SF serijali i filmovi

poruka: 168
|
čitano: 79.645
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...
Sylar kaže...

Chief te bude razočaral...ŠutimŠutimŠutim

E da je barem samo to

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Moram reći da se sjećam Galactice još one iz 80tih koja je u ono vrijeme bila super.A od onih jako,jako starih se još sjećam Godzile u nekoliko nastavaka(kao film po sat i po),a gledao sam ih u kinu dok nije bilo Dolby sorounda i stalo sam iščekivao nove nastavke.Tada sam gledao i Blade Runnera,Aliena i Star Wars.Mada sam to morao ponoviti nekoliko puta da ne zaboravim sve djelove.Neke filmove sam čak pogledao po stotinjak puta.Prvi put upijaš film,drugi ga dijeliš na priču i muziku,treći nalaziš nove detalje,trideseti utvrđuješ gradivo itd...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Evo pogledao i treću sezonu, koji šok na kraju.

 

 

 

SPOILERI!

 

Nisam ocekivao da ce Saul biti Cylonac, uvijek sam mislio Baltar ili Starbuck. Zanimljivo, jedva cekam cetvrtu, upravo se sada pripremam za gledanje :D

 

 

 

 

Ne znam o cemu svi na imdb-u pricaju. Sci reviewi manje od dvije zvjezdice, starno ne razumijem, dok je drugi je uzdizu u nebesa. Ocito je to jedna od onih serija koje mrzis ili volis, nema onog između. Budemo vidjeli kako cu razmisljat kada pogledam cetvrtu sezonu, mozda mi se misljenje promijeni, mada sumnjam ako se do sada nije niti nece.

 

Uvijek sam se pitao gdje su ostali ljudi u svemiru. Uvijek sam se nadao da ce jedan od tih unknown ikona na dredusu biti neka druga alien rasa hehe(za takve stvari tu je Star Trek ^^)

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

Evo pogledao i treću sezonu, koji šok na kraju.

 

 

 

SPOILERI!

 

Nisam ocekivao da ce Saul biti Cylonac, uvijek sam mislio Baltar ili Starbuck. Zanimljivo, jedva cekam cetvrtu, upravo se sada pripremam za gledanje :D

 

 

 

 

Ne znam o cemu svi na imdb-u pricaju. Sci reviewi manje od dvije zvjezdice, starno ne razumijem, dok je drugi je uzdizu u nebesa. Ocito je to jedna od onih serija koje mrzis ili volis, nema onog između. Budemo vidjeli kako cu razmisljat kada pogledam cetvrtu sezonu, mozda mi se misljenje promijeni, mada sumnjam ako se do sada nije niti nece.

 

Uvijek sam se pitao gdje su ostali ljudi u svemiru. Uvijek sam se nadao da ce jedan od tih unknown ikona na dredusu biti neka druga alien rasa hehe(za takve stvari tu je Star Trek ^^)

BSG RDMV je odlična serija, ali su je "uništile" mnoge nedosljednosti, rupe u priči, neka totalno idiotski raspleti određenih događaja. Do kraja 1 dijela 4 sezone je ok, a kasnije je jednostavno počela iz priče izbijati nesposobnost scenarista da smisleno povežu priču i raspletu sve zaplete i nerješene dijelove priče.

 

Meni je osobno serija odlična, ali da su je debelo zasrali - jesu.

 

 

I u BSG-u nikad neće biti izvanzemaljaca, James Edward Olmos (Adama) je rekao da će glumiti u BSG-u pod jednikm uvjetom - da u njegovom ugovoru piše kako u BSG-u nikad neće biti izvanzemaljaca, a ako se uvedu da on ima pravo da napusti seriju i raskine ugovor bez posljedica.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2009 23:11 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

BSG RDMV je odlična serija, ali su je "uništile" mnoge nedosljednosti, rupe u priči, neka totalno idiotski raspleti određenih događaja. Do kraja 1 dijela 4 sezone je ok, a kasnije je jednostavno počela iz priče izbijati nesposobnost scenarista da smisleno povežu priču i raspletu sve zaplete i nerješene dijelove priče.

 

Meni je osobno serija odlična, ali da su je debelo zasrali - jesu.

 

 

I u BSG-u nikad neće biti izvanzemaljaca, James Edward Olmos (Adama) je rekao da će glumiti u BSG-u pod jednikm uvjetom - da u njegovom ugovoru piše kako u BSG-u nikad neće biti izvanzemaljaca, a ako se uvedu da on ima pravo da napusti seriju i raskine ugovor bez posljedica.

Ok, probati cu ignorirati rupe u seriji kada naiđem, do sada mi je to uspjevalo i sa drugim serijama. Jednostavno sam shvatio kada ignoriras neke određene djelove uzitak u seriji je puno veci. Nadam se da ce mi to uspjeti i sada. Ako ne, sjecati cu se dobrih 3 i pol sezone uzivancije i vrhunske televizije ;D

 

Ovo za izvanzemaljce nisam znao, zanimljivo. Pitam se zasto, to budem ja sutra malo progooglao ^^

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

jao a kako me je tek sami kraj BSG -a razocarao ....ajmeee :)

 

za ljubitelje BSG-a ak vec nisu pogledajte si  : Caprica  - http://www.imdb.com/title/tt0799862/

 

uz sve SG-1 ,SG Atlantis sad uskoro dolazi  SG Universe - http://www.syfy.com/universe/index.php

 

evo jedna smijalica za ekipu koja je pratila SG-1  :) https://www.youtube.com/watch?v=dQDrODViG_I

 

i imate Warehouse 13 - do sada izaslo 12 epizoda ,

Sanctuary - http://www.syfy.com/sanctuary/index.php ,zavrsila je prva sezona pa mozete onak u komadu progutat cjelu bez pauza od tjedan dana :) ( koje su meni iritantne)

 

za one koji neznaju www.syfy.com .. ima SF-a za odabrat ko u priči .... serije filmovi ...... uživajte

15 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

Evo pogledao i treću sezonu, koji šok na kraju.

 

 

 

SPOILERI!

 

Nisam ocekivao da ce Saul biti Cylonac, uvijek sam mislio Baltar ili Starbuck. Zanimljivo, jedva cekam cetvrtu, upravo se sada pripremam za gledanje :D

 

 

 

 

Ne znam o cemu svi na imdb-u pricaju. Sci reviewi manje od dvije zvjezdice, starno ne razumijem, dok je drugi je uzdizu u nebesa. Ocito je to jedna od onih serija koje mrzis ili volis, nema onog između. Budemo vidjeli kako cu razmisljat kada pogledam cetvrtu sezonu, mozda mi se misljenje promijeni, mada sumnjam ako se do sada nije niti nece.

 

Uvijek sam se pitao gdje su ostali ljudi u svemiru. Uvijek sam se nadao da ce jedan od tih unknown ikona na dredusu biti neka druga alien rasa hehe(za takve stvari tu je Star Trek ^^)

baš tako ili mrziš ili voliš ... ja sam se jedva prisilio da pogledam prvih par epizoda ( taman sam bio zavrsio sa SG-Atlantis ) a kasnije sam ih gutao ko kraševe domaćice kad te munchies ulovi :P

16 godina
offline
SF serijali i filmovi

Neznam u kaj spada X-men, ali nisam mogao pronac onu temu s preporukama filmova...Viče. Dal mi moze netko pronac di preko torrenta skinut prva dva dijela X-mena, trazim,trazim ali sve prenatrpano downloadiranjem...

15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Jel gledao netko tu seriju Warehouse 13? Jel valja cemu?

Ja sam samo pogledao najavu, ali iz nje se ne moze puno toga otkriti.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
15 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Batista kaže...

Neznam u kaj spada X-men, ali nisam mogao pronac onu temu s preporukama filmova...Viče. Dal mi moze netko pronac di preko torrenta skinut prva dva dijela X-mena, trazim,trazim ali sve prenatrpano downloadiranjem...

Ima na Slovenskoj stranici Mojblink X-Men DVD izdanja sa orginalnim titlovima.

Privatni je tracker, samo se treba registrirati.

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo prozore. Staistika: 4 žuta , 3 cr vena- obnavljam svakim novim kartonom
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2009 19:00 (Koja_pila).
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Upravo sam na 4. epizodi Warehouse 13 i moram priznati da je zanimljiva, ako gledate sf serijale svakako pogledajte...

14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Poceo sam gledati Supernatural, jel gledao netko tu seriju?  Ja sam mislio da ce to biti neka kopija angela i buffy, ali iznenadio sam se, nije lose. Stao sam na 12. epizodi, najbolje su mi one strasnije epizode, podsjete me malo na x-files, ali gledane od strane obicnog građana. Također kombiniram tu seriju sa Smallville-om.

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Jel u Supernaturalu onako svaka epizoda za sebe kao kod serija recimo tipa CSI, znaci svaka epizoda neki novi slucaj ili se radnja nastavlja, kao kod serija tipa Prison Break, 24, Heroes ?

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Jel u Supernaturalu onako svaka epizoda za sebe kao kod serija recimo tipa CSI, znaci svaka epizoda neki novi slucaj ili se radnja nastavlja, kao kod serija tipa Prison Break, 24, Heroes ?

Svaka epizoda je novi slucaj, ali sve je to povezano glavnom pricom zbog koje jesu na tom road tripu. Nije skroz povezano kao prison break, ali nije niti zasebno kao buffy, vec nesto između. Serija je dobra, preporucam da pogledas prvu sezonu i da onda prosudis sam, jer ako ides gledati samo jednu epizodu, za seriju iz iskustva znam da nije dovoljno ;D

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ma kod mene je problem drugi, ja kad neku seriju krenem pratiti, ona i ako mi bude veliko s*anje ja nju jednostavno moram gledati dok ne zavrsi, uglavnom, ja kad neku seriju pocnem pratiti, kakva god ona bila, ja nju moram gledati dok ne zavrsi. Ali uglavnom, hvala, sljedeći mjesec stiže flat pa cu razmisliti da pocnem pratiti Supernatural.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Ma kod mene je problem drugi, ja kad neku seriju krenem pratiti, ona i ako mi bude veliko s*anje ja nju jednostavno moram gledati dok ne zavrsi, uglavnom, ja kad neku seriju pocnem pratiti, kakva god ona bila, ja nju moram gledati dok ne zavrsi. Ali uglavnom, hvala, sljedeći mjesec stiže flat pa cu razmisliti da pocnem pratiti Supernatural.

Tako je nekako i kod mene situacija. Samo kaj ja znam kombinirati serije, jer sam svaki puta raspolozen drugacije i stalno si osvjezavam atmosferu tako da mi tesko dosadi. Evo sada kombiniram Supernatural i Smallville, bas sada se bacam na 13. epizodu supernaturala :D Prije toga sam roknuo 3 epizode smallvilla ^^

 

Ma neces pozaliti, stvarno ima nesto u supernaturalu sto drzi potrosoca u sjedalu i u iscekivanju sljedece epizode.

 

 

 

BSG mi je na cekanju trenutno, nisam raspolozen sada za to. Trebao sam kombinirat kao sada, a ne sve u jednom dahu. Ovako ocekujem da budem nekih mjesec dana imao pauzu i onda tek nastavio do kraja s bsg-em :D

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2009 20:44 (Sylar).
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

kvragu to ti je nezahvalna tema dečki i cure, pa sf-a ima na tone u svim kvalitetama

 

trenutačno najviše pratim Supernaturala, serija je sve bolja i bolja svake sezone, svima toplo preporučujem da nastave gledat, trenutno najbolji horror triller sf

the 4400 je šteta što su ga stopali, imo je velik potencijal

heroes svaka čast, mada je malo oslabio

smallville, zadnja sezona je bila malo slabija za razliku od 6. i 7., koje su super bile, općenito nije slaba serija, vrlo gledljiva

planiram nabavit Fringe, čuo sam da je stvarno dobar

 

od prijašnjih serija, najveći sam fan STARGATEA u svim franšizama, još se sjećam kak je bilo gledat u kinu taj film prije 15 g., mrak i zakon, a serija je isto super, iz sezone u sezonu bila sve bolja,...žao mi je to reć al star trek nije nikad bio tak dobar osim na trenutke, ovo je show koji će zamijenit trekkie groznicu jednog dana

BABYLON 5-jedna od najboljih sf serija koje sam gledo, i to zbog priče i radnje koja je otpočetka do kraja imala glavu i rep, mada priznajem slabosti u 5. sezoni, obavezno za gledat

ANDROMEDA-pa jako dobra u prve tri sezone, a onda je kevin sorbo sve upropastio pretvarajući seriju u paradu captain Hunta...četvrta je još bila gledljiva, al peta, pa pogledo sam ju samo da dovršim seriju

ROSWELL-eksperiment koji je zamalo uspio, mislim hibrid highschool romance i sf tematike

FARSCAPE-dobar show, prva sezona slaba nažalost i mnogi odustanu, ali su ostale predobre. Loša maska katkad, i efekti, ali story line odličan većinu vremena, ima humora dosta

DR WHO-ja sam ga gledo ko lud, ima super ideje i fantastične world ending scenarije, ma predobro

BATTLESTAR GALACTICA-gledo, al odusto na kraju, postalo mi preturobno...možda opet nastavim

dalje neću nabrajat, posebno ne filmove...ima ih previše

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
marik7 kaže...

kvragu to ti je nezahvalna tema dečki i cure, pa sf-a ima na tone u svim kvalitetama

Istina, ali vidis da nema bas puno ekipe koji vole sf, a tema gdje se prica o filmovima je prilicno limitirana na review-e i dojmove zadnjih filmova koje smo gledali. Ovako da se ne mora otvarati tema svaki puta kada je neki sf u pitanju, nego je lijepo sve na jednom mjestu :D

 

Andromeda je meni najslabiji sf koji sam gledao ,likovi su plahi, nedostaje dubina, znam da je rodenberry ali to ne znaci da valja. Ima puno vise sf-a koje moram pogledati prije nego se bacim na gledanje slabijih sf serijala.

 

Roswell je meni super, samo sto sam skinuo epizode koje nisu po redu, a nema brojeva niti imena epizoda pa nisam uspio bas puno pogledati. Sada trazim neku bolju verziju na netu ^^

 

Farscape sam vec komentirao, predobra serija :D

 

Dr Who imam u planu vec duze vrijeme, samo sto preferiram serije s radnjom u svemiru pa nikako da dođe na red ^^

 

Babylon 5 mi je na listi, samo jos nisam nasao torrent koji vrijedi skidati i da je brzina respektabilna. Sve sto sam nasao mi se skida na manje od 10 kb/s, jos k tome imam malo mjesta na hd-u

 

 

E sada o Smallville-u, serija je genijalna i jedina te tematike. To je jedina serija koja imam uske veze s stripom i odlicno ih preslikava na tv. Obozavam stripove i uvijek sam gledao samo filmove vezane za to podrucje, sada imam seriju koja imam 9 sezona jbt, dream come true :D

Svi koji vole stripove i barem malo im se sviđa superman lik neka odmah bace oko na ovu seriju. Clark Kent u ovoj seriji ne fura nikakvo plavo gay odjelo niti ima gay frčkavu šišku, tako da mozete odahnuti hehe   

Sve u seriji je savrseno napravljeno i kada sam vidio slike villiana i clarka u 9. sezoni ostao sam paf i zakleo sam se da necu stati dok je ne pogledam u cijelosti :D

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

 

Andromeda je meni najslabiji sf koji sam gledao ,likovi su plahi, nedostaje dubina, znam da je rodenberry ali to ne znaci da valja. Ima puno vise sf-a koje moram pogledati prije nego se bacim na gledanje slabijih sf serijala.

Roswell je meni super, samo sto sam skinuo epizode koje nisu po redu, a nema brojeva niti imena epizoda pa nisam uspio bas puno pogledati. Sada trazim neku bolju verziju na netu ^^

Rodenberry je samo napravio predložak - bila je odlična serija dok nisu zaribali scenaristi par stvari ili došlo do nekoliko problema s glumcima :

 

Rev Bem - glumac je počeo imati teške alergijske reakcije na šminku i masku. Falio je seriji

Andromeda - glumičina trudnoća i njen izostanak u 5 sezoni su dokrajčili seriju

Tyr Anasazi - glumac se nakon završetka ugovora odlučio vratiti dnevnim sapunicama

 

Odlazak Roberta Hewitta Wolfa - čovjek koji je napisao dosta dobrih ili odličnih Star trek epizoda

 

Ogromnu popularnost Tyr-a su odlučili riješiti tako da su seriju pretvorili u Dylan Hunt Show i Tyr-u davali sve manje vremena pred kamerom

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ako pročitaš cijeli tutorijal od preporuke posljednjeg filma vidjet ćeš da ima svega.Ja jako volim SF filmove i nek serije,ali volim i dobre borilačke,akcione,horore,trilere,westerne,domaće,ljubavne(japanske sa samurajima Sumrak smuraj,Ljubav i čast)pa i ponekad dramu.Posljednji SF  sam  baš pogledao jučer Race to wich mountian i mogu reći da nije pretjerano nabrijan.Skinuo sam upravo i District 9 pa moram i to pogledati.Od SFova mi se vrti u glavi Ridickove kronike koji ima dobru priču,napetost tijekom cijelog filma što za mnoge SF serije ne mogu reći osim naravno SG-1 kojeg imam još na VHSu...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

Da pitch black i pitch black : chronicles of the riddick su super filmovi, baš bih volio vidjet još nastavaka.Smijeh

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...

Da pitch black i pitch black : chronicles of the riddick su super filmovi, baš bih volio vidjet još nastavaka.Smijeh

Scenarij je skoro napisan za slijedeća 2 nastavaka. Dawid Tworthy (redatelj PB i TCOR) počinje okupljati ekipu za pretprodukciju filma.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

Jedva čekam. Nemogu ni zamislit šta će sada biti...

 

Na kraju PB-a 2 je riddick pobjedio onog lika i dobio komandu nad vojskom. Ak se lik odrekne statusa vođe vojske hebat cu im majku.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...

Jedva čekam. Nemogu ni zamislit šta će sada biti...

 

Na kraju PB-a 2 je riddick pobjedio onog lika i dobio komandu nad vojskom. Ak se lik odrekne statusa vođe vojske hebat cu im majku.

Koliko ja znam: odriče se vojske i kreće u potragu za Fyuriom (rodnim planetom) i to je završetak trilogije. Nepoznato je da li 4. film predstavlja novu trilogiju (kao u Star Wars-ima) ili je filler (kao što su Dark Fury, Escape from Butcher Bay i Asault on Dark Athena).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Kako me ova vijest obradovala, hvala paolo :D

 

Veliki fan Riddicka hehe

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Kakav je onaj Babilon 2025 ili tako nešto.Najnoviji?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
protjeran
offline
RE: SF serijali i filmovi
General Zed kaže...

Kakav je onaj Babilon 2025 ili tako nešto.Najnoviji?

Achtung, achtung ŠROT!

 

Film je kao da ga nisi ni pogledao, najjadniji film koji sam vidio ove godine. Čak i onaj šrot od horora jednog mi je bio bolji.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
General Zed kaže...

Kakav je onaj Babilon 2025 ili tako nešto.Najnoviji?

Misliš Babylon 5 ili ?

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
protjeran
offline
SF serijali i filmovi

jel se sjeca itko Petog Elementa s Milom Jovović...?

u ono vrijeme kad je izašao, jaooo, ja lud za filmom bio...ak ga nisam 30 puta pogledao, nisam ništa

morma ga skinut...zandji put sam ga gledo prije možda 7-8 godina

ima fora priču, i napet je podosta...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...
General Zed kaže...

Kakav je onaj Babilon 2025 ili tako nešto.Najnoviji?

Misliš Babylon 5 ili ?

Ne,Babilon 2025 ili Babilon nešto sa Vin Dieselom?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice