AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 428.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Vega

jos jedno pitanje ... zanima me kada je drzim u balance modu od onih 8 indikatora kraj konektora za napajanje svitli ih 7 a osmi na kraju treperi ...kada je stavim u turbo mode onda svih 8 svitli na heaven bench marku sam to gleda gpu 100posto usage i u igrama ....i kolega je odi reka onaj switch za bio mora bit put naprijed tj zadnjem kraju kućišta di se spaja monitor a put konektora od napajanja je powersafe ..... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

Evo slika kako to sad izgleda samo da je  rgb jos od memorije crvenontop

Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Evo slika kako to sad izgleda samo da je  rgb jos od memorije crvenontop

Boju od tih Trident Z rama promijeni s G.Skill TridentZ RGB aplikacijom. Možeš birati milijardu efekata, boja itd... Ovo kod tebe je default postavka osvijetljenja memorije. I daj si okreni radijator od grafe za 180 stupnjeva, da ti crijeva budu gore, pa onda probaj sakriti crijeva sa strane uz rub bočne stranice kućišta. Ovo s tolikim dugim crijevima na grafi je komedija, imaju sigurno pola metra

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 2:53 (intelduo1).
13 godina
offline
AMD Vega

Da isa sam istalirat to i pisalo da ne moze ocitat gskill,, gleda upute da izbrisen ali ne moze ostane uvik i kad na novo iden instalirat nece on pocima brisat a ne obrise

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
intelduo1 kaže...
augi80 kaže...

Evo slika kako to sad izgleda samo da je  rgb jos od memorije crvenontop

Boju od tih Trident Z rama promijeni s G.Skill TridentZ RGB aplikacijom. Možeš birati milijardu efekata, boja itd... Ovo kod tebe je default postavka osvijetljenja memorije. I daj si okreni radijator od grafe za 180 stupnjeva, da ti crijeva budu gore, pa onda probaj sakriti crijeva sa strane uz rub bočne stranice kućišta. Ovo s tolikim dugim crijevima na grafi je komedija, imaju sigurno pola metra

 ovo je gori kupus u kucistu nego eiswolf stock tubing 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

Da isa sam istalirat to i pisalo da ne moze ocitat gskill,, gleda upute da izbrisen ali ne moze ostane uvik i kad na novo iden instalirat nece on pocima brisat a ne obrise

 ajde molim te odvrti superposition 1080p medium, da vidimo kako diše ta vegica

10 godina
offline
AMD Vega

Znam augija IRL i momak je prva liga i dobar ka kruv, s druge strane bota konju reka san ti da mi daš pc dok si na brodu. Ja igran pubg na 10 godina staroj kanti a ti nes da udjelis jednu 1080 ili 1060 :(

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
intelduo1 kaže...
augi80 kaže...

Evo slika kako to sad izgleda samo da je  rgb jos od memorije crvenontop

Boju od tih Trident Z rama promijeni s G.Skill TridentZ RGB aplikacijom. Možeš birati milijardu efekata, boja itd... Ovo kod tebe je default postavka osvijetljenja memorije. I daj si okreni radijator od grafe za 180 stupnjeva, da ti crijeva budu gore, pa onda probaj sakriti crijeva sa strane uz rub bočne stranice kućišta. Ovo s tolikim dugim crijevima na grafi je komedija, imaju sigurno pola metra

 Problem je što neće da radi kako treba; resetira se savako malo sama. Duge cijevi su nužne, jer ima i većih kućišta, a nisu zamjenjive. Jebiga, ideš na custom ako ti je ružno. :)

Nope.
12 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

 Problem je što neće da radi kako treba; resetira se savako malo sama. Duge cijevi su nužne, jer ima i većih kućišta, a nisu zamjenjive. Jebiga, ideš na custom ako ti je ružno. :)

 Pišeš da se grafa resetira ili aplikacija za RAM...? Meni radi normalno aplikacija... Uglavnom piše u download odjeljku da treba uključiti SPD Write na nekim Z370 pločama. Možda mu je to problem kod aplikacije i zato neće mijenjati boje...

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 15:05 (intelduo1).
13 godina
offline
AMD Vega

ma grafa radi top nikakvih problema nego jebe me aaplikacija od rama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

evo ovako stoji i ne mogu izbrisat niti mogu ponovo instalirat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

ma grafa radi top nikakvih problema nego jebe me aaplikacija od rama 

 Da, aplikacija od RAM-a meni radi, ali se postavke svjetla znaju resetirat. :)

Nope.
12 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

evo ovako stoji i ne mogu izbrisat niti mogu ponovo instalirat 

 Imaš PM...

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 17:46 (intelduo1).
9 godina
offline
Re: AMD Vega
Ok, vidim da je Nvidia u svim novostima za nadolazeće gpu.
Moje pitanje je što je sa AMD i Vega+ gpu tj. Navi koji se spominjao za kraj 2018?

Jedino sam saznao da su nedavno iz Linux drivera iskopali naznake za novu AMD karticu.

Je li netko zna više o Navi ili Vega + karticama i kakva su očekivanja?
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
Bur33k kaže...
Ok, vidim da je Nvidia u svim novostima za nadolazeće gpu.
Moje pitanje je što je sa AMD i Vega+ gpu tj. Navi koji se spominjao za kraj 2018?

Jedino sam saznao da su nedavno iz Linux drivera iskopali naznake za novu AMD karticu.

Je li netko zna više o Navi ili Vega + karticama i kakva su očekivanja?

 Ta nova će navodno biti srednja klasa ali sa vega arhitekturom.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...
Bur33k kaže...
Ok, vidim da je Nvidia u svim novostima za nadolazeće gpu.
Moje pitanje je što je sa AMD i Vega+ gpu tj. Navi koji se spominjao za kraj 2018?

Jedino sam saznao da su nedavno iz Linux drivera iskopali naznake za novu AMD karticu.

Je li netko zna više o Navi ili Vega + karticama i kakva su očekivanja?

 Ta nova će navodno biti srednja klasa ali sa vega arhitekturom.

 

Zar nije Navi potpuno nova arhitektura?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
NiramX kaže...
Jakovp kaže...

 Ta nova će navodno biti srednja klasa ali sa vega arhitekturom.

 

Zar nije Navi potpuno nova arhitektura?

 Navi dolazi kasnije, ovo bi bile zamjene za polaris. To su te koje su nađene u driverima za linux :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Vega

U Linux driverima je nađena info za Vega20 grafu. Vjerojatno "die shrink", manja potrošnja struje, malo veći taktovi, itd...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Jakovp kaže...
Jakovp kaže...

 Ta nova će navodno biti srednja klasa ali sa vega arhitekturom.

 Navi dolazi kasnije, ovo bi bile zamjene za polaris. To su te koje su nađene u driverima za linux :)

 misle li što napraviti s potrošnjom i zagrijavanjem, jer neka buduća rx680 sa 300+ wata i mega-hladnjacima kakve ima nitro vega baš neće izgledati sjajno naspram nadolazeće konkurencije

9 godina
offline
Re: AMD Vega
Zahvaljujem za info jer sam se pitao što se događa kad se toliko šuti.

Vega+ bi mi kao rx6** mogla biti zanimljiva samo ako smanje potrošnju a bude bar 20% bolja od rx 5** serije.

Najviše me zanima kakve će cijene i performanse biti između polovne gtx 1070 i novih gtx1160 i rx680.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
picajzla0707 kaže...

 misle li što napraviti s potrošnjom i zagrijavanjem, jer neka buduća rx680 sa 300+ wata i mega-hladnjacima kakve ima nitro vega baš neće izgledati sjajno naspram nadolazeće konkurencije

Mislio si rec da nece dobro izgledat pored vise od 2 godine stare nvidije?

11 godina
offline
Re: AMD Vega
Doduse kad gledam vegu u onoj intelovoj chimeri, perfomanse kao gtx 1060, a bez problema je hlade u minijaturnom nuc kucistu... uzet tu grafu, staviti normalan hladnjak i bila bi idealna rx 660 - samo je pitanje moze li to amd cjenovno spustiti u rang sadasnje rx560
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Vega
Totalno sam zanemario tu Vegu za Intel, ali se bojim da bi ona mogla prije završiti kao RX670 uz manja poboljšanja.

Sad je pitanje na koje performanse ciljaju jer ne vjerujem da bi RX680 bila bolja od Vege 64 ali bi morala bit bolja od 56.

Mislim da se Nvidia neće šaliti sa gtx1170 modelom i Amd ne može čekati Navi da ih dostigne.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Bur33k kaže...
Totalno sam zanemario tu Vegu za Intel, ali se bojim da bi ona mogla prije završiti kao RX670 uz manja poboljšanja. 

 to bi im bio promašaj, jer su već imali mizeran napredak sa 470 na 570 i sad još da ovu grafu stave kao 670, mogu slobodno ključ u bravu

pa ta grafa iz intel nuca jedva konkurira srednjoj klasi aktualne nevidije, a kamo li buduće koja je pred vratima

 

kažem ti, ta je grafa idealna za buduću rx660 - dovoljno snage da se suoči s budućom 2050ti i dovoljno efikasna za tu klasu

13 godina
offline
AMD Vega

Ljudi pardon šta sam vas gnjavia... proba sam sad opet 1080ti na pubg iste postavke vega64 lc powerlimit 25 i memorija na 1050mhz i gtx 1080ti razlika ccc desetak fps obe idu do 144 i pada... ali freesync izgleda dosta glađe na mom monitoru dok mi s 1080ti puca ko i prije ali tek sad vidim koliko sync znaci i u njega na gsyncu je vrh glatko tako sory jos jednom pstajem na vegi do daljneg i cekam nove od amd ili nvidia pa vidit sta kako i kojo sync mislim bez freesynca ili gsynca nikad više... ako ko ima 34 ultrawide ili više neka mi se javi .... sve radi vrh ja ne znam toplu vodu sam izmislja jedino za napajanje ne znam neko 1000w jel potrebno evo slike s tim da je fps stabilniji na 1050mhz

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: AMD Vega
Augi falit ćeš mi kad odeš na brod.
I moj ćale tuče more pa te poštujem i nekako razumijem. 🖖🚢

Nije lako biti na kopnu i sve je nekako dosadno a sve želiš stići napraviti prije idućeg polaska.

Sad trollam: jesi li zaista siguran, zar nije gtx 1080ti hladnija i ne moraš kupiti bolje napajanje??

Zar ti nije cura kupila gsync monitor i ako ostaneš na AMDu kakvo je to ophođenje prema njenom daru??

Zafrkanciju na stranu hvala ti za usporedbu top end grafi. Pritisno san ti hvala.
SSD koliko si mi života uštedio...
11 godina
offline
Re: AMD Vega
augi80 kaže...

...jedino za napajanje ne znam neko 1000w jel potrebno 

 još jednom - ne treba ti jače napajanje

da tučeš furmark i prime istovremeno neće biti problema, a kamo li na gejmanju 

13 godina
offline
AMD Vega

Da cura je htjela uzet gsync ali onda sam se mislio gleda nisam moga odma prodat vegu,,, reka joj ne kupuj nista hehhe....i jucer popodne uzea u prijatelja i vidia da bez synca vise ne igram u ovih tjedan dana. Da toliko oko navikne

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega

Ako ti igre koje najsesce igras rade kako spada onda pogotovo nemas razloga ista mijenjati.

13 godina
offline
AMD Vega

Pubg i bf1 rade super 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice