AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.912
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
AMD Catalyst - Topic o Driverima

i AMD će danas izdati drivere za GTA V.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
softwaremaniac kaže...

i AMD će danas izdati drivere za GTA V.

 

"Navodno", nemamo službene potvrde, jedina potvrda je twit od amd_roy-a koji je u biti samo hype-mašina te je do sada uhvaćen u laži više puta. GTA V je gaming evolved naslov tako da očekujem solidnu optimizaciju i bez driver-a novih.

11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Stigli su driveri, 15.4 BETA

 

AMD Radeon™ Grand Theft Auto V Optimized Beta Driver

 

New Crossfire Profiles for:

Grand Theft Auto V

Dying Light*

Galactic Civilizations III

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Mortal Combat X**

Sleeping Dogs : Definitive Edition

 

Crossfire Profiles updates for:

Battlefield Hardline

Far Cry 4

Middle Earth: Shadow of Mordor

Sniper Elite 3

 

Fixed Issues:

 

[416712] Battlefield 4: A memory leak may be experienced on certain AMD Radeon GPU's

[416302] Battlefield Hardline: The game may crash on first launch when in High Performance Mode

[416363] Battlefield Hardline: The game may crash on launch on certain AMD graphics products

[416667] Far Cry 4: Stuttering may be experienced with custom settings when run in AMD Crossfire mode

[416320] Far Cry 4: Screen tearing may be experienced even after enabling vsync

 

*AMD is currently working with Techland to resolve the following issue:

[417173] Distant objects may flicker in Dying Light when AA is enabled in AMD Crossfire mode. As a workaround, users may disable AMD Crossfire mode if this issue is impacting their game experience.

 

** AMD is currently working with NetherRealm Studios to resolve the following issue:

[417323] Flickering is sometimes observed on a small number of surfaces in Mortal Combat X when using AMD Crossfire. As a work around, users may disable AMD Crossfire mode if this issue is impacting their game experience.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 22:35 (kenan.M).
Moj PC  
16 0 hvala 15
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
kenan.M kaže...

 

[416712] Battlefield 4: A memory leak may be experienced on certain AMD Radeon GPU's

[416302] Battlefield Hardline: The game may crash on first launch when in High Performance Mode

[416363] Battlefield Hardline: The game may crash on launch on certain AMD graphics products

[416667] Far Cry 4: Stuttering may be experienced with custom settings when run in AMD Crossfire mode

[416320] Far Cry 4: Screen tearing may be experienced even after enabling vsync

 

*AMD is currently working with Techland to resolve the following issue:

[417173] Distant objects may flicker in Dying Light when AA is enabled in AMD Crossfire mode. As a workaround, users may disable AMD Crossfire mode if this issue is impacting their game experience.

 

** AMD is currently working with NetherRealm Studios to resolve the following issue:

[417323] Flickering is sometimes observed on a small number of surfaces in Mortal Combat X when using AMD Crossfire. As a work around, users may disable AMD Crossfire mode if this issue is impacting their game experience.

 Da li je to onaj problem sa non.paged pool memory, koji se napuni prilikom loada na drugu mapu.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
1BIT kaže...

Jel treba mantle posebno skinuti ili je on integriran u driver-ima, jel se treba enable-ati ili nešto, htio bi isprobati kako radi, imam R9 270 i zadnje 14.12 Omega drivere i htio bi isprobati u BF4, vidim da se samo postavi u postavkama API na mantle, ali ja tih postavki kod sebe nemam, pa mi nije jasno ?

 Moraš imati odgovrajući patch ili update igre da podržava Mantle.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jel osjetan boost na GTAV sa zadnjom betom u odnosu na omegu? Tko probao?

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
lazy_punk kaže...

Jel osjetan boost na GTAV sa zadnjom betom u odnosu na omegu? Tko probao?

 

Da, poprilično je osjetan boost, pogotov kod minimalnog fps, fps je dosta stabilniji sa betom.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nebrem vjerovat da su nakon godinu i pol dana uspjeli rješit memory leak na bf4 dok se koristi mantle API.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
$inke kaže...

Nebrem vjerovat da su nakon godinu i pol dana uspjeli rješit memory leak na bf4 dok se koristi mantle API.

 Čini mi se da nisu - i dalje se potroši više vRAM nego što grafička ima.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ma ja nisam ni imal problema s vram-om jer ionako igram na low manje više sve postavke nego mi se punila radna memorija i do kraja recimo jedne cq partije je bila na 5gb a drugu partiju kad sam krenuo igrat zacvikao komp jer se nakrcao ram do ibera i moral sam restartat pc a sad je sve ok i dok sa dx11 imam bez obzira stavil na low sve max 85/90 fps a na cq 64 playera na mantlu se fps vrti od 120 do 160 fps a tj. mogu lockat fps na 120 i to na hd rezi + 125% resolution scale i sve ostalo na low osim teksture filtering na ultra.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Driveri mi rade fantasticno,potpuna stabilnost i nikakvih problema za sad.Inace ako igrate GTA5 stavite ih obavezno jer donose oko 20 fps vise naspram zadnjih......
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Driveri mi rade fantasticno,potpuna stabilnost i nikakvih problema za sad.Inace ako igrate GTA5 stavite ih obavezno jer donose oko 20 fps vise naspram zadnjih......

 Da osjeti se razlika i na 270! :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

S ovim 15.4 beta driverima situacija u GTA 5 se prilično poboljšala ali naravno kod mene uvijek neki problem. Nakon buđenja PC-a iz sleepa, ekran je crn i jedino pomaže hard reset na kućištu. Postoji li neko rješenje za ovo ? Dosad su gore bili zadnji Omega driveri.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 10:17 (Regenmeister).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Probaj crtr+alt+del spiku,kod mene je palilo to,inače sam imao taj problem prije omega drivera a sa omegom i ovim zadnjim beta je ok.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Taj problem moze bit vezan uz niz toga od winsa do drivera pa same maticne sto je bio prije slucaj kod mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Regenmeister kaže...

S ovim 15.4 beta driverima situacija u GTA 5 se prilično poboljšala ali naravno kod mene uvijek neki problem. Nakon buđenja PC-a iz sleepa, ekran je crn i jedino pomaže hard reset na kućištu. Postoji li neko rješenje za ovo ? Dosad su gore bili zadnji Omega driveri.

 

I meni je tako bilo, al mi se upalio nakon ctrl+al+del, reinstall drivera (istih, 14.12) je riješio problem

11 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ma lako se vratit na 14.12, al planiram imat gore 15.4 beta dok god je GTA aktualan.

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

stavite high performance mod

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
alien20 kaže...

stavite high performance mod

 Kako staviti na high perfomance mode?

16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Zar to ne isključuje Cool'n'Quiet i druge slične tehnologije?! Ne deluje mi kao super rešenje. 20 godina od Windowsa 95 i PC-ji i dalje imaju problema sa "buđenjem".

 

EDIT: Control Panel\Power Options.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 10:41 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Ivan(4) kaže...

Zar to ne isključuje Cool'n'Quiet i druge slične tehnologije?! Ne deluje mi kao super rešenje. 20 godina od Windowsa 95 i PC-ji i dalje imaju problema sa "buđenjem".

 

EDIT: Control Panel\Power Options.

 Ne iskljucuje nista, zapravo samo gasi sleep i hibernation.

aka Megatr0n_HR/MarkoCvP
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Regenmeister kaže...

Ma lako se vratit na 14.12, al planiram imat gore 15.4 beta dok god je GTA aktualan.

  ne kazem da ides na 14.12 nego samo probas reinstall istih koje koristis, probaj prvo sve pobrisati sa driver sweeperom i onda na novo instalirati 

11 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

To sam probao prvo

“Life is about passions. Thank you for sharing mine” Michael Schumacher
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jednostavno ne vjerujem,nakon godinu dana mogu ponovno koristiti flash player a da ne freza komp.Taj problem mi se vuče još od nvidie gtx 560 koju sam prije imal i ondašnji 314 driveri su bili jedini na kojima nije flash player smrzaval pc i treal si hard reset napravit al kak je bf4 dosel trebali su i novi driveri a s njima se saga nastavila tak da sam u zadnjih pa skoro 2 godine koristil html umjesto flash-a i svaki put s novim driverom instaliranim sam isprobal dal flash radi i uvjek ista stvar kad sad ono sa hebenom amd betom mogu nakon "samo" 2 godine koristiti flash player.Wauu.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
$inke kaže...

Jednostavno ne vjerujem,nakon godinu dana mogu ponovno koristiti flash player a da ne freza komp.Taj problem mi se vuče još od nvidie gtx 560 koju sam prije imal i ondašnji 314 driveri su bili jedini na kojima nije flash player smrzaval pc i treal si hard reset napravit al kak je bf4 dosel trebali su i novi driveri a s njima se saga nastavila tak da sam u zadnjih pa skoro 2 godine koristil html umjesto flash-a i svaki put s novim driverom instaliranim sam isprobal dal flash radi i uvjek ista stvar kad sad ono sa hebenom amd betom mogu nakon "samo" 2 godine koristiti flash player.Wauu.

 

Jesi probao nove windowse staviti? neznam kak nisi primjetio al ak si promijenio dvije grafe iz različitih tabora i problem se jos uvijek pojavljival, da mozda nesto nije u redu s windowsima?

12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ma jesam,već sam ionako otpisao flash player i ovo sam onako bezveze isprobao dal radi i eto radi.Inače net je prepun s tim peoblemom oko flash playera a pogotovo gtx 560 serija i na njihovom forumu je pun kufer stranica posvećeno zalopojkama nezadovoljnih korisnika.Moje mišljenje je da se nešto poremetilo s power state stanjima na grafi sa driverima i flashom.Ugl. sad radi i ne zamaram se više time a ionako sam naucen bez flash playera biti.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
$inke kaže...

Ma jesam,već sam ionako otpisao flash player i ovo sam onako bezveze isprobao dal radi i eto radi.Inače net je prepun s tim peoblemom oko flash playera a pogotovo gtx 560 serija i na njihovom forumu je pun kufer stranica posvećeno zalopojkama nezadovoljnih korisnika.Moje mišljenje je da se nešto poremetilo s power state stanjima na grafi sa driverima i flashom.Ugl. sad radi i ne zamaram se više time a ionako sam naucen bez flash playera biti.

 to je tako random problem, ja sam imao 5850, r9 270x i sada r9 290 i nikad nisam imao tih problema

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Regenmeister kaže...

S ovim 15.4 beta driverima situacija u GTA 5 se prilično poboljšala ali naravno kod mene uvijek neki problem. Nakon buđenja PC-a iz sleepa, ekran je crn i jedino pomaže hard reset na kućištu. Postoji li neko rješenje za ovo ? Dosad su gore bili zadnji Omega driveri.

 Ovako je i kod mene, jednostavno sam maknuo da se ekran sam gasi, to mi nije bilo kad sam bio na nvidiji.

12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Dali je moguće da Gaming Evoled ne može kako treba snimati 30 FPS u 1080p i 10 Mbps, imam R7 260x(2 GB) i E5700

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

Dali je moguće da Gaming Evoled ne može kako treba snimati 30 FPS u 1080p i 10 Mbps, imam R7 260x(2 GB) i E5700

 pa pogledaj cpu usage tokom snimanja...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice