Zeitgeist

poruka: 256
|
čitano: 52.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
bor4c kaže...

Zeitgeist ne poriče postojanje Boga

Porice postojanje religijskih bogova - izbacis li njih iz jednadzbe, "bog", stogod bi to navodno bilo, postaje nesto irelevantno i ne bi imalo smisla da se time itko bavi. Ako tu ukljucis religijske prakse tipa molitva i slicne gluposti, onda si se opet udaljio od boga kao filozofskog apsoluta i zagazio u religije. Bez religija nitko se ne bi bavio bogovima. A ponajmanje "obican covjek".
bor4c kaže...

o tome kako se kroz povijest razvijala svijest o Bogu i o svijetu koji nas okružuje.

Svijest o bogu? Sto je to? Ne kuzim. Jedino sto se razvijalo su filozofska naklapanja i religije, a ne "svijest" pojedinaca o necemu sto u takvim oblicima (sve ono kako religije predstavljaju apsoluta) ni ne postoji.
bor4c kaže...

Tu je najveći problem što se izjednačavaju vjera, religija i Bog, a u stvari su to tri odvojena pojma koja se moraju tumačiti ponaosob.

Vjeru ces tesko tumaciti bez religije. Naime, vjera znaci davanje povjerenja necemu (tzv. bogu u ovom slucaju) - da bi to mogao uciniti, moras prihvatiti vjerske dogme tipa da bog upravlja cijelim svijetom, da sve nadgleda, da razvrstava ljude u raj i pakao, da slusa molitve itd. I onda si opet u religiji. Cak i ako tvrdis da nisi religiozan te stvari si pokupio iz neke od religija, jer sve to karakterizira osobnog boga.
Kad bog nije osoban, kad se mozda poistovjecuje sa svijetom ili nesto slicno (panteizam), onda tu nema neke "vjere" - jer nemas ti sad tu sto vjerovati - vjerujes da bog postoji i to je to. Al se onda opet postavlja pitanje zasto bi nesto sto inace nazivas drugim imenom nazivao bogom ili zasto bi se uopce imali neki naziv za nesto irelevantno.
Ako imas potrebe "imati vjeru", znaci da imas potrebe takvom neosobnom bogu zalijepiti etiketu osobnog boga nekom od religijskih dogmi/praksi. I tu pada u vodu razdvajanje "vjere u boga" i religije.
15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Hm kod kršćanske religije uvijek mi je smetalo u neku ruku da mi netko visi iznad glave te sve vidi i sve zna te spomonjanje nekog suda koji će mene na kraju mog života ovisno o tome kakav sam bio usmjeriti na tko zna koja mjesta. Ja sam od malih nogu odgajan kao katolik i od malih nogu redovito idem na misu ( nije se desilo da nisam na misi 3 nedjelje za redom). I tako da sam se naslušao svakakvih propovijedi od raznih svećenika. Moram priznat da se koji put stvarno osjećam bedasto iz tog razloga što koji put u propovijedi svećenik uvjerava ljude da postoji pakao kao mjesto koje je spremno za nevjernike i grešnike...kao i raj gdje će se svi sjediniti sa njihovim gazdom...sa dokumentarnim filmom ili bez, to mi ne drži vodu. Znači cijeli život sam na promatranju od nekoga...Koji put svećenici baš znaju baljezgat na tim propovijedima. Crkva je i u politici umješana i zamislite koju moć ima zabranivši rad nedjeljom i tako je puno naroda popušilo posao i naravno naša država kojoj je manje novca sliveno u ionako šupu vreću punu dugova...ali crkva i u tome uspijeva. Sve te stvari i trikovi sa ribom i kruhom, hodanje po vodi, uznesenje ne čine mi se realni ali sad će se naći par njih koji će pogrdno gledan na ove moje riječi i slijepo vjerovati u nešto što se kosi sa zdravim razumom i branit religijska uvjerenja no ja nikog tu ne napadam da se razumijemo samo navodim stvari koje su u konfliktu sa realnim. E a to je samo kršćanstvo a da ne nabrajam čuda u ostalim velikim religijama koja su također na klimavim nogama i po njima je kršćanstvo izmišljotina ko šta je i jednom kršćanu koji redovito sluša propovijedi navedene gore, sve ostale religije jedna velika izmišljotina...

A ča da ti rečen...
15 godina
neaktivan
offline
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
dwezzel kaže...

E a to je samo kršćanstvo a da ne nabrajam čuda u ostalim velikim religijama koja su također na klimavim nogama i po njima je kršćanstvo izmišljotina ko šta je i jednom kršćanu koji redovito sluša propovijedi navedene gore, sve ostale religije jedna velika izmišljotina...

Kazu skeptici (zaboravio sam tko tocno, mislim da ih je vise to isto spominjalo - Shermer, Dawkins, Randi...) - "Ne mogu sve religije biti u pravu, ali mogu sve biti u krivu." Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
dwezzel kaže...

E a to je samo kršćanstvo a da ne nabrajam čuda u ostalim velikim religijama koja su također na klimavim nogama i po njima je kršćanstvo izmišljotina ko šta je i jednom kršćanu koji redovito sluša propovijedi navedene gore, sve ostale religije jedna velika izmišljotina...

Kazu skeptici (zaboravio sam tko tocno, mislim da ih je vise to isto spominjalo - Shermer, Dawkins, Randi...) - "Ne mogu sve religije biti u pravu, ali mogu sve biti u krivu." Namigiva

Svakako mogu sve biti u krivu, ovdje ipak pricamo o religijama. xD

 

Ima jedna bolja od dawkinsa koja glasi:

"Svi smo mi ateisti sto se tice Zeusa, Had-a, Ra-a, Seth-a, Tor-a, Odin-a, svih bogova sto su postojali prije, pa zasto onda ne ici i jednog boga dalje?"

 

@Stimulans, po opisu filma, on velica kreacionizam, koji ni po cemu nema veze sa znanoscu, i koristi se kao alat za guranje religije u americke

javne skole. Opcenito "teorija" kreacionizma ima vise rupa nego kucansko sito i prkosi samom zdravom razumu. Tako da pretpostavljam

da su Dawkinsa totalno izvadili iz konteksta i srezali kako njima pase... tako da fail.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 22:23 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

Ne znam da li ste gledali film "Expelled No Intelligence Allowed" a ako niste onda preporuka. Vječna tema je religija vs znanost. Ono što je zanimljivo jest da na kraju dokumentarca sam Dawkins kao veliki zagovornik darvinizma govori o tome kako je prvi korak u nastanku svijeta, odnosno rađanje života iz nežive tvari moralo biti pod utjecajem "dizajnera" kako on veli, tako da se iz toga može zaključiti kako je "dizajner" može biti ili neki vanzemaljac koji je posija život na zemlji ili... svakako pogledati film.

Malo dijete zna više o biologiji i evoluciji od ljudi koji su snimali taj film!!!

Dawkins nije rekao "moralo", nego da je moguće!

16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

Ne znam da li ste gledali film "Expelled No Intelligence Allowed" a ako niste onda preporuka. Vječna tema je religija vs znanost. Ono što je zanimljivo jest da na kraju dokumentarca sam Dawkins kao veliki zagovornik darvinizma govori o tome kako je prvi korak u nastanku svijeta, odnosno rađanje života iz nežive tvari moralo biti pod utjecajem "dizajnera" kako on veli, tako da se iz toga može zaključiti kako je "dizajner" može biti ili neki vanzemaljac koji je posija život na zemlji ili... svakako pogledati film.

Ne kuzim zasto ljudima preporucujes taj debilni film (nema u njemu nimalo prave inteligencije Namigiva):

Rottentomatoes 2.9/10 (samo 10% pozitivnih recenzija)

IMDB 3.8/10

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...

Ne kuzim zasto ljudima preporucujes taj debilni film (nema u njemu nimalo prave inteligencije Namigiva):

Rottentomatoes 2.9/10 (samo 10% pozitivnih recenzija)

IMDB 3.8/10

 

A cujes, zapravo mogao bi ga i pogledati, vec dugo nisam gledao dobru komediju, rofl xD

 

p.s. di je nestao stimulansov post ?

 

EDIT: A i samo ime "Expelled No Intelligence Allowed" je ironicno za krepati.. hahahaha

neznam kad sam se zadnji put tako nasmijao zbog jednog posta.

 

EDIT2: A eto sad sam malo bolje pogledao i ipak se radi o satiri na kreacionizam, i to

jako losa satira. Ovako je opisan film:

 

Ben Stein, posing as a concerned and gullible ultra-conservative, stars in this satirical documentary

exposing the cluelessness and desperation the Intelligent Design Creationism movement.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 22:44 (drnde).
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
drnde kaže...

p.s. di je nestao stimulansov post ?

To sam se i ja pitao. Dvaput je postao identican post, ja sam obrisao drugi, a moguce je da je u medjuvremenu netko prijavio prvi pa je neki drugi moderator obrisao i prvi.

15 godina
offline
Zeitgeist

Pardon ljudi zbog brisanja posta! Nekako su se pojavila dva pa sam jednog nesretnog prijavio da ga uklone a eto "oba su pala" Osmijeh.

 

EDIT:

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

They took our jobs!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 22:40 (Stimulans).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

Je u Turskoj! :)

!

15 godina
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...
Stimulans kaže...

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

Je u Turskoj! :)

!

E jeb! Krivo si me shvatio kada sam rekao: "a nigdje drugdje se takve stvari ne spominju" - mislio sam u medijima, a ne nigdje u svijetu (btw nisam niti upoznat šta se zbiva u kojoj zemlji osim što dopre preko mene upravo preko tih nesretnih medija)

They took our jobs!
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

Prijateljica mi jednom citirala izreku neke poznate face (zaboravio sam koga), parafraziram: Tko potrosi sat vremena na gluposti, ne zna cijeniti vrijeme (ili zivot).

Vjerujem da je s tim filmom ista stvar kao i s "What the bleep do we know" - vec nakon pola sata film mi je poceo ici na zivce i nisam ga vise mogao gledati, kakvo je to smece bilo. Ne znam zasto bi si itko priustio takvu torturu s tim filmom, ili Expelledom kojeg ti spominjes. Na jednom sam se takvom filmu opekao, na drugome necu.

15 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Jeste vidjeli kad na youtube neki filmic Pat Condell-a ?.

Lik je prije radio kao komedian u klubovima pa je otkrio youtube :)

 

Uglavnom radi se o ateizmu, slobondnom govoru i naravno religijama,

ali cesto za krepat smijesno i jako elokventno izvedeno.

Evo link.

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 22:58 (drnde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
drnde kaže...

Jeste vidjeli kad na youtube neki filmic Pat Condell-a ?.

Lik je prije radio kao komedian u klubovima pa je otkrio youtube :)

 

Uglavnom radi se o ateizmu, slobondnom govoru i naravno religijama,

ali za krepat smijesno i jako elokventno izvedeno.

Evo link.

 

Imaš ga čak i na DVD-u!

mi je najdraži!

 

moraš pogledat!

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2009 23:04 (vjeko).
15 godina
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
Stimulans kaže...

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

Prijateljica mi jednom citirala izreku neke poznate face (zaboravio sam koga), parafraziram: Tko potrosi sat vremena na gluposti, ne zna cijeniti vrijeme (ili zivot).

Vjerujem da je s tim filmom ista stvar kao i s "What the bleep do we know" - vec nakon pola sata film mi je poceo ici na zivce i nisam ga vise mogao gledati, kakvo je to smece bilo. Ne znam zasto bi si itko priustio takvu torturu s tim filmom, ili Expelledom kojeg ti spominjes. Na jednom sam se takvom filmu opekao, na drugome necu.

100 ljudi, 100 ćudi. Tebi film šrot - meni film zanimljiv. Nisam iz njega izvukao neke mudre pouke, ali eto meni je dovoljno i to što se u filmu može vidjeti kakva je atmosfera u Ameriki. Dobro je da kod nas nije takva situacija (osim vjeronauka u školama, pa dobro ajd i Crkva se petlja tamo gdje joj nije mjesto) no tko zna, možda se i po tom pitanju ugledamo na zapad.

They took our jobs!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
vjeko kaže...

Imaš ga čak i na DVD-u!

mi je najdraži!

Ma meni je do sada svaki odlican, pogledam svaki novi cim izade :D

Neki su zbilja zabrinjavajuci kao ono sto se dogada u nizozemskoj

a rijetko kad ces cuti, ipak je nizozemska daleko od nas, mislim kad

religija pocne ugrozavati pravo na slobodan govor, onda stvarno

postaje ozbiljan problem.

 

DVD se bas i ne isplati nabavljati jer video pa cak ni zvuk nije nesto

bolje kvalitete nego na youtubu a i nema novijih uradaka.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...
mbaksa kaže...
Stimulans kaže...

upravo to što se rekli - veličanje teorije kreacionizma - mene je to zaprepastilo, nisam znao da se kod njih sprema takvo nevrijemeNamigiva. A nigdje drudgje se takve stvari ne spominju pa iz tog razloga nije loše pogledati film.

Prijateljica mi jednom citirala izreku neke poznate face (zaboravio sam koga), parafraziram: Tko potrosi sat vremena na gluposti, ne zna cijeniti vrijeme (ili zivot).

Vjerujem da je s tim filmom ista stvar kao i s "What the bleep do we know" - vec nakon pola sata film mi je poceo ici na zivce i nisam ga vise mogao gledati, kakvo je to smece bilo. Ne znam zasto bi si itko priustio takvu torturu s tim filmom, ili Expelledom kojeg ti spominjes. Na jednom sam se takvom filmu opekao, na drugome necu.

100 ljudi, 100 ćudi. Tebi film šrot - meni film zanimljiv.

Ja ga nisam gledao (niti ga mislim), tako da nije po meni srot, nego je to opceniti konsenzus medju kriticarima (rottentomatoes) i medju obicnim ljudima (imdb), za sto sam ti dao i linkove. Jedan si od rijetkih kojima je taj film zanimljiv. Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 13:02 (mbaksa).
15 godina
offline
Zeitgeist

A šta da radim kad sam takav! Namigiva Inače sam dobro upoznat sa stranicama koje si naveo jer sam već dugo godina "filmoljubac" te prije konzumiranja bilo kojeg filma obično skoknem i pogledam da li se ga isplati gledati. Da sam gledao kritike drugih, vjerojatno ga ne bih niti pogledao a ovako se valjda poklopilo da sam bio raspoložen za tako nešto i velim dobro mi je leglo. Kadkad i iz gledanja loših stvari možemo izvući neku konkluziju (ne moraju to biti samo vrhunski uratci).

They took our jobs!
16 godina
neaktivan
offline
Zeitgeist

Zeitgeist je notorno new age diletantsko smeće.

Svatko sa imalo većim općim znanjem može odmah uočiti nebuloze koji autori sipaju.

 

Naime, protestanti, ponajviše anglosaksonski imaju itekako prava ismijavati pojam religije, prvenstveno što u zemlji porijekla ovog smeća svatko može oformiti ''crkvu''.

 

Napad na kršćanstvo kao izvor ropstva i protivnika slobode je još jedna genijalna tvorevina koja nema uporište u ničemu.

Mitologiju i horoskop koji povezuju kao izvorište ''religije'' su toliko izvrnuli i nastrano upotrijebili da je zapravo smiješno.

Primjera radi, kao središte zodiaca su stavili sunce? da bi to sunce poistovjetili sa Isusom, a to isto povezuju bla bla.

Naravno, središte zodiaca je planet Zemlja, ali nema veze, za glupe amerikance nije ni bitno što je istina.

 

O drugom dijelu bi se dalo raspravljati, i vjerovatno ima više istine nego prvi, ali baš zbog idiotizma prvog dijela filma, teško mi je na sve to gledati nego kao diletantski conspiracy wannabe de-closer.

 

bah

'nuf said...

dobio žučka!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist

Središte je sunce a zodiac samo prikazuje njegovi putanju u sfernom obliku.

 

They must find it difficult... Those who have taken authority as the truth, rather than truth as the authority. G. Massey, Egyptologist
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 20:39 (Kizmar).
15 godina
offline
Zeitgeist

Dobro ne mora se sad cjepidlačiti film oko takvih sitnica - poanta filma je da treba misliti svojom glavom, preispitivati stvari koje ti se serviraju na pladnju, odnosno ne uzimati sve zdravo za gotovo. A taj prvi dio koji se mnogima ne sviđa - može to sve skupa pasti u vodu (da li su naši bogovi nikli zajedno sa horoskopom) ali ipak ostaje da svi oni skupa imaju slične priče od bezgrešnog začeća pa na dalje.

 

drnde reče citirajući nekog:

"Ima jedna bolja od dawkinsa koja glasi: Svi smo mi ateisti sto se tice Zeusa, Had-a, Ra-a, Seth-a, Tor-a, Odin-a, svih bogova sto su postojali prije, pa zasto onda ne ici i jednog boga dalje?"

 

potpisujem

They took our jobs!
16 godina
offline
Zeitgeist

Ja bum sam rekel sljedece.Nek oni delaju sam takve filmove koji nas jako dobro zabavljaju.Nadje se tu i tamo covjek koji je povjerovao ali sto je tu cudno? Neki vjeruju da postoji i Betmen pa nikom nist.Samo mi je glupo kaj lik sada zove ljude u neki pokret(ROFL).E zbog toga bi ga trebalo sankcionirati jer nezelim ludjake koji vjeruju u takve gluposti kraj sebe. Kak bi Raos rekel ,,Trpit cu pedere,trpit cu lezbe ali ludjake sa sumanutim mislima nikada''.

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
ukay1000 kaže...

Ja bum sam rekel sljedece.Nek oni delaju sam takve filmove koji nas jako dobro zabavljaju.Nadje se tu i tamo covjek koji je povjerovao ali sto je tu cudno? Neki vjeruju da postoji i Betmen pa nikom nist.Samo mi je glupo kaj lik sada zove ljude u neki pokret(ROFL).E zbog toga bi ga trebalo sankcionirati jer nezelim ludjake koji vjeruju u takve gluposti kraj sebe. Kak bi Raos rekel ,,Trpit cu pedere,trpit cu lezbe ali ludjake sa sumanutim mislima nikada''.

A ludjake koji vjeruju da postoji neki tamo deda na nebu koji ljude sortira u pakao ili raj zelis kraj sebe? Belji se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...

A ludjake koji vjeruju da postoji neki tamo deda na nebu koji ljude sortira u pakao ili raj zelis kraj sebe? Belji se

Ne, vjerovatno kraj sebe želi skeptike i paranoide koji uvjeravajući druge žele da uvjere sebe da ono u šta vjeruju nije sranje. Belji se

 

I da se nadovežem na citate intelektualaca, evo jedan od priznatog Dr. Gregory House: "Everybody lies."

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2009 22:26 (CikaSpaso).
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...
ukay1000 kaže...

Ja bum sam rekel sljedece.Nek oni delaju sam takve filmove koji nas jako dobro zabavljaju.Nadje se tu i tamo covjek koji je povjerovao ali sto je tu cudno? Neki vjeruju da postoji i Betmen pa nikom nist.Samo mi je glupo kaj lik sada zove ljude u neki pokret(ROFL).E zbog toga bi ga trebalo sankcionirati jer nezelim ludjake koji vjeruju u takve gluposti kraj sebe. Kak bi Raos rekel ,,Trpit cu pedere,trpit cu lezbe ali ludjake sa sumanutim mislima nikada''.

A ludjake koji vjeruju da postoji neki tamo deda na nebu koji ljude sortira u pakao ili raj zelis kraj sebe? Belji se

Ti dedeki mi jos nista zlo nisu ucinili,a ostali su par puta probali...nisu presli najbolje.Vjerujte ljudi u sto god zelite ali ne dirajte ni mene ni moj nacin zivota.Na kraju filma Addendon vidis kako lik zove ljude u pokret.Cemu? Dali neki deda vice ,,Idemo ubit sotonjare!'' ? Nevice.Svi zivimo kak zivimo i netrebam jos jedan pokret ljudi koji povjerovali u film za malu djecu Cool

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
CikaSpaso kaže...
mbaksa kaže...

A ludjake koji vjeruju da postoji neki tamo deda na nebu koji ljude sortira u pakao ili raj zelis kraj sebe? Belji se

Ne, vjerovatno kraj sebe želi skeptike i paranoide koji uvjeravajući druge žele da uvjere sebe da ono u šta vjeruju nije sranje. Belji se

Ne kuzim zasto grupiras skeptike i paranoide. Takodjer, ovo o cemu govoris (...uvjeravajući druge žele da uvjere sebe...) nema veze sa skepticima.

16 godina
moderator
online
RE: Zeitgeist
ukay1000 kaže...
mbaksa kaže...

A ludjake koji vjeruju da postoji neki tamo deda na nebu koji ljude sortira u pakao ili raj zelis kraj sebe? Belji se

Ti dedeki mi jos nista zlo nisu ucinili,

Mislim da me nisi dobro shvatio - deda o kojem govorim je onaj s bradom, znas onaj kojeg teisti nazivaju "bog".

 

ukay1000 kaže...

a ostali su par puta probali...

Koji ostali? Mozes li biti "malo" precizniji?

 

ukay1000 kaže...

Vjerujte ljudi u sto god zelite ali ne dirajte ni mene ni moj nacin zivota.Na kraju filma Addendon vidis kako lik zove ljude u pokret.Cemu? Dali neki deda vice ,,Idemo ubit sotonjare!'' ? Nevice.Svi zivimo kak zivimo i netrebam jos jedan pokret ljudi koji povjerovali u film za malu djecu Cool

Ne vidim po cemu bi ti ljudi bili razliciti od onih koji vjeruju u bibliju.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeitgeist
Stimulans kaže...

Dobro ne mora se sad cjepidlačiti film oko takvih sitnica - poanta filma je da treba misliti svojom glavom, preispitivati stvari koje ti se serviraju na pladnju, odnosno ne uzimati sve zdravo za gotovo. A taj prvi dio koji se mnogima ne sviđa - može to sve skupa pasti u vodu (da li su naši bogovi nikli zajedno sa horoskopom) ali ipak ostaje da svi oni skupa imaju slične priče od bezgrešnog začeća pa na dalje.

 

drnde reče citirajući nekog:

"Ima jedna bolja od dawkinsa koja glasi: Svi smo mi ateisti sto se tice Zeusa, Had-a, Ra-a, Seth-a, Tor-a, Odin-a, svih bogova sto su postojali prije, pa zasto onda ne ici i jednog boga dalje?"

 

potpisujem

He he pa da, nekad se je mislilo da Zeus gore na Olimpusu prži i žari a danas se ispostavlja da se gore može pržit i žarit jedino pokoji ćevap...hm.kako to danas naivno izgleda.

A ča da ti rečen...
16 godina
offline
RE: Zeitgeist
mbaksa kaže...

 

ukay1000 kaže...

a ostali su par puta probali...

Koji ostali? Mozes li biti "malo" precizniji?

 

Naravno da mogu.Sotonisti,onda neka sekta kojoj doduse neznam ime ali znam da su zadrti vegani,uvijek su vise manje jednobojno obuceni s time da svaki dan mjenjaju boju,orgije itd. Primjer? Nema problema.Idem po gradu kada se iza ledja stvore dva monstruma i fizicki me napala.Samo izvukla su deblji kraj.Primjer te sekte je bio u restoranu kada su narucili hranu i napali konobaricu apelirajuci na to kakav je to restoran da nema vegetarijanski meni.Ja uskocio u pomoc kad me vani pricekali da mi jos nesto kazu. Ja sam katolik,vjerujem u boga i nikome nezelim zlo.Zivim svoj zivot mirno,nikoga ne uznemiravam i zato  mislim da je vjera u tog dedeka puno bolja opcija.

Zivim u Starigradu,selu sa 1150 stanovnika.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice