Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.539.113
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Postapokaliptični nije isto što i akcijski...nemaš pojma.

 

P.S.

Staviti Fury Road ispred, i to debelo ispred 12 Monkeys je blasfemija.

 ...pa ljudi su glasali... demokracija... nije slucajno, tak je odluceno.... naravno zasluzeno.... a ti sad lijepo obrazlozi zasto je to blasfemija... "12 majmuna" je nadnaravno prenapuhan film....

metalni punker
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

12 majmuna je imao odličnu glumačku postavu, zbog koje je stvarno prenapuhan.

 

A Fury Road je samo platforma za demonstraciju vizualnih i zvulnih efekata. Tehničko remek-djelo ali - samo dobar film...isto ništa posebno. I nema potrebe isticati rezultate nekog predvidivog glasanja...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 0:04 (KIKI3ooo).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
m77 kaže...

Postapokaliptični nije isto što i akcijski...nemaš pojma.

 

P.S.

Staviti Fury Road ispred, i to debelo ispred 12 Monkeys je blasfemija.

 ...pa ljudi su glasali... demokracija... nije slucajno, tak je odluceno.... naravno zasluzeno.... a ti sad lijepo obrazlozi zasto je to blasfemija... "12 majmuna" je nadnaravno prenapuhan film....

 ...pa ti isti ljudi su glasali...da je faking Betmen 4. (četvrti) najbolji film svih vremena...tak je odlučeno...um, em, demokracija?! Ili je imdb ipak mjesto na koje ne ideš kad te zanima relevantan osvrt na kvalitetu.

Fury Road je live action verzija Ranga.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fury Road i novi Blade Runner jedina dva filma u zadnjih desetak godina koja su me onak do jaja oduševila, tak da ih uvijek mogu pogledati, analizirati svaku scenu i diviti se ko piramidama ili niagarinim slapovima 

 

 Witness me!

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 0:21 (XXX).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ParaNO1d kaže...

Wonder (2017)

https://www.imdb.com/title/tt2543472/

 

Jedan od najboljih filmova koje sam pogledao. Neću ništa spoilati. Preporuka 10/10.

 Sestra mi je taj film preporučila još dok je igrao u kinima i totalno sam ga zaboravio pogledati. Ovakvi filmovi lagano prijeđu u neku patetiku, ali ovaj je vjerodostajan. Film je krcat talentiranim pojedincima i svakom bih ga preporučio.

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

 ...pa ti isti ljudi su glasali...da je faking Betmen 4. (četvrti) najbolji film svih vremena...tak je odlučeno...um, em, demokracija?! Ili je imdb ipak mjesto na koje ne ideš kad te zanima relevantan osvrt na kvalitetu.

Fury Road je live action verzija Ranga.

 ...hm, ok... idemo korak dalje ili vise kako hoces.... s obzirom da je film Australski, njihova struka je odlucila - https://www.theguardian.com/film/2018/jul/24/mad-max-fury-road-voted-greatest-australian-film-this-century-by-critics

metalni punker
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Je li netko ima link da skinem neki film kao "Pacific Rim 4k HDR (prvi dio iz 2013.)"?

Moze i ovaj film,ni njeg nisam uspio nac,da bas vidim kako to na tv-u izgleda.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Tallahassee kaže...
m77 kaže...

Postapokaliptični nije isto što i akcijski...nemaš pojma.

 

P.S.

Staviti Fury Road ispred, i to debelo ispred 12 Monkeys je blasfemija.

 ...pa ljudi su glasali... demokracija... nije slucajno, tak je odluceno.... naravno zasluzeno.... a ti sad lijepo obrazlozi zasto je to blasfemija... "12 majmuna" je nadnaravno prenapuhan film....

 ...pa ti isti ljudi su glasali...da je faking Betmen 4. (četvrti) najbolji film svih vremena...tak je odlučeno...um, em, demokracija?! Ili je imdb ipak mjesto na koje ne ideš kad te zanima relevantan osvrt na kvalitetu.

Fury Road je live action verzija Ranga.

 
Daj jebo te prestani vise covjece,blamiras se ono tesko se blamiras nekada kad malo shvatis filmove kroz 5-10 godina citat ces ovo i bit cete sramota kakve si nebuloze pricao,bolje nekada sutiti nego na silu letiti da ispadnes pametan a ispades glup pa kazes nesto poput da je Fury Road live verzija Ranga....

Znam da boli sve vas Hipster Kurosawe da nesto tako jednostavno moze biti tako dobro ali tako ti je to,Fury Road je najbolji AKCIJSKI film desetljeca deal with it.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 9:01 (Wack).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

imaš na rarbg-u 4k oćeš x264 oćeš x265 HDR ili SDR

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
TexW kaže...

imaš na rarbg-u 4k oćeš x264 oćeš x265 HDR ili SDR

 E hvala ti to sam i trazio 

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
m77 kaže...

 ...pa ti isti ljudi su glasali...da je faking Betmen 4. (četvrti) najbolji film svih vremena...tak je odlučeno...um, em, demokracija?! Ili je imdb ipak mjesto na koje ne ideš kad te zanima relevantan osvrt na kvalitetu.

Fury Road je live action verzija Ranga.

 ...hm, ok... idemo korak dalje ili vise kako hoces.... s obzirom da je film Australski, njihova struka je odlucila - https://www.theguardian.com/film/2018/jul/24/mad-max-fury-road-voted-greatest-australian-film-this-century-by-critics

 Strašna konkurencija.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Tallahassee kaže...

 ...hm, ok... idemo korak dalje ili vise kako hoces.... s obzirom da je film Australski, njihova struka je odlucila - https://www.theguardian.com/film/2018/jul/24/mad-max-fury-road-voted-greatest-australian-film-this-century-by-critics

 Strašna konkurencija.

 ....odlican komentar.... jasno je da ne znas ni jedan film s izabrane liste, pa cak ni Hacksaw Ridge....

metalni punker
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
m77 kaže...
Tallahassee kaže...
m77 kaže...

Postapokaliptični nije isto što i akcijski...nemaš pojma.

 

P.S.

Staviti Fury Road ispred, i to debelo ispred 12 Monkeys je blasfemija.

 ...pa ljudi su glasali... demokracija... nije slucajno, tak je odluceno.... naravno zasluzeno.... a ti sad lijepo obrazlozi zasto je to blasfemija... "12 majmuna" je nadnaravno prenapuhan film....

 ...pa ti isti ljudi su glasali...da je faking Betmen 4. (četvrti) najbolji film svih vremena...tak je odlučeno...um, em, demokracija?! Ili je imdb ipak mjesto na koje ne ideš kad te zanima relevantan osvrt na kvalitetu.

Fury Road je live action verzija Ranga.

 
Daj jebo te prestani vise covjece,blamiras se ono tesko se blamiras nekada kad malo shvatis filmove kroz 5-10 godina citat ces ovo i bit cete sramota kakve si nebuloze pricao,bolje nekada sutiti nego na silu letiti da ispadnes pametan a ispades glup pa kazes nesto poput da je Fury Road live verzija Ranga....

Znam da boli sve vas Hipster Kurosawe da nesto tako jednostavno moze biti tako dobro ali tako ti je to,Fury Road je najbolji AKCIJSKI film desetljeca deal with it.

 Nekako sam siguran da sam u životu pogledao na stotine filmova više od tebe, ali ok...

Fury Road zaista jest jedan od najboljih akcijskih filmova desetljeća, što u konkurenciji s Bruce Willis ili Tom Cruise proljevima i nije grandiozno dostignuće, no to ni nije bila tema, tema su postapokaliptični filmovi, u famozno glasanje recimo nije uvršten Children of Men, Stalker...

A ako misliš da netko u današnje doba Kurosawine filmove gleda iz čistog hipsteraja, onda facepalm na kvadrat.

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...
m77 kaže...
Tallahassee kaže...

 ...hm, ok... idemo korak dalje ili vise kako hoces.... s obzirom da je film Australski, njihova struka je odlucila - https://www.theguardian.com/film/2018/jul/24/mad-max-fury-road-voted-greatest-australian-film-this-century-by-critics

 Strašna konkurencija.

 ....odlican komentar.... jasno je da ne znas ni jedan film s izabrane liste, pa cak ni Hacksaw Ridge....

Fury Road je scenaristički oskudan. Dobri spec. efekti, ali scenaristički oskudno do granica vrijeđanja gledatelja. Lik Mad Maxa iskorišten tek toliko da vozi kamion, bez problema je i Willy Wonka mogao za volan, ne bi nitko ni primjetio.

Ajmo po vodu, dođu do odredišta, skuže nema ničeg, ajmo nazad, moramo pobjediti karikaturalnog zlikovca i dobiti vodu nazad. Pobjede ga. Dobiju vodu. The End.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije oskudan nego je scenaristički sranje na kvadrat, to bi svaki idiot mogao napisat i to se svi slažu, vozi na jednu strani pa se vrati nazad bez ikakve logike, zato i je dobio oskara samo za tehnične aspekte jer je vizualno lud film, ali to je to.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Wack kaže...
Daj jebo te prestani vise covjece,blamiras se ono tesko se blamiras nekada kad malo shvatis filmove kroz 5-10 godina citat ces ovo i bit cete sramota kakve si nebuloze pricao,bolje nekada sutiti nego na silu letiti da ispadnes pametan a ispades glup pa kazes nesto poput da je Fury Road live verzija Ranga....


Znam da boli sve vas Hipster Kurosawe da nesto tako jednostavno moze biti tako dobro ali tako ti je to,Fury Road je najbolji AKCIJSKI film desetljeca deal with it.

Moraš biti na nivou djeteta sa posebnim potrebama da bi "shvatio" FR. Da si to rekao za neku dramu (Der Staat gegen Fritz Bauer (2015) The Baader Meinhof Complex (2008) ) za koju treba duhovna zrelost, politička pismenost i socijalna osjetljivost što čovjeku obično dolazi s godinama ja bih se složio, ali da najbanalniju poluretardiranu akcijsku pličinu u kojoj manekeni za donji veš totalno neuvjerljivo i tragikomično glume manijake i koja ne nudi ništa drugo osim glupe jurnjave pustinjom, nakaza i specijalnih efekata proglašavaš filmom koji treba duhovno shvatit je totalni nonsens. Akcići su bili i ostali talog filmske umjetnost koji mogu fascinirat samo jurnjavom, krvoprolićem i specijalnim efektima, a meni ništa od toga ne čini film. Jer film bez dobre priče nije film nego nakupina pokretnih slika.

 

I da ubacim svoj dojam za posljednji film kojeg sam pogledao: Damascus Cover (2017) Na trenutke zanimljiv, ali kasnije naivnošću prelazi u banalnost. Još jedan amaterski engleski pamflet u njihovoj vječnoj potrazi za nacionalnim naprijateljima, a kasnije žrtvama koje treba odstrijeliti jer su "fašisti". 4/10. 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Egzorcizam (2017).

https://www.imdb.com/title/tt7420408/

 

Matanićev posljednji uradak, fan sam horora pa mi se film svidio. Glavna primjedba je preglasna ambijentalna glazba, a vrlo tih razgovor glavnih protagonista. Mada sam to primjetio u svim hr serijama/filmovima. Uz Gorana najbolji hrvatski film zadnjih 5-6 godina.

Ako je netko gledao, može li mi objasniti kraj. Nisam baš shvatio, a na netu ne nalazim objašnjenje. A neću sad ovdje ništa spoilati.

 

THX

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nikonja kaže...

Nije oskudan nego je scenaristički sranje na kvadrat, to bi svaki idiot mogao napisat i to se svi slažu, vozi na jednu strani pa se vrati nazad bez ikakve logike, zato i je dobio oskara samo za tehnične aspekte jer je vizualno lud film, ali to je to.

 Bio je savršeno logićan. Bježali po informacijama koje su imali, kada su vidjeli da se situacija izmjenila krenuli nazad jer su u postupku skužili da imaju šansu pobjediti, a put u još nepoznatije je bio još rizičniji. Ovo je bio film trenutka kroz koji je objašnjeno jako puno jer je prepun detelja.

 

Misliš da je skroz nelogično biježati iz robovlasništva makar bile minimalne šanse? Pa to je skoro pa pravilo za bijegove iz raznih logora kroz ljudsku povijest.

 

A cijeli taj put, tih 24 sata ili koliko u stvarnom veremenu...,bio je luuuuuudilo!

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zadnji dobar film koji je meni ostao u glavi je Perfetti sconosciuti https://www.imdb.com/title/tt4901306/  možda je već i bila debata o njemu jer je fim iz 2016, tako da isprike.

Tako jednostavan talijanski film, snimljen 90% u dnevnoj sobi, odlična ideja, izvedba, glumci savršeni. Kraj me je iznenadio ali ima smisla. A budget je sigurno bio smješan, ali dokaz da za odličan film po razno ne trebaš more para.

 

Ali kako je prije napisano za određene filmove trebaš određenu dob, određenu zrelost i životno iskustvo jer bez toga večina "inteligentijih" filmova su za tu osobu dramaturško preseravanje jer jednostavno nemaš kapacitete za to razumjet. Ali to nije ništa loše jer se svi razvijamo, i logično da te ne zanimaju iste stvari, filmovi, umjetnost sa 40 godina kao sa 15 godina.

 

Uz to treba i razmjeti i utjecaj mase na kritično mišljenje, ako vas je 10 osoba i 9 kaže da je film odličan, 1 kaže da je sranje, tko je u pravu ? Možda je 10 idiota a ovaj jedan jedini ima soli u glavi ali kad ti 9 ljudi kaža da je film sranje očeš ga pogledat?

Isto tako je IMDB, prije 20 godina tamo je 1% puštao ocjene i to su bili večinom filmofili, danas svaki idiot osjeća potrebu ocjenit svaki film iako nema pojma zašto ga je tako ocjenio kako je, najvjerovatnije ih 30% nije ni pogledalo film što me nebi nimalo iznenadilo. Na primjer, na trip adviseru ne trebaš ni bit tamo u kafiću, restoranu, hotelu, da ga ocjeniš tako da po meni takvo ocjenjivanje gubi poprilično na vrijednosti, dovoljno je na imdbu pogledat najbolje filmove i među odličnim filomvima vidiš na 23 mjestu Avengers:Infinity war !!!

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
nikonja kaže...

Zadnji dobar film koji je meni ostao u glavi je Perfetti sconosciuti https://www.imdb.com/title/tt4901306/  možda je već i bila debata o njemu jer je fim iz 2016, tako da isprike.

Tako jednostavan talijanski film, snimljen 90% u dnevnoj sobi, odlična ideja, izvedba, glumci savršeni. Kraj me je iznenadio ali ima smisla. A budget je sigurno bio smješan, ali dokaz da za odličan film po razno ne trebaš more para.

 

Ali kako je prije napisano za određene filmove trebaš određenu dob, određenu zrelost i životno iskustvo jer bez toga večina "inteligentijih" filmova su za tu osobu dramaturško preseravanje jer jednostavno nemaš kapacitete za to razumjet. Ali to nije ništa loše jer se svi razvijamo, i logično da te ne zanimaju iste stvari, filmovi, umjetnost sa 40 godina kao sa 15 godina.

 

Uz to treba i razmjeti i utjecaj mase na kritično mišljenje, ako vas je 10 osoba i 9 kaže da je film odličan, 1 kaže da je sranje, tko je u pravu ? Možda je 10 idiota a ovaj jedan jedini ima soli u glavi ali kad ti 9 ljudi kaža da je film sranje očeš ga pogledat?

Isto tako je IMDB, prije 20 godina tamo je 1% puštao ocjene i to su bili večinom filmofili, danas svaki idiot osjeća potrebu ocjenit svaki film iako nema pojma zašto ga je tako ocjenio kako je, najvjerovatnije ih 30% nije ni pogledalo film što me nebi nimalo iznenadilo. Na primjer, na trip adviseru ne trebaš ni bit tamo u kafiću, restoranu, hotelu, da ga ocjeniš tako da po meni takvo ocjenjivanje gubi poprilično na vrijednosti, dovoljno je na imdbu pogledat najbolje filmove i među odličnim filomvima vidiš na 23 mjestu Avengers:Infinity war !!!

 Pricalo se vec dosta o Perfect Strangers, koncenzus je da je film odlican :)

 

A sto se tice komentara u vezi ocjena, veliki broj ocjena ipak pokazuje neki trend, iako naravno svatko bi trebao biti sposoban za sebe prosuditi dal ce mu se neki film svidjeti potencijalno ili ne. Npr Avengers: Infinity War je ocito odlican film za fanove tog zanra. Sto mu je i ciljana publika. Ako tebe osobno ne zanima ne znaci da je film los i da ima "krivu" ocjenu. Isto kako mene ne zanima Kum koji su sva 3 nastavka valjda u top 10 ikad, necu zato reci da je film sranje i krivo ocijenjen, nego jednostavno nije my cup of tea i to je to. 

 

OT: Zadnje pogledao Ant-Man 2, film je otprilike potpuno isti ko prvi. Neki prosjek za MCU, meni 7/10. Najbolji dio Evangeline Lily :) i odlicna aftercredit scena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 11:26 (Minneyar).
16 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja svaki film pokušavam gledati u kontekstu u kojem je i zamišljen. Ako me glup i gluplji nasmijao do suza, i ako je to uspio na više gledanja onda je to savršeni film i benchmark za sve buduće komedije jer je uspio u svom naumu, zabaviti gledatelja do suza. Da li je neka od scena bila nelogična potpuno je nebitno u tom kontekstu.

Fury Road prvenstveno želi podignuti adrenalin, ubaciti te unutar te potjere, kolone i upravo sam to dobili. Apokaliptičnu potjera u stlu stare western poštanske kočije (stagecoach) u duhu današnjeg vremena...dobili smo moderne pozitivce i moderne indijance. Treba dovoljno duhovno sazrijeti i ne tražiti u takvom film scenarij jednog Blade Runnera.

 

Meni je puna dva sata dizao adrenalin

 

edit: u pozadini ja feministička priča koja mnogima ne paše niti ju žele vidjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 11:38 (XXX).
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... wanna be forumski kriticari na aparatima.... recite Australskim kriticarima i svima koji su studirali filmsku umjetnost sta je.... otvorite im oci, pa oni ne znaju.... i naravno recite kakvi kreteni mogu biti kad Bustera Keatona nazivaju umjetnoscu... pa covjek recenicu u svjem filmu nije izgovorio.... umjetnost pokretnih slika - ma daj.... pa ko je to vidio, usudio ovdje uopce spomenut..... pffffffffffffffffffffffffffffff

metalni punker
6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ti koji se pozivaš na diplomu trebao bi znat da s njom nužno ne ide pamet. 

Hožeš dokaz? Idi na forum.hr pdf film pa ćeš vidjet svu jad i bijedu diplomirane filmske umjetnosti od strane dva moda smuđa i deckarda oba su svršeni režiseri s diplomama akademije za filmsku umjetnost, a o filmu pojma nemaju. Veća dva trola u životu nisam sreo, rastjerali su sve forumaše koji nešto znaju samo kako im ne bi kvarili ugled, a od pdf-a napravili septičku jamu s čoporom ulizica. 

I tko je uopće igdje spominjao Bustera Keatona?

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ajmo izvući Bustera Keatona i nijeme filmove iz 20-ih godina prošlog stoljeća kao opravdanje što je naslovni lik filma (ali, nažalost ne samo on) plitak k'o tacna.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2018 12:31 (m77).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

.... wanna be forumski kriticari na aparatima.... recite Australskim kriticarima i svima koji su studirali filmsku umjetnost sta je.... otvorite im oci, pa oni ne znaju.... i naravno recite kakvi kreteni mogu biti kad Bustera Keatona nazivaju umjetnoscu... pa covjek recenicu u svjem filmu nije izgovorio.... umjetnost pokretnih slika - ma daj.... pa ko je to vidio, usudio ovdje uopce spomenut..... pffffffffffffffffffffffffffffff

 Slažem se s tobom što si dosad govorio za Mad Maxa da je i najbolji MM nastavak i jedan od najboljih akcijskih filmova ovog stoljeća zasad, ali nije li malo licemjerno reći ovo boldano ako ti govoriš za svakog kritičara i Akademiju i svaki ostali committee ljudi koji doslovno rade i žive od filmova da su idioti i kako nemaju pojma kad se tvoje mišljenje razlikuje od njihovog (čitaj Oscari i velika većina nagrada dodijeljenih unazad nekoliko godina). 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
6 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ratohnhake:ton kaže...
Tallahassee kaže...

.... wanna be forumski kriticari na aparatima.... recite Australskim kriticarima i svima koji su studirali filmsku umjetnost sta je.... otvorite im oci, pa oni ne znaju.... i naravno recite kakvi kreteni mogu biti kad Bustera Keatona nazivaju umjetnoscu... pa covjek recenicu u svjem filmu nije izgovorio.... umjetnost pokretnih slika - ma daj.... pa ko je to vidio, usudio ovdje uopce spomenut..... pffffffffffffffffffffffffffffff

 Slažem se s tobom što si dosad govorio za Mad Maxa da je i najbolji MM nastavak i jedan od najboljih akcijskih filmova ovog stoljeća zasad, ali nije li malo licemjerno reći ovo boldano ako ti govoriš za svakog kritičara i Akademiju i svaki ostali committee ljudi koji doslovno rade i žive od filmova da su idioti i kako nemaju pojma kad se tvoje mišljenje razlikuje od njihovog (čitaj Oscari i velika većina nagrada dodijeljenih unazad nekoliko godina). 

Ni ti očigledno nisi shvatio da čak i "ljudi koji doslovno rade i žive od filmova" ne moraju nužno u životu biti experti i automatski biti predodređeni da snimaju dobre filmove.

 

Kud ćeš boljeg dokaza od nagrade Oscar. Bruka i sramota struke podložna mitu, korupciji i raznim lobijima od kojih mi se čini da je gay nekako najuticajniji.

 

Hrvatsku od 45. vode genetski otpad, biološki izrodi i anacionalna bagra
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Ajmo izvući Bustera Keatona i nijeme filmove iz 20-ih godina prošlog stoljeća kao opravdanje što je naslovni lik filma (ali, nažalost ne samo on) plitak k'o tacna.

 Daleko pričljiviji nego u drugom dijelu

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da ponovimo gradivo:

Mad Max:Fury road,bi bio odlican film,samo da u naslovu filma izbace Mad Max i to je to!

 

A prayer before dawn

 

Film snimljen po istinitome dogadaju i ako se ne varam,knjiga je proglasena blockbusterom!

 

Vjerujem da je knjiga zanimljiva,di se detaljno opisuje sta je sve glavni glumac prolazio u zatvoru,vjerovatno ide na nekakvo suosjecanje,ali film je pobacio u svakome pogledu!

Scene borbe su snimljene loše,pokreti kamere loši,radnja nezanimljiva...

Prica je poprilicno dosadna i vec viđena,nema nikakav cilj,nema ono nesta sto bi trebalo ciniti radnju zanimljivom.Takve situacije u zatvoru su ceste,tako da ne znam sta je to toliko zanimljivo u knjizi da se toliko prodaje?

Bolje zaobici!

 

4/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
moksha kaže...
Ratohnhake:ton kaže...
Tallahassee kaže...

.... wanna be forumski kriticari na aparatima.... recite Australskim kriticarima i svima koji su studirali filmsku umjetnost sta je.... otvorite im oci, pa oni ne znaju.... i naravno recite kakvi kreteni mogu biti kad Bustera Keatona nazivaju umjetnoscu... pa covjek recenicu u svjem filmu nije izgovorio.... umjetnost pokretnih slika - ma daj.... pa ko je to vidio, usudio ovdje uopce spomenut..... pffffffffffffffffffffffffffffff

 Slažem se s tobom što si dosad govorio za Mad Maxa da je i najbolji MM nastavak i jedan od najboljih akcijskih filmova ovog stoljeća zasad, ali nije li malo licemjerno reći ovo boldano ako ti govoriš za svakog kritičara i Akademiju i svaki ostali committee ljudi koji doslovno rade i žive od filmova da su idioti i kako nemaju pojma kad se tvoje mišljenje razlikuje od njihovog (čitaj Oscari i velika većina nagrada dodijeljenih unazad nekoliko godina). 

Ni ti očigledno nisi shvatio da čak i "ljudi koji doslovno rade i žive od filmova" ne moraju nužno u životu biti experti i automatski biti predodređeni da snimaju dobre filmove.

 

Kud ćeš boljeg dokaza od nagrade Oscar. Bruka i sramota struke podložna mitu, korupciji i raznim lobijima od kojih mi se čini da je gay nekako najuticajniji.

 

 Ti shvaćaš da tebe nitko neće shvaćati ozbiljno dok pričaš o "gay lobbyjima" i slično? Ali na kraju krajeva, ne znam zašto se treba uopće raspravljati o ovome, iz ovih 4 posta sam shvatio da si ti jedan od onih pretencioznih likova kojemu film ne valja ako nije drama, kolegi gore očito pašu akcijski filmovi kad je čini se spreman potući do smrti kad se radi o raspravi o Fury Roadu/Hacksaw Ridge itd, tako da sve što ste vi rekli na zadnjih 2 strane nije ništa drugo osim vašeg osobnog, subjektivnog, mišljenja. 

 

Da ne budem offtopic: Incredibles 2 pogledao nedavno, nisu na razini prvog nastavka, ali meni osobno rijetko koji animirani je. Iako nisu na razini prvog, i dalje je film odličan te su Incredibles i dalje najbolji Fantastic Four filmovi koje imamo. Nažalost sam morao gledati sinkroniziranu verziju jer naša kina nemaju originalnu, ali me činjenica da se Dash zove Zviz i dalje nije toliko mogla spriječiti da se zabavim. 

 

Ant-Man and the Wasp je isto slabiji od prvog nastavka te se vidi činjenica da za razliku od prvog dijela, ovaj nema Edgara Wrighta kao jednog od writing credita za scenarij. Paul Rudd radi Paul Rudd stvari u ovom filmu, što je meni osobno odlično, ali nekima se možda neće svidjeti. Svejedno, Solidan humor i jako zabavna akcija u kojoj stalno nešto smanjuju/povećavaju i što mi kako se čini nikad neće dosaditi. 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Logično da akcije ne uspoređuješ sa komedijama i horrore sa dramama a i o okusima raspravljat je vrlo teško jer je to subjektivna stvar i amen. Meni je skoro sve što je Nolan režira skoro pa savršeno, drugome su njegovi filmovi idiotsko, prekompleksni, prejednostavni i neznam kakvi, ali glej to je tvoja stvar.

 

Opet neki filmovi, bez obzira na žanr, su sa razlogom na vrhu jer kritičari ocjenjuju malo više od toga osim da li je film zabavan ili nije, i ako se večina ljudi koji se bave sa time odluče da je nešto dobro, bez obzira koliko je tebi glupo "who are you to give a fuck".

 

Ali jednoj rečenici hvalit zadnjeg Mad Maxa i pljuvat po oskarima kojih je dobio čak 6, je, oprosti ali idiotsko. Možda su neke oskari u određenim kategorijama su malo politički dane ali 99% filmova nominiraih za najbolji film su skoro svi dobri i vrlo dobri filmovi.

 

Jednostavn primjer subjektivnog ukusa je slikar Jackson Pollock, za večinu (pa i za mene) ono liči kao da je netko dao 3godišnjem djetetu da malo šara, ali eto brdo kritičara ga je proglasilo za najznačajnijega slikara abstraktnog expresionizma na svjetu i njegove slike su među top 20 najskupljih slika na svijetu.

 

O ukusima nema smisla raspravljat.....

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice