AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.427
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
4mal kaže...

tko jos koristi mozilu lol 

 

offtopic:

Firefox koristim i ja ... Ne razumijem u čemu je problem. Mnogo je bolji browser od Chroma po pitanjima potrošnje memorije i proširenja. Ima pluginove koje koristim i koji ne postoje na ostalim browserima.

 

Inače počeo sam koristiti Firefox još od beta verzije 2004. godine, a nisam neki "djed"... (osim ako današnji forumaši imaju 12 godina pa je sve starije od 25. godina zrelo za penziju).

Još samo fali da netko kaže da ne zna što su to: news grupe, Napster ili Kazaa te kako zvuči dialup modem pri spajanju.

magistar prava
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

nisi skuzio to je bilo trolanje radi drivera a ne tko kaj koristi od preglednika

rec da je driver takav samo na temelju bug u  browseru je bzvz

ali vec smo offtopic

 

on topic instaliro sam .1 i mogu rec puno su bolji od prijesnjeg sto se pojedinih AA igara tice  

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 11:28 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ima li još netko  problem da kad ide manualno skinut drvere, sa ati amd stranice, ništa se ne događa. Ja odaberem desktop graphics, Radeon HD series, Radeon HD 6XXX i odaberem OS, i kad kliknem display results, ništa se ne događa???

 

http://support.amd.com/en-us/download

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
osvit kaže...

Ima li još netko  problem da kad ide manualno skinut drvere, sa ati amd stranice, ništa se ne događa. Ja odaberem desktop graphics, Radeon HD series, Radeon HD 6XXX i odaberem OS, i kad kliknem display results, ništa se ne događa???

 

http://support.amd.com/en-us/download

 ja idem direktno na driver sa www.amd.com :

 

EDIT: ok, vidim da vjerojatno ideš na drivere za produkt HD6xxx, ali ako na toj stranici klikneš na desnoj strani driver za "Radeon™ R9 200, R7 200, HD 7000, HD 6000, and HD 5000 Series" odvede te na zadnji "normalni" driver.

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 9:58 (Zura).
13 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

da vidim to , ali zašto ne radi ovo manualno odabiranje, i kad kliknem display results ništa se ne događa???

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da li su izasli novi drajveri,pitam iskljucivo za hd 6950,i kakvi su da li se isplati instalirati iskljucivo igrice  ?:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
osvit kaže...

da vidim to , ali zašto ne radi ovo manualno odabiranje, i kad kliknem display results ništa se ne događa???

 neki bug izgleda. Ne radi mi u Firefoxu (ili noscript blokira) ali radi u Edge browseru. upravo provjereno.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
13 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

meni to ne radi ni u Firefoxu ni Chromeu...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Htio bih si updejtati drivere za AMD grafičku karticu. No pošto također imam i AMD procesor koja je onda najbolja opcija da uklonim stare drivere od grafičke kartice?
Koliko sam upoznat ne smijem ići preko express uninstall jer će mi tako izbrisati sve što mi je povezano sa AMDom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 22:01 (RaskoIjnikov).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
RaskoIjnikov kaže...

Htio bih si updejtati drivere za AMD grafičku karticu. No pošto također imam i AMD procesor koja je onda najbolja opcija da uklonim stare drivere od grafičke kartice?
Koliko sam upoznat ne smijem ići preko express uninstall jer će mi tako izbrisati sve što mi je povezano sa AMDom.

 A zašto bi stare drivere obrisao ? Ja nikada ne brišem stare samo instaliram nove preko starih i nikakvih problema.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Puls3 kaže...
RaskoIjnikov kaže...

Htio bih si updejtati drivere za AMD grafičku karticu. No pošto također imam i AMD procesor koja je onda najbolja opcija da uklonim stare drivere od grafičke kartice?
Koliko sam upoznat ne smijem ići preko express uninstall jer će mi tako izbrisati sve što mi je povezano sa AMDom.

 A zašto bi stare drivere obrisao ? Ja nikada ne brišem stare samo instaliram nove preko starih i nikakvih problema.

 

A čitao sam na raznim mjestima da je to skoro, pa obavezno jer može doći do konflikta između starih i novih drivera. Koliko je to sad utemeljeno nisam siguran jer dosad sam svaki put samo stavljao drivere kad bi instalirao windowse, a nikad updejtao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 22:36 (RaskoIjnikov).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
RaskoIjnikov kaže...

 

A čitao sam na raznim mjestima da je to skoro, pa obavezno jer može doći do konflikta između starih i novih drivera. Koliko je to sad utemeljeno nisam siguran jer dosad sam svaki put samo stavljao drivere kad bi instalirao windowse, a nikad updejtao.

Slobodno možeš update-ati drivere bez straha govorim iz iskustva. Imao sam dosta Radeona i nikad problema tijekom update-a.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 23:06 (Puls3).
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Puls3 kaže...
RaskoIjnikov kaže...

 

A čitao sam na raznim mjestima da je to skoro, pa obavezno jer može doći do konflikta između starih i novih drivera. Koliko je to sad utemeljeno nisam siguran jer dosad sam svaki put samo stavljao drivere kad bi instalirao windowse, a nikad updejtao.

Slobodno možeš update-ati drivere bez straha govorim iz iskustva. Imao sam dosta Radeona i nikad problema tijekom update-a.

Potpisujem.

Od 2001 kad sam dobio prvi komp, athlon XP i radeon R100 pa do danas imao sam samo radeonke, a od 2008 i hd4850 kad redovno  nadogradjujem drajvere samo preko starih instaliram nove i tjeraj. Do danas nikad nikakvih problema nije bilo.

14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja također, samo preko starih instaliram nove i nikakvih problema nisam imao, stare brišem jedino kad mjenjam grafu, onda u safe modu napravim blitzkrieg i pobrinem se da ništa od starih ne ostane, jer driveri za novu grafu i staru nisu isti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nemam nista pametno reci, samo da kazem da je ovo 6000. poruka na ovoj temi

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2015 3:36 (Neonyziee).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
To je znak da ljudi vole radeonke:p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy LP
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
RaskoIjnikov kaže...
RaskoIjnikov kaže...

Htio bih si updejtati drivere za AMD grafičku karticu. No pošto također imam i AMD procesor koja je onda najbolja opcija da uklonim stare drivere od grafičke kartice?
Koliko sam upoznat ne smijem ići preko express uninstall jer će mi tako izbrisati sve što mi je povezano sa AMDom.

A čitao sam na raznim mjestima da je to skoro, pa obavezno jer može doći do konflikta između starih i novih drivera. Koliko je to sad utemeljeno nisam siguran jer dosad sam svaki put samo stavljao drivere kad bi instalirao windowse, a nikad updejtao.

I jedna i druga opcija je legitimna i nebi trebala raditi probleme. Ne moraš raditi uninstall dok ideš na noviju verziju drivera. Konflikti se znaju dešavati (ali ne i nužno) ako ubacuješ starije verzije drivera od onih instaliranih.

Također, ne znam gdje si to čitao da ne smiješ raditi Express uninstall. Windowsi će uvijek imati defaultni driver za tvoje komponente dok ne staviš "svoje".

 

 

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja otkada sam instalirao nove 15.1.7 drivere svaki tjedan (nedjelja 1:00AM) dobijam error Windows System Assessment Tool Has Stopped Working i naravno u tom trenutku izađe i svake igre ili programa i prebaci mi na windows basic theme sve dok ne restartam komp...Isto tako znalo je izbaciti još neke errore vezano za windows explorer al se ne sjećam točno koje.

 

Malo sam pročačkao i uvidio da je problem zaista bio u novim driverima pošto sam sada vratio na 14.12 omega drivere i sve radi kako spada. Isto tako ako uninstaliram kompletan catalyst i pokušam ponovno staviti 15.1.7 drivere biti će fail prilikom instalacije display drivera... Katastrofa...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
sylar951 kaže...

Ja otkada sam instalirao nove 15.1.7 drivere svaki tjedan (nedjelja 1:00AM) dobijam error Windows System Assessment Tool Has Stopped Working i naravno u tom trenutku izađe i svake igre ili programa i prebaci mi na windows basic theme sve dok ne restartam komp...Isto tako znalo je izbaciti još neke errore vezano za windows explorer al se ne sjećam točno koje.

 

Malo sam pročačkao i uvidio da je problem zaista bio u novim driverima pošto sam sada vratio na 14.12 omega drivere i sve radi kako spada. Isto tako ako uninstaliram kompletan catalyst i pokušam ponovno staviti 15.1.7 drivere biti će fail prilikom instalacije display drivera... Katastrofa...

 ja sam imao fail prilikom instalacija 15.6 ali do njih bila greska kasnije su reupload uradili

12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Zapravo mislio sam na 15.7.1 a ne 15.1.7

A ništa pričekat ću da izbace slijedeću verziju iako vjerujem da ću do tada nabaviti novu grafu... (al svejedno ovakvi ozbiljni errori im se ne bi smijeli dešavati)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Imam jedan problem, pa ako netko zna rjesenje, neka kaze.

Naime, kada je izasao Witcher 3 beta driver, skinuo sam ga i instalirao preko starih Omega drivera. Driveri su bili katastrofa i crashali su se nekoliko puta dnevno. Medjutim jos veci problem je bio sto videi na npr. facebooku bi bili crni, ali zvuk bi se cuo. Deinstalirao sam te beta drivere i stavio najnovije stabilne. Vise se ne crashaju, ali problem sa crnim videima i dalje je tu. Takodjer je prisutan i u MPC-HC media playeru u kojem gledam filmove/serije. Predpostavljam da je do hardwerske akceleracije, ali nije mi u interesu rjesit problem tako da ju disableam. Zna li itko sto je pametno napravit? Jel postoji nacin da drivere maknem skroz totalno, kao da prvi put ih stavljam, jer imam osjecaj da su ti beta driveri negdje nesto sjebali sto se ne mijenja instalacijom novih drivera.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Jonja kaže...

Imam jedan problem, pa ako netko zna rjesenje, neka kaze.

Naime, kada je izasao Witcher 3 beta driver, skinuo sam ga i instalirao preko starih Omega drivera. Driveri su bili katastrofa i crashali su se nekoliko puta dnevno. Medjutim jos veci problem je bio sto videi na npr. facebooku bi bili crni, ali zvuk bi se cuo. Deinstalirao sam te beta drivere i stavio najnovije stabilne. Vise se ne crashaju, ali problem sa crnim videima i dalje je tu. Takodjer je prisutan i u MPC-HC media playeru u kojem gledam filmove/serije. Predpostavljam da je do hardwerske akceleracije, ali nije mi u interesu rjesit problem tako da ju disableam. Zna li itko sto je pametno napravit? Jel postoji nacin da drivere maknem skroz totalno, kao da prvi put ih stavljam, jer imam osjecaj da su ti beta driveri negdje nesto sjebali sto se ne mijenja instalacijom novih drivera.

 Potpuno izbriši drivere sa DDU  i napravi clean install drivera.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Dali je netko probo ove beta drivere i dali se isplati prelazit sa 15.1.7 drivera.

 

Dali je pametno brisat stare drivere preko amd catalysta ili mora neki program bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Cekaj to je boost za Batmana?????Pa gdje je MGS5 ili Mad Max......

Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Cekaj to je boost za Batmana?????Pa gdje je MGS5 ili Mad Max......

 opet si doso kenjat tu....

14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Stavim ove nove beta drivere 15.8 i javlja mi raptr da imam raspoložive nove drivere za skinut (15.7.1)

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2015 17:45 (1BIT).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Instalirao Raptr i razočaran sam. Želi mi GTA V prebaciti na DX10 i još dosta toga spustiti, a ovako se vrti na 40-75 FPS-a, uglavnom oko 55-60.

Tko tu koga jebe?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Raptr ti mjenja postavke igre za što bolje performanse, tako da se gubi na kvaliteti, ali kako i sam kažeš, cilja 60fps-a, program je dobar za one koji se manje razumiju u računala i igre, pa im ta aplikacija koliko toliko pomaže...

Imam ja prijatelja koji tu i tamo odigra koju igru, on nije ni znao da se u igrama može mjenjat postavke grafike, on je oduvjek igrao po defotu kako mu se prvi put igra namjesti, za takve je raptr idealan...

Ja ga osobno odma poslje instalacije drivera izbrišem, iritira me što se pali sa windowsima, pa mi zauzima resurse bezveze, a još mi mjenja postavke u igrama bez mog znanja i dopuštenja, tako da meni samo smeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Htio mi je "optimizirati" Splinters Cell Blacklist, GTA, Arkham Origins i PCars i svugdje je htio staviti niže postavke makar se igre super vrte na trenutnima. 
Ne znam gdje nalazi optimalne postavke.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice