Metallica / Beograd / 8. May

poruka: 20
|
čitano: 5.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Čudno kako nitko nije otvorio temu dosad.


Metallica će 8. Svibnja u Beogradu održati koncert na Ušću (Beograd).

 

Idete li i ovaj put dečki? Osobno, meni su prestali biti zanimljivi otkako su se komercijalizirali, ali razmišljam o odlasku s obzirom na listu pjesama.

 

LINK

12 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
4ucker kaže...

, ali razmišljam o odlasku s obzirom na listu pjesama.

 

LINK

  Da, lista će biti sve pjesme sa Black Albuma + 5,6 stvari klasika. Ništa posebno.

 

Razmišljam, ali smatram da je Slayer ove godine u ZG puno bolja prilika za zabavu. Na Metallici jedino što je vrijedno slušanja su prva 3, i eventualno par stvari sa 4. albuma (AJFA). Ostalo je sve, uključujući Black komercijala, a meni osobno je Load, Reload, St. Anger katastrofalno loši albumi i teška komercijala. Death Magnetic isto nije ništa posebno, a sudeći po zadnjim koncertima među non-black album pjesmama možemo upravo očekivati najviše stvari sa DM.

15 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
Ranko Kukumar kaže...
4ucker kaže...

, ali razmišljam o odlasku s obzirom na listu pjesama.

 

LINK

  Da, lista će biti sve pjesme sa Black Albuma + 5,6 stvari klasika. Ništa posebno.

 

Razmišljam, ali smatram da je Slayer ove godine u ZG puno bolja prilika za zabavu. Na Metallici jedino što je vrijedno slušanja su prva 3, i eventualno par stvari sa 4. albuma (AJFA). Ostalo je sve, uključujući Black komercijala, a meni osobno je Load, Reload, St. Anger katastrofalno loši albumi i teška komercijala. Death Magnetic isto nije ništa posebno, a sudeći po zadnjim koncertima među non-black album pjesmama možemo upravo očekivati najviše stvari sa DM.

Slažem se u potpunosti, no ne mogu reći da mi je baš totalno bezveze Black Album. Solidan je za poslušati.

 

A što se tiče Slayera, hajd' što će oni biti nego i gomila drugih bendova i biti će 1001% bolje i divlje nego na Metallici.

12 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
4ucker kaže...

Slažem se u potpunosti, no ne mogu reći da mi je baš totalno bezveze Black Album. Solidan je za poslušati.

  Pa neznam, meni zvuči dosta drugačije od starih albuma. Nekako mi ne odgovara taj novi zvuk, i koncepcija pjesama. Da se primjetiti da je sve nakon MoP nekako jednolično i neinovativno. Recimo da su starije stvari stavljale u ulogu puno više bass solo dionice i intezitet bass-a (Cliff Burton), AJFA gotovo da i nema bass-a (jedina dobra stvar je One, Harvester of Sorrow, i eventualno To live is to die, kojeg baš i ne izvode live), a sa Black Albuma ljudi istječu kao Enter Sandman i Nothing Else Matters kao najbolje stvari ikada od Metallice. Ma da, moš misliti...

 

A što se tiče koncerta meni je malo i predaleko do Beograda, neznam je li se isplati.

15 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
Ranko Kukumar kaže...
4ucker kaže...

Slažem se u potpunosti, no ne mogu reći da mi je baš totalno bezveze Black Album. Solidan je za poslušati.

  Pa neznam, meni zvuči dosta drugačije od starih albuma. Nekako mi ne odgovara taj novi zvuk, i koncepcija pjesama. Da se primjetiti da je sve nakon MoP nekako jednolično i neinovativno. Recimo da su starije stvari stavljale u ulogu puno više bass solo dionice i intezitet bass-a (Cliff Burton), AJFA gotovo da i nema bass-a (jedina dobra stvar je One, Harvester of Sorrow, i eventualno To live is to die, kojeg baš i ne izvode live), a sa Black Albuma ljudi istječu kao Enter Sandman i Nothing Else Matters kao najbolje stvari ikada od Metallice. Ma da, moš misliti...

 

A što se tiče koncerta meni je malo i predaleko do Beograda, neznam je li se isplati.

Enter Sandman i Nothing Else Matters su kurve-pjesme. Više-manje smo zapravo sličnog mišljenja.

 

Relacija - RokajFest, ne? ;)

14 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Ranko, zašto ti je St. Anger komercijala?

Intel Core i7,Zotac GeForce GTX 295 ,6 GB of RAM,WD Caviar Black 1TB
14 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May

Puno ljudi ga ne vole radi Larsovog snarea. Pogledajte Some kind of monster, film je sniman za vrijeme recordanja SA-a, vrijedi pogledat.

 

I da, makar sam fan, ovo me uvijek nasmije, pogotovo "titlovi" :D

Najgora stvar kod cenzure je ***** ***** ********
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 23:01 (The Unforgiven).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May

kad budu svirali tribute stvari s No Life 'til Leather onda bi mogao otići, ovak, "prečisto" mi to sve zvuči, ogomni zvučni zidovi, maršali (svaka im čast) itd.
ja volim prljavo (motorhead, bastard priest, malignant tumour, motherpig (domaće snage iz bosne) i tak to..)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 23:09 (eterna luchar).
12 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
DmL kaže...

Ranko, zašto ti je St. Anger komercijala?

  Jer je okrenut široj publici. Nema solo guitar dionica, a Lars zvuči kao da udara po kantama za smeće umjesto bubnjeva.

15 godina
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Možda jedini razlog za odlazak na Metallicu bi bio sam doživljaj - biti pred nekad velikanima thrash metala.

11 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

ja cu ici na koncert. sto se tice albuma mislim da su prvih 5 albuma najbolji realno, a black mi je vjerovatno najdrazi album xD. load reload kad bi se izbacilo pola pjesama bili bi solidni, st. anger je cisto sranje a death magnetic mi je solidan. ovo ce mi bit prvi koncert metallice, tako da jedva cekam da ih vidim kakvi su live ( imam 15 god lol)

13 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Meni je jedini problem šta je u Beogradu, od Splita do tamo cila vječnost.

LoL acc THCJoshi
16 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
Ranko Kukumar kaže...
DmL kaže...

Ranko, zašto ti je St. Anger komercijala?

  Jer je okrenut široj publici. Nema solo guitar dionica, a Lars zvuči kao da udara po kantama za smeće umjesto bubnjeva.

Po kantama kazes?

 

Hoces li reci da zvuci kao trash metal? ;)

 

 

Black je super album, iako gore navedene pjesme sigurno nisu najbolje od metalike, ako uopce postoji njihova najbolja pjesma kada ih imaju toliko puno odlicnih.

 

Osobno mi se ne svida Death Magnetic, ali sve prije toga - prva liga.

 

St. Anger je drugaciji, ne zvuci ko Metallica i shvacam da to neke nervira. Ipak, meni je album super.

 

 

Edit: Iako mozda ne bih mogao odabrati njihovu najbolju stvar, najbolji album je sigurno kill'em all.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2012 17:59 (Psiho246).
12 godina
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
Psiho246 kaže...

Po kantama kazes?

Po kantama, xD. Figurativno rečeno.

Psiho246 kaže...

Black je super album, iako gore navedene pjesme sigurno nisu najbolje od metalike, ako uopce postoji njihova najbolja pjesma kada ih imaju toliko puno odlicnih

Black je solidan/dobar album meni. Ali neusporediv sa Metallicom u kojoj je postavi igrao Cliff Burton!. Master of puppets, Ride the Lighting su znatno bolji albumi. Ali i Black ima solidnih stvari za poslušati, ali meni osobno je Load i Reload katastrofa. Poslušaj samo Call of Ktulu, Orion, Ride the Lighting, itd. Sve vrhunske skladbe.

Psiho246 kaže...

Osobno mi se ne svida Death Magnetic, ali sve prije toga - prva liga.

Meni se više manje sviđa Death Magnetic više od Loada, Reloada, i St Angera. Pogotovo mi je super Day that never comes. Zvuči baš thrash, podsjeća me na Fade to Black i Welcome Home.

Psiho246 kaže...

 

St. Anger je drugaciji, ne zvuci ko Metallica i shvacam da to neke nervira. Ipak, meni je album super.

Hm, St Anger je prije svega (i što će se svatko složiti) čudan album. Sad loš, ili dobar, to je osobni stav. Ali recimo da meni nije legao, iako je Frantic OK i zarazan dosta, ostatak albuma mi je - Jako loš!. Velika zamjerka mi je što nema solo dionica (gitarističkih od Hammett-a), i baš što mi čudno zvuči bubanj na tom albumu. Ono što mi se ne sviđa kod Metallice, je što su odustali od Instrumentala nakom MoP albuma. A na St Angeru su još odustali od solaža.

Psiho246 kaže...

Edit: Iako mozda ne bih mogao odabrati njihovu najbolju stvar, najbolji album je sigurno kill'em all.

Meni su Master of puppets i Ride the Lightning vrh vrhova, pogotovo Orion, i Call of Ktulu. Divne instrumentalne skladbe, koji je Cliff (R.I.P) većinu više manje napisao (Uz James-a koji je također vrhunski talent). Metallica kao precnjenjem bend (po meni) ima u sastavu dvoje ljudi koji uopće nisu toliko superiorni kao što se javnosti predstavlja. Riječ je o Lars Ulrichu i Kirk Hammett-u. Lars nije mogao izdurati double bass na Dyers Eve, a kamoli da išta dalje o tome pričamo. Jedan Dave Lombardo izdura double bass tri puta duže u pjesmi na live nastupima. Kirk Hammett, mislim da ne treba posebno predstavljati. Veliki dio solaža na Kill 'em all je napisao Dave Mustaine (koji je također vrhunski talent za pisanje riff-ova i solaža), a kasnije nije ništa posebno se dojmio barem meni. Također solaža i u RTL (pjesmi) je napisao Dave Mustaine. 

 

Posrećilo im je se što su imali James-a i Cliff-a koji su vrhunski muzičari (Cliff nažalost više ne) i spojilo se, i eto ti slava. Svakako imaju super pjesama, jako bih lagao kada bih rekao da bi propustio live nastup. Fan sam, ali kada pričamo o nekim tehničkim stvarima onda ipak ne mogu biti toliko pristran.

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
12 godina
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Jeli bio tko? XD

 

Setlista:

 

Main Set
1.     Hit the Lights
2.     Master of Puppets
3.     The Shortest Straw
4.     For Whom the Bell Tolls
5.     Battery
6.     The Struggle Within
7.     My Friend of Misery
8.     The God That Failed
9.     Of Wolf & Man
10.     Nothing Else Matters
11.     Through the Never
12.     Don't Tread On Me
13.     Wherever I May Roam
14.     The Unforgiven
15.     Holier Than Thou
16.     Sad But True
17.     Enter Sandman
Encore
18.     Fuel
19.     One
20.     Seek & Destroy

Onu Classified mozes da koristis kao hladno uruzije, kao ciglu da ubijes nekog sa njom, ASUS DCII moras da pazis kako je na krevet stavljas da se ne iskrivi nesto, da ne nalegne kuler lose - Vlada011
13 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Nevjerujem da je bio itko odavde, al tko god je nadam se da se isplatilo {#}

Im a bit jelly.

LoL acc THCJoshi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Metallica / Beograd / 8. May
Ranko Kukumar kaže...

Jeli bio tko? XD

 

Setlista:

 

Main Set
1.     Hit the Lights
2.     Master of Puppets
3.     The Shortest Straw
4.     For Whom the Bell Tolls
5.     Battery
6.     The Struggle Within
7.     My Friend of Misery
8.     The God That Failed
9.     Of Wolf & Man
10.     Nothing Else Matters
11.     Through the Never
12.     Don't Tread On Me
13.     Wherever I May Roam
14.     The Unforgiven
15.     Holier Than Thou
16.     Sad But True
17.     Enter Sandman
Encore
18.     Fuel
19.     One
20.     Seek & Destroy

 

 

Ja bio. Interesantno je što su svirali baš stvari sa spiska, iako su poznati po tome što se kod njih do prvog rifa ne zna pravi setlist. Prvo su raju zagrijali sa par "starijih" stvari, a onda odsvirali cijeli Black album i to otraga. Hetfield kaže da je to Larsova ideja. Po meni dobra. Dva puta su se vraćali na bis i svirku završili po običaju sa Seek and Destroy. Nakon toga su u publiku pobacali valjda sve što su imali: stotinjak trzalica, Lars je bacio nekoliko setova palica, a Hetfield čak i oznojenu znojnicu :)

Bilo je mnogo pirotehnike, lasera i rasvjete, pa me je u trenutku podsjetilo na Pink Floyd, a ne na HM koncert.

U svakom slučaju, organizacija je bila na svjetskom nivou, naravno. Obezbjeđenje je bilo ogromno, ali krajnje ljubazno i susretljivo. Mislim da nikom nije falila ni dlaka s glave. Da imam novčanice, već sutra bih palio za Varšavu. Znam da sam subjektivan, ali Metallica je vrh! 

 

15 godina
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Vidio sam neke snimke i izgledalo mi je pre*ebeno... Sjetio sam se kak je bilo u Zg-u, onda mi je sve bilo super, ali sad kad si malo razmišljam izgledali smo ko stoka zadnja, a stage im je bil postavljen ko nekom tam demo bendu... od lasera kakvi su bili u BG nije bilo niti l, mislim da možemo biti zadovoljni da su uopće struju imali... gamad! 

16 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Bio sam ja. Koncert je bio premocan. {#}

13 godina
neaktivan
offline
Metallica / Beograd / 8. May

Svaka im čast na organizaciji, ali nema do blata.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice