SF serijali i filmovi

poruka: 168
|
čitano: 79.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

stargate atlantis je puno bolja od stargate universe bolje da gledate nju...

kolektivna svijest
12 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

gledaosam farscape 5 sesona ko je gledao zna kad tipa i devojku pogede na camcu i tako je zavrsila 5 sezona dal netko zna dal je izasla 6/7 sezona da ne trazim sad po netu

kolektivna svijest
15 godina
offline
Re: SF serijali i filmovi

Imaš još the peacekeeper wars koji završava priču pa pogledaj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: SF serijali i filmovi
dejo6 kaže...

Imaš još the peacekeeper wars koji završava priču pa pogledaj.
thx,za informaciju druze:) 

 

kolektivna svijest
12 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Mislim da je dovoljno reći jedan film: Paul {#}

These are dark time, there is no denying. Our world has prehaps faced no greater threat than it does today!
12 godina
protjeran
offline
Re: SF serijali i filmovi
borg111 kaže...

stargate atlantis je puno bolja od stargate universe bolje da gledate nju...

 

Malo toga nije bolje od SG:U. Totalno su uprskali, a tako sam se bio veselio novoj SG seriji... {#}

12 godina
odjavljen
offline
SF serijali i filmovi

Ima li ikakvih novosti o novoj Star Trek seriji?Pa Boze vec je dosta godina proslo od 2005.{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 15:43 (Nitro233).
15 godina
neaktivan
offline
Re: SF serijali i filmovi

William Shatner je predložio seriju CBS-u, ali je odbijen, dok je Jonathan Frakes izrazio sumnju da će CBS dopustiti snimanje i emitiranje serije paralelno s 3 ugovorena filma J.J. Abramsa. David Foster (1947 Entertainment) ima potpuno razvijen koncept za seriju od 5-7 sezona (minimalno stotinjak epizoda), scenarij pilot epizode i koncept finalne epizode, biografije likova, kostime, dizajn brodova i scenografije... Projekt ima kodno ime S.E.T.I., a u vrijeme intervjua, koncept još nije bio prezentiran CBS-u. Ovo je puno ozbiljniji projekt od dosadašnjih prijedloga za novu seriju, pa se nadam da će proći.

 

Par crtica - radnja se odvija u originalnoj vremenskoj liniji (novi filmovi bit će u alternativnoj), a radnja će se odvijati nakon Voyagera. Tu su poznate rase - Klingonci, Ferengiji, Andorianci, Vulcanci, Trill i niz drugih. Klingonci su sve nemirniji i dosta im je oslanjanja na Federaciju, dok Ferengiji otkrivaju novi resurs koji ih dovodi do nove razine bogatstva i moći.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
16 godina
online
Re: SF serijali i filmovi
hrx kaže...

William Shatner je predložio seriju CBS-u, ali je odbijen, dok je Jonathan Frakes izrazio sumnju da će CBS dopustiti snimanje i emitiranje serije paralelno s 3 ugovorena filma J.J. Abramsa. David Foster (1947 Entertainment) ima potpuno razvijen koncept za seriju od 5-7 sezona (minimalno stotinjak epizoda), scenarij pilot epizode i koncept finalne epizode, biografije likova, kostime, dizajn brodova i scenografije... Projekt ima kodno ime S.E.T.I., a u vrijeme intervjua, koncept još nije bio prezentiran CBS-u. Ovo je puno ozbiljniji projekt od dosadašnjih prijedloga za novu seriju, pa se nadam da će proći.

 

Par crtica - radnja se odvija u originalnoj vremenskoj liniji (novi filmovi bit će u alternativnoj), a radnja će se odvijati nakon Voyagera. Tu su poznate rase - Klingonci, Ferengiji, Andorianci, Vulcanci, Trill i niz drugih. Klingonci su sve nemirniji i dosta im je oslanjanja na Federaciju, dok Ferengiji otkrivaju novi resurs koji ih dovodi do nove razine bogatstva i moći.

 Meni je to kretenizam-u današnje doba nije toliko teško održavati sa cgi relativno povoljan budget za pojedinu epizodu

(za serije im glumci u doba snimanja i tako nikad nisu bili skupe zvijezde A lige),

a serija može samo pomoći filmu, jer održava broj zainteresiranih ljudi za franšizu. Znate za onu istinitu: daleko od očiju, daleko od srca.

Ljudi danas imaju relativno kratko pamćenje i pažnju jer su bombardirani većim no ikad izborom serija, animiranih, filmova i igara i to svih žanrova.

Nije teško prosjećnom konzumentu izgubiti interes za nekakvi startrek ako nema ništa svježeg.

A jedan film u dvije godine (u najboljem slučaju)

nije baš neko održavanje.

ST franchiza je jedna od najjačih brandova ikad, i ludi su ako ju ne koriste.

Pa kvragu, da su barem dovršili sa pažljivijim budgetom Enterprise, nebi im firma propala.

Znam da nije najbolji, ali nije sigurno loš ko neke sf serije koje su izdurale cijele rune i još par inkarnacija.

Nemože me nitko uvjeriti da je stargate isplativija franchiza od startreka.
Ili da je jeftinija za snimanje (ako je, onda je stvar organizacije, ne same serije).

16 godina
neaktivan
offline
Re: SF serijali i filmovi
overhaul kaže...
ST franchiza je jedna od najjačih brandova ikad, i ludi su ako ju ne koriste.

Pa kvragu, da su barem dovršili sa pažljivijim budgetom Enterprise, nebi im firma propala.

Znam da nije najbolji, ali nije sigurno loš ko neke sf serije koje su izdurale cijele rune i još par inkarnacija.

Nemože me nitko uvjeriti da je stargate isplativija franchiza od startreka.
Ili da je jeftinija za snimanje (ako je, onda je stvar organizacije, ne same serije).

Novi ST neće doći tako lako.

 

SF je danas (općenito) na niskim granama. Dovoljno je reći da Terra Novu (SF serija od Stevena Spielberga o dinosaurima/putovanju kroz vrijeme s rekordnom cijenom prve epizode od 15 milijuna dolara) na javnom i svima dostupnom TV kanalu gleda u Americi 3% ciljane publike tj. one za koju oglašivači plaćaju reklame.

 

Star Trek zbog reputacije mora biti kokoš koja nese zlatna jaja. Star trek ima fanove koji su spremni zbog najmanje greške rastrgati scenariste i pritom napisati 5000 stranica loših kritika i komentara na internetu zašto to ne valja. Star Trek ima  filozofske rasprave, likove i priču a ne guzice sise i krv koji danas prolaze. I što je najvažnije - skup a upitno isplativ.

 

I nema to veze s velikim brojem fanova - niti jedna kuća neće ulagati stotine milijuna dolara (prosječna epizoda tv serije se vrti oko 4 milijuna dolara) u seriju da bi kasnije možda nakon 10 godina to vratili preko dvd prodaje ili prodaje drugim tv kućama.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2011 18:42 (Paolo2612).
12 godina
protjeran
offline
Re: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

 

SF je danas (općenito) na niskim granama. Dovoljno je reći da Terra Novu (SF serija od Stevena Spielberga o dinosaurima/putovanju kroz vrijeme s rekordnom cijenom prve epizode od 15 milijuna dolara) na javnom i svima dostupnom TV kanalu gleda u Americi 3% ciljane publike tj. one za koju oglašivači plaćaju reklame.

 

Pilot za Boardwalk Empire je koštao oko 18 milijuna dolara.

13 godina
offline
SF serijali i filmovi

Evo upravo skidam Babylon 5 pa ako mi možete reći kako poredu da gledam jer ima 5 sezona serije i 5 filmova? Koliko sam ja skužio ide prvi film The Gathering pa onda serije pa onda ostatak filmova.

 

Od SF serija sam pogledao sve star trek, firefly, stargate sg-1 i atlantis i upravo se skida universe, čitao sam da nije dobra kao sg-1 i atlantis al dat ću joj šansu,i Farscape se upravo skida.

...I think I've discovered the secret of life - you just hang around until you get used to it...
16 godina
neaktivan
offline
Re: SF serijali i filmovi
Langsdorff kaže...
Paolo2612 kaže...

 

SF je danas (općenito) na niskim granama. Dovoljno je reći da Terra Novu (SF serija od Stevena Spielberga o dinosaurima/putovanju kroz vrijeme s rekordnom cijenom prve epizode od 15 milijuna dolara) na javnom i svima dostupnom TV kanalu gleda u Americi 3% ciljane publike tj. one za koju oglašivači plaćaju reklame.

 

Pilot za Boardwalk Empire je koštao oko 18 milijuna dolara.

Malo sam se loše izrazio - mislio sam u okviru javnih TV kuća gdje je to nenormalna cifra a gdje se terra nova prikazuje. HBO i ostali premum kanali su priča za sebe što se tiče budžeta serija

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
protjeran
offline
SF serijali i filmovi

Nije da FOX nema para. {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: SF serijali i filmovi
bradonja_85 kaže...

Evo upravo skidam Babylon 5 pa ako mi možete reći kako poredu da gledam jer ima 5 sezona serije i 5 filmova? Koliko sam ja skužio ide prvi film The Gathering pa onda serije pa onda ostatak filmova.

 

Od SF serija sam pogledao sve star trek, firefly, stargate sg-1 i atlantis i upravo se skida universe, čitao sam da nije dobra kao sg-1 i atlantis al dat ću joj šansu,i Farscape se upravo skida.

 

Evo odgovora direktno s Wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Babylon_5#Television_movies

 

Inače, Babylon 5 mi jedna od najdražih SF serija. Iako su specijalni efekti ispod prosjeka, priča je odlična, a likovi kvalitetno prikazani.

14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Jel zna netko di ima za downloadati subtitlove za The Avengers??? U obzir dolaze i HR i SRB i BiH i ENG...

http://bux.ratovi.net/?r=plahy Ja sam Hrzan zagorski Tarzan teri išče po huste ljude, teri navek ti veli ŽIVELI i hodi bume si spili!
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Ima li kakvih novih serija? Ili nekakvih saznanja da bi se nešto zanimljivo moglo snimati?

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
Re: SF serijali i filmovi
scorpion667 kaže...

Ima li kakvih novih serija? Ili nekakvih saznanja da bi se nešto zanimljivo moglo snimati?

Straczynski (babylon5) i DeKnight (Spartacus) rade na nekoj  sf seriji za Starz, canal+ radi barbarelu - sve skupe serije za premium kanale koje nemaju datuma

 

BBC uvijek ima neku sf seriju u planu, pretpostavljam i ove godine

 

Lucas kuha neku sw tv seiju koju pitaj boga da li ćemo ikada vidjeti

 

Syfy s trionovcima radi Defiance gdje je sf serija u jednom gradu, a MMORPG u drugom području pa da će neki potezi i uspješnost zadataka iz igre utjecati na seriju itd. mislim da ćemo to vidjet slijedeće godine (i seriju i igru)

 

Ostalo manje više što se kuha je neki fantasy ili post-apokalipsa. Gotovo ništa čisti sf

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 20:48 (Paolo2612).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice