Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.706.251
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Endymon kaže...
Evo nesto od mene... Neki savjet oko slikanja?

 A jedino horzontalno drzati mobitel ako se već slika snjim, vecina ljudi grijesi kad slika i snima pa  uvjek drze telefon vertikalno.Jer puno je bolja kvaliteta slike prikaziva veći pjezaž itd to neka ti bude navika.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ma eto ja vecinom slikam landscape i snimam, no zna se nekad pokoja u slikati i u vertikalnom.U vecini slučajeva ako želim nešto sakriti od detalja.Portrait se koristi večinom ako želiš nešto u fokusu, predmet koji su manje veličine, osoba ili životinja.Bar ja kao laik to mislim a opet ako ima koji profesionalac zna bolje.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 12:15 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Ja opcenito ne volim te uske omjere 16:9 pa cak niti 3:2.
Najdrazi mi je 5x4.  Naravno nekad su i ovi gore koje sam naveo prigodni no vecinom koristim 5:4

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Aha.ok, evo imam i jednu horizontalnu.
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Hmmm. Da, bolje izgleda. Izrazenija je barka i sve je nekako na svom mjestu. 😊
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Arheološki park Ravne 2, Visoko, BiH
morrisoN
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ima li piramida daj nam koju sliku sa arheološki nalazišta.Prepostavljam da si iz Visokog pa ti nije problem, koju fotku napraviti.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 17:27 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ovo nije na "piramidama" nego gdje su podzemni tuneli. Piramida sunca, kako je naziva Semir Osmanagić, je udaljena par km od ovog parka. Ne bih se upuštao u raspravu da li ima ili nema piramida.
Ono što ću reći je da je priroda prelijepa za lokaciju udaljenu manje od 1km od autoputa.

Btw, prva fotografija je samo djelimično dočarala atmosferu probijajućih zraka sunca kroz maglu i krošnje okovane injem.

Ovu fotku sa grančicom prekrivenom injem je "ubio" forumski algoritam za sažimanje. Sad vidim da je razina detalja ove forumske verzije očajna, za razliku od originala, koji izgleda puno bolje.
morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 17:33 (morrisoN).
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Ma inaće srednja Bosna je ljepa, samo što su ljudi velika đubrad pa sve uništavaju oko sebe.Ja sam blizu živi pa znam, malo iznad Visokog 15km udaljen ali kad pogledam korita rijeka zgadi mi se život.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 17:46 (dreadmoore).
13 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Rijeka advent 2020, đir po korzu

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 23:47 (ARazer).
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Malo isprobavanja panning tehnike

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Današnje fotke Zale, potoka koji teče kroz Podkilavac, mjesto u zaleđu Rijeke na Grobniku. Za doći do velikog slapa se trebalo smočit do pojasa ali sve za fotke.
Zala proteče samo za iznimno obilnih kiša i dijelom je ponornica pa na dijelovima sa snimke inače ima vode doslovno samo jedan dan nakon proloma oblaka. Dan-dva poslije kiše ovo više nije moguće snimiti.

 

Napravio sam i kratki video koji možete pogledati na Youtube-u 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 22:09 (deya100).
Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jedna s mobitela

Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Bijeg iz smoga
morrisoN
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Bijeg iz smoga
morrisoN
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

 

 

evo malo cb

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...

 

 

evo malo cb

Zadnja i predzadnja slika izgledaju kao svaki dan zadnjih mjesec i pol dana

Do not feed the trolls!!
3 godine
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Večer, par mojih fotki s Dslr-om, dosta ih ima svoj "naslov" da se dočara no tu nisam pisao, cijela forma za stavljanje fotografija je katastrofalna kao i rezolucija! neke fotke su i po 250mp pa sam se napatio dok sam to smanjio na bolesnih 3-4mbZivjeli!

           

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 21:08 (Boris grozni).
Moj PC  
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Santana kaže...

 

 

evo malo cb

 

Odlična, pogotovo ova s brezama i s kontra suncem.  

 

Boris grozni kaže...

Večer, par mojih fotki s Dslr-om, dosta ih ima svoj "naslov" da se dočara no tu nisam pisao, cijela forma za stavljanje fotografija je katastrofalna kao i rezolucija! neke fotke su i po 250mp pa sam se napatio dok sam to smanjio na bolesnih 3-4mbZivjeli!

           

 

Predobre fotke!  

 

14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Par mobitelskih s današnjeg uspona na Hahlić i kratki video

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 19:28 (deya100).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Par mobitelskih s današnjeg uspona na Hahlić i kratki video

 

 Nikak da gore odem, a vec se skoro godinu dana spremam.... fenomenalno izgleda

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 20:43 (Santana).
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Definitivno, pogotovo ovako po snijegu. Ubio se danas kroz snijeg, na najstrmijem usponu ima najviše snijega sa zapusima u koje propadaš do pojasa i vjetar ti udara u prsa. Za preći 600m (dužinskih ne visinskih) mi je doslovno trebalo 45min a u dobroj sam kondiciji. Ali isplatilo se, kad sam izašao na vrh prevoja i maknuo se u zavjetrinu k'o da sam ušao u bajku - skoro ni daška vjetra i snježna idila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Malo zimskog ugođaja...
morrisoN
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
morrisoN kaže...
Malo zimskog ugođaja...

 Tek sam sad pregledao ove fotke koje sam postavio. Pa ovo što radi forumski algoritam za kompresiju slika pri uploadu je zločin protiv čovječnosti. Molim nekoga, npr Miro, da se u narednom periodu tehnički omugući, barem u nekim temama da se fotke uploaduju barem u FB kvaliteti. Ovo sto sad imamo je masakr nad fotografijama.

 

Hvala!

morrisoN
8 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Definitivno, pogotovo ovako po snijegu. Ubio se danas kroz snijeg, na najstrmijem usponu ima najviše snijega sa zapusima u koje propadaš do pojasa i vjetar ti udara u prsa. Za preći 600m (dužinskih ne visinskih) mi je doslovno trebalo 45min a u dobroj sam kondiciji. Ali isplatilo se, kad sam izašao na vrh prevoja i maknuo se u zavjetrinu k'o da sam ušao u bajku - skoro ni daška vjetra i snježna idila.

 malo kasnim s odgovorom...

taj vikend nakon tvog posta sam bio na Svetoj Geri, snijega kolko hoces, ali nazalost bila je magla tak gusta da ne vidis par metara ispred sebe. To jos nisam dozivio.

Evo dvije slike. Jedna je pocetak uspona, druga je na vrhu

vrh vrh
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

Moj PC  
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

 

Meni nikad ni na kraj pameti nije bilo da se sa dronom uopće može napraviti duga ekspozicija! Daj još ako imaš!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

 To je kao oštro? mozes nama ostalima podjeliti nekakav jpg u fullsizeu da vidimo?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pa u full size-u definitivno nije ekstra oštra, nisam to ni tvrdio. Ali me već i ovo impresionira obzirom da je fotkano s nečeg što lebdi u zraku i na 5 sekundi ekspozicije, nisam očekivao ni ovo.

 

Evo pa pixelpeepaj (nije puna nego Crop iz punog 16:9 omjera): https://www.dropbox.com/s/xqf8tkw3b0wbfc0/DJI_0025.jpg?dl=0

14 godina
neaktivan
offline
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
CyberDemonVZ kaže...
deya100 kaže...

Testiranje drona - DJI Mavic Air II na ekspoziciji od 5 sekundi. Ja poprilično impresioniran kako je miran.

 

Meni nikad ni na kraj pameti nije bilo da se sa dronom uopće može napraviti duga ekspozicija! Daj još ako imaš!

 Nemam, ovo je jedina. Planiram napravit noćni hyperlapse, vjerovatno sutra jer će biti full jaka mjesečina pa bi to trebalo OK izgledati. Vjerovatno usput padne i kakva fotka. Ako bude lijepo mirno vrijeme na jakoj mjesečini bi i ekspozicija trebala bit kraća pa samim time i oštrija fotka.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice