Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.516.874
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Vvitch - mračna narodna priča iz ranih dana naseljavanja Amerike. Najviše me se dojmio jako realan prikaz tog vremena, od kostima, setova pa sve do izražaja, načina govora i jezika koji je jako autentičan. 8/10

 

The Lighthouse - mračno, teško, pretenciozno, postepeno koračanje u ludost. Odlični Pattinson i Dafoe. 8/10

 

Jojo Rabbit - Novi film Taike Waititija (thor: ragnarok, what we do in the shadows, itd). Kao što možete i očekivat, jako smiješna sprdnja na Hitlera i nazi njemačku. 9/10

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...

The Vvitch - mračna narodna priča iz ranih dana naseljavanja Amerike. Najviše me se dojmio jako realan prikaz tog vremena, od kostima, setova pa sve do izražaja, načina govora i jezika koji je jako autentičan. 8/10

 

The Lighthouse - mračno, teško, pretenciozno, postepeno koračanje u ludost. Odlični Pattinson i Dafoe. 8/10

 

Jojo Rabbit - Novi film Taike Waititija (thor: ragnarok, what we do in the shadows, itd). Kao što možete i očekivat, jako smiješna sprdnja na Hitlera i nazi njemačku. 9/10

 

Pretpostavljam da si The Lighthouse i Jojo Rabbit gledao na ZFF? Vidio sam da su na programu,  htio sam ta 2 pogledati ali nazalost nisam trenutno u hrv.

 

Bas mi je drago cuti da filmovi valjaju, pogotovo The Lighthouse,  Vvich je  bio dobar debi, pa me zanimalo jel Eggers moze nastaviti u istom ritmu. Waititi se vec dokazao :D

 

Inace od 28.11 do 30.11 ce se u Tuskancu prikazivati Leone, pa ko je u mogucnosti, grehota bi bila propustit.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 9:43 (geronimo4661).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

Pretpostavljam da si The Lighthouse i Jojo Rabbit gledao na ZFF? Vidio sam da su na programu,  htio sam ta 2 pogledati ali nazalost nisam trenutno u hrv.

 

Bas mi je drago cuti da filmovi valjaju, pogotovo The Lighthouse,  Vvich je  bio dobar debi, pa me zanimalo jel Eggers moze nastaviti u istom ritmu. Waititi se vec dokazao :D

 

Inace od 28.11 do 30.11 ce se u Tuskancu prikazivati Leone, pa ko je u mogucnosti, grehota bi bila propustit.

 

 

Yep, čim sam vidio sam si kupio ulaznice. Još su i maknuli svjetionik iz cinestara (a siguran sam da je bio među onim najavama), pa je zff super odabrao film.

 

Drugačiji su vvitch i lighthouse, al mislim da je najbolje ić u film sa što manjim predznanjem.

 

Ja idem sigurno u petak na Leonea, oba 'dolar' filma. Dobar, loš, zao sam gledao previše puta, a i ne stignem. A na Once upon a time in west, jedino što nisam još gledao od ovih filma, ne mogu jer imam neke dogovore već :( Skinut će se.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...
geronimo4661 kaže...

Pretpostavljam da si The Lighthouse i Jojo Rabbit gledao na ZFF? Vidio sam da su na programu,  htio sam ta 2 pogledati ali nazalost nisam trenutno u hrv.

 

Bas mi je drago cuti da filmovi valjaju, pogotovo The Lighthouse,  Vvich je  bio dobar debi, pa me zanimalo jel Eggers moze nastaviti u istom ritmu. Waititi se vec dokazao :D

 

Inace od 28.11 do 30.11 ce se u Tuskancu prikazivati Leone, pa ko je u mogucnosti, grehota bi bila propustit.

 

 

Yep, čim sam vidio sam si kupio ulaznice. Još su i maknuli svjetionik iz cinestara (a siguran sam da je bio među onim najavama), pa je zff super odabrao film.

 

Drugačiji su vvitch i lighthouse, al mislim da je najbolje ić u film sa što manjim predznanjem.

 

Ja idem sigurno u petak na Leonea, oba 'dolar' filma. Dobar, loš, zao sam gledao previše puta, a i ne stignem. A na Once upon a time in west, jedino što nisam još gledao od ovih filma, ne mogu jer imam neke dogovore već :( Skinut će se.

 

 

Ovo sto je Europa zatvorena je dosta utjecala na ZFF, znam par ljudi koji su ostali bez karata jer nisu kupili na vrijeme. Ipak je Europa kino solidne velicine u usporedbi sa ovima gdje se sada odrzava ZFF.

 

Ma nisam ni mislio da su  Vvitch i Lighthouse slicni, nego vise me zanimalo da li je onaj VVitch bio pocetnicka sreca , ili  Eggers ipak ima sta za reci, a jos uz to i pise scenarije za svoje filmove sto je uglavnom dobra stvar. Slazem se da treba gledati filmove sa sto manje predznanja, zato godinama izbjegavam trailere koliko je to moguce, ovi danasnji su smece, otkriju pola filma.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao sam Once upon time in Hollywood. Svidio mi se, nije tipican Tarantinov film, vidi se da je ovo radio za svoj gust iz ljubavi prema filmu.
Film nema striktnu radnju no vrijeme mi je bas proletjelo. DiCaprio i Pitt odlični. Volim nacin na koji tarantino izvodi dijaloge i stvara pricu iz ničeg.
Kraj mi se posebno svidio 😄
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
...Kraj mi se posebno svidio 😄

 Daaaa, :) kraj tipično tarantinovski

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... upravo se vratio iz kina, Ford vs Ferrari mjenjam recenicu gore u Bale je odglumio fenomenalno, Damon prati dobro ali je ovo Baleov film... sta reci nego, bit ce pojedinaca koji ce se pitat zasto ovo nisu otisli pogledat u kino, ovo je jedno vise nego pozitivno filmsko iskustvo neoptereceno skrivenim ili filozofskim detaljima koja cesto opterecuju, a jurnjava i detalji u ovom filmu su samo za najveci ekran... gluma, rezija, zvuk, produkcija su top, film je top... preporuka svima, ovaj film je bas za svakoga i mlade i stare... gledat cu ga jos sigurno puno puta, napokon film koji se moze gledati i vise puta, sve bas sve je u ovom filmu odradjeno po mom ukusu... dajem cenku bez beda, jer ovo je novi automobilisticki klasik...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jedno pitanje. 

Da li je ovo pravi redosljed gledanja MCU filmova po radnji? 

 

  • Kapetan Amerika: Prvi Osvetnik (odvija se za vrijeme Drugog svjetskog rata)
  • Kapetanica Marvel (vrijeme radnje 1980.-te)
  • Iron Man (vrijeme radnje 2010.)
  • Iron Man 2 (odmah nakon prvog nastavka)
  • Nevjerojatni Hulk (vrijeme radnje prije prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor (pogledaj gore)
  • Osvetnici (vrijeme radnje 2012.)
  • Iron Man 3 (vrijeme radnje je šest mjeseci nakon prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor: Mračni svijet (nakon prvog nastavka Osvetnika, prije Vremena Ultrona)
  • Kapetan Amerika: Ratnik zime (vidi gore)
  • Čuvari galaksije (2014.)
  • Čuvari galaksije 2 (nedugo nakon prvog nastavka Čuvara galaksije)
  • Osvetnici: Vrijeme Ultrona (2015.)
  • Ant-Man (2015.)
  • Kapetan Amerika: Građanski rat (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Spider-Man: Dolazak kući (poslije Kapetana Amerike: Građanski rat, prije Osvetnika: Infinity rat)
  • Doktor Strange (2016.)
  • Black Panther (2017.)
  • Thor: Ragnarok (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Osvetnici: Infinity rat (2017.)
  • And-Man i Wasp (negdje između Infinity rata i Završne igre)
  • Osvetnici: Završna igra (počinje 2017., završava 2022.
  • Spider-Man: Daleko od doma (nakon Završne igre)

 

Svugdje pise malo drugacije, pa eto da li je to najbolji nacin da se pogleda, gledao bi po prici a ne po godinama izlaska.

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
el.šef kaže...

Jedno pitanje. 

Da li je ovo pravi redosljed gledanja MCU filmova po radnji? 

 

  • Kapetan Amerika: Prvi Osvetnik (odvija se za vrijeme Drugog svjetskog rata)
  • Kapetanica Marvel (vrijeme radnje 1980.-te)
  • Iron Man (vrijeme radnje 2010.)
  • Iron Man 2 (odmah nakon prvog nastavka)
  • Nevjerojatni Hulk (vrijeme radnje prije prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor (pogledaj gore)
  • Osvetnici (vrijeme radnje 2012.)
  • Iron Man 3 (vrijeme radnje je šest mjeseci nakon prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor: Mračni svijet (nakon prvog nastavka Osvetnika, prije Vremena Ultrona)
  • Kapetan Amerika: Ratnik zime (vidi gore)
  • Čuvari galaksije (2014.)
  • Čuvari galaksije 2 (nedugo nakon prvog nastavka Čuvara galaksije)
  • Osvetnici: Vrijeme Ultrona (2015.)
  • Ant-Man (2015.)
  • Kapetan Amerika: Građanski rat (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Spider-Man: Dolazak kući (poslije Kapetana Amerike: Građanski rat, prije Osvetnika: Infinity rat)
  • Doktor Strange (2016.)
  • Black Panther (2017.)
  • Thor: Ragnarok (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Osvetnici: Infinity rat (2017.)
  • And-Man i Wasp (negdje između Infinity rata i Završne igre)
  • Osvetnici: Završna igra (počinje 2017., završava 2022.
  • Spider-Man: Daleko od doma (nakon Završne igre)

 

Svugdje pise malo drugacije, pa eto da li je to najbolji nacin da se pogleda, gledao bi po prici a ne po godinama izlaska.

 Serije filmova nikad ne gledam po godinama radnje nego po godinama izdavanja. Razlog je to što se izgubi dramaturški zaplet kako su ga zamislili autori filma. Mnoge rasprave su se vodili oko redoslijeda gledanja Star Wars serijala (još u vrijeme dok je imao samo prve dvije trilogije). Najbolji redoslijed gledanja je upravo onaj kojim su filmovi snimljeni. Misterija Dartha Vadera kao ultimativnog filmskog negativca ne bi postojala ako bismo filmove gledali hronološki prema radnji.

No, to je samo moje mišljenje, i kad ljudi pitaju za savjet, ovako im preporučim, ali isto tako ne znači da se svi trebaju složiti sa mnom.

morrisoN
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...
el.šef kaže...

Jedno pitanje. 

Da li je ovo pravi redosljed gledanja MCU filmova po radnji? 

 

  • Kapetan Amerika: Prvi Osvetnik (odvija se za vrijeme Drugog svjetskog rata)
  • Kapetanica Marvel (vrijeme radnje 1980.-te)
  • Iron Man (vrijeme radnje 2010.)
  • Iron Man 2 (odmah nakon prvog nastavka)
  • Nevjerojatni Hulk (vrijeme radnje prije prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor (pogledaj gore)
  • Osvetnici (vrijeme radnje 2012.)
  • Iron Man 3 (vrijeme radnje je šest mjeseci nakon prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor: Mračni svijet (nakon prvog nastavka Osvetnika, prije Vremena Ultrona)
  • Kapetan Amerika: Ratnik zime (vidi gore)
  • Čuvari galaksije (2014.)
  • Čuvari galaksije 2 (nedugo nakon prvog nastavka Čuvara galaksije)
  • Osvetnici: Vrijeme Ultrona (2015.)
  • Ant-Man (2015.)
  • Kapetan Amerika: Građanski rat (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Spider-Man: Dolazak kući (poslije Kapetana Amerike: Građanski rat, prije Osvetnika: Infinity rat)
  • Doktor Strange (2016.)
  • Black Panther (2017.)
  • Thor: Ragnarok (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Osvetnici: Infinity rat (2017.)
  • And-Man i Wasp (negdje između Infinity rata i Završne igre)
  • Osvetnici: Završna igra (počinje 2017., završava 2022.
  • Spider-Man: Daleko od doma (nakon Završne igre)

 

Svugdje pise malo drugacije, pa eto da li je to najbolji nacin da se pogleda, gledao bi po prici a ne po godinama izlaska.

 Serije filmova nikad ne gledam po godinama radnje nego po godinama izdavanja. Razlog je to što se izgubi dramaturški zaplet kako su ga zamislili autori filma. Mnoge rasprave su se vodili oko redoslijeda gledanja Star Wars serijala (još u vrijeme dok je imao samo prve dvije trilogije). Najbolji redoslijed gledanja je upravo onaj kojim su filmovi snimljeni. Misterija Dartha Vadera kao ultimativnog filmskog negativca ne bi postojala ako bismo filmove gledali hronološki prema radnji.

No, to je samo moje mišljenje, i kad ljudi pitaju za savjet, ovako im preporučim, ali isto tako ne znači da se svi trebaju složiti sa mnom.

 Točno tako. Jedino ako si Star Warse gledao 50 puta (kao ja) onda ti je svejedno kako ćeš ih gledati, ali za prvo gledanje, obavezno 4,5,6 pa 1,2,3 :)

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

star wars nikad nisam gledao, ali slazem se za marvel. pogledao sam cijeli serijali vise puta i uvijek bi preporucio gledanje onako kako su filmovi izdavani. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...
morrisoN kaže...
el.šef kaže...

Jedno pitanje. 

Da li je ovo pravi redosljed gledanja MCU filmova po radnji? 

 

  • Kapetan Amerika: Prvi Osvetnik (odvija se za vrijeme Drugog svjetskog rata)
  • Kapetanica Marvel (vrijeme radnje 1980.-te)
  • Iron Man (vrijeme radnje 2010.)
  • Iron Man 2 (odmah nakon prvog nastavka)
  • Nevjerojatni Hulk (vrijeme radnje prije prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor (pogledaj gore)
  • Osvetnici (vrijeme radnje 2012.)
  • Iron Man 3 (vrijeme radnje je šest mjeseci nakon prvog nastavka Osvetnika)
  • Thor: Mračni svijet (nakon prvog nastavka Osvetnika, prije Vremena Ultrona)
  • Kapetan Amerika: Ratnik zime (vidi gore)
  • Čuvari galaksije (2014.)
  • Čuvari galaksije 2 (nedugo nakon prvog nastavka Čuvara galaksije)
  • Osvetnici: Vrijeme Ultrona (2015.)
  • Ant-Man (2015.)
  • Kapetan Amerika: Građanski rat (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Spider-Man: Dolazak kući (poslije Kapetana Amerike: Građanski rat, prije Osvetnika: Infinity rat)
  • Doktor Strange (2016.)
  • Black Panther (2017.)
  • Thor: Ragnarok (nakon Ultrona, prije Infinity rata)
  • Osvetnici: Infinity rat (2017.)
  • And-Man i Wasp (negdje između Infinity rata i Završne igre)
  • Osvetnici: Završna igra (počinje 2017., završava 2022.
  • Spider-Man: Daleko od doma (nakon Završne igre)

 

Svugdje pise malo drugacije, pa eto da li je to najbolji nacin da se pogleda, gledao bi po prici a ne po godinama izlaska.

Ja bih ti preporučio da to uopče ne gledaš, tona gluposti i sati izgubljenog vremena.

 

Rađe pogledaj "The Comedy of Terrors" 22 puta. 

https://www.imdb.com/title/tt0056943/ 

6,7 na IMDB-u Jebus Crist 9/10 od mene.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 9:03 (Uran 11).
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

 

Ja bih ti preporučio da to uopče ne gledaš, tona gluposti i sati izgubljenog vremena.

 

Rađe pogledaj "The Comedy of Terrors" 22 puta. 

https://www.imdb.com/title/tt0056943/ 

6,7 na IMDB-u Jebus Crist 9/10 od mene.

 

 

 Kako sam bio slijep do sada, hvala ti sto si mi dao priliku da progledam i uvidim da sam glup sto sam pogledao filmove.

 

A sad da kazem ne seri, molim te lijepo. 100 puta vec raspravljano, to sto se tebi filmovi ne svidaju ne znaci da se meni ne svidaju i jos 85% foruma.

Ja bih mu preporucio da ih pogleda onim redosljedom kako su snimljeni, pa onda jos jednom da utvrdi znanje.

 

Ipak su filmovi kasnije snimani i snimani su da razumijes sta se desilo prije i kasnije, ne pada mi nista tocno na pamet, ali vjerujem kada bi gledao po godinama u kojima se radnja desava da bi ti bilo nejasnih stvari.

Ja sam sa malcima pogledao Iron-man i Thor sada za praznike nastavljamo sa ostalima

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne serem, sjedim u dnevnom boravku.

Vidiš ja bih da se ova tema razdvoji na više njih i to po godinama gledatelja.

Ono:

0-15 godina

15-20

20-30

30-33

33-100 ja bih pratio ovu zadnju, ili onu u kojoj se spominju dobri filmovi a ne ove gluposti.

Ovdje naiđem na dobar film kao na vodu u pustinji.

 

Evo vam još jednog jer sam dobre volje- Plein soleil iliti Purple Noon- https://www.imdb.com/title/tt0054189/

Remake nije ni blizu originalu, mislim da glumi Matt Damon?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 9:32 (Uran 11).
16 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

Ne serem, sjedim u dnevnom boravku.

Vidiš ja bih da se ova tema razdvoji na više njih i to po godinama gledatelja.

Ono:

0-15 godina

15-20

20-30

30-33

33-100 ja bih pratio ovu zadnju, ili onu u kojoj se spominju dobri filmovi a ne ove gluposti.

Ovdje naiđem na dobar film kao na vodu u pustinji.

 

Evo vam još jednog jer sam dobre volje- Plein soleil iliti Purple Noon- https://www.imdb.com/title/tt0054189/

Remake nije ni blizu originalu, mislim da glumi Matt Damon?

 A sta ako ti ja kazem da imam 35 godina.

Ja bih da ne govorite ljudima da ne gledaju neke filmove jer vi mislite da su glupi. Mozda njima nece biti, ja ne mogu smisliti Twilight sagu, Kuma nikada nisam gledao, Good Felas mi je cisto ok film, zena je gledala Zameo ih vjetar barem 5 puta, ja sam uspio jednom pogledati 20 minuta filma i to je to, ali ne govorim okolo nemoj to gledati, to nevalja. Meni filmovi ne odgovaraju, tebi mozda jesu.

 

Kad kazem ljudima da mi je najbolji film svih vremena Peti element, smiju mi se, ali meni jest, film koji ima sve sto se meni svida u svijetu filmova. 12 gnjevnih ljudi, original, ne ovaj iz 90-ih, cijeli film u jendoj prostoriji, kazu dosadno, meni vrh, Rear window, isto.

 

Nekome odgovara ono sto tebi nije, isto tako s druge strane nesto sto ti volis netko drugi misli da je glupo i bezveze, zato mi smeta kada netko kaze, to je glupo nemoj gubiti vrijeme na to, pusti njega da odluci da li mu je glupo ili ne, samo mu daj smjernice.

 

 

 

pogledao sam neku vecer Igrac broj 1, opet, na HBO i malo je splasnuo onaj prvi zanos. Film je los u odnosu na knjigu, mozda za neko slobodno popodne.

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fifth Element,12 angry men,Rear window, to su filmovi, ali filmovi.

Zakopavam ratnu sjekiru.:)

I obečavam da ću se pokušati prilagoditi.

Preporuka- The Trouble with Harry- https://www.imdb.com/title/tt0048750/

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 10:01 (Uran 11).
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
goodye kaže...
....

 A sta ako ti ja kazem da imam 35 godina.

Ja bih da ne govorite ljudima da ne gledaju neke filmove jer vi mislite da su glupi. Mozda njima nece biti, ja ne mogu smisliti Twilight sagu, Kuma nikada nisam gledao, Good Felas mi je cisto ok film, zena je gledala Zameo ih vjetar barem 5 puta, ja sam uspio jednom pogledati 20 minuta filma i to je to, ali ne govorim okolo nemoj to gledati, to nevalja. Meni filmovi ne odgovaraju, tebi mozda jesu.

 

Kad kazem ljudima da mi je najbolji film svih vremena Peti element, smiju mi se, ali meni jest, film koji ima sve sto se meni svida u svijetu filmova. 12 gnjevnih ljudi, original, ne ovaj iz 90-ih, cijeli film u jendoj prostoriji, kazu dosadno, meni vrh, Rear window, isto.

 

Nekome odgovara ono sto tebi nije, isto tako s druge strane nesto sto ti volis netko drugi misli da je glupo i bezveze, zato mi smeta kada netko kaze, to je glupo nemoj gubiti vrijeme na to, pusti njega da odluci da li mu je glupo ili ne, samo mu daj smjernice.

 

 

 

pogledao sam neku vecer Igrac broj 1, opet, na HBO i malo je splasnuo onaj prvi zanos. Film je los u odnosu na knjigu, mozda za neko slobodno popodne.

 Hahahaha a jutros prijateljici spomenuo kako mi nedostaju ovakvi filmovi i spomenuo upravo 12 gnevnih ljudi....

Pricali o zadnjem tarantinu.....

10 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jedna napomena ko nije vidio.

 

The irishman je izasao na netflixu,a i na ostalim "mjestima" 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 12:36 (hrka11).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

Fifth Element,12 angry men,Rear window, to su filmovi, ali filmovi.

Zakopavam ratnu sjekiru.:)

I obečavam da ću se pokušati prilagoditi.

Preporuka- The Trouble with Harry- https://www.imdb.com/title/tt0048750/

 Tako je, ovo su bile mačke ipo https://prnt.sc/q2s736 a ne ove današnje silikonjare,instagramuše, ne znaš šta je više umjetno od trepavica,sisa,kose.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

star wars nikad nisam gledao

 ... frende, kao da si rekao nikad nisam gledao Kuma, Dobar Los Zao, ma ne znam... jel fakat?... pogledaj si molim te Imperija Uzvraca Udarac onu originalnu verziju, nedigitaliziranu kak se vec zvala... ne zamjeram, da me ne bi krivo shvatio... cudim se...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
mar123 kaže...

star wars nikad nisam gledao

 ... frende, kao da si rekao nikad nisam gledao Kuma, Dobar Los Zao, ma ne znam... jel fakat?... pogledaj si molim te Imperija Uzvraca Udarac onu originalnu verziju, nedigitaliziranu kak se vec zvala... ne zamjeram, da me ne bi krivo shvatio... cudim se...

 pogledao sam kuma preko 10 puta, i prvi i drugi dio(treci mi nije dobar kao prva dva), pogledao sam i dobar los zao. star wars sam prije 2-3 godine htio konacno pogledat i upalio sam onaj prvi snimljeni, pogledo pola sata i ugasio, nazalost ne mogu to gledat. vjerojatno je prekasno sad to pogledat prvi put, ali meni kad sam to upalio je to bilo smjesno. 

i sjecam se da sam pogledao jedan od ovih novih nastavaka, ovih modernih koji kao nije bio nesto vezan za ove prije, ne sjecam se vise ni radnje. 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
goodye kaže...

Ja bih mu preporucio da ih pogleda onim redosljedom kako su snimljeni, pa onda jos jednom da utvrdi znanje.

 

Ipak su filmovi kasnije snimani i snimani su da razumijes sta se desilo prije i kasnije, ne pada mi nista tocno na pamet, ali vjerujem kada bi gledao po godinama u kojima se radnja desava da bi ti bilo nejasnih stvari.

Ja sam sa malcima pogledao Iron-man i Thor sada za praznike nastavljamo sa ostalima

Da budem iskren od cijele one liste pogledao sam mozda 6 filmova, tako da sam mislio pogledati kako treba sve. Znaci najbolje bi bilo gledati po redu kako su filmovi izlazili? 

Sta nije da cu bolje razumijet ako gledam po radnji, npr kapetan amerika pa kapetanica marvel itd..

 

Vecina pise kao gledaj po godinama izlaska a na jednoj stranici pise ovako : 

 

Ako gledate Marvelove filmove poredane prema njihovoj kronologiji mozete saznati :

Zašto i na koji način se pokušao pronaći Tesseract, tko je Thor, tko su Čuvari galaksije te kako su Osvetnici uspjeli srediti Thanosa; svi ovi događaji postat će vam jasniji na ovaj način

 

To me malo pobunilo, za sad sam pogledao samo Kapetan amerika prvi osvetnik tako da jos nije kasno rotirat haha.

Hvala inace :)

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2019 22:58 (el.šef).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
mar123 kaže...

star wars nikad nisam gledao

 ... frende, kao da si rekao nikad nisam gledao Kuma, Dobar Los Zao, ma ne znam... jel fakat?... pogledaj si molim te Imperija Uzvraca Udarac onu originalnu verziju, nedigitaliziranu kak se vec zvala... ne zamjeram, da me ne bi krivo shvatio... cudim se...

 

 

 

mar123 propustio si jedne od najboljih filmova svih vremena (4,5,6 film)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 3:11 (BeLLicus).
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 

Once Upon a Time... in Hollywood - Bilo jednom... u Holywoodu - 2019 - IMDB 7,9/10

https://www.imdb.com/title/tt7131622/

Comedy, drama. Film mi je onako... "nit' smrdi nit' miriši", niti je full komedija, niti full drama... Nemam neko određeno mišljenje i stav nakon gledanja... da sam mogao i bez njega - jesam; ovako sam ga pogledao i vidim da ga više nikad neću poželjeti pogledati. Preporuku ne dajem, ne zato jer ju film ne zaslužuje, nego što ju nisam spreman objektivno dati. Svatko prema osobnim preferencijama i drugim pročitanim mišljejima i "padanjem" na kritike :-)))

 

Man on fire - Tjelesna straža - 2004 - IMDB 7,7/10

https://www.imdb.com/title/tt0328107/

Action, crime, drama. Još jedan film sa legendarnim Denzelom u naslovnoj ulozi; film brata Ridley Scotta, Tony Scotta (vidi se obiteljska povezanost, na sreću). Ne novi film, ali uvijek aktualan, o otmicama i otkupninama u Mexicu, gdje je to uobičajena dnevna rabota lokalnih krimosa. D. Washington biva, kao bivši specijalac u mirovini, unajmljen za čuvanje male Lupite (izvrsna mala Dakota Fanning), no... kako to već ide... nepotrebno išta više reći, film treba pogledati (ja sam ga pogledao po već valjda 5-i puta u životu). Bezrezervna visoka preporuka!

 1. I meni isto tako.... Da je neki drugi reziser bio bi dobar film ovako je ispod tarantinovog nivoa... Srednja zalost...

 

2. Vrhunski film. Jos jednom Denzel je pokazao zasto je tu gdje jeste....Svaka preporuka....

13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 18:29 (McSimon).
10 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The irishman napoknon sam odvojio skoro 3ipo sata i pogledao ovo cudo,nisam mogao vise cekat,a sto rec nego filmcina...ko god voli mafijaske stare Goodfellas,Once upon a Time in America,Scarface itd...doc ce s ovim na svoje.

Nema toliko krvi i nasilja kao u ovim spomenutim,vise se bazira na odnose izmedju njih,volim takve filmove i sad kad vidim u novijem filmu ta atmosfera,prica i zavrzlame definitivno odlican mafijaski film.

Dosta traje prvih mozda 30'40min sporiji ali posle kad se Al pojavi to je to,mada na ovom malog Pescija sam navikao da je kao pit bull,a ovdje vise operira sa strane,ekstra film i ekstra ekipa.

Old school is back!

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 21:38 (hrka11).
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

*

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 18:29 (McSimon).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je problem kod Irishmana uglavnom pomlađivanje ekipe. Ne djeluje uvjerljivo. Pogotovo način na koji se likovi kreću. Vidi se da su to ipak ljudi u poznim godinama. Film bolje funkcionira kad su godine likova ipak približne njihovim stvarnim. Inače, Pesci je rasturio.
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sil kaže...
Meni je problem kod Irishmana uglavnom pomlađivanje ekipe. Ne djeluje uvjerljivo. Pogotovo način na koji se likovi kreću. Vidi se da su to ipak ljudi u poznim godinama. Film bolje funkcionira kad su godine likova ipak približne njihovim stvarnim. Inače, Pesci je rasturio.

 Upravo tako de Niro glumi tough guy a zapravo mu 76 god, u sceni gdje cipelari lika ispred trgovine katastrofa pokreti isto kao i Shaft drugi dio svi ga se boji strah i trepet a S. L. Jackson 70 banki 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice