AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.047
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mariolla79 kaže...

Jel moguce da msi gaming app rusi drivere? Kad ga nemam sve suoer a kad je instaliran wattman javlja...taman kad je msi napokon ispeglao da radi osvjtljenje rgb kak spada i da mogu sliskljucit na grafi da uopce nesvijetli

 gaming app se svadja sa afterburnerom i rivatunerom. Poznato odavno vec, ili jedno drzi, ili drugo, obadvoje neidu.

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

mislis da bi bez ab radio kak spada da je samo gaming app gore...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mariolla79 kaže...

mislis da bi bez ab radio kak spada da je samo gaming app gore...

 isprobano vec, odkad imam MSI 480 GAMING X 8GB problemi su bili. Posto mi rivatuner i ab trebaju zrtvovao sam gaming app. Ustvari mislim da ne radi ab toliki problem koliko rivatuner.

 

Ako ti netreba ab i rivatuner onda pusti gaming app. Naravno updejtaj ga na zadnju verziju sa msi stranica, jer izlaze svako malo updejtovi.

Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 18:39 (TheDarkSide).
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam neki beta driver izašao 30.9.2015. i s njim sve radi, jedino zadnjih mjeseci u WoT-u na nekim mapama nemam boje - slika je crno-bijela. Ono, oznake iznad tenkova su u boji ali je slika crno-bijela (na Prohorovki, npr.)

Strah me isprobavati napamet drivere jer imam jogurt Win 7 64 Ultimate (7600)... Da ne bi opet bilo šteka, komp se pali sam od sebe...

Any idea?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Posto mi se kreten od win 10 updejtao sam na creations update, odtad imam problema sa Extend Display. Naime imam monitor i tv pored koji koristim za PS4 spojene, prije uredno sam mogoa extend i lijepo povlacit prozore po dva ekrana, sad kad idem extend na drugom ekranu se vidi pozadina windowsa i crtice artefakti, probao zadnje i predzadnje drivere al i dalje isto..znaci creations update shebao

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
TheDarkSide kaže...

Posto mi se kreten od win 10 updejtao sam na creations update, odtad imam problema sa Extend Display. Naime imam monitor i tv pored koji koristim za PS4 spojene, prije uredno sam mogoa extend i lijepo povlacit prozore po dva ekrana, sad kad idem extend na drugom ekranu se vidi pozadina windowsa i crtice artefakti, probao zadnje i predzadnje drivere al i dalje isto..znaci creations update shebao

 huh, kod mene nikakvih problema, a imam istu kombinaciju monitora i tv za filmove spojeno na grafu

13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Instaliram ove Crimson drivere da ih isprobam malo tj. da vidim jesu li riješili sve probleme i moram reći da sad izgledaju super, čak mi se čini da imam i manje temperature na laptopu nego kad su instalirani Catalyst driveri, ali ima jedan problem koji me užasno živcira.

Kad scrollam na bilo kojoj stranici, pojavljuju se točkice koje se dosta primjete i to samo kod bijelih slika i fontova. Kad scrollam gore-dolje, točkice su baš jako vidljive. Sad sam vratio na stare Catalyst drivere i tih točkica nema i scrollanje radi bez ikakvih problema. Probao sam mijenjati sve žive postavke u driverima, ali ništa ne pomaže. Verzija drivera koju sam instalirao je zadnja tj. 17.4.3.

 

Ima li netko da je primjetio slične probleme?

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 22:12 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ako se događa samo u browseru, prvo što mi pada na pamet su postavke za hardware acceleration - i prije je bilo sitnih problema sa tim pa probaj.

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne znam za drugo (ne znam ni gdje bi drugdje testirao), ali u pregledniku se događa sigurno. Pokušao sam isključiti hardware acceleration u postavkama Chromea, ali nije pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 22:56 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Spiridon kaže...

Imam neki beta driver izašao 30.9.2015. i s njim sve radi, jedino zadnjih mjeseci u WoT-u na nekim mapama nemam boje - slika je crno-bijela. Ono, oznake iznad tenkova su u boji ali je slika crno-bijela (na Prohorovki, npr.)

Strah me isprobavati napamet drivere jer imam jogurt Win 7 64 Ultimate (7600)... Da ne bi opet bilo šteka, komp se pali sam od sebe...

Any idea?

Napravi sistem restore point i onda slobodno instaliraj najnovije Crimson ReLive Edition 17.4.3 (podržana ti je tvoja R7 260).

Jogurt verzija Win 7 nema veze sa driverima i neće ti praviti problem.

U slučaju da ti se pojave neki problemi samo napravi sistem restore.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imaju li ovi noviji driveri opciju za saturation ili toga i dalje nema od kada su maknuli prije koji mjesec?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Kiky877 kaže...

Imaju li ovi noviji driveri opciju za saturation ili toga i dalje nema od kada su maknuli prije koji mjesec?

 Nisam isprobao baš da li su vratili u najzadnjem pošto sam brzo vratio na 17.2.1. jer su svi nadalje koma za Forzu Horizon 3 koju najviše igram, AMD počeo srati sve češće s driverima u zadnje vrijeme.

 

Napravi kako ti je dolje opisano na slici i imat ćeš natrag stari additional setting kakvi i trebaju biti a ne ono okrljašteno sranje koje izbacuju.

12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kad će doći 5.1 snimanje zvuka u ReLive?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izašli novi AMD Crimson ReLive 17.4.4. (sami odaberite grafulju i verziju OS-a).

 

Release notes.

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Očito nisi shvatio da je to driver za chipset (matične ploče) od Ryzen procesora, a ne za grafičke.

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ima li tko savjet vezano uz nove drivere i grafiku R7 200. naime, pri instalaciji novih drivera (17.4.4) kada pokrenem Diablo 3 javlja mi da graficka kartica nije prepoznata, odnosno da nije podrzana. takoder, par igara uopce ne moze startat kako spada nego se samo ruse na desktop.

je li do mene, do drivera ili do neceg treceg?

uz to, starija verzija drivera radi bez problema, tocnije verzija 17.2.1

It's not who you are, it's who you know.
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Tko će ga znati kad ti smotanci u AMD-u ni sami ne znaju. Kod mene ostaje 17.2.1 do daljnjega jer samo gluposti rade nadalje. Forza još u banani, trebao bih kombinirati starije drivere, kopirati fajlove iz starijih drivera prek ovih novih da bi radilo kako spada, fuck that... Sa svakim novim driverima skoro stalno vidiš fixed nešto s Battlefieldom, ta igra ko da je sveta krava, prioritet nad prioritetima. Ostalo ko jebe

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja ne znam što je s ovim Catalyst/Crimson driverima, da bar postoji neka alternativa istima. Ovaj gore problem s točkicama ispod bijelih slika pri scrollu je čudan i doslovno nerješiv jer još uvijek nisam pronašao riješenje. Skužio sam jedino da se bijele točkice/pixeli pojavljuju svugdje (ne samo u preglednicima) i to tek kad pokrenem drivere (desni klik -> Graphics properties). Drivere sam isključio iz startupa preko msconfiga i kad su isključeni, točkica/pixela nema, ali istog trenutka kad se upali program oni se pojave i stvarno je iritantno. 

 

Jel se mogu Crimson driveri maknuti u msconfigu iz startupa? Ovo ima kod Catalysta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 19:31 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
vrinho kaže...

Tko će ga znati kad ti smotanci u AMD-u ni sami ne znaju. Kod mene ostaje 17.2.1 do daljnjega jer samo gluposti rade nadalje. Forza još u banani, trebao bih kombinirati starije drivere, kopirati fajlove iz starijih drivera prek ovih novih da bi radilo kako spada, fuck that... Sa svakim novim driverima skoro stalno vidiš fixed nešto s Battlefieldom, ta igra ko da je sveta krava, prioritet nad prioritetima. Ostalo ko jebe

to je teza katastrofa da ja svaki put moram trazit downgrade kad instaliram nove drivere je nista zivo ne funkcionira. i jos sam mislio da je problem do mene... mrs

It's not who you are, it's who you know.
11 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni na 17.4.3 sve radi dobro. Skidam ove nove pa javim kasnije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kod mene isto nikakvih problema, 17.4.2 verzija jer mi se neda svaki tjedan dana stavljat nove. S ovima radi perfektno za sad.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

sve si kontam bi ili ne bi mjenjao ovu svoju nevidiu za neku amd, da isprobam sve te điđe kaj imaju u drajverima, a onda opet dođem tu i pročitam kaj se dešava i izgubim jednostavno volju (makar brijem da tu dosta igra ulogu i ostatak hw-a kaj ko ima u PC-u), fakat mi nije jasno da nemreju okupit hebene pisce drajvera jer im je hw brutala, ko zna možda im dobra prodaja novih cpu-ova donese jako dobru zaradu da plate ljude i da porihtaju te drajvere ili da bar nema tolkih problema sa komletno amd konfom

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mrakky kaže...

sve si kontam bi ili ne bi mjenjao ovu svoju nevidiu za neku amd, da isprobam sve te điđe kaj imaju u drajverima, a onda opet dođem tu i pročitam kaj se dešava i izgubim jednostavno volju (makar brijem da tu dosta igra ulogu i ostatak hw-a kaj ko ima u PC-u), fakat mi nije jasno da nemreju okupit hebene pisce drajvera jer im je hw brutala, ko zna možda im dobra prodaja novih cpu-ova donese jako dobru zaradu da plate ljude i da porihtaju te drajvere ili da bar nema tolkih problema sa komletno amd konfom

 To je zato jer masa ovih koji nemaju probleme ne pišu ništa, kao ja npr :) Ovisi o puno faktora, i o drugom sw i koliko je rasturen komp, meni je sve čisto i uredno i nema konflikata. I to na tri kompa, dva kod mene i jedan kod frenda.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

17.4.4 isto radi odlično. Isprobao u benchevima i igrama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile 74 kaže...

17.4.4 isto radi odlično. Isprobao u benchevima i igrama.

 Jel se dobije 10-15fps vise u igrama?

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa nije kupio novu grafičku, stavio je nove drivere

Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Crimson ReLive 17.5.1 (scrolajte dolje za linkove).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2017 21:02 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 4
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

eto dosao je i taj dan.. sta god ucinio ne mogu vise sprijecit forsirano updejtanje drivera na 17.1.1 verziju .. vise ne pomaze ni iskljucivanje u control panel / system.. ni microsoftov ofišl hide updates tool.. ma sta god napravio digne mi drajvere sa 16.11.5 na 17.1.1 cim ih instaliram.

 

uzasni su mi svi ti novi relive driveri, pogotov zato sta kompletno shebu afterburner i rivatuner.. pogase mi pola statsa koje pratim u igri.. ne daju mi stelat postotke venta u afterburneru.. ma koma ljut sam ko pas i da nisam iskesiro 4 i nesto soma kuna na ultrawide freesync monitor prije tjedan dana sad bi r9 390 na njuskalo i direkt po gtx 1070.

 

raspizdyli su me totalno, bas sam bjesan 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
neznalica90 kaže...

eto dosao je i taj dan.. sta god ucinio ne mogu vise sprijecit forsirano updejtanje drivera na 17.1.1 verziju .. vise ne pomaze ni iskljucivanje u control panel / system.. ni microsoftov ofišl hide updates tool.. ma sta god napravio digne mi drajvere sa 16.11.5 na 17.1.1 cim ih instaliram.

 

uzasni su mi svi ti novi relive driveri, pogotov zato sta kompletno shebu afterburner i rivatuner.. pogase mi pola statsa koje pratim u igri.. ne daju mi stelat postotke venta u afterburneru.. ma koma ljut sam ko pas i da nisam iskesiro 4 i nesto soma kuna na ultrawide freesync monitor prije tjedan dana sad bi r9 390 na njuskalo i direkt po gtx 1070.

 

raspizdyli su me totalno, bas sam bjesan 

 to si sigurno jednom sam instalirao 17.1.1. pa ih windows ima negdje sejvane i sam instalira driver prije nego ti uspješ ove stare da staviš, može koristit HWInfo64 sa RTSS i ima čak i više opcija nego MSI AB.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 20:03 (mirzet1976).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice