AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Srle22 kaže...

Ima li neko iskustva sa "fluid motion" opcijom? Kod mene se ne pojavljuje kao mogucnost podesavanja. Crimson>Video>Custom>Fluid motion

Kod drugara koji ima R7 karticu ta opcija se pojavljuje. Neko kazu da moja kartica nije podrzana za ovu opciju (HD 7770) dok neki kazu da opcija nije dostupna iz Win7. Zna li neko nesto o ovom problemu. Inace, fluid motion opcija bi trebalo da omoguci znatno veci broj fps pri gledanju videa.

 

E da, da ne zaboravim. Juce (01.12.) na AMD-ovom sajtu je postavljen zvanicni update za Crimson koji resava probleme sa ventovima.

 

 

Niko ne zna nista o opciji "Fluid motion"?!?!?!?

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Srle22 kaže...
Srle22 kaže...

Ima li neko iskustva sa "fluid motion" opcijom? Kod mene se ne pojavljuje kao mogucnost podesavanja. Crimson>Video>Custom>Fluid motion

Kod drugara koji ima R7 karticu ta opcija se pojavljuje. Neko kazu da moja kartica nije podrzana za ovu opciju (HD 7770) dok neki kazu da opcija nije dostupna iz Win7. Zna li neko nesto o ovom problemu. Inace, fluid motion opcija bi trebalo da omoguci znatno veci broj fps pri gledanju videa.

 

E da, da ne zaboravim. Juce (01.12.) na AMD-ovom sajtu je postavljen zvanicni update za Crimson koji resava probleme sa ventovima.

 

 

Niko ne zna nista o opciji "Fluid motion"?!?!?!?

 Softverski malo izmoda video da izgleda se vrti na većim FPS...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
izvone kaže...
....,i ako npr pokrenem chrome ili fifu on pokaze u taskbaru ikonicu al ostaje desktop na ekranu...dok na monitoru slika ide uredno...

 

kako da nariktam da na tvu imam normalnu sliku?

Nisi pojasnio kako ti izgleda konfiguracijski ekran za podešavanje dual display-a. Da li si odabrao Extend desktop, Clone ili nešto treće.

Ako si odabrao Extend, npr Chrome prozor drag-and-dropaj na TV. Za full screen prikaz aplikacije na TV, TV mora biti označen kao primary display.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Novi sam i ne kuzim kako ide ovaj forum,možda sam nekome i upao u temu, tako da se izvinjavam.

Dakle moj sljedeći problem je taj da kad idem na internet you tube,facebook, mi radi normalno,a kad idem ucitati neku drugu str
stranicu(24 sata,jutarnji list i ostalo...) ne ide...javlja da grafička kartica nešto nije u redu. Sad kako to riješit ja pojma nemam...hvala..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
sankenko7 kaže...
Novi sam i ne kuzim kako ide ovaj forum,možda sam nekome i upao u temu, tako da se izvinjavam.

Dakle moj sljedeći problem je taj da kad idem na internet you tube,facebook, mi radi normalno,a kad idem ucitati neku drugu str
stranicu(24 sata,jutarnji list i ostalo...) ne ide...javlja da grafička kartica nešto nije u redu. Sad kako to riješit ja pojma nemam...hvala..

 falio si skroz ovdije se razglaba o drajverima za amd grafe, ovaak prijateljski savjet na koji got se forum logiraš i nov si pročitaj pravila foruma.

 

edit nisam vidio dati grafa bekaj javlja, sry, popuni moj pc da znamo o kojoj je opče konfiguraciji riječ

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 12:40 (mrakky).
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
mrakky kaže...
D3lBoy kaže...
MEGATAMA kaže...
D3lBoy kaže...
MEGATAMA kaže...

Cisto sumnjam da ce amd napravit svoju varijantu physxa jer da su to namjeravali napravili bi odavno,opcenito nvidia ulaze enormno vise napora u napredne "efekte" i meni je to takodjer bitno,bilo mi je malo lame igrat predzadnjeg batmana na 290 tri-x kad sam vidio da mi fali doslovno pola grafike tojest efekata.

 Ali to nisu efekti koje amd nemoze vrtit, da se ne vracamo na gameworks...

One u Batmanu mi nije mogla vrtit 290,nit sam imao deformirajuci visoki snjeg,niti onu turbulenciju da mi lete pahuljice okolo kad zamahnem plastom,niti physx....uglavnom kad to sve maknes fali bas puno vizuala i pc verzija mi je tada vise licila na nekakvu 1080p nabrijanu ps3 verziju igre nego ono sto sam vidio kad sam igrao na gtx680 prije nego sam presao na amd 290.....velika velika vizualna razlika.

 Mislio sam "što ne znaci da amd nemoze vrtit tako sta sa svojim hardwareom" ali tu nije problem ni igra ni hw nego gameworks.

 ja iskreno nisam u tom gameworkskod kuče, znam da zeleni imaju fiziku i kaj su ju sad preimenovali u gameworks ili rade na fizici pod tim imrenom, al su zaključali za amd grafe, al sla žem se s kolegogom adm grafa isto tako bi mogla odvrtit tu fiziku bez problema.

 

ps. neznam o gameworks jer je kolko me sječanje služi nastao baš kad i wičer zadnji, a njega nisam igro, jer nije moj stil igre.

 

ak se da kolegi mi pojasist onak laički u 3 rečenice o čem se radi u tom gameworksu (a pretpostavljam zaključan za amd grafe)

 Gameworks je čisti marketing, i dosta ljudi mrači na njih zbog tog cak i vlasnici GTX 980ti - mislim ko nebi, da dam tolke pare za takvu grafu, i onda da u Nvidia optimiziranom naslovu mi sve laga pa izgorio bi. Ugl. prije je isto bilo tih Nvidijinih poteza kao voda u Just Causeu 2 gdje nisu uopce dopuštali amdu da ju pokrene, ali sad je to prešlo u gameworks, gdje neki efekti su tolko napumpani naj češće teselacijom da presijece framerate gotovo u pola, za witcher 3 je bilo pogotovo prljavo gdje su ciljano gađali AMDove performanse. Ugl. to je odjel Nvidije koji plati masno poznatim developerima tako da dobiju pristup cijelom engienu a ne samo source kodu, i onda tamo rade što ih je volja i tako polako uništavaju GPU/gaming industriju. Pogledaj bilo koji ne gameworks naslov, jednako dobro radi na Nv i AMDu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 14:30 (D3lBoy).
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Srle22 kaže...

Ima li neko iskustva sa "fluid motion" opcijom? Kod mene se ne pojavljuje kao mogucnost podesavanja. Crimson>Video>Custom>Fluid motion

Kod drugara koji ima R7 karticu ta opcija se pojavljuje. Neko kazu da moja kartica nije podrzana za ovu opciju (HD 7770) dok neki kazu da opcija nije dostupna iz Win7. Zna li neko nesto o ovom problemu. Inace, fluid motion opcija bi trebalo da omoguci znatno veci broj fps pri gledanju videa.

 

E da, da ne zaboravim. Juce (01.12.) na AMD-ovom sajtu je postavljen zvanicni update za Crimson koji resava probleme sa ventovima.

 Gledam njihovu stranicu i dalje vidim verziju od 24.11. i beta verziju od 30.11. tako da ne znam gdje si ti to našao?

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
zoka kaže...
Srle22 kaže...

Ima li neko iskustva sa "fluid motion" opcijom? Kod mene se ne pojavljuje kao mogucnost podesavanja. Crimson>Video>Custom>Fluid motion

Kod drugara koji ima R7 karticu ta opcija se pojavljuje. Neko kazu da moja kartica nije podrzana za ovu opciju (HD 7770) dok neki kazu da opcija nije dostupna iz Win7. Zna li neko nesto o ovom problemu. Inace, fluid motion opcija bi trebalo da omoguci znatno veci broj fps pri gledanju videa.

 

E da, da ne zaboravim. Juce (01.12.) na AMD-ovom sajtu je postavljen zvanicni update za Crimson koji resava probleme sa ventovima.

 Gledam njihovu stranicu i dalje vidim verziju od 24.11. i beta verziju od 30.11. tako da ne znam gdje si ti to našao?

ta beta verzija je upravo to "AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update-11/30/2015"

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 15:47 (jura).
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
jura kaže...
zoka kaže...
Srle22 kaže...

Ima li neko iskustva sa "fluid motion" opcijom? Kod mene se ne pojavljuje kao mogucnost podesavanja. Crimson>Video>Custom>Fluid motion

Kod drugara koji ima R7 karticu ta opcija se pojavljuje. Neko kazu da moja kartica nije podrzana za ovu opciju (HD 7770) dok neki kazu da opcija nije dostupna iz Win7. Zna li neko nesto o ovom problemu. Inace, fluid motion opcija bi trebalo da omoguci znatno veci broj fps pri gledanju videa.

 

E da, da ne zaboravim. Juce (01.12.) na AMD-ovom sajtu je postavljen zvanicni update za Crimson koji resava probleme sa ventovima.

 Gledam njihovu stranicu i dalje vidim verziju od 24.11. i beta verziju od 30.11. tako da ne znam gdje si ti to našao?

ta beta verzija je upravo to "AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update-11/30/2015"

 >>

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da, to je to. Najbolje da iz safe moda sa DDU deinstaliras prethodnu verziju drajvera i instaliras ovu novu. Sve radi kao podmazano.

Inace, uspeo sam aktivirati fluid motion opciju za gledanje videa sa 60fps. Sasvim nova dimenzija gledanja filmova. Dovucite sa neta neki film na 60fps, ukljucite opciju fluid motion u Crimsonu i pogledajte. Nailazim na oprecne komentare. Nekima se svidja, nekima ne, u svakom slucaju ugodjaj je drugaciji. Meni licno se svidja. Bas me interesuju vasi utisci i komentari, posto vidim da ta sasvim nova opcija koju nudi Crimson, na ovom forumu nije bas pobudila neku paznju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Taj fluid motion imaju samo RX serije? ili?

Chill Now And Forever
16 godina
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

 Samo malo znaci to samo 60fps filmovi imaju wow efekt ako je to je totlana glupost 

Logicno bi bilo da 24p filmove to nafila na 60 pa bude slicno hobitu i dfr-u...i di se to ukljuci 

Pokazi nam ss-om:-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 11:19 (4mal).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
keky911 kaže...

Taj fluid motion imaju samo RX serije? ili?

 Moze se aktivirati na svim podrzanim serijama, znaci od HD7700 pa navise. I od Win7 pa navise. Ja imam HD7700 i Win 7 i prvo nisam mogao da vidim ovu opciju, ali sam nakon instaliranja nekih filtera uspeo da je dobijem i sada lepo radi. Nasao sam uputstvo za te filtere na jednom drugom forumu. Ne znam da li je dozvoljeno da ovde postavim link, ili da kopiram post sa tog foruma da bi ti bilo jasnije?

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
4mal kaže...

 Samo malo znaci to samo 60fps filmovi imaju wow efekt ako je to je totlana glupost 

Logicno bi bilo da 24p filmove to nafila na 60 pa bude slicno hobitu i dfr-u...i di se to ukljuci 

Pokazi nam ss-om:-)

 Naravno da moze da se gleda 24 ili 30p video na 60fps. Da se razumemo, nije slika bas kao kod filmova snimljenih u 60 fps ali je interpolacija veoma dobra i veoma lici.  Trenutno sam na poslu, na drugom racunaru, pa ne mogu postaviti ss, ali palis ga iz Crimson drivera, dugme "Video", opcija "Custom", opcija "fluid motion"postaviti na "on"

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 12:09 (Srle22).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja nemam tu opciju, a imam 280X.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo SS di se pali . Imam 390 i imam tu opciju . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chutac kaže...

Ja nemam tu opciju, a imam 280X.

 I ja sam imao taj problem pa sam nasao odgovor na jednom forumu. Nadam se da nije protiv pravila da postavim ovde link.

 

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?211420-ATI-Catalyst-diskusija-pitanja-linkovi&p=4447625&viewfull=1#post4447625

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Adict kaže...

Evo SS di se pali . Imam 390 i imam tu opciju . 

 Bas tako. Kad pogledas neki video javi utiske.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Dakle rješenje postoji, ali ne za W7?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Kod mene radi na Win7. Odradis postupak iz tacke tri u uputstvu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo kako kod mene izgleda 15.11.1 R9 280x

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

ukljucio sam tu opciju ali na frapsu i dalje stoji da imam 24,25 fps-a pokrecem 1080p hd rip 24p u vlc-u

16 godina
online
AMD Catalyst - Topic o Driverima

namjestio bd ripovi 24p izgledaju fantasticno na 60hz-a tj 60p

bravo AMD gledam filmove u ponpot playeru

 

radio sam po ovome

 

 

bdw jos sam instalo LAV filter i tamo ukljucio dxva a + 50/60 interpolaciju

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 18:40 (4mal).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

-

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 21:00 (Igor666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Piše da su podržarne R7 i R9 grafičke kartice, no ja nemam tu opciju, a imam R9 280X.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
boxer kaže...

Piše da su podržarne R7 i R9 grafičke kartice, no ja nemam tu opciju, a imam R9 280X.

 mozes dobiti tu opciju po onom tutorialu od gore...ali to uopce nema veze sa AMD-om, ako za media player classic instaliram onaj filter, imam 60fps bez obzira da li je Fluid Motion ukljucen ili ne...

12 godina
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Igor666 kaže...
ali to uopce nema veze sa AMD-om, ako za media player classic instaliram onaj filter, imam 60fps bez obzira da li je Fluid Motion ukljucen ili ne...

 Niti uopće treba Crimson. 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
16 godina
online
AMD Catalyst - Topic o Driverima

pa koja je onda to fora i ta opcija u crimsonu ?

 

aha

 

Interpolated frames create smooth, fluid video playback

Enjoy shudder-free detail with AMD Fluid Motion Video. Unlike traditional players, AMD Fluid Motion uses an Intelligent Compute algorithm to interpolate frames, which means better playback quality even when converting 24fps BLURAY content to 60Hz panels.

Exclusively on Cyberlink PowerDVD 14 Build 4412 or later in these AMD products:

A10-7xx0 series APUs, A8-7xx0series APUs, A6-7xx0 series APUs, ​and A4-7xx0 series APUs

 

 

znaci taj fluid motion je samo rijesnje od samog AMD-a a ovo sa filterima postoji od prije

znaci treba cekirat to na power dvd-u ne vlc,mpc,pot etcc.. kak izgleda i tamo netreba nikakav filter

 

 

http://www.neowin.net/news/the-easiest-way-to-get-60fps-frame-interpolation-playback-using-mpc-hc-mpc-be

 

Bdw ako gledate na telki iskljucite motion zagladjivanje jer vam vise netreba ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2015 22:50 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da li se beta driveri sami nadograđuju bez znanja korisnika? Jer meni igre svaki dan drugacije rade i reagiraju. Tipa gpu usage,jedan dan konstantan drugi dan ne,jen dan imam problema drugi ne,jedan imam fps dropove drugi bez problema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ne , i ako ti je uklj opcija da provjerava ima li noviji , ipak ti moraš dati dozvolu da ga skine i instalira

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice