AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.354
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima neko problema kad upali metrics ctrl+shift+O dolazi crni ekran 19.1.1 whql driveri ne oni testni sa tim brojem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

meni radi na 19.1.2

5 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Još uvijek wattman uzrokuje random black screen na 19.1.2 na RX 580 8GB. Događa se čak kada je GPU UTIL na 0%, PWR na 10W i TEMP na 38C.

 

Ingame se čak rijeđe događa sad nego u windowsima, al zbilja ne znam koji vrag je u pitanju, baš sam sve probao što prvih 47 stranica google pretrage savjetuje. FPS-i su dobri i sve radi smooth, al eto..

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Probaj odustati od tog wattmana, i prijeđi na sapphire trixx. Kod mene nikad problema sa njime...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
gogo17792 kaže...

Probaj odustati od tog wattmana, i prijeđi na sapphire trixx. Kod mene nikad problema sa njime...

 Probao i Strixx i MSI Afterburner, probao koristite drivera sa instaliranim wattmanom i bez njega, uvijek black screena, prečudno je, a znalo je cijeli tjedan radit bez itijednog crasha.

 

Ide kartica na servis u ekupi i tražit ću novu, al fora je što sam naišao na stotine primjera na netu gdje su mijenjali karticu i još uvijek imaju black screen.. Lud sam više od ovog, baš lud..

Divide et impera!
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozz,imam pitanje.

 

Kupio sam novi Pc i imam graficku Xfx Rx 590 Fatboy,i jedini driveri su onu preko win updatea. Pretpostavljam da su to neki "cisto da radi" ali da ne iskoristavam puni potencijal graficke. Posto je pc novi nemam zasad ni jednu igricu da mogu testirati.

 

E sad,posto prosli put kad sam instalirao onaj Amdov program za drivere,nesto mi se sjebalo,moro sam stalbo ici na onaj scaling da mi nebude "prevelika slika" na ekranu (tocnije,na tv sam spojen a ne ba monitor),pa mi je nesto titrala slika,i imam osjecaj da mi je pc usporio dosta (ryzen 2600,ssd,16 gb ram) sve se bojim instalirat ga opet. I kao da su "efekti" na winu nestali,tipa sirenje prozora je nekako glupavo,neznam kako bih to opisao.

Zanima me kako sigurno instalirati najnovije (ili najstabilnije) drivere a da nista ne ode kvragu? 

Dali da radim restore point priie instalacije,ako nesto pode po zlu kako vratiti sto je bilo,na koji nacin da ih instaliram?

 

Iako sam informaticki pismen,s driverima nemam srece pa bih molio da mi se detaljno objasni,sto,kako,zasto i kako popraviti ako pode po zlu.

Hvala lijepa!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
filipvk1000 kaže...

Pozz,imam pitanje.

 

Kupio sam novi Pc i imam graficku Xfx Rx 590 Fatboy,i jedini driveri su onu preko win updatea. Pretpostavljam da su to neki "cisto da radi" ali da ne iskoristavam puni potencijal graficke. Posto je pc novi nemam zasad ni jednu igricu da mogu testirati.

 

E sad,posto prosli put kad sam instalirao onaj Amdov program za drivere,nesto mi se sjebalo,moro sam stalbo ici na onaj scaling da mi nebude "prevelika slika" na ekranu (tocnije,na tv sam spojen a ne ba monitor),pa mi je nesto titrala slika,i imam osjecaj da mi je pc usporio dosta (ryzen 2600,ssd,16 gb ram) sve se bojim instalirat ga opet. I kao da su "efekti" na winu nestali,tipa sirenje prozora je nekako glupavo,neznam kako bih to opisao.

Zanima me kako sigurno instalirati najnovije (ili najstabilnije) drivere a da nista ne ode kvragu? 

Dali da radim restore point priie instalacije,ako nesto pode po zlu kako vratiti sto je bilo,na koji nacin da ih instaliram?

 

Iako sam informaticki pismen,s driverima nemam srece pa bih molio da mi se detaljno objasni,sto,kako,zasto i kako popraviti ako pode po zlu.

Hvala lijepa!

 Pa driveri ti trebaju, a ako si skeptičan napravi restore point prije instalacije da možeš vratiti u slučaju da nisi zadovoljan. Nakon toga skini drivere i instaliraj. Nema ti tu neke velike filozofije. 

 

https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-590

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

bratexi, imam vegu 56 saphire pulse, i imam ovaj problem. ( vidjeti slike ) . Desava se kod loadinga , ili prelazska iz jedne igrice u drugu. Imam najnovije drivere. Zna li neko rjesenje ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Probaj reinstalirati drivere sa ddu.

Ne bih rekao da je neispravna ako se to ne događa tijekom igri.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Radio par puta , nista

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

A radio sam benchmarke i igrao igrice , ne rusi se nigdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Možda da pitaš jukexa, možda imaš neke čepove...
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

probaj vratiti prijasnje drivere

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
omeyer kaže...
gogo17792 kaže...

Probaj odustati od tog wattmana, i prijeđi na sapphire trixx. Kod mene nikad problema sa njime...

 Probao i Strixx i MSI Afterburner, probao koristite drivera sa instaliranim wattmanom i bez njega, uvijek black screena, prečudno je, a znalo je cijeli tjedan radit bez itijednog crasha.

 

Ide kartica na servis u ekupi i tražit ću novu, al fora je što sam naišao na stotine primjera na netu gdje su mijenjali karticu i još uvijek imaju black screen.. Lud sam više od ovog, baš lud..

 Dogodilo se i na rx 480, na sekundu crni ekran... već sam mislio da je do monitora..ne događa se često, možda 2 put na dan tako da nije neki problem, ali izgleda da su zeznuli drivere imam sad 19.1.2, cijelo vrijeme mi nudi update na 19.1.1 WHQL neznam dal bi bilo bolje da napravim "downgrade"..

9 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
win10pro kaže...
omeyer kaže...
gogo17792 kaže...

Probaj odustati od tog wattmana, i prijeđi na sapphire trixx. Kod mene nikad problema sa njime...

 Probao i Strixx i MSI Afterburner, probao koristite drivera sa instaliranim wattmanom i bez njega, uvijek black screena, prečudno je, a znalo je cijeli tjedan radit bez itijednog crasha.

 

Ide kartica na servis u ekupi i tražit ću novu, al fora je što sam naišao na stotine primjera na netu gdje su mijenjali karticu i još uvijek imaju black screen.. Lud sam više od ovog, baš lud..

 Dogodilo se i na rx 480, na sekundu crni ekran... već sam mislio da je do monitora..ne događa se često, možda 2 put na dan tako da nije neki problem, ali izgleda da su zeznuli drivere imam sad 19.1.2, cijelo vrijeme mi nudi update na 19.1.1 WHQL neznam dal bi bilo bolje da napravim "downgrade"..

 Ako je WHQL onda bi trebalo moć radit perfektno, možda sam lud...

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Strider91 kaže...

bratexi, imam vegu 56 saphire pulse, i imam ovaj problem. ( vidjeti slike ) . Desava se kod loadinga , ili prelazska iz jedne igrice u drugu. Imam najnovije drivere. Zna li neko rjesenje ?

 koji AV imas? Ima sam jedan drugi problem, sa instaliranjem drivera i onda u postavkama Comoda sam nasa da ih je on blokira kao "nepoznate datoteke", rucno sam postavio da su blokirane stavke sigurne i maknuo ih iz Sandbox, pokrenuo nanovo instalaciju i sve je proradilo....

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 13:10 (Maksimus).
6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sta je AV ? Gore sam se mozda malo lose izrazio. Znaci igrice igram normalno, ne izbacuje me , temp su ok, graficka odraduje svoj posao na ultra postavkama 1080 p kod World of tanks. Desava mi se kad izlazim iz igre ( gasim je ) ili ako sam igrao jednu , ugasim , al pri ulasku u drugu mi posivi ekran. Ne znam kako bih to tacno opisao , ali kao da se desava kad mjenjam screen. Mozda je bitno da navedem da je monitor malo stariji , ima va ulaz , pa koristim neki kabal konverter iz hdmi u vga. U fazi sam kupnje monitora , al nisam se jos odlucio za koji, pa koristim ovaj

8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
playjob kaže...
win10pro kaže...
omeyer kaže...
gogo17792 kaže...

Probaj odustati od tog wattmana, i prijeđi na sapphire trixx. Kod mene nikad problema sa njime...

 Probao i Strixx i MSI Afterburner, probao koristite drivera sa instaliranim wattmanom i bez njega, uvijek black screena, prečudno je, a znalo je cijeli tjedan radit bez itijednog crasha.

 

Ide kartica na servis u ekupi i tražit ću novu, al fora je što sam naišao na stotine primjera na netu gdje su mijenjali karticu i još uvijek imaju black screen.. Lud sam više od ovog, baš lud..

 Dogodilo se i na rx 480, na sekundu crni ekran... već sam mislio da je do monitora..ne događa se često, možda 2 put na dan tako da nije neki problem, ali izgleda da su zeznuli drivere imam sad 19.1.2, cijelo vrijeme mi nudi update na 19.1.1 WHQL neznam dal bi bilo bolje da napravim "downgrade"..

 Ako je WHQL onda bi trebalo moć radit perfektno, možda sam lud...

 

Imao sam 19.1.1 "beta", pa je izašao 19.1.2 i nakon njega opet 19.1.1 ali WHQL... sad dal je isti 19.1.1 kao i prije (samo odobren od microsofta), ili je ipak bolji driver...nemam nikakvih problema osim to da "uleti" koji crni frame, ali rijetko zasad..

 

13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sad sam na verziji 18.9.3. Isplati li se instalirati 19.1.1? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ovisi da li ti treba za neku novu igru, ja sam na 18 10 1

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 17:13 (dery).
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne igram nove igre. Ima li nekakvih novih mogućnosti u novoj verziji?

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Strider91 kaže...

Sta je AV ?

 antivirusni program...meni je Comodo pravio probleme, dok rucno nisam podesio...Pokusaj ga spojit na TV i vidi oce se ista greska ponoviti...

5 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
win10pro kaže...

Imao sam 19.1.1 "beta", pa je izašao 19.1.2 i nakon njega opet 19.1.1 ali WHQL... sad dal je isti 19.1.1 kao i prije (samo odobren od microsofta), ili je ipak bolji driver...nemam nikakvih problema osim to da "uleti" koji crni frame, ali rijetko zasad..

 Nije to baš koji crni frejm. To je više crash gpu-a koji traje 0.5s do 1s. Ako je 144hz monitor to je 70ak minimalno crnih sličica :P. Probao sam na dva monitora, ista stvar se dogodi, to je nekakav power fail kratki 100%.

Divide et impera!
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima radeon chill, ali neču ga koristit, evo sad instalirao 19.1.2.

 

deinstal ide ne sviđa mi se kako radi

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 19:55 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
omeyer kaže...

Mile 74 i meni se čini da wattman ne voli afterburner. Uninstall sam afterburner i stavio sve voltaže i frekvencije na automatic i dynamic, pa nek si sama kartica odredi kad me želi služit. Šta misliš jesu li ovo dobre postavke?

 

Ne znam kako bi sve narihtao u wattmanu iako ima lijep UI.

 

Ok evo link, nemrem uploadat kvalitetnu: https://ibb.co/D9Z3zCj

RX 580 8GB sa memorijom na 1750Mhz?


WTF?!!??!

 

Enivej na zadnjim 19.1.2 sam, igram doduse samo RE2 i sve radi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2019 21:42 (chaselol).
6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ima early verzija pulse rx580 8gb 1750 ima bios na techpowerup

5 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...

RX 580 8GB sa memorijom na 1750Mhz?

WTF?!!??!

Enivej na zadnjim 19.1.2 sam, igram doduse samo RE2 i sve radi 

 Jel to puno ili malo? 

 

ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING je u pitanju.

Divide et impera!
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Stvarno nisam mislio da su pravili 8GB modele sa memorijom ispod 2000mhz 


Cudno mi, ako je samsung memorija stavi to na 2000, mozda cak i vise bez problema, kod mene je isto asus model ali 4gb i stock radi na 1750Mhz ali je samsung memorija i to ide bez problema gore

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 14:51 (chaselol).
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

moja hynix u nitro+ ima latencije u biosu već za 2250 podešene

 

2250 MHz: 22-22-31-31-94-23-247

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Jel bi mogla XFXova R7 260X na blizu 2kMHz?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice