AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.509
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

http://www.guru3d.com/news-story/download-amd-catalyst-14-8-whql-driver.html

 

AMD Catalyst 14.8 WHQL -> Pričekajte samo da budu dostupni na: http://www.amd.com/ {#}

Moj PC  
5 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Se govori ista o popravku fps dropova sa Mantleom na bf-u 4? Ono igra ide na 120 fpsa pa padne na 20 nekoliko sekundi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja osobno nemam takvih problema, a prebacio sam na Mantle od kad se pojavio. Na forumu (guru3d) je neki lik rekao da se drop jos uvijek pojavljuje...

Stavi pa vidi.. nemas kaj izgubit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
CroRex kaže...

Se govori ista o popravku fps dropova sa Mantleom na bf-u 4? Ono igra ide na 120 fpsa pa padne na 20 nekoliko sekundi...

Na kojoj rezi i detaljima igras. To se zna desavati zbog manjka VRAM-a.

10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

jeli moze pomoc. prije imao nvidia gts 250. sad uzeo r9 280 3gb. i sve instalirao i sve. i upalio pc i mutna slika, mislim nije mutna nego kao da je rezolucija 800x600. a najestio sam rezoluciju 1920x1080. niti mi se da najestit da mi ispuni ekran. nego imam sa strana crne rubove ne ispunjene. moze pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

jeli moze pomoc. prije imao nvidia gts 250. sad uzeo r9 280 3gb. i sve instalirao i sve. i upalio pc i mutna slika, mislim nije mutna nego kao da je rezolucija 800x600. a najestio sam rezoluciju 1920x1080. niti mi se da najestit da mi ispuni ekran. nego imam sa strana crne rubove ne ispunjene. moze pomoc?

http://i.stack.imgur.com/ZKd0B.png

nadji to u katalistu i stavi na 0

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 20:35 (Xpider).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

probao vec kad to stavim na nula onda predje preko granica pa se ne vidi ni start dole ni sat nego samo goli desktop s ikonima. i zasto je mutno, jeli mozda do hdmi kabela? jeli bi trebao sa vga kabelom?

9 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

probao vec kad to stavim na nula onda predje preko granica pa se ne vidi ni start dole ni sat nego samo goli desktop s ikonima. i zasto je mutno, jeli mozda do hdmi kabela? jeli bi trebao sa vga kabelom?

Stavi to na nula i probaj onda podesiti ekran ako imas onu "Auto Tipku" mozda proradi.I probaj sa VGA kablom za svaki slucaj,i probaj u screen resolution postavkama ako si na win 7 ili 8 onaj detect i identify.

 

Ovo boldano prvo.

 

Sretno

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

hvala. odma sutra cu to probat. hvala puno. al mislim da sam vec probao ovo sve osim vga kabla. al nije mi monitor vec je obicni tv sa hdmi ulazom koji sam spojio na pc. odnosno na graficku. mozda je u tome problem? ali postavlja se pitanje zasto to nije bio problem na staroj grafickoj grs 250. na njoj je sve bilo dobro.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Catalyst 14.30.1005 R9 285 release driver https://www.sendspace.com/file/vvvwe4


10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

moze pomoc. rijesia sam problem s rezolucijom. zanci samo sam spojio s vga kabelom i sve je uredu, ne moze hdmi sa tv samo moze s monitorom. i eto. al mi npr fifa 14 kao da steka sa r9 280, a prije s gts 250 nije stekalo. pa nije moguce da ta nova i puno jaca od stare graficek steka? u cemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

moze pomoc. rijesia sam problem s rezolucijom. zanci samo sam spojio s vga kabelom i sve je uredu, ne moze hdmi sa tv samo moze s monitorom. i eto. al mi npr fifa 14 kao da steka sa r9 280, a prije s gts 250 nije stekalo. pa nije moguce da ta nova i puno jaca od stare graficek steka? u cemu je problem?

Jesi li instalirao zadnje drivere za svoj OS?

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 23:02 (softwaremaniac).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

jesam, sa njihove stranice. i prethodno izbrisao sve s programom za uklanjanje drivera od graficke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

jesam, sa njihove stranice. i prethodno izbrisao sve s programom za uklanjanje drivera od graficke.

Pogledaj kakve su temperature u loadu i proca i grafe.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

moze pomoc. rijesia sam problem s rezolucijom. zanci samo sam spojio s vga kabelom i sve je uredu, ne moze hdmi sa tv samo moze s monitorom. i eto. al mi npr fifa 14 kao da steka sa r9 280, a prije s gts 250 nije stekalo. pa nije moguce da ta nova i puno jaca od stare graficek steka? u cemu je problem?

Nisi nista rijesio,mora ti radit preko HDMIa.Tolike probleme imas da je moj zakljucak da je ili grafa neispravna ili je tvoj sistem u katastrofalnom stanju pa nastaju toliki problemi.

Ako si siguran da ti je sistem "cist" ostaje samo neispravnost grafe....

10 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pozdrav ekipa ima li kakvih updateova za mobile ccc

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

jeli moze pomoc. prije imao nvidia gts 250. sad uzeo r9 280 3gb. i sve instalirao i sve. i upalio pc i mutna slika, mislim nije mutna nego kao da je rezolucija 800x600. a najestio sam rezoluciju 1920x1080. niti mi se da najestit da mi ispuni ekran. nego imam sa strana crne rubove ne ispunjene. moze pomoc?

 

Odi u AMD Catalyst control center

 

*My digital flat panels

 

**Scaling options

 

***Pomakni slider u desno na "Overscan" 0%

 

 

EverCrack
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Nanixs kaže

***Pomakni slider u desno na "Overscan" 0%

Sjecam se kako je ovo mene mucilo danima, bas sam bio sretan kad sam otkrio taj overscan. Zasto Catalyst po defaultu zna stavit na 10% underscan? Gdje uopce to predstavlja stogod korisno? Za sad mi stvarno ne pada na pamet

Niste li ste stesali prije ljeta?
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Mojpismonosa kaže...
Nanixs kaže

***Pomakni slider u desno na "Overscan" 0%

Sjecam se kako je ovo mene mucilo danima, bas sam bio sretan kad sam otkrio taj overscan. Zasto Catalyst po defaultu zna stavit na 10% underscan? Gdje uopce to predstavlja stogod korisno? Za sad mi stvarno ne pada na pamet

Zna pomoć kod namještanja projektora, ako nemaš baš puno opcija za razmještaj.

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Perki kaže...

Zna pomoć kod namještanja projektora, ako nemaš baš puno opcija za razmještaj.

U redu, slazem se, nije mi palo na pamet. Ali zar nije da ti poseremeti rezoluciju, tj. visoka rezolucija na manji broj pixela, mutnjikavo i neprirodno, nije li?

Niste li ste stesali prije ljeta?
10 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ovako: zanci malo sam guglao to, i dosta ljudi ima isti problem i jednostavno kazu da je problem spajanja grafe i TV-a sa hdmi kablom. nisam jedini ima dosta ljudi isti problem, i sve su pokusavali ali nisu uspjeli. i ako stavim overscan na 0% onda mi je sve okolo crni rub. na 10 posto mi je samo s lijeve i desne strane. a gore i dolje je manje vise ok. a o kvaliteti sliek nesmim niti govorit i o bojama, uzas. drivere sam isto pokusavao vise vrsta, i clean install iz safemoda i sve. al isto je. graficka je nova tek kupljena. zbog toga je i nastao problem jer sam mijenjao grafu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
orim0909 kaže...

ovako: zanci malo sam guglao to, i dosta ljudi ima isti problem i jednostavno kazu da je problem spajanja grafe i TV-a sa hdmi kablom. nisam jedini ima dosta ljudi isti problem, i sve su pokusavali ali nisu uspjeli. i ako stavim overscan na 0% onda mi je sve okolo crni rub. na 10 posto mi je samo s lijeve i desne strane. a gore i dolje je manje vise ok. a o kvaliteti sliek nesmim niti govorit i o bojama, uzas. drivere sam isto pokusavao vise vrsta, i clean install iz safemoda i sve. al isto je. graficka je nova tek kupljena. zbog toga je i nastao problem jer sam mijenjao grafu.

isto tako imao problem na monitoru full hd sa hdmi dok na 1680x1050 sa dvi nema,tako da je na full hd sada nvidia a ovom amd

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 17:27 (dery).
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

http://semiaccurate.com/2014/09/15/amds-mantle-api-going-outlive-directx-12/

Izuzetno je pohvalno sto namjeravaju pruzat podrsku win 7 korisnicima kroz godine koje dolaze,naravno ako odrze to obecanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

evo me ponovno u AMD taboru, cisto da pohvalim svoju zvjercugu Sapphire Dual-X HD7970 OC Boost, snimio zadnje drivere i sve radi bez ikakve greske, osim napajanja koje rikne kad grafu kurim prek 1200mhz i 1,3V{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 20:53 (Stjepanj).
Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nisam skuzio dali donose nesto posebno?Inace od kad sam presao na Radeona ja nemam niti JEDNU zamjerku na sve verzije drivera koje sam probao a stavim svaku betu koju izdaju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
galinjo24 kaže...

Jel' probao ko na R9 280X?

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Jel su popravili oni onaj problem s teksturama?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
Jel su popravili oni onaj problem s teksturama?

jesu

15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
d4rkd3atH kaže...
galinjo24 kaže...

Jel' probao ko na R9 280X?

neznam dali se to meni čini, ali izgleda da imam veci i stabilniji fps na BF4!

StariGad_HR @battlefield
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice