Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.645
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
ITelektronika kaže...

Heh, zaboravio je spomenuti da je DR lošiji samo na nižim vrijednostima ISO u odnosu na apsc senzore(sve iznad ISO400 6d2 je bolji),

Nije to "samo". Kad nam najviše treba dinamički raspon? Kad imamo najveći kontrast u sceni. A to je recimo pod suncem. To je ujedno kad ćemo fotkati s ISO 100 (ili koji nam je već najniži). To je dakle onda kad nam dinamički raspon najviše treba, a ne "samo". 

 

Hvala što si pojasnio situaciju u kojoj je DR na ISO100 bitan, ja sam nekako podrazumijevao da je to svima jasno. Međutim mi nažalost ne možemo sve slikati s ISO100, pa čak ni kada je sunce. Neki ljudi, koriste aparate i s višim ISO postavkama od ISO100 zapravo i puno češće u kojima također postoje kontrastne scene.

Ovo što sam ja napisao nije tamo neki "samo" već informacija, koja je takva kakva je svidjela se nama ili ne, a koju je tony zaboravio spomenuti.

 

Santana kaže...

A ovo kaj velis za D810 je smijesno, DR je bolji za kolko kod ISO800 ili vise ? Gotovo nista dok kod ISO 100 tj. 50 razlika je nebo i zemlja.

 JBG, to su činjenice pod uvjetom da su mjerenja točna, ako je to nekom smiješno to ne mijenja rezultate mjerenja, oni su takvi kakvi jesu .

BTW, nije mi poanta bila da pokažem kako je 6d2 bolji u DR iznad ISO800 od D810 već da se ta razlika gubi, da ne govorimo u suporedbi s cropovima.

 

I nabitnije, nedo bog da bi Tony slučajno priložio slike za to što tvrdi iz stvarnog testa, sve više podjeća na recenzije ćelavog iz podruma.

Radi čega se uopće pozivate na takvog recenzenta, radi autoriteta?

Napravili su ;

I priložili slike, čime se isključuje subjektivno mišljenje. Tako je kako je, prodaje se očito dobro iako mi je posve jasno zašto se prodaje 5d4, 6d2 moram priznat da me je iznenadio.....

 

Uostalom, aparat je dosadan i nezanimljiv. Specifikacije su takve kakve jesu, a nisu bog zna šta. Bolje bi bilo da netko otvori temu o D850 nego da 7 stranica trošimo na takav aparat;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 23:35 (ITelektronika).
16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Hvala što si pojasnio situaciju u kojoj je DR na ISO100 bitan, ja sam nekako podrazumijevao da je to svima jasno. Međutim mi nažalost ne možemo sve slikati s ISO100, pa čak ni kada je sunce. Neki ljudi, koriste aparate i s višim ISO postavkama od ISO100 zapravo i puno češće u kojima također postoje kontrastne scene.

Ovo što sam ja napisao nije tamo neki "samo" već informacija, koja je takva kakva je svidjela se nama ili ne, a koju je tony zaboravio spomenuti.

Tony to nije zaboravio spomenuti. Nije to spomenuo jer to nije smatrao relevantnim.  Osim toga, Canon sa 6D mk II kiksa na oba područja - kiksa i na dijelu dinamičkog raspona, i u ISO invarijantnosti. A to dvoje ide ruku pod ruku. I onda imaš situaciju da Nikonovi ili Sonyjevi aparati em imaju veći dinamički raspon pri niskom ISO-u, em su još ISO invarijantni(ji), znači ono što mrak ne proguta, izgledat će čišće kad se posvijetle tamni tonovi kod njihovih aparata nego na 6D mk II. Čemu je onda važno spomenuti da pri višim ISO vrijednostima 6d mk II ima konkurentan dinamički raspon? Meni je to prije podatak nego informacija.

9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa prije obrnuto, ovo što Tony naveo je podatak. Ja sam dao link na informaciju. Wiki ima definiciju za oboje.

Drugim riječima sve stoji što si napisao samo ako je svima jedino bitan DR na ISO100, onda stvarno DR na ISO3200 nije relevantan podatak. No mi znamo da to nije tako.

Za ISO irelevantnost se nema što nadodati, lošiji je od konkurencije ali i od novih Canonovih senzora, ali kao što si i sam rekao, nebi trebalo miješati to dvoje.

 

Isto tako, nisu svi Sonyevi i Nikonovi senzori ISO irelevantni niti imaju viši dinamički raspon od Canonovih.

U kategoriji profesionalnih FF aparata za sport Canon ima prednost nad oboje(1dx,d5,a9), nemoj generalizirati.

Al to ne znači da je nikon D5 kako kaže Tony "crap" jer mu je DR na ISO100 tu negdje s 6d2 već govori suprotno, da nije DR na ISO100 jedino relevantan a drugo da možemo eto, zaboraviti kako prelažeš.

Nekom bitno nekom nije, infomacija kolega.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 1:21 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
mbaksa kaže...
ITelektronika kaže...

Heh, zaboravio je spomenuti da je DR lošiji samo na nižim vrijednostima ISO u odnosu na apsc senzore(sve iznad ISO400 6d2 je bolji),

Nije to "samo". Kad nam najviše treba dinamički raspon? Kad imamo najveći kontrast u sceni. A to je recimo pod suncem. To je ujedno kad ćemo fotkati s ISO 100 (ili koji nam je već najniži). To je dakle onda kad nam dinamički raspon najviše treba, a ne "samo". 

 

Hvala što si pojasnio situaciju u kojoj je DR na ISO100 bitan, ja sam nekako podrazumijevao da je to svima jasno. Međutim mi nažalost ne možemo sve slikati s ISO100, pa čak ni kada je sunce. Neki ljudi, koriste aparate i s višim ISO postavkama od ISO100 zapravo i puno češće u kojima također postoje kontrastne scene.

Ovo što sam ja napisao nije tamo neki "samo" već informacija, koja je takva kakva je svidjela se nama ili ne, a koju je tony zaboravio spomenuti.

 

Santana kaže...

A ovo kaj velis za D810 je smijesno, DR je bolji za kolko kod ISO800 ili vise ? Gotovo nista dok kod ISO 100 tj. 50 razlika je nebo i zemlja.

 JBG, to su činjenice pod uvjetom da su mjerenja točna, ako je to nekom smiješno to ne mijenja rezultate mjerenja, oni su takvi kakvi jesu .

BTW, nije mi poanta bila da pokažem kako je 6d2 bolji u DR iznad ISO800 od D810 već da se ta razlika gubi, da ne govorimo u suporedbi s cropovima.

 

I nabitnije, nedo bog da bi Tony slučajno priložio slike za to što tvrdi iz stvarnog testa, sve više podjeća na recenzije ćelavog iz podruma.

Radi čega se uopće pozivate na takvog recenzenta, radi autoriteta?

Napravili su ;

I priložili slike, čime se isključuje subjektivno mišljenje. Tako je kako je, prodaje se očito dobro iako mi je posve jasno zašto se prodaje 5d4, 6d2 moram priznat da me je iznenadio.....

 

Uostalom, aparat je dosadan i nezanimljiv. Specifikacije su takve kakve jesu, a nisu bog zna šta. Bolje bi bilo da netko otvori temu o D850 nego da 7 stranica trošimo na takav aparat;)

 Jesi se ulovio tog DR-a. Sad hoces tu izvuc neku pozitivu sa visim ISO-om, no to nije zamjena za sramotan DR kod nizeg ISO-a. Mozes bit losiji od ostalih FF aparata, al da si losiji od APS-C kod bilo kojeg ISO-a onda je to zbilja fail.
No to se sve prezivi i moze se radit s time, no opet nemrem se pomirit s tim da za 2000$ dobijes tak los senzor. 
Kao sto je Tony rekao bitnije su neke druge stvari za fotografiju tipa AF, AF joystick, Dual SD... sve to ima jeftiniji i bolji D750

Jos ima meni osobno drazi tilt screen.Samo ga dignes prstom dok ovog na 6D moras maknut u stranu, okrenut i onda LCD nije poravnat sa objektivom. To je super za video, al budimo realni "nitko" nece ovu ciglu koristit za vloging i slicno.


D5 ce se puno vise koristi sa visim ISO nego 6D, razlicite namjene. Ne vjerujem da mu je i AF uopce imalo sposoban za takve situacije gdje bi trebao neki visok ISO da bi bio ikome na radaru.

A za D850 nemamo puno kaj raspravljat. Zanimljiviji je, ali nije kontroverzan
Nikon je dao u njega sve najbolje kaj ima i to se vidi, ne stedi za razliku od Canona. Istina da je u takvoj situaciji gdje mora no doci ce to i Canonu na vrata.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

 Jesi se ulovio tog DR-a. Sad hoces tu izvuc neku pozitivu sa visim ISO-om, no to nije zamjena za sramotan DR kod nizeg ISO-a. Mozes bit losiji od ostalih FF aparata, al da si losiji od APS-C kod bilo kojeg ISO-a onda je to zbilja fail.

Subjektiziraš, ja iznosim informaciju pa kako kome paše, meni svejedno. Nema tu izvlačenja pozitive, to činjenice.

D5 ce se puno vise koristi sa visim ISO nego 6D, razlicite namjene.

Moja poanta je bila upravo to, da postoje različiti uvjeti i namjene u kojim ljudima slikaju, nije svima jedini uvijet DR na ISO100.

Ako je nekom najbitniji kriterij AF pobogu neće ni ramatrati 6d već D500 ili 7d2, profesionane aparate dizajnirane za tu namjenu. A AF za entuziaste i početnike na 6d2 u low light uvijetima će biti čist ok. Sve točke su Cross type a centalana je dual cross type i ide do -3ev. U stvari to je sistem iz 80d i to radi prihvatljivo dobro u većini scenarija, mogao bi bolje. Razlika  je u tome što 80d nije pouzdan u Auto selectio AF modu i tu aparat brlja. Vjerovatno je to slučaj i s 6d2.

 

Sve u svemu, dosadan aparat i oni koji ga kupuju znaju zašto ga kupuju, očito. D850 je savim druga kategorija, to je aparat dizajniran za profesionalnu upotrebu i kriteriji su nešto malo drugačiji. Baš me zanima kako će prodaja proći.

 

 

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

 Jesi se ulovio tog DR-a. Sad hoces tu izvuc neku pozitivu sa visim ISO-om, no to nije zamjena za sramotan DR kod nizeg ISO-a. Mozes bit losiji od ostalih FF aparata, al da si losiji od APS-C kod bilo kojeg ISO-a onda je to zbilja fail.

Subjektiziraš, ja iznosim informaciju pa kako kome paše, meni svejedno. Nema tu izvlačenja pozitive, to činjenice.

D5 ce se puno vise koristi sa visim ISO nego 6D, razlicite namjene.

Moja poanta je bila upravo to, da postoje različiti uvjeti i namjene u kojim ljudima slikaju, nije svima jedini uvijet DR na ISO100.

Ako je nekom najbitniji kriterij AF pobogu neće ni ramatrati 6d već D500 ili 7d2, profesionane aparate dizajnirane za tu namjenu. A AF za entuziaste i početnike na 6d2 u low light uvijetima će biti čist ok. Sve točke su Cross type a centalana je dual cross type i ide do -3ev. U stvari to je sistem iz 80d i to radi prihvatljivo dobro u većini scenarija, mogao bi bolje. Razlika  je u tome što 80d nije pouzdan u Auto selectio AF modu i tu aparat brlja. Vjerovatno je to slučaj i s 6d2.

 

Sve u svemu, dosadan aparat i oni koji ga kupuju znaju zašto ga kupuju, očito. D850 je savim druga kategorija, to je aparat dizajniran za profesionalnu upotrebu i kriteriji su nešto malo drugačiji. Baš me zanima kako će prodaja proći.

 

 

 Da samo nisu sve cinjenice jednake vaznosti zato se neke zanemare pogotovo kad je razlika gotovo nikakva.

A mozda ne mora na D5/D500 jer mu je dovoljan D750 koji ima odlican AF, dok mu onaj kod skupljeg 6Dmk2 nije. To ti pricam da je D750 puno zaokruzeniji fotoaparat za nizu cijenu.6Dmk2 mi izgleda ko fotoaparat za potpunog pocetnika kojemu puno stvari nije bitno jer se uci, a cijena je 2000$. Nakon kaj taj pocetnik nauci koristenje sa fotoaparatima vidjet ce nedostatke onoga kaj je kupil. U pocetku mislis da ti pola toga o cem pricamo nece nikad trebat i imat ces takvo misljenje dok ne dođe dan kad ce ti trebat i onda ces se pitat zasto si za hendikepirani fotoaparat dao toliko novaca :)


Za koga je onda ovo ?

I trebas gledat unaprijed malo posto ne kupujes samo fotoaparat nego ulazis u sistem iz kojeg nije tak lagano izac. (Osim ak ti nije problem gubit novce) 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 15:22 (Santana).
15 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

O čemu vi još razglabate.

 

D750 tri godine stariji aparat, a defacto u svemu osim u ekranu bolji.

 

Tu priča staje.

 

 

Canon je postao Apple, reciklira aparate, diže cifre i muze ovce. Nisam zapravo dugo u profesionalnim vodama čuo da netko hapa novi L objektiv, kao ni novi Canonov FF, a da to nije 1DX2.

 

 

Nikon/Sony + Sigma all the way.

 

 

 

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...
Nikon/Sony + Sigma all the way.

 

 

Sony i Sigma.....mmm da.....zaboravio si napisat,  i da je Sony oteo Canonu 5% tržišta, možeš svašta ionako nikada nisi za bilo koju tvrdnju dao izvor.

 

Evo kako to izgleda u praksi;

Sony profesionalna kamera, problemom s autofocusom, trajanje servisa u jamstvu preko mjesec dana, problem nije otklonjen.

Sigma objektiv EX vrijeme trajanja servisa oko 3mjeseca, popravili AF sjebali stabilizaciju.......nema servisa u HR.

Canon entuziast fotoaparat, popravak 7 dana uključujući slanje simo tamo, nabavka dijelova i vikend.

Tu priča završava.

 

Da ne govorimo o vremenu eksplatacije nekog L objektiva u odnosu na nekakvu Sigmu EX ili A...7d2 u odnosu na a6500 u svakakvim uvijetima.

Dakle, preporuka profićima je D750 koji je tri puta povlačen radi tvorničke greške i Sony s adapterima i Sigmom. Canon samo za Apple korisnike. Ok, dobro, može.

 

Santana kaže...

 Da samo nisu sve cinjenice jednake vaznosti zato se neke zanemare pogotovo kad je razlika gotovo nikakva.

 Nemoj se ljutiti ali  činjenica i dokaz tvrdnje ne predstavlja upliv subjektivnog dojma poput važnosti ili koliko je nekom nešto bitno, to je samo činjenica. Uz to, upravo je to i bila moja poanta, da je prednost izgubljena na višim vrijednostima ISO-a, dok u odnosu na cropove razlika je znatno veća ne da bih rekao kako je 6d2 bolji od 810 u dr-u.

To ti pricam da je D750 puno zaokruzeniji fotoaparat za nizu cijenu

Ovo gore ti isto tako vrijedi i za ovu izjavu.. Za mene osobno, d750 nije niti opcija za razmatranje. LV je neprecizan i spor,  manje Cross type točaka(45 VS 15%)nema touch, video AF fokus mu je loš. Tijelo ima tri puta recall radi pogreške u proizvodnji.....Nikon je napravio kompromis cijene i kvalitete D750 je rezultat toga.

Meni to ne paše.

 

Vrlo bitan dio je ovo;

Upravo zato ljudi spominu DR ali ne spominu DR na višem ISO(treba prodat članak a lakše se senzacija proda), mada vjerovatno nitko od tih tko kritizira DR nije skinuo slike 6d2 i uopće vidio dali je DR zadovoljavajuć jer tamo negdje piše da je DR niži za neku brojku. Isto vrijedi i za stisnute AF točke, evo budi iskren pa reci dali si usporedio 6d2 s drugim FF DSLR u klasi;

 

Za mene 6d2 je odlično zaokružen aparat, skoro ničemu nije najbolji ali sve će raditi dovoljno dobro. Cijena mu je trenutno previsoka za to što nudi. 6d1 je bio još skuplji pa možemo očekivati da će 6d2  biti najeftiniji FF na tržištu baš kao i 6d1 s nekim cashbackom.

Neznam tko ga kupuje po ovoj cijeni ali prodaje se očito odlično.

Nema se više šta tu nadodati.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 21:48 (ITelektronika).
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Znaci tebi je jednako vazno kaj 6Dmk2 je losiji kod ISO 100 od D750 za 3 stope i to kaj je podjenak no jos uvijek losiji od D750 kod ISO 1600 i vise ? Pa naravno da se spominjat ovo gdje je razlika puno veca. Time se ubio svakog landscape fotografa. 


Nadalje nemas AF joystick koji je po meni bitniji od bilo kakvog touchscreen-a i live view autofokusa za fotografiranje. I fali ti jos jedna SD kartica. Kak je onda 6Dmk2 dobro zaokruzen ? Mozda po tome kaj je sve podjenako lose, no cijena je i dalje previsoka.
Ne kuzim kak bi uopce nekome takva glupost pala na pamet...

D750 je sposoban za manje vise bilo koju zadacu. Ima Nikonov AF sa Nikon D4 koji ima odlican 3D tracking tak da je sposoban za sport. Nije sve u kolicini pointova.
I nemres mi rec da 80D ima bolji AF od Nikona D4 lol.

Pocel si zbilja ic u krajnosti.

Kak je kolega gore rekao D750 je star 3 godine. Mozda vec iduce godine vidimo nasljednika...

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...


I nemres mi rec da 80D ima bolji AF od Nikona D4 lol.

Pocel si zbilja ic u krajnosti.

 Ja se trudim za sve što napišem provjeriti, bilo što sam napisao samo pitaj izvor, kada iznosim pretpostavke tada to napišem. To iziskuje vrijeme.

Ali to ne mogu napraviti za podvale, a ovo je upravo to. 

 

Napisao sam ovo;

Razlika  je u tome što 80d nije pouzdan u Auto selectio AF modu i tu aparat brlja. Vjerovatno je to slučaj i s 6d2.

Rasprava je ok dok koliko god žustra ona bila, ali podvale ne podnosim.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 22:33 (ITelektronika).
16 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 6D Mark II

decki odite radije nekaj pofotkat. ali ne prek one stvari nego stvarno ajde da zivne malo tema s komentarima na fotke pa se tamo pokacite

www.vodopija.net
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Ako se ne varam stavio sam linkove.

https://photographylife.com/sony-overtakes-nikon-in-full-frame-sales

I sl....


Svaki profić uzima A9, a7r II, a7s II ili D850 danas.



Ovaj svrš na Canon mi nije objašnjen. Stavi svoje fotke pa ćemo prokomentirat što to ti koristiš, kako si koristio i da li si uopće koristio.


Netko tko napiše da je DR nebitan ili D750 loš aparat je ista osoba koja fotka rođendane s built-in blicem na fotiću.

 

Većina je pokazala svoje i što se kupuje i zašto se pljuje 6D2. Tvoje mišljenje je onda jednostavno nebitno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 23:04 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

Razlika  je u tome što 80d nije pouzdan u Auto selectio AF modu i tu aparat brlja. Vjerovatno je to slučaj i s 6d2. 

Baš ga zadnjih dana intenzivno testiram. 80D AF ima veoma fina podešavanja ali ću više o tome napisati u temi 80D. Da skratim, i ja sam mislio da nije pouzdan jer je AF bio postavljen u mod "One shot" ali kad ga iz opcije "One shot" prebaciš u "AI Servo", postaje itekako pouzdan. 

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

 A jesi li ti to pročitao?

Apparently, Sony overtook Nikon and came second in full-frame sales. And the source of all these titles is none other than Sony itself.......

.....However, boldly stating that Sony overtook Nikon for the #2 position in the full-frame market in the US based on the first two months of a year is just ridiculous.......

Ovo su citati  na koji se ti pozivaš?.....drugi put pročitaj šta piše prije nego zaljepiš link.

 

Svaki profić uzima..... D850 danas.

D850 počinje s isporukom tek idući mjesec.

Netko tko napiše da je DR nebitan ili D750 loš aparat je ista osoba koja fotka rođendane s built-in blicem na fotiću.

To nitko nigdje na ovoj temi nije napisao. Ako netko je, citiraj.

Većina je pokazala svoje i što se kupuje i zašto se pljuje 6D2. Tvoje mišljenje je onda jednostavno nebitno.

Evo da se složimo u nečemu, da moje mišljenje je nebitno. Problem je u tome što se 6d2 kupuje, zapravo i sam Canon se ispričao korisnicima jer nije uspio isporučiti uređaje na vrijeme s obzirom da je prodaja premašila očekivanja, koliko god zvučalo apsurdno.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 0:18 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Baš ga zadnjih dana intenzivno testiram. 80D AF ima veoma fina podešavanja ali ću više o tome napisati u temi 80D. Da skratim, i ja sam mislio da nije pouzdan jer je AF bio postavljen u mod "One shot" ali kad ga iz opcije "One shot" prebaciš u "AI Servo", postaje itekako pouzdan. 

 Pustim te još malo, doći ćeš ti na moje:). Al probaj negdje ugrabiti D500 ili 7d2 pa usporedi biti će ti jasnije......

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Pa prodaje se i iPhone 7 iznad očekivanog.

Pa nitko ne tvrdi da je isplativ i dobar telefon.
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...
Pa prodaje se i iPhone 7 iznad očekivanog.

Pa nitko ne tvrdi da je isplativ i dobar telefon.

E, sad usra motku!

8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

@ITelektronika

 

I nikon je rekao isto za D850 neki dan. No tome uopce nije za vjerovat

Tak da po meni potpuno nebitan podatak.

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...
ITelektronika kaže...

Razlika  je u tome što 80d nije pouzdan u Auto selectio AF modu i tu aparat brlja. Vjerovatno je to slučaj i s 6d2. 

Baš ga zadnjih dana intenzivno testiram. 80D AF ima veoma fina podešavanja ali ću više o tome napisati u temi 80D. Da skratim, i ja sam mislio da nije pouzdan jer je AF bio postavljen u mod "One shot" ali kad ga iz opcije "One shot" prebaciš u "AI Servo", postaje itekako pouzdan. 

 Uploudaj i cijeli buffer slika pa da vidimo kolko je njih u fokusu, navedi koji se objektiv koristi i probaj slikat covjeka u trku ili peseka ili tak nekaj (ako vec nemas duzi objektiv za ptice kaj bi bilo idelano :) )

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

 Uploudaj i cijeli buffer slika pa da vidimo kolko je njih u fokusu, navedi koji se objektiv koristi i probaj slikat covjeka u trku ili peseka ili tak nekaj (ako vec nemas duzi objektiv za ptice kaj bi bilo idelano :) )

 ...i da radim 150 sklekova na jednoj ruci dok istovremeno govorim:"Pile pikče dok ne dopikče do kuće!" Daj, ti nisi normalan! Kao da nemam pametnijeg posla!

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...

 Uploudaj i cijeli buffer slika pa da vidimo kolko je njih u fokusu, navedi koji se objektiv koristi i probaj slikat covjeka u trku ili peseka ili tak nekaj (ako vec nemas duzi objektiv za ptice kaj bi bilo idelano :) )

 ...i da radim 150 sklekova na jednoj ruci dok istovremeno govorim:"Pile pikče dok ne dopikče do kuće!" Daj, ti nisi normalan! Kao da nemam pametnijeg posla!

 A kak bi ti radil AF test? I jos velis da ga intenzivno testiras... daj me nemoj nasmijavat. 

Zamisli pozoves frenda da trci prema tebi i onda uploudas tih 20 slika... zbilja posla preko glave. 

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 20:42 (Santana).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Zamisli, imam posao i obitelj. Kameru testiram ali joj nisam rob. Test će biti ali ne očekuj ništa brzo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Postoje ljudi po netu koji rade testove uz napisanu metodologiju.....

Evo usporedbe redom, fokus lijevo desno, prema fotoaparatu, nazad u kontrastnu pozadinu.

 

Canon 80d 92%, 74%,70%

Nikon D750 91%,71%, 72%

Canon 5d3   94%,86%,77%

Canon 6d1     75%,44%,30%

Poprilično slični rezultati, al D750 tada je zaostajao za 5d3 koji je bio stariji 2g i vrlo sličan kao 80d. 80d ima prednost većeg bufera..

6d1 je bio toliko loš da će 6d2 biti sigurno upgrade;)

 

Čisto za usporedbu;

1dx2 98%,93%,85

d5 100%,97%,97

A9 100%,73%,57

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II
https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Taj objektiv je inače legenda po pitanju problema s motorom, problemi traju od kad postoji.

Deckard
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
deckard kaže...

Taj objektiv je inače legenda po pitanju problema s motorom, problemi traju od kad postoji.

 onda su bogme brzi...

https://www.instagram.com/celestial__emissary/?r=sun1
15 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ala su pogodili!

I toliko godina nakon izlaska je Nikon D750 i dalje superioran foto proizvod.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Dobar jeste, ali sa tvorničkom greškom sjebanog shutter-a, superioran baš i nije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Dobar jeste, ali sa tvorničkom greškom sjebanog shutter-a, superioran baš i nije.

Iz osobnog iskustva i praktičnih obrada RAW-ova iz raznoraznih aparata kroz više od desetljeća igranja s fotografijom, kategorički tvrdim da D750 itekako je superioran bilo čemu što Canon trenutno ima (uključivo i 5D MkIV), barem što se ukupne kvalitet slike tiče (prvenstveno dinamika). Tvornička greška postoji na određenim serijama aparata (ja sam svoj primjerak provjeravao prema serijskom i ne podliježe servisnim akcijama, čak ni najnovijoj), a Nikon besplatno to rješava svima koji imaju problem (i koji ga nemaju a koji bi ga mogli imati). Neću se upuštati u Canon Err horor kroz raznorazne serije aparata jer nema smisla o ovakvim stvarima, u konačnici mene osobno zanima kvaliteta slike i mogućnosti obrade iste. Sve drugo su tehnofilske spike koje ne vode nikuda.

Deckard
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Bara kaže...

Ala su pogodili!

I toliko godina nakon izlaska je Nikon D750 i dalje superioran foto proizvod.

Što tek reći za D850 koji je otprilike nekoliko svjetlosnih godina ispred 5D MkIV po svim šavovima (a za iste novce), objedinjeni FF i crop s low light/high ISO karakteristikama FF-a, praktički po mnogočemu u segmentu srednjeg formata, aparat za apsolutno sve situacije. Već sad je postao legendaran na većini relevantnh recenzija od jubita do portala. Možemo mi govoriti o Nikonovim financijskim problemima, kako je Canon div s hrpom love, kako su Canonovi aparati OK, no to neće promijeniti činjenicu da su D750 i D850 već sad legende FF-a, svaki u svojem segmentu.

Deckard
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice