AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.613.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nakon više godina korištenja nvidie prešao sam u amd tim (R9 280X) i zanima me kakva je situacija kod AMD drivera, da li se mogu instalirati novi preko starih ili je potreban clean install?

 

Imam Omega 14.2 i probrao bih ove  15.3 pa me zanima hoće li biti problema ako ih samo instaliram preko 14.2?

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
boxer kaže...

 

Nakon više godina korištenja nvidie prešao sam u amd tim (R9 280X) i zanima me kakva je situacija kod AMD drivera, da li se mogu instalirati novi preko starih ili je potreban clean install?

 

Imam Omega 14.2 i probrao bih ove  15.3 pa me zanima hoće li biti problema ako ih samo instaliram preko 14.2?

 

 

 Ja uvik stavljam nove preko starih i nikad nisam imao problema dok mnogi preporucuju deinstalaciju starih pa onda instalaciju novih

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Evo tek sad prvi put nakon godinu dana druzenja sa amd driverima i ovom tri-x mogu primjetit da mi se sistem malo "cudno" ponasa ponekad sa ovim zadnjim driverima.Trebalo im je 3-4 mjeseca da skuckaju te drivere i kuda ne donesu nista single gpu boosta jos su prvi koji su mi musicavi :) Ali nema veze obecali su da ce sad nastavit po starom(pre Omega) sto se tice frekventnosti izbacivanja drivera i ocekujem da ce iduci driveri bit prava stvar.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Evo tek sad prvi put nakon godinu dana druzenja sa amd driverima i ovom tri-x mogu primjetit da mi se sistem malo "cudno" ponasa ponekad sa ovim zadnjim driverima.Trebalo im je 3-4 mjeseca da skuckaju te drivere i kuda ne donesu nista single gpu boosta jos su prvi koji su mi musicavi :) Ali nema veze obecali su da ce sad nastavit po starom(pre Omega) sto se tice frekventnosti izbacivanja drivera i ocekujem da ce iduci driveri bit prava stvar.

 Hvala na obavjesti sad mi je drago sta jos nisan pripegla Omegu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Bok, htio bih skinuti neovisne drivere za ati graficku, samo neznam moze pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Kuka42 kaže...

Bok, htio bih skinuti neovisne drivere za ati graficku, samo neznam moze pomoc?

 Sta ti to znaci neovisne ?!!?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nezz, ja misllim drivere za directx i open gl

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Mislim 3D drivere za ati

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Kuka42 kaže...

Nezz, ja misllim drivere za directx i open gl

 

MAX LEVEL TROLL ili?

Driveri za AMD grafičke http://support.amd.com/en-us/download 

OpenGL dolazi sa grafičkim driverima koliko je znam.

DirectX http://www.filehippo.com/download_directx/download/90ae8f5bd1652097a51c66a550abc588/ (ja koristim taj on se sam update tokom instalacije na najnoviji)

Kuka42 kaže...

Mislim 3D drivere za ati

3D postavke za grafičku su u samom driveru (ako na to misliš) 

...My life, My game, My rules...
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo zadnji driveri (nisu beta) - http://support.amd.com/en-us/download

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Imam problema sa BSOD, a ponekad mi samo dođe AMD Display driver has stopped working and has succesfully recovered, sve sam probao nezz kak da to rijesim.POMOC!?

11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Zadnji amd driveri su nazalost i prvi sa moje strane koje nemogu preporucit,jednostavno sistem mi se ponasao "musicavo".Vratio na Omegu i perfekcija,cekaju se novi :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Zadnji amd driveri su nazalost i prvi sa moje strane koje nemogu preporucit,jednostavno sistem mi se ponasao "musicavo".Vratio na Omegu i perfekcija,cekaju se novi :)

 Kakvih si problema imao? Meni rade dobro 15.3 zasad

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

meni isto dobro rade zasad pa i mene zanima kaki je problema ima

9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Mene zanima koji su bolji po pitanju performansi ili su oba ista?

Imao sam prije omegu, sada imam 15.3 i nisam imao problema dosad.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jel treba mantle posebno skinuti ili je on integriran u driver-ima, jel se treba enable-ati ili nešto, htio bi isprobati kako radi, imam R9 270 i zadnje 14.12 Omega drivere i htio bi isprobati u BF4, vidim da se samo postavi u postavkama API na mantle, ali ja tih postavki kod sebe nemam, pa mi nije jasno ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
1BIT kaže...

Jel treba mantle posebno skinuti ili je on integriran u driver-ima, jel se treba enable-ati ili nešto, htio bi isprobati kako radi, imam R9 270 i zadnje 14.12 Omega drivere i htio bi isprobati u BF4, vidim da se samo postavi u postavkama API na mantle, ali ja tih postavki kod sebe nemam, pa mi nije jasno ?

 Jel ti to BF nije updejtan, da to nije paj'rat?

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...

 Jel ti to BF nije updejtan, da to nije paj'rat?

 Je, pa šta paj'rati ne podržavaju mantle ?

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
1BIT kaže...
191x7 kaže...

 Jel ti to BF nije updejtan, da to nije paj'rat?

 Je, pa šta paj'rati ne podržavaju mantle ?

 Moras imati inacicu igre u kojoj je dodan mantle, dakle stari bf4 ne.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
191x7 kaže...
1BIT kaže...

Jel treba mantle posebno skinuti ili je on integriran u driver-ima, jel se treba enable-ati ili nešto, htio bi isprobati kako radi, imam R9 270 i zadnje 14.12 Omega drivere i htio bi isprobati u BF4, vidim da se samo postavi u postavkama API na mantle, ali ja tih postavki kod sebe nemam, pa mi nije jasno ?

 Jel ti to BF nije updejtan, da to nije paj'rat?

 Akhm, Nixon verzija igre! 

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

pozdrav momci, jedna problem sa r9 270x

stavljena u pc maticna asus cini mi se k(h)61m-k, i 3 procesor, napajanje thermaltake 750W, 8gb kingston rama

 

e sad upali se pc bez problema, slika je tu, drajveri istalirani, radi sve najnormalnije, e problem nastaje kad se pokrene neka igra npr. total war i sl. nakon sto se udje u igru slika samo postane crna i cuje se beep i mora se rucno restartovat, kada se smanje na minimum detalji i rezolucija na 800*600 izdrzi igra nekih 10-20sekundi i opet isto, kada je na jacin(normalnim detaljima, cak ni na maxu koji ova grafa moze podrzat) onda to je max. 5 sekundi

 

temperatura nije problem provjereno, drajvera raznih probano, stvarno ne znam sta mu je ako moze pomoc?

 

edit: evo soker pokrene i radi, nema black screena, a ostale igre nece, sta mu je stvarno mi nije jasno?

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2015 8:10 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
3D1N kaže...

pozdrav momci, jedna problem sa r9 270x

stavljena u pc maticna asus cini mi se k(h)61m-k, i 3 procesor, napajanje thermaltake 750W, 8gb kingston rama

 

e sad upali se pc bez problema, slika je tu, drajveri istalirani, radi sve najnormalnije, e problem nastaje kad se pokrene neka igra npr. total war i sl. nakon sto se udje u igru slika samo postane crna i cuje se beep i mora se rucno restartovat, kada se smanje na minimum detalji i rezolucija na 800*600 izdrzi igra nekih 10-20sekundi i opet isto, kada je na jacin(normalnim detaljima, cak ni na maxu koji ova grafa moze podrzat) onda to je max. 5 sekundi

 

temperatura nije problem provjereno, drajvera raznih probano, stvarno ne znam sta mu je ako moze pomoc?

 

edit: evo soker pokrene i radi, nema black screena, a ostale igre nece, sta mu je stvarno mi nije jasno?

 reklamiraj

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
3D1N kaže...

pozdrav momci, jedna problem sa r9 270x

 Pa jel možeš u nekom drugom računalu isprobati tu grafu, pa vidjeti dali ima iste simptome ?

9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

radi u drugom pc-u bez problema, kupljena od tog vlasnika drugog pc-a gdje sam i igro igre, sad ubacilo umoj pc zajedno sa napajanjem i nece nema sanse :( i3 kod mene precosor i kod njeg isto i3, ne znam stvarno do cega bi moglo biti :(

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ako je novo ili polovno, a netestirano, možda napajanje ne valja. Ili da probaš neko čišćenje starih drajvera ili reinstall Windowsa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Ivan(4) kaže...

Ako je novo ili polovno, a netestirano, možda napajanje ne valja. Ili da probaš neko čišćenje starih drajvera ili reinstall Windowsa.

 Ma da, najbolje da diže nove windowse zbog toga, kako da ne. Prvo neka testira sa drugim driverima, onda ako to ne ide, neka ju testira kod nekog na drugom kompu.

10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja bi isto diga nove Winse sto i njemu preporucam u ovom slucaju.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Koji su najbolji i najstabilniji driveri za HD7870 grafu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

13.12

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
phoenix2003 kaže...

13.12

 Izgleda da zavisi od PC do PC, jer meni su svi AMD CCC dobri i rade bez problema, a ih instaliram sve jedan preko drugog.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice