Pronaći mobitel preko interneta

poruka: 48
|
čitano: 64.634
|
moderatori: DrNasty, F1-IVO, naxeem, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan

Pozdrav.Frendu mi je prije 2 sata ukraden mobitel,dali neko zna kako mobitel mogu naći preko interneta,ako neko zna kakvu stranicu.Tele 2 mreža,ajde plis ljudi ako neko zna neka javi.Jel želimo naći tu budalu da ju dobro nalemamo.

6 godina

preko interneta? lol misliš da ćeš ga nać preko GPS-a ko u filmovima... haha pozdravite se s mobitelom, neka ide frend radit po ljeti i nek si kupi novi.

A life? Cool! Where do I download one of those?
5 godina
neaktivan

ako nemaš pametan odgovor onda nemoj pisati...

6 godina
RE: Pronaći mobitel preko interneta
nema ti takve stranice, jer budimo realni, onda bi bilo tko mogao vidjeti gdje se tko nalazi(uz uvjet da ima mobite), a to je narusavanje privatnosti
5 godina
protjeran

Ha, može operater pronaći mob... ali za to treba policijski nalog. Ili ako poznajete direktora Tele2.

5 godina

Mislim da ga frend moze bar zablokirati ako zna onaj serijski broj tj IMEI (tako nesto)

Google is your friend!!!
6 godina

Možeš locirati mobitel preko IMEI-a kada se koristi.

Stvar je u tome što ti ne možeš ušetati npr. u Vip i reći: Evo imei i locirajte moj mobitel i dajte mi podatke tko ga koristi i gdje. To jedino ide uz debele policijske naloge.

Ali zato možeš doći kod operatera i reći mu da ti je mobitel ukraden i da želiš da se njegov IMEI stavi na crnu listu i neće moći obavljati pozive/poruke/uglavnom ništa što pruža taj operater preko njega ako ima sim karticu tog operatera. Ali opet to ga ne spriječava da promijeni IMEI nekim alatom ili da umetne karticu drugog operatera koji ga nije blokirao (mislim da Hrvatska nema dogovor o zajedničkoj blokadi svih operatera tj. zajeničku crnu listu).

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 20:21 (Paolo2612).
4 godine
Policija ga moze locirat pomocu IMEI-broja. Najbolje da to prijavite policiji.
5 godina
x18x05x kaže...

Policija ga ne moze locirati nikako. Moze dobiti eventualno sudsku dozvolu i to samo, ako se radi o daleko tezem kaznenom djelu.

A i onda se opet ne moze tocno locirati polozaj tog mobitela, vec otprilike.

Ode mobitel. Pisi kuci propalo je... Jedino sto moze napraviti je javiti operateru da je ukraden mobitel i da blokira broj i to je svo dostignuce.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 20:31 (Mrgud Veliki).
5 godina

Mislim da je ta opcija sa IMEI-om najrealnija, ali (99%)sam siguran da on nema IMEI. Njega mozes saznat "preko" *#06# ili ga procitat na kutiji u kojoj je kupljen..

P.S. Imas li IMEI?

Google is your friend!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2010 21:27 (passat).
5 godina

pozz svima!

ovako danas sam izgubio mobitel  i sad me zanima dal ja to mogu prijaviti policiji da sam izgubio mobitel i da bi želio da ga lociraju?

I 100% sam siguran da ga je neka osoba pronašla,kad dok zovem na taj broj on zvoni i nakon par sekundi mi prekine ili stisne da je zauzeto!

Imam taj IMEI br.

Zanima me dal je to broj baš od mobitela ili?

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
5 godina
ne, to je nešto ko serijski broj moba ili whatever... uglavnom, to ti nije onaj 09X broj.
6 godina
neaktivan
kc-kb kaže...

pozz svima!

ovako danas sam izgubio mobitel  i sad me zanima dal ja to mogu prijaviti policiji da sam izgubio mobitel i da bi želio da ga lociraju?

I 100% sam siguran da ga je neka osoba pronašla,kad dok zovem na taj broj on zvoni i nakon par sekundi mi prekine ili stisne da je zauzeto!

Imam taj IMEI br.

Zanima me dal je to broj baš od mobitela ili?

pa naravno da možeš prijavit policiji, ali oni nemogu locirati ti mobitel preko gps-a.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
5 godina

Znači onda mi policija nemože pomoći  nikako?

jer malo mi je glupo doći tamo i to od njih tražiti, jer sam svojom krivicom izgubio mobitel.

A ako samo odem u t-mobile centar i dam im taj IMEI broj i oni ga stave na black listu,što onda ga taj koji ga je pronašao više neće moći koristiti mobitel ?

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
5 godina
možda, ali to ti neće vratiti mobitel.
6 godina
neaktivan
kc-kb kaže...

1.Znači onda mi policija nemože pomoći  nikako?

jer malo mi je glupo doći tamo i to od njih tražiti, jer sam svojom krivicom izgubio mobitel.

A ako samo odem u t-mobile centar i dam im taj IMEI broj i oni ga stave na black listu,što onda ga taj koji ga je pronašao više neće moći koristiti mobitel ?

1. Kako točno svojom krivicom?

2. Neznam, al pretpostavljam. Al nebi ti to preporučio da napraviš u narednih tjedan dana jer je moguće da ti ga nađe neka dobra osoba i vrati.

( ja osobno sam našao prijateljev Nintendo DS jedno 2 mjeseca nakon što ga je izgubio i isto znam par ljudi koji su izgubili mob i kojima je on vraćen ubrzo )

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 19:42 (nailer).
5 godina

Išao sam skuterom u dučan i negdje na putu  mi je mobitel ispao iz džepa  van.

evo upravo sam zvao službu za korisnike i rekao sam joj što se dogodilo,rekla mi je da se nemože locirati uređaj,jedino da može deaktivirati karticu i za 50kn dobiti novu sa istim brojem. I onda sam ju pitao za taj IMEI br. što s njime,crna lista bla ,bla... i onda mi je ona na to rekla da to vrijedi samo za pretplatnike a ne obične simpa korisnike Iznenađen

6 godina
neaktivan
kc-kb kaže...

1.Išao sam skuterom u dučan i negdje na putu  mi je mobitel ispao iz džepa  van.

evo upravo sam zvao službu za korisnike i rekao sam joj što se dogodilo,rekla mi je da se nemože locirati uređaj,jedino da može deaktivirati karticu i za 50kn dobiti novu sa istim brojem. I onda sam ju pitao za taj IMEI br. što s njime,crna lista bla ,bla... i onda mi je ona na to rekla da to vrijedi samo za pretplatnike a ne obične simpa korisnike Iznenađen

Pa dobro, al opet je to gubitak vrijedne stvari i oni bi ju trebali "potraziti" ( kazem "potraziti" jer ce ju malo sutra potraziti, al barem ce ti dati korisne savjete )

Nemoj si jos deaktivirat karticu jer neko mozda nađe mobitel i pogleda broj naprimjer od tvoje mame ili tako nekog u imeniku ( tvoga moba ) pa je nazove i kaze da je naso mobitel.

6 godina
kc-kb kaže...

Išao sam skuterom u dučan i negdje na putu  mi je mobitel ispao iz džepa  van.

Nije te shvatila. Ta black lista koja je za pretplatnike je za SIM karticu kako nalaznik ili lopov ne bi nabio račun. Za blokirat mobitel (ili pokušati locirat) moraš se javiti policiji s dokazom da je to stvarno tvoj mobitel. Dokaz može biti kutija od mobitela na kojoj je istaknut IMEI ili račun.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
5 godina

Policija se nece s tim opterecavati, ali teoretski ti moze blokirati mobitel, a ne karticu..

Dakle, tvoja "simpa" sluzba nema nista sa mobitelom, nego samo sa karticom.

Google IS your friend!!!
4 godine

Inače, za smartphone (za Symbian sigurno, a vjerojatno ima i za ostale) imaš program kojeg instaliraš i onda   u slučaju gubitka mobitela imaš mogućnost preko poruka i kodova locirati taj mob, zaključati ga ili izbrisati sve sa njega. Isto tako, kad ga netko nađe i zamjeni SIM karticu u njemu, automatski šalje poruku na predefinirani broj, tako da odmah imaš i drugi broj čovjeka koji ga je našao.

Ovako, kako je već rečeno, samo IMEI-policija-nalog-operater.... a to je duuuga procedura.

4 godine
Mrgud Veliki kaže...
x18x05x kaže...

Policija ga ne moze locirati nikako. Moze dobiti eventualno sudsku dozvolu i to samo, ako se radi o daleko tezem kaznenom djelu.

A i onda se opet ne moze tocno locirati polozaj tog mobitela, vec otprilike.

Ode mobitel. Pisi kuci propalo je... Jedino sto moze napraviti je javiti operateru da je ukraden mobitel i da blokira broj i to je svo dostignuce.

Nemaš pojma o čemu pričaš. Fredici je bio ukraden mobitel i ona prijavila policiji. Mobitel je bio lociran čim je bio upaljen, a lopov je prije toga čak i promjenio karticu.

4 godine
jednoj iz moga razreda je bio ukraden iphone na pretplatu. Otisla je kod operatera i oni su joj samo blokirali broj da lik nemoze nikoga zvat!... Prijavila je to i policiji i oni su joj rekli da im za pronalazaj treba nalog koji se dobije samo u slucaju kada se desi nekakvo ubojstvo vezano za mob... posto je imala vezu u policiji oni su locirali mob tamo dije bio ukljucen zadnji put...tako da ipak nije dosla do svog moba!
Tko se zadnji smije, nije skužio!
4 godine

Policija ne može ignorirati nikakvu krađu samo zato jer nitko zbog nje nije ubijen. Krađa je krađa - kazneno djelo, i to čak teško kazneno djelo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2010 11:35 (Don Salvatore).
4 godine
Don Salvatore kaže...

Policija ne može ignorirati nikakvu krađu samo zato jer nitko zbog nje nije ubijen. Krađa je krađa - kazneno djelo, i to čak teško kazneno djelo.

samo ti kažem sta su njoj rekli.... jer nalog nekosta malo... on se dobiva od suda.. sve to netko mora platit a nije bas jeftino tako da od ove nase policije nema pomoci!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
4 godine
sisko93 kaže...
Don Salvatore kaže...

samo ti kažem sta su njoj rekli.... jer nalog nekosta malo... on se dobiva od suda.. sve to netko mora platit a nije bas jeftino tako da od ove nase policije nema pomoci!

Pa plaćamo svi mi koji smo porezni obveznici. Nije policija privatna tvrtka.

6 godina
neaktivan
sisko93 kaže...
Don Salvatore kaže...

Sta nju briga koliko to kosta. Kradja je krivicno djelo radilo se o 1 kn ili milion kn nebitno. Kad prijavis kradju oni moraju nesto peduzeti. Kod tebe ili te frendice je prosla prica ali neko neko odrasli ode pa da vidis kako se prica mijenja.

Don Salvatore kaže...
sisko93 kaže...
Don Salvatore kaže...

Pa plaćamo svi mi koji smo porezni obveznici. Nije policija privatna tvrtka.

Upravo tako. U principu oni nemaju ni izbora. Moraju odraditi sto je propisano zakonom.

:)
5 godina

a kako će dokazati da se radi o krađi?

6 godina
neaktivan

Imas more nacina. Ako si  postpaid korisnik imas ugovor na kojem pise broj, od telekoma mozes dobiti dokaz da je taj broj koristen sa tog telefona. Prepaid isto tako sao bez ugovora. Kao sto mozes i karticu blokirati tako moze dokazati i da si vlasnik telefona. Naravno to je sve teoretski, birokratija je nesto sasvim drugo.

:)
5 godina
logic kaže...

Imas more nacina. Ako si  postpaid korisnik imas ugovor na kojem pise broj, od telekoma mozes dobiti dokaz da je taj broj koristen sa tog telefona. Prepaid isto tako sao bez ugovora. Kao sto mozes i karticu blokirati tako moze dokazati i da si vlasnik telefona. Naravno to je sve teoretski, birokratija je nesto sasvim drugo.

Ako ga uspije naći... a ovaj kod koga je mob, može samo reći da ga je pronašao

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice