AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

sto mu gromova...ja vam igram jako rijetko . posto sam sad nakrcao nesto igara preko steama poceo sam opet piplat igrice.

zaboravio i nikako da nadjem u regularnim ati driverima u ccc-u, gdje se pronalazi postavka da se vide frejmovi u desnom kutu dok igras  :D

 

u zlatna vremena dok sam vise igrao koristio sam omega drivere i sve to pratio.

 

sada sam njubara :D

ne dam nikom palac dolje, eventualno TU
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
torrente kaže...

sto mu gromova...ja vam igram jako rijetko . posto sam sad nakrcao nesto igara preko steama poceo sam opet piplat igrice.

zaboravio i nikako da nadjem u regularnim ati driverima u ccc-u, gdje se pronalazi postavka da se vide frejmovi u desnom kutu dok igras  :D

 

u zlatna vremena dok sam vise igrao koristio sam omega drivere i sve to pratio.

 

sada sam njubara :D

Koliko mi je poznato toga nema u Catalystima. Možeš eventualno instalirat fraps pa sa njim vidjet frejmove u igrama.

It's a bird...It's a plane...No, it's just Mark Webber
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
8ax kaže...

GTA:SA... 

 

Ne baca artefakte nego jednostavno ne prikazuju objekte i teksture - samo "efekte" - particlese itd.

 

Znači:

 

10.2    - Ništa

9.11    - Ništa

9.8     - Ništa

8.1     - Radi, ali stari driveri pa nešto lošije performanse...

Omega - Ništa

 

Ovo su zadnji driveri koje ću probat: 8.12

Pretpostavljam da ti je kartica AGP ? Sjećam se u magli da sam prije nabavke novog PC-a koristio 9.3 drivere za svoju X1950. Alternativno, zadnji dobri driveri koje sam koristio prije tih 9.3 su bili 7.10. Sve ovo između nije bilo dobro.

Google is your friend
13 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

Danas instalirao ati drivere 10.6 i u Ati overdriveu mi ne spušta taktove kad nije pod opterećenjem,a prije njih sam imao 10.4 i s njima je spuštalo.

Zanima me dali netko još ima taj problem, te kako ga je riješio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Haf932 kaže...

Danas instalirao ati drivere 10.6 i u Ati overdriveu mi ne spušta taktove kad nije pod opterećenjem,a prije njih sam imao 10.4 i s njima je spuštalo.

Zanima me dali netko još ima taj problem, te kako ga je riješio.

ima masa kartica hd 5770 serije... nisam se ni trudio rjesavati , vratio na 10.4

15 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

kada updejtam driver, jel moram deinstalirat driver, pa instalirat novi, ili mogu instalirat novu verziju preko starih drivera

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Ne! Ne moraš. Ja sam tako više godina i nije pravio driver probleme.

Istina sad malo probam sa Driver Cleanerom pro, našo negdje na webu licencirani download, ali freewareBelji se

Pa onda za promjenu prvo uninstall drivera, pa onda restart, Safe Mode onda Driver Cleaner da dovrši uninstall, pa onda opet install novih pa opet restartSmijeh

Radi i ovako svejedno

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima
jel pašu 10.6 driveri na stare grafe iz serije 9000 (9550 konkretno?) frend me zamolio da mu updejtam drivere pa sad ne znam šta bi njemu odgovaralo. i šta mislite jel pametno stavljat hotfixe ili omega drivere pošto je grafa s AGP sabirnicom?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

AMD has released the Catalyst 10.6 drivers for those running on ATI Radeon HD 2000, 3000, 4000 and 5000 series desktop cards and Radeon HD 3000 and 4000 series IGPs.

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
ATiGamer kaže...
jel pašu 10.6 driveri na stare grafe iz serije 9000 (9550 konkretno?) frend me zamolio da mu updejtam drivere pa sad ne znam šta bi njemu odgovaralo. i šta mislite jel pametno stavljat hotfixe ili omega drivere pošto je grafa s AGP sabirnicom?

pa ja sam stavljao hotfixe dok sam bio na agp i sve manje više radilo perfektno.

 

 a što se tiče omega drivera pogledaj samo na kojim su atiejvim driverima napravljeni, meni je grafa dok ih je čovjek razvijao  bolje radila na njima nego na atijevim...

http://www.gricni.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2010 22:47 (sokre).
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
joze kaže...

kada updejtam driver, jel moram deinstalirat driver, pa instalirat novi, ili mogu instalirat novu verziju preko starih drivera

ATI preporučuje korištenje ATI Catalyst Install manager-a (instalira se sa svakom verzijom Catalysta)

Ovaj program jednostavno deinstalira sve ati-jeve programe sa kompa (CCC, ATI transcode, profile).

Ako se voliš "igrati" sa beta driverima i hotfixevima ili želiš povratak na neke starije drivere onda nakon ovog gornjeg koraka preporučujem pokrenuti Driver Sweeper u safe modu windowsa.

Nakon reboota instaliraj nove drivere.

 

Ovako obično i ja radim, jedino preskočim (tu i tamo) ovaj dio sa Driver Sweeperom.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

meni ne radi niti jedna igra na novijim driverima (od 8.6tice pa do najnovije verzije).. razlog što sam napisao od 8.6tice je taj da od te verzije nisam imao ADSL, pa nisam skidao na dial - upu.. većinom se mi pojavi BSOD, no na njemu ništa ne piše, nekad piše da je greška ati3duag.dll, a nekad jednostavno iziđe van iz igre.. na GTA:SA i VC mi se nije restartao komp, nego nisam mogao igrati, loadam igru i pojavi mi se crno (i stapa se) - bijeli ekran.. nekad bi i ja htio zaigrati neke starije naslove.. komp mi je star 6 godina i nije baš najbolji, konfa mi je ova:

 

AMD Athlon XP 2600+ 1,3 GHz

ATI Radeon 9600 series

ASUS A7V600 - X

512 MB rama

80 GB HDD

 

isprobane igre:

 

NFS: Carbon, MW, HP2, Pro Street

GTA: SA, 3, VC

FIFA 2006, 2005, 2008

PES 6, 2008

AOE 3

 

inače ne upotrebljavam najnovije drivere, jer mi onda neću igrice.. svaki put skidam drivere u nadi da će mi raditi igre, no onda ih jednostavno maknem i instaliram si one koje sam dobio uz kupnju grafičke kartice. i da trenutno imam drivere 4.1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2010 18:59 (Moja Baka).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
cini se da mi 75% igra na 9.x driverima ne rade...

trenutacno na 8.12 i sretan sam :P

fear 2 ~18fps crysis ~12fps
(jbg los cpu i ram)
http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

U MW2 stalno mi prestaje radit Display Driver,i to uzrokuje bljeskanje ekrana.Kako da to riješim,iamam ATI Cat zadnju verziju i grafu ATI HD 2600 XT

15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

uninstall drivera iz catalysta reboot safe mode driver cleaner reboot install drivera

free speech for the dumbxD
13 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
ivanoile kaže...

U MW2 stalno mi prestaje radit Display Driver,i to uzrokuje bljeskanje ekrana.Kako da to riješim,iamam ATI Cat zadnju verziju i grafu ATI HD 2600 XT

 ja imam toshibu i ati mobil HD2600 i malo-malo mi počne bljeskati ekran, moram cijeli komp. restartirati i onda opet par dana dobro radi... jel to do drivera?

15 godina
protjeran
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

meni su opale performanse na CCC 10.6Viče

Sad vratio na 10.3, zadnji dobri catalystiNamigiva

I još sam clockao više grafu i 3DMarkovi na 10.6 300 score niže

free speech for the dumbxD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Zura kaže.

ATI preporučuje korištenje -a (instalira se sa svakom verzijom Catalysta)

Ovaj program jednostavno deinstalira sve ati-jeve programe sa kompa (CCC, ATI transcode, profile).

Ako se voliš "igrati" sa beta driverima i hotfixevima ili želiš povratak na neke starije drivere onda nakon ovog gornjeg koraka preporučujem pokrenuti Driver Sweeper u safe modu windowsa.

Nakon reboota instaliraj nove drivere.

 

Ovako obično i ja radim, jedino preskočim (tu i tamo) ovaj dio sa Driver Sweeperom.

ATI Catalyst Install manager je sastavni dio ati cataliysta ili je to poseban alat koji možeš ili nemoraš instalirati kad i ATI Catalyst.

 imam problema sa temperaturama pa bi želio vratiti na 10.3 ili 10.5 neznam koje bi preporučili Vi koji imate 5850 i kako da ih najjednostavnije instaliram.

evo, mala pomoč ako nije problem.

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
honda_zg kaže...

ATI Catalyst Install manager je sastavni dio ati cataliysta ili je to poseban alat koji možeš ili nemoraš instalirati kad i ATI Catalyst.

 imam problema sa temperaturama pa bi želio vratiti na 10.3 ili 10.5 neznam koje bi preporučili Vi koji imate 5850 i kako da ih najjednostavnije instaliram.

evo, mala pomoč ako nije problem.

u add ore remove programs* deinstaliraš ati display driver, restartaš komp. kad se bude bootao pritisni F8 i odaberi safe mode. pokreni driver cleaner/sweeper i sa njim počisti sve ati. kad završi, restartaj ponovo komp i normalno pokreni catalyst 10.3 i instaliraj sve što te bude pitalo. nakon toga restart i tuto finito. ovo s driver sweeperom ti nije obavezno ali je dobro da se napravi.

 

*programs and features ako je win 7.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2010 11:03 (ATiGamer).
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Jedini da sve radi ove godine bar meni su CCC 10.3.

Ja ih imam saveane na HDD

Namigiva

free speech for the dumbxD
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
honda_zg kaže...

ATI Catalyst Install manager je sastavni dio ati cataliysta

DA.

Ako ATI driver odvojeno instaliraš (ne koristiš CCC) onda ne znam da li se instalira i ovaj "Install manager". Do programa dođeš preko Control Panela -> Uninstall or change a program (na windows 7), pronađeš ga na listi i stisneš Change ili Uninstall.

 

btw, ja sam također primijetio porast temperature na grafičkoj kada sam instalirao 10.5 drivere (skok sa 10.3), ali uzrok je na kraju bio od loše provjetrenosti kante i velikih vanjskih temperatura.

 

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
14 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

Pozdrav...

 

Imam jedan problem oko tog Catalyst-a. Dakle, kupio sam novu grafičku Sapphire HD5670, i kad idem instalirat drivere sa cd-a (koj ije dosao uz graficku) krene sa instalacijom, ali na 50-60% se komp jednostavno restarta, što god učinio.

 

 

Može li mi netko pomoći kako  da ovo riješim?

 

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Albatross kaže...

Pozdrav...

 

Imam jedan problem oko tog Catalyst-a. Dakle, kupio sam novu grafičku Sapphire HD5670, i kad idem instalirat drivere sa cd-a (koj ije dosao uz graficku) krene sa instalacijom, ali na 50-60% se komp jednostavno restarta, što god učinio.

 

 

Može li mi netko pomoći kako  da ovo riješim?

 

 

Unaprijed hvala.

  Instaliraj zadnje drivere sa ove stranice, nemoj te sa cd-a.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
14 godina
odjavljen
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

ATi je potvrdio da Catalysti 10.7 stižu 21.7, te da će uz uobičajne ispravke bugova donjeti i podršku za HD akceleraciju preko VLC Media Player.

LINK 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [ZETOR Black Edition-SADA SA NOVIM GEFUFNAMA]
Moj PC  
2 0 hvala 5
15 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Weky kaže...

Hm, dugo nisam vidio drivere koje donose "lošije" perfomanse. Odvrti još neku igru benchmark pa usporedi.

 kak ne!!! ati je poznat po tome!!!

www.gricni.com
15 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

samo da se ponovo počnu razvijati omega driveri i bit ću presretan, sve ati grafulje su mi bolje radile sa njima nego sa ati originalnim!!!

www.gricni.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
sokre kaže...

samo da se ponovo počnu razvijati omega driveri i bit ću presretan, sve ati grafulje su mi bolje radile sa njima nego sa ati originalnim!!!

To je bilo za AGP grafulje, za PCI-E imaš mnogo bolje tweekane drivere:

http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
15 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

istina, ali mislim da se sada tip bacio na pci e, moram ih isprobai kad izadju, omega me nikad nije razocarala...

 

 

www.gricni.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Don Kihoty kaže...
sokre kaže...

samo da se ponovo počnu razvijati omega driveri i bit ću presretan, sve ati grafulje su mi bolje radile sa njima nego sa ati originalnim!!!

To je bilo za AGP grafulje, za PCI-E imaš mnogo bolje tweekane drivere:

http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads

Jesi mozda probao drivere sa ove stranice, razmisljam da ih probam ali nisam jos siguran.

http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
14 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Koristim svakodnevno...

Good artists copy, great artists steal. (Picasso)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice