AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.162
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Meni je i sada uzasno spor download 30kbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
trolljegeren kaže...

Meni je i sada uzasno spor download 30kbps

To je do vas ljudi, meni pici max 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
trolljegeren kaže...

Meni je i sada uzasno spor download 30kbps

To je do vas ljudi, meni pici max 

 

 

Cisto sumnjam da se bas vise ljudi ista stvar desava... Ostalo mi sve normalnom brzinom skida

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nije do ljudi..to je do servera...

11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

NAPOKON se pojave single gpu performance boost driveri i vi jedino pisete o brzini skidanja istih??Dzizuus bas mi je zao sto vise nemam 290 tri-x da ja napisem dojmove itd.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

NAPOKON se pojave single gpu performance boost driveri i vi jedino pisete o brzini skidanja istih??Dzizuus bas mi je zao sto vise nemam 290 tri-x da ja napisem dojmove itd.....

 Kaj ti je bolji GTX 780? Kako to da si mijenjao?

 

pozz

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
BorEl kaže...
MEGATAMA kaže...

NAPOKON se pojave single gpu performance boost driveri i vi jedino pisete o brzini skidanja istih??Dzizuus bas mi je zao sto vise nemam 290 tri-x da ja napisem dojmove itd.....

 Kaj ti je bolji GTX 780? Kako to da si mijenjao?

 

pozz

 Nazalost enormno bolje jer mi je i na gtx770 vise novih igara radilo bolje nego na 290 tri-x ali sad je amd izdao drivere sa optimizacijama tak da neznam kako bi mi sad bilo na radeonu.Naprimjer na gtx770 su mi se bolje vrtili MGS GZ,Dying Light,Pcars pa cini mi se cak i FC4 ali to vise nisam siguran.

A takva je situacija suluda jer je 290 tri-x poprilicno jaca od bilo kakve gtx770 ali nazalost to je stvarna situacija sto sam napisao.

Sve u svemu bas me razocaralo jer su u prvih skoro godinu dana redovito dolazili single gpu driveri sa optimizacijama a onda kraj....samo CF podrska i povremeno optimizacija za poneku igru naprimjer GTA5.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
BorEl kaže...
MEGATAMA kaže...

NAPOKON se pojave single gpu performance boost driveri i vi jedino pisete o brzini skidanja istih??Dzizuus bas mi je zao sto vise nemam 290 tri-x da ja napisem dojmove itd.....

 Kaj ti je bolji GTX 780? Kako to da si mijenjao?

 

pozz

 Nazalost enormno bolje jer mi je i na gtx770 vise novih igara radilo bolje nego na 290 tri-x ali sad je amd izdao drivere sa optimizacijama tak da neznam kako bi mi sad bilo na radeonu.Naprimjer na gtx770 su mi se bolje vrtili MGS GZ,Dying Light,Pcars pa cini mi se cak i FC4 ali to vise nisam siguran.

A takva je situacija suluda jer je 290 tri-x poprilicno jaca od bilo kakve gtx770 ali nazalost to je stvarna situacija sto sam napisao.

Sve u svemu bas me razocaralo jer su u prvih skoro godinu dana redovito dolazili single gpu driveri sa optimizacijama a onda kraj....samo CF podrska i povremeno optimizacija za poneku igru naprimjer GTA5.

 

Šta ti je to enermno bolje na nvidia driverima? Nemam nividija karticu ali po redditu su zadnje 2 verzije drivera teško smeće, veliki broj korisnika se žali na rušenje (čak i u desktopu). Ja igram novije igre kad stignem i još nisam imo "neočekivane" performanse ili probleme sa driverima.

 

Dying light gpu benchmark (vidim 290 je iznad te tvoje 780 te i 290x iznad 970)

http://www.techspot.com/review/956-dying-light-benchmarks/page3.html

 

Pcars bolje radi na nivdiji, sumnjam da će bit fixano driverima jer je igra napravljena za nvidiju (WCYD)

 

MGS GZ benchmark 290 u rangu 970

http://www.hardwarepal.com/metal-gear-solid-v-ground-zeroes-pc-benchmark-performance/

 

FAR CRY 4 bench Maxwell bolji, kepler lošiji

http://www.tomshardware.com/reviews/far-cry-4-benchmark-performance-review,4019-3.html

 

Ovi novi driveri nisu manje više donijeli nikakav fps boost za witcher, samo su ga malo stabilizovali oko novigrada i slično. 

 

P.S: googlo sam benchmarkove i otvorio prvi link, tako da ne znam koje su drivere i verzije igre koristili ali nema šanse da ti je 770 (il je to typo pa misliš na 780) bolje radila od 290 

 

 

 

 

11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

MGS GZ na 290 tri-x sam imao odmah u prvoj misiji pad na 45 fps kad bih pogledao prema svijetlima i bazi(max postavke) a na gtx 770 lock 60 fps u istim uvjetima,Dying Light na 290 tri-x u onom neboderu 60 fps cim sam izasao van nekakvo suludo saranje doslovno od 30 do 60 fps dok je na gtx 770 to bilo enormno stabilnije,Pcars iste postavke ista staza isti broj auta jedva 30 fps a gtx770 mislim 50 i nesto ALI nesjecam se tocne brojke.

Stvarno neznam kakvi su bili benchevi ali ovo su moji osobni dojmovi.....dok su stariji naslovi isli fantasticno na 290 tri-x ali nisam dao za nju 3500kn da bih igrao iskljucivo starije igre.

EDIT:

Ovo za rusenje drivera je potpuna istina ali to mi se desi 1-2 dnevno i izbaci me na desktop pa samo pokrenem igru ponovo i to mi se iskljucivo desava u starijim igrama a te ionako igra samo moj sin :)

Ako moram istrpit poneko kreshanje ali da mi nove igre lete apsolutno cu istrpit.

AMD se pokazao kao enormno stabilnija varijanta po pitanju drivera ali da oni izbacuju ovako ucestalo drivere pitanje je isto dali bi im driveri bili tako stabilni pa nemogu povuc direktnu paralelu.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 18:59 (MEGATAMA).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

hehehehe

11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Imate li problema kad gledate recimo neki video na fb, ili stream da vam video bude "ZELEN"?

Da, novi driveri su problematicni :/ rip

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...

Imate li problema kad gledate recimo neki video na fb, ili stream da vam video bude "ZELEN"?

Da, novi driveri su problematicni :/ rip

 Pa i novi driveri od nvidie su problematicni....blago receno,boost za keppler je velik ali se tako jaako vole kreshat :)

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

 Pa i novi driveri od nvidie su problematicni....blago receno,boost za keppler je velik ali se tako jaako vole kreshat :)

 Cini mi se problematicni i vise od Amd drivera... Zadnja 3 drivera za moju GTx 650 ti niti jedan ne radi kako treba, nema dana da ne izbacuje crash, da ne smrzne ili ne izbacuje recovery drivera, .ranje zesce su napravili...

 

Nekada ne pomaze nista osim cistog restarta pa se nadat da opet nece doci, u igrama radi sve ok ali i tamo se nekad zna zblesirat...Da ne pricma o tome kako mi jezgre na procesoru zbog tog njihovog .ranja podivljaju...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...

Imate li problema kad gledate recimo neki video na fb, ili stream da vam video bude "ZELEN"?

Da, novi driveri su problematicni :/ rip

 

To je više problem do Windowsa 8(.1) jer sam ga i ja imao, sad ga nekim čudom više nemam

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
chaselol kaže...

Imate li problema kad gledate recimo neki video na fb, ili stream da vam video bude "ZELEN"?

Da, novi driveri su problematicni :/ rip

 

To je više problem do Windowsa 8(.1) jer sam ga i ja imao, sad ga nekim čudom više nemam

 ne, problem je u beta driverima od AMD.

isto tako ovaj novi error koji se poceo (meni) javljat driver has stopped responding itd...

xfire: leftycro | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Napravia sam kratak bench u w3 cisto da vidim rezultate. Posto imam nekakvu lite verziju, cini se da je overclock "must".. no opet pitam se koliko je oc siguran za 24/7, pogotovo sad ljeti? 

 

evo ss, razlike testova stock vs oc: 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
fanaticni gejmer kaže...

Napravia sam kratak bench u w3 cisto da vidim rezultate. Posto imam nekakvu lite verziju, cini se da je overclock "must".. no opet pitam se koliko je oc siguran za 24/7, pogotovo sad ljeti? 

 

evo ss, razlike testova stock vs oc: 

 ovisno o temperaturama je siguran oc, jesi to pratio?

10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
BoobZ kaže...

 ovisno o temperaturama je siguran oc, jesi to pratio?

 Jesam u igri, max temperatura na stocku je bila oko 78 a za oc oko 80-82 (nisam 100% siguran). Furmark ne koristim pa se nadam da je witcher solidan test. 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
fanaticni gejmer kaže...
BoobZ kaže...

 ovisno o temperaturama je siguran oc, jesi to pratio?

 Jesam u igri, max temperatura na stocku je bila oko 78 a za oc oko 80-82 (nisam 100% siguran). Furmark ne koristim pa se nadam da je witcher solidan test. 

 nije velika razlika u temp pa udri slobodno, ako se crasha smanji klok i gotovo, neće još ništa bit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Tomo53nja kaže...
MEGATAMA kaže...

 Pa i novi driveri od nvidie su problematicni....blago receno,boost za keppler je velik ali se tako jaako vole kreshat :)

 Cini mi se problematicni i vise od Amd drivera... Zadnja 3 drivera za moju GTx 650 ti niti jedan ne radi kako treba, nema dana da ne izbacuje crash, da ne smrzne ili ne izbacuje recovery drivera, .ranje zesce su napravili...

 

Nekada ne pomaze nista osim cistog restarta pa se nadat da opet nece doci, u igrama radi sve ok ali i tamo se nekad zna zblesirat...Da ne pricma o tome kako mi jezgre na procesoru zbog tog njihovog .ranja podivljaju...

 nemoj ni slucajno govorit da nevidija nevalje sa driverima. pa to im je glavna postapalica da su im driveri bolji---- 

meni na 560ti niti jedan driver nije radio kak spada... lol( driver stoped responding) non stop

 

xfact
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
=xfact= kaže...

 nemoj ni slucajno govorit da nevidija nevalje sa driverima. pa to im je glavna postapalica da su im driveri bolji---- 

meni na 560ti niti jedan driver nije radio kak spada... lol( driver stoped responding) non stop

 

 Nisi nikad pomislio da ti je kartica bila u banani pošto ti je svaki driver stvarao probleme? Može i to biti ako nisi znao.... Nvidia driveri su bolji i to nije poštapalica već činjenica. Tko prihvaća prihvaća, tko ne može žao mi je ali to je istina. Po svojem iskustvu a i vidim po drugima.

---Life is ours, we live it our way---
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ja koristin amd drivere otkad iman ovaj novi komp i zasad nisan ima nikakvih problema il ih nisan uocija,ove zadnje beta nisan stavija al iskreno nezna zasto se ljudi zale jer amd stvarno daje na igram povecanje fps u nekin igrama i tako meni ova r9 280 pogni sve igre bez problema na full hd a cak mi ni procesor nije neki savrsen(fx 6300 oc 4ghz)... na kraju i nvidijini driveri imaju dosta problema kolko vidin da se ljudi zale

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
vrinho kaže...
=xfact= kaže...

 nemoj ni slucajno govorit da nevidija nevalje sa driverima. pa to im je glavna postapalica da su im driveri bolji---- 

meni na 560ti niti jedan driver nije radio kak spada... lol( driver stoped responding) non stop

 

 Nisi nikad pomislio da ti je kartica bila u banani pošto ti je svaki driver stvarao probleme? Može i to biti ako nisi znao.... Nvidia driveri su bolji i to nije poštapalica već činjenica. Tko prihvaća prihvaća, tko ne može žao mi je ali to je istina. Po svojem iskustvu a i vidim po drugima.

 pomislio sam .. da. dobio novu na garanciju koju sam jedva izvukao pa opet isti problem 1 je bila giga / 2 msi.. 

 

najsretniji sam bio kad sam se rjesio tog smeca i uzeo r 7870

xfact
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jel se kome dešava od 14.5beta drivera...display driver stopped working...vecinom u mozzili..u igrama još nije..samo samo ekran blicne i vrati u normlano stanje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 20:20 (galinjo24).
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
galinjo24 kaže...

Jel se kome dešava od 14.5beta drivera...display driver stopped working...vecinom u mozzili..u igrama još nije..samo samo ekran blicne i vrati u normlano stanje...

 Misliš 15.5 valjda. 15.5 bi bili prošlogodišnji, al mislim da ih nije bilo, da je bio 14.4 beta pa 14.4 WHQL pa 14.6 da je išlo.

Ako misliš na 15.5 to ti je standardni bug još od 15.4 - ne ruši ti se driver u browseru već samo kada se pusti flash video i to ne svaki put.

Twitter: @191x7
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ups sorry my bad...15.5...da..skužio sam da se dešava od 15.4 i nije često ..samo ponekad...probao sam sad iskljuciti hardwersku akceleraciju u mozili pa cemo vidjet...

13 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ma rusi se ponekad i kod obicnog video-a/filma pustenog sa diska...nije limitirano samo na flash video.

Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

meni se obavezno dok gledam youtube, renderam videe ili igram nesto... iritantno do bola je postalo

xfire: leftycro | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

U slučaju mog računala najbolje leži 13.12. Omega je također dobra ali ne kao 13.12. Pitam se na kojim konfiguracijama i kako testiraju  nove drivere u AMD-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Koje drivere za 7950 koristite ako ima forumasa s tom grafom?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice