Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.763
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Nema Dual SD... i tu je prica gotova 
Tko bi normalan dao 2000$ za fotoaparat koji nema backup ? 
Meni kao amateru bi bilo zao da mi krepa SD kartica, a di nebi nekome profesionalcu koga bi to moglo cak i karijere koštat.

AF banana i nema AF joystick. 

A kaj se 4k tice mozda vam je 1080p sad oke, ali nece bit novog 6D-a najmanje jos 4 godine. Jel mislite da cete imas jos uvijek isto misljenje da vam je 1080p dovoljan ?


Ovo ce kupit samo određeni postojeci canon korisnici kojima je zao prodat kolekciju objektiva koje imaju.



Ulagati u sistem koji radi manje pomake cak i od Intela zbilja je mudro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:15 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

1080p je dovoljan. Ali ne u 60 fpsa.

 

Rađe snimam u 1080@120 nego u 4K@30 ili 60 koji je na 1.5x cropu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 17:45 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

1080p je dovoljan. Ali ne u 60 fpsa.

 

Rađe snimam u 1080@120 nego u 4K@30 ili 60 koji je na 1.5x cropu.

 mah kad bi dali 120fpsa dali bi i 4k u 30 kao sony na a7s2

 

Kaj se tice videa na canon se moze jednostavno zaboravit.

Kad Fuji ima bolji vide od njih onda znas kolko je vur 

16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

1080p je dovoljan.

Dovoljan za što? Možda kod GH4 i GH5 (ako se ne varam, oni i kad snimaju 1080p snimaju zapravo 4K pa onda u kameri downscaleaju - Canoni, Sonyji i ostali to ne rade). Tako da, ako želiš izvući maksimalnu kvalitetu 1080p videa, prisiljen si snimati u 4K pa onda downscaleati u 1080p.

 

Mitch kaže...

Rađe snimam u 1080@120 nego u 4K@30 ili 60 koji je na 1.5x cropu.

I time dobiš još lošiju sliku, zbog nužnosti bržeg zatvarača i možebitnog dodatnog kropa.

 

Opet - ovisi za što. Za slow-motion - naravno. No ako nije u pitanu slow-motion...

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Mitch kaže...

1080p je dovoljan.

Dovoljan za što? Možda kod GH4 i GH5 (ako se ne varam, oni i kad snimaju 1080p snimaju zapravo 4K pa onda u kameri downscaleaju - Canoni, Sonyji i ostali to ne rade). Tako da, ako želiš izvući maksimalnu kvalitetu 1080p videa, prisiljen si snimati u 4K pa onda downscaleati u 1080p.

 

Mitch kaže...

Rađe snimam u 1080@120 nego u 4K@30 ili 60 koji je na 1.5x cropu.

I time dobiš još lošiju sliku, zbog nužnosti bržeg zatvarača i možebitnog dodatnog kropa.

 

Opet - ovisi za što. Za slow-motion - naravno. No ako nije u pitanu slow-motion...

 Fuji ti to radi isto 3k na 1080p 

Nije mi jasno zasto sony ne, al dobro..

 

Najlakse je to vidjet na dpreview studio usporedbi za video

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Mitch kaže...

1080p je dovoljan.

Dovoljan za što? Možda kod GH4 i GH5 (ako se ne varam, oni i kad snimaju 1080p snimaju zapravo 4K pa onda u kameri downscaleaju - Canoni, Sonyji i ostali to ne rade). Tako da, ako želiš izvući maksimalnu kvalitetu 1080p videa, prisiljen si snimati u 4K pa onda downscaleati u 1080p.

 

Mitch kaže...

Rađe snimam u 1080@120 nego u 4K@30 ili 60 koji je na 1.5x cropu.

I time dobiš još lošiju sliku, zbog nužnosti bržeg zatvarača i možebitnog dodatnog kropa.

 

Opet - ovisi za što. Za slow-motion - naravno. No ako nije u pitanu slow-motion...

Pa ono, danas je svaki drugi kadar slow-motion...kod mene je A7s II stalno na 1080@120.....nikakav moire, grain fenomenalno izgleda, do ISO3200 nema šuma defacto...

 

Dosta ljudi koji uzimaju Sony zapravo i rade puno puno kratkih slow-motion kadrova...dosta glađe izgleda sve tako.

8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

uglavnom nit jedno nit drugo canon ne nudi u svojim dinosaurima

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Najviše ga muči rolling shutter.


Ali dobro, 6D uopće nije video "klasa", već je to 5D još od Mark II.


Sviđa mi se 6.5 fpsa, dovoljno je, ali da nema 2x SD ili CF/SD ili 2xCF to je sramota...

Baš prave ovce od nas.

D750 je 3 godine nakon i dalje bolja kupnja i to jeftinija...strašno.
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

6D je prvenstveno namjenjen fotografiji, ne videu. Tu će ostati superioran. Zanima me samo kako radi AF na touch screen kada mu zadaš zadatak da fokusira na rub fotografije?

Što se tiče jednog slota za sd karticu to i nije neki nedostatak. Ja nisam imao slučaj da mi crkne kartica a da budem iskren niko mi to još nije ni rekao da mu se desilo. Tu ne treba biti grub niti isključiv. Sjetimo se samo da smo prije nekoliko godina koristili film sa 36 mjesta za fotografiju!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

6D je prvenstveno namjenjen fotografiji, ne videu. Tu će ostati superioran. Zanima me samo kako radi AF na touch screen kada mu zadaš zadatak da fokusira na rub fotografije?

Što se tiče jednog slota za sd karticu to i nije neki nedostatak. Ja nisam imao slučaj da mi crkne kartica a da budem iskren niko mi to još nije ni rekao da mu se desilo. Tu ne treba biti grub niti isključiv. Sjetimo se samo da smo prije nekoliko godina koristili film sa 36 mjesta za fotografiju!

 lol koji fanboy 

Jel ima smisla uopce raspravljat s tobom il ces na sve nedostatke odgovarat "to ne treba " "to nije problem"

 

Nije ti se desilo, ali ti se moze desit. Mozda sutra , a mozda nikad. Pa da mi na ljetovanju crkne kartica i izgubim obiteljske slike pojel bi se, a kamolo da mi crkne na tuđoj svadbi pa ti objasni njima zasto nemas uslikan najbitniji trenutak njihovog zivota. Takve stvari prepustat slucaju je zbilja hrabro.

 

U ostalom Nikon nudi bolju alternativu.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Svoje osobne fotografije držim kopirane na tri HDD-a a razmišljam da kupim i prostor na Amazonu, Google-u ili nekom drugom servisu koji daje usluge prostora kako bih bio potpuno siguran od gubitka fotografija. Glede tvog (isključivog) stava oko jednog slota za SD karticu, želim te podsjetiti da je tržište DSLR-a veliko i da tu ima prostora za svakoga i svačiji ukus i potrebe. Stoga nemoj biti tako krut i isključiv jer tu griješiš. U suprotnom Nikon (protiv kojeg stvarno nemam ništa i razmišljao sam da kupin jedan od njegovih modela D7100 ili D5500) D750 bi bio najprodavaniji model ikada a ne to da se Nikon doveo na rub propasti a na žalost možda i ne preživi trenutne financijske probleme.

 

http://www.nikon.com/news/2017/20170213_1_e.pdf

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 22:31 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Badava ti cloud ak ti crkne dok fotografiras. Kad ti crkne onda ces drugacije razmisljat.

 

No i da ti ne treba to cime onda 6D opravdava svoju cijenu naspram bolje konkurencije ?

 

Nikon je u problemima radi skroz drugih stvari. Sigurno nije radi D750 lol. Cak su rekli da ce se vise okrenut pro trzistu jer ono je konstantno dok je ovo point and shoot trziste propalo zbog mobitela

 

Jel 6D skup radi malog buffera? Samo jednog utora za SD karticu ? (i to uhs1 stari standard lol ) 

Mozda zato kaj nema AF joystick ili mozda zato kaj ima AF tocke samo po sredini trazila ? 

Mozda zato kaj nema 4K? 

Ili jednostavno mozda zato kaj je to canon koji vjeruje da ce njihove ovce kupovatni dalje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 23:00 (Santana).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Svoje osobne fotografije držim kopirane na tri HDD-a a razmišljam da kupim i prostor na Amazonu, Google-u ili nekom drugom servisu koji daje usluge prostora kako bih bio potpuno siguran od gubitka fotografija.

Poanta dva slota u fotoaparatu je da te spasi kad ti kartica crkne u fotoaparatu, odnosno za vrijeme snimanja eventa. A to se događa. Jako rijetko, ali se događa. A onda kad se dogodi, onda budu veliki problemi. Jer se par ne može ponovno vjenčati samo da bi im ti mogao isporučiti fotke s vječanja.

 

I da, kolega Santana je dobro primijetio - ignoriraš ili minimaliziraš nedostatke tog aparata, koji nisu mali. Jasno je da svaki aparat ima svog kupca, no takvo nepotrebno branjenje loših karakteristika uređaja mi je neshvatljivo. Treba biti objektivan - pohvaliti pozitivne karakteristike, pokuditi negativne. A ne da svaka negativna karakteristika nije bitna.

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

6D je prvenstveno namjenjen fotografiji, ne videu. Tu će ostati superioran. Zanima me samo kako radi AF na touch screen kada mu zadaš zadatak da fokusira na rub fotografije?

Što se tiče jednog slota za sd karticu to i nije neki nedostatak. Ja nisam imao slučaj da mi crkne kartica a da budem iskren niko mi to još nije ni rekao da mu se desilo. Tu ne treba biti grub niti isključiv. Sjetimo se samo da smo prije nekoliko godina koristili film sa 36 mjesta za fotografiju!

 Ako ti to smatraš onda 6D nije za tebe kao ni FF.

 

Dual mem. slot je zato da se olakša buffer, da imaš mirroring slika u kameri (pogotovo bitno na vjenčanjima) i da imaš mogućnost da raw sprema na 2 kartice istovremeno kako ne bi štucao nakon 30 komada.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Znam ja to, zato i jesam kupio 80D a ne 6D koji je bio jedna od opcija. Objektivno, malo pretjerujemo oko crkavanja kartica. Kada je to nekome u pola posla crkla kartica? U ostalom 6D serija je namjenjena posebnom segmentu tržišta. Niko nikoga ne tjera sa kojim tijelom će raditi vjenčanja i ne znam zašto bi jedan SD slot bio katastofalan nedostatak jednog DSLR-a. Buffer je već toliko narastao na gotovo svim novijim poluprofesionalnim tijelima da ga praktično ne možeš začepiti fotografijama a posebno na vjenčanjima. To što vlogeri rade i praktično pokazuju je jedna druga dimenzija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Nemoj nam molim te bajke prodavat. Zna se kakav mu je buffer i on se zapuni za 4-5 sekundi 

Znaci za neki sport nije i rizican je za profesionalca. Neki jednostavno ne zele riskirat. 

Za koga je onda ovaj fotoaparat ? Nije nit za nekoga tko treba solidne video mogucnosti.

 

 

Btw. svi ti nedostaci bi mu se mogli oprostit da je cijena korektna, a nije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 23:29 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Da se potpuno razumijeno, onaj tko želi da radi vjenčanja sa nekim novijim dslr-om NEĆE koristit 3-4 godine staru karticu iz razloga što je vjerojatno i sama kartica zbog starosti manjeg kapaciteta, brzina upisivanja teško može pratiti samo tijelo što otežava sam rad sa kamerom, povećava rizik od kvara kartice...itd. 

Ne znam čemu nerviranje oko novog modela 6D? Onaj segment tržišta koji je kupovao stari model kupit će i novi. Cijena će vjerojatno u skorije vrijeme malo i pasti, pojavit će se i "refurbished" i "no warranty" modeli koji će dodatno sniziti cijenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Neki od najpopularnijih komentara na DPreviewu vezani uz predstavljanje 6d;

 

A single cross type AF point? I think the folks at Canon have truly lost their way.

 

Canon can only sell cameras based on brand name for so long. They're heading for a fall.

 

Not impressed.. 11AF points? no flash (hence no remote flash control!) 4.5fps, still no software intervalometer... To sum up: If canon think people will pay that much I think they have clearly lost the plot?


11-AF points??? 1/180 sync speed? Is Canon TRYING to get me to switch to Nikon? I may be jumping the gun a bit but, based on the specs, my first impression is highly disappointing.

 

It is a joke, right? I have 5D MKIII, so I am not interested and not concerned. But I am surprised and I actually think that Nikon took an upper hand now over Canon.

 

To su reakcije na 6d 2012g.......Svaka povezanost s komentarima na ovoj temi je slučajna:)......

Canon ipak nije propao, možda radi ove politike hoće ali za sada dobro stoji a Nikon..... Ono što možemo zaključiti da unatoč prividnoj negativnoj kritici vrlo vjerovatno od onih koji taj aparat i onako nebi kupili, isti je vrlo dobro prihvaćen.

 

Zapravo Canon ne da nije propao nego je prestigao Sony-a upravo u njegovom ringu u Japanu i to bez 4k.....(ukoliko je vjerovati izvoru)

Ako je 4k toliko bitan, treba postaviti pitanje.......čime je to Canon uspio napraviti? Čime to Canon drži prvu poziciju u prodaji?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 23:57 (ITelektronika).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

.....


Ovo ce kupit samo određeni postojeci canon korisnici kojima je zao prodat kolekciju objektiva koje imaju.



Ulagati u sistem koji radi manje pomake cak i od Intela zbilja je mudro.

 Pa nije to jedini canon na koji mogu upgrade raditi....

phoenix2003 kaže...

6D je prvenstveno namjenjen fotografiji, ne videu. Tu će ostati superioran. Zanima me samo kako radi AF na touch screen kada mu zadaš zadatak da fokusira na rub fotografije?

Što se tiče jednog slota za sd karticu to i nije neki nedostatak. Ja nisam imao slučaj da mi crkne kartica a da budem iskren niko mi to još nije ni rekao da mu se desilo. Tu ne treba biti grub niti isključiv. Sjetimo se samo da smo prije nekoliko godina koristili film sa 36 mjesta za fotografiju!

 Da radis profesionalno i da ti se to desi jedan jedini put u zivotu ne bi to pricao. Profesionalac nije profesionalac ako govori tako kao ti govoris.... Jendostavno to je neozbiljno u 2017 godini....

phoenix2003 kaže...

Znam ja to, zato i jesam kupio 80D a ne 6D koji je bio jedna od opcija. Objektivno, malo pretjerujemo oko crkavanja kartica. Kada je to nekome u pola posla crkla kartica? U ostalom 6D serija je namjenjena posebnom segmentu tržišta. Niko nikoga ne tjera sa kojim tijelom će raditi vjenčanja i ne znam zašto bi jedan SD slot bio katastofalan nedostatak jednog DSLR-a. Buffer je već toliko narastao na gotovo svim novijim poluprofesionalnim tijelima da ga praktično ne možeš začepiti fotografijama a posebno na vjenčanjima. To što vlogeri rade i praktično pokazuju je jedna druga dimenzija.

 Ako na milion aparata i milion karitca crkne jedna i to tebi kada radis vjencanje ili nesto slicno ti bi se tjesio statistikom? Rekao klijentima sto dramite to je jedna u milion? De uozbilji se....

phoenix2003 kaže...

Da se potpuno razumijeno, onaj tko želi da radi vjenčanja sa nekim novijim dslr-om NEĆE koristit 3-4 godine staru karticu iz razloga što je vjerojatno i sama kartica zbog starosti manjeg kapaciteta, brzina upisivanja teško može pratiti samo tijelo što otežava sam rad sa kamerom, povećava rizik od kvara kartice...itd. 

Ne znam čemu nerviranje oko novog modela 6D? Onaj segment tržišta koji je kupovao stari model kupit će i novi. Cijena će vjerojatno u skorije vrijeme malo i pasti, pojavit će se i "refurbished" i "no warranty" modeli koji će dodatno sniziti cijenu

 Zasto bi kupio novi kada ima alternative i to u canon svijetu? Neke stvari koje su se mpogle tolerisati u 2012 godini ne mogu u 2017 godini... Pogledaj tonijev video lijepo ti pokazuje da mozes ostavriti bolje rezultate za manje para....

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 0:03 (Torent).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Da se potpuno razumijeno, onaj tko želi da radi vjenčanja sa nekim novijim dslr-om NEĆE koristit 3-4 godine staru karticu iz razloga što je vjerojatno i sama kartica zbog starosti manjeg kapaciteta, brzina upisivanja teško može pratiti samo tijelo što otežava sam rad sa kamerom, povećava rizik od kvara kartice...itd. 

Ne znam čemu nerviranje oko novog modela 6D? Onaj segment tržišta koji je kupovao stari model kupit će i novi. Cijena će vjerojatno u skorije vrijeme malo i pasti, pojavit će se i "refurbished" i "no warranty" modeli koji će dodatno sniziti cijenu

 tko se bas ozbiljno i profesionalno bavi vjencanjima ne samo da ima backup sd kartice u fotoaparatu nego ima jos jedan fotoaparat kao backup da se ovome nekaj ne dogodi.

 

Tko pak prica o 4 godine starim karticama ?

 

Ja se uopce ne nerviram oko canona. Niti jedan njihov fotoaparat mi nije nimalo interesantan nit me briga za njega, nego reagiram na tvoje bajke koje tu pricas. Otvorio si temu s misljenjem da ce ljudi do neba hvalit ovaj fotoaparat, al jbg prevaril si se.

 

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

Neki od najpopularnijih komentara na DPreviewu vezani uz predstavljanje 6d;

 

A single cross type AF point? I think the folks at Canon have truly lost their way.

 

Canon can only sell cameras based on brand name for so long. They're heading for a fall.

 

Not impressed.. 11AF points? no flash (hence no remote flash control!) 4.5fps, still no software intervalometer... To sum up: If canon think people will pay that much I think they have clearly lost the plot?


11-AF points??? 1/180 sync speed? Is Canon TRYING to get me to switch to Nikon? I may be jumping the gun a bit but, based on the specs, my first impression is highly disappointing.

 

It is a joke, right? I have 5D MKIII, so I am not interested and not concerned. But I am surprised and I actually think that Nikon took an upper hand now over Canon.

 

To su reakcije na 6d 2012g.......Svaka povezanost s komentarima na ovoj temi je slučajna:)......

Canon ipak nije propao, možda radi ove politike hoće ali za sada dobro stoji a Nikon..... Ono što možemo zaključiti da unatoč prividnoj negativnoj kritici vrlo vjerovatno od onih koji taj aparat i onako nebi kupili, isti je vrlo dobro prihvaćen.

 

Zapravo Canon ne da nije propao nego je prestigao Sony-a upravo u njegovom ringu u Japanu i to bez 4k.....(ukoliko je vjerovati izvoru)

Ako je 4k toliko bitan, treba postaviti pitanje.......čime je to Canon uspio napraviti? Čime to Canon drži prvu poziciju u prodaji?

 

 

 

 Danas je najveca kriza za proizvođace fotoaparata, a konkurencija je jaca nego ikad. Nece Canon past s trona sutra, ali kroz par godina moglo bi svasta bit.

 

Canon ima od prije ogromnu bazu korisnika, a fotografi obicno ne skacu cesto iz jednog sustava u drugi.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa ne znam zbog čega se onda uznemiravaš kad 6D serija i nije namjenjena profesionalnim fotografima već amaterima koji žele da se bave FF. Alternative ima....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II

Sad smo već došli na to da je 6D mk2 aparat za bogate amatere koji nemaju nekog interesa za video. Zašto onda uopće raspravljamo o ovom fotoaparatu? (retoričko pitanje)

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Pa ne znam zbog čega se onda uznemiravaš kad 6D serija i nije namjenjena profesionalnim fotografima već amaterima koji žele da se bave FF. Alternative ima....

pa ima da o tom ti pricamo lol

Ima jeftinije i bolje alternative...

 

Ovo je fotoaparat za postojece vlasnike 6D-a koji ne zele prebacit se na drugi sistem i nikog drugog.

 

No tebi ne smeta kaj ti canon prodaje skuplju fotoaparat sa manje funkcija od konkurencije ?

 

Ovo me podsjeca malo na Leica fotoaparate :D

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Danas je najveca kriza za proizvođace fotoaparata, a konkurencija je jaca nego ikad. Nece Canon past s trona sutra, ali kroz par godina moglo bi svasta bit.

 

Canon ima od prije ogromnu bazu korisnika, a fotografi obicno ne skacu cesto iz jednog sustava u drugi.

 Pa da, to je uvijek moguće al isti takav kometar imaš upravo kada je 6d mk1 izašao 2012g. Prošo je 5 godina.

Naveo si jedan razlog, drugi je što od Canona, Nikon i Fuji-a možeš očekivati profesionalnu podršku što je iznimno bitno za bilo kojeg profesionalca. To je alat. Nema sentimenta.

 

Svakako treba napomenuti da 6d nije namjenjen profesionalnom tržištu, i trenutno je najeftiniji FF aparat pa pljuckanje po cijeni i tome što nema dual slot utor je u najmanju ruku bezpredmetno. 

Fotoaparat ima svoje prednosti i nedostatke, nekome će to odgovarati nekome ne...jedini relavantan podatak na kojem možemo zaključiti dali je aparat dobro osmišljen su njegovi prodajni rezultati.

 

Ideja da ne možemo dobiti full frame rezultate na APCS samo radi objektiva a ne senzora je također vrlo nategnuta i nerealna, oni kojima treba FF rezultat a ograničeni su cijenom ovo bi mogao biti aparat za njih, također kao drugo tijelo. Ali danas je upitno koliko je tržište za upravo takve.

 

 

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...

Sad smo već došli na to da je 6D mk2 aparat za bogate amatere koji nemaju nekog interesa za video. Zašto onda uopće raspravljamo o ovom fotoaparatu? (retoričko pitanje)

ma....zapravo....došli smo sudeći po ovome da svatko tko kupi fotoaparat od 12tk s jednim slotom za karticu je u stvari bogati amater......

Koliko ono košta A6500? :) Isto retoričko pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 0:55 (ITelektronika).
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Ne, ovo nije dslr za postojeće vlasnike 6D, već za buduće koji ga žele.

Da, smeta mi to što je osakaćen. Zato ga i nisam kupio (mislim stari model, ne Mark II). Moram priznati da me FF privlači ali mi je besmisleno davati malo bogatstvo na optiku. Kad sam govorio o alternativi, nisam mislio na alternativu na polju ISO mogućnosti jer je i nema.

 

https://explorecams.com/photos/pair/canon-eos-6d=canon-ef-24-70mm-f-2-8l-ii-usm

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.7.2017 0:40 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Canon EOS 6D Mark II

Mislim da ste krivo startali. Riječ je o fotiču za entuzijaste a ne pro aparatu tako da ukoliko ste odgovorna osoba svadbe i razni plaćeni poslovi ne dolaze u obzir pa su tako svi fičri koji idu uz pro klasu srezani. Tu je Canon postavio lijepu crtu. Ako želiš radit kupi fotić za to. Ako stavite još jedan SD utor, povećate broj AF točaka, dignete shutter na 8k i 4k video dobili ste fotić koji je konkurent pro klasi 5d4 i košta 1000$ manje. Recite mi da se smatrate normalnima kad tvrdite da je Canon to trebao ukomponirat u 6d2 i sam sebe opalit nogom ispod pojasa. Kome to treba kupit će 5d4 ili ako netreba 4k video 5d3 bez da trepne okom a kome ne a želi jedan vrhunski fotić bit će prezadovoljan ovim. I ne zaboravite Vi koji se žalite da je frka radit bez dvije kartice, isto takva je frka raditi bez 2 fotića a ne vidim da netko od Vas koji ste u silnom strahu da se kartica pokvari piše da ima iz tog razloga i 2 fotića pa ak jedan rikne tu je drugi jer šta ak je pored vas na plaži komad u toplesu a fotić rikne, nema druge hitiš se pod gliser odma i skratiš si muke.

Iz tog razloga stanite malo na loptu i prepustite ljudima koji očito znaju radit svoj posao da ga tako rade i dalje jer da ga neznaju Canon bi odavno bio ko i Agro..., uzmite fotiće u ruke jer pune su ulice lijepih cura u ljetnim opravicama i koristite malo te cross i ine AF točke za svoj gušt.

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

6D je bio Canonov najbolji low-light aparat sve do 1DX2.

 

Ne znam o čemu pričate. AF centralne točke je išao do -3EV.

 

To je bio jedini aparat od Canona koji na ISO2500 nije već štucao kao 5D3.

 

 

 

Bio je svakako na razini 5D3 što se tiče statične fotografije, ali ne i videa. Zato je i bio najprodavaniji FF.

U fotkama nitko ne primjeti razliku između 5D3 i 6D. 6D je bolji kad je riječ o astro fotkama, ETTR timelapsevima itd. Ali jednostavno je bio stripean od "pro" razine...nije imao 2 slota, izrada nije bila na najvišoj razini itd.

 

 

Od 6D se očekivalo da pređe D750 i uzme dio "wedding" fotografa. Sad će se desit da 6D2 bude i preskup za backup onima koji imaju 5D4/1DX2.

 

Jednostavno nema smisla kupit ovaj aparat za "prvi". Treba ganjat 6D za 900$ i uzet 24-105 IS f4.

Prije bih kupio D500 sigurno, makar je crop.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa kupi što želiš ili što misliš da je najbolje za posao kojim se baviš. To ti nitko ne brani. Ali nije objektivno davati katastrofalne ocjene jednom uređaju zato što nema dva slota za sd karticu. 6D je bio i ostao FF dslr za amatere/entuzijaste koji žele raditi prvenstveno fotografiju.

Mene od svega najviše zanima kako će fokusirati u live view kada na touch screen dotakneš rub fotografije.

U ostalom još nitko nije napravio detaljan review ovog uređaja i testirao limit njegovog senzora i procesora. Tek kada ga dobro protresu onda ćemo znati koliko je nadmašio prethodni model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice