AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Hmm, picajzla0707 , ne možeš uspoređivati TFLOPS na različitim arhitekturama. Ako se događa pad performansi od 30%, to je onda teško više samo izostanak optimizacije ili "klanje" optimizacija za Pascal s onima za Maxwell. 980Ti da padne 30% na istoj igri? LOL

Nope.
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

Amd je izbacio rx 470 koja je najbolja grafa u segmentu dobiveno uloženo. Gro ljudi je još na 1080 p rezi a za to se ne baca lova ni za 480 ,a pogotovo ne za 1060. Čokljavca od 3gb ne računam pod grafu. Rx ice su toliko dobre da ih treba sviječom tražit. Dok se na nvidine modele popikavaš gdje god staneš. 

Ako ces igrat na medium onda je ok za 1080p....

 Znači 1080 p high, 1070 za preko 3 somiča. Hvala ali ne hvala. Ili rx 480, 1060 za medium :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Brat igra aaa naslove tipa gta5, tr, witcher 3 i jos nigdje nije naletio na scenarij gdje mora smanjiti na mid da bi drzao 60 fps, postavke se zapravo mogu dosta visoko postaviti.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Je, rx580 je prestigao 1060 6g.

 Ajde daj mi test 20 igara pa da vidim 

 Nema problema, i to usporedba s novom 9gbps 1060 6g:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

Amd je izbacio rx 470 koja je najbolja grafa u segmentu dobiveno uloženo. Gro ljudi je još na 1080 p rezi a za to se ne baca lova ni za 480 ,a pogotovo ne za 1060. Čokljavca od 3gb ne računam pod grafu. Rx ice su toliko dobre da ih treba sviječom tražit. Dok se na nvidine modele popikavaš gdje god staneš. 

Ako ces igrat na medium onda je ok za 1080p....

 Hebeš high ak za to treba grafa od 3+ soma kuna...onda rađe PS4 pro pa ide i na 4K i to za manje novce uz HDR gaming.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...
ansha kaže...

 Hebeš high ak za to treba grafa od 3+ soma kuna...onda rađe PS4 pro pa ide i na 4K i to za manje novce uz HDR gaming.

 Nema to veze s pravim 4k, neki kvazi upscaling. Uglavnom ima grafičku puno slabiju od rx470 tako da tu nema nikakve usporedbe. Možda vrti 4k u nekim prastarim i ful slabim igrama ali u takvima a i nešto jačima rx470 melje 4k.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...
XXX kaže...
ansha kaže...

 Hebeš high ak za to treba grafa od 3+ soma kuna...onda rađe PS4 pro pa ide i na 4K i to za manje novce uz HDR gaming.

 Nema to veze s pravim 4k, neki kvazi upscaling. Uglavnom ima grafičku puno slabiju od rx470 tako da tu nema nikakve usporedbe. Možda vrti 4k u nekim prastarim i ful slabim igrama ali u takvima a i nešto jačima rx470 melje 4k.

 Svjedno izgleda i radi jako dobro.

 

13 godina
offline
Re: AMD Vega
Pa radilo bi izgledalo dobro i da na PC-u 1080p upscaleaš u 4K.
robimarko@gmail.com
14 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Ma sve ok, ali bottom line je da je rx470 osjetno jača od grafike u ps4, tako da kako god izgledalo na ps4, na kompu će puno bolje i na puno većem framerateu. Mislim jedna od najčešćih rasprava na forumu je o mogičnih 60 fps, a na ps4 dobar dio igara radi na 30 fps, pa to je živi smijeh čak i za mene koji mogu preživjeti sa 45-50 fps bez beda.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Pa da, upscalano izgleda OK bez obzira na platformu. Uopće ne vidim potrebe za ove 3+ soma grafe samo kako bi se gurali MAX detalji i 100% nativno kod najzahtjevnijih naslova. Neki si ih zabe...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Vega

Koliko sam upoznat sve i jednu igru 60fps mozes furati sa rx 470/480/1060 (osim RE 7 sa 3gb 1060) ostalo bez problema 60fps lock high detalji.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega

Nema te igre koju ne možeš vrtiti na 60 fps u 1080p na high detaljima sa rx x70.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
chaselol kaže...

Koliko sam upoznat sve i jednu igru 60fps mozes furati sa rx 470/480/1060 (osim RE 7 sa 3gb 1060) ostalo bez problema 60fps lock high detalji.

 Osim jebenog Dishonoreda 2 to kolje sve.

Nasumični padovi FPS u toj igri su magija.

Ja si osobno sve više razmišljam da prodam svoju gtx 1070 i kupim rx 580 ili nekaj drugo za 1080p high gaming ali nisam pametan.

Imam Ryzena 5 1600x, volio bi imati sve AMD u PC-u. Plus navodno Radeonke rade bolje sa Ryzenima nego Nvidie, teorije zavjere ili?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.6.2017 13:41 (Point-X).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Point-X kaže...
chaselol kaže...

Koliko sam upoznat sve i jednu igru 60fps mozes furati sa rx 470/480/1060 (osim RE 7 sa 3gb 1060) ostalo bez problema 60fps lock high detalji.

 Osim jebenog Dishonoreda 2 to kolje sve.

Nasumični padovi FPS u toj igri su magija.

Ja si osobno sve više razmišljam da prodam svoju gtx 1070 i kupim rx 580 ili nekaj drugo za 1080p high gaming ali nisam pametan.

Imam Ryzena 5 1600x, volio bi imati sve AMD u PC-u. Plus navodno Radeonke rade bolje sa Ryzenima nego Nvidie, teorije zavjere ili?

 Koji niz loših odluka, osim što si kupio 1600x još si kupio gtx 1070 za 60hz 1080p gejming @_@

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
DaShip kaže...
Point-X kaže...
chaselol kaže...

Koliko sam upoznat sve i jednu igru 60fps mozes furati sa rx 470/480/1060 (osim RE 7 sa 3gb 1060) ostalo bez problema 60fps lock high detalji.

 Osim jebenog Dishonoreda 2 to kolje sve.

Nasumični padovi FPS u toj igri su magija.

Ja si osobno sve više razmišljam da prodam svoju gtx 1070 i kupim rx 580 ili nekaj drugo za 1080p high gaming ali nisam pametan.

Imam Ryzena 5 1600x, volio bi imati sve AMD u PC-u. Plus navodno Radeonke rade bolje sa Ryzenima nego Nvidie, teorije zavjere ili?

 Koji niz loših odluka, osim što si kupio 1600x još si kupio gtx 1070 za 60hz 1080p gejming @_@

 Za 1070 se slažem imao sam para i malo se razbacao i zato pitam sa savjet.

Što se tiče 1600x, ne bavim se OC-anjem tako da stock jači 1600x meni prevagnuo.

11 godina
offline
Re: AMD Vega

Koliko god 580 bila dobra kartica i dalje je sporija od 1070 te nema puno smisla ići sa konja na magarca. Osim toga, trenutno je radeonke gotovo nemoguće nabavit. Na tvom mjestu ne bih ništa mijenjao za sad, na 1070 se možeš odlično igrat, pogotovo na spomenutoj rezoluciji i detaljima.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Znači daš puste novce i svejedno imaš dropove u nekim konzolaškim portovima...borba sa vjetrenjačama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...

Znači daš puste novce i svejedno imaš dropove u nekim konzolaškim portovima...borba sa vjetrenjačama.

 Ako govoriš meni i o D2 onda da. Glupa scena u trećoj misiji u onom azilu, stojim na nasumičnom zidu i gledam u bazično ništa posebno FPS padne na 49 lol, dva pokreta kamerom lijevo ili desno i opet iznad 60, divna optimizacija nije ni čudno da nisu najavili DLCove.

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...

 Nema problema, i to usporedba s novom 9gbps 1060 6g:

 

 Pa eto razlika je samo 2 posto u korist 580ke, ali posto je u testu ova Aorus 580 na max taktovima, a 1060ka ima jos skoro nekih 8 posto potencijala presisa ju bez problema. Nije lose ni za anpomenut kako se puno manje grije i mozes ju furat i sa modlima koji imaju jedan vent bez ikakve brige 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Lucidius kaže...
Jakovp kaže...

 Nema problema, i to usporedba s novom 9gbps 1060 6g:

 

 Pa eto razlika je samo 2 posto u korist 580ke, ali posto je u testu ova Aorus 580 na max taktovima, a 1060ka ima jos skoro nekih 8 posto potencijala presisa ju bez problema. Nije lose ni za anpomenut kako se puno manje grije i mozes ju furat i sa modlima koji imaju jedan vent bez ikakve brige 

 Rx 580 je pobijedila u 13 igara, gtx 1060 u 9, a u 5 su podjednake. Kad si ti postao linkove di gtx 1060 vodi u par igara vise to je bilo onda bilo "razvaljivanje, samaranje, pisanje" itd, a ovo izvlacenje na grijanje je isto smijesno... Pomiri se da je rx 580 bolja kartica i to je to. I sad malo tvoje igre,  nije lose napomenuti da uz AMD kartice mozes imati freesync monitor, u CPU Chat temi se pricalo 2 stranice o problemima s tearingom i slicnim, freesync eliminira sve te gluposti i to besplatno.

8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Pa naravno da je bilo, ja kad sam objavljivao rx 480 je ispuhivala na sve strane naspram gtx1060, sad su nakon godinu dana izbacili max nakolkan rebrand pa su tu negdje, mozda jos uvijek malo iza kada bi s ei 1060 naklokala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Ti si to tvrdio prije mjesec dana , kad je i rx 480 zaostajala u par igara, sad uopce nema dileme, a taj klok s kojim bi gtx 1060 dobila 2 fps-a je beznacajan.

8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Kakva 2 FPS-a, prosjek na Pascalu je nekih cca 5FPS, recimo ako je prosjek 60FPS, to ti je nekih 9 posto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Još da mi je vidjet da grafa dobije 9% perf boost sa 8% oc-a.

8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Pa ovisi od primjerka, ako dobije bas dobar primjerak moze mu OC biti i za 9 posto, al relano je 8 posto sta je ako recimo grafa boosta na 1940MHz bez OC-a, sa OC-em ide na 2100MHz. Naravno ima moela koji i slabije boostaju an stocku pa je samim time i OC veci i moze biti oko 9-10 posto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

1. Hmm, picajzla0707 , ne možeš uspoređivati TFLOPS na različitim arhitekturama.

 

2. Ako se događa pad performansi od 30%, to je onda teško više samo izostanak optimizacije ili "klanje" optimizacija za Pascal s onima za Maxwell. 980Ti da padne 30% na istoj igri? LOL

1. ok, ali ti tflopsi ipak neki kujac pokazuju kad su amd grafe u teoriji toliko jače, a praktično jedva dođu na isto s nvidiom u većini igara

barem u startu, kasnije se pokažu jačima - no, koliko sam skužio, ne postaju amd grafe s vremenom jače hardverski niti nvidia padne u perfomansama, pa da se događa da s vremenom 390 stoji bolje od 970 ili fury od 980ti (govorim u više igara, ne u jednom primjeru), nego s vremenom amd "otključa" puni potencijal grafe

to je barem jednostavno objašnjenje - ako postoji neko drugo koje bi bilo suprotno ovom, slobodno objasni

 

2. sorry, promaklo mi je i nisam vidio u kojoj to igri je bio toliki pad perfomansi 

i da jest tako, tome može biti više razloga i jedna lasta ne čini proljeće

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

1. Istina, ali varijacija može biti.

2. A eto, istražili ljudi. Kažu da je velika razlika.

Nope.
11 godina
offline
Re: AMD Vega
BOOMboy kaže...

Amd je izbacio rx 470 koja je najbolja grafa u segmentu dobiveno uloženo. Gro ljudi je još na 1080 p rezi a za to se ne baca lova ni za 480 ,a pogotovo ne za 1060. Čokljavca od 3gb ne računam pod grafu. Rx ice su toliko dobre da ih treba sviječom tražit. Dok se na nvidine modele popikavaš gdje god staneš. 

 nema ih je mineri sve pokupuju cim se pojave

 

pogledaj cijene polovnih na njuskalu, ljudi traze 2900kn za RX 470 4BG 

 

cak sam osobno prije par mjeseci kupio nekoliko komada pa ih prodavao po bjesnim cijenama, jos mi je jedna ostala 

11 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

1. Istina, ali varijacija može biti.

2. A eto, istražili ljudi. Kažu da je velika razlika.

 1. može, ali za 390 se govorilo da je "hardverski" jača od 970, pa je nvidia bila nešto bolja u startu, poslije obrnuto, ista situcija sa 980/390x

fury x vs 980ti ista stvar, 480 vs 1060 u startu 1060 jača u većem broju igara, s vremenom 480 sve bliža i jača

dakle, radi se o trendu, a varijacije su da je razlika nešto manja ili veća, ali i dalje unutar trenda

 

2. sorry, i dalje nisam skužio u kojoj je to igri 980ti pala u perfomansama za 30%

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Timo kaže...

 nema ih je mineri sve pokupuju cim se pojave

 

pogledaj cijene polovnih na njuskalu, ljudi traze 2900kn za RX 470 4BG 

 

cak sam osobno prije par mjeseci kupio nekoliko komada pa ih prodavao po bjesnim cijenama, jos mi je jedna ostala 

 Što se rudari ako je BTC rudarenje s GPU neisplativo već godinama?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice