AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.613.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

izbrisi raptor

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Bergo kaže...

Ovo je uzas. Install sam drivere i nista se nije desilo i resetiram ja laptop i prvo sto mi se pojavi je window u kojem pise kao "Driveri nisu instalirani ili ne rade" i u Gaming Evolved mi stalno pise da ima novi update kojeg i napravim i opet isto kao da se nije install, a zavrsi se instalacija do kraja. Igre mi sad vise uopce ne rade, moze help?


Evo i slika kad pokusam pokrenuti AMD Catalyst Control Centar

Bergo kaže...

*BUMP*

I probao sam pokrenuti "autodetectutility" i tamo pise kao da imam install zadnju veriju drivera.

Jel WIndows 7? Ako je, makni onaj update što zafrkava instalaciju drivera ili stavi onaj update što to popravlja.

 

thaar kaže...

izbrisi raptor

Ovime definitivno ne bi ništa postigao.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 21:44 (191x7).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Izbrisao sam AMD Catalyst Control Centar i oznaci da se obrisu sve AMDove komponente uz to, napravio restart i pokrenem Raptor i pise da imam najnovije drivere... Ubiti igrice normalno rade sada, skinuo sam Chipset novi... I da kad pokrenem onaj auto detect pise da nisu install ovi novi pa idem sada probat opet preko toga install pa cemo viditi kako ce se ponasati. 

11 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Evo sada kada se opet install AMD Catalyst Control Centar igre odma ne rade i Raptor mi oznacava da kao novi driveri nisu install, a pod auto detect pise sada da imam najnovije... Nista budem ja to obrisao pa neka tako bude haha stvarno ne znam u cemu je problem...

16 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Bergo kaže...

Evo sada kada se opet install AMD Catalyst Control Centar igre odma ne rade i Raptor mi oznacava da kao novi driveri nisu install, a pod auto detect pise sada da imam najnovije... Nista budem ja to obrisao pa neka tako bude haha stvarno ne znam u cemu je problem...

A čitati u školi nisi učio?

Twitter: @191x7
11 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Oprosti nisam vidio post iznad :P

12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Vidim da je vecina dobila boost u igrama s novim omega driverima ali kod mene katastrofa al doslovno...neke igre su postale neigrive...pad fps-a preko 50%!! Probat cu danas ponovo clean install ali sumnjam da ce bit bolje..lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Juka.sb kaže...

Vidim da je vecina dobila boost u igrama s novim omega driverima ali kod mene katastrofa al doslovno...neke igre su postale neigrive...pad fps-a preko 50%!! Probat cu danas ponovo clean install ali sumnjam da ce bit bolje..lp

Suluda ideja - probaj isključiti AHCI u biosu (prebaci na IDE mode ili što već) i onda provjeri.

Twitter: @191x7
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nesto onda nije dobro, pogledaj si clockove u msi afterburneru, meni jednom u svim igrama pao framerate, reko nemoguce nisam nista dirao, upalim afterburner a ono clockovi ostali na idle clockovima (501mhz) i tako radili i u igrama i na desktopu. Sto se drivera tice meni stvarno odlicno rade, neki su rekli da imaju problema sa bf3 i 4 kao nizi fps, ja nisam primjetio neki drop.

A i ako imas win 7 mozda, onaj update probaj obrisat od neki dan, prica se da stvara problem sa omega driverima

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da, MS ga je povukao i zamenio drugim. Navodno je onima kojima se instalirao u tom kratkom periodu pravio probleme i sa drugim stvarima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...
Juka.sb kaže...

Vidim da je vecina dobila boost u igrama s novim omega driverima ali kod mene katastrofa al doslovno...neke igre su postale neigrive...pad fps-a preko 50%!! Probat cu danas ponovo clean install ali sumnjam da ce bit bolje..lp

Suluda ideja - probaj isključiti AHCI u biosu (prebaci na IDE mode ili što već) i onda provjeri.

Nisam mislio na windowse...krivo sam se izrazio...mislio sam na amd drivere clean install...ugl pobrisao sve drivere i ponovno podigao drivere i sad je ok...zasto prva 2 puta nije bilo ok nemam pojma...

14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Zadnjih par dana sam imao crashove dok sam igrao dragon age novi i čak jedan bsod, odlučio sam reinstalirat omega drivere jer su bili instalirani dok sam imao jos onaj zlokobni update međutim opet sam dobio error radi

 

Application Install: install package failure

 

to mi se desilo prije mjesec dana također i morao sam radi toga reinstalirati windows.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
thaar kaže...

Zadnjih par dana sam imao crashove dok sam igrao dragon age novi i čak jedan bsod, odlučio sam reinstalirat omega drivere jer su bili instalirani dok sam imao jos onaj zlokobni update međutim opet sam dobio error radi

 

Application Install: install package failure

 

to mi se desilo prije mjesec dana također i morao sam radi toga reinstalirati windows.....

Ovo san nasa, pa probaj.



After failing to install, AMD will leave all of its setup files in C:\AMD.

Simply go to C:\AMD\Config\ and open InstallManager.cfg with notepad.

Near the end of the file, there will be "WorkaroundInstall=false"

This needs to be changed to "WorkaroundInstall=true" .

Run setup.exe again and install like normal!

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

na hd 6950 nisam nista osjetio kao i prije tj prije se cak znao crashati catalyst sad bas i ne ? I da pitanje ovo chipset za sta tacno to sluzi i zbog cega se skida?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

eto onda svi cekamo sljedece izdanje ccc, i famozni "fičr" DFRC!{#} jedva cekam da se rijesim mouse laga u skyrimu i svih ostalih sranya zakljucanih na 60fps-a...bravo AMD!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

bravo AMD dok NV tapka u mraku , ima nekih slicnih fora preko nv kontrolera ali zakjurac  , NV probudi se ! a AMD {#}

Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

DFRC je ništa drugo nego zakašnjeli odgovor na nVidia Adaptive-vSync.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 9 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...

DFRC je ništa drugo nego zakašnjeli odgovor na nVidia Adaptive-vSync.

ja koliko znam nvidijin adaptiv sync ne radi ono sto ce raditi amd-ov dfrc...totalno si u krivu! i tamo ima lag...

edit. koliko znam ono samo podize granicu gdje ce zakljucavati fps dakle nije fiksnih 60 nego ako je fps velik onda ga zakljucava a ako je pre mali primjer ispod 30fps-a doticni Adaptiv vsync se gasi da se ne desava opce poznati input lag!

e a da bi i to izbjegli nvidija je izmislila G-sync tj monitore s tim cudom, naravno takav monitor moras kupiti da bi to sve sljakalo! gle cuda Amd nam je to dao besplatno!tj dat ce nam u sljedecim driverima

Bravo!{#}!191x7{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 18:28 (Stjepanj).
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Stjepanje bas si neki ja te podrzim sa TU i tnx a ti mi ni TU ne stisnes {#}

Moj PC  
5 3 hvala 6
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
4mal kaže...

Stjepanje bas si neki ja te podrzim sa TU i tnx a ti mi ni TU ne stisnes {#}

4mal sry nikad se ne vracam nazad...{#}a i cilj mi je da za svaku godinu imam po jednu zvijezdicu{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 18:52 (Stjepanj).
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da i ja prijavim svoje iskustvo sa Omega driver-om. Pošto ja računar koristim najviše za izračune u OpenCL, mogu reći da driver radi stabilno a izračuni su nešto brži od Catalyst-a 13.12 (kojeg sam koristio jer je bio brži od catalysta 14.9).

Moj PC  
4 0 hvala 2
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pitanje... Jel ko primjetio kakve probleme sa Omegom u Bf4 ? Dakle nas 3 igramo zajedno jedan ima r9 270x, ja imam 280x i drugi ima 290x. Odkako smo stavili omega drivere ovaj sa 290x je vec nekoliko puta imao artefakte, ovaj sa 270x isto jucer, a ja sam neki dan imao pred kraj runde metroa iz cista mira, i to samo artefakti iz igraca koje ja ubijem idu, ovako sve ok tako da predpostavljam da je ili bug u novim patchevima ili omega driverima. Jer sve tri kartice su hladne i nikad prije nisu nigdje bacale nikakve artefakte. Ja sam se uplasio posto starije verzije 280x su poznate po artefaktima, pa sam iso vrtit furmark nebi li vidio kakav artefakt ili nesto, ali nista, samo mi se to jednom u bfu i nakon tog vise ne. Ima li ko slican problem ? ili jos bolje da je nasao uzrok ?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

na hd 6950 nikakve razlike ne osjetim sa ovima omega..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Pitanje... Jel ko primjetio kakve probleme sa Omegom u Bf4 ? Dakle nas 3 igramo zajedno jedan ima r9 270x, ja imam 280x i drugi ima 290x. Odkako smo stavili omega drivere ovaj sa 290x je vec nekoliko puta imao artefakte, ovaj sa 270x isto jucer, a ja sam neki dan imao pred kraj runde metroa iz cista mira, i to samo artefakti iz igraca koje ja ubijem idu, ovako sve ok tako da predpostavljam da je ili bug u novim patchevima ili omega driverima. Jer sve tri kartice su hladne i nikad prije nisu nigdje bacale nikakve artefakte. Ja sam se uplasio posto starije verzije 280x su poznate po artefaktima, pa sam iso vrtit furmark nebi li vidio kakav artefakt ili nesto, ali nista, samo mi se to jednom u bfu i nakon tog vise ne. Ima li ko slican problem ? ili jos bolje da je nasao uzrok ?

ja sam isprobao hrpu drivera i kartica i nes vjerovati ta sranja od artefakta(crte,trokuti,linije itd) su se 99% pojavljivale samo u doticnom frostibe enginu, tako da ja osobno mogu reci da je nesto problem izmedu amd-a(driveri) i engina od bf 3/4!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja imam 270x i Bf3 i nikad nisam to vidio

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

To ti je do bf4 i meni se desavalo na 7950oc 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

Ja imam 270x i Bf3 i nikad nisam to vidio

pa nisam ni ja na nekim modelima, no kao sto rekoh nesto je definitivno u banani izmedu amd-a i frostbite engina...no imas "mantle" unutar igre pa eto i rijesenja za to!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
BF3 sam igrao sa dx a bf4 sa dx11 i mantle i nisam imao nikad artefakte......ocito kako koga pogodi.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

nemam ni ja, nisam imao ni sa 270 nemam sad ni na 280x jedino su mi se to neki dan dogodili, al poslje toga sam jos igro masu bfa, satima i satima i nista. Mislim da je nesto zglicano u bfu. Nebi reko da je samo amd posto dosta vlasnika gtx970 prijavljuje isti problem na battlelog forumima

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice