AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

skidam 17.9.2 pa javim da li jos uvijek ima black screena

 

 

edit: jos uvijek blackscreen cim se optereti grafa

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 0:44 (LeftY_CRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

evo mene nakon ljute borbe...

bila je pala reinstalacija windowsa, driveri, i opet isto... ddu, reinstalacija drivera, 3 verzije, 17.1, 17.4 i 17.9... opet isti problemi...

zivci na n^124814209... zamjena psu -> gpu kablova, zamjena pci-e slota, ma ne bi gospa... vec gledam kako cu od zid sve, otkako mi je dosao PC konstantno neki problemi... ne dam se, bacim jos jednom ddu, instaliram 17.7.2... furmark 2 puta odvrcen 1080p preset, cs:go pola sata odigran, sve dobro...

 

 

sad bi trebao nesto malo zahtjevnije instalirat pa vidit, da nije kao kod kolege post iznad, full load pa blackscreen, mada ga je furmark odvrtio na full-u, i sve je ok proslo... nadam se da ce bit sad sve u redu... 

 

ali nije mi ovo nikako draga situacija, vec 3-4 dana se zajebajem s ovim...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam imao brdo problema sa skoro svim AMD driverima, jedino rješenje je bilo Win10 s official microsoft servera. Sad je recimo ok, preživim.

 

Kad sam već tu: koristi tko aktivno AMD ReLive? Kako ste rješili problem Audio Delaya?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ma imao sam masu problema dok nisan updejtao boga svih drivera, stalno crashevi, freezovi, usporavanja... nisam nikad prije imao problema s tim, doslo mi je da tacno razbijem sve cekicem... 

 

ali ova graficka me najvise dotukla... imas prokleti tip segment s kojim imas svako malo problema...; 

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

dodjem sad doma, ulazim lagano competitive na cs:go, nakon 5 minuta, aj bok... pa ovo je za nevirovat... pc i dalje radi, ali ode slika pa-pa... 

 

pa ne znan vise sta da napravim...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Crucifixion kaže...

pa ne znan vise sta da napravim...

 prodaš to dok mineri još donekle daju dobru lovu i pređeš na nevidiju 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Crucifixion kaže...

dodjem sad doma, ulazim lagano competitive na cs:go, nakon 5 minuta, aj bok... pa ovo je za nevirovat... pc i dalje radi, ali ode slika pa-pa... 

 

pa ne znan vise sta da napravim...

 nije na tebi, na njima je.

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
6 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne znam koliko su dučani gdje ste kupili grafu fleksibilni, ali ja sam davno poslao mail svojemu, i rekao: crni ekran + rušenje drivera. I priznali su mi garanciju, kod dečka grafa bila 7 dana upaljena 24/7 ... ali kod reklamacije nisu stvarali probleme, iako je s grafom fizički sve ok. Ja sam zbilja imao rušenje drivera svako malo. I onda dečko u svoj komp stavi grafu, niti jednom u 7 dana se nije srušio driver, a kod mene svakih 10 minuta. XD Zato sam i napisao, Win10 s official microsoft servera, ako ne to - pravac reklamacije, ako je shop imalo pošten.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Skinuo sinoć baš, doduše nisam nešto previše bio na kompu, pa ne znam dal ima kakve razlike u odnosu na prijašnje. Jedino što sam primjetio je neka nova opcija u postavkama ''chill''. Dal je netko isprobao to i dal radi to nešto pametno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

To nije novo, ima već bar pola godine lol :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

U driverima koje sam do sad koristio nisam to imao, tako da nisam ni znao, a ne pratim novosti oko toga. I probao sam, ali u ovih 2 - 3 igra što igram nisam primjetio nikakvu razliku sa i bez toga. Doduše, nisam neki gamer tako da nisam adekvatan za usporedbu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

evo mene opet. i dalje imam iste probleme s onim random crashanjem. uspijem nastelati nesto, pa mi radi ok 2 dana, pa opet isto. kroz koji cu dan uvaliti drugu karticu pa da vidim sto je problem, pa ako je do nje, ide na garanciju.

 

pokusao sam undervoltati karticu i jos neke stvari napraviti u afterburneru, ali mi je tada drasticno pao fps bez obzira koje postavke.

 

sad sam odvrtio heaven i pratio na hwinfo stanje. nije se crashalo, ali me zanima ova stavka gpu memory errors. da li zbog previse tih errora dolazi do crashanja? evo slika, molio bih da netko tko se razumije pogleda malo cjelokupno stanje brojki, pa ako skicne da bi negdje mogao biti problem, a mogu se postavke namjestiti.

 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ako je gpu error znači da je nestabilna kartica i da joj fali napona. To možeš pogledati i u hwinfo. Resetiraj na default postavke pa opet oc malo po malo da vidiš gdje je stabilna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

nije oc-ano, vraceno je sve na default.

 

u afterburneru je pisalo da radi na 800mV, default clockovi. da li je to premalo? pokusao sam i s power limitom, i minus i plus, ne pomaze nista.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 0:07 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Crucifixion kaže...

nije oc-ano, vraceno je sve na default.

 

u afterburneru je pisalo da radi na 800mV, default clockovi. da li je to premalo? pokusao sam i s power limitom, i minus i plus, ne pomaze nista.

 Moja rx480 default u idle ide na 875mv, probaj malo to dignuti za 25mv pa testiraj ponovno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

budem probao to veceras. ima li koji drugi pouzdan program osim afterburnera? i poslao sam ticket xfx-u, pa cemo vidjeti

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Prvi puta u od kako imam 280x da mi driveri prave problem. Kada pustim neki video na browseru i prebacim na Fullscreen pojavi se plava svijetlost na milisekundu i kada vracam iz fs isto. Ostalo sve ok, problem samo na zadnja dva drivera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 10:16 (Xpider).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

overvoltao sam za 25mV, 0 gpu error-a, crash na 4.toj sceni. izgleda da je onda stvarno grafa u kukiju. poslao sam jutros ticket xfxu, sad cekam sto ce mi odgovoriti

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja ne znam da li se ovo neka viša sila ruga s menom ili što. 

 

Palo mi je totalno random da unpluggam wifi stick, jer sam zbog njega imao ogromnih problema u početku s radom računala.

 

Odvrtio sam 4 puta Heaven, 2 puta furmark burn in po pola sata. Nije se niti jednom crashalo.

 

Pa zar je stvarno moguće da fucking wi-fi stick može uzrokovati crashanje GPU-a?

 

I što sad da radim, router mi je u dnevnome, PC je u mojoj sobi, nema teoretske šanse da vučem kabel na 10 metara. 

 

Da li je itko imao ikad sličan problem? 

 

Ovo mi je 100% jer sam se rugao Friday-u kako mu grafa radi na x8, ne na x16...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
TU za zadnji dio posta 😁

A svasta je moguce, probaj sa drugim stickom.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Crucifixion kaže...

Ovo mi je 100% jer sam se rugao Friday-u kako mu grafa radi na x8, ne na x16...

 ja sam mu se rugao još i više, rekao sam mu da će mu raditi na x4 kad mu dođe nvme ssd

sad sam zabrinut 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sad kad ti na svim ventilatorima odu lezajevi i pocnu bucati.  

11 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
war3_tft kaže...

Sad kad ti na svim ventilatorima odu lezajevi i pocnu bucati.  

 jezik pregrizao 

12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav,imam 4890 graficku karticu i problem je sto nema win 10 driver a bey tog drivera ne mogu pokrenuti da vinci resolve , sto mi je ciniti _ hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo mene nakon ljute borbe.

 

Cuo sam se s XFX-om, iz tech supporta su mi rekli da moze preko garancije, ali cu imat jedno 150 ojera minimalno troska, sta mi je ono, neisplativo skroz.

 

I tako ja nesto petljao po biosu, rastvorio grafu i cackao, i eto, sinoc Witcher 3 na ultra, igrao od 20-00, bez crashanja... I ajde sad ti budi pametan... 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Osobno sam se toliko opekao puta da kad moram update raditi bojim se.

Na lapu mi noviji driveri gase backlight i crn je ekran. Na kompu, nov driveri recimo daju 20fps u igri u kojoj su stari davali 70 itd.

 

Sve me strah više updateat drivere na što se to svelo. Jebo me pas ako neću na nvidiju preć koliko se amd srozao s tim driverima. Nikad nije prošle bez problema a uvijek clean install i safe mode clean.

 

jel tko probao zadnji driveri i dali radi barem poludobro?

 

edit: stavio nove crimsone, u wolfensteinu sa 70 na 20fps, nice.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 12:17 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja više ni ne pokušavam raditi update, prvo je dolazilo do crashanja tijekom same instalacije, sad ju kao napravi i kod restarta plavi ekran. Win 8.1 i R9 280X.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Vratio na 17.6.1 june 6 

 

žalosno da na tim driverima igre rade super, sve je ok.

Svaki noviji nakon toga, 20-30 fps.

 

 Onda se upali računlo, black screen pa moram gasiti i paliti monitor pa se dobije. Mislim stvarno.

Prije neg počne netko fantazirati, uvijek brišem stare u safeu i stavljam nove na svježe tako da to nije.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 14:33 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sad sam na 17.10.2 i podnošljivo je. Neznam čemu ti beta driveri nek naprave kako treba i onda update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
win10pro kaže...

Sad sam na 17.10.2 i podnošljivo je. Neznam čemu ti beta driveri nek naprave kako treba i onda update.

 da, do tog smo se sveli da je podnošljivo, tek toliko da se ekran upali znači da rade i to je ok.

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice