AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pozdrav, 
koristim 14.3 drivere od kad su izasli i nisam imao nikakvih problema do nedavno kad sam instalirao update za BF4 i odabrao mantle opciju.
Sada mi kartica ima povecani usage kad je komp u idle-u, skoci i  do 70%

Zanima me kako ovo mogu sprijeciti, i dali postoji neki software za nadgledanje procesa koji koriste gpu, nesto kao task manager za gpu? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pozdrav. Trenutno imam AMD Catalyst u verziji 14.2 i zanima me kako nadograditi na najnovije drivere i jel ima kakvog veceg poboljsanja na Mantleu i kako koristiti Mantle u Battlefieldu 3? Koristim AMD A8 5600k APU sa integriranom grafikom.

Smrdljivi skakavac.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 11:36 (chrispy450).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chrispy450 kaže...

Pozdrav. Trenutno imam AMD Catalyst u verziji 14.2 i zanima me kako nadograditi na najnovije drivere i jel ima kakvog veceg poboljsanja na Mantleu i kako koristiti Mantle u Battlefieldu 3? Koristim AMD A8 5600k APU sa integriranom grafikom.

skines drivere 14.3 ako ti sta znaci,izbrises stare i instaliras ove nove

u BF3 mantle ne radi,ko da zivis na mjesecu covjece

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
mersimh kaže...
chrispy450 kaže...

Pozdrav. Trenutno imam AMD Catalyst u verziji 14.2 i zanima me kako nadograditi na najnovije drivere i jel ima kakvog veceg poboljsanja na Mantleu i kako koristiti Mantle u Battlefieldu 3? Koristim AMD A8 5600k APU sa integriranom grafikom.

skines drivere 14.3 ako ti sta znaci,izbrises stare i instaliras ove nove

u BF3 mantle ne radi,ko da zivis na mjesecu covjece

mislis tebi ne radi?, netkom drugom? ili mozda uopce nema podrsku, sta tocno ne radi? daj covjeku objasni to kak spada jer ovak mu nista nisi rekao!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2014 14:15 (Stjepanj).
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Mantle je podržan u BF4, a ne u BF3. Chrispy, šta igraš od ta dva?

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

mantle ne podržava A8 5000 apu

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Ivan(4) kaže...

Mantle je podržan u BF4, a ne u BF3. Chrispy, šta igraš od ta dva?

BF3 :)

Smrdljivi skakavac.
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Danas pokrenem Crysis 3 koji sam zadnji put igrao na gtx 680 i boze dragi koja razlika u fluidnosti... Pokrenuo na 1080p sve very high i msaa 4x i naravno da nemogu imat lock na 60fps na ovim postavkama ALI igra tojest vsync toliko dobro skalira od 60fps prema dolje da ne postoji stuttering niti ista slicno SAVRSENA fluidnost dok na gtx670 i 680 je takodjer frejmrejt plesao ali uz konstantni stuttering,ghousting itd dok to ovdje nista ne postoji.OGROMAN plus za Radeon....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Danas pokrenem Crysis 3 koji sam zadnji put igrao na gtx 680 i boze dragi koja razlika u fluidnosti... Pokrenuo na 1080p sve very high i msaa 4x i naravno da nemogu imat lock na 60fps na ovim postavkama ALI igra tojest vsync toliko dobro skalira od 60fps prema dolje da ne postoji stuttering niti ista slicno SAVRSENA fluidnost dok na gtx670 i 680 je takodjer frejmrejt plesao ali uz konstantni stuttering,ghousting itd dok to ovdje nista ne postoji.OGROMAN plus za Radeon....

ja bi ipak rekao da je to zbog toga sto ti je radeonka za minimalno 30% jaca od gtx680 a da ne govorim za gtx670...mozda se varam{#}! i da c3 i je bio poznat po nekom bagu s tim vsyncom, tako da na kraju moze biti sve troje!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ma u pitanju su driveri/vsync posto sam nedavno igrao C3 na gtx680 i ovo je vanzemaljska razlika a imam ukljucen vsync i nemam stalnih 60 fps ali sve je toliko fluidno za ne povjerovat.Vjeruj mi da sam na nvidiji pokusao sa hrpom raznih drivera,sa normal vsyncom,adaptivnim....half refresh ma sve moguce i nisam uspio nista a sa radeonom potpuna fluidnost bez naznake najsitnijeg stutteringa.Neznam sta su napravili ali oci mi placu od srece :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ekipa, da li se isplati stavljat nove (zadnje) drivere na mobility radeon (8650G + 8750M) pošto prema changelogu ne vidim neke veće bitnije osim Mantle-a koji ionako još nije podržan na mobility seriji. Trenutno imam 13.12 verziju drivera

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

jel ima novosti o novim driverima ( 79xx serija ) ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Ma u pitanju su driveri/vsync posto sam nedavno igrao C3 na gtx680 i ovo je vanzemaljska razlika a imam ukljucen vsync i nemam stalnih 60 fps ali sve je toliko fluidno za ne povjerovat.Vjeruj mi da sam na nvidiji pokusao sa hrpom raznih drivera,sa normal vsyncom,adaptivnim....half refresh ma sve moguce i nisam uspio nista a sa radeonom potpuna fluidnost bez naznake najsitnijeg stutteringa.Neznam sta su napravili ali oci mi placu od srece :)

Sad sam skuzio da su u amd popravili frejm-time s r9 serijom

http://www.techspot.com/review/802-amd-radeon-r9-295x2/page5.html

zato imas osjecaj da sve leti tj glade(fluidnije) se izvrsava na ekranu! do nedavno se time nvidija ponosila no amd se skroz popravio sto se tice toga! svaka cast!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 0:17 (Stjepanj).
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Mislio sam da ova zadnja beta donosi Mantle i ostalo na starije serije grafa......

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Mislio sam da ova zadnja beta donosi Mantle i ostalo na starije serije grafa......

Koje starije serije ?!?

nicky.sl
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Instalirao sam Catalyst 14.4, javiti ću kako se sada ponaša Mantle.

 

Edit: Isto kao i prije s 14.3 beta. Čini se da 14.4 ne donosi ništa za GCN 1.0.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 2:51 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Napokon 14.4 beta drajveri koji su stabilni za vlasnike R7 260X kartica, prethodni su bili katastrofalni, gubitak perfomansi od 30% minimalno! Svaka cast da su ispravili!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo 14.4 driveri za download:Samo ja čekam službeno sa AMD stranice

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388217 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 8:51 (galinjo24).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
galinjo24 kaže...

Evo 14.4 driveri za download:Samo ja čekam službeno sa AMD stranice

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388217 

covjece skoro sam kliknuo na download...{#}{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 10:13 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

imal ih gdje za W7 64 bita

nisam fensi kao vi pa da koristim W8 haha

 

rado bi i i ja probao veceras u BF4 pa da javim ima li kod mene kakvih rezultata boljih.

 

 

Odg mi lik, nisu ti driveri pravi,samo za 295 x2 sto su leakani,znaci da ne ocekujemo nista hah

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 18:26 (mersimh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
ford eleanor kaže...

Ja imam Windows 7  64bit i instalirao sam sa ove stranice foruma.

Čak mi se i ocjena u Windows experience indexu povećala za grafu sa 6.3 na 6.8

Moj APU mi puno bolje radi sa ovim 14.4 driverima nego sa 14.3

i ja sam ih instalirao,isto pa aj,nadam se da ce do kraja mjeseca izbacit postene drivere a ne ovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
mersimh kaže ...

sprema nam se 14.4 Beta driver od AMDa

 

...

a sta ja znam ja sa mojom konfom i ne vidim nekakav porast: S 
a mijenjao sam sa 2 na 0 i 1 ... 14.3 beta koristim x64 win 8 

 

edit: a vidim da je to porast samo kod Rx  grafa jbg

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 15:17 (psihoroba).
13 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ekipa može preporuka drivera za HD4870x2? Koristim 1 monitor(22" FHD) i 1tv(32" FHD) rade odvojeno,plavi ekran mi baca kad pokrenem recimo 4K video na youtube,plavi ekran kaže da je problem u driverima od gpu,koristim trenutno 10.4,prije 10.4 sam imao 13.9 ako se nevaram i isti problem sam i tamo imao,temperature kartice su odlične,u idle mi je sve ispod 40C(32C-36C) load iznad 65C VRM-ovi nejdeu,gpu iznad 55C nejde,tako da je sve ok s karticom,problem je u driverima.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
kruskar kaže...

Ekipa može preporuka drivera za HD4870x2? Koristim 1 monitor(22" FHD) i 1tv(32" FHD) rade odvojeno,plavi ekran mi baca kad pokrenem recimo 4K video na youtube,plavi ekran kaže da je problem u driverima od gpu,koristim trenutno 10.4,prije 10.4 sam imao 13.9 ako se nevaram i isti problem sam i tamo imao,temperature kartice su odlične,u idle mi je sve ispod 40C(32C-36C) load iznad 65C VRM-ovi nejdeu,gpu iznad 55C nejde,tako da je sve ok s karticom,problem je u driverima.

Aj objasni ti meni kako misliš gledat 4k video na monitoru od 1080p?!!!? 

Za gledat 4k video valjda ti triba i 4k monitor.

nicky.sl
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
nicky.sl kaže...
kruskar kaže...

Ekipa može preporuka drivera za HD4870x2? Koristim 1 monitor(22" FHD) i 1tv(32" FHD) rade odvojeno,plavi ekran mi baca kad pokrenem recimo 4K video na youtube,plavi ekran kaže da je problem u driverima od gpu,koristim trenutno 10.4,prije 10.4 sam imao 13.9 ako se nevaram i isti problem sam i tamo imao,temperature kartice su odlične,u idle mi je sve ispod 40C(32C-36C) load iznad 65C VRM-ovi nejdeu,gpu iznad 55C nejde,tako da je sve ok s karticom,problem je u driverima.

Aj objasni ti meni kako misliš gledat 4k video na monitoru od 1080p?!!!? 

Za gledat 4k video valjda ti triba i 4k monitor.

moze kako ne, samo se pola toga ne vidi u tome je stos! tako da i dalje prakticki gleda istu sliku s istom kolicinom detalja!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
nicky.sl kaže...
kruskar kaže...

Ekipa može preporuka drivera za HD4870x2? Koristim 1 monitor(22" FHD) i 1tv(32" FHD) rade odvojeno,plavi ekran mi baca kad pokrenem recimo 4K video na youtube,plavi ekran kaže da je problem u driverima od gpu,koristim trenutno 10.4,prije 10.4 sam imao 13.9 ako se nevaram i isti problem sam i tamo imao,temperature kartice su odlične,u idle mi je sve ispod 40C(32C-36C) load iznad 65C VRM-ovi nejdeu,gpu iznad 55C nejde,tako da je sve ok s karticom,problem je u driverima.

Aj objasni ti meni kako misliš gledat 4k video na monitoru od 1080p?!!!? 

Za gledat 4k video valjda ti triba i 4k monitor.

Lijepo,otvorim 4k video i gledam,vidi se razlika u slici no problem je taj plavi ekran.Sad sam na 11.2 i isti problem,čemu TD na taj post? Lijepo sam pitao drivere koji najbolje rade s tom karticom.Strašni ste vi tu na forumu.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ljudi da li netko od vas updatea onaj PCI Bus driver, koristim od Windowsa driver ali sam čitao da Catalyst ima driver u sebi. Pa ne znam da li mi je to pametno?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ne updateaj to nista , i zasto bi ga uopce dirao ako sve sljaka {#}

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
PlayMaker10 kaže...

Ljudi da li netko od vas updatea onaj PCI Bus driver, koristim od Windowsa driver ali sam čitao da Catalyst ima driver u sebi. Pa ne znam da li mi je to pametno?

PCI bus driveri su se uglavnom koristili u vrijeme PCI utora tako da nemas apsolutno nikakve potrebe danas za tim pored novog os i intelovih/amd/nvidija drivera koji to imaju po defaultu, ili imas neki odreceni problem???

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 20:30 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Samo pitam jer sam dobio na DVD-u od Matične PCI Bus driver i SMBus driver koje mogu instalirat, ali pošto mi se ne instaliravaju automatski sam došao pitat ovdje. Neću onda ništa dirat :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice