Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.746
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Luck3r kaže...

a koliko bi me kostao polovni 600d. Ima netko iskustva s tim aparatom?

Nemam osobnog iskustva, imaju ga jedna prijateljica i prijatelj. Prijateljica je zadovoljna s njim, jedino joj malo smeta moire otkad sam joj pokazao kako moire izgleda {#} (demonstrirao sam joj na videu na svom NEX-u 6 koji ima ružan i vrlo izražen aliasing, a ona je nakon toga uočila aliasing na košulji kod fotografiranja), ali pretpostavljam da su u pogledu moirea svi slični u toj klasi. Prijatelju je malo premalen i preplastičan - dosad je imao Canona 40D, koji je građen kao tenk, a 600D iako je nekoliko generacija tek je možda marginalno bolji po kvaliteti slike, ali može snimati video za razliku od 40D. Prijatelj koristi Magic Lantern firmware na njemu. U globalu jesu oboje zadovoljni, pogotovo za to koliko danas košta.

 

600D je inače fotić koji se najviše koristi kod snimanja videa koje možeš vidjeti na YouTubeu - upravo taj aparat je napravio revoluciju (550D je započeo, ali 600D je taj koji je pokrenuo stvari zbog ručnog podešavanja glasnoće ulaza za vanjski mikrofon).

 

Umjesto da čekaš tu osobna iskustva, jednostavno izguglaj ili pogledaj videe o tom aparatu na YouTubeu. Ima ih hrpa jer je izrazito popularan.

 

Ne znam koju cijenu gledaš. Novi je par-sto kuna skuplji nego ovih 3500 koje si naveo, tako da ti je onda pametnije dodati još nešto kunica i uzeti novi s garancijom (s kit-objektivom bez optičke stabilizacije te košta tek 3539, s kit-objektivom s optičkom stabilizacijom 300 kuna više).

14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo vidim da je u Linksa Olympus XZ-2 pao za nekih 700kn...to se zove popust {#}. Još da ga nude u Splitu pa da ga mogu isprobat malo možda bih ga i kupio... Ima li ga netko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
mile_st kaže...

Evo vidim da je u Linksa Olympus XZ-2 pao za nekih 700kn...to se zove popust {#}. Još da ga nude u Splitu pa da ga mogu isprobat malo možda bih ga i kupio... Ima li ga netko?

I mene zanima ali sam negdje pročitao da ima manu, ali ne mogu nači koju?

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

koji fotić do 1600kn?Gledao sam sx500 is,jel ima nešto oblje za taj novac?

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
kivic15 kaže...

koji fotić do 1600kn?Gledao sam sx500 is,jel ima nešto oblje za taj novac?

Bile su rasprave na forumu o sličnim aparatima - pogledaj (starije) teme u ovoj kategoriji (Digitalni fotoaparati): http://www.bug.hr/forum/board/digitalni-fotoaparati/20.aspx

 

Nikon, Sony, Fuji, Olympus, Panasonic također imaju predstavnike u toj klasi uređaja (ultrazumirajući fotoaparati). Osobno ne znam ništa previše o njima, osim tipičnih karakteristika - malen senzor, velik zum, većina ih ne fotografira u RAW-u, imaju supermakro (možeš objektiv "zalijepiti" na ono što snimaš), manji su od SLR-ova, ali veći od kompaktnih aparata. Zbog malog senzora mogu biti jako pogodni za makro-fotografiranje jer se objektu možeš jako približiti i jer je dubinska oštrina relativno visoka (glavni problem kod makro snimanja kod SLR-ova je pre-preplitka dubinska oštrina, pa ti je u fokusu samo mali komadić fotografije).

 

Ako se odlučiš za ultrazumirajući aparat, provjeri da ima optičku stabilizaciju - ako nema, nemoj kupovati jer će ti biti neupotrebljiv na većim žarišnim duljinama (većem zumu), a ako ti je neupotrebljiv na većem zumu, onda ti ni ne treba ultrazumirajući. Logično. {#}

 

Znači, karakteristikama i mogućnostima su nešto između kompaktnih i SLR-ova. Zgodni aparati ako ti trebaju njihove karakteristike.

10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

točno mi treba nešto između,stara je ovisna o slikanju,a meni bi trebalo za reviewe i sl. ima li još koji primjerak za pogledat ili je ovo best buy? p.s. šta misliš o ovome i je li on bolji od mog vg110?? http://www.samsungstore.hr/index.php?dispatch=products.view&product_id=722

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 17:33 (kivic15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
kivic15 kaže...

točno mi treba nešto između,stara je ovisna o slikanju,a meni bi trebalo za reviewe i sl. ima li još koji primjerak za pogledat ili je ovo best buy?

Nisam proučavao tržište. Na nekim drugim temama se spominjalo još ultrazumirajućih modela. Malo pregledaj domaće dućane pa nabaci linkove onog što ti cjenovno i karakteristikama ulazi u obzir pa onda možemo raspraviti. Ja ti zbilja nemam ni vremena ni volje prekapati po domaćim sajtovima. Ti kupuješ fotić - potrudi se malo. {#}

 

kivic15 kaže...

p.s. šta misliš o ovome i je li on bolji od mog vg110?? http://www.samsungstore.hr/index.php?dispatch=products.view&product_id=722

Samsung mi je stran kao proizvođač fotoaparata, tako da ti tu ne mogu ništa reći. Možeš pogledati strane reviewove.

 

BTW mislim da previše razbijaš glavu time kakav je aparat za 100 eura. Kao i svaki drugi za 100 eura. To je ono kao da gledaš klasu najjeftinijih smartfona i sad se mučiš s tim što odabrati. Svi će biti manje-više jednako dobri, ili bolje reći jednako loši. {#} Kupiš, slikaš i to je to. Ili ako već imaš smartfon s malo boljom kamerom ili namjeravaš kupiti smartfon s malo boljom kamerom, onda se postavlja pitanje zašto bi kupio takav jeftini foto aparat i svuda ga vukao zajedno sa smartfonom. Danas za spontano okidanje najviše smisla ima koristiti smartfon, a ako želiš nešto malo bolje fotke, onda ciljano uzimaš neki ultrazum ili pak mirrorless tipa Olympus PEN ili Sony NEX pa uživaš i u fotkanju i u kvaliteti fotografija.

10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

ima sam priliku pogledat par samsungovih,i fotici su extra(nista cudno za samsung),ali imam i pap5000 s odlicnom kamerom,pa cu vidit...

Nema 'leba bez motike,okopavam narkotike :)///Svi smo mi Mentalist///
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
ivan262 kaže...
mile_st kaže...

Evo vidim da je u Linksa Olympus XZ-2 pao za nekih 700kn...to se zove popust {#}. Još da ga nude u Splitu pa da ga mogu isprobat malo možda bih ga i kupio... Ima li ga netko?

I mene zanima ali sam negdje pročitao da ima manu, ali ne mogu nači koju?

Navodno ne može uhvatiti fokus na srednjim i krajnjim fokalnim duljinama u uvjetima lošijeg osvjetljenja. Također touch screen ima neke bugove... Ali zato ima odličnu kvalitetu fotografija, da je malo kompaktniji lako bih zanemario nedostatke.

10 godina
neaktivan
offline
Pomoc pri kupnji - canon 600D

Pozdrav svima,

 

Bih bih zahvalan ako mi netko (iskusan fotograf) mogao pomoci u odabiru aparata + objektiva.

 

Ulganom sam pocetnik i vec neko vrijeme gledam i proucavam po netu aparate i ova kombinacija mi je zapela za oko:

 

CANON EOS 600D + EF-s 18-135IS 

 

Da li je to ok objektiv za pocetak ili da uzmem onaj standardan koji se nudi u kitu (18-55 ) a kasnije kad vec vidim sto me vise zanima, onda cu gledati i druge objektive.

 

Nemojte me samo pitati sto zelim slikati, ulganom sve sto mi se ucini zanimljivim, grad, priroda, arhitektura, ljudi, ...

 

 

Puno hvala !!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D
rin7cro kaže...

CANON EOS 600D + EF-s 18-135IS 

 

Da li je to ok objektiv za pocetak ili da uzmem onaj standardan koji se nudi u kitu (18-55 ) a kasnije kad vec vidim sto me vise zanima, onda cu gledati i druge objektive.

Definitivno ti je bolje uzeti taj, jer ni jedan ni drugi nisu baš šampioni (najblaže rečeno), a ovaj ti ipak pokriva osjetno veći raspon žarišnih duljina. Za slikanje u slabim svjetlosnim uvjetima kupi još i 50 mm f/1.8 (100 eura kod nas u dućanu). {#} Za makro snimanje kupi extension tubeove s elektroničkom vezom (od 25 dolara nadalje preko eBaya). I onda si opremljen za većinu situacija, a kad se izvježbaš na tome, znat ćeš dalje što ti treba, odnosno što želiš.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D
mbaksa kaže...
rin7cro kaže...

CANON EOS 600D + EF-s 18-135IS 

 

Da li je to ok objektiv za pocetak ili da uzmem onaj standardan koji se nudi u kitu (18-55 ) a kasnije kad vec vidim sto me vise zanima, onda cu gledati i druge objektive.

Definitivno ti je bolje uzeti taj, jer ni jedan ni drugi nisu baš šampioni (najblaže rečeno), a ovaj ti ipak pokriva osjetno veći raspon žarišnih duljina. Za slikanje u slabim svjetlosnim uvjetima kupi još i 50 mm f/1.8 (100 eura kod nas u dućanu). {#} Za makro snimanje kupi extension tubeove s elektroničkom vezom (od 25 dolara nadalje preko eBaya). I onda si opremljen za većinu situacija, a kad se izvježbaš na tome, znat ćeš dalje što ti treba, odnosno što želiš.

Znam da nisu šampioni, ali za pocetak su valjda dobri. Ovaj za slabijie svjetlosne uvjete bi isto trebao nabaviti a makro snimanje me najmanje zanima, vise me zanima grad, ulice, zgrade, a i priroda ali ne makro :)

16 godina
moderator
online
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D
rin7cro kaže...
Znam da nisu šampioni, ali za pocetak su valjda dobri.

Dobri za početak. Ali velim - 18-135 se čini boljim izborom, jer bi se za koji tjedan ili mjesec mogao sjetiti da ti je 50 mm prekratko pa onda ići kupovati još jedan objektiv, vjerujem također prosječnih karakteristika, a tek onda nisi obavio dobar posao, jer je 18-55 zapravo relativno kratko i poželjet ćeš još malčice zuma i samo za to još nešto malo zuma morat ćeš mijenjati objektiv. Zato je 18-135 bolji izbor. A i zato što je ergonomičniji - ne rotira mu se prednji element, a 3 cm dodatne duljine omogućilo je bolji smještaj prstenova.

 

rin7cro kaže...
Ovaj za slabijie svjetlosne uvjete bi isto trebao nabaviti a makro snimanje me najmanje zanima, vise me zanima grad, ulice, zgrade, a i priroda ali ne makro :)

Vidjet ćeš kad počneš slikati treba li ti makro ili ne. Kladim se da ćeš se predomisliti kad ćeš htjeti uslikati kakav cvijet. {#} Ovdje imaš moje makro snimke: https://www.dropbox.com/sh/7alde73ri0v81rk/YSh43JVtQt - znači, nešto što ne možeš napraviti s običnim objektivom, nego ti treba ili makro objektiv ili extension tubeovi. Ali OK, lako extension tubeove naknadno kupiš ako zaključiš da ti trebaju. Ako se mene pita, s obzirom na cijenu od 25 dolara, to je no brainer (iliti hrvatski - ne postoji opravdan razlog ne kupiti ih). Mene su za NEX koštali 50 dolara (i to 2 komada, dok ih ti za 25 dobiš 3). 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D



rin7cro kaže...
Ovaj za slabijie svjetlosne uvjete bi isto trebao nabaviti a makro snimanje me najmanje zanima, vise me zanima grad, ulice, zgrade, a i priroda ali ne makro :)

Vidjet ćeš kad počneš slikati treba li ti makro ili ne. Kladim se da ćeš se predomisliti kad ćeš htjeti uslikati kakav cvijet. {#} Ovdje imaš moje makro snimke: https://www.dropbox.com/sh/7alde73ri0v81rk/YSh43JVtQt - znači, nešto što ne možeš napraviti s običnim objektivom, nego ti treba ili makro objektiv ili extension tubeovi. Ali OK, lako extension tubeove naknadno kupiš ako zaključiš da ti trebaju. Ako se mene pita, s obzirom na cijenu od 25 dolara, to je no brainer (iliti hrvatski - ne postoji opravdan razlog ne kupiti ih). Mene su za NEX koštali 50 dolara (i to 2 komada, dok ih ti za 25 dobiš 3). 

 

 

Odlicne makro snimke :) Mozda bi se i htio s makro igrat kad bolje razmislim. Ali nije prioritet, a ako mogu to izvest sa tim extension tubama onda ce makro objektiv malo pricekat.

 

Jos samo nesto da te pitam kad si vec od volje za odgovaranjem :D

 

Htio bih se malo bolje upoznat s funkcijama na kameri i kako manualno pripremiti fotic za odredjene shotove, gledao sam malo po you tube pa nesto znam ali to je mizerno.

imas li ti kakve preporuke ?? Mozda neki manual na netu ili citat uputstva od fotica ili nesto trece (mozda nekog frenda zagnjavit)

16 godina
moderator
online
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D
rin7cro kaže...

Ali nije prioritet, a ako mogu to izvest sa tim extension tubama onda ce makro objektiv malo pricekat.

Makro objektiv će ti trebati samo ako se misliš profesionalno baviti makro fotografijom. Za većinu stvari će ti extension tubeovi s elektroničkim kontaktima biti sasvim dovoljni.

 

rin7cro kaže...

Htio bih se malo bolje upoznat s funkcijama na kameri i kako manualno pripremiti fotic za odredjene shotove, gledao sam malo po you tube pa nesto znam ali to je mizerno.

imas li ti kakve preporuke ?? Mozda neki manual na netu ili citat uputstva od fotica ili nesto trece (mozda nekog frenda zagnjavit)

Imaš hrpu materijala na netu za početnike - od videa na YouTubeu, do pisanih materijala na webu. Jednostavno potraži nešto tipa beginner photography ili photography tutorial ili tako nešto.

 

Što se tiče samog fotkanja, u osnovi moraš znati ekspozicijski trokut, odnosno koji je odnos otvora blende (A), osjetljivosti senzora (ISO) i brzine zatvarača (1/s - oznaka na fotiću za prioritet brzine tvarača je Tv ili S, ovisno o marki aparata). Započni fotografirati tako da ti je aparat na A (aperture), tako da si sam biraš otvor blende. f/3.5 (što se još označava i kao F3.5) je veći otvor od f/5.6, i podesi ISO ovisno o situaciji - ako ima prirodnog svjetla, neka ti ISO bude što niži, tipa ISO 100 ili 160, a ako snimaš u slabije osvjetljenim prostorima, onda digni vrijednost. Veća ISO vrijednost znači više šuma na slici.

 

Uglavnom, možeš zapravo prošvrljati po drugim temama na ovom forumu, s obzirom da je ovo tema posvećena odabiru foto opreme. Znači, pročitaj:

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/osnovni-pojmovi-pocetnike/21193.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/koristenje-dslr-fotoaparata-how-to-dslr/21196.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/objektivi-tutorijal/21335.aspx

 

Svakako pogledaj i ovu temu: http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/komentari-pohvalekritike-vasih-fotografija/21887.aspx

U njoj forumaši uploadaju svoje fotografije i onda ih drugi komentiraju. Ovo je ključna stvar da bi postao što bolji fotograf, jer ti kritike govore gdje griješiš i onda znaš što moraš ispraviti u svom načinu rada.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc pri kupnji - canon 600D

Puno hvala, puno si mi pomogao !!

 

Pogledat cu linkove i malo sve skupa prouciti. A kada uspijem nabavit fotic opet se vidimo :) 

12 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Evo jedne moje kupovine od maloprije.
Mislim da sam odlično prošao. {#} {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozz! 

Možete mi preporućiti najbolji fotoaparat za 1000 kn (+/- 200 kn)

 

Nešto najbolje za te novce ?!

 

 

EDIT:

Vidjeo sam ovo i ovo valjaju li što?

Ako ikako može da kučište bude u DLSR stlilu ! :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.11.2013 10:14 (TheMenstalist).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
TheMenstalist kaže...

Vidjeo sam ovo i ovo valjaju li što?

Ako ikako može da kučište bude u DLSR stlilu ! :)

Sve ti je to "tu negdje" - potraži si revieve na Internetu za svakog od njih i dobro ih prouči. Ili jednostavno kupi jedan pa kud puklo da puklo. {#} Sudeći po specifikacijama, Sonyjev je marginalno bolji.

11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Jel se isplati uzet Canon 1100D za slikavanje za amatersko slikanje i ponešto snimanja? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Rucipe kaže...

Jel se isplati uzet Canon 1100D za slikavanje za amatersko slikanje i ponešto snimanja? 

 

Daleko je bolji od svih kompakata, ali je trenutno najlošiji dslr na tržištu. Za početnika i više nego dovoljno...

 

11 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Trickortreat kaže...
Rucipe kaže...

Jel se isplati uzet Canon 1100D za slikavanje za amatersko slikanje i ponešto snimanja? 

 

Daleko je bolji od svih kompakata, ali je trenutno najlošiji dslr na tržištu. Za početnika i više nego dovoljno...

 

Jel daje bolje slike od 1000D ? Šta ti predlažeš do 2400 kn ,mozda neke druge proizvodace ili ?  . ?? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2014 9:45 (Rucipe).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Rucipe kaže...

 

Jel daje bolje slike od 1000D ? Šta ti predlažeš do 2400 kn ,mozda neke druge proizvodace ili ?  . ?? 

 

Daje, ali minimalno bolje. Ti stari Canonovi senzori i nisu nešto usporedivi s ostalim proizvođačima DSLRa, ali opet, za tu cijenu nemaš niti jednog drugog DSLRa pa ti ostaje samo ta opcija.

Aparati koje bih ti preporučio su nešto iznad 3000kn

11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

A nikon d3100 . Ili bolje nesto rabljeno da predlozis ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme
D3100 je dosta bolji... ako ti nije pre skup uzmi njega.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Rucipe kaže...

A nikon d3100 . Ili bolje nesto rabljeno da predlozis ?

Rucipe, prije svega spomenuo si da tražiš fotoaparat za amatersko slikanje, znaš imas dobrih kompakta koji će zadovoljiti to sto kazes a nisu toliko skupi kao dslr-ovi. Jer ako mislis slikati stalno na automatskome onda nečes dobiti ništa bolju sliku od kompakta. 

Možda čak i lošiju sliku jer nije stvar u fotoaparatu nego u fotografu. Fotografi dslr najčesto kupuju zbog toga što se može skroz manualno slikati. 

Ako tražiš baš dslr i spreman si za manualno slikanje onda bi ti preporučio Pentax k-500 jer je preodličan za te novce. Ono što on nudi, canon i nikon guraju na duplo skuplem modelu, takoder kvaliteta izrade je odlična :) Ja sam svojeg platio 3200kuna početkom ove godine e sad, 

preporucio bih da pristediš još malo ako možes.

 

 

 

11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pa de onda preporuci kompakt do 2400 kn . Zasto D3100 ne dolazi s kit objektivom , nego samo tijelo prodaju ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Rucipe kaže...

Pa de onda preporuci kompakt do 2400 kn . Zasto D3100 ne dolazi s kit objektivom , nego samo tijelo prodaju ? 

Problem je u tome sto kompakte nisam pratio neko vrijeme, ja sam se usretočio na dslr-ove ali kolega Trickortreat zna više o kompaktima :) 

 

 

a sto se tiće objektiva  neznam di gledas cijene ali na extreme digitalu imas d3100 (sa objektivom )  za 2700kuna, http://skrati.net/d3100 (click produži dalje) 

 inače razlogom prodaju samo tijela, jer obicno neki imaju stare fotoaparate sa zbirkom starog objektiva ili samo kit objektiv i nema potrebe kupovati novi kit objektiv jer se stari nisu previše mjenjali. Gle i dalje ti preporučujem Pentax k-500 jer su cijene skoro blizu. 

 

nemoj zaboraviti sd kartica se kupuje zasebno

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 0:20 (Markić7).
16 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Također bih primjetio (vjerujem da je bilo, ali ne škodi ponoviti) kod DSLRa veću ulogu igra optika od tijela.

Kit+EntrylevelDslr uglavnom će dati i lošiju sliku od kompakta jednake cijene, a postoji veća opasnost od zaprljanja
unutrašnjosti zbog izloženosti. Kompakti imaju i komfor da se u istom modelu može imati na dodir gumba i macro i
telefoto i zoom do boli, mnogi imaju mehaničku stabilizaciju, vrlo brzo izoštravanje i td.
Evo priče o odnosima optike i tijela na ovom duhovitom osvrtu sa konkretnim primjerima:


E da, sad koji kompakt...kad sam feć filozofirao...
po mnogima trenutno best buy za ono što nudi (prije svega f2,8) je
https://www.svijet-medija.hr/art/fotoaparat-panasonic-dmc-fz200eg-k-crni/47762
Sad, eto on je 3200kn minimum...
Možda se gdje da naći Megazoomerski canon sx50HS, za manje ali sumnjam da je za 2300kn...
evo npr ovdje, ako sam dobro razumio, kad bi trebali vratiti 300 kn bi došao 2500kn?
http://webshop.ksu.hr/proizvod/6352B002AA/canon-powershot-sx50hs-black-cashback-promocija-od-0505---3107---300kn-povrata--

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 0:37 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
S kompaktima ti je zeznuto. Proizvodaci svakakve cijene stavljaju koje nemaju veze s realnim stanjem stvari. Gore spomenuti Panasonic fz200 je definitivno jedan od najbolja dva super zoom aparata na trzistu ali za 3200kn vec imas DSLRe koji ga sisaju skoro u svemu (osim macro) Jedini kompakt koji ti u rangu od 2500kn mogu preporuciti je Fuji xq1. Ima f1.8 otvor blende, 2/3" senzor i kombinaciju contrast detect/phase detect autofokusa, raspon zarisnih duljina od 28-100mm i stvarno kvalitetne out of camera jpege. Takoder ima i mogucnost snimanja makro fotografija za sto ti kod dslra treba zaseban objektiv. Iskrenog sam misljenja da ako bi se micao od kit objektiva puno vise dobio sa dslrom, sto pogotovo vrijedi za Canona jer mu je kit daleko najlosiji na trzistu. Nikon i Pentax imaju dosta kvalitetne kit objektive, a i sami senzori su im bolji od Canona.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice