Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.431
|
čitano: 7.543.919
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Ovo je po meni osrednji sci-fi koji samo nosi naziv Star Wars 

 Misliš fiction, bez sci. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Lighthouse (2019)

 

Malo je reci zanimljivo filmsko iskustvo. Kome je Vvitch bio pretenciozna pizdarija, male su sanse da ce mu se ovo svidjeti jer je Eggers jos jace stisnuo pedalu i nastavio sa svojim beskompromisnim stilom. Vidi se izniman trud ulozen u film, i cisto tehnicki a i scenaristicki, gust mi je bilo slusat Defoea i njegove replike. Crno bijela fotografija u kombinaciji sa  6:5 omjerom slike bi moglo izritirati neke, ali sluzi svrsi i samo pojacava cjelokupan dojam U ovakvim filmovima jako puno ovisi o jedina 2 glumca, a to su i Pattinson i Dafoe odradili jako dobro, pogotovo potonji koji je imao zanimljiviju ulogu. Meni je ovo bilo  dobro , ali tesko mi je preporuciti siroj publici, mogu razumijeti ako ovo nekome bude bezveze.

Za sada  odlicni Marriage Story i Once Upon A Time In Hollywood ipak ostaju 2 najbolja filma ove godine a The Lighthouse negdje pri vrhu. Eggersov slijedeci film je o Vikinzima, jedva cekam.

 

 

The Two Popes (2019)

 

Ovako kad se vidi kratki opis filma-sadasnji i buduci Papa pricaju o KC, bas i ne obecava puno. Ali kad se toga prihvati kvalitetan redatelj (Meirelles je napravio City of God i Constant Gardener) pa jos imas 2 raspolozena glumca (Hopkins i Pryce) onda na kraju ispadne ugodno iznenadjenje , pitak i na momente i zabavan film. I dijametralno suporotan u tonu od ovog prethodnog kojeg sam spomenuo.

Preporuka, pa cak i ako kao ja  uopce niste  fanovi KC. A i Netflix  je svake godine sve bolji po pitanju filmova.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 18:47 (geronimo4661).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Star Wars IX - Jučer pogledao, baš sam ostao raročaran filmom i svime. Onako kad je film završio, rekao šta je ovo koji k. Mogli su to puno bolje napraviti, ovako se ne može usporediti ova treca trilogija s prvom, ali ajde bar je bolja od druge . 6/10

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Star Wars: Rise of the Skywalker - Da se i ja malo obratim na film, prvi dojam je da je najbolji od zadnja 3 definitivno, prvi je bio onak prosječan, drugi katastrofa.

Sviđaju mi se neke nove fore sa silom, akcija, jurnjave sve to je odlično s odličnim efektima, čak ni priča nije tak loša od početka, Kylo Ren je baš bio postao bad mothafucka.

Al onda počnu nelogičnosti: Ono teleportiranje stvari između Kyloa i Rey, neznam dal to ima neku podlogu u canonu star wars svemira, i ta cijela veza između njih dvoje, od kud, kako zašto...

Što je presudno bilo da se Kylo preobradi u Bena, što ga je Leia dozvala i onda umrla, ubio je svog oca, zašto smrt majke tolko utječe  na njega. I na kraju Palpatine sa onom flotom, bio je stvarno jeziv al koja vojska bi trebala biti da se napravi onakva flota, u tajnosti, dost velika glupost da se samo iz šešira vadi slični plot filma.

Fightovi su dobri, koristi se sila, al lightsaber mačevanje je i dalje katastrofa, neznam što nemaju nekog poštenog da im osmisli koreografiju, fan filmovi imaju 10 put bolje mačevanje nego bilo koji od zadnja 3 dijela, samo direkt mašu jedan u drugog, bezveze.

Sve u svemu neloš film, al samo zato jer je predhodni bio katastrofa.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (East)
11 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tommy2103 kaže...

Star Wars: Rise of the Skywalker - Da se i ja malo obratim na film, prvi dojam je da je najbolji od zadnja 3 definitivno, prvi je bio onak prosječan, drugi katastrofa.

Sviđaju mi se neke nove fore sa silom, akcija, jurnjave sve to je odlično s odličnim efektima, čak ni priča nije tak loša od početka, Kylo Ren je baš bio postao bad mothafucka.

Al onda počnu nelogičnosti: Ono teleportiranje stvari između Kyloa i Rey, neznam dal to ima neku podlogu u canonu star wars svemira, i ta cijela veza između njih dvoje, od kud, kako zašto...

Što je presudno bilo da se Kylo preobradi u Bena, što ga je Leia dozvala i onda umrla, ubio je svog oca, zašto smrt majke tolko utječe  na njega. I na kraju Palpatine sa onom flotom, bio je stvarno jeziv al koja vojska bi trebala biti da se napravi onakva flota, u tajnosti, dost velika glupost da se samo iz šešira vadi slični plot filma.

Fightovi su dobri, koristi se sila, al lightsaber mačevanje je i dalje katastrofa, neznam što nemaju nekog poštenog da im osmisli koreografiju, fan filmovi imaju 10 put bolje mačevanje nego bilo koji od zadnja 3 dijela, samo direkt mašu jedan u drugog, bezveze.

Sve u svemu neloš film, al samo zato jer je predhodni bio katastrofa.

 Star forge je dio kanona, daje mogućnost abnormalne proizvodnje svega, daleko od očiju svjedoka, u rekordnom vremenskom roku, i skoro je u potpunosti automatizirana.

Pošto nije objašnjavano ni spominjano, pretpostavljam da je Star Forge iza toga.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

It's a Wonderful Life- jedan od najboljih filmova što sam gledao , svakako preporuka , ako netko zna slične božične klasike neka mi preporuči .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tommy2103 kaže...

Star Wars: Rise of the Skywalker - Da se i ja malo obratim na film, prvi dojam je da je najbolji od zadnja 3 definitivno, prvi je bio onak prosječan, drugi katastrofa.

Sviđaju mi se neke nove fore sa silom, akcija, jurnjave sve to je odlično s odličnim efektima, čak ni priča nije tak loša od početka, Kylo Ren je baš bio postao bad mothafucka.

Al onda počnu nelogičnosti: Ono teleportiranje stvari između Kyloa i Rey, neznam dal to ima neku podlogu u canonu star wars svemira, i ta cijela veza između njih dvoje, od kud, kako zašto...

Što je presudno bilo da se Kylo preobradi u Bena, što ga je Leia dozvala i onda umrla, ubio je svog oca, zašto smrt majke tolko utječe  na njega. I na kraju Palpatine sa onom flotom, bio je stvarno jeziv al koja vojska bi trebala biti da se napravi onakva flota, u tajnosti, dost velika glupost da se samo iz šešira vadi slični plot filma.

Fightovi su dobri, koristi se sila, al lightsaber mačevanje je i dalje katastrofa, neznam što nemaju nekog poštenog da im osmisli koreografiju, fan filmovi imaju 10 put bolje mačevanje nego bilo koji od zadnja 3 dijela, samo direkt mašu jedan u drugog, bezveze.

Sve u svemu neloš film, al samo zato jer je predhodni bio katastrofa.

čudi me da ti je film neloš, a primjetio si ovo za vađenje događaja iz šešira. baš sam gledao neke recenzije filma i svi ovi koje smatram kvalitetnim kažu da se u filmu samo nabacuju događaji bez ikakvog objašnjenja i smisla, jednostavno se na publiku baca jedan događaj za drugim, i ti sad to prihvati. samo se stvari događaju, bez smisla, jednakom logikom su mogli ubaciti i kapetanicu marvel da leti okolo, i tri amigosa i Froda kako baca prsten u Mt. Doom

 

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...
luka998 kaže...

Joker (2019)

Neću stavljati link kad svi znamo o kojem se filmu radi. Ja kao da sam manje inteligentan pa ne kužim hype oko ovog filma. Ukratko, meni je bio dosta dosadan. Nije me pomaknuo na niti jedan način. Nema tu neke pameti, Joaquin forsira ludost i sve je na tu foru. Primijetio sam da glumci koji glume luđake općenito dobivaju velike kredite... Kod mene to ne prolazi. Slobodno zaobiđite ovaj film, vi koji još niste pogledali. 

Potpisujem dojam! Ništa posebno! Svatko prema svom nahođenju!

 

Hype je kao oko svih "in" filmova oko "nečega" ili oko "nekoga".

Isforsirano mišljenje i kritike, a masa gledatelja se samo, kao lavina, lijepi jedni na druge i povećavaju hype.

 

Nedavno sam upitao poznanika sjeća li se filma o grupi Queen. Rekao je "Paaa, da!".

Isti me svojedobro popljuvao kad sam rekao da neću ići gledati film o njima u kino i da ne volim Queen (i nikada nisam volio). I nisam ni bio u kinu, nego pogledao doma, a film mi srednje dobar, ni pre + ni pre -. No, sada je bio zatečen mojim drugim pitanjem (a tada mu je mjesec dana glavna tema u životu bila film o Queen) - sjeća li se uopće kako film završava, pošto je bio toliki "fan" Queena... isforsiran filmom i hypeom, naravno, kad je bio tako napaljen i spreman na progon vještica svih koji ne vole Queen (a prije 20 godna sumnjam da je i čuo i znao za njih). Nije znao, naravno! I, onda je ušutio kao... neću napisati što.

 

Dobri se filmovi pamte, dobri se glumci pamte, dobre se radnje i scenariji pamte, dobre se režije pamte, dobar se soundtrack pamti... hype ne! To brzo izblijedi i padne u zaborav (moje iskustvo).

Sjeća li se netko Nolanovog Dunkirka? Tresla se brda... kako ono ide dalje?

Bas pogledao po treci put Bohemian Rapsody i misljenje je, odlican sjedi 5!!. Film zavrsava dobrotvornim koncertom Live Aid.

 

A sad tajo dosta filozofije i odi kiti bor.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Znam da nije film, ali topla preporuka za Witcher seriju.
Bas sam pogledao prvu epizodu. Odusevljen sam pričom, glumom i atmosferom. Nadam se da ju nece upropastiti na kraju kao GoT.
Svaka čast. :)
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A Dog's Purpose pogledao danas na hrt-u,dobar film zavolis pse jos vise hh

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da, Marriage story, lijepo rece kolega iznad, svako ko je u braku da ga pogleda, Laura Dern iritantna, ocito je neko dobro gura... 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Togo Fim koji me je zaljepio za fotelju ...preporuka

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Da li je netko gledao Green Book ? Isplati li se taj film pogledat ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morbida kaže...

Da li je netko gledao Green Book ? Isplati li se taj film pogledat ?

 Itekako. Odličan film. Jedan od rijetkih Oscara zadnjih nekoliko godina koji je potpuno zaslužen.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
morbida kaže...

Da li je netko gledao Green Book ? Isplati li se taj film pogledat ?

 Itekako isplati! Meni maestralan film, osobno 10/10.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Maleficent 2

 

Ako vam se svidio prvi dio,onda ce vas ovaj,pa mozda cak i oduseviti!

Odlican film na tu temu,jedan od rijetkih koji dostojan prvoga djela.

Ako volite bajke i Trnoružicu,topla preporuka za vas,ostali koji traze Green mile u ovome filmu,naširoko izbjegnuti!

 

8/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
4 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Odgledao i ja napokon na staru godinu Jokera (2019) https://www.imdb.com/title/tt7286456/

Film je u svim aspektima bar meni odličan.

Ovo je po meni a i po mnogima najbolja potretizacija Jokera (njegova postanka kao takvog) dosada i vjerovatno neće više bit nadmašena, ikad.

 Heth Ledger u The Dark Knightu ga je isto odlično utjelovio ali ga je opet kažem po mom osobnom sudu Joaquin Phoenix nadmašio.

Baš mi je drago da ga nisam prije odgledao kad sam skinuo odličan rip nego sam ostavio ovu filmčinu za Silvestrovo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 13:11 (Wizards).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prvo, sretna, zdrava i uspješna 2020. svima!

 

***

The Lighthouse

 

U svom prošlom postu na ovoj temi sam rekao da je Villenueve redatelj koji je obilježio desetljeće koje je iza nas, a nakon ovog filma, ako moram predviđati tko će obilježiti desetljeće u koje smo zakoračili, onda bih rekao Robert Eggers.

Nema potrebe da drobim o sadržaju filma, izvlačim teške riječi, ukratko ovo je, za mene, instant klasik, nešto što će se i za 50, 60 godina gledati kao danas Bergman.

9,5/10

 

Sjajan način za otvoriti filmsku 2020. godinu!

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gledao sam ga na engleskom, pa mi je bio težak jezik i riječi koje koriste. Možda zbog toga mi je taj crnobijeli dugački film bio zamoran, nemam pojma.
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
bugovac222 kaže...
Gledao sam ga na engleskom, pa mi je bio težak jezik i riječi koje koriste. Možda zbog toga mi je taj crnobijeli dugački film bio zamoran, nemam pojma.

The Lighthouse je OK, ali ništa više. Može se reći zamoran. Pogledao ga s 2-3 prekida.

Pa za mene nekih 7 ocjena, zbog atmosfere i sounda. Baš podmukli bolesni zvuk brodske sirene koji se proteže kroz cijeli film.

I kraj mi nije jasan. Režiser je prenio film The Witch na more. A ni The Witch me nije dojmio osim scene bebe u šumi.

 

Šta je vidio u svjetlu na kraju i kako se našao na plaži kasnije?

Kužim da je tip bio lud i da nije imao osjećaj za vrijeme ali brate odjebi s zagonetkama više. 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt1950186/

 

Došao i Ford V Ferrari putem alternative da se pogleda, za mene najbolji film u 2019 godini... Toliko!

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dar01 kaže...
bugovac222 kaže...
Gledao sam ga na engleskom, pa mi je bio težak jezik i riječi koje koriste. Možda zbog toga mi je taj crnobijeli dugački film bio zamoran, nemam pojma.

The Lighthouse je OK, ali ništa više. Može se reći zamoran. Pogledao ga s 2-3 prekida.

Pa za mene nekih 7 ocjena, zbog atmosfere i sounda. Baš podmukli bolesni zvuk brodske sirene koji se proteže kroz cijeli film.

I kraj mi nije jasan. Režiser je prenio film The Witch na more. A ni The Witch me nije dojmio osim scene bebe u šumi.

 

Šta je vidio u svjetlu na kraju i kako se našao na plaži kasnije?

Kužim da je tip bio lud i da nije imao osjećaj za vrijeme ali brate odjebi s zagonetkama više. 

Kroz cijeli film on se želi brinuti za svjetlo, no Dafoe mu ne dozvoljava, jer svjetlo je njegova briga...na kraju Pattison dolazi do svjetla, odnosno do nečega što mu ne pripada...posljednja sekvenca, galeb koji ga kljuca...sve je referenca na grčku mitologiju, točnije na Prometeja.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Eggers je beskompromisni perfekcionist kod kojeg nema držanja za ruke. E sad nekom se  takav pristup sviđa, nekom ne. Za mene je  dašak svježine u današnjem konfekcijskom pristupu i jedan od par trenutno aktivnih redatelja od kojih jedva čekam slijedeći film. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2020 0:42 (geronimo4661).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hvala vam na spojlanju Lighthousa
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...
morbida kaže...

Da li je netko gledao Green Book ? Isplati li se taj film pogledat ?

 Itekako. Odličan film. Jedan od rijetkih Oscara zadnjih nekoliko godina koji je potpuno zaslužen.

 Znam da sam u manjini ali meni taj film nikako nije sjeo. Film je dosta jednostavan, od početka se sve zna... Ok za pogledat ali meni ništa više. Svaka rečenica počinje sa Hey Doc!, to me izludilo haha

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Kroz cijeli film on se želi brinuti za svjetlo, no Dafoe mu ne dozvoljava, jer svjetlo je njegova briga...na kraju Pattison dolazi do svjetla, odnosno do nečega što mu ne pripada...posljednja sekvenca, galeb koji ga kljuca...sve je referenca na grčku mitologiju, točnije na Prometeja.

OK. I kome se obraća režiser filma. Povijesničarima ili običnom pučanstvu, šljakerima poput mene.

Ocjena je drastično pala na IMDB očito baš zbog toga jer ne možeš publici soliti pamet i filozofirati u stilu "...joj ako ovo ne kužiš si u kurcu.." Početni hajp od kritičara je potrošen i sada smo ocjene počeli davati mi, publika.

Za 3 mjeseca past če ocjena na 7 na IMDB što i nije loše jer je po meni realno.

 

Film je pun rupa pogotovo pred kraj.

Kužim da su sranja počela ubojstvom galeba. Valjda je to poruka filma. NE DIRAJ PTIČURINE NAJEBOSI

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nisam ni povjesničar, ni kritičar pa svejedno filmu dajem 9,5/10.
Eggers je otkinuo djelić mitologije kako bi dao strukturu i poetski štih svršetku filma...ne slažem se s ovim da je film nepristupačan ''običnom gledatelju'', naposlijetku, film je rađen na dnevničkim zapisima stvarnih svjetioničara, a i poznato je da su svjetioničari slani na dužnost u paru, jedan od glavnih razloga je upravo da ne polude od izolacije.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ford Vs Ferari, valjda citajuci hvalospjeve ocekivah ko zna sta, jeste dobar i to je to...scene trka su sjajno uradjene, brilijantna gluma glavnog dvojca zaista...ali, uvijek  ali, nikako  Ameri ne mogu bez patetike, nekih njihovih fora koje svaki film krase, a mene nerviraju..od mene 7 jaka ocjena

4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dobar 'dokumentarac' o Zadru:

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

meni je najbolji film te tematike rush, pa sam i od ovog ocekivao nesto te kvalitete pogotovo nakon hvalospjeva, na kraju dobio sam kao sto ostali kazu "vrlo dobro". rush mi je i dalje bolji. ford v ferrari mi je cak i malo predug. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice