Star Trek: Voyager

poruka: 798
|
čitano: 168.129
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

potpuno se slažem sa prethodnim posterom. meni su uvijek bile najdraze one serije koje su hardcore fanovi prezirali.

voyager i enterprise rulaju.

Quintili Vare, legiones redde!
16 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Evo završi Deep Space Nine! Moram priznati, sve su mi suze na oči krenule kad sam vidio kako su se Quark i Odo oprostili jedan od drugoga! Haha...

 

Od sutra Voyager! Jeeee.... Smijeh

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

evo i DS9 završio... osobno, ako zanemarimo siska koji nije baš uvjerljiv, mjenjolike koji se baš i ne uklapaju među ostale rase, i deus ex machina proroke, mogu reć da mi je ds9 čak i bolji od voyagera... bilo je svačega, i na postaji i van nje, od ferengijski pravila stjecanja do klingonskih običaja, od napada na dobro čuvanu postaju sa samo četvero ljudi do pravih masovnih borbi... quark i garak su definitivno najjači likovi iz star treka uopće :D

al eto, svi serijali imaju neke rupe i lošije dijelove kad se nakupi dosta epizoda i počme se sve u sapunicu razvlačit, pa se dogodi da je kraj nekako nedorečen...

inače, najbolji završetak mi ima enterprise, ono kad 3 kapetana enterprisea govore onu poznatu "Space, the final fronteir..." ja san se skoro rasplaka kad san to gleda...

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mariik kaže...

evo i DS9 završio... osobno, ako zanemarimo siska koji nije baš uvjerljiv, mjenjolike koji se baš i ne uklapaju među ostale rase, i deus ex machina proroke, mogu reć da mi je ds9 čak i bolji od voyagera... bilo je svačega, i na postaji i van nje, od ferengijski pravila stjecanja do klingonskih običaja, od napada na dobro čuvanu postaju sa samo četvero ljudi do pravih masovnih borbi... quark i garak su definitivno najjači likovi iz star treka uopće :D

al eto, svi serijali imaju neke rupe i lošije dijelove kad se nakupi dosta epizoda i počme se sve u sapunicu razvlačit, pa se dogodi da je kraj nekako nedorečen...

inače, najbolji završetak mi ima enterprise, ono kad 3 kapetana enterprisea govore onu poznatu "Space, the final fronteir..." ja san se skoro rasplaka kad san to gleda...

 

Najbolji most je Enterprise-ov u star trek XISmijeh,zar već nije bilo par tih krajeva sa "Space, the final frontier...", ok samo je u ENT bilo da više kapetana to govori (kirk, archer,picard),tako i star trek XI završava,ali to govori stari legendarni Spock (Leonard Nemoy). 

Koliko je drame jučer bilo, šteta što sisko nije uzeo defiant i uništio onu spilju sa kvantanim torpedima i pulsnim phaserima...


Zašto svi govore da su uprskali svaki kraj serije u star treku, onaj od voyagera je meni super, od DS9-a isto je dobar, od TNG-a je ok moglo je i bolje, od ENT-a je bio ok isto?

 

 

BTW: pogledajte na stranici teletexta na hrt1 ili hrt2, utipkajte "341" i piše "Star Trek Deep Space 9 (1/15),Caretaker" (nikad nije bilo 15 epizoda u jednoj sezoni LOL), i pod glumcima su oni iz DS9-a Avery Brooks...

 

I dali ste znali su dr. Bashir i Kira vjenčani u real life i imaju par djece...?

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Pfff DS9 je po meni najbolji star trek. Odlicna karakterizacija likova, imaju mračnu stranu, nije sve tako gay i pink kao inace u Federaciji (poznata nam je utopijska vizija covjecanstva u star treku). Ogromne bitke (najjvece do sad) hrpa podpriča. Po meni najbolji star trek.

15 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Star Trek DAC uskoro za comp dolazi. Nije ništa posebno nego obična arkada sa dobrom grafikom i podsjeća me na nikad dovršeni Neutral Zone 2, a vjerovatno su to i pokupili od te igrice. Tko voli nek izvoli, ja sigurno hoću. Ako nas se skupi par mogli koji multi nabacit...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

 

Najbolji most je Enterprise-ov u star trek XISmijeh,zar već nije bilo par tih krajeva sa "Space, the final frontier...", ok samo je u ENT bilo da više kapetana to govori (kirk, archer,picard),tako i star trek XI završava,ali to govori stari legendarni Spock (Leonard Nemoy). 

Koliko je drame jučer bilo, šteta što sisko nije uzeo defiant i uništio onu spilju sa kvantanim torpedima i pulsnim phaserima...


Zašto svi govore da su uprskali svaki kraj serije u star treku, onaj od voyagera je meni super, od DS9-a isto je dobar, od TNG-a je ok moglo je i bolje, od ENT-a je bio ok isto?

 

 

BTW: pogledajte na stranici teletexta na hrt1 ili hrt2, utipkajte "341" i piše "Star Trek Deep Space 9 (1/15),Caretaker" (nikad nije bilo 15 epizoda u jednoj sezoni LOL), i pod glumcima su oni iz DS9-a Avery Brooks...

 

I dali ste znali su dr. Bashir i Kira vjenčani u real life i imaju par djece...?

I meni je isto najbolje kada govori SpockCool

 

Što se tiče krajeva: TNG ima odlično finale i kraj, ali se slažem da nije sve zatvoreno (vjerovatno da bi moglo biti filmova), DS9 je odlično završio i povezao svima priče i objasnio njihove sudbine, a Voyager je imao odličan potencijalal, ali na kraju je ispao prosječan (finale).

 

Što se tiče epizoda - prva sezona voyagera ima 16 epizoda računajući premijeru kao 2 epizode - tako da u teoriji ima 15 epizoda

 

Ovo sa Kirom i Bashirom - to sam prije znao ali najbolje je kada je kira bila trudna (tada je Nana Visitor -Kira nosila dijete od Alexandra el Sidiga - bashira) jer je Bashir premjestio dijete iz Keiko u nju - a ona se počne derati na njega: "to je sve tvoja krivnja!!!" (mali homeage na koji sam se dobro nasmijao)

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Paolo2612 kaže...

Ovo sa Kirom i Bashirom - to sam prije znao ali najbolje je kada je kira bila trudna (tada je Nana Visitor -Kira nosila dijete od Alexandra el Sidiga - bashira) jer je Bashir premjestio dijete iz Keiko u nju - a ona se počne derati na njega: "to je sve tvoja krivnja!!!" (mali homeage na koji sam se dobro nasmijao)

 

E da mi je vidjet blooperse kad su snimali tu scenu. U prvom pokušaju se Bashir i svi na setu vjerojatno strgali od smjeha

***Stargate Atlantis*** Sheppard: All I have to do is climb up,and I'm in. Teyla: Climb the tower? Is that even possible? Sheppard: Sure! Batman did it all the time. Piece of cake. ***Stargate A
15 godina
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Jučer(Danas) je bila prikazana prva epizoda Voyagera. U punom trajanju od 93min bez prekida i reklama(jedna od stvari koju volim kod HRT-a), vidjeli smo kako je brod po imenu Voyager odbačen 70 000 svjetlosnih godina na drugi kraj galaksije u delta kvadrant u koji je još neistražen, i nepoznat jer put do tamo traje 75godina pri warpu faktora 9.975. U epizodi viđamo i morn-a i quarka iz DS9-a kao i samu postaju. Quark kao inače pokušava nešto uvalit svojim "žrtvama" to je ovaj put bio Harry Kim, kojeg spašava Tom Paris koji se očito kuži u trgovinu.

 

Već u prvoj epizodi gledamo uporabu phasera, kojih ako se dobro sjećam u nijednoj star trek seriji nije bilo na početku. Viđamo i nepoznato oružje do sada, trokobaltna torpeda. Plave su boje i podsjećaju na kvantana torpeda, ali očito su ova par puta jača jer samo 2 torpeda uništavaju veliku postaju i eksplodira u milijun komadića.


Posadom broda postaju i makiji chakotay-> prvi časnik , što je malo čudno jer je donedavno bio njihov neprijatelj, a već postaje prvi časnik, i B´Elanna Torres postaje zapovjednik strojarnice također. Tuvok koji je bio tajni agent infiltriran kod makija je zapravo zapovjednik osiguranja. Glavnog doktora nema kao nijedne jedine medicinske sestre na brodu jer su poginuli prilikom transporta u delta kvadrant kao i svi viši časnici : prvi časnik, zapovjednik strojarnice, doktor. Doktora zamjenjuje hologramski liječnik u hitnim situacijama kojeg nitko neugasi prilikom izlaska iz ambulante, pa zar se nemože sam ugasit?

Neprijatelji su kazonci, koji imaju tehnološki zastarjele brodove i nemaju teleporter ni replikator.


Kapetanica se mogla vratiti nazad u alpha kvadrant ,ali bi njihovim odlaskom Ocampe(narod koje je caretaker štitio) bile pobijene od strane Kazonaca, ali ona odlučuje spasiti ocampe i uništava postaju da ju nepreuzmu kazonci. Caretaker je umro maloprije kraja i pretvorio se u takorekoć kamen koji će biti ključ jedne od epizoda kasnije, caretaker je spominjao da nije bio jedini ovdje od svoje vrste.

 

Nakon Star Trek 11 u kojem je 90% akcija 10% priče, ovo je blago rečeno usporeni film, šta je onda TNG tek? Efekti su dobri, phasera ima, akcije ima, priče ima,humora kako tako = svega ima. Loša strana je samo nerealnost koju ćemo često viđati i u drugim epizodama.

 

Ocjena 8/10

 

Citati:

 

Lieutenant Stadi: Do you always fly at women at warp speed, Mr. Paris?
Tom Paris: Only when they're in visual range.

 

na taj sam se dobro nasmijao.

 

prve doktorove riječi u seriji:

 

The Doctor: Please state the nature of the medical emergency.

 

malo neelix-a

Neelix: Let me guess: you were whisked away from somewhere else in the galaxy and brought here against your will?
Captain Kathryn Janeway: Sounds as though you've heard this story before.
Neelix: Sadly yes - thousands of times. Well, hundreds of times... Maybe fifty of times.

 

nešto o voyageru

 

Lieutenant Stadi: That's our ship - that's Voyager: Intrepid class, sustainable cruise velocity of warp factor 9.975; fifteen decks; crew complement of 141; bio-neural circuitry.

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

to mi je bilo najbolje utrosenih piratskih 150 kn za sve sezone voyagera na 15 dvd-ova...trenutacno sam prosao year of hell, po meni super dio ali opet ona nerealnost...razbijeni voyager i odjednom iznjedri skroz novi zglancani:)

amd athlon64 x2 5400+ @ 2,8 Ghz ASRock ALiveN570SLI-eSATA2 2x2gb Kingmax 800 Mhz XFX 9600 GT 512 MB GDDR3 xxx-edition
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

A cuj putovanje kroz vrijeme i posljedice mijenjanja dogadjaja uvijek daju producentima dobar izlaz iz svega Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mislav_01 kaže...

A cuj putovanje kroz vrijeme i posljedice mijenjanja dogadjaja uvijek daju producentima dobar izlaz iz svega Belji se

kao i teleportacija ;)

15 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Svaka čast Hyperion samo da kažem da mi se svidja ovakav izvještaj i ocjenjivanje epizode i bilo bi lijepo kad bi se to nastavilo održavatiSmijeh.

Oglas: kvalitetno i uvjerljivo lažem na sudu.
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Bilo bi lijepo. Ako se sjecam dobro (davno sam gledao, ispricavam se ako grijesim), da je u 2. epizodi otkrivena mikroskopska crvotocina prema alfa kvadrantu koja je ujedno bila i prolaz kroz vrijeme (70 g unatrag). Mislim da su se javili preko Doktora u alfu nekome Vulkancu, ali da je taj Vulkanac umro prije nego sto je uspio dostaviti poruku.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Javili su se Romulancu i ne preko doktora. Doktora su prenijeli koristeci mrezu Hiroganca il kak se pišu i on se stvorio na federacijskom prototip brodu Prometheus. Tamo on sa kolegom holografom spašava brod od Romulanske kradje te naposljetu stupa u kontakt sa Starfleetom.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Pudge kaže...

Bilo bi lijepo. Ako se sjecam dobro (davno sam gledao, ispricavam se ako grijesim), da je u 2. epizodi otkrivena mikroskopska crvotocina prema alfa kvadrantu koja je ujedno bila i prolaz kroz vrijeme (70 g unatrag). Mislim da su se javili preko Doktora u alfu nekome Vulkancu, ali da je taj Vulkanac umro prije nego sto je uspio dostaviti poruku.

Bija je to Romulanac i bilo je to 20 godina u prošlosta, a šta se tiče koja je epizoda bila to stvarno ne znam.

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

A ne sjecam se dobro, ali bilo je jako davno kad sam gledao. Osobno mi je u ST:V najdraza vrsta 8472. Sjetite se kad je onaj "malac" slican dinosauru hodao preko broda.Smijeh

15 godina
protjeran
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Bara kaže...
Pudge kaže...

Bilo bi lijepo. Ako se sjecam dobro (davno sam gledao, ispricavam se ako grijesim), da je u 2. epizodi otkrivena mikroskopska crvotocina prema alfa kvadrantu koja je ujedno bila i prolaz kroz vrijeme (70 g unatrag). Mislim da su se javili preko Doktora u alfu nekome Vulkancu, ali da je taj Vulkanac umro prije nego sto je uspio dostaviti poruku.

Bija je to Romulanac i bilo je to 20 godina u prošlosta, a šta se tiče koja je epizoda bila to stvarno ne znam.

To ti je 120 epizoda druge sezone,četvrta minuta i trideset i druga sekunda...

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

hahahah, ma to je davala FTV prije par godina. a moroni nisu znali redoslijed sezona pa nas je to malo za*ebalo. ;)

15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
dwezzel kaže...

Svaka čast Hyperion samo da kažem da mi se svidja ovakav izvještaj i ocjenjivanje epizode i bilo bi lijepo kad bi se to nastavilo održavatiSmijeh.

Nadam se da hoće, uf šta će biti stranica napisano...

 

PARALLAX (2. epizoda) 29/30.06

 

Voyager biva zarobljen u kvantanoj singularnosti zvjezde koja bi se uskoro trebala srušiti i postati crna rupa, vremena je sve manje. Voyager očitava i drugi brod kojeg pokušavaju kontaktirati i na kraju se ispostavlja da je brod kojeg su kontaktirali zapravo sam Voyager. Domišljatošću B´Elanne Torres oslobađaju se zvijezde i kapetanica ju proglašava zapovjednicom stroja.

 

 

OFFTOPIC

Trenutačna globalna zarada STAR TREK XI filma iznosi $362,98 mil.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 18:41 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

pogledajte kako cijeli serijal izgleda na jednoj slici.

16 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

evo vam i kronologija serijala (cisto za zanimljivost i ispravljanje gresaka):

 

1. Star Trek orginal (1966.-1969.)

2. pa su isle neke animirane serije

3. The Next Generation - cesto krivo zvan Enterprise (1987.-1994.)

4. Deep Space Nine (1993.-1999.)

5. Voyager (1995.-2001.)

6. Enterprise (2001.-2005.)

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2009 18:45 (igy).
15 godina
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Pudge kaže...

pogledajte kako cijeli serijal izgleda na jednoj slici.

Da su bar znali za lokaciju one crvotočine koja vodi do BAJORA iz GAMA KVADRANTA. Bilo bi im puno lakše doći kući, a i imali bi sigurno koji fight sa dominionom hehe.

 

I zadnja 7.-a sezona voyagera je obrađivana na AMIGI, i nisu više koristili maketu voyagera u 7.-oj sezoni nego digitalnu projekciju.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Tu bi im to negdje bilo, razlika svega par svjetlosnih godina...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...
Pudge kaže...

pogledajte kako cijeli serijal izgleda na jednoj slici.

Da su bar znali za lokaciju one crvotočine koja vodi do BAJORA iz GAMA KVADRANTA. Bilo bi im puno lakše doći kući, a i imali bi sigurno koji fight sa dominionom hehe.

 

I zadnja 7.-a sezona voyagera je obrađivana na AMIGI, i nisu više koristili maketu voyagera u 7.-oj sezoni nego digitalnu projekciju.

  pa naravno da su znali za tu crvotočinu, pa i krenili su sa ds9, a sisko je otkrio crvotočinu praktički prvi dan nakon što je federacija priuzela...

a taj dio gama kvadranta im je bio otprilike jednako daleko ko i alfa...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
Hyperion kaže...

 

OFFTOPIC

Trenutačna globalna zarada STAR TREK XI filma iznosi $362,98 mil.

Lipo je čut ovo za zaradu. Sigurno će bit novih filmova, a ja se nadam i serija.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

I ne samo to znali su vec i za Dominion isto tako to je jedna jedina poznata stabilna crvotocina u galaksiji. Te 2 kombinacije vjerojatno utjecu na odluki da se ide ravno kroz normalan svemir. Osim dakle izbjegavanja dominija te riskiranja da crvotocina vise nije aktivna pruza im se i znanstveno istrazivanje citavog puta do Zemlje

16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mislav_01 kaže...

I ne samo to znali su vec i za Dominion isto tako to je jedna jedina poznata stabilna crvotocina u galaksiji. Te 2 kombinacije vjerojatno utjecu na odluki da se ide ravno kroz normalan svemir. Osim dakle izbjegavanja dominija te riskiranja da crvotocina vise nije aktivna pruza im se i znanstveno istrazivanje citavog puta do Zemlje

...i susret s Borgom i Hirogencima i vrstom 8472.Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)

Za Borg su znali kao i za njihovu ne zainteresiranost za sve sto im ne predstavlja direktnu prijetnju. Hirogenci i vrsta 8472 su nama uljepsala dozivljaj samo Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek Voyager (26.06.09 prva epizoda)
mariik kaže...
Hyperion kaže...
Pudge kaže...

pogledajte kako cijeli serijal izgleda na jednoj slici.

Da su bar znali za lokaciju one crvotočine koja vodi do BAJORA iz GAMA KVADRANTA. Bilo bi im puno lakše doći kući, a i imali bi sigurno koji fight sa dominionom hehe.

 

I zadnja 7.-a sezona voyagera je obrađivana na AMIGI, i nisu više koristili maketu voyagera u 7.-oj sezoni nego digitalnu projekciju.

  pa naravno da su znali za tu crvotočinu, pa i krenili su sa ds9, a sisko je otkrio crvotočinu praktički prvi dan nakon što je federacija priuzela...

a taj dio gama kvadranta im je bio otprilike jednako daleko ko i alfa...

I još bi trebali putovati od DS9 do Zemlje.

+ pitanje je da li je crvotočina "radila". Zamislite da dođu do tamo a sisko ju je urušioSmijeh

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice