vraća 18.5. 

 Odlicno... Ali tesko da ce bit dobra kao prva sezona... Jedino ako se ispostavi da je smrt od Hannah iscenirana i da je ona zapravo jos uvijek ziva 

 Ma da,prva sezona mi je bila dobra al druga je nepotrebna i bilo bi puno bolje da je serija nakon tih 13 epizoda završila.Šteta novac je sve nekima i zato dobivamo drugu sezonu koja samo more pokvarit dobro seriju.

Izašao trailer. 😊

 

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nova sezona the 100 pocela dosta dobro, ove prve tri epizode zasad su mi proletile, ali vidit cemo kako misle razvut ovu cijelu pricu, potencijala svakako ima, ali ako ce ovo bit samo jedna grupa i napucavanje s drugom neznam bas, to je vec videno. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mar123 kaže...

Nova sezona the 100 pocela dosta dobro, ove prve tri epizode zasad su mi proletile, ali vidit cemo kako misle razvut ovu cijelu pricu, potencijala svakako ima, ali ako ce ovo bit samo jedna grupa i napucavanje s drugom neznam bas, to je vec videno. 

 Meni je i ona 4-ta bila već previše... Prva sezona je završila s velikim cliffhangerom pa je i druga bila dosta zanimljiva, ostale dvije su bile onako meh. Iskreno si ne nesjećam kako je završila 4-ta...

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
16 godina
moderator
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
zelenbic kaže...
mar123 kaže...

Nova sezona the 100 pocela dosta dobro, ove prve tri epizode zasad su mi proletile, ali vidit cemo kako misle razvut ovu cijelu pricu, potencijala svakako ima, ali ako ce ovo bit samo jedna grupa i napucavanje s drugom neznam bas, to je vec videno. 

 Meni je i ona 4-ta bila već previše... Prva sezona je završila s velikim cliffhangerom pa je i druga bila dosta zanimljiva, ostale dvije su bile onako meh. Iskreno si ne nesjećam kako je završila 4-ta...

Meni je vrhunac bilo kad su se Clarke i Lexa kušnule, ali sam se onda razočarao kad sam vidio da to nije prava ljubaf.  Tak da sam pogledao još nekoliko epizoda nakon toga i odustao od serije. Prestala mi biti interesantna.

6 godina
protjeran
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Neznam kako vam se da riskirati tako sa serijama, uložiti 20-30 sati u nešto i onda odustati jer se serija pretvorila u smeće. Sačekajte da snimanje serije dođe kraju i udrite.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice