Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.536.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Hostiles https://www.imdb.com/title/tt5478478/?ref_=nv_sr_1

 

Slab na westerne, koji su prilicno zapostavljena forma proteklih desetljeca, pa posezem i za objektivno losijim filmski uradcima.Jos rjedji su westerni sa iole poznatijim glumackim imenima koji garantiraju odredjenu kvalitetu, stoga se ovom veselil.

Sam film ima problema sa tempom, klisejima koji se daju oprostiti (ipak zanr odredjuje dosta), no najveci problem je ishitrena pomalo usiljena preobrazba svih aktera.Jasno da film svojim trajanjem ne dopusta fluidnu preobrazbu likova na kojoj se ovaj film bazira.No nema westerna na izobilje da se biva sitnicav i izbirljiv, slobodno bacite oko u visku vremena

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Konačno sam i ja pogledao Dunkirk.

Meni je film odličan u mnogo aspekata, od napetosti, dinamike, nelinearnog prikaza koji s početka zbunjuje, no itekako sa svrhom. Čak od svega je najbolje iskorištena mogućnost prikaza istog događaja/vremena iz različite perspektive.

 

Oni koji su očekivali ratni film sa mnogo krvi i akcije, definitivno nisu doši na svoje, no svi ljubitelji drame i tzv. sporih filmova jesu. Film drži pažnju sve vrijeme.

 

Fokus nije na jednom liku, nego na nekoliko aktera koji proživljavaju svoje drame, bilo potaknute golim instinktom za preživljavanjem, strahom, osjećajem dužnosti ili nečim petim.

 

Muzika je savršeno odabrana za ono šta film želi biti. Nije u svrsi teatralnog stupanja savezničkih trupa u nekakvim preokretima, kao što često vidimo u američkim filmovima.

 

Kamera odlična, te omogućava gledaocu da bude unutar likova, iako nije "first person view". Mnogi su zamjerili kako borbe u zraku nisu atraktivne. Ne znam šta su očekivali - Top Gun, Transformerse, Luka Skywalkera? Nadasve realan prikaz onog šta bi jedan pilot Spit Firea mogao doživjeti u takvoj situaciji.

 

Film nije savršen. Meni je najviše zasmetalo zadnih 5-6 minuta i patetika koju je trebalo izbjeći. Baš jeftino izgleda i upropaštava odličan dojam o filmu do tada. Po meni, trebalo je završiti kadrom kad avion ostaje bez goriva i nastavlja da lebdi iznad plaže.

 

I, da, ne razmišljam o ovom filmu u kontekstu Nolana kao režisera. Sasvim mi je nebitna ta činjenica, te ga ne upoređujem niti sa njegovim prijašnjim filmovima, niti sa drugim filmova o WW2, no za one koji ga porede sa Saving Private Ryan - to su dva neuporediva filma, na bilo kojem planu. Smiješno je porediti filmove kojima je jedina poveznica da se dešavaju tokom WW2.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 14:17 (morrisoN).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Vjerovatno jer su zagovornici da je jedan od ta dva najbolji ratni film. Iz oba "tabora" griješe.
Prvo, jako je puno dobrih ratnih filmova, te je teško odrediti najbolji.
Drugo, ratna tematika u filmovima je urađena na bezbroj načina u različitim filmovima, te sve zavisi od onog što je režiser zamislio i kako je to ostvario, koristeći se filmskim elementima.
Treće, ta dva filma su jaaaako različita, ciljaju u sasvim različite mete, te to ostvaruju različitim pristupom.
Iz ovih navedenih razloga, glupo je uopće etiketirati nešto kao "najbolii ratni film", a još gluplje stavljati ova dva filma u nekakav međusobno kompetitivni odnos.
Oba filma su dobri na svoj način. Meni, lično, Ryan je ostavio veći utisak, nalik šoku, nakon prvog gledanja, no u Dunkirku sam fino guštao, te ću ga, vjerovatno opet gledati, kao što sam i Ryana.
morrisoN
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tanka crvena linija je bolja od oba...i Dunkirk nije ratni film nego thriler sa ratnom tematikom.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Analyze this

 

Vrhunska komedija 

da je malo vise ovakvih filmova danas 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gone Baby Gone (2007)

 

 

Film koji sam pogledao u jednom dahu i film koji radnju drži od početka do kraja.. Nisam maknuo pogled s ekrana puna 2 sata.

 

Od glumačke ekipe, radnje, priče, scena, napetosti i neočekivanih obrata i raspleta..

 

Možda mrvicu fali detaljnija psihološka karakterizacija likova koji nisu glavni glumci, ali sve se to nadoknađuje izvrsnom glumom..

Jedan od boljih filmova koje sam pogledao već dugo dugo vremena. Ako niste pogledali, dajte!

 

Moja ocjena: 9.5/10

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...

 Kamera odlična, te omogućava gledaocu da bude unutar likova, iako nije "first person view". Mnogi su zamjerili kako borbe u zraku nisu atraktivne. Ne znam šta su očekivali - Top Gun, Transformerse, Luka Skywalkera? Nadasve realan prikaz onog šta bi jedan pilot Spit Firea mogao doživjeti u takvoj situaciji.

 

U svemu se slazem sa tobom,osim u ovoj recenici.

Definitivno nije realno prikazan Spitfire i njegov pilot u filmu!

Ako je omiljeni Nolan vec isao na realnost u filmu onda:

Da ne spoilam film,Spitfire nije jedrilica,pa cak niti jedrilica nije sposobna za ono sto je Spitfire u filmu napravio,to mora biti jasno!

Nije Dunkirk los film,ali bolje je Nolanu da se mane takvih filmova i prepusti to nekome iskusnijemu!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
morrisoN kaže...

 Kamera odlična, te omogućava gledaocu da bude unutar likova, iako nije "first person view". Mnogi su zamjerili kako borbe u zraku nisu atraktivne. Ne znam šta su očekivali - Top Gun, Transformerse, Luka Skywalkera? Nadasve realan prikaz onog šta bi jedan pilot Spit Firea mogao doživjeti u takvoj situaciji.

 

U svemu se slazem sa tobom,osim u ovoj recenici.

Definitivno nije realno prikazan Spitfire i njegov pilot u filmu!

Ako je omiljeni Nolan vec isao na realnost u filmu onda:

Da ne spoilam film,Spitfire nije jedrilica,pa cak niti jedrilica nije sposobna za ono sto je Spitfire u filmu napravio,to mora biti jasno!

Nije Dunkirk los film,ali bolje je Nolanu da se mane takvih filmova i prepusti to nekome iskusnijemu!

 Pod ovim boldanim sam mislio na borbu, na koju su mnogi imali zamjerku da nije atraktivna.

Scena lebdenja na kraju filma je, definitivno, diskutabilna sa stanovišta realnosti, no ona je uvod u onaj dio filma koji mi se i nije svidio zbog već pomenute patetike. No, to je Nolanova odluka. Mora se malo podilaziti i širim narodnim masama koje trebaju pustiti suzu na kraju filma ;)

morrisoN
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
11 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Za početak bilo bi korisno da skratite citate jer za post od jedne rečenice u kojoj ništa ni ne kažete, nema smisla da zauzmete pola stranice, nezgrapno je i odvratno za vidjeti, a ne doprinosi ničemu. 

 

Nadalje, inače nisam baš za to da se rasprave prebacuju u Ultimativna rasprava temu jer je ta tema mrtva pa mi nema smisla da se tamo prebacuje, kad je u biti ovo postala ultimativna tema za filmove na forumu, ali ove svađe, rasprave i krugodrk što ljudi koji samo pljuju po Nolanu, što njegovih fanboyja svakih 2 mjeseca stvarno nema smisla. Tallahasse i njegovi istomišljenici će imati krugodrk kako je Nolan najgori popularni redatelj ikad, ris i njegovi istomišljenici će govoriti kako je Nolan genije, vizionar i spasitelj Hollywooda i šta god bilo koja strana kaže neće promijeniti mišljenje one druge strane. Dok je na onu treću, najrealniju opciju ukazalo već nekoliko kolega, Nolan je dobar redatelj koji radi konzistentno dobre filmove (s eventualno iznimkom The Dark Knight Rises) te je odlazak u ijedan od ova dva ekstrema pretjerivanje. 

 

Da ne ulazim dublje u ovu besmislenu raspravu, uhvatio vremena jučer pa pogledao 2 filma.

 

I Kill Giants je solidna drama/fantasy film baziran na istoimenom stripu o kojem ne bih puno govorio da ne ulazim u neke velike spoilere. Sažetak na imdb kaže dovoljno. Gluma male Wolfe nosi film te je s lakoćom uspjela zasjeniti svoje starije kolege (Poots i Saldana). Film se može usporediti s prošlogodišnjim A Monster Calls, koji mi je isto bio dobar.

 

Pogledao sam još i The Greatest Showman, napokon. Zabavan mjuzikl koji za bazu uzima život P.T. Barnuma, iako osim par glavnih točaka njegovog života nije ni blizu zbilji Barnumovog života, to nije ni bitno. Bit filma je bila njegova feel good poruka i catchy pjesme zajedno sa odgovarajućom zabavnom koreografijom, a to je film i ispunio. Od Efronove i Zendayjine koreografije u cirkusu do Jackman i Williams na krovu njihove zgrade, čista zabava. Tu zabavu je znala pokvariti priča koja je bila puna klišeja i nije se ni potrudila izmijeniti malo formulu, ali film je uspio dati ono što je i obećao, zabavu tako da sam i ja zadovoljan. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Kawadet kaže...

Naletio sam na jedan dosta zanimljiv link https://filmnatv.com/sumiranje-2017-godine/. Koliko je po vama relevantno ?

 Sve odreda odlični filmovi.

15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

12 Strong http://www.imdb.com/title/tt1413492/?ref_=nv_sr_1

 

Hmmm , hmmmm, hmmmm.Ovo stvarno nisam ocekivo, a ocekivo sam patetican americki ''COD MW'' film. Rambo 3  2018te, nista u ovom filmu nije suvislo, a mozda ponajmanje angazman inace dobrog Shannona u ovom zlodjelu.Ok nije sve tako crno, moze suprotno namjeri filmasa izazvati osmijeh/podsmijeh uz ''ma ne'' trenutke.Ukoliko nista na nekom opijatu ili niste mazohist obavezan preskok

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tcherot kaže...

12 Strong http://www.imdb.com/title/tt1413492/?ref_=nv_sr_1

 

Hmmm , hmmmm, hmmmm.Ovo stvarno nisam ocekivo, a ocekivo sam patetican americki ''COD MW'' film. Rambo 3  2018te, nista u ovom filmu nije suvislo, a mozda ponajmanje angazman inace dobrog Shannona u ovom zlodjelu.Ok nije sve tako crno, moze suprotno namjeri filmasa izazvati osmijeh/podsmijeh uz ''ma ne'' trenutke.Ukoliko nista na nekom opijatu ili niste mazohist obavezan preskok

 i ja ga jucer pogledo, majko mila pa kaj je ovo. nije mi jasno zasto uzmu tako neki dogadaj iz povijesti i onda skuze da je akcija vjerojatno bila dosadna i odluce ubacit akcijske scene koje veze s pamecu nemaju samo kako gledateljima nebi bilo dosadno gledat vojni film bez ispaljenih 5 milijuna metaka. i na kraju filma ti jos napisu sve se ovo tako odvilo, svi prezivjeli, america is the great. 

u biti skraceno, u filmu njih 12 pobije 500 talibana, njih pogode mislim da 2 il 3 metka a borba se vodi cijelo vrijeme na otvorenom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

Tanka crvena linija je bolja od oba...i Dunkirk nije ratni film nego thriler sa ratnom tematikom.

Što je onda Gospodar prstenova avanturistički film  sa tematikom fantazije? 

 

 Ako je tema za crtanje nogomet, onda crtaš dresove, lopte i igrače, drugim riječima stvaraš nešto što podsjeća na nogomet i što je nogomet . Evo na ovako jedan malo tupav način da objasnim tebi i takvim da ste samo debili. koji čitate okolo komentare i identificirate se  sa njima, a nema te je*bene  veze što govorite. "ratnom tematikom" pa ako je tema ratna onda je i film ratni, a j*** te pas što sve neću vidjeti na ovim forumima. 

 

We were soldiers po IMDB i ostalim paltformama isto nije ratni, ali je ratni , jer tamo vidiš samo rat lol... 

 

Znači da ti  finaliziramo. Dunkirk je triler,history i war movie. Nadam se da ćeš skužit. Sretno sa razmišljanjem imaš Milku i ostalu ekipu da ti pomogno.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 15:18 (ris).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...
XXX kaže...

Tanka crvena linija je bolja od oba...i Dunkirk nije ratni film nego thriler sa ratnom tematikom.

Što je onda Gospodar prstenova avanturistički film  sa tematikom fantazije? 

 

 Ako je tema za crtanje nogomet, onda crtaš dresove, lopte i igrače, drugim riječima stvaraš nešto što podsjeća na nogomet i što je nogomet . Evo na ovako jedan malo tupav način da objasnim tebi i takvim da ste samo debili. koji čitate okolo komentare i identificirate se  sa njima, a nema te je*bene  veze što govorite. "ratnom tematikom" pa ako je tema ratna onda je i film ratni, a j*** te pas što sve neću vidjeti na ovim forumima.

 Pitaj Nolana, valjda on zna kakv film snima.

 

http://www.slashfilm.com/christopher-nolan-explains-dunkirks-pg-13-rating-its-not-a-war-film-wait-what/

 

“All of my big blockbuster films have been PG-13. It’s a rating I feel comfortable working with totally. Dunkirk is not a war film. It’s a survival story and first and foremost a suspense film. So while there is a high level of intensity to it, it does not necessarily concern itself with the bloody aspects of combat, which have been so well done in so many films. We were really trying to take a different approach and achieve intensity in a different way. I would really like lots of different types of people to get something out of the experience.”

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
ris kaže...
XXX kaže...

Tanka crvena linija je bolja od oba...i Dunkirk nije ratni film nego thriler sa ratnom tematikom.

Što je onda Gospodar prstenova avanturistički film  sa tematikom fantazije? 

 

 Ako je tema za crtanje nogomet, onda crtaš dresove, lopte i igrače, drugim riječima stvaraš nešto što podsjeća na nogomet i što je nogomet . Evo na ovako jedan malo tupav način da objasnim tebi i takvim da ste samo debili. koji čitate okolo komentare i identificirate se  sa njima, a nema te je*bene  veze što govorite. "ratnom tematikom" pa ako je tema ratna onda je i film ratni, a j*** te pas što sve neću vidjeti na ovim forumima.

 Pitaj Nolana, valjda on zna kakv film snima.

 

http://www.slashfilm.com/christopher-nolan-explains-dunkirks-pg-13-rating-its-not-a-war-film-wait-what/

 

“All of my big blockbuster films have been PG-13. It’s a rating I feel comfortable working with totally. Dunkirk is not a war film. It’s a survival story and first and foremost a suspense film. So while there is a high level of intensity to it, it does not necessarily concern itself with the bloody aspects of combat, which have been so well done in so many films. We were really trying to take a different approach and achieve intensity in a different way. I would really like lots of different types of people to get something out of the experience.”

Pa da priča je  preživljavanje. Ali je film ratni. Ja ne govorim da je ratna priča, ali kao podkategorija ili  jedna od varijacija, onda film uzima dio ratne tematika. I jednim dijelom je ratni. 

Chill
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Avengers :Infinity war

 

Vjerovatno jedan od najisckevanijih filmova 2018 za mene je pobacio u svakome pogledu.

Prica je poprilicno razvucena,likovi nisu ono sto se ocekuje od njih,prepuno nelogicnosti...

Tek sada vidim da ce drugi dio izaci 2019...ni tada nece imati puno smisla,jer je drugi dio predvidiv!

Naravno,od 3D nema nista,osim jedne scene sa prašinom!

 

-Huka ima samo na pocetku,ne zeli se pojaviti,Banner dobija "Iron man" odjelo crvene boje od plemena Wakande i na njega se privikava u roku od 15 min...zašto???

-Cjeli film Thoru traze sjekiru,koji na kraju nema smisla

-Negativac izbjegava sve i svasta,a Thor uspjeva uz grmljavinu zabiti sjekiru u prsa?

-Kada su Iron man,Spider man,Mantis...zauzdali negativca-zasto ga jednostavno nisu ubili,umjesto da mu skinu rukavicu(ranjiv je,Iron man ga je posjekao po licu)

 

Baš me zanima hocu li predvidjeti drugi dio:

Dr,Strange je rekao da postoji samo jedan dobar zavrsetak u hrpetini loših...Thanos ce vjerovatno vratiti povjest,kada je ubio od kcerke naciju,da bi se iskupio za njenu ljubav.Mjenjajuci povjest,utjecati ce i na sadasnjost,koja se desavala u prvome djelu i time ce ostati bez svih kamenja i moci kojih ima!

 

Ima toga dosta za upitati,sto mi se ne sviđa i nikako ne vrijedi kino ulaznice!

 

5/10

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Avengers :Infinity war

 

Vjerovatno jedan od najisckevanijih filmova 2018 za mene je pobacio u svakome pogledu.

Prica je poprilicno razvucena,likovi nisu ono sto se ocekuje od njih,prepuno nelogicnosti...

Tek sada vidim da ce drugi dio izaci 2019...ni tada nece imati puno smisla,jer je drugi dio predvidiv!

Naravno,od 3D nema nista,osim jedne scene sa prašinom!

 

 

Ima toga dosta za upitati,sto mi se ne sviđa i nikako ne vrijedi kino ulaznice!

 

5/10

Meni se bas svidio.Istina da od 3D nema ništa.Logicnost  nisam tražio već zabavu i to sam svakako dobio.Ali opet nisu to sada neke pretjerano velike nelogičnosti.Sve u svemu meni odličan film i nezalim tih 50 kn sto sam dao za njega.I vise sam dobio od njega nego sto sam očekivao..uuu je taj Thanos brutala

Kratko od mene.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ocigledno 100 ljudi 100 cudi, sinoc pogledao Infinity War mozda i najbolji film koji sam gledao i kinu, sigurno uvjerljivo najbolji Marvel superhero movie a DC trash da ni ne spominjem.

Fenomenalna kulminacija 10 godina raznih filmova, isprepletena gomilom raznih likova koje svi manje  više pratimo godinama, film je dinamican, pun humora i akcije.

GoT stype umiranje na sve strane, Thanos odlican negativac i cijeli fipm je vise o njemu nego herojima, ima cilj, zrtvuje sve da dodje do njega. Mozda prvi put da villan sidekickovi izgledaju brutalno i odlicno. Kolegin komentar o hulku, neznam meni je bilo odlicno i vrlo smjesno da se hulk uplasio kao zadnja picki* i krije se...

Kroz film u kino sali se vise puta prolomio smjeh, po zavrsetno nitko se nw ustaje svi sute zbog WTF momenta..., po meni vriiedi svake kune koju sam platio. 

Kad pomislim da sam isao gledati Fatman VS Supertwat smece od filma i zadnji Star Wars ovo je remek djelo! 

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nikako ga ne treba usporedivati sa DC,nego ga treba usporedivati sa samim Marvel filmovima.

Potpisujem to da je ovo vise prica o Thanosu i to je ok,ali su ga razvukli u "srcepadajucim" scenama,pokusavajuci opravdati njegove razloge i time su po meni,ubili zabavu.

Isto tako,shvati da ja zaista nisam znao da ce biti i drugi dio.

Ima smjesnih scena i to je ok,ali onda brzo prebacuje na ozbiljne scene i po prvi puta "preozbiljne scene" za Marvelove filmove (scena sa Nebulom).

Evo zaista mislim da ne vrijedi tih 50 KN,ali drago mi je sto je bar netko uzivao u filmu,jer ja nisam,niti ekipa koja je bila samnom.

Na zavrsetku su svi sjedili vise zbog iscekivanja "ima još"scena(kako to obicno Marvel radi),a ne zbog WTF momenta!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kakav je vama film Enemy (2013)? Mene je drzao budnim moram priznat iako nisam s puno entuzijazma upalio.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
isuckatthisgame kaže...

Kakav je vama film Enemy (2013)? Mene je drzao budnim moram priznat iako nisam s puno entuzijazma upalio.

 Odličan, kafkijanski.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...sta se hebeno desava s novim Predatorom??? Jos nema trailera! WTF Shane?....

dc hejter
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morrisoN kaže...

 

I, da, ne razmišljam o ovom filmu u kontekstu Nolana kao režisera. Sasvim mi je nebitna ta činjenica, te ga ne upoređujem niti sa njegovim prijašnjim filmovima, niti sa drugim filmova o WW2, no za one koji ga porede sa Saving Private Ryan - to su dva neuporediva filma, na bilo kojem planu. Smiješno je porediti filmove kojima je jedina poveznica da se dešavaju tokom WW2.

 Kako onda Akademija može uspoređivat sve filmove kad dodjeljuje nagradu? 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 10:22 (moksha).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...

Sav novac svijeta

 

7.8/10

 

Meni je film bio dobar i zanimljiv do kraja, preporuka.

 Ridley Scott nije znao dovest film do vrhunca.

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...

 Pitaj Nolana, valjda on zna kakv film snima.

 

http://www.slashfilm.com/christopher-nolan-explains-dunkirks-pg-13-rating-its-not-a-war-film-wait-what/

 

“All of my big blockbuster films have been PG-13. It’s a rating I feel comfortable working with totally. Dunkirk is not a war film. It’s a survival story and first and foremost a suspense film. So while there is a high level of intensity to it, it does not necessarily concern itself with the bloody aspects of combat, which have been so well done in so many films. We were really trying to take a different approach and achieve intensity in a different way. I would really like lots of different types of people to get something out of the experience.”

 Pitanje za sve Nolanove apostole: ima li koji ratni film a da nije "survival story"?

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
moksha kaže...
ris kaže...

Sav novac svijeta

 

7.8/10

 

Meni je film bio dobar i zanimljiv do kraja, preporuka.

 Ridley Scott nije znao dovest film do vrhunca.

 Apsolutno, slažem se moglo je to ispasti puno bolje, meni je bio zanimljiv a da me sad nešto puno impresionirao nije. :D

Chill
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ris kaže...
moksha kaže...
ris kaže...

Sav novac svijeta

 

7.8/10

 

Meni je film bio dobar i zanimljiv do kraja, preporuka.

 Ridley Scott nije znao dovest film do vrhunca.

 Apsolutno, slažem se moglo je to ispasti puno bolje, meni je bio zanimljiv a da me sad nešto puno impresionirao nije. :D

Upravo tako. Mlak film nije pružio napetost koju si mogao isčitati iz trailera. 

 

Glazba koja je trebala bit jedan od aduta filma (The Zombies - Time Of The Season) uludo je potrošena na potpuno nebitnom dijelu u početku filma i prošla praktički nezapaženo, a da je bilo režiserske lucidnosti mogli su s njom podebljati klimaks filma naravno pod uvjetom da ga je Ridley Scott znao napraviti. Imao sam dojam da se radnja filma nikako ne može razviti i to mu je po meni najveća mana. 

I stari lovaš nije umro onu noć kad je mali oslobođen nego tri godine kasnije.

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 19:18 (moksha).
6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
moksha kaže...

I stari lovaš nije umro onu noć kad je mali oslobođen nego tri godine kasnije.

 + mali postao degenerik i narkoman, naravno nespomentuo u filmu.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt4154756/?ref_=nv_sr_1 Pogledao Avengers. Meni se svidio, samo ova franšiza počinje mi ličiti na stripove Kapetana Mikija koje sam uvijek toliko mrzio jer se gotovo nikad ni jedan nije završio...Nastavak u sljedećem broju....

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice