Zeitgeist

poruka: 256
|
čitano: 52.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

imam osjećaj da garfield neće ništa objašnjavati ,on je u svom pamfletu sve rekao..Osmijeh

moljac
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
r3d3f1n3 kaže...
191x7 kaže...

Odgledao sam i ja Zaitgeist (ja sam ga preporučio r3d3f1n3u lol).

Mogu vam reći da u dokumentarcu nije detaljno dokazano ništa (objašnjavajući 2 urote pretvaraju nešto treće da djeluje kao urota).

Evo npr početak, znaci zodijaka, Isus, Horus, Hrišna, sunce - poklapa se, ali je lako i pobiti.

Isus nije rođen 25og. 12. - to je datum uzet jer se ne zna toćan datum rođenja (uzet je tako zbog sunca).

Također Isus nije ime već titula. Ime je Emanuel.

Posjet trojice mudraca koji su nagovijestili novog Kralja Herodu zapisali su pisari kralja Heroda (postoji pisan dokaz).

Zašto postoje zapisi apostola ako su oni samo "fiktivni znaci zodijaka"?

Osim toga, što fali štovanju sunca, ta Bog je stvorio i njega. Osim toga pravom Kršćanu je i Bog Otac glavni, a On definitivno nije sunce.

Za drugi dio, Terorizam tih razmjera je fikcija i prikrivanje svačega - ta zavjera nije samo teorija.

A svjetske banke - pa šta i je bankarstvo doli baratanje vrijednošću koje nema jer nema ni robne razmjene. Barem ne u tolikoj nakladi.

Kapitalizam je robovlasništvo čiji je alat zbunjivanje javnosti. Live long and Prosper/ Good luck.

 ako zelis da ti se sada javno zahvalim evo - HVALA do neba! svakako pogledaj i drugi dio Addendum u kojem nema gotovo nista o religijama pa ce ti vjerojatno i bolje sjest (kad si se oko prvog dijela prvog dijela o religijama toliko usklincio...). takodjer drugi dio fino zaokruzuje cijelinu i nuzno ga je pogledat da dobijes pravu sliku. on se bavi uglavnom monetarnim sustavom, svjetskom bankom, mmf-om, projektom Venus, americkim ratovima (odlican dio) i predlaze neka rijesenja za borbu protiv sustava (odnosi se na amere). slazem se da u prvom i nije bilo nekih nevjerojatnih dokaza/teorija, ali to nije ni bitno. ono sto je bitno je da kriticki razmislis o svemu i sam odlucis kome ces vjerovat. ako ima i samo 10% istine (a vjerujem da ima puno vise) to je dovoljno da se covjek posteno zamisli oko mnogo toga. to sto si u postu isao objasnjavat tko je Isus govori koliko si radikalno nastrojen po pitanju vlastite religije i jako netolerantan prema kriticarima iste, ateistima (boli njih to sto ti mislis tko je bio Isus, oni ionak ne vjeruju), ali i pripadnicima neke druge religije kojih mozda ima i ovdje na forumu. sto je sa krizarskim ratovima, inkvizicijom? zasto i njih ne zastupas tako revno? za mir u svijetu i dobrobit covjecanstva ja bih se vrlo lako odrekao svoje religije. zar i sam ne vidis da te vlastiti crkveni vodje uce ksenofobiji i da ti ugradjuju sistem obrane cim netko ne daj Boze kaze da je Isus Sunce. Ovaj dio s terorizmom, ako imas nekih nedoumica pogledaj ovaj fantastican filmic na youtubeu STATISM IS DEAD mozda ti otvori oci. ovo s kapitalizmom stoji ali ne radi se o klasicnom robovlasnistvu vec onom ekonomskom, i mislim da je tu vise posrijedi kontrola i manipuliranje  masama (tu religijske vodje imaju strahovit utjecaj) nego zbunjivanju.
 
Kolega, koliko ti pričaš a koliko kažeš... vidi se da još nisi uzeo učit komunikacijske xD.
Evo vidiš, savjetuješ mi da se postavim kritički, ali da ne kritiziram taj video uradak ili tvoje mišljenje. Opet se ponašaš kao i inače (ne znam zašto uvijek očekujem nešto drukčije od tebe).
Osim toga, brkaš ateizam s antiteizmom (znamo razliku onih koji vjeruju da ima Boga ali ne vjeruje u Njega i onih koji ne vjeruju da Bog postoji). Steloskop.
Što se tiće crkvenih vođa, oko toga se, kao što već i sam znaš, u potpunosti slažem s tobom. Politička mafija. Kako i prije tako i danas.
Zanimljivo je čuti da bi se tako olako odrekao svoje religije za nešto fiktivno. Zašto se onda ne odrekneš fiktivnih stvari za svoju dobrobit?
Osim toga, zašto svi redom na taj Zeitgeist gledaju kao na nešto što se protivi religiji kad oni samo iznose razmatranja koja se podudaraju; slučajno ili namjerno.
Dragi moj r3d3f1n3, u javnosti si sklon iznositi tvrdnje koje dokazuješ vlastitim pobijanjem, ali i dalje nisi spretan u iznošenju optužbi na moju stranu.
Valjda ti neide; kao da jedan ideš na trojicu (morao sam ovo napisati lol).
U svakom slučaju ovdije ću priznati, pa i potvrditi da često sumnjam u teoriju deizma kao takvu. Nisam te smatrao dovoljno spektrualnim za razgovor o tim temama, ali ukoliko ti na tome inzistiraš, lako to možemo organizirati (zapravo možda čak i malo teže pošto ne znam kada ćemo se idući put vidjeti /možda na ispitu iz ekonomike). Sve ovo ponašanje prema "učenom ključu" odnosi se na samoprikaz prema drugima (vlada sveopči primitivizam) i obranu nečega što ima mogučnost realnog postojanja. Transcedentalno postoji ali vjerojatno ne u pojmljivom obliku i manifestira se vjerojatno i na načine koji i ti slutiš, ali oni su tabu tema kako i meni tako i ostalima.
Znanost tu ima štošta reći, ali ne može sve (barem ne još). Tu se slažemo.
No skill, just 191x7!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Garfield-LŠ kaže...

 

 

   ...

 

P.S. Ispričavam se svima koji razumiju stvar ili barem poštuju tuđe razmišljanje, jer mi je besmislena ova tema i svako raspredanje o njoj kada samo laži drže vodu( a i pitanje je uopće po njima da li je laž sama po sebi laž).

Ajd živjeli Vi meni.

 bez komentara. hvalis se koliko si sebican, ksenofobican, egoistican i iznad svega nedorastao bilo kakvom obliku intelektualne rasprave (iskreno s tobom ne bih raspravljao ni o vremenskoj prognozi). tvoj sovinisticki post nema nikakavih argumenata osim onih ad hominem i da se mene pita rado bih ti dao crveni karton da se malo ohladis i naucis da i drugi ljudi imaju pravo na vlastito misljenje pa tako i o religiji.




EDIT:
191x7> da si se tako odmah postavio, i u prvom postu, ne bi bilo potrebe da pisem onako dug post. kao i inace nije me briga sto ti mislis da ja mislim (kao da ti to mozes LOL), samo sam ti preporucio Zeitgeist 2 i rekao da ne lazes samom sebi o nekim stvarima. takodjer nigdje ti nisam branio da iznosis kriticke stavove o mojim stavovima niti sam spominjao antiteizam zato nemoj koristit svoju uobicajenu taktiku zbuni pa slazi (nesto na foru divide et impera) koju uvijek koristis kada nemas argumenata i da me isprovociras (u tome si jaaako uspjesan). Pozdrav i zivio mi 100godina!
real life is for people who suck at video games
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 2:57 (r3d3f1n3).
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
r3d3f1n3 kaže...
Garfield-LŠ kaže...

 

 

   ...

 

P.S. Ispričavam se svima koji razumiju stvar ili barem poštuju tuđe razmišljanje, jer mi je besmislena ova tema i svako raspredanje o njoj kada samo laži drže vodu( a i pitanje je uopće po njima da li je laž sama po sebi laž).

Ajd živjeli Vi meni.

 bez komentara. hvalis se koliko si sebican, ksenofobican, egoistican i iznad svega nedorastao bilo kakvom obliku intelektualne rasprave (iskreno s tobom ne bih raspravljao ni o vremenskoj prognozi). tvoj sovinisticki post nema nikakavih argumenata osim onih ad hominem i da se mene pita rado bih ti dao crveni karton da se malo ohladis i naucis da i drugi ljudi imaju pravo na vlastito misljenje pa tako i o religiji.
 
Idem se malo pravit glup pa razmatrati dvosmislenost ove tvoje poruke. Dvojici si odmah odgovorio. Pitam se samo koja je tebi osoba najdraža za razgovor i rasprave o raznim temama.

Edit: ovo gore sam napisao prije nego si ti potvrdio svoj edit, tako da ga nisam vidio. Zato ti se sad ispričavam. Uvijek me iznenadiš.
No skill, just 191x7!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 1:51 (191x7).
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

evo jedan LINK za one koji nisu gledali film( a među njih spadam i ja) ,sad bar znam o čemu se otprilike radi..  i kratki komentar:ovako na "prvu" mislim da ima dosta plagijata,otkrivanja "tople vode" ,recikliranog ili kakogod..možda inicijalno neke stvari stoje ali dugoročno  su mogući zavjerenici zaplovili skupa sa svima nama na već spomenutom "brodu luđaka" nošeni simo-tamo bez jasne perspektive(uostalom kao što to čovječanstvo čini od kad postoji)..

moljac
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 2:35 (seneka).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
cro_denis kaže...

ako netko  zna da nabroji  dukumentarne  filmove  poput  zeitgeista .

Komu se svidio Zeitgeist neka pogleda Ring of Power - Empire of the City. Zeitgeist je samo lagano zagrebao po površini te je odličan kao uvod u tematiku. No Ring of Power je nešto sasvim drugo, ide puno dublje u tematiku te otkriva većinu tajni kojih se Zeitgeist samo lagano dotiče... (otkriva tko je srušio tornjeve, tko je Isus, što hoće NWO bankari te koji im je konačni cilj)

Poput Zeitgeista i Ring of Power je isto napravljen u kućnoj radinosti, te ne postoji nikakvo ograničenje za download.

Google video...
http://video.google.ca/videoplay?docid=4675077383139148549

Kvalitetnija verzija za download (preporučam ju, jer je puno bolja slika nego preko Google videa)
http://thepiratebay.org/torrent/3821382/Empire_of_the_City_-_Ring_of_Power

Total Commander, Opera, eMule, 40tude Dialog, PowerPro, foobar2000, VLC, Outpost
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Ne vidim da je netko spomenuo film Esoteric Agenda. Film je u dosta stvari sličan Zeitgeistima, na trenutke ga je mučno gledati, ali svakako ga se isplati pogledati jer je kraj filma nešto što će vas natjerati na razmišljanje i daljnje istraživanje.

 

Preporučujem i dokumentarac Kymatica.

 

Ako nekoga zanima više neka traži autore: David Icke, Michael Tsarion, Jordan Maxwell... ovo su samo neki od zanimljivih autora čije teze navode na razmišljanje.

Za one koji vole humor tu su Bill Hicks i George Carlin.

 

 

 

Bor4c - human geek, level 30, technosexual, neutral good
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 18:04 (bor4c).
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
Sentinel kaže...
cro_denis kaže...

ako netko  zna da nabroji  dukumentarne  filmove  poput  zeitgeista .

Komu se svidio Zeitgeist neka pogleda Ring of Power - Empire of the City. Zeitgeist je samo lagano zagrebao po površini te je odličan kao uvod u tematiku. No Ring of Power je nešto sasvim drugo, ide puno dublje u tematiku te otkriva većinu tajni kojih se Zeitgeist samo lagano dotiče... (otkriva tko je srušio tornjeve, tko je Isus, što hoće NWO bankari te koji im je konačni cilj)

Poput Zeitgeista i Ring of Power je isto napravljen u kućnoj radinosti, te ne postoji nikakvo ograničenje za download.

Google video...
http://video.google.ca/videoplay?docid=4675077383139148549

Kvalitetnija verzija za download (preporučam ju, jer je puno bolja slika nego preko Google videa)
http://thepiratebay.org/torrent/3821382/Empire_of_the_City_-_Ring_of_Power

 Odlican fim, svakako pogledat
16 godina
offline
RE: Zeitgeist

Ajd se malo okanite te religije i primite se neceg drugog, recimo djela o monetarnom sustavu. Meni se cini da covjek u oba ta filma nema pojma sto prica. Recimo cjelo vrijeme se spominje nekakvo zaduzivanje, krediti, i da se to vraca nekakvoj firmi koja zgrce lovu? Pa ako stvarno postoji neka firma i neki vlasnik te firme koja zgrce svu tu lovu, tada bi trebao na ovome svijetu postojati netko tko ima milijarde milijardi. Bogataš I don't think so...

Kapitalizam je takav sustav u kojem se novac koristi za trgovinu dobrima. Naravno da taj novac zapravo dolazi od nikuda, ali ono sto je bitno da je kolicina novca ekvivalenta kolicini dobara koje imamo. Kako kolicina dobara konstantno raste, tako raste i kolicina novca, zato se i ubacuje stalno novac u sustav i dolazi do inflacije. Nema tu nikave urote, niti pljacke, niti ikakvih robova. Tako je kapitalisticki sustav zamisljen i dokazano je bolji od alternativnih sustava za koje znamo. Svatko tko se rodio prije 90te, u doba komunizma, zna da taj sistem bas nije najbolje funkcionirao. Smijeh 

A ono o "resource based ekonomiji" je stvarno smijesno. Ako izbacimo novac iz sustava, pa cime cemo ona trgovat? tako je, necemo trgovat, sve cemo zajedno radit i dijelit. Ako to nije komunizam, i to u onom svom najgorem obliku, neznam sto jest. Smijeh

Ima par problema koji nevaljaju u takvom sustavu (komunizmu, resource based ekonomiji, ili kako to vec hocete zvati):

1. nema nikakvog sustava nagradjivanja (onaj tko vise/bolje radi, dobiva vise), zbog cega ljudima nedostaje zelja za radom, i na kraju rade losije

2. nema konkurencije, sto je dobro sa stajalista sto nema razbacivanja resursa, ali proizvod/tehnologija koju dobivamo nije nuzno najbolja. npr. kad postoji vise tvrtki koja rade isti proizvod, opstaje ona koja uspije napraviti najbolji proizvod, ostali propadaju. u nekakvom komunizmu, radi se onaj prozivod za koji je netko odlucio da misli da je najbolja. nitko ne garantira da je taj tko je to odlucio najpametniji i najbolji za to, te da se nije mogao napraviti bolji proizvod.

 

Dok bi se prvi problem mogao rjesiti nekakom drogom, ispiranjem mozga ljudi, drugi problem je nerjesiv. Jedino mozda neka kolektivna inteligencija (ala borg), ili neka superiorna umjetna inteligencija, u svakom slucaju nista sto danas postoji.

 

Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
SupremeCommander kaže...

Ajd se malo okanite te religije i primite se neceg drugog, recimo djela o monetarnom sustavu. Meni se cini da covjek u oba ta filma nema pojma sto prica. Recimo cjelo vrijeme se spominje nekakvo zaduzivanje, krediti, i da se to vraca nekakvoj firmi koja zgrce lovu? Pa ako stvarno postoji neka firma i neki vlasnik te firme koja zgrce svu tu lovu, tada bi trebao na ovome svijetu postojati netko tko ima milijarde milijardi. Bogataš I don't think so...

Kapitalizam je takav sustav u kojem se novac koristi za trgovinu dobrima. Naravno da taj novac zapravo dolazi od nikuda, ali ono sto je bitno da je kolicina novca ekvivalenta kolicini dobara koje imamo. Kako kolicina dobara konstantno raste, tako raste i kolicina novca, zato se i ubacuje stalno novac u sustav i dolazi do inflacije. Nema tu nikave urote, niti pljacke, niti ikakvih robova. Tako je kapitalisticki sustav zamisljen i dokazano je bolji od alternativnih sustava za koje znamo. Svatko tko se rodio prije 90te, u doba komunizma, zna da taj sistem bas nije najbolje funkcionirao. Smijeh 

A ono o "resource based ekonomiji" je stvarno smijesno. Ako izbacimo novac iz sustava, pa cime cemo ona trgovat? tako je, necemo trgovat, sve cemo zajedno radit i dijelit. Ako to nije komunizam, i to u onom svom najgorem obliku, neznam sto jest. Smijeh

Ima par problema koji nevaljaju u takvom sustavu (komunizmu, resource based ekonomiji, ili kako to vec hocete zvati):

1. nema nikakvog sustava nagradjivanja (onaj tko vise/bolje radi, dobiva vise), zbog cega ljudima nedostaje zelja za radom, i na kraju rade losije

2. nema konkurencije, sto je dobro sa stajalista sto nema razbacivanja resursa, ali proizvod/tehnologija koju dobivamo nije nuzno najbolja. npr. kad postoji vise tvrtki koja rade isti proizvod, opstaje ona koja uspije napraviti najbolji proizvod, ostali propadaju. u nekakvom komunizmu, radi se onaj prozivod za koji je netko odlucio da misli da je najbolja. nitko ne garantira da je taj tko je to odlucio najpametniji i najbolji za to, te da se nije mogao napraviti bolji proizvod.

 

Dok bi se prvi problem mogao rjesiti nekakom drogom, ispiranjem mozga ljudi, drugi problem je nerjesiv. Jedino mozda neka kolektivna inteligencija (ala borg), ili neka superiorna umjetna inteligencija, u svakom slucaju nista sto danas postoji.

 

Nisi dobro shvatio dokumentarac. Monetarna ekonomija je PIRAMIDALNA struktura, što znači da će manjina biti na vrhu, a većina na dnu i taj sistem nužno dovodi do socijalne nejednakosti. Takav sustav nije prirodan i ne možeš naći nešto slično u prirodi, dok komunizam možeš - najočitiji primjer su ti mravi. Komunizam zato teoretski JEST idealan društveni sustav, ali zbog ljudskih slabosti on se nikada nije održao kao društveno uređenje. A to što komunizam nije zaživio u praksi ide u prilog tezi o bankarskoj zavjeri - jeste li se zapitali tko se najviše boji komunizma? Pa naravno, bankari - zašto bi dijelili 'teško' stečeno bogatstvo sa narodnim masama, kad im mogu uvaliti priču o razvoju kroz kapitalizam?
Moraju li ljudi raditi da bi se materijalno osigurali? Naravno da ne moraju (tu ne mislim na naše političare Smijeh) ako imaju naprednu tehnologiju. Upravo je to poanta cijele priče. Ako se ljudi oslobode rada u klasičnom smislu, mogu imati vremena za druge stvari, za nove ideje, razviti svoju kreativnost i druge stvari koje dovode do naglog društvenog razvoja. U klasičnom ekonomskom sustavu većina ljudi praktički radi da bi preživjela i time društvo ima manje potencijala za razvoj, a nedostatkom resursa izbijaju ratovi i krize. Sa trenutnom ekonomijom nikada nećemo stići ni na Mjesec, a kamoli dalje u svemir...
Kad govorimo o ljudskoj pohlepi i inim stvarima koje dovode do socijalnih nejednakosti, jedna od ideja Venus projekta je i to da na čelo svjetske vlade dovedu strojeve sa umjetnom inteligencijom - naravno, ne da vladaju ljudima već da im služe. Po meni je to odlična ideja, jer strojevi se ne mogu 'iskvariti' kao ljudi. Naravno, sad će se naći netko pametan i reći da bi se strojevi mogli jednom pobuniti protiv ljudi kao u Terminatoru...

I još jedna sitnica, koju vidim da nitko nije primjetio. Jeste li primjetili kakvo je društveno uređenje u Star Trek serijalu? Tamo su odavno riješili pitanje svoje ekonomije, a po meni Venus projekt upravo vodi u tom smjeru.

I zato ljudi, PROBUDITE SE! Mijenjajte svijet nabolje, makar to bila i samo želja. Podržite Venus projekt internet peticijom - link

A ovdje je detaljnije opisan pokret Zeitgeist (na hrvatskom).



Bor4c - human geek, level 30, technosexual, neutral good
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 21:39 (bor4c).
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
syncmaster245b kaže...

@Assassin

 

Covjek vidi ono sto zeli vidjeti, pa cak kada toga tamo apsolutno nema.

Vidio ti to ili ne, piramida sa okom se nalazi na novcanici od 1 dolara i takva piramida je simbol masona. Ja to niukom slucaju NE ZELIM vidjeti, ali vidim, jer nisam slijep! S tvojom teorijom se slazem, ali ne u ovom kontekstu.
Ali dobro dosta sad o masonima, vratimo se na temu i zavrsimo s ovom digresijom.
Cinjenica je da je Crkva jako puno puta bila u krivu, cinjenica je da je Crkva jako puno puta prolijevala neduznu krv samo da bi dokazala da je u pravu, i cinjenica je da je Crkva jako puno puta svjesno lagala zato da bi se obogatila i postigla vecu moc i prosireniji utjecaj.
Ako pogledas, sto je crkva dobro napravila? Nista! Znam, sad ce vecina vas rec: "Pa jesi ti covjece normalan, jesi ti ikad cuo za Caritas i slicne organizacije?!". Jesam, cuo sam. Ali isto tako znam da je vecina tih organizacija (a posebno Caritas) jedan od najvecih investitora u AMERICKU VOJSKU! Da, istu onu vojsku koja je srusila WTC, istu ona vojsku koja svakodnevno prolijeva neduznu krv, bas kao sto je to i Crkva nekad cinila sa onima koji nisu bili istog misljenja kao ona (Crkva, tj. njeni clanovi na visokim polozajima). I da, istu onu vojsku koja svakodnevno trosi GOMILU novaca dovodeci svijet u krizu. I pod "vojska" ne mislim na vojnike koji riskiraju svoj zivot za neke sulude ideale, nego na one koji iz sigurnih udaljenosti njima upravljaju. Sve ovo skupa mi se gadi i zato mislim da Zeitgeist treba pogledati svatko, kakvo god misljenje imao.
Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 12:15 (Assassin).
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Kako vjerovati (ne kažem da ne vjerujem pojedinim djelovima) filmu koji, kao što baksa kaže, ima par neistina (koje btw nisu laži, jer samo u ovim okolnostima, neistine nisu laži Smijeh) o, recimo, najvažnijim stvarima na svijetu (religiji)?

Zeitgeist Movement ustvari ne kontam. Hajdemo da vam probudimo svijest, i stvorimo neki stav, koji je btw, naš stav. Tj. samo prelazite iz jedne grupe "fanatika" (religioznih), u drugu grupu, nereligioznih (itd.) Koja je razlika?
To mi izgleda kao "Mislite svojim glavama, mislite kao mi."
Jer, ako sam dobro skontao, ako (slučajno) vjeruješ u boga, ne možeš biti dio Zeitgeist Movementa, iako se slažeš sa ostalim stavovima pokreta.

 

Zalažem se za ovakve filmove, ali malo objektivnije, open-minded što bi se reklo.

Ljude dijelim na dobre i loše. Ne zanima me da li su vjernici, ateisti, skeptici, homoseksualci, crni - bijeli - plavi, i ne pada mi na pamet da se trudim vjernike uvjeravat da bog ne postoji, ili suprotno, i zašto se truditi raditi takve stvari. Ne možete dokazati da bog ne postoji, isto što ne možete dokazati da postoji. I to je kraj.

Mislim da filmovi poput Zeitgeista, a i oni pro-religijski, mogu promijenit stav onim ljudima koji ga ustvari i nemaju, niti su ga ikada imali. Ljudima koji mijenjaju mišljenja u smjeru koji je u tom trenutku IN.

 

Molim bez napada, ovo je samo moje bezopasno mišljenje. Smijeh


"The most effective way to have any lie accepted is to mix it with enough accurate truth - such as exposing political deception. Zeitgeist does this most skilfully by exposing the truth behind the 911 cover-up and the Federal Reserve. The evidence revealed about these little-known facts is so compelling that it makes you think that everything else must be truth too, but this is far from true..."

 

Karma is a funny thing.
15 godina
offline
Zeitgeist

Ma fakat je dobar taj Zeitgeist ako ništ drugo onda bar iz razloga što te tjera da razmišljaš. Potakne te da se zapitaš o stvarima koje se uzimaju zdravo za gotovo a vjerujem da to i jest glavna ideja filma. Dugo sam bio skeptičan dovodeći u pitanje postojanje Boga ali sada sam sve više siguran kako je to sve skupa instrument za fino dirigiranje ljudima.

 

Uvijek mi je bila interesantna činjenica kako na svakom dijelu kugle zemaljske ljudi vjeruju u neko više biće - problem je naravno što je kod svakog naroda ono različito. Ako zamislimo kako bi danas izgledao svijet da nije bilo pokrštavanja i širenja vodećih religija, bilo bi to jako šaroliko. Što se dogodilo Indijancima koji su vjerovali pitaj boga (ha ha pitaj boga Namigiva) koliko godina u duhove? Prešli ljudi na kršćanstvo ili nešt drugo. Smiješno! Kako možeš odbaciti nešto takvo. Egipatski bogovi se više ne štuju, a sjetimo se samo iz povijesti koliko je bilo grčkih i rimskih bogova? I svi su oni preko noći nestali. WTF! Kao gradili su im kućne hramove i dizali različita zdanja a onda su odbacili jer je došao netko kul, dečko iz kvarta. Ma dajte! I uvijek mi je bio znaimljiv podatak da su grčki i rimski bogovi imali paralelne likove samo različitih imena - očito je prepisivanje bilo popularno i u to vrijeme. Da li to znači da su ti svi ljudi bili budale? Ako pogledamo i dan danas mnoga plemena koja žive raspršena po raznim džunglama i nepristupačnim predjelima do kojih utjecaj civiliziranog svijeta nije dopro vjeruju u svoje drevne bogove, kako su vjerovali i njihovi pretci. Da li će ti ljudi završiti u paklu? I sl.

 

Hipotetski gledano kroz oči kršćana - kakav bi bio stav Boga (recimo da Bog postoji) na činjenicu da nitko ne može birati gdje će se roditi i pod okriljem koje religije? Ili pak roditi se u obitelji nevjernika. Da li je to dijete krivo što je Adam bio hedonist te popapao jabuku? Pa će svaki čovjek koji je rođen i odgajan tamo gdje ne dopire kršćanstvo također dobiti teret koji se briše krštenjem? Kada malo bolje pogledam na to sve skupa - to bi bila jedna predivna priča za laku noć i ništa više. Zar ne bi Bog bio pametan pa utjecao na ljude na način da mu se podrede i barem da cijeli svijet krene iz početka vjerujuć u njega. Jer koji je smisao dati mogućnost spašavanja samo onih koji vjeruju u njeg - zapravo samo onih koji uopće imaju mogućnost ako su upoznati sa religijom, tj da je religija kročila na njihov prag. Zar ne bi svi ljudi trebali biti jednaki? Ako ništa drugo onda barem po rođenju, svako dijete je neispisana ploča - ako krenemo od toga kakav je to bog "čovjek" ako dopušta da pola novorođenčadi automatski proslijedi u pakao jer su ovi odmah po rođenju lišeni utjecaja kršćanstva i mjestom svog rođenja zapečaćena im je sudbina? Npr. rodi se beba u Maroku a sveti Petar samo pukne žig "nevjernik". Malo se šalim ali razumjeli ste što sam htio reći.

 

Evo pronašao sam jednu zanimljivu stranicu na kojoj je netko izbrojao koliko je ljudi ubio Bog (kršćanski) po Bibliji. Eto ja ne posjedujem Bibliju ali ako netko posjeduje bilo bi mi jako drago ako bi netko mogao provjeriti istinitost podataka. Pokraj svake cifre poginulih stoji i oznaka u kojem se dijelu knjige nalazi podatak.

 

Evo linka:
http://www.val.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=540:biblija-koliko-je-ljudi-ubio-qbogq&catid=16:clanci&Itemid=93

 

U svakom slučaju golica maštu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 23:16 (Stimulans).
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...

Kako vjerovati (ne kažem da ne vjerujem pojedinim djelovima) filmu koji, kao što baksa kaže, ima par neistina (koje btw nisu laži, jer samo u ovim okolnostima, neistine nisu laži Smijeh) o, recimo, najvažnijim stvarima na svijetu (religiji)?

Kad pokusavas nekoga ismijati pobrini se da si u pravu, umjesto da time iskazujes manjak vlastitog intelekta. Laz i neistina nisu pravi sinonimi. Kao sto rekoh, laz implicira svijest o neistinitosti/netocnosti, implicira nepostenje, varanje - dakle, svjesno iznosenje neistine ili namjerno iznosenje neistine s nekim ciljem. Ako ti i dalje nije jasno u cemu je razlika, preporucam da procitas clanak o lazi/laganju na Wikipediji ili konzultiraj rjecnike. Citiram dio:

To lie is to state something that one knows to be false or that one has not reasonably ascertained to be true with the intention that it be taken for the truth by oneself or someone else.

Merriam-Webster dictionary:
   lie - intransitive verb 1 : to make an untrue statement with intent to deceive 2 : to create a false or misleading impression
       - lie is the blunt term, imputing dishonesty

  untruth - 1 archaic : disloyalty 2: lack of truthfulness : falsity 3: something that is untrue : falsehood

Autor Zeitgeista u vrijeme kad je radio film nije znao da neke stvari koje je ukljucio u film (a koje nije izmislio, nego ih je preuzeo iz drugih izvora) nisu istinite, tocne. Kad je to saznao, javno i otvoreno je rekao da Zeitgeist sadrzi neke neistinitosti u dijelu vezanom uz religije.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 23:31 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist

Morao sam očekivat spominjanje intelekta kada iznosim "suprotno" mišljenje...

 

Nikoga ne želim ismijati, i čak sam prije spomenuo da poštujem vaše mišljenje, a i od svake druge osobe ovdje.

 

Sada mogu da vas pitam, kako znate da autor Zeitgeista nije znao da neke stvari nisu istinite, i samim time, svjesno iznosio laži? To niko ne može da zna osim njega, i na nama je da mu vjerujemo ili ne.

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2009 23:55 (CikaSpaso).
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...

Morao sam očekivat spominjanje intelekta kada iznosim "suprotno" mišljenje...

 

Nikoga ne želim ismijati, i čak sam prije spomenuo da poštujem vaše mišljenje, a i od svake druge osobe ovdje.

Nisi iznosio "suprotno" misljenje, nego si posprdno iznio netocne tvrdnje, sto sam ti i dokazao.

CikaSpaso kaže...

Sada mogu da vas pitam, kako znate da autor Zeitgeista nije znao da neke stvari nisu istinite, i samim time, svjesno iznosio laži? To niko ne može da zna osim njega, i na nama je da mu vjerujemo ili ne.

Otkud tebi pravo da bez ikakvog dokaza tvrdis da je covjek lagao? Tim vise sto je, kad je saznao da bi neke tvrdnje koje je iznio mogle biti netocne (nije mogao islijediti relevantni izvor informacije, odnosno nije uspio saznati odakle su potekle informacije koje je pokupio s nekih stranica), to i rekao? Zar nije covjek nevin dok mu se ne dokaze krivnja?

Ja isto tako tebi mogu reci da si ti lagao kad si rekao da su neistine lazi (tim vise sto sam napomenuo da "laz implicira svjesno iznosenje neistina" - zasto si bio lijen provjeriti tu moju tvrdnju?). Kako da ja znam da ti nisi znao da su laz i neistina dvije razlicite stvari?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Nisi iznosio "suprotno" misljenje, nego si posprdno iznio netocne tvrdnje, sto sam ti i dokazao.

Dokazali ste mi da nije lagao? Iznosite svoje mišljenje, ne činjenicu. Ne možete dokazati da li je lagao ili nije (kao ni ja), tako da se opet vračamo na početak, a to ne želim.

Otkud tebi pravo da bez ikakvog dokaza tvrdis da je covjek lagao? Tim vise sto je, kad je saznao da bi neke tvrdnje koje je iznio mogle biti netocne (nije mogao islijediti relevantni izvor informacije, odnosno nije uspio saznati odakle su potekle informacije koje je pokupio s nekih stranica), to i rekao? Zar nije covjek nevin dok mu se ne dokaze krivnja?
Ja isto tako tebi mogu reci da si ti lagao kad si rekao da su neistine lazi (tim vise sto sam napomenuo da "laz implicira svjesno iznosenje neistina" - zasto si bio lijen provjeriti tu moju tvrdnju?). Kako da ja znam da ti nisi znao da su laz i neistina dvije razlicite stvari?

Opet ponavljam, nisam rekao da je lagao, nego sam vas to pitao, i nisam ni očekivao odgovor, jer mi ne možete tačno odgovoriti.

Ono što hoću da kažem (opet), je da ćete vi kao skeptik (pretpostavljam), vjerovati njemu, ali neko drugi neće. Tu rasprava o njegovoj iskrenosti prestaje, jer ne vodi nikamo.

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 0:36 (CikaSpaso).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

Ma fakat je dobar taj Zeitgeist ako ništ drugo onda bar iz razloga što te tjera da razmišljaš.

 Argument o "tjeranju na razmišljanje" nema apsolutno nikakvog smisla, jer na razmišljanje te mogu tjerati i stvari koje nemaju nikakve veze sa istinom. Christy Canyon filmovi isto tjeraju na razmišljanje.
16 godina
moderator
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
Dokazali ste mi da nije lagao? Iznosite svoje mišljenje, ne činjenicu.
Molim te nemoj mi govoriti "vi" - na forumu smo, forum je neformalno sredstvo komunikacije i - nisam star kao sto izgledam na avataru. Namigiva

Misli da se nismo dobro razumjeli. Dokazao sam ti da iznosenje neistina i laganje nisu jedna te ista stvar (sto si implicirao posprdnim komentarom koje btw nisu laži, jer samo u ovim okolnostima, neistine nisu laži Smijeh?).

CikaSpaso kaže...
Ne možete dokazati da li je lagao ili nije (kao ni ja), tako da se opet vračamo na početak, a to ne želim.

...
Opet ponavljam, nisam rekao da je lagao, nego sam vas to pitao, i nisam ni očekivao odgovor, jer mi ne možete tačno odgovoriti.
Kao sto rekoh, covjek je nevin dok mu se ne dokaze krivnja. Sad znamo da je iznio neke neistine. I to je sve sto znamo. Ne postoje indicije da je lagao.

Ne shvacam kako sad kazes da nisi rekao da je lagao, a upravo to si implicirao onim posprdnim komentarom i  jos si na kraju poruke citirao odlomak na engleskom jeziku koji se bavi upravo laganjem.

CikaSpaso kaže...
Ono što hoću da kažem (opet), je da ćete vi kao skeptik (pretpostavljam), vjerovati njemu, ali neko drugi neće.
Kao skeptik necu nuzno vjerovati ni njemu ni bibliji ni ne znam cemu, nego cu kao skeptik otvoreno i kriticki sagledati ono sto se stavi ispred mene. Mislim da je imao dobre intencije, ali da je to pokvario time sto nije dovoljno provjerio izvore iz kojih je prikupljao informacije pa se sad covjek pita sto od onog sto se tice religijskog dijela je istinito. Sad sam vec zaboravio sto je sve tocno bilo u Zeitgeistu pa necu komentirat sam sadrzaj.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...
Stimulans kaže...

Ma fakat je dobar taj Zeitgeist ako ništ drugo onda bar iz razloga što te tjera da razmišljaš.

 Argument o "tjeranju na razmišljanje" nema apsolutno nikakvog smisla, jer na razmišljanje te mogu tjerati i stvari koje nemaju nikakve veze sa istinom. Christy Canyon filmovi isto tjeraju na razmišljanje.
 ..i ne samo to.nego te mogu dovesti u zabludu.           ".U povijesti čovječanstva i u svome životnom iskustvu možemo razlikovati tri vrste tmina. Primjerice, tame uzrokovane pojedinim zločinima koji zatamnjuju i nagrđuju čovječanstvo: nasilja, otmice, krađe, pronevjere, nepoštenje, nevjere. One zamagljuju dušu počinitelja zločina. To su tmine naših osobnih grijeha.
Na drugom su mjestu tame koje možemo nazvati društvenim zabludama, različitim neredima koji kvare i razaraju društvo, čineći ga nezdravim i bolesnim: nezaposlenost, gospodarske krize, prošireni oblici korupcije, političke krize u kojima se gubi smisao zajedničkog života i zalaganja, nesuglasice, sukobi, ratovi. Sve to vodi u razdvajanje i razaranje društvenog tkiva koje nije izazvano ovom ili onom zločinačkom radnjom već postaje znakom opće bolesnog stanja nekog društva, znakom teške bolesti koja napada i uništava tijelo naroda i društva. Te strašne pojave nazivamo tminama jer su plod pogrešnih usmjerenja, nerazumnog ponašanja, nejasnoća, pogrešnog shvaćanja društvenih i civilnih procesa, nepoznavanja uvjeta razvoja određene zajednice. To su grijesi volje i zajedničkog stava, posljedice kolektivnih zabluda u procjenjivanju i proširene moralne i duhovne lijenosti.
"       -ovo je citat iz dijela bozanićeva govora,ja tu ne vidim neke suštinske razlike,osim u onom dijelu gdje se zeitgeistov proglas obrušava na religiju..
moljac
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 1:13 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Misli da se nismo dobro razumjeli. Dokazao sam ti da iznosenje neistina i laganje nisu jedna te ista stvar (sto si implicirao posprdnim komentarom koje btw nisu laži, jer samo u ovim okolnostima, neistine nisu laži Smijeh?).

Slažem se.

Kao sto rekoh, covjek je nevin dok mu se ne dokaze krivnja. Sad znamo da je iznio neke neistine. I to je sve sto znamo. Ne postoje indicije da je lagao.

Kao što ne postoje da nije lagao. Sve dok se ne dokaže suprotno. Namigiva Da se opet ne vračamo na iste stvari, želim da kažem, da ja stvarno mislim da nije lagao, i da se nije dovoljno informirao, ili se nije želio informirati, kako bi taj dio o religiji bio interesantniji, i nebi gubio na kvaliteti.

Kao skeptik necu nuzno vjerovati ni njemu ni bibliji ni ne znam cemu, nego cu kao skeptik otvoreno i kriticki sagledati ono sto se stavi ispred mene. Mislim da je imao dobre intencije, ali da je to pokvario time sto nije dovoljno provjerio izvore iz kojih je prikupljao informacije pa se sad covjek pita sto od onog sto se tice religijskog dijela je istinito. Sad sam vec zaboravio sto je sve tocno bilo u Zeitgeistu pa necu komentirat sam sadrzaj.

E to je ono za šta se svi ovdje zalažemo, da se stvari gledaju kritički. Ali, dosta ljudi to neće uraditi i slijepo će vjerovati svakoj tvrdnji iznesenoj u ovom filmu. Ti ćeš shvatiti da neke stvari nisu potpuno tačne, i nećeš potpuno vjerovati, ali ostali neće znati da nije sve tačno, i povjerovat će sve.

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 9:50 (CikaSpaso).
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...
Stimulans kaže...

Ma fakat je dobar taj Zeitgeist ako ništ drugo onda bar iz razloga što te tjera da razmišljaš.

 Argument o "tjeranju na razmišljanje" nema apsolutno nikakvog smisla, jer na razmišljanje te mogu tjerati i stvari koje nemaju nikakve veze sa istinom. Christy Canyon filmovi isto tjeraju na razmišljanje.
 Ma nemoj?
Nego ti bi radije ono "daj Coca Colu, hamburger i puno zabavnog programa na telki i to je to".
Sto gluplja nacija, to bolje jer je s takvom nacijom lakse upravljat.
Zeitgeist navodi u kojem smjeru da razmisljamo, i da ne vjerujemo svemu sto vidimo na komercijalnim tv postajama.
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...



Zeitgeist Movement ustvari ne kontam. Hajdemo da vam probudimo svijest, i stvorimo neki stav, koji je btw, naš stav. Tj. samo prelazite iz jedne grupe "fanatika" (religioznih), u drugu grupu, nereligioznih (itd.) Koja je razlika?
To mi izgleda kao "Mislite svojim glavama, mislite kao mi."
Jer, ako sam dobro skontao, ako (slučajno) vjeruješ u boga, ne možeš biti dio Zeitgeist Movementa, iako se slažeš sa ostalim stavovima pokreta.

 

 

 

 Ovaj dio Zeitgeista o religiji ne vjerujem, vec mi je puno zanimljiviji ostatak i ne mislim da ne mozes bit dio ZM-a ako vjerujes u Boga kao ja.
Jos jedna stvar mi je zanimljiva ovdje na forumu, a to je da se svi kacite za dio Zeitgeist-a o religiji, a ne za ostatak koji je puno bolji i zanimljiviji.
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Ljudi, većina vas, vidim, nije shvatila stvari vezane uz prvi dio Zeitgeista koji govori o religiji, već vas je podijelila na dva tabora - one koji su za i one koji su protiv činjenica iznešenih u filmu. Zeitgeist ne poriče postojanje Boga, već daje predodžbu o tome kako se kroz povijest razvijala svijest o Bogu i o svijetu koji nas okružuje. Tu je najveći problem što se izjednačavaju vjera, religija i Bog, a u stvari su to tri odvojena pojma koja se moraju tumačiti ponaosob. Mislim da je manje bitno je li Isus postojao kao osoba ili je on personifikacija Sunca, je li bio muškarac ili žena, čovjek ili božanstvo - bitna je ideja koju taj Isus nosi. Na kraju krajeva, mi ne možemo ni znati što je od toga istina, jer nismo živjeli u to doba. Ali, ako prihvatimo Isusa kao nekoga tko je širio pozitivne vrijednosti, onda prihvaćamo i pozitivnu svijest. Žalosno je to što su neki pokreti iskoristili Isusa kao sredstvo za vlastite interese i činili loše stvari u njegovo ime te stavili monopol na korištenje njegovog imena i djela. Mislim da je to autor i htio reći u ovom dijelu o religiji.

 

 

Bor4c - human geek, level 30, technosexual, neutral good
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Nietzsche je rekao da "je čovjek izmislio boga i sad kleči pred njim" , što je vjerovatno točno.. ali nije ga izmislio bez veze..U osvitu čovječanstva valjda iz straha, a danas mu se isto tako manje-više dragovoljno klanja..ne više iz straha nego zbog nepodnošljive spoznaje o vlastitoj smrtnosti a i slabosti tijekom života..(kao što kaže  slovenski filozof žižek i ateisti vole poznavati nekog ko vjeruje)..Šta zeitgeist pokret nudi kao alternativu tome..?

moljac
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 21:18 (seneka).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
seneka kaže...

Nietzsche je rekao da "je čovjek izmislio boga i sad kleči pred njim" , što je vjerovatno točno.. ali nije ga izmislio bez veze..U osvitu čovječanstva valjda iz straha, a danas mu se isto tako manje-više dragovoljno klanja..ne više iz straha nego zbog nepodnošljive spoznaje o vlastitoj smrtnosti a i slabosti tijekom života..(kao što kaže  slovenski filozof žižek i ateisti vole poznavati nekog ko vjeruje)..Šta zeitgeist pokret nudi kao alternativu tome..?

Pogledaj dokumentarac Kymatica u kojem se upravo govori o tome, autor vrši psihoanalizu čovjeka i društva. Poanta je da svo zlo ovoga svijeta dolazi od nas samih u obliku Lažnog Ega.

A ako pogledaš dokumentarac Esoteric Agenda, doći ćeš i do odgovora na pitanje kakvu alternativu 'nudi' Zeitgeist pokret.


Bor4c - human geek, level 30, technosexual, neutral good
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
bor4c kaže...
 
Moraju li ljudi raditi da bi se materijalno osigurali? Naravno da ne moraju (tu ne mislim na naše političare Smijeh) ako imaju naprednu tehnologiju. Upravo je to poanta cijele priče. Ako se ljudi oslobode rada u klasičnom smislu, mogu imati vremena za druge stvari, za nove ideje, razviti svoju kreativnost i druge stvari koje dovode do naglog društvenog razvoja. U klasičnom ekonomskom sustavu većina ljudi praktički radi da bi preživjela i time društvo ima manje potencijala za razvoj, a nedostatkom resursa izbijaju ratovi i krize. Sa trenutnom ekonomijom nikada nećemo stići ni na Mjesec, a kamoli dalje u svemir...
I još jedna sitnica, koju vidim da nitko nije primjetio. Jeste li primjetili kakvo je društveno uređenje u Star Trek serijalu? Tamo su odavno riješili pitanje svoje ekonomije, a po meni Venus projekt upravo vodi u tom smjeru.
 
Danas ne postoji takva tehnologija. Niti ce postojati u neko dogledno vrijeme. Star Trek je cca. 2400 godina, dakle, za 400 godina mozda budemo negdje blizu, danas to nismo. Cak i da nekako napravis dansa robote koji ce to sve raditi, i dalje ti ostaje problem ogromne kolicine energije koja ti treba. Ako izbacimo nekakve gluposti tipa solarne ploce, vjetrenjace i slicno na kojima bi se potrosilo vise resursa za proizvodnju i odrzavanje nego sto bi se dobilo energije, ostaju nekakve napredne nuklearne elektrane (spominje se fuzija na stranici od Venus projekta) koja gle cuda, jos danas ne postoji Smijeh.  A nije da se nisu ulozile milijarde u razvoj.
 
Izgleda da ljudi zaboravljaju da svijet i sa ovakvim sistemom  kakav je (kapitalizam), ide jako naprijed. Ne tako davno, prije samo stotinjak godina, vecina ljudi je radila na polju po cijele dane i nije imala gotovo nista, jedva se prehranila. Danas gotovo svaki seljak ima dva auta, televizor, internet, veliku kucu, mogucnost brzog obilaska cijelog svijeta (mnogi idu na ljetovanje/zimovanje u daleke strane zemlje), itd... I to nije rezervirano samo za 0.0001% populacije, nego za poprilican broj ljudi.
 
Ne sumnjam uopce da cemo do 2400. vrlo vjerojatno biti tamo gdje je Star Trek, i to sa i ovakvim sistemom koji je. A onda cemo moci razmisljati o tome da li nam vise kapitalizam treba, ili cemo nekako drugacije djeliti ta dobra koja imamo u izobilju.
Da svijet nije bas pravedan, to je istina.  Zasto npr. ljudi u kini imaju 10x manje prihode od ljudi u hrvatskoj a isto rade? Da li je to nuzno? Pa vjerojatno nije, ali koliko bi se ljudi u hrvatskoj zelilo odreci dijela svog bogatstva da bi nekome u kini bilo bolje? Sumnjam da bas puno...
Dakle ovo je moj stav: Tehnologija se i danas uz ovakve uvjete (kapitalizam) prilicno dobro razvija, vjerujem i bolje nego sto bi to bilo u nekom komunistickom sistemu. Nekih stvari imamo i danas u izobilju i mozemo ih djeliti gotovo besplatno (jako jeftino), kao sto je npr. zrak, voda (u vecini zemalja), internet, el. energija, pa cak donekle i hrana (kruh, riza, tjestenina, krumpir,  to je stvarno jeftino danas i dostupno svima u daleko vecim kolicinama nego sto se moze pojesti). Pitanje je koliko covjeku stvarno treba, i da li cemo ikada imati dovoljno resursa da zadovoljimo svacije potrebe. Covjek je jednostavno nezasitan, danas svi imaju aute, ali hoce brze i bolje aute, nakon toga cemo svi zeljeti avione... pa onda cemo svi htjeti svemirske brodove. Kad bi i to svi imali, htjet cemo svaki svoju planetu , itd, itd... Neznam kak je to u Star Treku rjeseno, ali tesko da ce ikada covjek imati sve sto pozeli...
Za zivot dovoljno danas ima gotovo svatko. I ne, ne treba danas ljudima auto koji vozi 400km/h, racunalo koje vrti crysis na 200fps, i space shuttle u dvoristu. Bogataš
Think locally, act globally...
16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
SupremeCommander kaže...
Izgleda da ljudi zaboravljaju da svijet i sa ovakvim sistemom  kakav je (kapitalizam), ide jako naprijed. Ne tako davno, prije samo stotinjak godina, vecina ljudi je radila na polju po cijele dane i nije imala gotovo nista, jedva se prehranila. Danas gotovo svaki seljak ima dva auta, televizor, internet, veliku kucu, mogucnost brzog obilaska cijelog svijeta (mnogi idu na ljetovanje/zimovanje u daleke strane zemlje), itd... I to nije rezervirano samo za 0.0001% populacije, nego za poprilican broj ljudi.
 
 Di ti zivis da si to gotovo svaki seljak moze priustit?
14 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Odličan filmić... Svakom preporučam bar da ga pogleda, a sad dali će vjerovat svemu o čemu se tamo priča ostaje na samom pojedincu, inače odličan film za malo razmislit u kakvom svijetu živimo..

16 godina
protjeran
offline
RE: Zeitgeist
elektro kaže...

Odličan filmić... Svakom preporučam bar da ga pogleda, a sad dali će vjerovat svemu o čemu se tamo priča ostaje na samom pojedincu, inače odličan film za malo razmislit u kakvom svijetu živimo..

 Evo jos jedan dokumentarac iste tematike, svakako pogledat:
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice