Zeitgeist

poruka: 256
|
čitano: 52.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zeitgeist

Nedavno čitam vijesti objavljene isti dan na 3 ugledne (news professionals) web stranice:

 

site 1: srušila se zgrada od 300 tona,

 

site 2: srušila se zgrada od 500 tona,

 

site 3: srušila se zgrada od 400 tona.

 

Nagradno pitanje: koliko tona ima zgrada koja se srušila?   Koga briga zapravo, osim možda onih koji su povezani sa nesrećom. Ponata slijedi u nastavku.

 

U današnje doba razvijenih komunikacija i IT tehnologije i prisutnosti eksperata svih profila na svakom koraku, ugledni novinari na terenu nisu u stanju doći do jedinstvenog podatka o nekom događaju. Vijesti kakva je ova gore ima na desetke ili stotine svaki dan (broj poginulih i ranjenih se razlikuje od jednih do drugih novina, procjenjena šteta uslijed neke nepogode nije ista u svim novinama, različite izjave očevidaca o istom događaju,...). Koliko su onda uopće točne informacije koje dobijamo, npr. je li onda točna informacija stara 2000 godina da su nekog tipa pribili na križ i on poslije ustane iz groba? A je li točna informacija da je Hitler zaustavio tenkove kod Dunquerquea da ne zgaze 300000 britanaca, jer je računao na savez sa GB za napad na ostatak Svijeta? Itd.

 

Poanta: koga briga za film, religiju i sva sranja koja se okolo pričaju - mislite svojom glavom i ne dajte se zavoditi   (i zanositi) onime što drugi pričaju!

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

pogledah oba dijela

 

-sto se religije tice i ja sam odgojen kao katolik i mada sam odavno odbacio te rituale i dalje se smatram vjernikom

vjerujem da nesto postoji ali mi ne sjeda "opis" postojecih relligija

mislim banalni primjer jednog od temelja crkve-  slavi se Bozic 25.12. i svi su zaludeni ovim onim a i sama crkva priznaje da se Isus nije tad rodio

nego da je to kasnije prilagodeno

 

 

evo jedan C/P obratite paznju na slavlje rodenja boga Sunca ...

 

"Budući da u Novom zavjetu ne stoji kada se točno rodio Isus, prvi kršćani nisu slavili Božić, nego samo Uskrs. Božić se počeo slaviti u Rimu u 4. stoljeću (u izvorima dokazana godina 336.). Do danas nije jasno zašto se Božić slavi baš 25. prosinca. Prevladavajuće je mišljenje da se Božić počeo slaviti toga datuma zato što se toga datuma u tada još uvijek većinski poganskom Rimu slavilo rođenje boga Sunca (Nativitas Solis Invicti - Rođenje nepobjedivoga Sunca) pa je Crkva željeći potisnuti taj poganski blagdan tada počela slaviti rođenje Isusa Krista koji je Božansko Sunce s visine."

 

 

evo sto franjevci kazu  (http://www.ofm.hr/juniorat/index.php?option=com_content&task=view&id=109&Itemid=36)  :

 

Krenimo sada na zanimljivi dio. Što se tiče usporedbi sa Horusom, Atisom, Krišnom, Dionizijem i Mitrom želio bih reći sljedeće: Isus nije rođen 25. prosinca poput ostalih „velikana“. Božić (rođenje Isusa iz Nazareta) je kao blagdan (25.12.) uveden tek u IV. st. u Rimu. To nije zbog stvarnog povijesnog događaja već simbolizma. Uskrsnuće Isusa Krista nema smisla ako ne slijedi blagdan Duhova (poslanje Duha Svetoga). Ako je Isus samo uskrsnuo, kakvo to značenje ima za nas??? Ako i mi nećemo uskrsnuti kao što je i Krist uskrsnuo, ako nema poslanja Duha – Uskrs nema smisla. Naglašavam da se Biblija ne čita kao roman ili povijesni pregled već u sebi ima teološku poruku koju je pisac želio reći svojim čitateljima. Bibliju treba tumačiti u kontekstu vremena u kojem je knjiga nastala.

 

 

 

jel sad malo lakse sjeda prvi dio Zeitgeista?

 

Doduse ne slazem se sa dijelom Zeitgeista gdje poricu da je Isus uopce postojao al to je vec druga prica..

 

 

-sto se tice 9/11 tu u Zeitgeistu nema niceg revolucionarnog- samo sturo skupljene informacije koje se na raznim izvorima

daju pronaci i puno detaljnije

 

- namjerno izazvani ratovi- samo ovcama novo NHF!

 Koje je ono opravdanje invazije na Irak?, Afganistan? sad po najnovijem je Pakistan na meti iako se uveliko do nedugo spominjala intervencija na Iran

tri zesce tockice ...

 

- monetarni sustav - pa ne prica samo autor zeitgeista o tome, preporucam pogledati intervjue sa Ron Paul-om (http://www.ronpaul.com/)

 

- da globalne kompanije i banke diktiraju svijetom - kome taj dio nije jasan?

 

ste culi kad za Monsanto !!!? ajmo sa laksima - Shell : pogledajte Monbiot-ov intervju sa direktorom Shella- mozda ce biti jasnije zasto

su bili i nasi ljudi kidnapirani u Nigeriji od strane strasnih nigerijskih "terorista" ...

ustvari pogledajte sve Monbiotove intervjue http://www.monbiot.com/

 

ste uspjeli uopce povuci analogiju sa Hrvatskom i zaduzavanjem kod svjetske banke,

forsiranjem WTO-a, EU, zabrane kampanje "kupujmo hrvatsko" i sto drugih primjera...

 

 

da je Zeitgeist mogao biti bolje napravljen - je

al da je hebeno pridonio otvaranju ociju velikom broju ljudi - JE na kvadrat

 

stoga tople preporuke onima koji ga nisu pogledali...

 

 

tko se zeli informirati o trenutnom stvarnom stanju u svijetu : http://therealnews.com/t/

nisam antisemit ali ovo sto Izrael uz potporu SAD-a radi palestincima vec desetljecima to je hebeni Holokaust..

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2009 8:31 (Jay P).
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Pogledao prvi dio (Zeitgeist).

Prva trećina malo dosadna, skoro zaspao, ali druge dvije...

Obavezno pogledati.

 

15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

za one koji zele sve to prouciti malo i sa filozofskog stajalista, toplo preporucujem youtube kanal Stefana Molyneuxa  - https://www.youtube.com/user/stefbot

16 godina
protjeran
offline
Zeitgeist

@Jay P

Svaka cast, dobro si proucio i analizirao.

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
DhulKarnain kaže...

za one koji zele sve to prouciti malo i sa filozofskog stajalista, toplo preporucujem youtube kanal Stefana Molyneuxa  - https://www.youtube.com/user/stefbot

 

potpis!
16 godina
offline
Zeitgeist

Jel ima kaj o ovoj blokadi plina gore sada?  Belji se

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, EVGA GF-GTX260 Core 216 896MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
protjeran
offline
Zeitgeist

Ajmo ljudi koristite mozak!

 

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...

Ajmo ljudi koristite mozak!

 

Ajde, ljudi, ajmo koristiti mozak! Iako sam pobornik teorija zavjere (Namigiva), "dokaz" koji si sad dao zapravo ide u prilog tome da nije bilo zavjere (bar ne zavjere u stilu da su ubacili avione u snimke). Na videu se vidi isti avion iz dvije posve razlicite perspektive - to je opticka iluzija, takvi se trikovi rabe na filmovima na bi se postigli zeljeni efekti (da bi se recimo cinilo da je lik blize akciji nego sto stvarno jest, da bi se nekog ucinilo visim ili nizim i sl.). Da imas dva videa iz iste perspektive i da se tada avioni drugacije krecu - onda bismo mogli o necem razgovarati. Ovako teoreticari urota optickim iluzijama sami sebe potkopavaju.
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
MorciTheCroat kaže...

Ajmo ljudi koristite mozak!

 

Ajde, ljudi, ajmo koristiti mozak! Iako sam pobornik teorija zavjere (Namigiva), "dokaz" koji si sad dao zapravo ide u prilog tome da nije bilo zavjere (bar ne zavjere u stilu da su ubacili avione u snimke). Na videu se vidi isti avion iz dvije posve razlicite perspektive - to je opticka iluzija, takvi se trikovi rabe na filmovima na bi se postigli zeljeni efekti (da bi se recimo cinilo da je lik blize akciji nego sto stvarno jest, da bi se nekog ucinilo visim ili nizim i sl.). Da imas dva videa iz iste perspektive i da se tada avioni drugacije krecu - onda bismo mogli o necem razgovarati. Ovako teoreticari urota optickim iluzijama sami sebe potkopavaju.
 Jel ti vidis da se na gornjoj snimci avion spusta prema WTC-u, a na donjoj se krece hotizontalno???
Ajmo koristit mozak.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...
Jel ti vidis da se na gornjoj snimci avion spusta prema WTC-u, a na donjoj se krece hotizontalno???
Ajmo koristit mozak.
Pa pocni onda koristiti mozak - uzmi u obzir perspektivu (polozaj i smjer u kojem je kamera okrenuta te zarisnu duljinu objektiva)! Zar nikad nisi cuo za opticke iluzije? Pogledaj recimo
,
,
i
video! Ma sto, ima ih na milijarde (upisi forced perspective). Jesi i dalje siguran da se radi o dva razlicita (nacrtana?) aviona? Jesi svjestan da bi svaki od ovih filmica (osim, uvjetno receno, Error and Ricky, jer je tu nesto drugo posrijedi) izgledali posve drugacije da se promijeni perspektiva?

Ovi filmovi ti jasno pokazuju da preko objektiva ne vidimo uvijek stvarnost onakvom kakva je. Mozda sam se i preblago izrazio - stvarnost zapravo jako rijetko vidimo - vidimo ono sto reziser zeli da vidimo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 0:43 (mbaksa).
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
MorciTheCroat kaže...
Jel ti vidis da se na gornjoj snimci avion spusta prema WTC-u, a na donjoj se krece hotizontalno???
Ajmo koristit mozak.
Pa pocni onda koristiti mozak - uzmi u obzir perspektivu (polozaj i smjer u kojem je kamera okrenuta te zarisnu duljinu objektiva)! Zar nikad nisi cuo za opticke iluzije? Pogledaj recimo
,
,
i
video! Ma sto, ima ih na milijarde (upisi forced perspective). Jesi i dalje siguran da se radi o dva razlicita (nacrtana?) aviona? Jesi svjestan da bi svaki od ovih filmica (osim, uvjetno receno, Error and Ricky, jer je tu nesto drugo posrijedi) izgledali posve drugacije da se promijeni perspektiva?

Ovi filmovi ti jasno pokazuju da preko objektiva ne vidimo uvijek stvarnost onakvom kakva je. Mozda sam se i preblago izrazio - stvarnost zapravo jako rijetko vidimo - vidimo ono sto reziser zeli da vidimo.

Kuzim kaj hoces reci, ali u 9/11 ima previse toga cudnoga.

Watch this:

 

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 9:29 (MorciTheCroat).
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist

Eh da, i ja sam gledao ove clues, sve dijelove. Moram priznati da djeluje prilicno uvjerljivo ta verzija, tako da ne vjerujem nikome :) Zato bih da mbaksa da svoje misljenje o tome, ipak se lik kuzi u optiku and stuff ;)

 

@mbaksa: Tamo kod one dvojice, ono su stepenice u pitanju? Vidi se po nacinu njihovog hoda i visini lijevog i desnog zida. A mislim da je i prostorija dosta duza nego sto se cini. Ali cool primjeri. :)

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...

Kuzim kaj hoces reci, ali u 9/11 ima previse toga cudnoga.

Ima previse toga cudnoga, ali videi koje si predlozio to nisu - rijec je o videozapisima koje je slozio netko tko valjda nikad u zivotu nije drzao kameru ili malo bolji fotic u ruci i nije se probao njima imalo kreativnije sluziti.

MorciTheCroat kaže...

Watch this:

 

Drugacije osvjetljenje i drugaciji balans bijele boje odgovorni su za razlicite boje na slici. Autor ocito nema blage veze da cim jace zumiras, da manje svjetla upada u objektiv i na senzor i da ce to uzrokovati manju svjetlinu slike kod veceg zuma, pogotovo ako nije ukljucena automatska ekspozicija. Dalje, ne mozes usporedjivat fotke i videozapise razlicitih zarisnih duljina - pogledaj ovo i ovo - objekt koji snimas je manje-vise isti, a pozadina se drasticno mijenja. Tip se poziva na perspektivu, a ignorira je! Ne mozes 3D prostor sniman s razlicitih mjesta objektivima razlicitih zarisnih duljina usporedjivati kao da se radi neiskrivljenom 2D prostoru - to su apsurdi. I ono, komentator kaze da se cini kao da su tornjevi nagnuti zbog kuta snimanja, a debil koji je radio film (mislim da je zbog ovog zaista zasluzio taj epitet) sad daje "dokaze", savrsene fotke na kojima se vidi da tornjevi nisu nagnuti. Pa komentator nije ni rekao da su tornjevi nagnuti, nego da se tako cini zbog kuta snimanja (opet dolazimo do zarisne duljine o kojoj autor filmica nema blage veze) - normalno je da profesionalno napravljene fotke budu napravljene tako da tornjevi ne izgledaju nagnuto. Mislim da je tim pokrivena vecina nebuloza u filmu.

Ako vec idemo raspravljat o teorijama zavjere, ajmo to onda napraviti kak spada, a ne ovakvim glupim filmicima, za koje je dosta da se debunkaju samo malo prouciti optiku. U edukaciji je spas. Namigiva
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2009 14:37 (mbaksa).
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
DrNasty kaže...

@mbaksa: Tamo kod one dvojice, ono su stepenice u pitanju? Vidi se po nacinu njihovog hoda i visini lijevog i desnog zida. A mislim da je i prostorija dosta duza nego sto se cini. Ali cool primjeri. :)

Objekti na lijevoj i desnoj strani nisu jednake velicine - znaci, prozor na lijevoj strani je udaljeniji od kamere i veci nego na desnoj, ali nam izgledaju jednake velicine. Soba je niza i kraca na desnoj strani.
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Sve ove optičke iluzije se pojavljuju u skoro svim TV prijenosima, samo tada nitko ne obraća pažnju na to.

16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
MorciTheCroat kaže...

Kuzim kaj hoces reci, ali u 9/11 ima previse toga cudnoga.

Ima previse toga cudnoga, ali videi koje si predlozio to nisu - rijec je o videozapisima koje je slozio netko tko valjda nikad u zivotu nije drzao kameru ili malo bolji fotic u ruci i nije se probao njima imalo kreativnije sluziti.

MorciTheCroat kaže...

Watch this:

 

Drugacije osvjetljenje i drugaciji balans bijele boje odgovorni su za razlicite boje na slici. Autor ocito nema blage veze da cim jace zumiras, da manje svjetla upada u objektiv i na senzor i da ce to uzrokovati manju svjetlinu slike kod veceg zuma, pogotovo ako nije ukljucena automatska ekspozicija. Dalje, ne mozes usporedjivat fotke i videozapise razlicitih zarisnih duljina - pogledaj ovo i ovo - objekt koji snimas je manje-vise isti, a pozadina se drasticno mijenja. Tip se poziva na perspektivu, a ignorira je! Ne mozes 3D prostor sniman s razlicitih mjesta objektivima razlicitih zarisnih duljina usporedjivati kao da se radi neiskrivljenom 2D prostoru - to su apsurdi. I ono, komentator kaze da se cini kao da su tornjevi nagnuti zbog kuta snimanja, a debil koji je radio film (mislim da je zbog ovog zaista zasluzio taj epitet) sad daje "dokaze", savrsene fotke na kojima se vidi da tornjevi nisu nagnuti. Pa komentator nije ni rekao da su tornjevi nagnuti, nego da se tako cini zbog kuta snimanja (opet dolazimo do zarisne duljine o kojoj autor filmica nema blage veze) - normalno je da profesionalno napravljene fotke budu napravljene tako da tornjevi ne izgledaju nagnuto. Mislim da je tim pokrivena vecina nebuloza u filmu.

Ako vec idemo raspravljat o teorijama zavjere, ajmo to onda napraviti kak spada, a ne ovakvim glupim filmicima, za koje je dosta da se debunkaju samo malo prouciti optiku. U edukaciji je spas. Namigiva
 Sve je to tako, tako, ali fakat mi nije jasno zasto sve snimke toga dana u "banani", a snimane su s vrhunskim TV kamerama jakih TV kuca?
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...
Sve je to tako, tako, ali fakat mi nije jasno zasto sve snimke toga dana u "banani", a snimane su s vrhunskim TV kamerama jakih TV kuca?
Kakve veze kvaliteta kamere ima sa zarisnom duljinom (iliti zumom, ako ne znas sto je zarisna duljina)? I, osim toga, o kakvoj je "banani" tu rijec? Ignorantsvo autora filmica ne znaci da su snimke u banani.

I kad si se vec dotakao TV kuca - u ono vrijeme jos uvijek su se koristile analogne kamere, a i americki standard je NTSC koji unistava boje. Osim toga, i svaka kuca moze na drugaciji nacin srediti sliku koju emitira - pogledaj si samo nase kuce - na HTV-u je slika pomalo blijeda, nekontrastna, slabih boja, dok Nova i RTL dignu kontrast i pojacaju boje - isti film ce na tim televizijama izgledati razlicito.
16 godina
protjeran
offline
Zeitgeist

 

Hmm jos jedna greska s analognim kamerama i jos taj NTSC (koji je fakat losiji od naseg PAL-a).

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Faerdhur kaže...

 

Zeitgeist, prvi dio, onaj dio o religiji - čisto sranje, možete zaboraviti, nije istina, a tko želi argumentirati neka mi se javi.

 

Druga polovica prvog dijela, tu već ima nešto... A Addendum? Tu je suprotno - prvi dio valja, drugi dio, o tehnološkom spasenju je sranje. Čovječanstvo je debelo nizbrdo, i nemamo kočnicu. Civilizaciji mora doći kraj, Zemlja traži ravnotežu među vrstama.

 

 

 ja sam nedavno gledao
film "dan kad se Zemlja zaustavila"
i ima jedna rečenica koju sam zapamtio
kaze ovako
"ljudi se mjenjaju samo onda kad su pred ponorom, dapače, na samom rubu"
razmisli malo
Psssssst Zecovi spavaju 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
edit:jeste gledali onaj dokumentarac gdje arhitekti i građevinari odgovorno tvrde da se zgrada nije mogla srušiti od toga kaj su se u zgradu zabijali avioni
navodno da su u podrumu grunule bombe
pa si vi mislite
da ti muka dođe kad to sve gledas i slusas
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.1.2009 22:41 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

o venus projectu postoji poseban dokumentarac, zove se future by design. ideja je odlična ali je to u praksi po meni neizvedivo, Fresco tvrdi ako ljudima daš sve što im treba da neće imat potrebu za nasiljem pa će tako nestat i policija i vojska.

Uglavnom fora je za pogledat..ako niš drugo mogu se neke ideje iz toga pokupit za bolji život..pogotovo oni vlakovi, pa zatim oni simetrični gradovi itd..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist

Pogledao sam drugi dio i stvarno je dobro  napravljen  ,nikako da pogledam  prvi  dio zbog  manjka  vremena  ali me  interesira  ako netko  zna sto vise  takvih dokumentarnih  filmova sto su tako  dobri  pa da  napisu  jer stvarno si volim pogledati i vidjeti  stajaliste i misljenje  ostalih  ljudi  uglavnom  ako netko  zna da nabroji  dukumentarne  filmove  poput  zeitgeista .

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
I kad si se vec dotakao TV kuca - u ono vrijeme jos uvijek su se koristile analogne kamere, a i americki standard je NTSC koji unistava boje. Osim toga, i svaka kuca moze na drugaciji nacin srediti sliku koju emitira - pogledaj si samo nase kuce - na HTV-u je slika pomalo blijeda, nekontrastna, slabih boja, dok Nova i RTL dignu kontrast i pojacaju boje - isti film ce na tim televizijama izgledati razlicito.
 Hmmm, mislim da se ovdje tvrdi da to nisu lowress kamere za 500 dolara (vrijeme snimke 0:59)

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...

 

Hmm jos jedna greska s analognim kamerama i jos taj NTSC (koji je fakat losiji od naseg PAL-a).

Sto konkretno te muci u tom filmicu, a da ima veze s kamerama?

MorciTheCroat kaže...
Hmmm, mislim da se ovdje tvrdi da to nisu lowress kamere za 500 dolara (vrijeme snimke 0:59)

O kakvim "low-res" kamerama pricas? Prije su se koristile SD kamere (kamere standardne rezolucije - rezolucije TV prijenosa i DVD-a - to nikako ne mozes nazvati low-res - smece web-kamera je low-res, stariji youtube videozapisi su low-res), sad se koriste HD kamere. Nadalje, tko to tvrdi? Taj "teoreticar zavjere" koji se lovi za svaku slamku? Jel je on provjerio kakve se kamere koriste? Tamo nabaci natpis "the high resolution NBC broadcast" - to ne znaci da su kamere kojima se snimalo vani HD nego da je emitirani program u HD-u. Da on ima HD snimku onoga sto su kamere snimale, zumirao bi je i pokazao to. Takodjer, nesto ga stalno muci "sunny day" - ono, sve puno dima, a on bi kristialno cistu i kontrastnu, photoshopiranu sliku - pa tko je tu lud!?
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
 Taj "teoreticar zavjere" koji se lovi za svaku slamku? Jel je on provjerio kakve se kamere koriste? Tamo nabaci natpis "the high resolution NBC broadcast" - to ne znaci da su kamere kojima se snimalo vani HD nego da je emitirani program u HD-u. Da on ima HD snimku onoga sto su kamere snimale, zumirao bi je i pokazao to. Takodjer, nesto ga stalno muci "sunny day" - ono, sve puno dima, a on bi kristialno cistu i kontrastnu, photoshopiranu sliku - pa tko je tu lud!?
 Jesi ti provjerio koje su se kamere koristile?

EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
MorciTheCroat kaže...
mbaksa kaže...
 Taj "teoreticar zavjere" koji se lovi za svaku slamku? Jel je on provjerio kakve se kamere koriste? Tamo nabaci natpis "the high resolution NBC broadcast" - to ne znaci da su kamere kojima se snimalo vani HD nego da je emitirani program u HD-u. Da on ima HD snimku onoga sto su kamere snimale, zumirao bi je i pokazao to. Takodjer, nesto ga stalno muci "sunny day" - ono, sve puno dima, a on bi kristialno cistu i kontrastnu, photoshopiranu sliku - pa tko je tu lud!?
 Jesi ti provjerio koje su se kamere koristile?
Zasto bih ja provjeravao koje su se kamere koristile? Nisam ja taj koji ima nesto za dokazati. Zasto skreces s teme?
15 godina
offline
RE: Zeitgeist
Jay P kaže...

- namjerno izazvani ratovi- samo ovcama novo NHF!

 Koje je ono opravdanje invazije na Irak?, Afganistan? sad po najnovijem je Pakistan na meti iako se uveliko do nedugo spominjala intervencija na Iran

tri zesce tockice ...

 

- monetarni sustav - pa ne prica samo autor zeitgeista o tome, preporucam pogledati intervjue sa Ron Paul-om (http://www.ronpaul.com/)

 

- da globalne kompanije i banke diktiraju svijetom - kome taj dio nije jasan?

 

ste culi kad za Monsanto !!!? ajmo sa laksima - Shell : pogledajte Monbiot-ov intervju sa direktorom Shella- mozda ce biti jasnije zasto

su bili i nasi ljudi kidnapirani u Nigeriji od strane strasnih nigerijskih "terorista" ...

ustvari pogledajte sve Monbiotove intervjue http://www.monbiot.com/

 

ste uspjeli uopce povuci analogiju sa Hrvatskom i zaduzavanjem kod svjetske banke,

forsiranjem WTO-a, EU, zabrane kampanje "kupujmo hrvatsko" i sto drugih primjera...

 

 

da je Zeitgeist mogao biti bolje napravljen - je

al da je hebeno pridonio otvaranju ociju velikom broju ljudi - JE na kvadrat

 

stoga tople preporuke onima koji ga nisu pogledali...

 

 

tko se zeli informirati o trenutnom stvarnom stanju u svijetu : http://therealnews.com/t/

nisam antisemit ali ovo sto Izrael uz potporu SAD-a radi palestincima vec desetljecima to je hebeni Holokaust..

 


 

 

Ovaj dio je jako dobro pogođen; za one koje malo više zanima američki plan dominacije svijetom (teorija zavjere? Jok sine, živa istina.), preporučam im sljedeće uratke:

 

- Engdahl, F. William: Stoljeće rata I i II, Sjeme uništenja

- Gray, John: Lažna zora: Iluzije globalnog kapitalizma

 

Probajte sa ovim djelima, pa ako vas zaintrigiraju, kasnije ćete već naći još takve tematike sami od sebe.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2009 12:32 (Marko_244).
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
angel of fire kaže...
edit:jeste gledali onaj dokumentarac gdje arhitekti i građevinari odgovorno tvrde da se zgrada nije mogla srušiti od toga kaj su se u zgradu zabijali avioni
navodno da su u podrumu grunule bombe
pa si vi mislite
da ti muka dođe kad to sve gledas i slusas
 
pa i nisu se srušili od samog udara. nego od požara. a kaj visoka temperatura radi čeliku? (kostu zgrade) a na tom čeliku tone, tone i tone ostalog teškog materijala.. gravitacija je učinila svoje
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
MorciTheCroat kaže...
mbaksa kaže...
 Taj "teoreticar zavjere" koji se lovi za svaku slamku? Jel je on provjerio kakve se kamere koriste? Tamo nabaci natpis "the high resolution NBC broadcast" - to ne znaci da su kamere kojima se snimalo vani HD nego da je emitirani program u HD-u. Da on ima HD snimku onoga sto su kamere snimale, zumirao bi je i pokazao to. Takodjer, nesto ga stalno muci "sunny day" - ono, sve puno dima, a on bi kristialno cistu i kontrastnu, photoshopiranu sliku - pa tko je tu lud!?
 Jesi ti provjerio koje su se kamere koristile?
Zasto bih ja provjeravao koje su se kamere koristile? Nisam ja taj koji ima nesto za dokazati. Zasto skreces s teme?
 Ah, nemas argumente.Zijev...
Ajde nek i drugi nesto govore.
EVE ONLINE http://www.afk-wrecking.com/ (EVE kanal "ELITC") http://cro4life.freehostia.com/ Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice