Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10

poruka: 35
|
čitano: 18.550
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10
pitanje

Ovu priču ste sigurno već puno puta čuli. Nisam profesionalac, no nisam potpuni idiot. Treba mi nešto ultra zoom klase, uglavnom namijenjeno slikanju vozila.

 

Dakle, Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10?

 

Fuji je malo skuplji (nekih 300 kn više) no čini mi se boljim...

 

S1000 fd

 

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_s1000fd/index.html

 

H10

 

http://www.sony.hr/view/ShowProduct.action?product=DSC-H10&site=odw_hr_HR&imageType=Main&category=DSC+H+Series

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 23:53 (mbaksa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć

slikanje vozila? ultra-zoom? kaj će ti jak zoom kod slikanja statičnih scena?

jesi razmišljao o entry-level SLRu i kakvom širokokutnom objektivu?

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

A tko je rekao da će vozila biti statična? ;) (radi se o slikanju željeznice i vlakova, ne pitajte zašto)

 

Razmišljao sam, ali je to ipak malo previše para...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2008 22:30 (Mrvca).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoć

Iskreno ja bih ti preporučio Fujifilm FinePix S1000fd... Vlasnik sam Fujifilm FinePix S5500 i prezadovoljan sam njime, slike sjajno ispadnu... No to je samo moje mišljenje...

Evo slika slikana navedenim fotoaparatom: http://img187.imageshack.us/img187/2958/dscf1443ff2.jpg (moj pas)

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB GDDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Mrvca kaže...

A tko je rekao da će vozila biti statična? ;) (radi se o slikanju željeznice i vlakova, ne pitajte zašto)

 

Razmišljao sam, ali je to ipak malo previše para...

pitam. ;) (btw, odlična tema za fotkanje!)

iskreno, radije ili pričekaj s kupovinom, sakupi više love, pa kupi novi SLR ili kupi polovni SLR. nemam pojma kolko koštaju ti ultrazumirajući kompakti koje si naveo, ali rabljenih SLRova se da naći i za oko 2000-2500 kn. isplati se svake kune, pogotovo kod zahtjevnijih uvjeta.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

Fuji je 2100, a Sony oko 1900.

 

Malo sam skeptičan prema rabljenim dSLR-ovima... A i strah me je da će dSLR ostati neiskorišten, jer nisam profesionalni fotograf, a i nisam skroz zaluđen fotografijom. Trenutno mi treba nešto slabije, da se malo naučim, tek onda mogu krenut sa velikim zvjerkama.

 

Trenutno imam Sony W55. Za čisti point and shoot je dobar (za pare koje sam dao za njega, bolji ne može bit), ali ipak mi treba nešto više (nema čak ni manualne postavke).

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Mrvca kaže...

Fuji je 2100, a Sony oko 1900.

 

Malo sam skeptičan prema rabljenim dSLR-ovima... A i strah me je da će dSLR ostati neiskorišten, jer nisam profesionalni fotograf, a i nisam skroz zaluđen fotografijom. Trenutno mi treba nešto slabije, da se malo naučim, tek onda mogu krenut sa velikim zvjerkama.

 

Trenutno imam Sony W55. Za čisti point and shoot je dobar (za pare koje sam dao za njega, bolji ne može bit), ali ipak mi treba nešto više (nema čak ni manualne postavke).

 Kupi Alphu 200 od Sonya. S kit objektivom košta oko 3500 kn, ali se svakako isplati. Ako ćeš pokretne objekte slikat, definitivno SLR.
Hrvatski top model by: Štefica Jambrišćak
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 11:01 (Mrvca).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Ako misliš fotogarfirati sport ili brze objekte poput auta definitivno je dSLR izbor za tebe. Kompakti (uključivši ultrazoomove) imaju puno sporiji autofokus. Što se tiče Alphe 200 uzmi je s kit objektivo 18-70 za prvu ruku. Cijena je oko 3.400 kn s kit objektivom. Nije svuda ta cijena tako da pripazi gdje kupuješ jer razlika zna biti i skoro 1000 kn. Sancta Domenica i Svijet medija imaju Alphe s kit objektivom po 3399kn. Pogledaj malo unaokolo i možda netko ima još nešto povoljniju cijenu.
 
A100 mi se čini prejeftin na tom linku a ako do sada nisi radio s dSLR-ima preporučio bih da OBAVEZNO kupiš novi u dućanu. Pretpostavljam da ne znaš što treba pregledati na dSLR fotoaparatu pa ti netko može uvaliti svašta. Može biti ogrebano zrcalo ili senzor, može biti oštećen objektiv ili može imati problema s front i back fokusom, pa čak i da samo ima prašine na senzoru svorit će ti muke i probleme. Sredstva za čišćenje senzora su skupa ako se uopće usudiš raditi sam zahvat čišćenja senzora. U suprotnom moraš nositi na servis da ga oni očiste a to opet košta. Zato bih ti preporučio radije novi aparat da budeš siguran.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć

ovo prvo, za 2900+ kn je samo tijelo, bez objektiva. dakle, neiskoristivo dok ne staviš nekakav MD-mount objektiv (može i sa kakve stare analogne SLR konice/minolte).

 

ako ti je to previše love za novi SLRa, ozbiljno razmisli o rabljenom SLRu za što manje love, tak da ti ne bude žao love ak ti se ne svidi fotkanje sa SLRom. onaj sony A100 nije loša ideja, samo pripazi na broj okidanja, shutter na SLRovima je napravljen da sigurno izdrži oko 100000 okidanja, pa ak je blizu te brojke, dobro razmisli ili žestoko ruši cijenu.

 

EDIT: heh, kasno vidim odgovore. uglavnom, kolega foto ti je sve dobro napisao. ako se ipak odlučiš za rabljenog SLRa, probaj nać nekog ko zna nešto više da ode s tobom u šoping, da ti ne uvaljaju svašta.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 15:50 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
elkarrde kaže...

shutter na SLRovima je napravljen da sigurno izdrži oko 100000 okidanja, pa ak je blizu te brojke, dobro razmisli ili žestoko ruši cijenu.

Zapravo je na dSLR-ima uzlaznog razreda testiran na 50.000 okidanja. Premda je i to samo okvirno jer može otići nešto prije a i nešto kasnije. To je još jedan razlog zašto je bolje kupiti novu opremu ako nije baš takva stiska s novcima ili kupiti od nekoga koga poznajemo i kome vjerujemo. Moj je savjet izbjegavati polovnu opremu od nepoznatih jer čak i ja koji se dosta razumijem u tu opremu sam u jednom ili dva slučaja prošao lošije nego što sam planirao. Razlog je taj da neke nedostatke ili kvarove ne možemo identificirati odmah jer se prikazuju samo pod određenim okolnostima. Nadalje, kako znati je li neka stvar koja ne funkcionira onako kako mislimo da bi trebala jednostavno karakteristika određenog modela ili je nastala uslijed pada aparata ili nečeg drugog. 
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

OK, onda ću pričekati da skupim još koju tisuću kuna pa ću si uzeti neki entry level dSLR tipa Canon EOS 400D, Olympus E-410, Nikon D40, itd.

 

Ima li prijedloga u toj kategoriji?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Mrvca kaže...

OK, onda ću pričekati da skupim još koju tisuću kuna pa ću si uzeti neki entry level dSLR tipa Canon EOS 400D, Olympus E-410, Nikon D40, itd.

 

Ima li prijedloga u toj kategoriji?

Misliš li kasnije nadograđivati sistem i kupovati bolje objektive?
Vrlo je bitno da si postaviš odmah ovo pitanje. Ako je odgovor na njega da preporučam da uzmeš nekog Canona ili Nikona. Sony i Olympus daju najviše za uloženo ali samo ako kasnije ne misliš nadograđivati sistem. I Sony i Olympus "deru" kasnije kod kvalitetnijih objektiva i dodatne opreme. Primjerice battery grip za Alphu 200 košta koliko pola samog fotoaparata i puno skuplji je čak i od onog Nikonovog za D80 što je više nego smiješno. Pentaxa nisam isprobao ali po recenzijama ima sporiji autofokus od ostalih i puno je veći problem kod nas nabaviti nove objektive. Sony Alphu 200 sam ti spomenuo jer je dobiješ za smiješno nisku cijenu s kit objektivom. Ako ne misliš kasnije ulagati dodatno u sistem to ti je definitivno najbolji izbor trenutno.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

Pa sad, baš i ne mislim ulagati...

 

No, primjerice, Olympus E-410 dolazi sa 14-42 mm objektivom u kitu tako da bi mi bilo neophodno uzeti i onaj 40-150 mm koji košta 2100 kn. Toliko košta aparat kojeg sam prvobitno htio kupiti, Fuji S1000fd

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Mrvca kaže...

Pa sad, baš i ne mislim ulagati...

 

No, primjerice, Olympus E-410 dolazi sa 14-42 mm objektivom u kitu tako da bi mi bilo neophodno uzeti i onaj 40-150 mm koji košta 2100 kn. Toliko košta aparat kojeg sam prvobitno htio kupiti, Fuji S1000fd

Obavezno odmah u startu uzmi double zoom kit kod Olympusa. Ako to ne možeš naći za E-410 onda će te manje koštati novi E-420 double zoom kit nego stari E-410 s osnovnim kit objektivom i dodatna kupovina 40-150mm. U M Computersu je cijena E-420 + double zoom kit (14-42mm objektiv + 40-150mm) + 2 GB kartica + torba = 4.617kn. A sam Fuji S1000fd je oko 4000 kuna. Kad sve izračunaš razlika je na kraju nekih 200kn. Zapravo će te Fuji možda koštati i više jer tu su još baterije, torbica, kartice. Razlika u fotkama koje ćeš dobiti s jednim ili drugim aparatom bit će ogromna u određenim uslovima (jasno one s Olympusom će biti bolje)
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

Neeeeee, Fuji S1000fd je 2100 kn u Info Gami

 

http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=14&podkat=280

 

Malo si pomiješao S100fs sa S1000fd ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
prihvaćeno rješenje
Mrvca kaže...

Neeeeee, Fuji S1000fd je 2100 kn u Info Gami

 

http://www.info-gama.hr/pregled.php?kat=14&podkat=280

 

Malo si pomiješao S100fs sa S1000fd ;)

Kvragu i te njihove nule i zadnje slovo. U tom slučaju je samo 2500 kuna više za Olyja Smijeh
Kako ti se onda uklapa Sony A200 s kit objektivom 18-70? Kasnije možeš dodati Sigmu 55-200 koju možeš dobiti za nekih 1300 kn u Prizmi. Znam da je dSLR skuplja varijanta ali je zabavnije. Osim što se zaraziš njihovom brzinom za par godina se nađeš u dućanu kako kupuješ objektive od 4000 kuna i više češkajući se po glavi i pitajući kako si došao do ove sulude ideje. Vrlo je zabavno.
 SmijehNevinašce
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

http://www.nabava.net/sony-dslr-a200k-102mpx-slr__23638_p.php

 

Znači, ova opcija... OK; to bi bilo solidno.

 

Ne piše mi ništa o bateriji i punjaču... Našao sam negdje da su baterije NP-FM500H, no ne znam jesu li priložene sa punjačem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć
Mrvca kaže...

http://www.nabava.net/sony-dslr-a200k-102mpx-slr__23638_p.php

 

Znači, ova opcija... OK; to bi bilo solidno.

 

Ne piše mi ništa o bateriji i punjaču... Našao sam negdje da su baterije NP-FM500H, no ne znam jesu li priložene sa punjačem?

Nedavno sam ga kupio kao zamjenski aparat. Dobiješ fotić, objektiv, punjač, bateriju, kablove za spajanje na USB i televizor (za ovo zadnje nisam 100% siguran jer nikada nisam koristio niti na jednom aparatu). Baterija izdrži prosječno oko 700 snimaka (može više i manje ovisi o tome kako koristiš aparat tj. koliko pregledavaš slike, koristiš bljeskalicu i sl.). Pazi ne idu obične baterije unutra nego njegova litij ionska ali mislim da bi ti 700 fotki po punjenju trebalo biti dovoljno za većinu potreba.
Compact flash kartice možeš kupiti u Mikronisu. Nigdje drugdje nisam našao po nižoj cijeni. Transcend 133x od 2GB košta 110 kn.
Na fotoaparatu, ako ga kupiš, obavezno pojačaj sharpening na +2 ili čak +3 jer mu je po defaultu dosta slab budući da neki preferiraju kasniju obradu. Možeš to raditi i ti kasnije na kompjuteru ako ti se da, ali meni se neda jer razlika ionako nije velika između jednog i drugog.
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć
autorov komentar

Bio sam našao u međuvremenu...

 

Naravno, sve svoje fotografije detaljno obrađujem u Photoshopu pa ću i ove.

 

Inače, zanimljivo je da u SAD-u A200 stoji 1000 kuna manje (prema tečaju kuna-dolar danas = 2335.02 kn)...

 

http://www.amazon.com/Sony-Digital-SteadyShot-Stabilization-18-70mm/dp/B00125MHVM/ref=pd_bbs_sr_1?ie=UTF8&s=electronics&qid=1213131515&sr=8-1

 

Neizmjerno hvala na pomoći!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć

kao pentaxaš, naravno da ću ti preporučiti upravo pentaxa. (npr, K200D) ;)

 

sporiji autofokus nisam primjetio (pentax sa manualnim 50mm f2.0 i 18-55mm f3.5-4.8), u usporedbi sa olympusom E-500 (sigma 30mm f2.0) i canonom 40D (canon 50mm f1.4), no to ne znači da stvarno nije sporiji, već samo da ga ja u praksi nisam primjetio, čak ni na koncertima. ;)

objektive bi spomenuo upravo kao prednost - pentax nije mijenjao svoj K-mount još od 1975, tako da na moderne digitalne SLRove pašu analogni objektivi (i obrnuto, "digitalni" objektivi pašu na analogne SLRove) kojih se može naći i kod nas po smiješnim cijenama, a i rusi koriste K-mount već 25+ godina, npr. zenitar. novi objektivi isto nisu problem, osim ako ti trebaju sad odmah sad, obično idu po narudžbi pa ih treba pričekati malo.

također, entry-level modeli su pogonjeni AA baterijama, što može biti velika prednost, te za K200D postoji i grip (za K100D ima na eBayu univerzalnih).

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2008 23:51 (elkarrde).
16 godina
moderator
offline
Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10

Ne kužim ove koji ti preporučuju DSLR bez ikakve veze s vezom. Ako ti ne treba DSLR nemoj ga uzeti! Ako ne znaš, ili nisi siguran da ti treba - nemoj ga uzeti!

 

I najjeftiniji DSLR će te u startu doći duplo od aparata iz tvog prvog maila, a kad krene lavina troškova (novi objektivi) i sl - onda si gotov. A sve to zato jer ti netko na forumu daje savjete koji ga ne koštaju ništa? DSLR je velik, težak, nepraktičan i skup (jama bez dna) i nije za svakog - a to govorim kao friški vlasnik DSLR-a. Ja sam znao u šta se upuštam, i to sam htio, i dobio sam točno što sam želio. Ako ti ne znaš i nisi 100% siguran da ti baš treba DSLR - onda ti ne treba.

 

Uzmi FinePix S1000fd i gotovo. Ako za 3-4 mjeseca osjetiš da te oprema ograničava uzmi nešto bolje - Sony A300 recimo. Kod ultrazoomova i kompakta osobno sam najviše naklonjen Fujiju, kod entry level DSLR-a Sonyu. I čitaj naredni Bug, možda ti se svidi neki drugi model Cool

Heroj a ne zločinac
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC
Zli Luđak kaže...

Ne kužim ove koji ti preporučuju DSLR bez ikakve veze s vezom. Ako ti ne treba DSLR nemoj ga uzeti! Ako ne znaš, ili nisi siguran da ti treba - nemoj ga uzeti!

 

I najjeftiniji DSLR će te u startu doći duplo od aparata iz tvog prvog maila, a kad krene lavina troškova (novi objektivi) i sl - onda si gotov. A sve to zato jer ti netko na forumu daje savjete koji ga ne koštaju ništa? DSLR je velik, težak, nepraktičan i skup (jama bez dna) i nije za svakog - a to govorim kao friški vlasnik DSLR-a. Ja sam znao u šta se upuštam, i to sam htio, i dobio sam točno što sam želio. Ako ti ne znaš i nisi 100% siguran da ti baš treba DSLR - onda ti ne treba.

 

Uzmi FinePix S1000fd i gotovo. Ako za 3-4 mjeseca osjetiš da te oprema ograničava uzmi nešto bolje - Sony A300 recimo. Kod ultrazoomova i kompakta osobno sam najviše naklonjen Fujiju, kod entry level DSLR-a Sonyu. I čitaj naredni Bug, možda ti se svidi neki drugi model Cool

 Ahhaa evo iscurila tema za iduci broj Belji se

Moram se sloziti, ako ne znas treba li ti DSLR, najvjerojatnije ti ne treba. Bogataš
16 godina
neaktivan
offline
Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10

Ako ti je važan zoom, svakako kupi Fuji. No moraš znati par stvari: kada god koristiš teelobjektiv, moraš voditi računa o trešnji. Tada je najbolje koristiti dobar stativ jer će inače slike biti mutne. Prednost Fujija nije samo maksimalni zoom nego i velik otvor blende (f 2,8), no i to ima svoje nedostatke, pa tada treba paziti na izoštravanje. Konačno, Fuiji ima tendenciju da malo podeksponira, pa treba koristiti EV i tu dodati jedan ili dva (EV+) u skladu sa iskustvom. Najbolje je prvih par puta napraviti tri ili četiri slike istog objekta sa stativa koristeći normalno, EV+1, EV+2 i možda EV-1, pa ćeš vidjeti pšto je najbolje.

 

Sony ima dobrih fotoaparata, ali ne u ovoj klasi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC-H10
autorov komentar

Još ću detaljno razmisliti... Kad odlučim, javit ću vam Namigiva

 

Hvala svima na pomoći!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC
Zli Luđak kaže...

Ne kužim ove koji ti preporučuju DSLR bez ikakve veze s vezom. Ako ti ne treba DSLR nemoj ga uzeti! Ako ne znaš, ili nisi siguran da ti treba - nemoj ga uzeti!

 

I najjeftiniji DSLR će te u startu doći duplo od aparata iz tvog prvog maila, a kad krene lavina troškova (novi objektivi) i sl - onda si gotov. A sve to zato jer ti netko na forumu daje savjete koji ga ne koštaju ništa? DSLR je velik, težak, nepraktičan i skup (jama bez dna) i nije za svakog - a to govorim kao friški vlasnik DSLR-a. Ja sam znao u šta se upuštam, i to sam htio, i dobio sam točno što sam želio. Ako ti ne znaš i nisi 100% siguran da ti baš treba DSLR - onda ti ne treba.

Čovjeku treba fotoaparat za vlakove u pokretu. Koji ultrazoom može brzo fokusirati? Ja ne znam niti jedan, pa čak mi je i dSLR ponekad spor za takve situacije kada slikam nešto u pokretu. Pogotovo ako se kreće prema meni. Problem je i ako se fotografiraju vozila u pokretu bočno jer tada su potrebne velike brzine zatvarača koje dSLR-ovi mogu postići tako što se digne ISO vrijednost na aparatu i dalje dobije dobra fotografija umjesto akvarela.
Za statične objekte po danu svaki kompakt je više nego dobar, ali mi govorimo o drugačijim potrebama koje često nadilaze mogućnosti običnih kompakta.
A što se tiče recenzija fotoaparata u BUG-u, Vidi-ju i sl. to se može objesiti mačku o rep (nadam se da se nitko neće uvrijediti ali usporedite te testove s primjerice onima na dpreview stranicama). Ovo su časopisi koji se bave kompjuterima i ostalom elektronikom ali ne fotografiranjem. Kvalitetne recenzije se razlikuju od usporedbe par modela s par redaka informacija o svakom aparatu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2008 10:20 (foto).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC
žaki kaže...

Ako ti je važan zoom, svakako kupi Fuji. No moraš znati par stvari: kada god koristiš teelobjektiv, moraš voditi računa o trešnji. Tada je najbolje koristiti dobar stativ jer će inače slike biti mutne. Prednost Fujija nije samo maksimalni zoom nego i velik otvor blende (f 2,8), no i to ima svoje nedostatke, pa tada treba paziti na izoštravanje. Konačno, Fuiji ima tendenciju da malo podeksponira, pa treba koristiti EV i tu dodati jedan ili dva (EV+) u skladu sa iskustvom. Najbolje je prvih par puta napraviti tri ili četiri slike istog objekta sa stativa koristeći normalno, EV+1, EV+2 i možda EV-1, pa ćeš vidjeti pšto je najbolje.

Zamolio bih da prije davanja savjeta pročitate za što mu aparat treba. Stativ mu neće pomoći jer slika vlakove koji se kreću. Jedino ako želi dobiti oštru pozadinu i "trag" vlaka poput Voyagera u zvjezdanim stazama. Za korekciju ekspozicije neće imati vremena jer u njegovom slučaju doslovno će "proći voz". Izvinite što sam malo sarkastičan. Ultrazoom će obaviti funkciju samo ako je lijepo vrijeme s dosta svjetla i ako se slika izdaleka pa autofokus ima vremena izoštriti vlak. Budući da će mu trebati veća brzina zatvarača zbog fotografiranja vlaka u pokretu trešnja ionako neće smetati jer će biti kompenzirana s većom brzinom zatvarača.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC

najbolje bi bilo kad bi ti netko mogao posuditi SLRa da u praksi isprobaš kak ti odgovara taj "format" - dimanzije i težina, praktičnost i intuitivnost rukovanja aparatom nasuprot kvaliteti fotki i mogućnošću proširivanja SLRa, te isti parametri na ultra-zoom/prosumer kompaktu. čisti bang for bucks princip. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2008 12:13 (elkarrde).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC
autorov komentar

Igrao sam se malo sa frendovim EOSom 400D. Malo je glomazan, ali to mi ne smeta. Vrlo je intuitivan (al opet nije ko kompakt), što me pozitivno iznenadilo. Zar treba trošiti riječi na kvalitetu fotografija? Smijeh

Kompakti su manji i lakši, ali to mi ne igra ulogu, Intutivnost je isto na strani kompakata, no kvaliteta slika je daaaaaleko slabija...

 

Frendove fotografije možete vidjeti ovdje

 

http://jura-os.bloger.hr/

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2008 12:20 (Mrvca).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dvojba - Fujifilm FinePix S1000fd ili Sony DSC

mislim da si si odgovorio na pitanje. ;)

 

čini mi se da ti sad sve ovisi jel si možeš priuštiti SLR i koji objektiv, tojest, jel ti vrijedi veća kvaliteta fotki te uložene love.

i svakako računaj da ćeš se istrošiti na objektive u budućnosti ako se odlučiš za SLRa. :D

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice