AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

16.1.1. Rade savršeno, bolje ne može barem kod mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

pozz,

 

imam problem u specifičnoj igri, Blade and Soul ,

 

naime, dešava mi se Amd driver has stopped working and recovered, crni ekran na par sec pa radi.

Svako tolko nekad par puta u minuti nekad jednom u pol sata.

Još nije zablokiralo do kraja da moram resetirat pc al ono, iritantno,

 

na njihovim stranicama tražim pomoc no nema puno priče o tome nit se itko zali.

 

probao sam reinstal drivera, uvjek koristim ddu ,

 

testiro najnoviji crimison, verziju iza, cak i drivere prije crimisona uvjek isto.

 

na windows 10 sam, upgreadean sa 8.1 , mozda do toga?

 

nezz sta da radim. je moguce da je do graficke?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
error_666 kaže...

Imam 6850 i zadnji Crimson hotfix 16.1.1.Feb3 radi besprijekorno na Win7 x64.

 Jesi siguran da su 16.1.1 driveri ?  koliko znam iz osobnog iskustva  zadnji crimson koji rade na HD6000 su 15.11.1 , svaki noviji samo preleti ono sve  ostalo , ali novije drivere  nikad ne instalira ...

Tako su bili napisali, ali i dalje ažuriraju kod instalacije i "beta" drivere:

 

 

12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sada vec polako pizdim!

 

  Stranicu prije,sam se hvalio kako sam na win 10 instalacijom novih Crimson drivera podigao znatno preformanse grafe i bio sam par dana vrlo zadovoljan!

Onda su krenuli problemi!

Prvo me je Crimson upozoravao da trebam nove drivere instalirati,iako su najnoviji bili vec instalrani i dobijao sam "pixelizaciju" u igrama!

-Kolega ovdje mi je preporucio da deinstaliram Crimson i instaliram Catalist,sto sam i ucinio!

Onda jos gore,igre su bile totalno neigrive i grafa se patila!

AMD driver cleanerom sa sve drivere izbrisao i instalirao nove Catalist drivere!

-Opet problemi,Crimson se jednostavno nije htio izbrisati,tako da sam na kompu imao i Catalist i Crimson.

-Opet ista procedura,brisanje i instalacija novih drivera,no Crimsonje jos uvjek tu,sa time da sam sada dobio i dva Catalista(novu i staru verziju)

Probao sam brisati sa tri ovdje preporucena programa,bez uspjeha!

 

Onda sam se sjetio brisati drivere u safe modu i napokon sam uspio izbrisati totalno sve drivere,instalirao sam zadnji Catalist,laptop je opet proradio!

Ali samo dva dana,pixelizacija je opet krenula,umjesto dima iz tenka ja dobijam kockaste pixele.

Ovo se desava samo kada tokom igre izadem na desktop,pa se vratim u igru-bez odlaska na desktop sve do tada radi ok!

Koji kuhac se to desava?

...Eh da i u "pixel modu" fps mi drasticno padne ispod 20

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 14:52 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Milka30 kaže...

Sada vec polako pizdim!

 

  Stranicu prije,sam se hvalio kako sam na win 10 instalacijom novih Crimson drivera podigao znatno preformanse grafe i bio sam par dana vrlo zadovoljan!

Onda su krenuli problemi!

Prvo me je Crimson upozoravao da trebam nove drivere instalirati,iako su najnoviji bili vec instalrani i dobijao sam "pixelizaciju" u igrama!

-Kolega ovdje mi je preporucio da deinstaliram Crimson i instaliram Catalist,sto sam i ucinio!

Onda jos gore,igre su bile totalno neigrive i grafa se patila!

AMD driver cleanerom sa sve drivere izbrisao i instalirao nove Catalist drivere!

-Opet problemi,Crimson se jednostavno nije htio izbrisati,tako da sam na kompu imao i Catalist i Crimson.

-Opet ista procedura,brisanje i instalacija novih drivera,no Crimsonje jos uvjek tu,sa time da sam sada dobio i dva Catalista(novu i staru verziju)

Probao sam brisati sa tri ovdje preporucena programa,bez uspjeha!

 

Onda sam se sjetio brisati drivere u safe modu i napokon sam uspio izbrisati totalno sve drivere,instalirao sam zadnji Catalist,laptop je opet proradio!

Ali samo dva dana,pixelizacija je opet krenula,umjesto dima iz tenka ja dobijam kockaste pixele.

Ovo se desava samo kada tokom igre izadem na desktop,pa se vratim u igru-bez odlaska na desktop sve do tada radi ok!

Koji kuhac se to desava?

...Eh da i u "pixel modu" fps mi drasticno padne ispod 20

Ja sam se bome isto napatio s deinstalacijom Crimsona i također mi je javljalo da je dostupna novija verzija Crimsona, a imao sam zadnju.

 

Što se događa kada povećaš/smanjiš rezoluciju u igri? Pogledaj malo postavke grafike (unutar igre).

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Marko :D kaže..

Ja sam se bome isto napatio s deinstalacijom Crimsona i također mi je javljalo da je dostupna novija verzija Crimsona, a imao sam zadnju.

 

Što se događa kada povećaš/smanjiš rezoluciju u igri? Pogledaj malo postavke grafike (unutar igre).

Mjenjanjem bilokakvih opcija u igri zahtjeva restart same igre,tako da onda mjenjanje nema smisla,jer,nakon restarta igra opet proradi.

Igra radi ako treba cjeli dan bez problema,ali cim u igri stisnem tipku WIN,te se ponovo vratim u igru,pixelizacija se pojavi!

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nisam igrao tu igru pa neznam postoji li opcija za fullscreen windowed ili borderless windowed? Ako da, probaj tako igrati i vidi jel i dalje imaš probleme

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa ima opcija window mode,za ovo drugo nemam pojma.Sada trenutno radi ok(restartirao sam racunalo).

Samo Markani moji,ne znam zasto bi to uopce bilo bitno?100% je problem u driveru,jer da ponovim:

 

  Imao sam Win 8.1 i na njemu zadnje catalyst,updateom na Win 10 Catalyst je jednostavno nestao,ali sve igre su šibale glatko(War thunder je istao na 30 fps-nije puno,ali je ok)!

Instalacijom Crimsona(a koliko vidim i Catalysta zadnjega),odmah sa dobio War thunder preko 50 fps i sve je išlo još glađe nego prije.

Onda iznenada su poceli problemi kada iz igre izađem na desktop,te se vratim nazad(slika gore).

 

Eh sada,logika nalaže da je problem u driveru,ako je prije bilo sve ok!

 

-Sa Win 10 generickim driverom,sve bez problema 30 fps.Temperatura GPU 50-70 C

-Sa zadnjim Catalystom/Crimson 50 fps+problemi!Temperatura 40-60 C

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ma ovo bi više bio "workaround" nego rješavanje problema, bar dok se nešto ne sredi. Mnogi su se žalili da je win 10 donio više problema nego napretka al da sad ne ulazimo u to. Probaj ovako pa ako radi, super, ak ne tražit ćemo drugi način.

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo Markane opet se desilo i u igri sam u opcijama mjenjao postavke windowed full screen,windowed,borderless,clouds,smoke on/off(te postavke ne zahtjevaju restart XD)...Svejedno je pixeli su i dalje tu-pa cak i u window modu.

Samo sada sam dobio gratis nesta novo fatal error ,igra se sama crashala!

 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Aj probaj prebacit laptop u high performance umjesto balanced (predpostavljam da je trenutno na balanced, ispravi me ako griješim) u power options u control panelu. Ovako odoka čini se da igru pati prebacivanje sa integrirane na diskretnu grafu. Btw jel svježa instalacija windowsa (8.1) dolazi u obzir?

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
_mark0_69 kaže...

Aj probaj prebacit laptop u high performance umjesto balanced (predpostavljam da je trenutno na balanced, ispravi me ako griješim) u power options u control panelu. Ovako odoka čini se da igru pati prebacivanje sa integrirane na diskretnu grafu. Btw jel svježa instalacija windowsa (8.1) dolazi u obzir?

Jesam i opet isto.

100% cu se vratiti na 8 icu,jer me 10-tka u mnogo situacija razocarala,drzi me jedino elegantno sredeni start i action center koji su perfektno napravljeni.

-Kada vec spominjes,genericki driveri 10-tke su mi po defaultu lap display brightness smanjili na 25% cim istekam sa punjaca,dok Catalyst drzi 100% bio lap istekan ili ne.

Totalno nepotrebna cinjenica,ali me cudi samo zasto Catalyst "drkha" po power postavkama lapa,bez moga pitanja!

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

To je razlog zašto ja ne želim na Windows 10. Neki driveri na istima jednostavno ne rade. Vrati se ti na Windows 7/8.1 jer drugog rješenja nema.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kod mene na desetki rade savršeno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja bas nikakvih problema s driverima nemam na windows 10,nit sam imao na windows 8.1

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ma i meni je 10-tka za 10,samo jbg nije još izbalansirana,ima jos nekakvih svojih "djecijih bolesti".

Nprm. 10 ima kronicni problem sa mojim laptopom Asus X550D,driver touchpada i fn tipke jednostavno se ne "vole" sa 10-tkom i uopce ne rade kako bi trebali!

Isto tako i AMD ima problemcic sa Crimsonom/Catalystom i mojom grafom HD8670M 2GB,jer evo sada mogu potvrditi,da nakon svih problema koje sam imao prije,upravo se vratio problemcic/bug da te upozorava da treba novi driver iako je zadnji instaliran(16.1.1),iako sam se vratio na win 8.1(clean install).

Taj bugić vjerovatno dolazi sa 16.1.1 verzijom,a za pixelizaciju cu jos provjeriti!

8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

dal neko ima problema sa COD BO3 zamrzavanjem tj stekanjem slike tu i tamo? 

grafa je sapphire R9 390X, driveri su catalyst zadnji, igram na FHD@60 lock, grafa je na 50-55Cmax

mozda bi trebal probat sa crimsonom?!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

imao sam ja prije nego su izasli a nista probaj sa njima nista te ne kosta :-)

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
marattz kaže...

dal neko ima problema sa COD BO3 zamrzavanjem tj stekanjem slike tu i tamo? 

grafa je sapphire R9 390X, driveri su catalyst zadnji, igram na FHD@60 lock, grafa je na 50-55Cmax

mozda bi trebal probat sa crimsonom?!

 Jel piratska kopija igre? Određena piratska verzija je imala taj problem...

8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
_mark0_69 kaže...
marattz kaže...

dal neko ima problema sa COD BO3 zamrzavanjem tj stekanjem slike tu i tamo? 

grafa je sapphire R9 390X, driveri su catalyst zadnji, igram na FHD@60 lock, grafa je na 50-55Cmax

mozda bi trebal probat sa crimsonom?!

 Jel piratska kopija igre? Određena piratska verzija je imala taj problem...

 je, probat cu sa crimsonom

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jel jos netko ima problem s ovim novim driverima sto se tice zvuka.Kao npr sto se meni dogodi nakon nekog vremena zvuk nestane i moram uraditi restart pc da ponovo radi koristim hdmi kabel  

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

Jel jos netko ima problem s ovim novim driverima sto se tice zvuka.Kao npr sto se meni dogodi nakon nekog vremena zvuk nestane i moram uraditi restart pc da ponovo radi koristim hdmi kabel  

 ne, imao sam sa catalyst driverima problem, sa crimsonom za sad nemam na win 10

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Instaliraj Crimson Edition 16.1.1 Hotfix driver, imeđu ostalog rješava tvoj problem ,  [85142] HDMI audio lost when monitor enters sleep mode and are woken up

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 18:55 (herbrico).
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ma bio sam preko 16.1 instalirao 16.1.1 pa moguće je da je to radilo problem
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Danas instalirani novi Windows 7 64bit.

Skinem 15.7.1 za moju 5670, normalno instaliram, nakon reboota, crni ekran, ništa se ne prikazuje.

Spojim monitor na matičnu, normalno upali, ali izbaci onaj "No AMD driver......" error.

Uđem u device manager, među display adapters uopće nema 5670.

 

Što sad? Kako srediti? Ili da probam neki zadnji driver, a to bi bio 13.1 tj. taj mi prikazuje na AMD stranici.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Hmm... nisam siguran ali vrlo vjerovatno 15.7.1 driveri ne podržavaju HD5xxx seriju. Morat ces potražiti zadnje koji podržavaju

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kad unesem 5xxx seriju, izbaci mi te, a i ono čudo za detekciju isto izbaci 15.7.1

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja ne mogu instalirat AMD drivere nego koristim ove osnovne od windowsa. U sred instalacije mi sve zablokria i zvucno i vizualno i poslije kad restartam preko gumba na racunalu driveri ne budu instalirani. Probao sam i starije verzije al onda bude artefakti.

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Ja ne mogu instalirat AMD drivere nego koristim ove osnovne od windowsa. U sred instalacije mi sve zablokria i zvucno i vizualno i poslije kad restartam preko gumba na racunalu driveri ne budu instalirani. Probao sam i starije verzije al onda bude artefakti.

 da ti nije slucajno otisla graficka kartica,tak je meni bilo s mojom r9 280x grafičku sam skurio s statičkim elektricitetom i ugl kad instaliram drivere stalno mi se rusaju a dok sam imao default od windowsa radila je normalno,poslao na reklamaciju i dobio novu novcatu

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ah mislim da mi je prosla garancija. Al ja svoju nisam prije ni dirao. Sta taj staticki tako opasan?

Sta ce mi potpis imam 15
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice