AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.256
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Xpider kaže...

Zadnji dostupni.

 je li stabilan i bez bugova?

3 godine
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ak se ne varam, sutra izlazi nova verzija drivera sa FidelityFX-om, AMD-ovim DSSL-om.

Tehnologija koja će raditi na svim karticama, a trebala bi napokon izjednačiti grafičke kartice sa Nvidijinima.

Dobra je vijest da bi zbog Xboxa i PS5 i zbog otvorenosti koda mnoge igre vrlo brzo mogle podržati ovu tehnologiju.

DSSL je navodno u samo 15-ak % PC igara podržan.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

koji mi driveri trebaju? instalirao sam sa amd stranice HD 7670M drivere ali pojavi se bsod sa atikmpag.sys failed error. Hardware id: PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_056A1028&REV_00. Trenutna situacija na slici (deinstalirani su driveri sa ddu). 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2021 11:11 (Genoxxx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Prije par dana AMD je izbacio nove Adrenalin GPU drivere.

 

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-10-1

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Pozdrav, na rx580 nitro SE se poceo javljat BlackScreen na svakih 10- 20 sekundi u trajanju 1 sekundu. Driveri su stari koje koristim vec preko 2 god bez problema. Kad deinstal drivere sve ok, cim ih ponovo instal, isti problem. Mozda je problem u driverima, al ja mislim da je grafa EOL. Da li se nekom ovo desavalo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 13:22 (xfire975).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Bilo je do kabla, zamijenio DP kabal i sad sve uredu.
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Opet novi GPU driveri, i kolko vidim to donosi prilično veliki napredak u spomenutim igricama+kombinacija navedenog GPU hardvera.

 

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-10-3

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
rambox kaže...

Opet novi GPU driveri, i kolko vidim to donosi prilično veliki napredak u spomenutim igricama+kombinacija navedenog GPU hardvera.

 

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-10-3

 

 

 Doom® Eternal:

  • Update 6.66
  • Na stranu šalu trenutno s rx 6600xt imam hrpetinu problema. Zadnji je pucanje slike na telki i to svako malo pa do potpunog nefunkcioniranja. Prijasnje probleme sam opisao u Amd navi temi, sve nabrojano instantno nestane stavljajuci Nvidia gpu, žalosno.
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zar AMD stvarno ima toliko problema? Namjeravao sam uzet 6600 kao upgrade na staru 1050ti ali ovo što tu čitam je strašno.Nikad tako nešto nisam imao na staroj grafi. Zadnje što želim je dat tolike novce da mi grafička ne radi. Svi preporučuju amd iznad nvidie ali po ovome što čitam postoji razlog zašto je jeftiniji. Što kažete vi koji imate 6600, and in general, da li vrijedi uzimati 6600?

“Some people hear their own inner voices with great clearness. And they live by what they hear. Such people become crazy... or they become legend.” -Jim Harrison
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Javiće ti se uskoro ljudi sa 6600-icama, ali kao dugogodišnji korisnik AMD-ovih GPU-ova... ne sekiraj se.

 

Većina updatea koji izađu tokom godine ne donose nikakve bitne promene, recimo dva-tri donesu neke velike novosti (recimo, nedavno je AMD drastično podigao performanse u OpenGL igrama, pogotovo na seriji 6000, a neki mesec pre toga su značajno podigli performanse u naslovima sa DX11 i ranijima, ove godine su izbacili i FSR 2.0 - njihov ekvivalent DLSS-a koji radi na praktično svim modernim karticama, ne samo AMD, i polako dobija sve značajniju podršku u igrama), a otprilike jednom godišnje odvali release koji je stvaro problematičan (problemi sa instalacijom ili stabilnošću kod velikog broja korisnika). Ovaj poslednji izbegneš tako što ne instaliraš drajver u prvih 24 časa nakon izlaska i proveriš ima li značajnog negativnog feedbacka, mada i da ga pokupiš generalno se ne desi ništa dramatično - deinstalacija, vraćanje stare verzije i gotovo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Drugi driver od izlaska "A plague tale requiem" i nema podrške. Igra dobro radi na 6600xt ali trebali bi to malo brže za igre takvog kalibra. Igra reklamira nevidiju pa možda zato.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2022 12:05 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ako je Nvidijin naslov, onda AMD verovatno (sigurno) nije dobio igru na test kako bi napravio game specific optimizacije pre njenog izlaska. U tom trenutku su gotovo izvesno barem ti prvi drajveri već bili finalizirani i predati na sertifikaciju. Za narednu verziju su možda i mogli stići, mada, ako igra radi dobro, to što je nema u release notesima mi nije toliki problem.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja imam Sapphire RX 6600 XT Nitro+ i igram se kao veliki, nemam nikakovih većih problema, malo podesio clock i napon i peri miško ...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav.

 

Imam R7 260 OC i zadnjih dana mi se događa. kad igram WoT, da se igra i cijeli PC zamrznu, čak se čuje glazba sa internetskog radia ali ništa ne reagira na tipkovnicu i miš...

Pojavi se, nakratko, prozorčić dolje desno gdje piše nešto o AMD driverima, nešto "driver is set on previous" (tako nekako)...

Tad moram resetirati komp na dugme na kućištu... Nakon reseta, sve normalno radi...

Malo sam kopao, driver je iz 2019-e... Gledao sam po netu DDU ali se ne snalazim s tim...

Pomagajte... dozvizdilo mi ono kad igra počne a ja ne mogu sudjelovati...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Spiridon kaže...

Pozdrav.

 

Imam R7 260 OC i zadnjih dana mi se događa. kad igram WoT, da se igra i cijeli PC zamrznu, čak se čuje glazba sa internetskog radia ali ništa ne reagira na tipkovnicu i miš...

Pojavi se, nakratko, prozorčić dolje desno gdje piše nešto o AMD driverima, nešto "driver is set on previous" (tako nekako)...

Tad moram resetirati komp na dugme na kućištu... Nakon reseta, sve normalno radi...

Malo sam kopao, driver je iz 2019-e... Gledao sam po netu DDU ali se ne snalazim s tim...

Pomagajte... dozvizdilo mi ono kad igra počne a ja ne mogu sudjelovati...

 

Hvala.

 Znam da kasnim, al probaj samo update drivera, ako ni to ne pomogne onda tek DDU.

Say hello to my little friend
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AMD software adrenalin u verziji 23.7.2. u odnosu na prethodnu verziju 23.7.1. na mojemu kompu ima pad FPS u igri SCUM za 5 do 10% .

nakon sat vremena igranja nekako mi se učinilo da trza slika povremeno što prije nisam imao.

konfa vozi na win 11 i nije bilo nekih problema do sada, ima li još netko isto zapažanje?

postavke nisam mijenjao, a čini mi se i neki mali pad u potrošnji na GPU.

Noob na profilu... opasnost...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Pozdrav ekipa.
Narucio sam novi 1440p 170Hz monitor pa me zanima moze li on istovremeno raditi na toj rezi dok TV koji sluzi kao drugi monitor radi na 1080p 60Hz? Ako moze utjece li to na performanse tokom gaminga?
Konfa pod moj PC.
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Meni radi normalno unisto vrijeme 144hz 1440p monitor spojen preko dp i 1080p 60hz televizor preko hdmi.
Na monitoru gejmam, u isto vrijeme klinci gledaju crtiće na tv-u i sve fercera bez greške.
Doduše, kod mene je nvidia, ali sumnjam da je kod radeonki išta drukčije

EDIT
Jedino moram na opcijama playera namjestit da audio ide na hdmi, onda klinci na tv dobiju zvuk crtića, a ja na zvučnicima od kompa sve ostalo
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2023 19:42 (picajzla0707).
15 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Molim pomoć ako neko zna.

Imam 6600XT i do sad sam koristio 22.5.2 drivere na kojima je uredno radio monitor turn off.

Zadnje 3 verzije najnovijih drivera sam probao i na niti jednom ne radi monitor turn off,tj monitor se ugasi al se ne želi probuditi nego komp moram resetirati.Nije valjda da ću morati koristiti stare drivere i dalje jer monitor turn off često koristim.

Nije mi jasno u čemu je problem i kako to riješiti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2023 7:32 (skrba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Isto imam 6600xt i nikad nisam imao takav problem od istih ili možda čak i ranijih drivera. Trenutno sam na najnovijem. Jesi probao ddu pa ponovo instalirat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Probao sam DDU i opet nije radilo i onda sam se sjetio da imam undervolt i lagani oc profil loadan i da bi to moglo raditi probleme i probam stock i sve radi ok,u tome je valjda bio problem.

Budem dalje vidio kako bude.

hvala na pomoći

Edit:opet ne radi iako je sve stock i najnoviji driveri su inst

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2023 17:29 (skrba).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kod mene oc radi na svim driverima, još sa morepowertool-om. Xtx swft btw, najjadnija varijanta. Jesi možda radio neki windows update u međuvremenu? Negdje u nekim postavkama se vjerojatno nešto smrdalo, ili amd ili windows.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Windows update mi je uključen i instalira kad ima update ali čim stavim catalyst iz 5mj 2022 radi sve ok a s novijim driverima ne.Čitam da bi mogao biti-ultra low power saving problem pa ću to vidjeti.

Imam Asrock Challenger OC 6600xt model.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2023 9:59 (skrba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moguće da power saving zakolje driver pa ovaj neće upalit monitor. Meni se to prije događalo na nvidija grafi, gtx 980 ti točnije, al' se ne sjećam sad što je bilo rješenje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Riješeno s pomoću MSI Afterburnera-u opcijama sam uključio disable ULPS,restart kompa i od onda radi sve ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AMD DRIVERI IZ 9MJ. PROBLEM PRI BROWSINGU!!!!!

 

Tko je iskusio smrzavanje računala prilikom web browsinga sa novim driverima a htio bi ih koristiti napisat cu rješenje: U opciji preglednika ugasiti hardwersku akceleraciju i u steamu igasiti enable gpu rendering in web views, pa onda instalirati zadnji driver.

 

Ja nisam mogao koristiti racunalo nikako sa novim driverima, sada sam to pogasio i evo radi bez problema.

Moj PC  
2 0 hvala 1
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Da li ima netko, da mi stavi upload, ili neka baci link za AMD drivere bilo koje verzije?

 

Nigdje na webu nemrem naci niti jednu verziju osim nove ili ove stare 5 godina, na njihovim stranicama takoder nema nista, dok za Linux ima sve sta trebas, wtf 

 

Instalirao sam Adrenalin 23.12.1  i sad mi WoW nece startat iz nekog razloga, Diablo 4 radi, Overwatch radi, jedino WoW nece

 

Gledam na WoW US forumu, pun kurac sranja s amd driverima, i ima cak jedan lik koji ima isti slucaj prije 5h je postao, samo sto je eto on svoje sranje rjesio, meni ne radi i dalje

 

Do prije 15 minuta sa starim driverima je sve bilo ok 

 

moze bilo koja verzija, ako nemate predzanju, mogu sa ovim ostalim problemima zivjet, ali da mi igra se nemrem pokrenut to ne mogu

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

nasao sam na Techpowerup stranici

 

evo link ako nekome zatreba: Latest AMD Radeon Graphics Drivers 23.12.1 WHQL Download | TechPowerUp

 

niti sa starim driverima nisam rjesio problem, AMD bogovi su odlucili da necu igrat WoW na AMD-u 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
3dfx kaže...

Da li ima netko, da mi stavi upload, ili neka baci link za AMD drivere bilo koje verzije?

 Trebao bi imati u AMD folderu stare instalacije drivera, msm da je C:\AMD

Say hello to my little friend
6 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Krunoo7 kaže...
3dfx kaže...

Da li ima netko, da mi stavi upload, ili neka baci link za AMD drivere bilo koje verzije?

 Trebao bi imati u AMD folderu stare instalacije drivera, msm da je C:\AMD

to obrisem nakon instalacije

 

uglavnom, recap:

 

instalacijom 23.12.1 drivera, WoW se odbija pokrenuti, druge Blizz igre rade

 

Probao sam ove verzije:

 

23.11.1
23.10.2
23.10.1
23.9.3

 

Niti reinstalacija WoW-a nije nista rjesila, nece da radi

 

Drkanjem po svemu sto mi je palo na pamet, pretresanjem interneta, negdje naletih na teskst da AMD sere govna sa DX12 u WoW, iz neznanog razloga

 

upisujem u command line u postavkama igre: -d3d11

 

i gle cuda igra se pokrece i radi

 

AMD rula nadmocno 

 

 

 imam 30 fps manje na DX11 nego na DX12 

 

 

 

INTEL ne AMD ne NVIDIA ne INTEL ne AMD ne NVIDIA
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 15:01 (3dfx).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice