Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 689.997
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Molim vas ako ste u mogucnosti da odgovorite preciznije sto je rzlika izmedju ovog aparata Kodak i DSLR aparatima, posto ja sam tako reci amater u ovim stvarima.

Inace pre oko 5 mjeseci sam kupio Fujifilm finpix T-350 (skoro isti kao ovaj T-400) za oko 100Evra pa pravo da vam kazem i nisam bas mnogo zadovoljan sa tim aparatom!?.

Evo slike Kodaka koji hocu da kupim za oko 100Evra, a evo i Fujifilm T-350 koji sam kupio!

Poz.

Kodak Z-990 Kodak Z-990
Fujifilm T-350 Fujifilm T-350
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 13:08 (Kokino).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Najosnovnija razlika između ovih aparata i DSLR-a je što DSLRi imaju izmjenjivi objektiv i ogledalo koje projicira sliku koja prolazi kroz objektiv na optičko tražilo, za razliku od elektroničkih tražila ili LCD zaslona kod običnih digitalaca.

Iskreno, neće biti baš nešto pre velike razlike u kvaliteti fotografija između tog Fujija i Kodaka. Imaju senzore iste veličine. Si postavio Fujija na AUTO jer ako staviš NIGHT ili TRIPOd (ne sjećam se točno kako se zove) dati će mutnu sliku. Pogledaj još u postavkama Kvalitetu JPEG kodiranja, rezoluciju i ostalo što može utjecati na sliku. Prouči dobro User manual.

E da, ako fotografiraš po noći s flashom na T-350, velika ti je vjerojatnost da će fotke ispasti jadne. Zaboravi na dobre noćne fotke kod običnih kompakata. Maleni senzor i slab flash ne mogu napraviti čuda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 14:29 (Trickortreat).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

Najosnovnija razlika između ovih aparata i DSLR-a je što DSLRi imaju izmjenjivi objektiv i ogledalo koje projicira sliku koja prolazi kroz objektiv na optičko tražilo, za razliku od elektroničkih tražila ili LCD zaslona kod običnih digitalaca.

Iskreno, neće biti baš nešto pre velike razlike u kvaliteti fotografija između tog Fujija i Kodaka. Imaju senzore iste veličine. Si postavio Fujija na AUTO jer ako staviš NIGHT ili TRIPOd (ne sjećam se točno kako se zove) dati će mutnu sliku. Pogledaj još u postavkama Kvalitetu JPEG kodiranja, rezoluciju i ostalo što može utjecati na sliku. Prouči dobro User manual.

E da, ako fotografiraš po noći s flashom na T-350, velika ti je vjerojatnost da će fotke ispasti jadne. Zaboravi na dobre noćne fotke kod običnih kompakata. Maleni senzor i slab flash ne mogu napraviti čuda.

Hvala na ovaj isrpni odgovor.

Fuji T350 ima 10x opticki zum, a kodak 30x. Video kod Fuji-ja je rezolcije 1280x720p (HD ready), a kod kodaka 1920x1080 (Full HD). Mikro snimanje kod Fuji >2,5cm, a kod kodak-a 1cm itd,...

Sve najbolje

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2014 9:06 (Kokino).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Nema na cemu. Ako imas koje dodatno pitanje, slobodno postavi :) E da, zoom nije neka stavka koja kovori o kvaliteti snimke. Dapace, puno je lakse napraviti dobar 10x nego 30x objektiv... Sto se tice ovih ostalih specifikacija, opet nece nesto utjecati na kvalitetu krajnje fotke. 100€ za kodaka je pre vise.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Nema na cemu. Ako imas koje dodatno pitanje, slobodno postavi :) E da, zoom nije neka stavka koja kovori o kvaliteti snimke. Dapace, puno je lakse napraviti dobar 10x nego 30x objektiv... Sto se tice ovih ostalih specifikacija, opet nece nesto utjecati na kvalitetu krajnje fotke. 100€ za kodaka je pre vise.

E sada ovako stoje stvari,... kupio sam po vasoj preporuci (75Evra) ovaj Kodak z990 za oko 80Evra. Pravo da vam kazem bolji je u nekim stvarima sprema Fujifilm T-350, a u nekim dizajnerskim stvarima malo zaostaje?! Ali sta je tu je,... ja sam hobista pa zato kupio sada oba aparata.

Posto mi dozvoljavate da postavim dodatna pitanja u vezi teme, hocu da postavim i ovo pitanje, a to je:

U Kodak Z990 ubacio sam Micro memoriju od 2GB sa adapterom. Ovu micro memoriju sa adapterom posle snimanja fotki i video klipa, ubacio sam  na USB-ulaz na moj PC koji ima Windows XP-3. E sada dolazi problem, nikako da otvorim fotke sa ovog Kodak aparata, tj, PC trazi otvaranje sa nekog programa. Da ne duzim,... sa kojim programom koji se moze skinuti sa neta mogu se najkvalitetnije otvoriti fotke i video klipove sa ovog aparata?

Ako nesto nije jasno vi samo pitajte, ako je sve u redu sa pitalicom dajte pomozite kako da resim ovaj problem?

Unapred hvala !

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 21:12 (Kokino).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Vrlo je velika vjerojatnost da je aparat podesen da snima u raw formatu. Windowsi sami po sebi taj format ne znaju prepoznati. Pogledaj po opcijama i prebaci u jpeg. Filmove je moguce da snima u quicktime formatu i za to je potreban quicktime player. Vlc player bi trebao sve te video formate otvoriti
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2014 21:48 (Trickortreat).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Vrlo je velika vjerojatnost da je aparat podesen da snima u raw formatu. Windowsi sami po sebi taj format ne znaju prepoznati. Pogledaj po opcijama i prebaci u jpeg. Filmove je moguce da snima u quicktime formatu i za to je potreban quicktime player. Vlc player bi trebao sve te video formate otvoriti

U pravo ste bili,... fotke nisu bili u jpg formatu. Kako slike u raw formatu da prebacim na moj PC, potom sa kojim programom da ih otvorim?

Sada jos ovo pitanje, koji hdmi kabel da koristim (nekakva oznaka) za da direktno spojim fotoaparat kodak sa LCD televizorom na HDMI-ulaz? Ovo pitam, posto sa aparatom prodavac nije mi dao taj kabel posto nije ga imao!?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 9:14 (Kokino).
12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Nakon malo guglanja ovo su odgovori. Kabel koji vam treba je micro hdmi potražite u nekoj trgovini elektroničkim aparatima ili na ebayu. Software za otvaranje slika može biti i običan Irfan wiew sa instaliranim pluginovima ,s njim možete npr.otvoriti sliku i spremiti ju kao jpeg. A možete probati i kodakov software koji kodak više ne podržava ali može se pronaći ovdje.

http://d-u-d.deviantart.com
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Postovani,

Kada kliknem na My computer, ako je Fujifilm T-350 konektiran on se pojavi kao ikona, kada kliknem na nju vide se fotke snimljene na memoriju, dok kod Kodak-a z990 ne mogu to dobiti, zato pitam: koji softwer da ubacim u PC za da i ovaj foto aparat funkcionise kao i Fujufilm finepix T-350?

Hvala na pomoci!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trebalo bi postojati negdje u opcijama da se fotic ponasa kao USB disk. Takvu slicnu oociju je imao i jedan stari olympus koji sam imao i bez da sam to podesio windowsi ga nisu mogli prepoznati. Originalni software koji dolazi uz taj kodak bi u svakom slucaju morao citati sve sto je na njemu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...
Trebalo bi postojati negdje u opcijama da se fotic ponasa kao USB disk. Takvu slicnu oociju je imao i jedan stari olympus koji sam imao i bez da sam to podesio windowsi ga nisu mogli prepoznati. Originalni software koji dolazi uz taj kodak bi u svakom slucaju morao citati sve sto je na njemu.

Da, postoji odabir gde pise kodak softver ili neko drugi. Ja sam prebacio na drugi softver i sada funkcionise. Ali kada se sve uzme sve ukupno sav sadrzaj ispada da ovaj kodak z990 je malo kompliciran foto aparat za rukovanje.

U vezi rukovanja zelim da postavim neka pitanja, no ta pitanja postavicu u topik za kodak z990-komentar, posto ovde nija ta tema za razgovor.

poz.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 9:16 (Kokino).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Kokino kaže...

Postovani,

Kada kliknem na My computer, ako je Fujifilm T-350 konektiran on se pojavi kao ikona, kada kliknem na nju vide se fotke snimljene na memoriju, dok kod Kodak-a z990 ne mogu to dobiti, zato pitam: koji softwer da ubacim u PC za da i ovaj foto aparat funkcionise kao i Fujufilm finepix T-350?

Hvala na pomoci!

kad sam ja imao stari kompakt, on nije bio vidliv u kompjutoru kada je bio podešen na slikanje, nego je bio vidliv tek kada sam povukao gumb za pregled sadrzaja. Onda se tek mislim pojavila ikonica u my computeru. 

Probaj i ti tako, mozda je do toga. 

 

Ja inace na dslr-u ne zelim koristiti preko kabla nego vadim karticu i stavljam u čitač koji imam. 

15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

CANON Powershot SX 510 HS - može li dotični fotoaparat slikati dok se snima video (dakle snimam nešto, i sad želim fotku okinut bez prekidanja videa) ? Ima li možda netko nešto za reći o ovom aparatu ako ga je imao u rukama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Može proporuka nekog kvalitetnog digitalnog fotoaparata za cijenu do 1000kn.

Volio bi da slika bude što kvalitetnija i da uređaj nije prevelik.

 

 

Hvala unaprijed

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUNE: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
DarioGTI kaže...

CANON Powershot SX 510 HS - može li dotični fotoaparat slikati dok se snima video (dakle snimam nešto, i sad želim fotku okinut bez prekidanja videa) ? Ima li možda netko nešto za reći o ovom aparatu ako ga je imao u rukama?

nemože to tako fukcionirati, osim toga video ne snima u toliko megapiksela koliko slke. Čak i da postoji ta mogučnost slike bi bile puno slabije kvalitete. 

Pa ako želis slike izvuči iz videa onda imas u kompjutoru tj u playeru da uslikas video u odredenom trenutku. 

Tu mogučnost imaju skoro svi playeri. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
AmonZero kaže...

Može proporuka nekog kvalitetnog digitalnog fotoaparata za cijenu do 1000kn.

Volio bi da slika bude što kvalitetnija i da uređaj nije prevelik.

 

 

Hvala unaprijed

 

Kvalitetni do 1000kn? O.o

To ti baš i ne ide zajedno :) Uzmi bilo koji od Canona/Fujija/Nikona/Sonyja. Za tu cijenu ti stvarno nema nekih velikuh razlika. To su entry level aparati, generalno svi imaju iste senzore. Fotke će ti biti bolje neko sa većinom mobitela, ali ne očekuj čuda.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Trebala bi mi preporuka best buy DSLR-a do 5000kn s tim da snimanje videa nije nimalo bitno... ako moze nesto sto dode u kitu s 18-66 + teleobjektivom bilo bi super :) 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pentax k-30 (ili K-5 ako uspiješ ugurat u budžet) + tamron 17-50.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
athlon64 kaže...

Trebala bi mi preporuka best buy DSLR-a do 5000kn s tim da snimanje videa nije nimalo bitno... ako moze nesto sto dode u kitu s 18-66 + teleobjektivom bilo bi super :) 

 

http://www.m-computers.hr/pentax-k-50-red-dal-18-55wr-red-dal-50-200wr/NO13458754/product/ Na istim stranicama ga imas jos u crnoj i bijeloj boji pa koji ti pase...
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

A koliko bi kostao 600 ili 650D u kitu sa teleobjektivom? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
athlon64 kaže...

A koliko bi kostao 600 ili 650D u kitu sa teleobjektivom? 

 

Crop canon aparati ti nisu nesto posebno. Pentax i Nikon imaju puno bolju kvalitetu slike. Ali ako ces vec uzimat crop, uzmi Pentaxa jer ima najveci izbor objektiva... Inace, cijena mu je ova http://www.m-computers.hr/canon-eos-650d-dz-dc-kit-efs18-55iiief75-300-iii/can-eos-650d-dckit/product/ Ali za razliku od Pentaxa, Canon nema weather resistant tijelo i objektiva niti ima pentaprizmu sa 100% pokrivenosti trazila. Ono u cemu je Canon bolji je video, pa vidi sto te vise zanima...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 15:57 (Trickortreat).
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Molim za savjet koji digitalni fotic s relativno dobrom kamerom odabrati za cca 3000 kn. Namjena bi bila fotografiranje i snimanje vaznih dogadjaja u obitelji, godisnjih odmora i izleta. Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Slavonac-DJ kaže...

Molim za savjet koji digitalni fotic s relativno dobrom kamerom odabrati za cca 3000 kn. Namjena bi bila fotografiranje i snimanje vaznih dogadjaja u obitelji, godisnjih odmora i izleta. Hvala!

 

Ako je za neka veća putovanja, pretpostavljam da su dimenzije bitne pa bih preporučio ovaj: http://www.m-computers.hr/olympus-e-pm2-bijeli-1442mm-ii-r-srebrni-kit/OLY512372/product/

 

Ako nisu bitne dimenzije onda: http://www.edigital.hr/DSLR_fotoaparati/Pentax_K-500__digitalni_fotoaparat_(18-55mm_DAL_objektiv)_crni_DSLR-p41812.html?bid=&partner=10001

 

(drugi link ćeš trebat copy/pasteat jer ne radi linkanje sa extreme digitala iz nekog razloga)

13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima, zanima me što mislite o Nikon L320? Nikon stranica, recenzija. Našao sam ga za 300 KM(cca. 1200 kn), što se meni čini prihvatljivo

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

U tom cijenovnom rangu ti je prilično svejedno koji ćeš aparat uzet.. svi su tu negdje...

Kod kompakata koji nemaju mogućnost snimanja u RAWu bih ti ipak preporučio neki od Fujievih jer imaju najljepše boje u JPEGima... Evo jedan takav http://www.canosa.com.hr/fuji-finepix-s2980-vanguard-torbica/102831/product/ Ovaj ima i EVF pa će ti biti lakše fotkati po jakom suncu.

Recenzija je ovdje: http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-finepix-s2980-digital-camera-review-20407

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, treba mi pomoć oko izbora objektiva. Koristim Nikon D3100 s kit objektivom 18-55mm. Kako nisam u prilici trenutno investirati veće svote novca u objektive, a s druge pak strane bi se htio maknuti s 18-55mm koji me je lagano počeo sputavati, zanima me vaš prijedlog "all-roundera" kojim bi ga zamijenio. Meni je za oko zapeo Tamron 18-200mm, ali zanimaju me eventualna vaša iskustva s njim, poglavito jer nisam siguran ima li ovaj model AF motorček i kakvo je stanje sa stabilizacijom jer ako se ne varam on nije VR.
Znači tražim all-round objektiv kao zamjenu za kit s ugrađenim AF motorom i po mogućnosti nečim poput VR (iako zapravo ne znam koliko VR pomaže ili ne jer ga izuzev na stativu nisam nikad niti isključivao, a objektive bez njega nisam imao prilike koristiti). Kad smo već kod suženosti izbora lensova zbog neimanja AF motora u tijelu, za neku buduću nadogradnju, koje biste mi tijelo preporučili kao pomak s D3100? D7000?

Hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 0:55 (Christian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Nikon općenito nema AF motore u tijelu, to ti jedino Pentaxi trenutno imaju (koliko mi je poznato). Pentax ima najveći izbor APS-C objektiva, ali ako si već uzeo više od 3-4 objektiva, ne znam koliko ti se isplati prelaziti na novi sustav. Ako biš prelazio na Pentaxa K-5II je odličan izbor.

Što se tiče objektiva općenito, pokušavaj izbjegavati one sa velikim opsegom zooma jer generalno veliki zum opseg zahtjeva kompromise u kvaliteti optike, tako da ti je bolje uzeti neki u 55-200mm rasponu kako biš nadopunio kit zoom.

Evo ti jedan takav na linku dolje

http://www.ephotozine.com/article/tamron-af-55-200mm-f-4-5-6-di-ii-ld-macro-review-22255

Daleko je bolji od 10-200mm od istog proizvođaća.

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Christian kaže...

Pozdrav, treba mi pomoć oko izbora objektiva. Koristim Nikon D3100 s kit objektivom 18-55mm. Kako nisam u prilici trenutno investirati veće svote novca u objektive, a s druge ........koje biste mi tijelo preporučili kao pomak s D3100? D7000?

Hvala! 

Pozdrav. Ja trenutno koristim canon 550 d sa tamronom 70-300, bez vr-a ili ti na canon is-a. I moram priznati da me ljuti to što nemam stabilizaciju, iz ruke sa dužim expozicijama je teško dobiti super oštru sliku, moraš imati jako mirnu ruku, stativ ili puno svijetla da imaš čim kraću expoziciju. Moja preporuka je uštedjeti za nikon objektiv sa stabilizacijom. A od fotića ako ideš na više onda 7000 ili najbolje 7100, oni iz 5xxx također nemaju motor, pa nemožeš stare objektive koristit. Ali sve je to puno novaca. :/  Ovaj canon koji koristim je posuđen, a planiram uskoro kupiti neki entry nikon, i također sam mislio uzet tamron objektive kao zamjenu jer je jeftinije ali nakon kaj sam se uvjeril kolko su loši , radije ću uzet jedan nikonov objektiv, pa skupljat lagano za drugi. Eto to je moje mišljenje, nadam se da pomaže. Pozzz

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
15 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav,

 

planiram kupiti novi fotic (stari je Olympus C310 ja mislim...jaaaako stari model)

 

Nemam bas veliki budget za potrosit 1600 kn cca. Zapeo mi je za oko NIKON Coolpix L820 ili Canon PowerShot SX510 HS

 

Zelio bih svoje znanje o fotografiranju dignut na malo visi nivo pa eto, ne bih odmah neki DSLR nego malo po malo. Bitno mi je da aparat ima FullHD video.

 

Svaki prijedlog je dobrodosao.

 

Hvala unaprijed.

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 9:41 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Ako možeš dodati još nešto malo love, svakako ti preporučujem http://www.canosa.com.hr/nikon-coolpix-p310-white-performance-digitalni-kompaktni-fotoaparat/18208926640/product/, jedini je koji od tih jeftinijih aparata ima otvor blende f1.8 pa ti daje mogućnost neke kreativnosti. Još jedna stvar koju trebaš imati na umu je da široki raspon zooma dolazi uz kompromise u optici, tj. čim manji zoom tim kvalitetnija optika na naparatu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice