AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Vega

1400 mozes ohladiti sa ventilatorom pored kucista isto tako, a taj i7 molis boga da ne throttla na stock kuleru :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 22:22 (chaselol).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
dreadmoore kaže...

 A što trebam objasniti da procesor od 65w TDP troši više struje od procesora koji ima 91W TDP objasni ti meni kako je to moguće.

 

Nemoj pisati neistine po forumu, ryzen 1400 i 1500x troše u sintetičkom loadu 50-55W, a 6700k barem 80W. Ryzen ima iznimno efikasnu arhitekturu, efikasniju od intela trenutno.

 

Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Vidi se da ne pratiš

LOL, a ti ne kužiš neke stvari izgleda.

 

Pa ništa, onda mi objasni što to ja ne kužim a ti kužiš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Vega

Dokazi mi da je drugacije 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Obje arhitekture imaju podjednaku potrošnju, tj. obje su energetski jako efikasne.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Vega

To je vjerovatno potrosnja na base klokovima a kad ga klokas potrosnja puno vise raste 

11 godina
offline
Re: AMD Vega

Potrošnja raste kod svih kad se klokaju, ne samo ryzena.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
dreadmoore kaže...

To je vjerovatno potrosnja na base klokovima a kad ga klokas potrosnja puno vise raste 

 Zato i postoje sweet spot klokovi. To kaj je netko tjerao neke maksimume i stavio na jubito nije realno stanje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...

Obje arhitekture imaju podjednaku potrošnju, tj. obje su energetski jako efikasne.

 

 

 Šta ovo znači?Zar je moguće da i5 7400 troši svega 30-38W?   

14 godina
offline
Re: AMD Vega

To dvoje izracunas I dobijes 70watt

13 godina
online
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...
Pa ništa, onda mi objasni što to ja ne kužim a ti kužiš.

Objašnjeno već tko zna koliko puta, sad je kolega objasnio opet, ali ti opet ne pratiš.

ps. treba malo tražiti, a ne samo ispitivati bezveze stvari koje su već razjašnjene.

ps. 2 stavi si odgovarajuće napajanje bolje u taj PC, a i pošteno kućište ti neće škoditi,

kreni od osnova, a tek onda dalje.

chaselol kaže...

 a taj i7 molis boga da ne throttla na stock kuleru :D

Zašto bi netko tko kupuje takav procesor uopće uzeo stock hladnjak koji uz put ne dolazi uz 6700k u paketu??? LOL.

Jakovp kaže...
 efikasniju od intela trenutno.

Dokaz molim i nemoj gluposti pisati bez toga, ti si prvi počeo.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 11:34 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: AMD Vega
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

 a taj i7 molis boga da ne throttla na stock kuleru :D

Zašto bi netko tko kupuje takav procesor uopće uzeo stock hladnjak koji uz put ne dolazi uz 6700k u paketu??? LOL.

 Zato sto ovakvi slicni kao chaselol nisu nikad ni vidjeli ovaj procesor a i njegovo samo pakovanje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

 a taj i7 molis boga da ne throttla na stock kuleru :D

Zašto bi netko tko kupuje takav procesor uopće uzeo stock hladnjak koji uz put ne dolazi uz 6700k u paketu??? LOL.

 Zato sto ovakvi slicni kao chaselol nisu nikad ni vidjeli ovaj procesor a i njegovo samo pakovanje.

 Dovoljno da vidi cijenu, da odmah povrati gablec na licu mijesta.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
dreadmoore kaže...

Dokazi mi da je drugacije 

Imam ryzena 1500x i u aida64 fpu testu package dakle cijeli CPU troši oko 55-60w (ako ne vjeruješ dam ti screenshot, samo ga moram napraviti), a intel 7700k troši 98w:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-kaby-lake-core-i7-7700k-i7-7700-i5-7600k-i5-7600,4870-8.html

 

To je ful load i jedini način za usporediti, drugi testovi variraju opterećenje, tj ne opterećuju jednako svaki procesor.

A vidiš da može trošiti i 137 wata u malo jačem, iako nerealnom stres testu.

 

Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...
Pa ništa, onda mi objasni što to ja ne kužim a ti kužiš.

1. Objašnjeno već tko zna koliko puta, sad je kolega objasnio opet, ali ti opet ne pratiš.

ps. treba malo tražiti, a ne samo ispitivati bezveze stvari koje su već razjašnjene.

ps. 2 stavi si odgovarajuće napajanje bolje u taj PC, a i pošteno kućište ti neće škoditi,

kreni od osnova, a tek onda dalje.


Jakovp kaže...
 efikasniju od intela trenutno.

2. Dokaz molim i nemoj gluposti pisati bez toga, ti si prvi počeo.

1. Ne znam što je "objašnjeno" al ajde, neka ti je.

2. Dokaza imaš koliko hoćeš, evo ti u linku gore, i pogledaj tdpove od novih intela za x299 i usporedi s threadripperom, sve će ti biti jasno.

 

BTW nemaš pojma kakvo kućište i napajanje mi je trebalo zato se nemoj pliz pravit pametan, samo se brutalno sramotiš. I napajanje je ne samo dovoljno jako, nego ima i još ohoho rezerve.

 

Ovaj forum je postao sprdačina

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Vega

Evo kako se kod mene ponasa i reci mi da je ova prva slika zesci fail ako zelis i orginalne slike samo reci.

4.ghz 4.ghz
potrosnja 4.0hz potrosnja 4.0hz
4.5ghz 4.5ghz
4.5ghz potrosnja 4.5ghz potrosnja
13 godina
online
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...

 Ovaj forum je postao sprdačina

Još odavno. 

ps. kartica mora da ti se huha u toj kištrici. 

dreadmoore kaže...

Evo kako se kod mene ponasa i reci mi da je ova prva slika zesci fail ako zelis i orginalne slike samo reci.

A daj ne zamaraj se. Čovjek tu govori o nekakvim testovima svojim, niti znamo takt, niti znamo napon, dok si ti

sve stavio crno na bijelo, svatko tko kuži neke stvari vidi pravu istinu, a oni koji ne kuže ili kuže pa se prave blesavi,

boli te ona stvar i za jedne i za druge, za isti takt mi se nemamo tu o čemu raspravljati, sve se vidi i zna odavno.

ps. ova potrošnja mu je vjerojatno uz sve na tvorničkim postavkama, taj jadni procesor je bez OCa ništa prema i7 modelu,

a on ako išta dirne, ona škatulica će mu se rastopiti do kraja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 12:51 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Vega

A što želiš pokazati sa prvom slikom?

 

Zapravo trebali bi se prebaciti u cpu chat temu, ovo je offtopic.

14 godina
offline
Re: AMD Vega

Prvo slikom sam htio reci da ryzen 1400  je veci potrosac struje a losije prefrmase nista vise sto je vec odavno poznato kod amd-a kako za procesor tako za graficku karticu mislim da sam sad jasnije.Jer amd se nije nikad potrudio oko toga ako vec imas losije preformanse da bar ima i manju potrosnju el.energije.Zato i jesam isao u off topic iz razloga tog sto je kolega metalic spomenuo ryzen i njegovu potrosnju. 

11 godina
offline
Re: AMD Vega
Valentin17 kaže...
chaselol kaže...

 a taj i7 molis boga da ne throttla na stock kuleru :D

Zašto bi netko tko kupuje takav procesor uopće uzeo stock hladnjak koji uz put ne dolazi uz 6700k u paketu??? LOL

Nebitno totalno, stock nije sposoban da ga ohladi kako treba a uvijek ga nadju negdje kad ga ugradjuju pogotovo u drzavnim firmama sta sam se nagledao 4770 i 4790 modela, stavi onu malu zujalicu i na 100C si dok si rekao keks.

 

Anyway 

Ima CPU chat tema, da ne idemo dalje sa spamom.

 

Tema je Vega, dolazi kad? :)

dje luci i wcftech i ostali trol sajtovi koje linka 

 

P.S.

 

https://mobile.twitter.com/BitsAndChipsEng/status/877972194755837952

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 13:41 (chaselol).
13 godina
online
Re: AMD Vega
chaselol kaže...

dje luci i wcftech i ostali trol sajtovi koje linka 

Vrućina ga tare izgleda, mislio sam da će se pojaviti već ovdje. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
offline
Re: AMD Vega

A gdje je pokazana potrošnja od 1400? Jer prva slika pokazuje samo single i multi score u cb.

 

Vidim da se pričalo i o vegi kao dobrom izboru za rudarenje - brža grafa (bilo da gledamo gaming performanse ili flopse) ne znači uvijek i veći hashrate (recimo 1070 vs 1080, 390[x] vs fury[x]), a u konačnici je i potrošnja jako bitan faktor.

No pošto je vega nova arhitektura, možda nas iznenadi, iako po glasinama izgleda da će bit relativno velik potrošač uz vrlo dobre performanse.

14 godina
offline
Re: AMD Vega
_mark0_69 kaže...

A gdje je pokazana potrošnja od 1400? Jer prva slika pokazuje samo single i multi score u cb.

 

Vidim da se pričalo i o vegi kao dobrom izboru za rudarenje - brža grafa (bilo da gledamo gaming performanse ili flopse) ne znači uvijek i veći hashrate (recimo 1070 vs 1080, 390[x] vs fury[x]), a u konačnici je i potrošnja jako bitan faktor.

No pošto je vega nova arhitektura, možda nas iznenadi, iako po glasinama izgleda da će bit relativno veliku potrošač uz vrlo dobre performanse.

 mislim da je ovo dovoljan pokazatelj.A koliko mi je poznato ti imas ryzen 1700 eto on je idealan za simulaciju ryzena 1400 sam iskljuci malo jezgri I thredova pa uradi koji test.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 14:35 (dreadmoore).
11 godina
offline
AMD Vega

Vecer! Pitanje, Rpg gaming na 2K s mojom platformom za sada, cekati malu Vegu za 400€, ili?

Da li je to bacanje novaca zbog 60fps lock? Da li cekati Rx 580 ili NV 1060 mozda uskoro?

Razna misljenja dobrodosla, hvala.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Apsolutno bacanje para, to je za 4k60, sve ispod toga si više manje bacio pare.

 

Od aktualnih grafika:

 

470, 570, 580, 480, 1060 za 1080p60

1070, fury za 1440p60

1080, 1080ti, buduća vega za 4k60

 

Druga je situacija ako se igraš na 144 hz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Tako sam nekako i mislio, jer mi FX i VEGA zvuce kao neka cudna kombinacija. Ali kad nemas vagon novca negdje moras poceti, a grafa mi je slaba karika za gaming trenutno...

Ali ako uzmem Vegu pa kasnije uleti neki RYZEN, hmmm.....

p.s. Nigdje ne mogu naci FURY.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
online
Re: AMD Vega
Fury nemoj niti gledat, 4gb vrama je premalo za tu grafu, pogotovo za vise rezolucije

Steta sto prvi hbm nije isao preko 4gb, jer toj grafi bas fali vise vrama obzirom na snagu cipa
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Gayming vega za mjesec dana.

11 godina
offline
Re: AMD Vega
metallic kaže...

Vecer! Pitanje, Rpg gaming na 2K s mojom platformom za sada, cekati malu Vegu za 400€, ili?

Da li je to bacanje novaca zbog 60fps lock? Da li cekati Rx 580 ili NV 1060 mozda uskoro?

Razna misljenja dobrodosla, hvala.

Kad je bio r9 fury za 270eur to je bio best buy ali danas cekaj Vegu, sve ostalo je neisplativo, jer ce biti more polovnih RX kartica tako i 1070.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Op, op... 

 

Nope.
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
AMD Vega

Mislim da svi cekamo consumer grafe, makar lijepo je vidjeti da konacno amd preuzima tron. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice