Najbolji horor film

poruka: 493
|
čitano: 248.470
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Najbolji horor film
workload kaže...
Loš film je loš film, bez obzira što je stvorio neviđeni hype, pa da je isklesan u kamenu a ne sniman sa samo 2/3 kamere. Pa i Larin izbor ima neviđen hype, čete fanova, pa je li prema tome dobra serija?

Film, pa i horor se ne mjeri, a vidim ti bi rado uveo neku mjeru, a to je koliko si se usro*.

Znači SF se ocjenjuje po broju aliena, ljubavni koliko puta netko izjavio ljubav i slično.....

Takovo pojednostavljivanje do banalnosti je totalna idiotarija i na tu temu nemam više što reči.

Blair Witch nije loš horor film. Ne bi ja uvodio nikakve mjere, horor film ima jedinu svrhu - izazivanje straha, nelagode i sličnih "negativnih" emocija kod publike. Otuda i naziv žanra horor. Da je ovo tema o specijalnim efektima, Blair W. bi dobio ocjenu 0. Al tema je najbolji horor film, pa neznam kakve veze ima išta drugo. Neznam koja je druga poanta horor filma osim straha, totalno nebitno koliko ima glumaca, specijalnih efekata, dijaloga, super duper redatelja, ako nema straha - nije horor film. Zato smatram da je Blair W. bolji horor od Shininga. Može Shining bit masterpiece 300 puta i zaista ima odlike takvog filma, ali kao horor ne prolazi. Jednostavno ne izaziva dovoljan strah.

 

Logika zaključivanja ti je pogrešna, komedija se može smatrati kvalitetnom ako je dovoljno smiješna, horor je kvalitetan ako stvori dovoljno straha.. Hočeš reć da horor film ne mora izazivat strah kod publike? Ovo "usrao" je smo kolokvijalni naziv za strah, da si htio bi shvatio.

 

SF je širi "žanr" od horora, sf može biti i sf komedija, sf drama, sf horor, sf triler. Ali SF nije žanr filma per se. Više je način na koji će redatelj prikazat radnju publici. Neznam za SF film kojem je svrha SF. Uzmi bilo koji SF film i to SF je samo sredstvo, gotovo nikada cilj. Larin izbor je valjda neka sapunica ili što je već, a ako ima dovoljno veliku publiku onda je očito bolja sapunica od ostalih sapunica.

 

Nije to pojednostavljenje, da bi izazvao strah kod pubilke horor film mora bit kvalitetan. Recimo The Triangle sa Luke Perryem, katastrofa film, iako se naziva "horror" nimalo strašan film, loši efekti, radnja 0, glumci ajmo majko. Nakon film možeš komotno po sladoled u mračnu kuhinju. Dakle nije moguća tvrdnja da je neki horor film dobar kao horor a loš kao film. Neznam kako je moguće snimiti dobar horor film da bude dobar horor, a loš film?

 

Blair W. nema nikakvu radnju, glumci su amateri studoši, efekata nema, ali atmosfera, zvuk, utjecaj psihe, marketing prije filma, ideja.. čovječe ajde pogledaj kraj filma u onoj kućici, evo sad je skoro 3 popodne, odi na youtube i pogledaj kraj, upali zvuk.. i ako ti bude ugodno onda si u najmanju ruku čudan. Tako jednostavno izazvan strah, sa običnim vriskom, par otisaka ruku po zidovima, u nekoj trošnoj kolibi.. objektivno ne možeš tvrditi da je loš horor film. Blair je odličan horor film. Vjerojatno je loš SF pošto baš nema neku sf podlogu, također je to i loša romantična komedija, ali kao horor film je odličan. Kao što wyks kaže, ni ja nisam našao neku negativnu kritiku.

 

Valjda razumiješ pojam horor film? Kao što je nemoguće uspoređivati John Deer traktor i Maybach samo zbog toga što oboje koštaju milijun eura tako je glupo uspoređivati Kum ili Shawshank sa Blairom, odnosno Blair sa Larinim izborom.

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
ivan dragi kaže...

Definitivno ti je najbolje (i ostalima koji misle kao ti) da izbjegavate psihološki horor kao podvrstu ovog žanra. Što bi tek rekao na ovaj film ( on izaziva, rekao bih, "nelagodu i slične negativne emocije" ali opet kako kod koga{#}).

Drži se ti ovog i njemu sličnih ( meni postaju pomalo smiješni-uvijek su na isti kalup).

evo ti trailer da se malo "uplašiš", nekako se bojim da je to sve što se tamo može vidjeti. {#}

Btw nema ga nigdje za "nabavit"{#}.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2012 18:58 (caramba).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Ja mrzim japanske horor filmove, previše se oslanjaju na jezivost, za mene je pojam i doseg horora motorka, redneki, zombiji (ali samo određeni tipa 28 dana/tjedana poslije isl.) i eventualno vampiri.

 

Zadnje što sam gledao od horor filmova bio je " Moj susjed je Vampir" i mogu reć da mi se film svidio.

 

Od naših hororaca sam gledao Izbavitelja, a planiram pogledat i Potonulo groblje ( frend mi ga je preporućio kao OK za pogledat ).

 

PS.

Da ne zaboravim spomenut i vukodlake posebno film Američki vukodlak u Londonu i Vuk su mi OK filmovi na tu temu.

 

Sjećam se ovaj prvi sam gledao ko klinac kod frenda na VHS-u i nakon toga sam se dosta dugo vremena bojao po noći hodat pored šume , točnije općenito izvan kuće.

 

 

16 godina
moderator
online
Re: Najbolji horor film

Kad sam ko klinac gledao grofa Drakulu tu noć uopće nisam mogao spavati i stalno sam se držao za vrat. {#} Još jedan film koji sam gledao ko klinac, a koji mi je bio grozan, je Parents (Roditelji; mislim da je pred koju godinu bio na našoj televiziji pod nazivom Kanibali), te Hellraiser 2. A valjda najgrozniji su bili Freddyji Krugeri, odnosno Stave u ulici brijestova. Zaista opaki filmovi.

15 godina
offline
Najbolji horor film

Stari moj ja kad sam krug pogledo, nisam mogo zivit a ne spavat.

16 godina
moderator
online
Re: Najbolji horor film
mar123 kaže...

Stari moj ja kad sam krug pogledo, nisam mogo zivit a ne spavat.

Ja sam ga gledao sam, u mraku. Nije mi bio toliko strašan, ali lecnulo me kad izašla iz TV-a. {#} A najopakije iskustvo, koje sam zapravo već nekad davno prepričao na forumu u jednoj temi, bilo mi je gledanje Kletve (The Grudge) u Cinestaru. Poluprazna dvorana s dječurljijom koja je deset minuta od početka filma bila tolko uplašena da se strah mogao osjetiti u zraku. Cura je pola filma provela s jednom rukom preko očiju, a s drugom je drobila moju ruku, jer nije jednostavno mogla to izdržati (još je i nakon što smo izašli, kad smo šetali po ulici, preplašila prolaznika vriskom od kojeg se ledi krv u žilama, jer nas je tip pretekao s lijeve strane pa ga je uhvatila samo krajičkom oka {#}). A bome ni meni nije bilo svejedno - takav atak na osjetila nisam nikad prije ni poslije doživio. Zvuk je bio nevjerojatan, toliko savršeno napravljen da te psihički rasturi, toliko ti tenzije, napetosti proizvede da jednostavno nisi sposoban pratiti ono što je na ekranu od šoka - samo se pitaš kad će konačno prestati jer više ne možeš izdržati.

 

Uglavnom, prokleto dobro iskustvo. {#} Tko nije horor gledao u takvoj atmosferi, taj nema pojma što je horor.

 

 

Još sam jednom iskusio, ne baš toliku količinu, ali svejedno nezanemarivu količinu horora - tamo kod Gardalanda je onaj Movieland i u njem ima prokleto dobro napravljena kuća straha. Uglavnom sam se suzdržavao, ali sam u par navrata bio toliko na iglama da mi je skoro došlo da se samoobranim - malo je falilo da nisam snisnuo šaku i opalio "glumca" (bio je neki koji je bio valjda kao u bolnici ili gdjeveć - sjećam se bijelih pločica i okolo je hodao s injekcijom). Sad me strah ići u takve kuće upravo zbog toga da mi ne proradi prirodni obrambeni mehanizam. Znaš da to nije stvarnost, ali ne možeš si pomoći - ili bježi (a ne možeš bježat jer je totalni mrak) ili udaraj.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
mar123 kaže...

Stari moj ja kad sam krug pogledo, nisam mogo zivit a ne spavat.

 

mbaksa kaže...
mar123 kaže...

Stari moj ja kad sam krug pogledo, nisam mogo zivit a ne spavat.

 

Uglavnom, prokleto dobro iskustvo. {#} Tko nije horor gledao u takvoj atmosferi, taj nema pojma što je horor.

 

 

 

Krugovi i nastavci (američki i japanski) nisu uopće strašni horori, više kao trileri, no jako su dobri. Ako vas plaši ženska s dugom kosom neznam.

 

Više sam se trzao kad je Bambijeva mama umrla...

16 godina
moderator
online
Re: Najbolji horor film
ba2033 kaže...
Krugovi i nastavci (američki i japanski) nisu uopće strašni horori, više kao trileri, no jako su dobri.

Nisu strašni, ali imaju tih par škakljivih, neočekivanih momenata. Pa ako se uživiš u film, gledaš film glasno, u potpunom mraku, navečer, sam...

 

BTW jesi gledao koji takav film u polupraznom kinu?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 10:29 (mbaksa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
mbaksa kaže...
ba2033 kaže...
Krugovi i nastavci (američki i japanski) nisu uopće strašni horori, više kao trileri, no jako su dobri.

Nisu strašni, ali imaju tih par škakljivih, neočekivanih momenata. Pa ako se uživiš u film, gledaš film glasno, u potpunom mraku, navečer, sam...

 

BTW jesi gledao koji takav film u polupraznom kinu?

 

 Nisam u polupraznom kinu, horore gledam kako si opisao gore. :)

15 godina
online
Re: Najbolji horor film
mbaksa kaže...

Kad sam ko klinac gledao grofa Drakulu tu noć uopće nisam mogao spavati i stalno sam se držao za vrat. {#} Još jedan film koji sam gledao ko klinac, a koji mi je bio grozan, je Parents (Roditelji; mislim da je pred koju godinu bio na našoj televiziji pod nazivom Kanibali), te Hellraiser 2. A valjda najgrozniji su bili Freddyji Krugeri, odnosno Stave u ulici brijestova. Zaista opaki filmovi.

Traume iz djetinstva...

(cijeli film na Tubeu) - sjećam se zelene svjetlosti tijekom svih strašnijih scena. Iako je film očajan, tada je bio strašan, no zanimljivo je kako ta sjećanja ostaju snažna i danas.

U toplijim mjesecima često s posla naverčer idem biciklom, te prolazim pored Zavoda Andrija Štampar. Iz nekog razloga tamo su često upaljeni zeleni reflektori koji jako buče.

Jeza, horor, užas...

 

I da ako netko zna zašto gore ti reflektori nek slobodno kaže.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film
mbaksa kaže...

Kad sam ko klinac gledao grofa Drakulu tu noć uopće nisam mogao spavati i stalno sam se držao za vrat. {#} Još jedan film koji sam gledao ko klinac, a koji mi je bio grozan, je Parents (Roditelji; mislim da je pred koju godinu bio na našoj televiziji pod nazivom Kanibali), te Hellraiser 2. A valjda najgrozniji su bili Freddyji Krugeri, odnosno Stave u ulici brijestova. Zaista opaki filmovi.

Kao mali sam vidio isječak iz strave u ulici brijestova, dio kad ona umjetna ruka raspara sjedalo tipu dok vozi auto, to je bilo moje upoznavanje sa horor žanrom, dan dana nisam pogledao taj film čitav, neznam što odgađam.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
15 godina
offline
Najbolji horor film

kolko ima dijelova strava iz ulice brijestova, planiram pronaci trilogiju ?

16 godina
moderator
online
Re: Najbolji horor film
thuglife kaže...
Kao mali sam vidio isječak iz strave u ulici brijestova, dio kad ona umjetna ruka raspara sjedalo tipu dok vozi auto, to je bilo moje upoznavanje sa horor žanrom, dan dana nisam pogledao taj film čitav, neznam što odgađam.

Preporučam ti da se suočiš s "demonima iz prošlosti"! Vidjet ćeš da ti danas te stvari neće biti ni približno, ako uopće, strašne kao što su ti bile ko klincu. Upravo zbog toga ako imam prilike, pogledam tako neki stariji horor film, da se riješim toga. Tako sam jedna našao film Dead Heat (gledao sam ga ko klinac - kod nas su ga na VHS-u nazvali Mrtvaci). Dok mi je ko klincu bio vrlo neugodan za gledati, izazivao mi nelagodu, sad ko odrasloj osobi mi je zapravo bio zabavan! Sad vidim da sam ko klinac preozbiljno doživljavao strašne dijelove i da humor nisam doživljavao, dok kao odrasla osoba upravo mi humor i akcija padaju u prvi plan. Također, ko klinac mnoge stvari iz toga filma nisam razumio.

 

razer1911 kaže...

kolko ima dijelova strava iz ulice brijestova, planiram pronaci trilogiju ?

Kako se čini, devet filmova ukupno (jedan je Freddy vs. Jason): http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cast_members_of_the_Nightmare_on_Elm_Street_series

Prva tri su valjda ona koja se smatraju klasicima, s tim da je glavna glumica koja glumi u prvom ujedno i u trećem dijelu (ali ne i u drugom), a isto tako i njen otac (John Saxon - glumi inače u Zmajevom gnijezdu s Bruceom Leejem).

 

Kad smo već kod klasike - Noć vještica (Halloween) s Jamie Lee Curtis. Prvi koji sam gledao mislim da je bio drugi dio - jedino što se sjećam iz tog filma je dok je Michael Myers utisnuo palac tipu u čelo.

15 godina
offline
Najbolji horor film

ja sam halloween gledo samo remake. mozda cak pogledam ove starije, ima ih puno.

 

 

15 godina
online
Najbolji horor film

Ovdje možete glasati za najbolji horrorac.

Kasno sam primjetio pa javljam sada kad je već polufinale u tijeku.

Kako god možete vidjeti i prijašnje rezultate, dok je sama stranica pokretač veoma zanimljiva za čitanje o svijetu filma.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Najbolji horor film

kakav je horor Black Christmas 1974 ?

11 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Najlosiji teksaski masakr motornom pilom, vj. iz blaira.sranje tesko

11 godina
protjeran
offline
Najbolji horor film
Strave u Ulici Brijestova su i dan danas meni jedni od najboljih horrora ikada, onaj traljavi pokušaj remakea je bliži žanru ljubića nego horroru
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Moze neko navesti par filmova (psiholoskih) kao grave encounters ili slicno

mislim volim filmove gdje se nalaze u starim bolnicama,npr. ekipa se nalazi u staroj zatvorenoj psiholoskoj bolnici gdje ce provjeravat dal zaista se tamo nalazi nesto natprirodno, ...pa ak je neko gledal grave encounters da mi preporuci neki slican film ili moze sa zatvorom gddje su se dogadala ubojstva itd

 

hvala!

<3Ako sam ti pomogao stisni HVALA <3, Madridista para siempre!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film

Orphan - meni drugi najbolji film koji sam ikada pogledao ( 1. je "Green Street Hooligans )

 

Nije pravi horor ali je dosta napet i zanimljiv {#}

Love is in the air :)
11 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Wrong Turn (2,3,4,5) ova zadnja dva dijela najjaca a pogotovo ovaj peti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolji horor film

Ajmo ljudi preporuka horora nekog(strasnog). Zadnje sta sam gledao insidious i usro se skoro :) pa neka bude u tom rangu

13 godina
offline
Najbolji horor film

Namjeravam pogledati neke dobre horore sutra navecer pa sam u trazenju naisao na neke :

 

http://www.imdb.com/title/tt0298130/

 

http://www.imdb.com/title/tt0456630/

 

http://www.imdb.com/title/tt0218553/

 

http://www.imdb.com/title/tt0286751/

 

http://www.imdb.com/title/tt0440803/

 

http://www.imdb.com/title/tt0361668/

 

http://www.imdb.com/title/tt0178868/

 

http://www.imdb.com/title/tt0366292/

 

http://www.imdb.com/title/tt0308379/

 

Pogledao sam kletvu pa mi se jako svidio ( japanska verzija, americka mi nije nesto ) i cini mi se da su svi ovi navedeni filmovi nesto na tu foru. Ako je neko gledao gore navedene filmove neka izdvoji najbolje uz svoje preporuke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 18:09 (zombie).
12 godina
protjeran
offline
Najbolji horor film

Zaboravio si na kultne hororce The Exorcist (Istjerivač đavola) iz 1973 i The Omen (Pretkazanje iz 1976)

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
15 godina
offline
Najbolji horor film

Meni su REC 1 i 2 jedni od najboljih horora. Tako dobar film napravit s tako malim buđetom. Fenomenalno !

 

Tko nije gledao obavezno pogledati

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2013 22:10 (AmonZero).
12 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Meni najbolji horor je svakako Obred (The Rite), sa Anthonyem Hopkinsom u glavnoj ulozi. Predobro snimljen, i poprilično jeziv. U svakom slučaju, ko voli pogledat dobar horor, svakako preporučam.

12 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

http://www.imdb.com/title/tt0308152/

 

meni jedan od strašnijih{#}

 

Maniac(1980),The Burning(1981)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 13:45 (hitmanovich).
13 godina
offline
Najbolji horor film

Bacio sam veceras mali maraton. od 22:00 do 00:00 the haunting 1963 (dobar horor, jest da predugo traje i kraj je malo los ali vrijedilo je pogledati ) od 00:00 do 02:00 ringu 1998 (japanska vezija, dobar horor ima svojih momenata i atmosferu )

15 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Neki hvale Sinister, i to ga jako hvale, šta vi mislite?

14 godina
neaktivan
offline
Najbolji horor film

Meni je bio dobar, što se mene tiče preporuka.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice