Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.523.866
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Cargo 200 (2007)

 

Neka vas kratki opis filma na Imdbu ne zavara,nije rijec o nekakvoj torture pizdariji, rijec je o ozbiljnijem filmu.Balabanov i inace u svojim filmovima redovno kritizira i kapitalizam i komunizam, ali ovdje je bas dodao gas ,brutalno se obracunava sa komunizmom i moralnim raspadom drustva u SSSRu sredinom 80-tih godina.Mracan i tezak film , sa par morbidnih scena zbog kojih je film i ozloglasen.

 

 

The Island (2006)

 

Negdje na sjeveru Rusije nalazi se samostan a jedan od redovnika je ekscentricni Anatoly za kojeg lokalno stanovnistvo vjeruje da posjeduje iscjeliteljske moci i koji se kroz svoj asketski zivot nastoji iskupiti za grijehe iz proslosti.Film nije za svakga s obzirom na tematiku(grijeh-iskupljenje i spiritualnost opcenito), ali meni je ovo bilo stvarno ok (iako nisam uopce religiozan, vjerujem da vjernicima film bio jos bolji).Film dize i odlicna fotografija u kojoj prevladavaju tamni i hladni tonovi sto uostalom i pase settingu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 19:33 (geronimo4661).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Koga briga za to filmsko "postignuce", kad u srpnju dolazi zadnji Tarantinov film. A izasao je  teaser "Once Upon a Time in Hollywood". Marvelova ekipa moze eventualno Tarantinu cipele cistit.

 Nije zadnji, to mu je deveti film, a u nekoliko intervjua je rekao da će napraviti deset filmova.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vice (2018)

Redatelj je izabrao zanimljiv i netipičan pristup prikazu priče, odličan Christian Bale (inače poznati shapeshifter). Priča je zanimljiva ako vas zanima visoka politika, inače bi mogli umrijeti od dosade. Također pre jednodimenzionalan prikaz likova (snažan naglasak isključivo na negativne osobine likova), što nije samo moja kritika, već i drugih, to sam skužio guglajući o filmu nakon što sam ga pogledao. Film nije za svakoga, ali ja volim ovaku tematiku tako da od mene nategnutih 7/10.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 20:30 (Paolo Maldini).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stolnik kaže...

 Nije zadnji, to mu je deveti film, a u nekoliko intervjua je rekao da će napraviti deset filmova.

 Meni je ostalo da ce radit samo devet filmova, ali u pravu si, nasao sam da se radi o deset.

مرګ ژوبله
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Juzni vetar - odlična radnja, odlicni kadrovi i film mi je extra. Kada uzmem u obzir gdje je snimam i sve zajedno ja mu dajem 9/10. Dok sam gledao film osjecao sam se kao da sam u Beogradu negdje, sve su pogodili... skrivanje kljuceva na prvi lijevi kotač, sarma itd... Tocno se vidjelo odakle film dolazi.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Bash kaže...

Juzni vetar - odlična radnja, odlicni kadrovi i film mi je extra. Kada uzmem u obzir gdje je snimam i sve zajedno ja mu dajem 9/10. Dok sam gledao film osjecao sam se kao da sam u Beogradu negdje, sve su pogodili... skrivanje kljuceva na prvi lijevi kotač, sarma itd... Tocno se vidjelo odakle film dolazi.

 Ok je film, čak odličan, sve do kraja. Rasplet je u stilu bajke za djecu (sam obračun).

Bez obzira na taj nedostatak, ja bih mu dao 8/10.

morrisoN
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Mule

 

Odlican "laganini" film za jedno posljepodne

Cleant E u ulozi starca koji prevozi drogu...sta vam više treba za odlican film?

Odlicna gluma i režija,prica je usporena,ali nikako ne dosadna!

Iako za nijansu lošiji od Gran Torina,The mule bi trebali pogledati!

 

7.5 / 10

Ne vjeruj ženi koja laže!
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
*Clint :)

Inace se slazem sa recenzijom!
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Capernaum

 

Realisticna prica, skoro pa i dokumentaristicka, o 12-godisnjem klincu koji nakon sto zavrsi u zatvoru tuzi svoje roditelje za nemar.Autenticne lokacije(ulice Beiruta), jako dobri glumci amateri  koji su uglavnom i prozivili nesto slicno (glavni glumac i je izbjeglica iz Sirije) i izostanak patetike cini ovaj film vrijednim gledanja.

Snimili su Libanonci jos par zanimljivih filmova ovih godina, morat cu i na to baciti oko.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Instant family

 

Obiteljski film rađen po istinitom događaju.

Zanimljiv film sa predvidljivom radnjom(inace,svi takvi filmovi imaju ocekivanu radnju-jer inace,ne bi bili obiteljski),odlicnom glumom i podosta humora.

Preporuka svima!

 

7 / 10

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

US - novi uradak Jordan Peelea, nešto je drugačiji film od Get Out-a.

   

Više je crna komedija, a lik kojeg glumi Winston Duke, tj. način na koji ga glumi, pljunuti je Peele iz Key & Peele.

Tako da imate osjećaj da gledate skečeve iz  Key & Peele, ali sve to je zabavno, te svi glumci su super odigrali svoje dvostruke uloge.

Vrijedi pogledati, za mene 7,5/10.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 22:37 (T-bone's).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mandela - Long Walk To Freedom https://www.imdb.com/title/tt2304771/?ref_=nv_sr_1

 

Ah, biografski film, ko biografski film, rijetko bude nesto filmski dobro.Gotovo uvijek su to 'ziheraski' tv filmovi, koji pokusavaju u 2h nagurati najvaznije dijelove zivota kojeg obradjuju.Niti ovaj nije iznimka, osim sto Elba kojeg glumacki simpatiziram nije najsretnije rjesenje za Mandelu.Nekad se moze pogoditi vizualnoscu glumca, nekad se nemoze ukoliko se zeli neko poznatije glumacko ime angazirati.Osrednji film koji proleti kroz Mandelin zivot, barem mene nije uvukao, moze i preskok kao preporuka

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 9:47 (Tcherot).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Mulu, prvih sat vremena odličan, zanimljiva i tečna radnja,a nakon nekih sat i nešt sitno radnja se dosta razvodni i samo sam čekao kraj. mogli su ga komotno skratit za 20 min...

What could possibly go wrong?
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

I ja sinoć pogledah Mulu.

 

Kao veliki poštovalac Clinta Eastwooda (i kao glumca, a i kao režisera), pomalo sam otao razočaran.

 

Daleko od toga da je film loš, naprotiv, film je odličan u većini filmskih aspekata, no razočaran sam ovim kao "filmom Clinta Eastwooda". Da je ovo nečiji drugi film, ne bih imao zamjerki, no kod Clintovih filmova sam naviknut na to da izvlače i iz "najtvrđih oraha" emocije nakon kojih ostane onaj gorki ukus koji te tjera da kriješ pogled od žene, da ne bi bio manje muško u njenim očima jer si se raspilavio k'o zadnji šonjo. Jbg, takve filmove je majstorski radio Eastwood. I nije bilo bitno je li te kao gledaoca raspilavio ljubavnom dramom, dramom o tvdrokornom veteranu, onemoćalom kauboju ili odnosu trenera i djevojke koju trenira koji završi tragično. U večini njegovih filmova, protagonisti su bili jedni "drugačiji superheroji" od Marwelovih (na koje je naviknuta nova generacija gledalaca), ali ništa manji superheroji. Ljudi jakog karaktera, sa stavom "sam protiv svih", poput Rundekovog "Šejna" sa mamuzama od zlata. No, sam protiv svih je bio samo privid. Uvijek je to borba "sam protiv sebe".

 

Utoliko sam prije gledanja Mule očekivao takvog jednog junaka koji će mi ostati urezan u sjećanju dugo. Koji će prodrmati emocije i u 45-godišnjoj drtini, kakav sam. Nisam baš to dobio.

 

Uživao sam u filmu, nije da nisam, no fali mi "ono nešto", baš iz razloga što je ovo Eastwoodov film, a ja sm to očekivao.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 18:33 (morrisoN).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Triple frontier. Ok film. Taman igram ghost recon wildlands i odmah me podsjetilo na tu igru. Ima li koji sličan film sa narko kartelima kontra nekih američkih specijalaca i sl.?  Sicario 1 i 2 pogledao. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Dawn Wall (2017)

 

Jos jedan dokumentarac o penjanju na El Capitan, ali ovaj put je u pitanju prvi uspon najtezom poznatom rutom ali uz pomoc sigurnosne uzadi.I dok je ono sto je Alex Honnold napravio u oskarom nagradjenom Free Solo  impresivnije i nevjerojatnije(ne podcjenjujuci ono  sto su napravili Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson, uostalom ruta kojom su se oni popeli je puno teza od one s kojom je isao Alex) ovaj dokumentarac mi je sveukupno nekako zaokruzeniji i za nijansu bolji.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

The Dawn Wall (2017)

 

Jos jedan dokumentarac o penjanju na El Capitan, ali ovaj put je u pitanju prvi uspon najtezom poznatom rutom ali uz pomoc sigurnosne uzadi.I dok je ono sto je Alex Honnold napravio u oskarom nagradjenom Free Solo  impresivnije i nevjerojatnije(ne podcjenjujuci ono  sto su napravili Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson, uostalom ruta kojom su se oni popeli je puno teza od one s kojom je isao Alex) ovaj dokumentarac mi je sveukupno nekako zaokruzeniji i za nijansu bolji.

Valley Uprising

Ako nisi gledao ovaj dokumentarac obavezno pogledaj,ja sam prvo pogledao njega i onda sam pogledao Free Solo,odlican dokumentarac koji vas vodi od samih pocetaka .

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 20:28 (volegradele).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
geronimo4661 kaže...

The Dawn Wall (2017)

 

Jos jedan dokumentarac o penjanju na El Capitan, ali ovaj put je u pitanju prvi uspon najtezom poznatom rutom ali uz pomoc sigurnosne uzadi.I dok je ono sto je Alex Honnold napravio u oskarom nagradjenom Free Solo  impresivnije i nevjerojatnije(ne podcjenjujuci ono  sto su napravili Tommy Caldwell i Kevin Jorgeson, uostalom ruta kojom su se oni popeli je puno teza od one s kojom je isao Alex) ovaj dokumentarac mi je sveukupno nekako zaokruzeniji i za nijansu bolji.

Valley Uprising

Ako nisi gledao ovaj dokumentarac obavezno pogledaj,ja sam prvo pogledao njega i onda sam pogledao Free Solo,odlican dokumentarac koji vas vodi od samih pocetaka .

 

 

Gledao sam i slazem se, odlican dokumentarac. Vjerojatno je bolje prvo pogledati Valley Uprising pa tek onda ova druga dva, cisto da se vidi  kako se to sve razvijalo kroz vise generacija penjaca.

 

 

Hitokiri (1969)

 

Izo Okada je jednostavan  i nemilosrdan samuraj ( jedan od poznatijih samuraja 19. stoljeca) koji se na racun svoje vjestine pokusava proslaviti, ne shvacajuci da je iskoristavan od svog gospodara.Hideo Gosha je okupio odlicnu glumacku  ekipu:Shintaro Katsu( originalni Zatoichi) u naslovnoj ulozi, a tu je i Tatsuya Nakadai ,uz Mifunea vjerojatno najpoznatiji Japanski glumac. Slag na torti je Yukio Mishima, poznati pisac koji je jos poznatiji po tome sto je izvrsio seppuku nakon neuspjelog pokusaja puca 1970. Vrhunski samurajski film, sa kompleksnom pricom baziranom na stvarnim dogadjajima. Preporuka svim ljubiteljima ovog zanra i onima koji ce to tek postati

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 12:03 (geronimo4661).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Di se može pronaći Valley Uprising? Može na pp

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mmmnnn kaže...

Di se može pronaći Valley Uprising? Može na pp

 

Ima na Netflxu a da se naci i na rarbg i rutrackeru.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
mmmnnn kaže...

Di se može pronaći Valley Uprising? Može na pp

 

Ima na Netflxu a da se naci i na rarbg i rutrackeru.

 Ja sam ga gledao na Netflixu.

AUDIOFIL
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Capernaum, jedan od najboljih filmova 2018. godine i koji je zaslužio Oscara za najbolji strani film.

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 4:44 (BlackMoon).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pozdrav ekipa,

ako bi mogla neka preporuka , neke romanticne komedije (za pogledat s boljom polovicom)

thx

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cropunk kaže...

Pozdrav ekipa,

ako bi mogla neka preporuka , neke romanticne komedije (za pogledat s boljom polovicom)

thx

 najbolji u žanru

 

https://www.imdb.com/title/tt0119822/

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Gledao, ali hvala , vjerojatno opet  budem pogledao :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 8:55 (cropunk).
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/list/ls000698036/

 

Ovaj prvi na listi mi se čini da tražiš.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cropunk kaže...

Pozdrav ekipa,

ako bi mogla neka preporuka , neke romanticne komedije (za pogledat s boljom polovicom)

thx

  Our Times 

To all the boys I loved before

Crazy rich asians

Kissing booth

 prva dva najbolja od njih, u kojima ćeš se i fino nasmijati.

Steam: Dalthor85 Xfire: Dalthor85 Raptr: Dalthor
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 11:35 (Dalthor).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
vrinho kaže...

https://www.imdb.com/list/ls000698036/

 

Ovaj prvi na listi mi se čini da tražiš.

 da uspio sam na kraju pronaci,zato sam editirao post

ali hvala svejedno :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 12:54 (cropunk).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
XXX kaže...
cropunk kaže...

Pozdrav ekipa,

ako bi mogla neka preporuka , neke romanticne komedije (za pogledat s boljom polovicom)

thx

 najbolji u žanru

 

https://www.imdb.com/title/tt0119822/

 Ipak tesko bolji od ovog klasika - Some Like It Hot

مرګ ژوبله
6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Favourite - Od redatelja uvrnutog Lobstera i Killing of the Sacred Deera nešto realniji film, sa povijesnom podlogom ali ne brijući na autentičnost. I dalje su tu malko uvrnute scene i dijalozi, a i neobični kutevi snimanja pridonose toj specifičnoj atmosferi. Nije čudo da je film na mnogim best of listama filmova u 2018. Od mene 8/10.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 1:22 (Paolo Maldini).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice