Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.540.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
geronimo4661 kaže...
Tallahassee kaže...
...a ja sam htio reci da se wind rivera necu sjecat ni po snijegu ni po prici... google je inace zakon, brzo ulovis poveznice medju filmovima, cestitam....

 

Cemu pasivna agresivnost,samo lagano,neki od nas  gledaju spaghetti westerne malo duze od pojave Googla.

 Kolega se kao i inače smatra vrhovnim znalcem filma, i njegovo je mišljenje ono pravo, iako apsolutno nikad ne obrazloži svoje "važno" mišljenje. 

 Kao prvo Rathonake:ton upravo sa takvim pristupom ste ti i Milka30 meni pisali i govorili mi da sam "vrhunski znalac filmova" što nisam niti  želim biti samo dajem realna mišljenja o filmovima, to što vi dajete  alternativne ohrabrujuće komentare za solidne novije  filmove kao što su Wind River to je vaša stvarn i nemam niš protiv toga.

 

Tallahassee je tu ispao direktan ali je rekao ono što je istina. Prošle godine film Hell of high water je došao na filmsku scenu, ok dobio je nešto oskara, išao je na politički cilj, indijanci ovo ono i na kraju dobio nominacije na akademiji . Ali takvi filmovi dolaze do izražaja kad nema puno konkurencije na tržištu kao ni prošle godine, priča je bila solidna bolje nego u wind riveru ali nisu to neki filmovi vau. Ne kažem da ove godine on neće imati priliku zgrabit nagradu za najbolji film, jer je opet kao što vidim redatelj držao do svoji singergija sa indijancima i ubacio par političkih fora. Ali realno gledaju ći Nolan i Hans Zimmer su napravili 10 puta bolji proizvod od ove američke pričice te imaju puno veću šansu za  dobit nagradu za najbolji film. Nemam ja ništa protiv tvojih mišljenja, ali da braniš malo bolje filmove sumljam da bi ulazio u konflikte kao što znaš ulazit. I meni je Anthropoid vruhunskih noviji film ali jbg ne mogu ga baš bacati u nebesa jer nije u nekim aspektima kvalitete filma na vrhunskoj razini, ali priča je bila super.

Svjestan sam ja da je i Dunkirk politički ali je kvalitetniji i moš ga J****.

Tallahassee je razumljivo rekao da ga se neće sjećat ni po snjegu ni po priči jer film očito nije na vrhunskoj razini da bih ga zavolili raznoliki filmoljubci.

 

Jeremy Renner još kad vidim njega u film pa automatski mi se taj film neda gledati, komercijalni glumac koji želi glumit u normalnim filmovima kao što su Wind river joj daj molim te...Reputacija mu je odavno segmentirana na Marvelovim i ostalim akcijskim govnima.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 12:25 (ris).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tom logikomk je i Brando za  _urac jer je glumio u Supermanu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

Tom logikomk je i Brando za  _urac jer je glumio u Supermanu. Superman is 1978 po nekakvoj filmskoj definiciji kako sam ja naučio se sad definira kao klasik i nema apsolutno nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima. Tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. 

Supermen iz 1978 godine po nekakvoj filmskoj definicije je sad klasik i nema nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima, tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. Brandon je odglumio jedan takav film koji je tada bio nesto novo. Kada sljedeci put dajes primjer razmisli.

Chill
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

 Kao prvo Rathonake:ton upravo sa takvim pristupom ste ti i Milka30 meni pisali i govorili mi da sam "vrhunski znalac filmova" što nisam niti  želim biti samo dajem realna mišljenja o filmovima, to što vi dajete  alternativne ohrabrujuće komentare za solidne novije  filmove kao što su Wind River to je vaša stvarn i nemam niš protiv toga.

 

Tallahassee je tu ispao direktan ali je rekao ono što je istina. Prošle godine film Hell of high water je došao na filmsku scenu, ok dobio je nešto oskara, išao je na politički cilj, indijanci ovo ono i na kraju dobio nominacije na akademiji . Ali takvi filmovi dolaze do izražaja kad nema puno konkurencije na tržištu kao ni prošle godine, priča je bila solidna bolje nego u wind riveru ali nisu to neki filmovi vau. Ne kažem da ove godine on neće imati priliku zgrabit nagradu za najbolji film, jer je opet kao što vidim redatelj držao do svoji singergija sa indijancima i ubacio par političkih fora. Ali realno gledaju ći Nolan i Hans Zimmer su napravili 10 puta bolji proizvod od ove američke pričice te imaju puno veću šansu za  dobit nagradu za najbolji film. Nemam ja ništa protiv tvojih mišljenja, ali da braniš malo bolje filmove sumljam da bi ulazio u konflikte kao što znaš ulazit. I meni je Anthropoid vruhunskih noviji film ali jbg ne mogu ga baš bacati u nebesa jer nije u nekim aspektima kvalitete filma na vrhunskoj razini, ali priča je bila super.

Svjestan sam ja da je i Dunkirk politički ali je kvalitetniji i moš ga J****.

Tallahassee je razumljivo rekao da ga se neće sjećat ni po snjegu ni po priči jer film očito nije na vrhunskoj razini da bih ga zavolili raznoliki filmoljubci.

 

Jeremy Renner još kad vidim njega u film pa automatski mi se taj film neda gledati, komercijalni glumac koji želi glumit u normalnim filmovima kao što su Wind river joj daj molim te...Reputacija mu je odavno segmentirana na Marvelovim i ostalim akcijskim govnima.

 "sumljam" ozbiljno? Ne volim ispravljati ljudima gramatiku, ali "sumljam"? 

 

Za početak ako ti misliš da su politika i odnosi Indijanaca sa drugim etničkim skupinama glavna tema ovih filmova, promašio si smisao sva 3 Sheridanova filma. U Hell or High Water Jeff Bridgesov partner je Indijanac i Bridgesov lik ga cijelo vrijeme sprda, ali to je to. S druge strane Wind River se radi o problematici nestanka indijanskog stanovništva i činjenice da ne postoji registar za nestanke te etničke skupine, međutim u samom centru filma su (kao i u njegova prijašnja dva filma) glavni likovi, u ovom slučaju FBI agent i lovac, te taj surovi, pusti rubni dio SAD-a (tzv. frontier) kojim se redatelj bavio u ovom filmu. 

Opet, nemoj me krivo shvatiti, Dunkirk je također dobar film kao što sam i rekao u ranijem postu, ali ono što je za mene veliki minus tom filmu su likovi za koje nas nije briga. S druge strane shvaćam da je mnogima upravo to i genijalnost tog filma, nema nikakvog backstoryja, nema imena likova (znamo 2-3 imena u filmu), krene se odmah u akciju i od samog početka je akcija i priča o preživljavanju običnog vojnika, ali meni to nije leglo. Što se tiče Oscara i drugih nagrada, sad kreće sezona filmova koji će se natjecati za nominacije te sam siguran da će izaći pokoji film koji će mi se više svidjeti od oba, ali zasad mi je osobno Wind River zasad najbolji film ove godine, s tim da opet ponavljam, ne mogu reći da sam se nagledao previše filmova ove godine. 

Što se tiče Tallahasseeja, koliko god često kolega preporuči vrhunske filmove i kaže dosta dobrih stvari, također zna i reći puno gluposti te sam poprilično siguran da dio filmova koje se ovdje komentira on uopće ni ne pogleda nego baca bureke na temelju toga kako njemu taj film izgleda iz sažetka/trailera/tuđih recenzija sa yt/rt. 

Što se tiče Rennera, meni je drago da je još jednom pokazao da može glumiti. Također valjda si ga gledao samo u Marvelovim filmovima, ali Renner je glumio i u drugim kvalitetnim filmovima (osim jel, Wind Rivera). The Assassination of Jesse James by the Coward Robert FordThe Town (za kojeg je dobio nominaciju za  Oscara za sporednu ulogu) i dakako The Hurt Locker za kojeg je bio nominiran za Oscara za glavnu ulogu, dok je sam Hurt Locker dobio Oscara za film godine (Hurt Locker također meni osobno jedan od boljih recentnijih filmova, ako 2008. smatramo recentnom).

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

 Kao prvo Rathonake:ton upravo sa takvim pristupom ste ti i Milka30 meni pisali i govorili mi da sam "vrhunski znalac filmova" što nisam niti  želim biti samo dajem realna mišljenja o filmovima, to što vi dajete  alternativne ohrabrujuće komentare za solidne novije  filmove kao što su Wind River to je vaša stvarn i nemam niš protiv toga.

Kolega brkaš lončiće!

Ja nikada nikome nisam dao TD u ovoj temi na njegov osvrt filma ili bilokoji komentar u svezi filma!TD dajem samo na gluposti izjavljene!

Ti si popljuvao moj osvrt na Dunkirk,što mi obično ne smeta,ali mi je smetalo to što ti TADA DUNKIRK NISI GLEDAO!

Šta tu tebi nije jasno?

Kako uopce imas obraza komentirati nesto sto nisi gledao???

 

Inace,nisam zlopamtilo,ja sam te postove daaaavno zaboravio,tek sada sam ponovo pogledao povjest da vidim kada sam ja to tebe uvrijedio!

No,bilo po proslo,slobodno lupi TD ako ti se ne svidi moj osvrt,samo molim te prvo pogledaj film pa sudi!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...
XXX kaže...

Tom logikomk je i Brando za  _urac jer je glumio u Supermanu. Superman is 1978 po nekakvoj filmskoj definiciji kako sam ja naučio se sad definira kao klasik i nema apsolutno nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima. Tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. 

Supermen iz 1978 godine po nekakvoj filmskoj definicije je sad klasik i nema nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima, tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. Brandon je odglumio jedan takav film koji je tada bio nesto novo. Kada sljedeci put dajes primjer razmisli.

 Inace,Superman je bio najskuplji film do tada,sa budgetom od 55 milijuna,i ako se racuna inflacija  zaradio je vise nego ijedan drugi superman film.Tako da je Superman blockbuster,doduse dobar blockbuster.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
...kolega Rath.... Nikad nisam a ni necu napisat slova o filmu koji nisam gledao ili me rasprava o istom ne zanima.... O filmu na koji si mi se nakacio stvarno nemam i ne znam sta bi napisao, nije me se dojmio. Vec sam ojedine detalje i zaboravio koliko mi je taj film isao nebitan...... A kaj se logike i Branda tice e pa sigurno ga nitko ziv ne pamti a ni nece po ulozi u Supermenu.
dc hejter
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
...kolega Rath.... Nikad nisam a ni necu napisat slova o filmu koji nisam gledao ili me rasprava o istom ne zanima.... O filmu na koji si mi se nakacio stvarno nemam i ne znam sta bi napisao, nije me se dojmio. Vec sam ojedine detalje i zaboravio koliko mi je taj film isao nebitan...... A kaj se logike i Branda tice e pa sigurno ga nitko ziv ne pamti a ni nece po ulozi u Supermenu.

 Poprilično sam siguran da si bio komentirao Batman v Superman prije nego što si ga pogledao, ne sjećam se više o čemu se raspravljalo, ali mi je ostalo u sjećanju da si bio nešto komentirao, a da ga tad nisi pogledao. 

 

Što se tiče Wind Rivera, nisam ti se nakačio, odgovarao sam kolegi risu zašto me se Wind River dojmio, a potom komentirao film s kolegom Milkom, a zatim si se ti odlučio ubaciti svoj komentar kako je film osrednji i to je to, bez ikakve riječi zašto je to tako. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bože dragi ak se sad priča o Supermanu i Batmanu kakvi su im filmovi bili ili kakvi će tek bit šta će tek biti kad izađe Justice League!!! 

Nije mi prvi put da preko trailera pogriješim al Jl-eague mi se čini samo jako mali napredak naspram Batman vs Superman, uzgred budi rečeno BvS mi je bio nedorečen...

  • Ali da se vratim na temu koju izgleda mnogi propuštaju, i ubace puno svojih i tuđih osvrta na neke filmove, tako da posljednji film koji sam pogledao je bio War for the Planet of the Apes...
  • Da se vratim na napredak, grafički je ovo vrh što se može ponuditi, naspram Rise of the Planet of the Apes...ovo se ne može uspoređivat!!! Ali kao film uspoređujući ovu novu trilogiju Planeta Majmuna, fali nešta, naglase kao rat za planetu ali mislim da se tu nalaze puno veće alegorije i poveznice sa današnjim događanjima nego što ih se može pronaći. Uglavnom ocjena za Rat za Planet Majmuna je 8/10. I kao mnogi od stranih recenzija i napisa i ja sam mišljenja da bi se nakon Andy Serkisa trebalo uvesti neka nova kategorija za Oscare. Ako već on ne može dobit za svoje zasluge onda barem nakon njega. Ispričavam se na podužem postu iliti izjašnjavanju...
- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...
XXX kaže...

Tom logikomk je i Brando za  _urac jer je glumio u Supermanu. Superman is 1978 po nekakvoj filmskoj definiciji kako sam ja naučio se sad definira kao klasik i nema apsolutno nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima. Tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. 

Supermen iz 1978 godine po nekakvoj filmskoj definicije je sad klasik i nema nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima, tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. Brandon je odglumio jedan takav film koji je tada bio nesto novo. Kada sljedeci put dajes primjer razmisli.

 Evo razmislio sam.

 

Anthony HopkinsMichael CaineGene HackmanJack Nicholson...sve glumci stare garde koji glume u današnjim strip filmovima ili su glumili u starijim tada jednako aktualnim takvim filmovima. Nolanovi Batmani su već danas klasik. 

 

Da se razumijemo, i meni je preko glave takvih filmova i kamo sreće da se snimaja više drugačijih blockbustera ali od kako postoje takvi filmovi, pa sve do danas, vrhunski karakterni lumci su prihvaćali takve uloge. Naravno zbog love. Isto tako su birali i manje plaćene uloge gdje su se željeli dokazati kao glumci. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
ris kaže...

 Kao prvo Rathonake:ton upravo sa takvim pristupom ste ti i Milka30 meni pisali i govorili mi da sam "vrhunski znalac filmova" što nisam niti  želim biti samo dajem realna mišljenja o filmovima, to što vi dajete  alternativne ohrabrujuće komentare za solidne novije  filmove kao što su Wind River to je vaša stvarn i nemam niš protiv toga.

 

Tallahassee je tu ispao direktan ali je rekao ono što je istina. Prošle godine film Hell of high water je došao na filmsku scenu, ok dobio je nešto oskara, išao je na politički cilj, indijanci ovo ono i na kraju dobio nominacije na akademiji . Ali takvi filmovi dolaze do izražaja kad nema puno konkurencije na tržištu kao ni prošle godine, priča je bila solidna bolje nego u wind riveru ali nisu to neki filmovi vau. Ne kažem da ove godine on neće imati priliku zgrabit nagradu za najbolji film, jer je opet kao što vidim redatelj držao do svoji singergija sa indijancima i ubacio par političkih fora. Ali realno gledaju ći Nolan i Hans Zimmer su napravili 10 puta bolji proizvod od ove američke pričice te imaju puno veću šansu za  dobit nagradu za najbolji film. Nemam ja ništa protiv tvojih mišljenja, ali da braniš malo bolje filmove sumljam da bi ulazio u konflikte kao što znaš ulazit. I meni je Anthropoid vruhunskih noviji film ali jbg ne mogu ga baš bacati u nebesa jer nije u nekim aspektima kvalitete filma na vrhunskoj razini, ali priča je bila super.

Svjestan sam ja da je i Dunkirk politički ali je kvalitetniji i moš ga J****.

Tallahassee je razumljivo rekao da ga se neće sjećat ni po snjegu ni po priči jer film očito nije na vrhunskoj razini da bih ga zavolili raznoliki filmoljubci.

 

Jeremy Renner još kad vidim njega u film pa automatski mi se taj film neda gledati, komercijalni glumac koji želi glumit u normalnim filmovima kao što su Wind river joj daj molim te...Reputacija mu je odavno segmentirana na Marvelovim i ostalim akcijskim govnima.

 "sumljam" ozbiljno? Ne volim ispravljati ljudima gramatiku, ali "sumljam"? 

 

Za početak ako ti misliš da su politika i odnosi Indijanaca sa drugim etničkim skupinama glavna tema ovih filmova, promašio si smisao sva 3 Sheridanova filma. U Hell or High Water Jeff Bridgesov partner je Indijanac i Bridgesov lik ga cijelo vrijeme sprda, ali to je to. S druge strane Wind River se radi o problematici nestanka indijanskog stanovništva i činjenice da ne postoji registar za nestanke te etničke skupine, međutim u samom centru filma su (kao i u njegova prijašnja dva filma) glavni likovi, u ovom slučaju FBI agent i lovac, te taj surovi, pusti rubni dio SAD-a (tzv. frontier) kojim se redatelj bavio u ovom filmu. 

Opet, nemoj me krivo shvatiti, Dunkirk je također dobar film kao što sam i rekao u ranijem postu, ali ono što je za mene veliki minus tom filmu su likovi za koje nas nije briga. S druge strane shvaćam da je mnogima upravo to i genijalnost tog filma, nema nikakvog backstoryja, nema imena likova (znamo 2-3 imena u filmu), krene se odmah u akciju i od samog početka je akcija i priča o preživljavanju običnog vojnika, ali meni to nije leglo. Što se tiče Oscara i drugih nagrada, sad kreće sezona filmova koji će se natjecati za nominacije te sam siguran da će izaći pokoji film koji će mi se više svidjeti od oba, ali zasad mi je osobno Wind River zasad najbolji film ove godine, s tim da opet ponavljam, ne mogu reći da sam se nagledao previše filmova ove godine. 

Što se tiče Tallahasseeja, koliko god često kolega preporuči vrhunske filmove i kaže dosta dobrHurt ih stvari, također zna i reći puno gluposti te sam poprilično siguran da dio filmova koje se ovdje komentira on uopće ni ne pogleda nego baca bureke na temelju toga kako njemu taj film izgleda iz sažetka/trailera/tuđih recenzija sa yt/rt. 

Što se tiče Rennera, meni je drago da je još jednom pokazao da može glumiti. Također valjda si ga gledao samo u Marvelovim filmovima, ali Renner je glumio i u drugim kvalitetnim filmovima (osim jel, Wind Rivera). The Assassination of Jesse James by the Coward Robert FordThe Town (za kojeg je dobio nominaciju za  Oscara za sporednu ulogu) i dakako The Hurt Locker za kojeg je bio nominiran za Oscara za glavnu ulogu, dok je sam Hurt Locker dobio Oscara za film godine (Hurt Locker također meni osobno jedan od boljih recentnijih filmova, ako 2008. smatramo recentnom).

 Prvo ti je trebalo 20 minuta da mi pronađeš gramatičku pogrešku uspio si svaka ti čast, jer mi se neda puno je*** oko gramatike i trošit vrijeme na tvoje neću reći glupe ali nadobudne postove. Apsolutno mi nisi odgovorio niti opravdao svoje filmove.

 

Citiram - "Za početak ako ti misliš da politika i odnosi Indijanaca sa drugim etničkim skupinama glavna tema ovih filmova".

 

 

Pa normalno da mislim  da jesu el ti mene zafrkavaš? Nemam ja nista protiv indijanaca i sasvim mi je ok da redatelj naglašava to. Ali ne možeš mi govorit da mu to ne ulazi u jedan dio njegove teme kad ulazi i kad je dio filma i njegove dobro napravljene priče.Pa takvi filmovi idu putem za nominaciju, politički. Zafrkancija u Hell of High wateru da  zafrkancija je prisutna, dok indijanac u jednom trenutku filma ne izgovori super rečenicu da je amerčko tlo njihovo što i stvarno je dok njegov partner zašuti, ta se scena vrtila i na traileru na što je redatelj točno pikirao. Svaka mu čast na Antiracizmu što sam i sam po sebi. Politika i njezini ciljevi su upleteni u ovaj film  i odnosi indijanaca s drugim etičkim skupinama,također!. Prestani se sramotiti i govoriti da nisu. The  Hurt Locker logično da je dobio 6 oskara, radnja filma se odvija u Irak. Nedami se u vopće ti više objašnjavati nekakve stvari zabrijo si si svoju briju. Filmovi Taylor Sheridan su  čisto dobri s obzirom kakva je konkurencija u zadnjih 3 godine. Wind river će ti za par mjeseci imati ocjenu 7.6 bit će ti nominiran za par stvari max 4 budi sretan da dobije i jedan oskar.

 

 

Chill
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 18:47 (ris).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

 Prvo ti je trebalo 20 minuta da mi pronađeš gramatičku pogrešku uspio si svaka ti čast, jer mi se neda puno je*** oko gramatike i trošit vrijeme na tvoje neću reći glupe ali nadobudne postove. Apsolutno mi nisi odgovorio niti opravdao svoje filmove.

 

Citiram - "Za početak ako ti misliš da politika i odnosi Indijanaca sa drugim etničkim skupinama glavna tema ovih filmova".

 

 

Pa normalno da mislim  da jesu el ti mene zafrkavaš? Nemam ja nista protiv indijanaca i sasvim mi je ok da redatelj naglašava to. Ali ne možeš mi govorit da mu to ne ulazi u jedan dio njegove teme kad ulazi i kad je dio filma i njegove dobro napravljene priče.Pa takvi filmovi idu putem za nominaciju, politički. Zafrkancija u Hell of High wateru da  zafrkancija je prisutna, dok indijanac u jednom trenutku filma ne izgovori super rečenicu da je amerčko tlo njihovo što i stvarno je dok njegov partner zašuti, ta se scena vrtila i na traileru na što je redatelj točno pikirao. Svaka mu čast na Antiracizmu što sam i sam po sebi. Politika i njezini ciljevi su upleteni u ovaj film  i odnosi indijanaca s drugim etičkim skupinama,također!. Prestani se sramotiti i govoriti da nisu. The  Hurt Locker logično da je dobio 6 oskara, radnja filma se odvija u Irak. Nedami se u vopće ti više objašnjavati nekakve stvari zabrijo si si svoju briju. Filmovi Taylor Sheridan su  čisto dobri s obzirom kakva je konkurencija u zadnjih 3 godine. Wind river će ti za par mjeseci imati ocjenu 7.6 bit će ti nominiran za par stvari max 4 budi sretan da dobije i jedan oskar.

 

 

 Ako ti misliš da je sumljam jedina greška u tvom postu grdno se varaš. Svaka rečenica ti je puna grešaka zbog kojih bi tvoja profeosrica hrvatskog iz srednje zažalila što ti je dala 2 u 2. srednje. Ali dobro, ponovno, to nije tema ovog razgovora.

 

Opet citiraš samo fragment. Nastavio sam u idućoj rečenici kako su Indijanci i njihov položaj u društvu jedna od tema kojima se redatelj bavi, ali ponavljam, ne onaj glavni. Glavna je tema preživljavanje ljudi koji žive na margini njihovog društva i surovost tog područja i kako čisto zato što su rođeni na tom području, ti likovi imaju puno otežaniji život nego što to ima prosječni stanovnik SAD-a. Bio to Wyoming, Texas ili New Mexico. Što se tiče Hell or High Watera i tog trenutka kad mu partner odgovara, opet, iako je bila u traileru, minorna scena koja što se tiče cjelokupnog filma ne igra neku pretjerano veliku ulogu. (A sad što se tiče povijesti odnosa Indijanaca i kolonija, kasnije SAD-a je druga priča i u to sad ne bih ulazio jer nije ni mjesto ni vrijeme).

The Hurt Locker je dobio 6 Oscara zato što je za početak odličan film. Politika Akademije me nije pretjerano briga, ali ti Oscari, uključujući i Best Picture, su zasluženi. 

Ako su filmovi poput Sicario i Hell or High Water samo dobri prema tebi, mi stvarno više nemamo ovdje što raspravljati, pogotovo jer je konkurencije u zadnjih 3 godine bilo. Što se tiče ocjene tog filma na imdb, nije me pretjerano briga, a što se tiče Oscara, ako dobije nominaciju/osvoji nešto odlično jer smatram da to zaslužuje, ako ne, ima mnoštvo odličnih filmova koji nisu bili ni nominirani. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

12 Majmuna

 

Iz nekih razloga do sad nikad nisam pogledao film, jucer sam konacno odlucio i nije mi krivo. Vrlo dobar film, odlicni glumci i prica. Ipak jedna stvar me dosta smeta u filmu a to je kako se film blizi kraju sve vise gubi onu atmosferu sa pocetka. 

Na pocetku je film vrlo mracni, psihicki tezak i ima svoj indetitet, dok prema kraju prakticki postaje romanticna komedija. Steta jer film bi bio 10/10, ovako 8/10.

 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bio u kinu ima par dana, nije bilo niceg ajde reko idem pogledat ovaj "Geostorm", ima sastav dobrih glumaca.

Dakle sam film je katastrofa... najveci uzas u zadnjih godinu dana koji je izasao. Ja neznam kako su ove glumce uspijeli uopce nagovoriti na uloge.

Sama ideja filma je dobra, ali unistena predvidljivim tijekom događaja u filmu i nakraju da pogodili ste glavnog "zlikovca"... CGI je na levelu hrpe studenata koji neznaju napraviti animaciju, a scenarij na levelu armagedon meets independence day X2 losije.

I da nakraju spoiler alert svi ostaju zivi cakmi glavni zlikovac. .  .

Ocjena filma od srca 4/10 radi glumaca koji su morali trpiti muku kroz snimanje filma.

everyday i'm shuffling...
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...

 Poprilično sam siguran da si bio komentirao Batman v Superman prije nego što si ga pogledao, ne sjećam se više o čemu se raspravljalo, ali mi je ostalo u sjećanju da si bio nešto komentirao, a da ga tad nisi pogledao. 

 

Što se tiče Wind Rivera, nisam ti se nakačio, odgovarao sam kolegi risu zašto me se Wind River dojmio, a potom komentirao film s kolegom Milkom, a zatim si se ti odlučio ubaciti svoj komentar kako je film osrednji i to je to, bez ikakve riječi zašto je to tako. 

 ...vidis ocito je da samo izabrani imaju pravo na greske i gluposti, recimo ti si svoju pokusao opravdati na prosloj stranici.... ajd da nemam pravo na gresku.... znas sta cu ti reci na to ZABOLI*ME, sad u ovom momentu. Kaj se BvS tice znam tocno sta mi je islo na k... i sta mi ide jako cesto - Vasi hvalospjevi o propalim i nebitnim filmovima. Opravdavanje necaga zato sto je to Marvel ili Nolan (PRIMJERI). Kao netko kome to nije dobro sjelo ne kuzi kak je kamera i scena savrsena, kak je sve pomno i planirano savrseno izrezirano, kak je glazba vrhunska (u slucaju Dunkirka ne mogu to svarit jer je MENI u k... zescem! 'OS me na kolac nabit?), a meni nije i nikad nece jer su likovi u tim filmovima beskrvni, beskicmenjaci (BR2049 spada u tu kategoriju, NAMJERNO jer su Ford i prezgodna curka hologram LJUDI - sto je i poanta tog filma)! Dakle ponovi svoje rijeci o misljenju drugih, a vrijedi i za kolege, il cemo se uvazavat il cemo imat komunizam hrvatskog sabora o kome sam ja jedini rekao rijec - jednoumlje (ili raspasoj (za sta moras bit spreman i ne ko zadnja pic*a cinkat)).

dc hejter
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Luka123 kaže...

Bio u kinu ima par dana, nije bilo niceg ajde reko idem pogledat ovaj "Geostorm", ima sastav dobrih glumaca.

Dakle sam film je katastrofa... najveci uzas u zadnjih godinu dana koji je izasao. Ja neznam kako su ove glumce uspijeli uopce nagovoriti na uloge.

Sama ideja filma je dobra, ali unistena predvidljivim tijekom događaja u filmu i nakraju da pogodili ste glavnog "zlikovca"... CGI je na levelu hrpe studenata koji neznaju napraviti animaciju, a scenarij na levelu armagedon meets independence day X2 losije.

I da nakraju spoiler alert svi ostaju zivi cakmi glavni zlikovac. .  .

Ocjena filma od srca 4/10 radi glumaca koji su morali trpiti muku kroz snimanje filma.

 

Kao da citam recenziju San Adreasa, znaci negdje je u tom stilu? Ako si gledao SA.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
ris kaže...

 Prvo ti je trebalo 20 minuta da mi pronađeš gramatičku pogrešku uspio si svaka ti čast, jer mi se neda puno je*** oko gramatike i trošit vrijeme na tvoje neću reći glupe ali nadobudne postove. Apsolutno mi nisi odgovorio niti opravdao svoje filmove.

 

Citiram - "Za početak ako ti misliš da politika i odnosi Indijanaca sa drugim etničkim skupinama glavna tema ovih filmova".

 

 

Pa normalno da mislim  da jesu el ti mene zafrkavaš? Nemam ja nista protiv indijanaca i sasvim mi je ok da redatelj naglašava to. Ali ne možeš mi govorit da mu to ne ulazi u jedan dio njegove teme kad ulazi i kad je dio filma i njegove dobro napravljene priče.Pa takvi filmovi idu putem za nominaciju, politički. Zafrkancija u Hell of High wateru da  zafrkancija je prisutna, dok indijanac u jednom trenutku filma ne izgovori super rečenicu da je amerčko tlo njihovo što i stvarno je dok njegov partner zašuti, ta se scena vrtila i na traileru na što je redatelj točno pikirao. Svaka mu čast na Antiracizmu što sam i sam po sebi. Politika i njezini ciljevi su upleteni u ovaj film  i odnosi indijanaca s drugim etičkim skupinama,također!. Prestani se sramotiti i govoriti da nisu. The  Hurt Locker logično da je dobio 6 oskara, radnja filma se odvija u Irak. Nedami se u vopće ti više objašnjavati nekakve stvari zabrijo si si svoju briju. Filmovi Taylor Sheridan su  čisto dobri s obzirom kakva je konkurencija u zadnjih 3 godine. Wind river će ti za par mjeseci imati ocjenu 7.6 bit će ti nominiran za par stvari max 4 budi sretan da dobije i jedan oskar.

 

 

 Ako ti misliš da je sumljam jedina greška u tvom postu grdno se varaš. Svaka rečenica ti je puna grešaka zbog kojih bi tvoja profeosrica hrvatskog iz srednje zažalila što ti je dala 2 u 2. srednje. Ali dobro, ponovno, to nije tema ovog razgovora.

 

Opet citiraš samo fragment. Nastavio sam u idućoj rečenici kako su Indijanci i njihov položaj u društvu jedna od tema kojima se redatelj bavi, ali ponavljam, ne onaj glavni. Glavna je tema preživljavanje ljudi koji žive na margini njihovog društva i surovost tog područja i kako čisto zato što su rođeni na tom području, ti likovi imaju puno otežaniji život nego što to ima prosječni stanovnik SAD-a. Bio to Wyoming, Texas ili New Mexico. Što se tiče Hell or High Watera i tog trenutka kad mu partner odgovara, opet, iako je bila u traileru, minorna scena koja što se tiče cjelokupnog filma ne igra neku pretjerano veliku ulogu. (A sad što se tiče povijesti odnosa Indijanaca i kolonija, kasnije SAD-a je druga priča i u to sad ne bih ulazio jer nije ni mjesto ni vrijeme).

The Hurt Locker je dobio 6 Oscara zato što je za početak odličan film. Politika Akademije me nije pretjerano briga, ali ti Oscari, uključujući i Best Picture, su zasluženi. 

Ako su filmovi poput Sicario i Hell or High Water samo dobri prema tebi, mi stvarno više nemamo ovdje što raspravljati, pogotovo jer je konkurencije u zadnjih 3 godine bilo. Što se tiče ocjene tog filma na imdb, nije me pretjerano briga, a što se tiče Oscara, ako dobije nominaciju/osvoji nešto odlično jer smatram da to zaslužuje, ako ne, ima mnoštvo odličnih filmova koji nisu bili ni nominirani. 

 Ma ti ne razumiješ niti Akademiju niti  način kako se dobivaju ti oskari...Ti si jedino dobar za lektoriranje drži se toga druže!

Chill
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 9:14 (ris).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
ris kaže...
XXX kaže...

Tom logikomk je i Brando za  _urac jer je glumio u Supermanu. Superman is 1978 po nekakvoj filmskoj definiciji kako sam ja naučio se sad definira kao klasik i nema apsolutno nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima. Tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. 

Supermen iz 1978 godine po nekakvoj filmskoj definicije je sad klasik i nema nikakve veze sa danasnjim komercijalnim glupostima, tadasnja filmska scena je bila drugacija i bolja. Brandon je odglumio jedan takav film koji je tada bio nesto novo. Kada sljedeci put dajes primjer razmisli.

 Evo razmislio sam.

 

Anthony HopkinsMichael CaineGene HackmanJack Nicholson...sve glumci stare garde koji glume u današnjim strip filmovima ili su glumili u starijim tada jednako aktualnim takvim filmovima. Nolanovi Batmani su već danas klasik. 

 

Da se razumijemo, i meni je preko glave takvih filmova i kamo sreće da se snimaja više drugačijih blockbustera ali od kako postoje takvi filmovi, pa sve do danas, vrhunski karakterni lumci su prihvaćali takve uloge. Naravno zbog love. Isto tako su birali i manje plaćene uloge gdje su se željeli dokazati kao glumci. 

 Dobar si primjer dao, ali glumci kao Hopkins su pokupili slavu u filmovima kao što su The Silence of the Lambs ovi noviji kao transformeri to su im filmovi ovako za oskrbit se da si imaju za stare dane. Da stripovi su oke sve dok ih ne počne radit Marvel studio. :D

Chill
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

http://www.imdb.com/title/tt6304162/?ref_=nv_sr_1

 

remek djelo...

p.s.

nije za klinje koji se loze na bedastoce strip junaka, crtanih filmova, star warsa i inih sme.a...upozorenje izdato, hvala 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sve filmove iz DCEU i sad sljedeci tjedan odoh gledat JL, a nakon toga slijedi malo odmora, pa onda u 12. mjesecu kreće mala maratona Star Warsa.

 

Danas izašla vijest da nakon IX epizode počinje se raditi na novoj trilogiji koja se neće više bazirati na obitelj Skywalker.

http://www.starwars.com/news/rian-johnson-writer-director-of-star-wars-the-last-jedi-to-create-all-new-star-wars-trilogy

 

A i Disney će napraviti seriju, hmm seriju?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 12:43 (zviznemte).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...

http://www.imdb.com/title/tt6304162/?ref_=nv_sr_1

 

remek djelo...

p.s.

nije za klinje koji se loze na bedastoce strip junaka, crtanih filmova, star warsa i inih sme.a...upozorenje izdato, hvala 

 

Jesi to gledao negdje u kinu ili je vec doslo u "videoteke"?Moze i na pm odgovor.Zvyagintsev se nikako ne propusta,covjek nije sposoban snimiti prosjecan film,a kamoli los.

 

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...izasao trailer za zadnji film Daniela Day Lewisa (naime ne glumi vise).... kladim se na nevidjeno da je ovo film koji ce pokupit najvise zlatnih kipica....

 

Phantom Thread

dc hejter
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mayhem (2017)

 

Kako je film poceo dobio sam dojam da ce biti rijec o pametnoj satiri(doduse akcijskoj) na racun korporativne amerike,ali to se ubrzo pokazalo kao preoptimisticno,da bi film zavrsio kao djecje naivna gnjavaza sa prolivenim litrama krvi a cak ni to nasilje nisu uspjeli kvalitetno prikazati.Inace ne pisem ne-preporuke,ali ovdje moram napraviti iznimku.Uglavnom,ima puno boljih nacina za potrositi sat i pol vremena od gledanja ovoga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2017 23:38 (geronimo4661).
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...The Last Jedi "Awake" teaser

dc hejter
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

E ovo se zove subota! Nakon što se alarm oglasio u 7:45, krenio sam sa igricama, a nakon što sam se dobro naigrao, tamo oko 5-6 popodne, sam krenio sa "čišcenjem filmova" sa diska, tamo do 2:30 ujutro. Fuck yeah! Guzica se napunila energijom za novi radni tjedan.

 

Bronson - začudo, nikad do sada nisam "skužio" Tom Hardy-a. Ali to se s ovim filmom promjenilo, i ja sam definitivno postao Hardy's man... odavno nisam pogledao glumu koja je okupirala svu moju pozornost, a koja je opet suptilna. Priča je ispričana na lijep nacin. Prikazuje neučinkovitost zatvorskog sustava i dodatne probleme koje stvara, a prikazuje i posljedice na duševno zdravlje koje se pojavljuje kod osoba koje nemaju ispušni ventil, od osobe koja poznaje samo zatvorsku rutinu, pa do recimo Michael Jacksona koji je cijelo djetinstvo naporno radio pod čizmom svog oca. Ugodnih sat i pol. Hvala dragom kolegi na preporuci.

 

Chopper - ok film... nakon pustih godina vec sam imun na bolesnike i nasilje. Nikakve scene me nisu iznenadile ili naoštrile moju pozornost. Više mi je, kao gore, žao tih ljudi koji su imali predispozicije za postići nešto više, a upali su, uzročno-posljedičnom vezom zbog lošeg starta, u "rehabilitacijski" sustav i stigmu koju isti nosi. Gluma glavnog lika je dobra. Ono kad vam je glumac isti kao osoba koju znate u stvarnom životu, ali ne samo da je isti fizički nego ima ono i iste "mote" i identične facial expressions. Ono isti Vinko, lol! :)

 

Starred Up - je stvarno odličan zatvorski film, sa interesantnim scenama, i koji u potpunosti može objasniti ponašanje osoba u gore navedena 2 filma.

 

Idemo dalje, malo podići raspoloženje sa "svjetovnim" filmovima kako ih ja nazivam, filmovi od kojih se osjećaš kao da si proputovao svijet, bio u prošlosti i budućnosti, i bio dio života mnogih likova...

 

Konačno da pogledam Cloud Atlas. Prvo moram rec da ne postoji čovjek koji ne voli Tom Hanksa... Drugo moram reći da ne postoji čovjek koji bi nebi potega Halle Berry i njeno crno dupence, ali to je sve nebitno. Filmu uspješno objedinjuje nekoliko vremenskih perioda, nekoliko protagonista, akciju i dramu. Nema neku dublju poruku... po meni više neku fortune cookie poruku... a ipak sam se nadao nekoj misli/ideji o kojoj mogu malo razmisliti prije spavanja.

 

Kon-Tiki - siromašna gluma glavnog protagonista ali dobar pustolovni film.

 

All Is Lost - one actor movie, igra preživljavanja, gg.

 

Konačno sam pogledao i bollywoodski biser Bahubali: The Beginning. Djeca i žena uživali, meni ok.

 

Edit: morao sam nekoliko puta editirati jer sam prvo sastavio na notepadu pa mi je skoro sve naše znakove obrisao...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 16:17 (KIKI3ooo).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Moze li preporuka filmova kao The Way Back

Da su kvalitetni filmovi. 

Hvala 

Barcelona - Mes que un club
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

E ovo se zove subota! Nakon što se alarm oglasio u 7:45, krenio sam sa igricama, a nakon što sam se dobro naigrao, tamo oko 5-6 popodne, sam krenio sa "čišcenjem filmova" sa diska, tamo do 2:30 ujutro. Fuck yeah! Guzica se napunila energijom za novi radni tjedan.

Ti se zaista ponosiš ovime i ništa ti nije čudno u tome što si 10 sati proveo igrajuci igrice,te nakon toga 8-9 sati gledao filmove?

Ja mislim da bih nakon takva tretmana 100% umro!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
KIKI3ooo kaže...

E ovo se zove subota! Nakon što se alarm oglasio u 7:45, krenio sam sa igricama, a nakon što sam se dobro naigrao, tamo oko 5-6 popodne, sam krenio sa "čišcenjem filmova" sa diska, tamo do 2:30 ujutro. Fuck yeah! Guzica se napunila energijom za novi radni tjedan.

Ti se zaista ponosiš ovime i ništa ti nije čudno u tome što si 10 sati proveo igrajuci igrice,te nakon toga 8-9 sati gledao filmove?

Ja mislim da bih nakon takva tretmana 100% umro!

 Nadam se da to ne radi svaki drugi dan, možda je mlad. A današnja mladež (i ja sam mlad,23god.) je previše zatupljena tehnologijom, ja sam prije bio takav, tako da ga shvacam i ništa mu ne zamjeram, i sad se zaposlio i nemogu stići ni sve serije pogledati koje sam prije redovno gledao, a kamoli igrati igrice.

A možda je covjek srednjih godina, zaposlen i imao je slobodan dan i dao si oduška. :D

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
zviznemte kaže...

 Nadam se da to ne radi svaki drugi dan, možda je mlad. A današnja mladež (i ja sam mlad,23god.) je previše zatupljena tehnologijom, ja sam prije bio takav, tako da ga shvacam i ništa mu ne zamjeram, i sad se zaposlio i nemogu stići ni sve serije pogledati koje sam prije redovno gledao, a kamoli igrati igrice.

A možda je covjek srednjih godina, zaposlen i imao je slobodan dan i dao si oduška. :D

10 sati sjediti na stolici i blejati u ekran igrajuci igrice...ne znam koliko god da si mlad/star,to je katastrofa za tjelo,onda jos ukljuci u to i 9 sati gledanja televizora.

Taj covjek nema zivot,treba mu pomoc,jer se on jos ponosi time!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 19:58 (Milka30).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

10 sati sjediti na stolici i blejati u ekran igrajuci igrice...ne znam koliko god da si mlad/star,to je katastrofa za tjelo,onda jos ukljuci u to i 9 sati gledanja televizora.

Taj covjek nema zivot,treba mu pomoc,jer se on jos ponosi time!

 Slažem se s tobom, ali kataastrofa je to za tijelo ako to radiš svaki dan ili svaki drugi. Ali ako to on radi jednom mjesečno onda mu se može oprostiti.

I po čemu zakljucujes da se on ponosi time, zato jer piše to ovdje? Da se netko želi ponositi time, išao bi u eter na radio ili uživo na tv/youtubu, a ne ovdje.

 

ako ne znaš čovjeka ne možeš ni znati a ni govoriti/tvrditi da mu treba pomoć, a pogotovo da nema život. 

Tako su barem mene učili, da ne osuđujem druge na prvu zbog onoga što pročitam/vidim/čujem.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice