AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.271
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

jel ima ko vegu 64 liqvid 

 Imam ja, custom liquid. Što te zanima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 0:43 (intelduo1).
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Oce mjenjat za 1080ti, uzmi mu jos 1k kn i mijenjaj 

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

Ima ko vegu 64 lc za prodat

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Ima ko vegu 64 lc za prodat

 Teško... ja sam pokušao doći do jedne i preko čovjeka u AMD-u pa ništa od toga... :/

Nope.
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Lakse danas naci postenog politicara nego postenu graficku.

8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...
augi80 kaže...

Ima ko vegu 64 lc za prodat

 Teško... ja sam pokušao doći do jedne i preko čovjeka u AMD-u pa ništa od toga... :/

Zašto se to ne može kupit ?

9 godina
offline
Re: AMD Vega
Gpu možda nije najbolji za igre koliko je najbolji za rudarenje. Sve su rudari pokupovali. Imaš osjećaj da Vega u Hrvatsku nikad nije ni došla.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Glavas_ZG kaže...
Tonči kaže...
augi80 kaže...

Ima ko vegu 64 lc za prodat

 Teško... ja sam pokušao doći do jedne i preko čovjeka u AMD-u pa ništa od toga... :/

Zašto se to ne može kupit ?

Kako kaže kolega iznad, rudari... Može se kupit ako pljuneš sulude novce. Ja sam bio spreman i to za vodeno hlađenu, ali kako ide 2018. tako mi je sve manje isplativo dati i MSRP. Imao sam dvije 64 i proslijedio ih isti tjedan jer su trebale kolegi (koji ih je prodao kasnije dalje).

Imamo jedan softver koji prepisujemo s CUDA-e u OpenCL i gurali smo klijente da idu s novim na AMD jer ima bolje profilere za nas i povoljni su u srednjem segmentu, ali još tada sam pokušavao i na test dobiti RadeonPro pa sam ga na kraju kupio sam samo za test i spušio 15% cijene. I sad sam pokušao preko AMD-a do Vege 64 pa pojeo vuk magare. Vodenih nema nigdje za kupiti, ni 56 čak, a nama su execution pathovi arch specific i trebamo precizne testove pa bez hardvera ne možemo ništa, a iz principa ne dam lihvarima po trgovinama po 20-100% više od preporučene cijene.

 

Mislim da su i kod drugih kriptovalute nanijele dugoročno štetu, iako je prodaja rudarima donijela koristi, jer je ciklus kod ozbiljnog softvera predug da bi se propuštalo godinu-dvije targetanja hardvera, a rijetko će tko platiti trenutne cijene za kartice... npr. traži se preko 1000€ za 1080Ti i Vegu 64 koja je slabija. 

Po meni, Vege su dobre kartice, ali AMD ovako gubi gejmere i profi korisnike na dugi rok, iako im se ne može zamjeriti što im odgovara rudarenje u ovom trenutku. Doslovno ih pola prošle i već tri mjeseca ove godine "nema za lijek" i polako se zaboravlja da su opcija. Pitanje je što će biti s prodajom idućih generacija kad osim zaborava tržište preplave skoro pa besplatne 4xx 5xx i Vege. Nitko neće dati ni msrp za novu Vegu ako staru dobije za sitniš jer rudari swappaju.

 

 

Nope.
7 godina
offline
AMD Vega

Koliko je vega vrijedila kod nas prije pojačanja cijena?

Kolko sam skužio, i 56 i 64 su snagom između gtx 1070 i gtx 1080.

Došao sam na ideju zamjenit eventualno svoju gtx 1070 za neku Vegu pošto sam naručio Freesync monitor, ali vidim da nema ispod 800 eura nigdje 56 verziju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Nije istina da nije bilo Vega za kupiti. Samo je pitanje koliko ste spremni platiti za njih. Zašto se inzistira na vodenom hlađenju? Ako je do boljih temperatura lako je skinuti masku i staviti nove ventilatore ili uzet vodeni blok. Ako se traži ciljano model s 16gb to nisam viđao po trgovinama i sigurno će biti premium cijena.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Vega
Nitko nije rekao da ih nije bilo za kupiti. Bilo ih je u malim zalihama i nestajale su kao kolači bez obzira na cijenu.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
axos kaže...

Nije istina da nije bilo Vega za kupiti. Samo je pitanje koliko ste spremni platiti za njih. Zašto se inzistira na vodenom hlađenju? Ako je do boljih temperatura lako je skinuti masku i staviti nove ventilatore ili uzet vodeni blok. Ako se traži ciljano model s 16gb to nisam viđao po trgovinama i sigurno će biti premium cijena.

Bilo ih je iznimno malo, uvijek, a sad ih nema uopće već neko vrijeme. After-market kartice nisam uspio vidjeti na niti jednom lageru u Europi. Nitro+ se npr. nikad nije nigdje pojavio na stanju. 16GB model nema veze s ovime o čemu govorimo. Vodeni blok košta 130 eura plus radijator plus ostalo... 200€ povrh već 800€ iznimno visoke cijene za karticu na razini 1080 u igrama. To je "malo puno".

 

No, kako sam rekao, i da ih želiš kupiti - ne možeš. Jednostavno ti ih nitko ne može prodati. Naručiš, čekaš, tjedan, dva tjedna, otkažeš narudžbu i tražiš refund. Pojave se razni mutikaše koji otkupe par komada koji stignu i onda pokušavaju "gaugati" 50-80% više love. NVidia je barem saturirala tržište da se donedavno moglo doći do skoro svih modela.

Nope.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...
axos kaže...

Nije istina da nije bilo Vega za kupiti. Samo je pitanje koliko ste spremni platiti za njih. Zašto se inzistira na vodenom hlađenju? Ako je do boljih temperatura lako je skinuti masku i staviti nove ventilatore ili uzet vodeni blok. Ako se traži ciljano model s 16gb to nisam viđao po trgovinama i sigurno će biti premium cijena.

Bilo ih je iznimno malo, uvijek, a sad ih nema uopće već neko vrijeme. After-market kartice nisam uspio vidjeti na niti jednom lageru u Europi. Nitro+ se npr. nikad nije nigdje pojavio na stanju. 16GB model nema veze s ovime o čemu govorimo. Vodeni blok košta 130 eura plus radijator plus ostalo... 200€ povrh već 800€ iznimno visoke cijene za karticu na razini 1080 u igrama. To je "malo puno".

 

No, kako sam rekao, i da ih želiš kupiti - ne možeš. Jednostavno ti ih nitko ne može prodati. Naručiš, čekaš, tjedan, dva tjedna, otkažeš narudžbu i tražiš refund. Pojave se razni mutikaše koji otkupe par komada koji stignu i onda pokušavaju "gaugati" 50-80% više love. NVidia je barem saturirala tržište da se donedavno moglo doći do skoro svih modela.

 Kako ne. Bilo je nereferentnih 56 brdo kod nas do prije koji dan Asus, Gigabyte i Nitro. Ja sam uzeo 4 Asusice. 64 je bilo sigurno od Asusa ali te mi nisu bile zanimljive . A u eu je bilo i više izbora. Pogotovo u Case Kingu. Sada imaju 64 samo Gigabyte Devil I Asus (nitro je prodan) i to po paprenim cijenama. Jedinu koju nisam vidio u EU je MSI Air boost.

 

Samo svakih par dana odvoljiš par minuta i odeš na ADM/Caseking/CU i pojavit će se što tražiš jer koliko sam vidio kod njih se najviše pojavljuju.. Alza je totalno podbacila btw.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Preko 900 eura za zračnu Vegu? Pa nisam s pameti sišao... 

A naši govnari traže 970 eura za 56? 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 14:14 (Tonči).
12 godina
offline
AMD Vega

Imam ja Vegu 64 s EKWB blokom za prodaju/zamjenu. Preferiram zamjenu. Tko je zainteresiran, slobodno mi se javi u inbox.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

Preko 900 eura za zračnu Vegu? Pa nisam s pameti sišao... 

Tko čeka taj dočeka. Sigurno će se cijene ustabiliti kroz godinu do dvije. Ako nije hitan upgrade samo strpljivo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 14:15 (axos).
12 godina
offline
AMD Vega

Nevjerojatno je da se AMD i Nvidia još uvijek nisu probudili i barem donekle povećali kapacitete proizvodnje. Vjerojatno se boje da kad/ako kripto balon pukne, budu u banani. Ovo po kojim cijenama sad idu grafe je boleština. Ispada da će nabrijane Alienware konfe biti bagatela naspram odvojeno kupljenih komponenti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
intelduo1 kaže...

Nevjerojatno je da se AMD i Nvidia još uvijek nisu probudili i barem donekle povećali kapacitete proizvodnje. Vjerojatno se boje da kad/ako kripto balon pukne, budu u banani. Ovo po kojim cijenama sad idu grafe je boleština. Ispada da će nabrijane Alienware konfe biti bagatela naspram odvojeno kupljenih komponenti.

 Ma i da ne pukne. Isplativost je pala i ako nastavi tako vrlo brzo će postati neisplativo

12 godina
offline
Re: AMD Vega
axos kaže...
intelduo1 kaže...

Nevjerojatno je da se AMD i Nvidia još uvijek nisu probudili i barem donekle povećali kapacitete proizvodnje. Vjerojatno se boje da kad/ako kripto balon pukne, budu u banani. Ovo po kojim cijenama sad idu grafe je boleština. Ispada da će nabrijane Alienware konfe biti bagatela naspram odvojeno kupljenih komponenti.

 Ma i da ne pukne. Isplativost je pala i ako nastavi tako vrlo brzo će postati neisplativo

 A dotad svi lagano pušimo u high-end GPU segmentu

11 godina
offline
Re: AMD Vega
axos kaže... 

Samo svakih par dana odvoljiš par minuta i odeš na ADM/Caseking/CU i pojavit će se što tražiš jer koliko sam vidio kod njih se najviše pojavljuju.. Alza je totalno podbacila btw.

 kako podbacila kad ih upravo sad na alzi imaš 5 komada vodenih safirki za uzeti - link

 

i screenshot dolje gdje se vidi 5 komada "in stock" da me opet netko kao luce ne proziva kako nisam gledao jesu li uopće dostupne

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...
axos kaže... 

Samo svakih par dana odvoljiš par minuta i odeš na ADM/Caseking/CU i pojavit će se što tražiš jer koliko sam vidio kod njih se najviše pojavljuju.. Alza je totalno podbacila btw.

 kako podbacila kad ih upravo sad na alzi imaš 5 komada vodenih safirki za uzeti - link

 

i screenshot dolje gdje se vidi 5 komada "in stock" da me opet netko kao luce ne proziva kako nisam gledao jesu li uopće dostupne

 Ma općenito mislim da imaju malo vegi u ponudi. Gotovo da nisam vidio nereferentne kod njih, dok je CK izredao skoro sve modele. Samo MSI nisam vidio kod njih. Sad imaju mislim samo 3.

13 godina
offline
AMD Vega

Imam priliku uzet vega64 xfx referentnu za 5000kn kupljena u 9/2017  njemacki racun garancijakoristena za majning... jel krtica vec unistena ili je ok 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Imam priliku uzet vega64 xfx referentnu za 5000kn kupljena u 9/2017  njemacki racun garancijakoristena za majning... jel krtica vec unistena ili je ok 

 ma baci to u smece.

13 godina
offline
AMD Vega

Sjebana je .. a da je barem u hr pa ako crkne das na servis a vako ko bi sla u njemacku

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...
axos kaže... 

Samo svakih par dana odvoljiš par minuta i odeš na ADM/Caseking/CU i pojavit će se što tražiš jer koliko sam vidio kod njih se najviše pojavljuju.. Alza je totalno podbacila btw.

 kako podbacila kad ih upravo sad na alzi imaš 5 komada vodenih safirki za uzeti - link

 

i screenshot dolje gdje se vidi 5 komada "in stock" da me opet netko kao luce ne proziva kako nisam gledao jesu li uopće dostupne

 Jesi pogledao one crvene brojeve dolje desno? Dakle, kartica ili zapravo nema pa cijenom odbijaju kupce (ali imaju prednost što se čini da ih ima) ili stvarno ima tu i tamo koji moron spreman platiti tu lovu od 1200€ za karticu čije performanse imamo od sredine 2016. za $599?

Nope.
11 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Imam priliku uzet vega64 xfx referentnu za 5000kn kupljena u 9/2017  njemacki racun garancijakoristena za majning... jel krtica vec unistena ili je ok 

 Zavisi u kakvim je uslovim bila kad je majnala , ja sam uzeo dvije referentne 290 koje su majnale još prije 3-4 godine ovdje bile jedne od najjačih 290 na benchevima i još ih koristim sad ja za majnanje već godinu i pol, izdržljiva je to roba.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2018 17:27 (mirzet1976).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Imam priliku uzet vega64 xfx referentnu za 5000kn kupljena u 9/2017  njemacki racun garancijakoristena za majning... jel krtica vec unistena ili je ok 

Unistena naravno, cudo ako sliku uopce daje. 

13 godina
offline
AMD Vega

Imam 2k 144hz fresync monitor mogu uzet vegu64 lmited garancija 3god instar 6800'.. asus strix oc vega64 garancija 3god samonajboljeb webshop garancija njemacka 6300kn ili 1080ti inno3d ichill x4 svijet medija 7600kn... sta minpreporucate ne mislim monitor minjat

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Imam 2k 144hz fresync monitor mogu uzet vegu64 lmited garancija 3god instar 6800'.. asus strix oc vega64 garancija 3god samonajboljeb webshop garancija njemacka 6300kn ili 1080ti inno3d ichill x4 svijet medija 7600kn... sta minpreporucate ne mislim monitor minjat

 

 

Sad bi ti reka sta ti preporucam al necu da karton ne popusim 

13 godina
offline
AMD Vega

Zato ovo je forum..ali ima toliko ljubomornih ljudi da samo seru ...ako janpitam i mjenjam moja stvar ali imam pravo pitat normalne ljude i tuda misljenja..sta kako jel ninsam više neznam a cijene su bolesne

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice