AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.442
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Ah mislim da mi je prosla garancija. Al ja svoju nisam prije ni dirao. Sta taj staticki tako opasan?

 a gle prije svakog rastavljanja računala bi se trebao isprazniti,odes do utičnice i dodirnes uzemljenje i s tim se praznis od statitčkog elektriciteta

10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam to načuo nešto pa uvijek kad diram taknem kučište. Jel to treba držat ili samo taknut svakih 10 minuta? 

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
d4rkd3atH kaže...

 a gle prije svakog rastavljanja računala bi se trebao isprazniti,odes do utičnice i dodirnes uzemljenje i s tim se praznis od statitčkog elektriciteta

napajačka jedinica bi trebala uzemljiti metal kućišta preko vijaka ako već nema posebnu žičicu koja tome služi. Dok god je kabel spojen sa zidnom utičnicom cijelo kućište je uzemljeno (naravno, sklopka na napajanju bi trebala biti isključena).

Inače, dirkanje po kućnim instalacijama golim prstima mi baš ne zvuči ko dobra praksa. Radije pomazi radijator.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne razumijem se baš u ta sklopovlja, ali kako može biti povezano ako je sklopka isključena? Što ona ne prekida kontakt s kabelom struje?

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Ne razumijem se baš u ta sklopovlja, ali kako može biti povezano ako je sklopka isključena? Što ona ne prekida kontakt s kabelom struje?

 Pa neces se uzemljit na fazu.

LoL acc THCJoshi
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Jonja kaže...
VedroVis kaže...

Ne razumijem se baš u ta sklopovlja, ali kako može biti povezano ako je sklopka isključena? Što ona ne prekida kontakt s kabelom struje?

 Pa neces se uzemljit na fazu.

 

Ako uz fazu uhvati i nulovano uzemljenje možda se i "uzemlji" 2 metra :P  

10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne razumijem se bas previse u to, jel nula uzemljenje tj one dvije sta vire i faza ovo sta vodi struju tj dvije rupe?

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Ne razumijem se bas previse u to, jel nula uzemljenje tj one dvije sta vire i faza ovo sta vodi struju tj dvije rupe?

 

Ne diraj!!

 

Ali da, faza i nula su u rupama, a uzemljenje ono što viri....

10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Necu dirat sve ok al evo cisto iz znatizelje me zanima

 

Teoretski (necu dirat), kad bi nabio vilicu u fazu i stajao na potpuno suhoj gumi i sobi niske vlage, jel bi bilo nesto?

Sta ce mi potpis imam 15
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Necu dirat sve ok al evo cisto iz znatizelje me zanima

 

Teoretski (necu dirat), kad bi nabio vilicu u fazu i stajao na potpuno suhoj gumi i sobi niske vlage, jel bi bilo nesto?

 

Ako diraš samo fazu i nisi uzemljen (kao što kažeš - stojiš na gumi) - da, neće ti ništa biti.

Ako gurneš tu  vilicu u jednu i drugu rupu - kratki spoj....

 

A da budemo ontopic - ako zatvoriš strujni krug imati ćeš otprilike frizuru kao kad instaliraš najnovije AMD drivere i vidiš kako savršeno rade :P 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 19:31 (Alfa_R).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zato ćelavci uvijek kupuju nVidia.

Sta ce mi potpis imam 15
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
VedroVis kaže...

Ne razumijem se baš u ta sklopovlja, ali kako može biti povezano ako je sklopka isključena? Što ona ne prekida kontakt s kabelom struje?

Uzemljenje je u tom slučaju spojeno za kućnim uzemljenjem, a faza ti je odspojena.

Kad izštekaš kabel iz zida onda naravno nemaš uzemljeno kućište i svaki tvoj dodir na kućište prenosi naboj koji nema nigdje otići. Naravno šansa je mala da i u tom slučaju spržiš neku komponentu, ali ipak je mala.

Ma, u praksi, osim ako nisi izrazito nabijen tip i nosiš džempere i/ili sintetiku, stalno se češkaš, vrpoljiš i ležiš na pvc podu, šanse su male da nešto spališ na taj način. Ako si u dilemi, kažem, pomiluj radijator.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Zura kaže...
VedroVis kaže...

Ne razumijem se baš u ta sklopovlja, ali kako može biti povezano ako je sklopka isključena? Što ona ne prekida kontakt s kabelom struje?

Uzemljenje je u tom slučaju spojeno za kućnim uzemljenjem, a faza ti je odspojena.

Kad izštekaš kabel iz zida onda naravno nemaš uzemljeno kućište i svaki tvoj dodir na kućište prenosi naboj koji nema nigdje otići. Naravno šansa je mala da i u tom slučaju spržiš neku komponentu, ali ipak je mala.

Ma, u praksi, osim ako nisi izrazito nabijen tip i nosiš džempere i/ili sintetiku, stalno se češkaš, vrpoljiš i ležiš na pvc podu, šanse su male da nešto spališ na taj način. Ako si u dilemi, kažem, pomiluj radijator.

 Ma i da nosis džemper ili sintetiku to skines sa sebe ako imas problem na pc sto se tice hardwera odes operes ruke osusis i pristupis radu.Ne trebas se nista brinuti hoces li nesto spalit sa statickim elektricitetom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 3:07 (dreadmoore).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moj otac svaki put kad po buri izade iz auta zavice, svaki put ga sokne, jednom mi je cak rekao da dodem gledat ja sam vidio bas iskru, po zvuku i velicine iskre izgleda mi da bi moglo dobro slozit komponentu u kos.

Sta ce mi potpis imam 15
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
10 0 hvala 6
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

16.2 instalirani i na HD 6870 i R9 270 i rade bez problema.

Unlock the Power Within
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
molnyi kaže...

 I sa novim driverima isti problem ...

 

http://prntscr.com/a7p4ko

Probaj sa System Restore-om, vrati komp na datum prije nego si stavio Crimsone.

 

 

Ili malo kompliciranije, ponovo makni sve drivere za grafu i probaj na desktopu - Start - upiši regedit - otvori - nađi HKEY LOCAL MACHINE - SOFTWARE - i makni sve od AMD-a, ATI-a (npr. nađi folder ATI, desni klik miša i delete).

I nađi foldere od ATI-a ili AMD-a, inače su u My Computer - Local disk C - Program Files (x86, bar kod mene) i pobriši sve.

 

Spremi si Catalyst verziju za instaliranje koja ti je radila, ne Crimsone, iako mislim koju god verziju da skineš bi trebala raditi, samo Crimsoni imaju problema.

Restartaj komp, pusti da ti Windowsi detektiraju grafu, restart, i stavi Catalyst drivere. 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
El Munjoko kaže...
molnyi kaže...

 I sa novim driverima isti problem ...

 

http://prntscr.com/a7p4ko

Probaj sa System Restore-om, vrati komp na datum prije nego si stavio Crimsone.

 

 

Ili malo kompliciranije, ponovo makni sve drivere za grafu i probaj na desktopu - Start - upiši regedit - otvori - nađi HKEY LOCAL MACHINE - SOFTWARE - i makni sve od AMD-a, ATI-a (npr. nađi folder ATI, desni klik miša i delete).

I nađi foldere od ATI-a ili AMD-a, inače su u My Computer - Local disk C - Program Files (x86, bar kod mene) i pobriši sve.

 

Spremi si Catalyst verziju za instaliranje koja ti je radila, ne Crimsone, iako mislim koju god verziju da skineš bi trebala raditi, samo Crimsoni imaju problema.

Restartaj komp, pusti da ti Windowsi detektiraju grafu, restart, i stavi Catalyst drivere. 

 To sam sve bio napravio na 16.1 verziji i nije prošlo. Neda mi se zamarat, uskoro ću uzet novu a do tada neka radi ovak kak je..

Bene docet, qui bene distinguit.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
El Munjoko kaže...
molnyi kaže...

 I sa novim driverima isti problem ...

 

http://prntscr.com/a7p4ko

Probaj sa System Restore-om, vrati komp na datum prije nego si stavio Crimsone.

 

 

Ili malo kompliciranije, ponovo makni sve drivere za grafu i probaj na desktopu - Start - upiši regedit - otvori - nađi HKEY LOCAL MACHINE - SOFTWARE - i makni sve od AMD-a, ATI-a (npr. nađi folder ATI, desni klik miša i delete).

I nađi foldere od ATI-a ili AMD-a, inače su u My Computer - Local disk C - Program Files (x86, bar kod mene) i pobriši sve.

 

Spremi si Catalyst verziju za instaliranje koja ti je radila, ne Crimsone, iako mislim koju god verziju da skineš bi trebala raditi, samo Crimsoni imaju problema.

Restartaj komp, pusti da ti Windowsi detektiraju grafu, restart, i stavi Catalyst drivere. 

 Ili jednostavno, skini DIsplay Driver Uninstaller 15.7.4.1 raspakiraj ga. Deinstaliraj stare drivere, zatim u safe modu pokreni preuzeti DDU i nakon što on obriše sve tragove AMD-ovih drivera i ponovno pokrene računalo, instaliraj nove Crimson drivere!

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

"Core clocks may not maintain sustained clock speeds resulting in choppy performance and or screen corruption"

 

 Izgleda da ću i dalje morati koristiti ClockBlocker :P

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Teknokyo kaže...

"Core clocks may not maintain sustained clock speeds resulting in choppy performance and or screen corruption"

 

 Izgleda da ću i dalje morati koristiti ClockBlocker :P

 

Vec toliko dugo jebu taj clock bug da je to strasno neka jednostavno daju opciju kao sto nvidia ima za power managment: adaptive i full performance i nema problema ubiti to me šokiralo dok sam presel s nvidie na amd da (još uvijek) to nemaju..

twice the pride double the fall
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

instalirani 16.2 i rade bez problema na win 10

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
molnyi kaže...

 Nema takvih problema, osim onog kad ostane GPU debelo overclockovan pa nemogu ući u win sve dok neizbrišem atikmdag.sys i atikmpag.sys.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nikakav oc nije bio na kartici, jednostavno ne želi raditi na crimsonu... Probao sam deinstal sa ddu i ništa, obrisao kako si rekao i dalje ista stvar. Jednostavno ovoj kartici nije suđeno da bude na crimsonu. Zbog ovakvih stvari me AMD odbija..

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2016 15:21 (molnyi).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

oho jako finih stvari ima

 

Radeon Software Crimson Edition 16.2 Highlights

    • AMD has partnered with Stardock in association with Oxide to bring gamers Ashes of the Singularity – Benchmark 2.0 the first benchmark to release with DirectX® 12 benchmarking capabilities such as Asynchronous Compute, multi-GPU and multi-threaded command buffer Re-ordering. Radeon Software Crimson Edition 16.2 is optimized to support this exciting new release. 
    • The SteamVR Performance Test: we are pleased to report that our Radeon R9 390, Nano, and Fury series GPUs are all able to achieve 'VR Recommended' status, the highest achievable level of experience possible. In addition to that, our affinity multi-GPU feature is already showing significant performance uplift over a single GPU on Radeon cards in the aforementioned benchmark
    • Performance and quality improvements for
      • Rise of the Tomb Raider™
      • Ashes of the Singularity – Benchmark 2
    • Crossfire Profiles available for
      • The Division
      • XCOM 2

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Evo uspijesno instalirano na hd 7770 i sve radi normalno,prije sam imao 15.7.1 drivere,i vidim da ovaj crimson settings dosta drukaciji od catalysta.Zanima me one opcije pod gaming: anti aliasing,anistropic filtering mod itd,sta to sve znaci i pomaze li u igricama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Cini mi se da mi je prijatelj rekao da je njemu nesto slicno bilo poput tebi, on je to rijesio tako da je izvadio ram, nježno ga pobrisao, resetirao CMOS pomoću baterije ( možeš i sa onim jumperom ako želiš, jednostavnije je).

Sta ce mi potpis imam 15
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ne znam dal je samo do mene ali s novim driverima sam imo fps  dropove u wotu,cim mi je netko bio spotan ili blizu mene fps sa 60 padne na 30.Sad sam deinstaliro i vratio na 15.7.1 i radi sve normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
molnyi kaže...

 

Ista stvar i kod mene.. Prije 5 minuta 16.2 stavio i vec su stop working, a clean instal napravio. -.-

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice