AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

AAAAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJJJJJJMMMMMMMMMMMMMMMOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni su se skinuli punom brzinom...nabacio ih samo preko starih, probao i rade savršeno. Bravo AMD :D.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
XXX kaže...

Meni su se skinuli punom brzinom...nabacio ih samo preko starih, probao i rade savršeno. Bravo AMD :D.

 

Bolje nego prije je - drže visoke clockove, a opet variraju. Istina, sad ide range 1000-1080 i zauzeće 50-60% ali opet nije fiksno 1150 koliko je namješteno. Zašto je problem imati fiksno? da se mogu hvaliti da grafička boosta?

 

Šta moraju izmištalji te neke boosteve.. šta znači 100 mhz niže kad je zauzeće glavni potrošač...

 

Budemo to provjerili sa frametimeom jesu li riješili ili ne....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 0:35 (Alfa_R).
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Prosli tijedan sam stavija nove drivere i oni izbace vec nove,mora im se priznat da su se poboljsali sto se tice izbacivanja drivera i poboljsavanja performansi u igrama,samo tako naprijed

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

To je sve jako zamušeno, ljudi pricaju da AMD rijetko izbacuje drivere, da rijetko izbacuje WHQL drivere, za njih moraju i placati, to su kao veliki ofišl driveri. Dok bete izlaze mjescno, nekada i 2 puta, a onda svi vicu "aaah beta !". Nije beta u smislu da je nešto na pola napravljeno, vec da su napravili par optimizacija za igre, popravili neke probleme i to je to.

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Piše se tjedan, nemoj se ljutit.

Sta ce mi potpis imam 15
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

To je sve jako zamušeno, ljudi pricaju da AMD rijetko izbacuje drivere, da rijetko izbacuje WHQL drivere, za njih moraju i placati, to su kao veliki ofišl driveri. Dok bete izlaze mjescno, nekada i 2 puta, a onda svi vicu "aaah beta !". Nije beta u smislu da je nešto na pola napravljeno, vec da su napravili par optimizacija za igre, popravili neke probleme i to je to.

 Pa WHQL je microsoftov test kvalitete koji ti driveri prođu i onda su kao sa sigurnošču valjani za večinu programa koji vrti windows, dok beta ili ne prođu ili dev nije htio napraviti test. Nekad puštaju drivere u žurbi pa jednostavno ne naprave test jer možda predugo traje ili pak jednostavno peo na testu za neki program. 

Desilo mi se na nvidia driverima da kad sam skinuo betu nije htio raditi neki program za obradu slika jer je driver bio beta, dok je WHQL radi.

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
  • DirectX 12 application frame rates are no longer locked to the refresh rate of thedisplay panel.

 

Ajde fala k... !

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Bitno da ja skoro na dnevnoj bazi moram restartat komp zbog problema sa mouse pointerom koji ne mogu riješit nikako(R9 390)...na više drivera

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

promjeni miša, pa onda vidi kako je

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Alfa_R kaže...
XXX kaže...

Meni su se skinuli punom brzinom...nabacio ih samo preko starih, probao i rade savršeno. Bravo AMD :D.

 

Bolje nego prije je - drže visoke clockove, a opet variraju. Istina, sad ide range 1000-1080 i zauzeće 50-60% ali opet nije fiksno 1150 koliko je namješteno. Zašto je problem imati fiksno? da se mogu hvaliti da grafička boosta?

 

Šta moraju izmištalji te neke boosteve.. šta znači 100 mhz niže kad je zauzeće glavni potrošač...

 

Budemo to provjerili sa frametimeom jesu li riješili ili ne....

 

 jesi uspio sta rijesiti s dropanjem clockova? neznam dal si vidio u temi r9 300/fury ali ja imam isti problem, jako izražen u bf4, u drugim igrama manje. najnoviji driveri ne pomazu, stavio 15.12 i opet isto. S r9 270x nikakvih problema

15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Stvarno me je AMD razočarao po pitanju njihovog softwera.

 

Crimson prije nije javljao da ima novih verzija drivera, a odnedavno prijavljuje i nudi opcije release notes i download koji ne radi. Uopće ne može putem svoje aplikacije da downloadira nove drivere. Druga stvar je da su razdvojili AMD GE i Raptr/Plays Tv i sada Playst TV uopće ne može manuelno snimati video kao prije iako postoji hotkey za manual record, a u to ne uračunavam highlights ili replay. Sada se ako hoćeš snimati moraš imati uključenu opciju video session koja konstantno snima i filuje disk pa ako ti je nešto bitno okači bookmark ili opali highlits. 

Sljedeći upgrejd grafičke će biti Nvidia zbog Shadowplaya. 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Lucidius kaže...

promjeni miša, pa onda vidi kako je

 Iako bi mozda moglo pomoc,drugi miš nemam....ali taj isti miš je bio i na setupu sa nvidia grafom i nije bilo problema

9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kakvi su onda ovi zadnji driveri? Planiram uzet R9 390 jer već čekam predugo na novu generaciju a cijena stvarno nije velika vise, jedino sto me brine su ti driveri. Vidim da su se poboljšali s vremenskim ciklusom izbacivanja, ali vidim da neki ljudi imaju probleme pa me zanima jesu li to riješili s ovim zadnjim?

 

 

23 Sve mi radi super
2 Imam probleme
Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
JozoBozo121 kaže...

Kakvi su onda ovi zadnji driveri? Planiram uzet R9 390 jer već čekam predugo na novu generaciju a cijena stvarno nije velika vise, jedino sto me brine su ti driveri. Vidim da su se poboljšali s vremenskim ciklusom izbacivanja, ali vidim da neki ljudi imaju probleme pa me zanima jesu li to riješili s ovim zadnjim?

 

 

 Uvijek će netko imati problema, pa možda i ti sam nevezano koji brend uzmeš. Ja nisam imao prolema sa nvidiom a nemam ni sada sa amdom. Driveri su odlični u oba tabora. Radilo je sve super na sedmici a radi sve super i na desetki. Zadnji problem sa driverima sam imao tamo negdje  2003. i to sa driverima od matične ploće...bio u pitanju SIS chipset. Tko je uzimao VIA chipsete prolazio je bolje. SIS chipset i ATI grafe se nisu voljele na windowsima 98 :D Danas je to pjesma.

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Čudno, imam 16.3.1 beta driver i danas mi došla poruka o novijoj verziji a zadnjih mjesec dana koliko vidim nije ništa izašlo

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

crimson driveri mi nekako ne rade kako treba, stavio 15.7.1 i sve radi ok,dok igram bf4 na dx11 iskorištenost gpu-a varira a na mantle stalno na 98%

 

eto jedno iskustvo da se zna

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Stigli novi AMD Crimson driveri 16.3.2 (link je za Win 10 x64).

Release notes za novi driver.

Moj PC  
6 0 hvala 4
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pa svaka dva tjedan izađe nova Beta, taman jucer ove zadnje stavio, danas vec novi dosli, dobro da su se malo trgli po pitanju toga.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mislim da cu i ja prec na Crimson

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mene su 16.2.1 ugodno iznenadili, sve ih se bojim mijenjat jer rade apsolutno savršeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
_mark0_69 kaže...

Mene su 16.2.1 ugodno iznenadili, sve ih se bojim mijenjat jer rade apsolutno savršeno

 Ako radi ne mjenjaj.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja ih mjenjam radi updatea i dodavanja cf profila u suprotno rijetko  bi ih mjenjao

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo nabavia r9 380 i presa na Crimson.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

16.3.2 mi baca bsod u igrama i na win 10 i u win 7, 16.3.1 radi ok

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile kaže...

16.3.2 mi baca bsod u igrama i na win 10 i u win 7, 16.3.1 radi ok

 Meni je sasvim uredu zasad s ovim novim driverima mada jos nikad nisu rijesli onaj bitan problem otkako je izasao ovaj novi softwer Crimson slao sam par puta poruku amd-u ali nisu nista ni odg.Koristim dvije r9 270x u CF  i kad preko softwera nastimam da mi ne pali CF za wot on je i dalje aktivan i onda ga moram skroz iskljuciti rucno tako da samo jedna graficka radi.

11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-16.4.1.aspx

Radeon Software Crimson Edition 16.4.1 Highlights
Support for:
Quantum Break™
Upto 35% faster performance using Quantum Break™ on Radeon™ R9 Fury X than with Radeon™ Software Crimson Edition 16.3.2(1).
Oculus Rift™
HTC Vive™
Resolved Issues
Frame rate capping issues experienced in some DirectX®12 applications is resolved.
Hitman™ may experience flickering when played in DirectX® 11 mode using high game shadow settings.
Known Issues
A few game titles may fail to launch or crash if the AMD Gaming Evolved overlay is enabled. A temporary workaround is to disable the AMD Gaming Evolved "In Game Overlay"
Need For Speed™ may experience poor scaling or flickering in AMD Crossfire™ mode. As a work around users can disable the profile through the Radeon™ Settings game manager.
The Division™ may experience flickering in AMD Crossfire™ mode.
Power efficiency toggle in Radeon™ Settings is showing up for some unsupported products.
XCOM2™ users may experience an application crash when using AMD Crossfire™ mode. As a work around please disable AMD Crossfire™ for the games profile in the Radeon™ Settings Gaming tab.
Some DX9 applications cannot disable AMD Crossfire™ mode through Radeon™ Settings.
A small subset of AMD Radeon™ R9 380 users may be experiencing slower than expected fan speeds. A work around is to raise your fan speeds through AMD Overdrive in Radeon™ Settings manually to a desired amount.
HDMI Scaling options may not be available in Radeon™ Settings on some system configurations.
Package Contents
The AMD Radeon Software Crimson Edition 16.4.1 Driver contains the following:
AMD Radeon Software Crimson Edition 16.4.1 Driver Version 16.15.2211.1001.
http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
8 0 hvala 5
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

oni nisu normalni .... ..svaka cast AMD grize ko pas

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

pozdrav,

 

ovako odma za početak da kažem da se baš i ne razumin u postavke grafičke kartice..

ugl danas mi je doša update, prvo jedan, zaboravia sam koji, pa drugi, 16.4.1 beta..

nakon instalacije svega, restart, login, i ćim se učita sve, BSOD..

i tako nakon svakog restarta.. odo u safe mode, unrollam drivere za jedan nazad i sad nema BSOD-a,

ali nemogu pokrenuti amd radeon additional settings, tj ćim pokrenem odma se ruše, izlazi poruka, prva slika..

pa šta mi je ćiniti.. ove druge slike su about moja grafička

 

+još sam maka ove dodatke za gejmere, play.tv i onaj raptor, mislim da nebi trebalo imati nikakve veze s tim..

a ostavia sam  vulkan run time libraries za koji i nisam siguran ćemu točno služi..

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Deinstaliraj drivere uz pomoć DDU, te ponovno instaliraj posljednje drivere koji su ti bili stabilni.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice